» »

Adria Airways - odpovedani leti

Adria Airways - odpovedani leti

Temo vidijo: vsi
««
12 / 15
»»

MrStein ::

Eni so bolj nori, drugi manj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Okapi je izjavil:

Ali pa so to bile mogoče samo sanje, pobožne želje o neki "drugi Švici", ki jih v resnici ne bi mogli uresničiti niti Jobs, Gates, Musk in Zuckerberg s skupnimi močmi.

Mogoče smo pa dosegli enako ali več, kot bi kdorkoli drug uspel doseči na našem mestu.
Švicarji so rabili več stoletij, da so ratali "prva Švica".

Kolikor se spomnim, ni nihče omenjal časovnega obdobja za "drugo Švico". Ne vem, od kje so ljudje dobili pričakovanje, da bi moralo do tega priti v nekaj letih.

V zadnjih 25 letih se je pri nas BDP/c podvojil, pri Švicarjih je pa zrasel za 20%. Seveda je pri njih še vedno trikrat višji, a nam vseeno kaže mnogo bolje, kot si mnogi tule (očitno) želijo.

feryz ::

A sem edini v tej državi, ki ne malikuje Avstrije v zvezde? Ki jo vidi kot skupek presranih, wannabe švabov, ki jih kradejo še krepko bolj od nas?
Da ne govorim o prekrasni Švici, ki je v bistvu zapor, le kak procent bolj ohlapen od kitajskih mest ali Singapurja?
To si želite? Fajn premislite, ker povratka nazaj ni. Razslojenost zunaj je še za par razredov večja kot pri nas. Glavnina vas, tukaj prisotnih, bo šla dol, ne gor. Elita je že znana in oddana, vam ostane suženjstvo.

Okapi ::

Razslojenost je v Sloveniji med najmanjšimi na svetu. Najbogatejši živijo skoraj dobesedno v isti ulici z "rajo", ne v ograjenih soseskah z oboroženimi varnostniki, kot marsikje drugje.

Pika na i ::

"Državna sekretarka Eva Štravs Podlogar ter Tomaž Besek in Matej Pirc iz DUTB gredo k nemškemu letalcu - zakaj, če so v Lufthansi že povedali, da jih ne zanima lastniški vstop v morebitno novo državno letalsko družbo?"
Finance


Vpliv polne lune je zadel tudi sicer dokaj trezne razpravljalce na slotechu?

feryz ::

Osebno se gre zato, ker o določenih stvareh ni zdravo pismo, telefonsko ali po mailu debatirati. Zgolj na štiri oči.

Zna biti, da se tudi švabi premislijo. Vse je stvar dogovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

jype ::

Okapi je izjavil:

Razslojenost je v Sloveniji med najmanjšimi na svetu. Najbogatejši živijo skoraj dobesedno v isti ulici z "rajo", ne v ograjenih soseskah z oboroženimi varnostniki, kot marsikje drugje.
Če hočete ohraniti varno državo, morate ohraniti tudi nizko dohodkovno neenakost.

Na Švedskem deluje še bolje, kot v Sloveniji.

Pika na i ::

feryz je izjavil:

Osebno se gre zato, ker o določenih stvareh ni zdravo pismo, telefonsko ali po mailu debatirati. Zgolj na štiri oči.

Zna biti, da se tudi švabi premislijo. Vse je stvar dogovora.

Enmalo nisem ravno prepričana, če vsi ravno vedo kaj delajo.
Ob omembi SAS, ki naj bi (mogoče, verjetno, morda....) letel v CPH, pa skoraj ne morem ostati resna.

jernejl ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Razslojenost je v Sloveniji med najmanjšimi na svetu. Najbogatejši živijo skoraj dobesedno v isti ulici z "rajo", ne v ograjenih soseskah z oboroženimi varnostniki, kot marsikje drugje.
Če hočete ohraniti varno državo, morate ohraniti tudi nizko dohodkovno neenakost.

Na Švedskem deluje še bolje, kot v Sloveniji.

