» »

Teranje avta na "6"000 obratov

Teranje avta na "6"000 obratov

Temo vidijo: vsi
1
2
»

2dark ::

DamijanD je izjavil:

Koliko sploh imajo ti novi bencinski mlinčki obratov pri 130-140 km/h ?


4000 obratov. Prekleto visoko.

radmannsdorf ::

Nizko. Moj 2007 letnik 1.4 gre čez 5k pri 130 :)

2dark ::

radmannsdorf je izjavil:

Nizko. Moj 2007 letnik 1.4 gre čez 5k pri 130 :)


Polo 1.2 letnik 2004 64 konjev ima pri 130 km/H 4000 obratov,
Clio 1.2 16v 75 konjev ima enako pri 130 km/H 4000 obratov



Tole je nizko.

Audi Q7 3 TDi 286 konjev ima pri 130 km/H 1700 obratov :)

facepalm ::

2dark je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Koliko sploh imajo ti novi bencinski mlinčki obratov pri 130-140 km/h ?


4000 obratov. Prekleto visoko.


ja, v 4. (4500rpm). imas pa se 5. in 6. na voljo

2dark ::

facepalm je izjavil:

2dark je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Koliko sploh imajo ti novi bencinski mlinčki obratov pri 130-140 km/h ?


4000 obratov. Prekleto visoko.


ja, v 4. (4500rpm). imas pa se 5. in 6. na voljo


Jaz sm ti napisal za cliota, da ima 4000 obratov v 5-i prestavi. Na avtocesti se ne vozimo v predzadnji prestavi, ko govorimo o majhnih atmosfercih s 5 prestavami.

facepalm ::

vpr je bilo o novih mlinckih. clio 1.2 ima star motor. tceji pa imajo pri 130kmph okoli 3000rpm (+-250rpm).
mali atmosferci bodo imeli visoke obrate zaradi krajsih prestavnih razmerij. ce ne, nebi dosegli 130:)

hojnikb ::

krajse prestave so pa zato, ker pri nizjih obratih ni dovolj moci/navora, da bi se avto normalno vozu.

Pri dizlih so izrabljeni injektorji zelo šibka točka. Če je stopilo en bat, je bilo v tistem cilindru premalo goriva, posledično previsoka temperatura/klenkanje/detonacija. Lambda sonda meri uravnovešenost razmerja gorivo/zrak čez vse cilindre skupaj, zato tega ne moreš zaznat brez posebnih testov.


bat ti bo stopil zarad revne mesanice pri kakem bencinarju, pri dizlu dost tezje.

zobnik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

oboje ti žre če teraš (sj z plinom nisi zamenjal mašine)....


sodeč po vidnem ne in po 40.000km večinoma regionalne in 100X filanju LPG tanka bom pa že vedel razliko.


potem pac racunalnik ne dela dober mesance. Ce spremnis samo tip goriva, ostalo pa ostane enako, bi tudi poraba mogla bit sorazmerno z loadom enaka kot pri bencino. torej ce ti pr mirni voznji zre 20% vec, ti bi mogu tut pr divji 20% vec.

ce je motor enak, pac ni logike, ki bi pojasnala dvig ucinkovitosti zarad goriva.

lahko je pa seveda racunalnik bol butast in dela rich mesanco takrat, ko ni treba.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IvoJan ::

hojnikb je izjavil:

krajse prestave so pa zato, ker pri nizjih obratih ni dovolj moci/navora, da bi se avto normalno vozu.

Pri dizlih so izrabljeni injektorji zelo šibka točka. Če je stopilo en bat, je bilo v tistem cilindru premalo goriva, posledično previsoka temperatura/klenkanje/detonacija. Lambda sonda meri uravnovešenost razmerja gorivo/zrak čez vse cilindre skupaj, zato tega ne moreš zaznat brez posebnih testov.


bat ti bo stopil zarad revne mesanice pri kakem bencinarju, pri dizlu dost tezje.

zobnik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

oboje ti žre če teraš (sj z plinom nisi zamenjal mašine)....


sodeč po vidnem ne in po 40.000km večinoma regionalne in 100X filanju LPG tanka bom pa že vedel razliko.


potem pac racunalnik ne dela dober mesance. Ce spremnis samo tip goriva, ostalo pa ostane enako, bi tudi poraba mogla bit sorazmerno z loadom enaka kot pri bencino. torej ce ti pr mirni voznji zre 20% vec, ti bi mogu tut pr divji 20% vec.

ce je motor enak, pac ni logike, ki bi pojasnala dvig ucinkovitosti zarad goriva.

lahko je pa seveda racunalnik bol butast in dela rich mesanco takrat, ko ni treba.


lahko ti posljem slike kako na caddyju 1.9tdi stopi bat :D
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

hojnikb ::

mah, ko bi vedel kako diesel motor deluje... Diesel ima že v osnovi lahko zelo zelo revne mešanice (za razliko od bencinarja, ki ima zelo ozko obmoćje mešanc goriva/zraka).

