» »

Uveljavljanje stroškov pri oddajanju, dohodnina

Uveljavljanje stroškov pri oddajanju, dohodnina

MrBrdo ::

Lp,

Zanima me če ima kdo izkušnje kako je z uveljavljanjem stroškov adaptacije stanovanja pred oddajanjem v najem. Namreč mi pri dohodnini niso upoštevali nobenih stroškov adaptacije (poliranje parketa, menjava žaluzij, hladilnik, bojler itd), ker je bilo to narejeno 1 mesec pred začetkom najemnih pogodb (v istem letu). Pa tudi rezervni sklad očitno za njih ni strošek vzdrževanja... S to obrazložitvijo so mi obračunali normiranje stroške (10%).
Kako je s tem in ali se da na to pritožit?

Hvala
MrBrdo

katantor ::

V bistvu točno preberi kaj piše glede uveljavljanja dejanskih stroškov v času najema, namesto normiranih.
na kratko sicer:

Upoštevaju se dejanski stroški ki nastanejo v času najema . Stroški ki so nastali pred tem se ne upoštevajo.

Upoštevajo se samo "porabljeni" stroški rezervnega sklada. Če je bilo v času najema karkoli prabljenega in rezervnega sklada ki ga vplačuješ, potem se lahko ti zneski stroška upoštevajo.

MrBrdo ::

Hvala katantor, glede na malo guglanja imas izgleda prav.
MrBrdo

VaeVictis ::

Lahko dopišeš stroške adaptiranja, vendar pazi ti stroški morajo nastati v letu za katerega prijavljaš dohode in vsak račun mora vsebovati tudi tvoje ime.

Če ni imena, ne upoštevajo.

FireSnake ::

Kako lahko račun vsebuje tvoj ime, če nimaš firme?
Moraš to posebej zahtevati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Boone ::

FireSnake je izjavil:

Kako lahko račun vsebuje tvoj ime, če nimaš firme?
Moraš to posebej zahtevati?


Ne rabiš firme, da je na računu tvoje ime. Če imaš kakšno kartico zvestobe (recimo pri Merkurju) potem je ponavadi ime že na računu, drugače pa na blagajni rečeš. Nihče ne komplicira, razen mogoče kakšne nove blagajničarke, ki misli da je to isto kot kupovanje na firmo.

McHusch ::

Mogoče lahko za nazaj dobiš račun na tvoje ime, če si plačaš s kartico?

telexdell ::

Pomembno je, da imaš račun. Če na njem ni tvojega imena, ga lahko dopišeš sam.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Boone ::

V navodilih piše, da se mora račun glasiti na ime najemodajalca. Kaj točno pa to pomeni pa lahko ugotavljajo tisti, ki jim je na blagajni pretežko reči: "Lahko račun na ime Janez Novak, Slovenska cesta 1, Ljubljana".

telexdell ::

Kako pa bo blagajničarka vedela, da Janez Novak v resnici ni Pepe Opeka in pač dobiva račun za kolega dajalca nepremičnine v najem?
Torej lahko prosiš blagajničarko, lahko pa tudi dopišeš ime sam.Če ti bo Furs prišel v kontrolo boš itak moral v naravi pokazati kaj si naredil.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

VaeVictis ::

telexdell je izjavil:

Pomembno je, da imaš račun. Če na njem ni tvojega imena, ga lahko dopišeš sam.


Ne.

telexdell je izjavil:

Kako pa bo blagajničarka vedela, da Janez Novak v resnici ni Pepe Opeka in pač dobiva račun za kolega dajalca nepremičnine v najem?
Torej lahko prosiš blagajničarko, lahko pa tudi dopišeš ime sam.Če ti bo Furs prišel v kontrolo boš itak moral v naravi pokazati kaj si naredil.



Furs nič ne pride v kontrolo, no morda, če se pritožiši preko sodišča, v tem primeru ne vem, ker nisem vlekel zadeve na sodišče.

Meni so, ker računi niso vsebovali mojega imena, kar lepo zavrnili vse, upoštevali 10% normiranih stroškov in odmerili davek.

Sem šel osebno na FURS in so mi lepo razložili, da ker računi niso vsebovali mojega imena, mi jih enostavno ne priznajo.

Potem so pa še rekli, da moraš specifično reči na blagajni ali v Merkurja, Top Domu ali kje drugje opozriti in reči blagajničarki, da napišejo račun na tvoje ime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Invictus ::

VaeVictis je izjavil:


Furs nič ne pride v kontrolo, no morda, če se pritožiši preko sodišča, v tem primeru ne vem, ker nisem vlekel zadeve na sodišče.

Meni so, ker računi niso vsebovali mojega imena, kar lepo zavrnili vse, upoštevali 10% normiranih stroškov in odmerili davek.

Sem šel osebno na FURS in so mi lepo razložili, da ker računi niso vsebovali mojega imena, mi jih enostavno ne priznajo.

Potem so pa še rekli, da moraš specifično reči na blagajni ali v Merkurja, Top Domu ali kje drugje opozriti in reči blagajničarki, da napišejo račun na tvoje ime.

Hvala za info...

Sicer ne bom še nič obnavljal, ampak je lepo vedeti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Boone ::

telexdell je izjavil:

Kako pa bo blagajničarka vedela, da Janez Novak v resnici ni Pepe Opeka in pač dobiva račun za kolega dajalca nepremičnine v najem?


Lahko pa naročiš preko neta in bo gor itak tvoje ime in naslov. Kako pa oni vedo, da je ime na računu pravo? In da ni kolega nabavil novega lustra na kolegovo ime in naslov, da ga bo dal v olajšavo? Ne vedo in jih niti najmanj ne briga, samo da je plačano.

In sem 100% da se to dogaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211319 (737) St235
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717653 (7421) St235
»

Problem z najemnikom stanovanja

Oddelek: Loža
143313 (1601) Ishmael
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523112 (20197) thramos
»

Spar PLUS, to je pa res en velik.... plus??! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815179 (12352) GregiB

Več podobnih tem