Praviš, da bi morali tale stolpič pri sloveniji malce povišati, da bi dohiteli švede?

jype ::

jernejl je izjavil:

Praviš, da bi morali tale stolpič pri sloveniji malce povišati, da bi dohiteli švede?
Ne, bolj resno bi se morali zoperstavljati nasilju, namesto da ga redno tolerirate.

imagodei ::

darkolord je izjavil:

Brez dvoma v Avstriji ni vse idealno, a huje zafurano, kot je trenutno v sLOLvenijastanu, je pa že tžko.
Kaj, če bi pogledal še malo okoli, in ne samo lasersko proti Avstriji, Nemčiji, Švici ... ?

Jah, ko govorimo (četudi samo v šali) o aneksiranju Slovenije, si malo težje predstavljamo, da bi postali neka Švedska eksklava...
- Hoc est qui sumus -

FTad ::

feryz je izjavil:

A sem edini v tej državi, ki ne malikuje Avstrije v zvezde? Ki jo vidi kot skupek presranih, wannabe švabov, ki jih kradejo še krepko bolj od nas?
Da ne govorim o prekrasni Švici, ki je v bistvu zapor, le kak procent bolj ohlapen od kitajskih mest ali Singapurja?
To si želite? Fajn premislite, ker povratka nazaj ni. Razslojenost zunaj je še za par razredov večja kot pri nas. Glavnina vas, tukaj prisotnih, bo šla dol, ne gor. Elita je že znana in oddana, vam ostane suženjstvo.


Daj prosim malo bolj argumentiraj zakaj si takega mnenja oz od kod ti informacije, ki jih navajas.

poweroff ::

perci je izjavil:

Slovenija je torej ladja norcev? Upravičeno predvidevam, da si hotel reči, da je v večini drugih držav bolje?

Ne bistveno. Ampak mene drugi svet ne zanima - zanimajo me razvojne priložnosti v Sloveniji.
sudo poweroff

Invictus ::

Možnosti bodo vedno.

AndrejO je predvsem govoril o zamujenih priložnostih.

Drugače je Slovenija idealen kraj za dobro izobraženo, poceni delovno silo. Sam problem je, ker se nikomur ne ljubi hoditi na službene poti, pa ravno zaradi tega izgubljaš bodoče stranke. Poznam kar nekaj primerov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

WhiteAngel ::

feryz je izjavil:

A sem edini v tej državi, ki ne malikuje Avstrije v zvezde? Ki jo vidi kot skupek presranih, wannabe švabov, ki jih kradejo še krepko bolj od nas?
Da ne govorim o prekrasni Švici, ki je v bistvu zapor, le kak procent bolj ohlapen od kitajskih mest ali Singapurja?


Za Avstrijo se ne strinjam. Je sigurno lahko zgled in kam želimo. So wannabe švabi, ja, ampak ne pozabit, da pred veliko Nemčijo je bila Avstroogrska s sedežem na Dunaju. Tako da Avstrijci niso od včeraj, bodo obstali.

Švica je pa f*cked up, se strinjam. Že nekaj časa jih pokopava zastonj denar in posledična družbena neenakost.

HappyPills ::

Kolega, ki živi v ZDA, pravi da je končno dobil let iz Miamija do LJ za razumno ceno. Ko je kraljevala Adria je ni bilo pod $1000 zdaj jo je dobil za 550$ povratno. Drug kolega, ki živi na Irskem pravi, da ima končno razumno povezavo Dublin-Ljubljana. Kako je to možno, ko pa je letov manj? Ah Lufthansa očitno zna.

Bwaze6 ::

Ampak na avijonu pilot ne bo kleni kranjec, za prigrizek ne boš dobil kranjske klobase z zeljem in kozarca refoška! Mar ti to ni nič vredno? ;)

OrkAA ::

jureflux, sicer so vse to anekdote, ki ne pomenijo veliko, ampak hkrati imam z obojim izkusnje.

V Miami sem iz Ljubljane ze letel, karta je bila okrog 500 evrov, ce se prav spomnim.

V Dublin moram letet decembra in se ravnokar pizdim, ker so casi letov taki, da ne morem prit le na sluzben dogodek, ampak bom moral v Dublinu ostat se en dan kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Vazelin ::

Pika na i je izjavil:

Po stečaju Adrie Airways je brniško letališče že do konca septembra utrpelo 10-odstotni padec potnikov. Še pomembnejši bodo podatki za oktober.