Bat ti je "stopil" zarad drugih razlogov...
#brezpodpisa

XLapse ::

Teral sem mojega na 4-5-6, ker itak ne gre nikamor.

Povprečna poraba 9.2/100km.
alien technology

Pobes ::

facepalm je izjavil:

bolje 1000 obratov prevec, kot 500 premalo :)
ravno vceraj sem moral na AC hitro pospesiti, pa sem pri 120kmh dal iz 5. v 3.

kolikor imam izkusnje z vozili, so najbolj problematicni tisti, ki se jih (pretirano) spara.
6.000 rpm ni nic za motor, kateri razvije polno moc pri 5500rpm. je pa jeba, ce tak motor ni videl 3000rpm v 10ih letih.



Glede na toda si moral pri 120km/h, zbit 2 prestavi ni to ravno neka huda mašina. Jaz pri moji pri 120 pospešujem v 6ti kot za šalo.

Invictus ::

Mah, jaz svojo Škodo konstantno teram na 5000 obratov na avtocesti. Nekaj ur skupaj. Nobenih posledic. Je pa bencinar. Dizla ne bi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2dark ::

Pobes je izjavil:



Glede na toda si moral pri 120km/h, zbit 2 prestavi ni to ravno neka huda mašina. Jaz pri moji pri 120 pospešujem v 6ti kot za šalo.


Če maš CLita z 60 konji ni druge... Ti verjetno nimaš 60 konjski avto... Če imaš nekaj normalnega, kot je recimo npr. 2.0 dizel z 140-150 konji in 320-340 navora igrat avto gre dobro ...

enkrat so mi dal na renault servisu nadomestni avto clio 1.2 .. to je živ obup od avta.. v peti prestavi dobesedno mrtev avto.. za prehitevanje si dejansko moral prestavit dol v 3-jo prestavo.. Kdo to kupuje nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

anketar ::

2dark je izjavil:

Kdo to kupuje nimam pojma.


delete this :(

KAVINSKY ::

1.2 cliota se ne kupuje za po avtocesti, ravno tako ne 2.0 dizla za it do cerkve in do gostilne.

Gr8t ::

Pobes je izjavil:

Glede na toda si moral pri 120km/h, zbit 2 prestavi ni to ravno neka huda mašina. Jaz pri moji pri 120 pospešujem v 6ti kot za šalo.

Verjetno kak Punto 1.2 60. S takim sem jaz tudi enkrat v 3. teral do blokade na levem pasu AC, ter za višjo hitrost kot 130-140 prestavljal v 4., ki je dosegla 155 km/h, da sem lahko sledil Alfi 159 1.9 JTD, ki je po vsej verjetnosti vozil v 6. prestavi, vsekakor pa ne manj kot 5.
Kupujejo pa pač tisti, ki gredo max 5x na leto na AC, ali pa če nimajo denarja za boljšega in nimajo problemov se vozit 110-130, kar je v bistvu povsem spodobna hitrost, če hočeš več itak samo izgubljaš živce.
1.6T 200 pa v 6. zvezno pospešuje od 120 do 210 km/h, 2900-5000 rpm. Ampak to pije 10l, tako da je za AC pač najboljši kompromis kak 2.0 150KM dizel, ki pije verjetno okol 7l, se pravi še manj kot tisti 1.2, ki pije 7,5-8l če ga konstantno teraš med 130 in 150.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

zobnik ::

Podatki pri 4000 obratov imam 135km/h. Če pa ga teram 160 kolikor ima končno so obrati na cca 5500, še vedno to ni to, noben rizik

ja cliota 1.2 60Km imam in še to na plin, men je ok avto, ne rabim dirkalnika pa tud ko tole našibaš s 2-3 brzino gre ko "raketa", kaj mi nuca avto 2.0 pa teranje če spije 10-12l bencina, men pa 9l plina če ga žgem, stroški so 5 evrov ali pa 12-14 evrov, to ap ej ogromna razlika, zato ap noben ne tera avta,

sem razmišljal o plinu 1.8 motorju, sam ga ni az dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Invictus je izjavil:

Mah, jaz svojo Škodo konstantno teram na 5000 obratov na avtocesti. Nekaj ur skupaj. Nobenih posledic. Je pa bencinar. Dizla ne bi...


