» »

Lastnih napak ne poznajo, krivdo vidijo v drugih

Lastnih napak ne poznajo, krivdo vidijo v drugih

zobnik ::

Zakaj ljudje tako radi s prstom kažejo na druge, sami pa lastnih napak ne vidijo.
Kadar pride do kake naravne nesreče, je vedno kriva država, občina, ker ne puca kanale
Tolk ljudi vidiš med tednom sredi dneva na kofetu, zakaj nebi vzel v roke lopate, krampe pa šli na delo.
In to ni samo v tem primeru še marsikje drugje je podobno.

shadeX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kuall ::

večina ljudi misli, da so boljši kot drugi. ker ni možno, da so vsi boljši kot drugi lahko sklepamo, da ljudje radi živijo v zablodi, posebej kar se tiče lastne vrednosti. zelo težko se je sprijaznit s tem, da so drugi boljši, lepši, bolj pametni. ali ljudje raje ne mislijo o tem ali pa sami sebi lažejo.

je pa tudi to res, da ima večina ljudi zelo slab čut za opazovanje stvari, ki se dan za dnem ponavljanjo. valjenje krivde je ena izmed teh stvari. jaz dobro opazim te stvari, zato tudi nočem bit kot drugi in prav rad nase gledam objektivno in nikoli ne krivim drugih po krivem. seveda mi gre tudi jamranje čez državo zelo na živce.

IL_DIAVOLO ::

Meni pa je nadvse fascinantno, kako folk rad vlači druge po zobeh, kaj je rekel in kako se je obnašal. Pa boli mene k, če je ljubosumen, če šinfa državo. Kaj potem? A me slučajno ovira pri mojem vsakdanjem življenju? Ne, zato mi res dol visi za to, če je takšen.

zobnik ::

Eni so res kot zlato, se svetijo od znanja do brihtnosti, amapk ko pogledaš Slovenijo je kot kaka Romunija, vsaj tko drugi pravjo.

Kako to da mamo min. plačo 670 evrov neto, kako to da je pokojnina cca 500 evrov za 40 let dela pri teh cenah.
Vse države severno od nas in zahodno imajo 2x višje zneske pri istih cenah.

WizzardOfOZ ::

Prvo je treba pred svojim pragom pomest.

Smurf ::

zobnik je izjavil:

Eni so res kot zlato, se svetijo od znanja do brihtnosti, amapk ko pogledaš Slovenijo je kot kaka Romunija, vsaj tko drugi pravjo.

Kako to da mamo min. plačo 670 evrov neto, kako to da je pokojnina cca 500 evrov za 40 let dela pri teh cenah.
Vse države severno od nas in zahodno imajo 2x višje zneske pri istih cenah.

Ustvari podjetje in ponudi dvojno placo.

Pika na i ::

A je tokratna luna še posebej huda?

zobnik ::

Narobe razumete, berte komentarje od drugih in povežte...mene če nekaj moti to tud odpravim....eni pa raj smeti slikajo kot da bi jih pobral ali raje slikajo zamašene jaške kot da bi jih spucal in podobno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Invictus ::

Taki ljudje so ponavadi bitasti, ker so preprosto preneumni, da bi spoznali, da delajo kaj narobe...

Pametni se pa tega zavedajo, zato pač ne delajo bedarij.

Na to temo je bila par let nazaj cela psihološka študija...

Pa še rek mojega kolega...

Nesposobni imajo spodobnost onesposobiti sposobne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PandaFlow2 ::

otago ::

@zobnik
glede pucanja kanalov
Kot posameznik ali Krajevna skupnost ne smes, moras pridobiti dovoljenje ARSO, MOP itd... Je bilo veckrat na novicah, da je bila lokalna skupnost pripravljena na lastne stroske pokositi kanal, urediti brezino... pa niso smeli.

Povezana tema je, zakaj nekdo gradi na poplavnem obmocju, na obmocju znanem po plazovih ali kjer je zgodovina rudniskih jam, hodnikov...pa si postavijo bajto nedalec vstran.