Mrtve se bo štelo čez eno leto.:) Sam napovedujem 50% cenejše letalske vozovnice plus vse pomembnejše linije od Adrije bodo sladko pokrite.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

fikus_ ::

Ja orka, imaš probleme, ker ni več tako "udobno" kot je bilo prej z adrijo. Ampak kaže, da nimaš samo s tem probleme.

OrkAA ::

Ja, imam probleme s tem, ker ni vec tako udobno. Pac povem svojo plat zgodbe, ki se me osebno dotakne. Ni treba zdaj cele komunisticne teorije zarote iz tega potegnit.

S cem pa imam se probleme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

poweroff ::

Čeprav... Adria ni znala nikoli ponuditi več kot kozarec vode (ostalo plačljivo), ko si imel naprej connecting flight z drugimi prevozniki, pa so dobil vsaj kavo. Razen pred 20 leti - takrat si dobil na Adriji do Londona celo kosilo.

Pač, šparali so povsod kjer se je dalo.
sudo poweroff

Vazelin ::

OrkAA je izjavil:

Ja, imam probleme s tem, ker ni vec tako udobno. Pac povem svojo plat zgodbe, ki se me osebno dotakne. Ni treba zdaj sele komunisticne teorije zarote iz tega potegnit.

S cem pa imam se probleme?

Te razumem. Še vedno pa 1 dan v Dublinu ni razlog, da vsi sofinanciramo državno letalsko firmo. Če bo dovolj "Ork", ki bodo letele v Dublin, se bodo prevozniki prilagodili in ponudili linijo, da bodo "Orke" že isti dan doma na toplem:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

WhiteAngel ::

Vazelin je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Ja, imam probleme s tem, ker ni vec tako udobno. Pac povem svojo plat zgodbe, ki se me osebno dotakne. Ni treba zdaj sele komunisticne teorije zarote iz tega potegnit.

S cem pa imam se probleme?

Te razumem. Še vedno pa 1 dan v Dublinu ni razlog, da vsi sofinanciramo državno letalsko firmo. Če bo dovolj "Ork", ki bodo letele v Dublin, se bodo prevozniki prilagodili in ponudili linijo, da bodo "Orke" že isti dan doma na toplem:)


Če bo dovolj "Ork", je bolje dvignit ceno karte, kot uvesti nove lete.

Invictus ::

fikus_ je izjavil:

Ja orka, imaš probleme, ker ni več tako "udobno" kot je bilo prej z adrijo. Ampak kaže, da nimaš samo s tem probleme.

Nekateri letali hodimo v službo, pa nam novi termini zmanjšujejo kvaliteto življenja.

Je treba malo čez planke pogledat, ne samo lastnega sranja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

Jaz ne vem, a si tudi za pot od Lj do Mb s sabo nosite kosilo?
Sicer je pa Adria ponudila kavo in vodo, zato nehaj nakladat Matthai.

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Čeprav... Adria ni znala nikoli ponuditi več kot kozarec vode (ostalo plačljivo), ko si imel naprej connecting flight z drugimi prevozniki, pa so dobil vsaj kavo. Razen pred 20 leti - takrat si dobil na Adriji do Londona celo kosilo.

Pač, šparali so povsod kjer se je dalo.

Adria že zdavnaj ni več dala ničesar. Sploh na krajših letih. Še vode ne. Vse je bilo plačljivo - Sky Shop FTW... >:D.

Pika na i je izjavil:

Jaz ne vem, a si tudi za pot od Lj do Mb s sabo nosite kosilo?
Sicer je pa Adria ponudila kavo in vodo, zato nehaj nakladat Matthai.

Daj ne bluzi, že zadnjih 4-5 let nisi dobil nič, niti na daljših letih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pika na i ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:

Čeprav... Adria ni znala nikoli ponuditi več kot kozarec vode (ostalo plačljivo), ko si imel naprej connecting flight z drugimi prevozniki, pa so dobil vsaj kavo. Razen pred 20 leti - takrat si dobil na Adriji do Londona celo kosilo.

Pač, šparali so povsod kjer se je dalo.

Adria že zdavnaj ni več dala ničesar. Sploh na krajših letih. Še vode ne. Vse je bilo plačljivo - Sky Shop FTW... >:D.

