» »

Kateri dostavni avto do 10k?

Kateri dostavni avto do 10k?

radmannsdorf ::

Trenutno si lastim Fiat Doblo Cargo, bencinar. Zdaj pa ga bom potreboval veliko tudi za avtocesto, predvsem pa hočem da bo močnejši kot sedanji(80KM), mora biti diesel.
V prvi vrsti imam ogledanega par let starega naslednika Fiat Doblo 1.6 105KM(290NM navora). Kombiji in vozila s 5 sedeži ne pridejo v poštev. Torej samo furgon.
Če vozite dostavno vozilo podobnih dimenzij, me zanima katerega in kakšne so vaše izkušnje?

radmannsdorf ::

hehe ja, kombi je prevelik, garaza, vinjeta, gume, poraba... v postev pride samo dostavnik. :)

pegasus ::

Doblo dizl je čist nobl, tudi za daljša potovanja. Furgon mislim da ima mal bolj delavske sedeže spredaj, potniški je pa ok. 1.6 88kW 320Nm je vrh glave dovolj tudi za več kot tono tovora. 2.0 je nesmisel, ker samo gume uničuješ.

radmannsdorf ::

Ja, meni je Doblo res kul, le da je izbor teh 88kW motorjel bolj bogi. Me bolj zanima razlika med 90KM in 105KM, oba imata baje 290Nm. S čipom se baje doseže 140KM.
Aja, pa pogoj je res furgon brez stekel zadaj.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

Kaj pa kakšna Dacia Doker 1.5 dci? Za 11 dobiš novo, menda pa dobiš tudi lpg model.

radmannsdorf ::

Tudi to moram še mal pofirbcat v salon. Ali jo kdo vozi? Kako se obnese?

Bellzmet ::

Dacia praktično vse dosegajo samo 3 zvezdice na NCAP testu. Podatkov za Dokker sicer ni.

Dag ::

Kjer 1 zvezdico izgubijo zato, ker nimajo najnovejših elektronskih pomagal. Če gledamo pasivno varnost, se obnesejo kar ok.

Utk ::

Bellzmet je izjavil:

Dacia praktično vse dosegajo samo 3 zvezdice na NCAP testu. Podatkov za Dokker sicer ni.

Kolk jih pa doblo?

Bellzmet ::

Ne vem poglej na NCAP.

pegasus ::

Mi smo enga doblota že razbili, totalka pri ~30km/h. Bi rekel da je crumple zone kar ok zdizajniran ;)

Utk ::

Bellzmet je izjavil:

Ne vem poglej na NCAP.

Meni ni treba, ker mi je jasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7112301 (9820) Gr8t
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111687 (8606) Utk
»

Tesla Model 3 na preizkusu najvarnejši avtomobil vseh časov

Oddelek: Novice / Ostale najave
207883 (4115) krneki0001
»

Varnost avtomobilov (Euro NCAP) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10415987 (14011) krneki0001
»

Avto do 8000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5111932 (10623) OmegaM

Več podobnih tem