Menim, da ljudje v moji okolici, z leti vse bolj sprejemajo odlocitve s premislekom oz preracunanim tveganjem. Kar ne morejo spremeniti, se niti ne trudijo (drzava to, obcina ono, politiki tako) in iscejo najboljso pot zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

showsover ::

otago je izjavil:

Je bilo veckrat na novicah, da je bila lokalna skupnost pripravljena na lastne stroske pokositi kanal, urediti brezino... pa niso smeli.


kaj je zdaj mišljeno kot kanal in brežina? verjetno tule ni mišljeno pokositi ob/utrditi kakšen manjši jarek?

se pa res spomnim, da je nekje naneslo nekaj m3 kamenja in domačini niso smeli urediti/odstraniti iz sicer malo večjega naraslega potoka...

otago ::

Ce me spomni ne vara, je bilo nekaj prispevkov s Prekmurja, Gorickega. Ce res zelis, lahko poskusim najt linke cez vikend.

GrX ::

zobnik je izjavil:

Zakaj ljudje tako radi s prstom kažejo na druge, sami pa lastnih napak ne vidijo.
Kadar pride do kake naravne nesreče, je vedno kriva država, občina, ker ne puca kanale

Ker je to res velik problem.

zobnik je izjavil:

Tolk ljudi vidiš med tednom sredi dneva na kofetu, zakaj nebi vzel v roke lopate, krampe pa šli na delo.

Ker vodovodno infrastrukturo, rečne kanale in brežine lahko ureja samo država in ljudje, ki so za to uposobljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

showsover ::

ja, ni potrebno na silo iskati, če pa naletiš, pa bi me morda zanimalo kot zanimivost (najbrž obstaja kakšna smiselna razlaga za to 'prepoved', vsaj pri večjih zadevah), verjetno bi lahko tudi sam zguglal zdakdakgojal, če bi bil pri volji. ali znal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

GrX ::

Čisto preprosto je, lastnik rek, potokov in kanalizacijskega omrežja je država, zato je tudi ta zanje odgovorna.

HappyPills ::

Ena težjih stvari je videti lastne napake ali pa še bolje negativne vzorce, ki se nam pojavljajo. Določeni vzorci so zelo zakoreninjeni in traja leta, da jih začneš spreminjat. Te stvari niso lahke in v današnjem življenju, kjer je vse zelo instant je taka resna sprememba, ki terja veliko časa in energije, za marsikoga pre-težka, sploh brez pomoči.

Master_Yoda ::

zobnik je izjavil:

Narobe razumete, berte komentarje od drugih in povežte...mene če nekaj moti to tud odpravim....eni pa raj smeti slikajo kot da bi jih pobral ali raje slikajo zamašene jaške kot da bi jih spucal in podobno


Mogoce zato, ker jim drzava/obcina od bruto place pobere slabo polovico, ter potem se 22% oz. 9% ob nakupih, in mislijo da bi za taki denar morala drzava/obcina tudi kaj narediti ?
Dovie'andi se tovya sagain.

showsover ::

GrX je izjavil:

Čisto preprosto je, lastnik rek, potokov in kanalizacijskega omrežja je država, zato je tudi ta zanje odgovorna.

ne razumem,
(1) potok teče po tvoji parceli in
(2) je v državni lasti,
(3) država ga po neurju ne uredi,
(4) tebi pa zamaka in uničuje parcelo?
(5) kaj smeš, moraš in moreš potem storiš?

HappyPills ::

Podaš odšodninski zahtevek pomoje. Državo lahko tudi tožiš :).

showsover ::

potok sicer ni statičen, čez čas se pač vije drugače, sploh, če ni utrjen/reguliran (s strani države)...
kaj pa rastje/trava in to? pridejo državni kosci vsake 14 dni poleti?
pa smeti, ki jih/če jih prinese in ostanejo na tvoji parceli nedoločen čas?
po mojem mnenju tole ni tako črno-belo...
verjetno obstaja kak zakon o vodotokih in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

GrX ::

showsover je izjavil:

GrX je izjavil:

Čisto preprosto je, lastnik rek, potokov in kanalizacijskega omrežja je država, zato je tudi ta zanje odgovorna.

ne razumem,
(1) potok teče po tvoji parceli in
(2) je v državni lasti,
(3) država ga po neurju ne uredi,
(4) tebi pa zamaka in uničuje parcelo?
(5) kaj smeš, moraš in moreš potem storiš?