NE izmišljuj si!

Invictus ::

Saj si ne, nekateri smo pač veliko leteli...

Ne pa se skrivali pod mamino kiklo...

Ko je letalo zamujalo 2 uri po boardingu, so nas, pazi ti to, častili s deci Radenske ;(.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Zakaj bi kdorkoli do londona rabil hrano ali pijačo?:D

LP, manager Adrie
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

OrkAA ::

Vazelin je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Ja, imam probleme s tem, ker ni vec tako udobno. Pac povem svojo plat zgodbe, ki se me osebno dotakne. Ni treba zdaj sele komunisticne teorije zarote iz tega potegnit.

S cem pa imam se probleme?

Te razumem. Še vedno pa 1 dan v Dublinu ni razlog, da vsi sofinanciramo državno letalsko firmo. Če bo dovolj "Ork", ki bodo letele v Dublin, se bodo prevozniki prilagodili in ponudili linijo, da bodo "Orke" že isti dan doma na toplem:)


:)

S tem postom nisem hotel prikrito namigovat, da bi moral kdorkoli karkoli financirat. :)

Dajem le kontra mnenje tistim, ki trdijo, da je trg ravnokar resil vse probleme. Zame jih ni.

Zmoti me pa tudi to lapanje o neznansko dragih kartah z adrio. Tista trditev s $1000 je smesna. Sem kar nekajkrat potoval na zahod pa karta nikoli ni bila niti blizu tej cifri. Tudi v San Francisco se je dalo komot letet krepko pod jurja, potem se pa kao v Miami ni. Bullshit. :)

Pika na i ::

Pazi to, nekateri niso leteli z Adrio, ker so bile karte kobajagi predrage, zdaj pa po čudežu vedo, kaj so gor servirali?
Nekateri še vedno letimo, dragi.

Vazelin ::

Čeprav Invictus, sem mislil da si se po Nemčiji fural s Škodo:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

OrkAA ::

Pika na i: Ampak resno, adria je servirala prigrizke in kavo samo v business classu. :)

nekikr ::

Nazadnje, ko sem letel z Adrio, dva dva meseca nazaj, sem dobil sendvič, kavo in sok. O čem se vi tule pogovarjate?

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Čeprav Invictus, sem mislil da si se po Nemčiji fural s Škodo:D

Zdaj se...

Prej se nisem... Jutranji let in bus firme do delovnega mesta prese#e vsak avto kljub ceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

nekikr je izjavil:

Nazadnje, ko sem letel z Adrio, dva dva meseca nazaj, sem dobil sendvič, kavo in sok. O čem se vi tule pogovarjate?


Kam si letel? Je bil slucajno čarter? Si letel business class? Ste slucajno imeli ogromne zamude in so vas pocastili?

Na standardnih linijskih letih adria ne servira nicesar.

sandmat ::

nekikr je izjavil:

Nazadnje, ko sem letel z Adrio, dva dva meseca nazaj, sem dobil sendvič, kavo in sok. O čem se vi tule pogovarjate?

In tvoj let je trajal več kot 2 uri, sklepam? sicer ne, niso servirali niti vode.

Invictus ::

OrkAA je izjavil:

nekikr je izjavil:

Nazadnje, ko sem letel z Adrio, dva dva meseca nazaj, sem dobil sendvič, kavo in sok. O čem se vi tule pogovarjate?


Kam si letel? Je bil slucajno čarter? Si letel business class? Ste slucajno imeli ogromne zamude in so vas pocastili?

Na standardnih linijskih letih adria ne servira nicesar.

Ni servirala, danes itak da ne več ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Haha, ja mas prav.

Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Pika na i ::

nekikr je izjavil:

Nazadnje, ko sem letel z Adrio, dva dva meseca nazaj, sem dobil sendvič, kavo in sok. O čem se vi tule pogovarjate?