Mislim, da bi moglo bit ravno kontra.

Spajky ::

Gr8t je izjavil:

..Verjetno kak Punto 1.2 60. S takim sem jaz tudi enkrat v 3. teral do blokade ...
Nisem vedel, da ima blokado Puntič. Moj mark2 bencinc je nima zgleda; sem ga teral do 8kRPM in še več ... So pa v nevarnosti Vžigalne špule pri njem pri takih obratih ... (delni VN preboj).
... jest predlani menjal obe, ker so svečke nanje vezane po dve serijsko ... s Cliotom pa ne vem kako je ... Dizla vsekakor ne bi teral čez 5kRPM !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

KAVINSKY ::

Spajky je izjavil:

Dizla vsekakor ne bi teral čez 5kRPM !!!


Večini dizlov doseže višek že nekje okoli 4250 obratov. Naprej je, kot da bi sklopko pohodil. Nimajo pa potrebe metati v nižjo če hočeš kaj prehiteti.

stara mama ::

hojnikb je izjavil:

mah, ko bi vedel kako diesel motor deluje... Diesel ima že v osnovi lahko zelo zelo revne mešanice (za razliko od bencinarja, ki ima zelo ozko obmoćje mešanc goriva/zraka).

Bat ti je "stopil" zarad drugih razlogov...

Seveda topi na dizlu. Ponavadi na (nepravilno) chip tunanem dizlu. Ali pa z okvarjeno šobo (toči).
Nima bmw za brezveze tri razrede materialov in proizvodnje, čeprav tunerji pravijo da je itak vse enako (že res da paše vse križem in izgleda enako). Ampak ni, in v tovarni to dobro vejo.
Zato pa imaš celo vojsko vozil od najšvohnejših do najmočnejših, pa vsi dvolitrski :P
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Spajky je izjavil:

...] Nisem vedel, da ima blokado Puntič. Moj mark2 bencinc je nima zgleda...
KHm, zgleda, da jo ima ... stestiral pred eno uro ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Seveda topi na dizlu. Ponavadi na (nepravilno) chip tunanem dizlu. Ali pa z okvarjeno šobo (toči).


Again, zaradi prerdke mešanice _ne_ topi bata. Da pride do prevelikih temparatur v cilindru, so drugi razlogi. Ni to bencinar, kjer lahko pri visoki obremenitvi (ali boostu) in previsokem afrju stopi bat. AFR je lahko pri dizlu tudi do 70:1
#brezpodpisa

zobnik ::

Sem probal do konca sem ga tiščal na AC 30km/60km+ vseskoz razen kar je predor....cca 5500 obratov, 160 je max. hitrost, 170 mi ga je uspel naterat sam če se AC počasi spušča....stopalka do podna...avto na plin.

Moja ocena za ta avto je 3 (ocena 1-5), ni slab, ni pa odličen, poraba okol 8l plina, če ga takole teram, kar znese slabih 5 evrov/100km
Če bi se vozil na 120km/h pa vrjetno okol 7l.
Imam ene 15 filanja tanka

K0l1br1 ::

Razlog za to bedarijo je bil pa kakšen? Da vidiš, koliko gre clio, predenj gre v franže? Rabiš novega rabljenega?

WizzardOfOZ ::

zobnik je izjavil:

Sem probal do konca sem ga tiščal na AC 30km/60km+ vseskoz razen kar je predor....cca 5500 obratov, 160 je max. hitrost, 170 mi ga je uspel naterat sam če se AC počasi spušča....stopalka do podna...avto na plin.

Moja ocena za ta avto je 3 (ocena 1-5), ni slab, ni pa odličen, poraba okol 8l plina, če ga takole teram, kar znese slabih 5 evrov/100km
Če bi se vozil na 120km/h pa vrjetno okol 7l.
Imam ene 15 filanja tanka



120km/h po števcu (110km/h po GPS realno) od ljubljane do Portoroža (konstantna vožnja) je poraba 6.4l plina na 100km. Avto ima 2500ccm bencinski motor. Imam pa vedno v mislih, da če se bom vozil nad 3500 obrati, da moram preklopiti na bencin, ker plin ni namenjen za vožnjo nad temi obrati. Delaš s tem, ko ga na obratih voziš in "hraniš" s plinom, preveč škode motorju.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

WizzardOfOZ je izjavil:


120km/h po števcu (110km/h po GPS realno) od ljubljane do Portoroža (konstantna vožnja) je poraba 6.4l plina na 100km.