Prav veliko ne moreš. Lahko se obrneš na ministrstvo za okolje in prostor, kjer proučijo primer posameznika. Karkoli narediš na lastno pest se smatra za poseg v prostor in okolje brez soglasja. Pomagaš si lahko s protipoplavnimi vrečami in upaš, da se te bo kdo iz pristojnih institucij usmilil.

Če se ne motim "nova zakonodaja" prepoveduje gradnje bivalnih prostorv tih ob rekah in potokih, ker gre za ti. vodna zemljišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

XLapse ::

razen Invictusa k je napisal pametno, katero sm že slišal večkrat : Nesposobni lahko onesposobijo sposobne... Je cela tema eno nakladanje v prazno, skupaj z OP-jem ki je napisal par stavkov posplošenih, brez nobenega repa ne glave. Sploh ne vem zakaj to ni zaklenjeno.

Ti zobnik pa odpri firmo kot so ti rekli, pa ponudi večjo plačo, če se ti zdi tako enostavno.
Jaz plačam davka za nov avto, pa nič ne jamram ... Ti zobnik pa si seveda perfektno bitje brez napak, glede na to kakšne pišeš.


Kaki kramp , kaj smo v 1800 al 2019 ? Troll res in imaš več trollov že tukaj objavljenih
alien technology

GrX ::

showsover je izjavil:

potok sicer ni statičen, čez čas se pač vije drugače, sploh, če ni utrjen/reguliran (s strani države)...
kaj pa rastje/trava in to? pridejo državni kosci vsake 14 dni poleti?
pa smeti, ki jih/če jih prinese in ostanejo na tvoji parceli nedoločen čas?
po mojem mnenju tole ni tako črno-belo...
verjetno obstaja kak zakon o vodotokih in to.

Potoki in reke mnogokrat uberejo drugo pot ravno zaradi nevzdrževanih strug.

thetech ::

XLapse je izjavil:

razen Invictusa k je napisal pametno, katero sm že slišal večkrat : Nesposobni lahko onesposobijo sposobne... Je cela tema eno nakladanje v prazno, skupaj z OP-jem ki je napisal par stavkov posplošenih, brez nobenega repa ne glave. Sploh ne vem zakaj to ni zaklenjeno.

Ti zobnik pa odpri firmo kot so ti rekli, pa ponudi večjo plačo, če se ti zdi tako enostavno.
Jaz plačam davka za nov avto, pa nič ne jamram ... Ti zobnik pa si seveda perfektno bitje brez napak, glede na to kakšne pišeš.


Kaki kramp , kaj smo v 1800 al 2019 ? Troll res in imaš več trollov že tukaj objavljenih

Pravi se oglaša ja. Imaš največ zaklenjenih tem, tako da si zadnji, ki lahko tukaj tuli, kaj je nakladanje in kaj ne..

bobby ::

OP: brez veze odpiraš take teme, ker se tema takoj izrodi v ozka mišlenja (kot primer zatikanja v to, kako,kdaj, kdo, če lahko,.. se čisti kanale kar si dal samo primer)

Isto kot v tej temi:
https://slo-tech.com/forum/t746396/kone...

Razen, če imaš namen vsake toliko odpret kako tako nitko in probaš najti samo nekaj cvetk, ki dejansko vedo, zakaj si načel temo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zobnik ::

Lej smo mel na vasi eno pol metrsko cev ob cesti pri znaku, a mslte da jo je kdo iz vasi pobral, NI, zadnjič sem jo sam in odpeljal domov iz vasi, ker na vasi ni več skupnega kontejnarja za embalažo.