O poteh, kjer so bili zaradi Adrie lačni in žejni. :)

feryz ::

V Avstriji kradejo kot srake, bolj bi težko. To, da ljudem dajo drobtinice in imajo standard malo višji kot mi, še ne pomeni, da je urejena država.
Ne pozabite, da je Avstrije malo več, kot samo Koroška, ki jo mi opazujemo. Glede na to, da na Koroškem prevladujejo, ali pa so v preteklosti, Slovenci, ni čudno, da je ravno tam največji red in najlepše urejeno.
Drugače so naši kamarili ljudje, kot je ex Haider, za zgled. To se ve. S tem, da je on potamanil parkrat več, kot vsi slovenski kvazi tajkuni skupaj. Vzorec delovanja vam je lahko tudi najnovejši amaterski politik Strache.
Kdor misli, da so naše ceste slabe, naj si gre nove avstrijske pogledat. 40 km AC, stare 2 leti, dobesedno razpada. Približno 40 procentov asfalta je že menjanega, po ostalem se voziš kot na trampolinu.
Kaj tako slabo narejenega v življenju težko srečaš. Res je sicer, da tam za gradnjo avtocest samo travo pokosijo in zemljo malo poravnajo, ker do kamnin itak ne pridejo, ampak dalo bi se tudi bolje. Če imajo švabe za tak vzor, naj si gredo še gradnjo cest pogledat gor.

BTW, 3x sem preveril, 2x Gradec in enkrat Wienerneustadt. Če ti policaj vzame gotovino, jo ukrade. Uradno zabeležko boste zaman iskali vi, denarja od kazni pa ne bo našla avstrijska oblast.

O poslovanju z avstrijskimi besedami, pa škoda besed. Med drugim sem se srečal tudi z arijskim pizdonarjem, za katerega smo mi podalpski kmetavzarji, ki je dobesedno ukradel robo, ker jo je DHL pomotoma dostavil tja, namesto nam. Niti pod razno tega ni hotel vrniti, rekel je, naj se obrnemo na sodišče. Za pet jurjev se nima haska gankati po avtrijskih sodiščih, to je menda vsakomur jasno.

scipascapa ::

Zakaj potem vsi rinejo gor, diploma tukaj pa gasa gor.

Invictus ::

OrkAA je izjavil:

Haha, ja mas prav.

Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

100% ne, ampak ti časi so že zdavnaj mimo.

Sam letim bolj pogosto nekako od leta 2009, takrat si še nekaj dobil. Celo hrano.

Tam 2014 nekako si dobil samo še malo flaško Radenske, po 2016 pa včasih vodo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

OrkAA je izjavil:



Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Ne včasih, še letos.

Invictus ::

Pika na i je izjavil:

OrkAA je izjavil:



Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Ne včasih, še letos.

Na rednih linijah že dolgo ne. Sam večina folka leti 1x na leti na dopust s čarterjem. Tam dajo raji malo za jesti in piti, da se preveč ne pritožuje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

OrkAA ::

Pika na i je izjavil:

OrkAA je izjavil:



Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Ne včasih, še letos.


Na katerem letu? Cisto resno sprasujem, ker nikoli nisem dozivel razen kadar sem bil upgrejdan v business class.

Invictus ::

OrkAA je izjavil:

Pika na i je izjavil:

OrkAA je izjavil:



Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Ne včasih, še letos.


Na katerem letu? Cisto resno sprasujem, ker nikoli nisem dozivel razen kadar sem bil upgrejdan v business class.

Tudi mene zanima... Ker drugače nisi dobil NIČ, ZERO, NIENTE...

Čeprav sem bil sam res frequent flyer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

OrkAA je izjavil:

Pika na i je izjavil:

OrkAA je izjavil:



Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Ne včasih, še letos.


Na katerem letu? Cisto resno sprasujem, ker nikoli nisem dozivel razen kadar sem bil upgrejdan v business class.

Leti v Kopenhagen.

Invictus je izjavil:

Pika na i je izjavil:

OrkAA je izjavil:



Ceprav, ne mores trdit, da ni servirala, ker vcasih dejansko je. :P

Ne včasih, še letos.

Na rednih linijah že dolgo ne. Sam večina folka leti 1x na leti na dopust s čarterjem. Tam dajo raji malo za jesti in piti, da se preveč ne pritožuje ;).

A se lahko nehaš napihvat? Pomoje letim 10x več kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31843887 (35284) perci
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114313 (8816) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304108 (3432) St235
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923362 (20607) alexa-lol
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523915 (20848) xsum1

Več podobnih tem