Za realno porabo moraš peljati še v nasprotno smer in izračunati povprečje, saj je med Lj in Portorožem slabih 300m višinske razlike in v to smer ti precej pomaga gravitacija.

zobnik ::

K0l1br1 je izjavil:

Razlog za to bedarijo je bil pa kakšen? Da vidiš, koliko gre clio, predenj gre v franže? Rabiš novega rabljenega?


Da si prej na cilju in užitek, da si "nahitrejši" ne more se ti dremat :D
Nič ne bo crknil, to vas strašijo sam da se zaščitijo, če je redno vzdrževan nima bit kaj.
Prejšnjega sem dve leti teral po regionalnih cestah pa še ventili so bli razštelani sem jih nastavil pa je delal kot urca dalje.

WizzardOfOZ je izjavil:

zobnik je izjavil:

Sem probal do konca sem ga tiščal na AC 30km/60km+ vseskoz razen kar je predor....cca 5500 obratov, 160 je max. hitrost, 170 mi ga je uspel naterat sam če se AC počasi spušča....stopalka do podna...avto na plin.

Moja ocena za ta avto je 3 (ocena 1-5), ni slab, ni pa odličen, poraba okol 8l plina, če ga takole teram, kar znese slabih 5 evrov/100km
Če bi se vozil na 120km/h pa vrjetno okol 7l.
Imam ene 15 filanja tanka



120km/h po števcu (110km/h po GPS realno) od ljubljane do Portoroža (konstantna vožnja) je poraba 6.4l plina na 100km. Avto ima 2500ccm bencinski motor. Imam pa vedno v mislih, da če se bom vozil nad 3500 obrati, da moram preklopiti na bencin, ker plin ni namenjen za vožnjo nad temi obrati. Delaš s tem, ko ga na obratih voziš in "hraniš" s plinom, preveč škode motorju.


To je be*arija, računam povprečje na 10000km za vse možne kombinacije vožnje. Meni pa spije samo 6l plina na regionalni če vozim ko penzionar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

WizzardOfOZ ::

Samega sebe zanikaš. En post prej si trdil, da si ga sprobal na 30/60+ relaciji, zdej pa trdiš da je to povprečje na 10k kilometrov.

zobnik ::

večkrat, tega in bivšega na plin skoz teram.

WizzardOfOZ ::

over and out

zobnik ::

Ne vem kaj si hotu povedat s tem, misliš da sem kupu avto na plin, da se bom vozil ko penzionar 70 izven naselja in po AC 110, dost voznikov je ko se vozi 140 po AC

hojnikb ::

kaksna fora je, da kupis poceni energent, potem se pa voziš k greamreaper?
#brezpodpisa

zobnik ::

zato ker se poceni voziš dela pa ravno tko dobr kot na bencin....sem prej mel 20 bencinarjev tud 1.8 motor pa 115km pa.... pa ko si ag tišal si porabo računal v 10-15l/100km.

stara mama ::

hojnikb je izjavil:

kaksna fora je, da kupis poceni energent, potem se pa voziš k greamreaper?

Kakšna fora je, da kdo kupi dizla, pol pa celo tanka kurilca?
Kakšna fora je, da nekdo kupi vilo, potem pa kuri na biomaso?
Kakšna fora je, da so nekateri tako zelo brihtni, ampak ne znajo tega prav usmerit?
Ekologija™ in Trajnost™

Gr8t ::

Pa da nisem res spet banan iz teme talenti, jaz lahko drugače ustvarjam račune hitreje kot jih vi lahko brišete.

KAVINSKY ::

A te je Andrj0? :))

Napiši pritožbo. Zakaj v enih temah lahko eni zmerjajo druge z nacisti, kolaboratorji, drugod pa ne smeš opisovati svojih dnevnih dogodivščin!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj prestaviti v višjo prestavi pri bencinarju/dizlu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812092 (10277) Blinder
»

efektivna vožnja dizla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15031560 (27160) Siddh
»

Vožnja pri visokih obratih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5715424 (13808) Blinder
»

Poraba goriva pri določeni hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7117060 (15432) Aston_11
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14651209 (48090) Matwic

Več podobnih tem