So visele veje na cesto pa tolk avtov, kamionov gre mimo vsak dan, vsak jutri, popoldne, mene je tam 1x/teden, sem ustavil in posekal veje....dolgo časa so ble tam, men niso motile do predkatkim.

Ena cesta s kanali ni asfalta, ne moreš jih spucat drugače kot z motiko, o kaki strojih vi to pišete, sem jih spucal, čez par dni naliv, vse je blo vredu, cesta cela, nič razrito, ker so bli kanali spucani.

Potem so tu kamni, ko letijo iz ceste na travnike, spotoma ko grem an sprehod poberem in odnesem v grm.

5km od doma sem našel v grmu ene lonce stare sem jih zvleku ven pa odnesel domov. pa razne plastenke, polivinili, itd

in še pa še bi lahko našteval. Mene to ne moti takoj, ene pač zelo pa ne naredijo nič, sam prtožujejo se nad lenuhi pa nad državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

XLapse ::

zobnik je izjavil:

Lej smo mel na vasi eno pol metrsko cev ob cesti pri znaku, a mslte da jo je kdo iz vasi pobral, NI, zadnjič sem jo sam in odpeljal domov iz vasi, ker na vasi ni več skupnega kontejnarja za embalažo.

So visele veje na cesto pa tolk avtov, kamionov gre mimo vsak dan, vsak jutri, popoldne, mene je tam 1x/teden, sem ustavil in posekal veje....dolgo časa so ble tam, men niso motile do predkatkim.

Ena cesta s kanali ni asfalta, ne moreš jih spucat drugače kot z motiko, o kaki strojih vi to pišete, sem jih spucal, čez par dni naliv, vse je blo vredu, cesta cela, nič razrito, ker so bli kanali spucani.

Potem so tu kamni, ko letijo iz ceste na travnike, spotoma ko grem an sprehod poberem in odnesem v grm.

5km od doma sem našel v grmu ene lonce stare sem jih zvleku ven pa odnesel domov. pa razne plastenke, polivinili, itd

in še pa še bi lahko našteval. Mene to ne moti takoj, ene pač zelo pa ne naredijo nič, sam prtožujejo se nad lenuhi pa nad državo.

veš kaj tebi manjka... Se sprijaznit da so ljudje dosti slabi in da nimaš kaj naredit. Sam sveta ne boš spremenil. Tako je na žalost vse

Ti dam primer danes,

Spustim avtobus naprej, ker po pravilih moreš spustit avtobus naprej, uni zadaj pa popizdil in prehitel obeh in mi še trobil zraven. In kaj naj naredim? Se stepem z njim ga lovim? Ne, flegma sm že navajen da je folk retardiran in poskušam bit čim bolj pasiven, ker ni upanja. - ko se kakemu sfuka pa plačujem davke za možje v modrem, pokličeš njih in najbolj rešiš.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

zobnik ::

Ni človeka na svetu, ki nebi imel napak.

Meiniken ::

Ker ljudje delujejo po liniji najmanjšega odpora. Tvoj povprečen janezek gre zjutri na šiht, tam visi tistih 8 ur, gre domov in se zlekne na kavč.
Ob prižganem tv-ju (ljubezen po domače) vzame v roke telefon in igra igrce in se zraven partnerju pritožuje kako nizke so plače. Ne pomisle na to kaj lahko on naredi, da situacijo izboljša. Vedno je težava pri drugih, on je pač popoln. Če bi ljudje padli iz nivija svojega ega na nivo svoje inteligence bi jih večina samomor storila :)

So pa to že vsi zgoraj razložili, tako da jst nisem povedal nič novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere položnice so obvezne za vsakega državljana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559263 (7119) Lonsarg
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509704 (7614) Okapi
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14422413 (18683) dronyx
»

Zaračunavati bodo začeli dež!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569818 (7391) ...:TOMI:...
»

Poplave (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
45978674 (57219) lexios

Več podobnih tem