» »

strašilo za ptice na digitalni način ?

strašilo za ptice na digitalni način ?

#000000 ::

Imam kolega ki me je jamral kako mu ptice lepo dnevno zmanjšujejo pridelek SONČNIC, on bi mrežo napel recimo,

Jest se pa spomnim da imajao na LJ Žalah (pokopališče) neke zvočnike kjer intervalno predvajajo zvok raznih ujed, in zato skoraj ni ne ptic da bi glodale vence ipd. (BAJE) res se pa spomnim za 1 nov, lansko leto da sem to slišal, kako deluje pa ne vem ker smo bili tam že v mraku, ne vem akko je po dnevi.

Jest sem imel v mislih, nek čist simple rasperry zero ipd. (vse kar ima audio out)

Na njivi štroma ni, so pa sončne celice za kamere tko da nekje 50w štroma mislm da je akumulator pa bi tud držal nekaj časa, pa tud če ne, valjda po noči ptički gredo spat.

Bi se dalo nekako neko ploščico prepričat da predvaja zvoke intervalno in da ne porabi ne vem kok štroma ?

Hvala za vsako idejo, če bo delala pa bomo videli !!???

XLapsus ::

#000000 ::

XLapsus je izjavil:

Kaj takšnega: https://www.banggood.com/Basic-versionP...


Nism še prebral, ampak nimam pojma ko to dela, zadeva bi mogla vrtet zvoke ujed, kar ni problem najt na webu, tud verjetno ni problem nekaj sprogramirat da ti PC ali laptop to predvaja na intervale od recimo 7 zjutraj do mraka (ker so blizu hiše in sosedi ne b bili navdušeni da jim to nabija celo noč)

Pomojem oz. siguren sem da se da to izvest, bojim se samo da bi dobil neko ploščico kjer bi na koncu ugotovil da rabiš dokupit čuda stvari da usposobiš audio.

joze67 ::

#000000 je izjavil:

Jest se pa spomnim da imajao na LJ Žalah (pokopališče) neke zvočnike kjer intervalno predvajajo zvok raznih ujed, in zato skoraj ni ne ptic da bi glodale vence ipd. (BAJE)
Te ujede se derejo kot v pragozdu. Ne vem, kako je na Žalah, ampak na tej strani zidu so se vrane popolnoma navadile in se potikajo naokoli v enakem številu kot pred montažo zvočnikov. Vmes pa je bilo kako leto res manj ptičev.

fikus_ ::

Te UZ stvari (link XLapsus) ne delujejo, kot obljubljajo!

Gagatronix ::

#000000 je izjavil:

Imam kolega ki me je jamral kako mu ptice lepo dnevno zmanjšujejo pridelek SONČNIC, on bi mrežo napel recimo,

Jest se pa spomnim da imajao na LJ Žalah (pokopališče) neke zvočnike kjer intervalno predvajajo zvok raznih ujed, in zato skoraj ni ne ptic da bi glodale vence ipd. (BAJE) res se pa spomnim za 1 nov, lansko leto da sem to slišal, kako deluje pa ne vem ker smo bili tam že v mraku, ne vem akko je po dnevi.

Jest sem imel v mislih, nek čist simple rasperry zero ipd. (vse kar ima audio out)

Na njivi štroma ni, so pa sončne celice za kamere tko da nekje 50w štroma mislm da je akumulator pa bi tud držal nekaj časa, pa tud če ne, valjda po noči ptički gredo spat.

Bi se dalo nekako neko ploščico prepričat da predvaja zvoke intervalno in da ne porabi ne vem kok štroma ?

Hvala za vsako idejo, če bo delala pa bomo videli !!???



Tista bedarija na Zalah dela skodo. Vrane in srake so prebrihtne da bi se dolgo pustile strasit, dela pa skodo eni od vrst sove, ki so ji drevesa na Zalah gnezdisca.

#000000 ::

@joze67 če bo vsaj leto to sezono mir je ok. kert on ne poseje sončnic vsako leto na istem placu, ima več parcel ki jih najema po potrebi, so pa med sabo oddaljene večinoma vsaj 3 pa tud več KM.

Aja vran mislim da ni blo še na spregled, so vse v LJ zgleda, vrabci in škorci pa tamanijo vsak trenutek.

Semafor ::

Jaz sem videl obešene kose vrtnih cevi po drevju. Sedaj vem zakaj.

So I rounded up some of that ubiquitous, brittle old garden hose one encounters on every small country place, and cut it into about eight to ten-foot lengths (guesstimated). I laid them out amid the corn rows, about one every 20-25 feet, each way. Mostly, I arranged them in "S" curves.

Presto! No crows!


https://iamcountryside.com/growing/how-...

#000000 ::

Semafor je izjavil:

Jaz sem videl obešene kose vrtnih cevi po drevju. Sedaj vem zakaj.

So I rounded up some of that ubiquitous, brittle old garden hose one encounters on every small country place, and cut it into about eight to ten-foot lengths (guesstimated). I laid them out amid the corn rows, about one every 20-25 feet, each way. Mostly, I arranged them in "S" curves.

Presto! No crows!


https://iamcountryside.com/growing/how-...


Tale je dobra finta, čeprav ko smo se pogovarjali prvič s tem možakarjem sem v hecu reku ejga kače naštimi, smo se mal režali, a na koncu zgleda bo to celo res HAHA.

Sem mu poslal link ker jutri ne grem tja, mogoće pa uspe.

Thx

Ribič ::

Mi imamo podoben problem - na dvorišču pri hiši imamo eno manjšo hrušho, ki obrodi zelo dobre plodove. Vsako leto pa ostanemo brez vsega, saj ptiči, ki naj bi bili koristni, postanejo škodljivci, ker namesto, da bi lovili žuželke, raje pokluvajo vse hrušje. In to mislim VSE, čisto do zadnje. Vse so obkluvane. Ko gledam skozi okno, bo na drevesu po 5 do 6 teh ptičev, ki konstantno kluvajo. Ko jih poskusim preplašiti, odletijo, naredijo en krog in pristanejo nazaj na hruški. Tako da ne vem, ali so res koristni ali pa so škodljivci. Nekako se nagibam k slednjemu.

No sicer da ne bo pomote, ne krivim vseh vrst ptičev ampak samo določeno vrsto.
Tule pa je glavni krivec: Plav%C4%8Dek @ Wikipedia
Vse ribe so mi pobegnile!

joze67 ::

Plavčki ti iz hrušk vlečejo črve, ti jih pa takole črniš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pustiti naravo sebi?

Oddelek: Loža
364296 (2850) BlackMaX
»

Dan spomina na mrtve in preseravanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629871 (7592) nuclear
»

Ptice padajo iz neba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17530444 (26184) Thomas
»

Ptice kot ustvarjalke glasbe

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
275663 (4530) Gjera
»

Ornitologi

Oddelek: Loža
51541 (1153) ucerne

Več podobnih tem