» »

Letalski nasveti

Letalski nasveti

sivistol ::

torej bookam si letalsko karto in zdej mam dilemo/ oz nwm

s sabo bi imel nahrbnik ( elektonika prenosnik ) in kufer po merah

za karto piše 1x hand laggage , torej pod tole bi šlo samo za nahrbnik(pc ) al z obema (nahrbnik in kufer ) v "hand laggage "

lp

tikitoki ::

Prenosnik se steje posebaj. Sicer pa preveri pravila tvojega prevoznika, ker ima vsak drugacna.

c3p0 ::

Večinoma zadnje leto prehajajo na brezplačen le hand luggage, cabin kufer pa zaračunavajo posebaj (Ryan, Wizz, še kateri).

MrStein ::

Če je nizkocenovnik, znajo bolj komplicirati.
Pri ostalih pa gresta dva kosa komot.
(eni imajo s samo za cel vagon potovalk, pa jim noben ne teži)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

qwertyy ::

Ravno naslednji teden grem prvič na letalo. Potoval bom z Ryan air in Wizz air. Ker grem samo za 4 dni bi verjetno lahko preživel samo z ročno pritljago. Ampak mere so 40x30x20 cm.. Dejansko nevem če obstaja kovček s takimi merami... Kako so strogi pri teh omejitvah? Je lahko kakšne par cm večji? Kaj pa če vse naložim v nek malo večji nahrbtnik, ki je itak bolj čudnih mer?

GregiB ::

Vse piše na straneh ponudnika... dejte prebrat, kaj vam gepira... Komplicirajo pa... kakor kdaj. Načeloma, če se mudi z boardingom manj, če imajo čas, komplicirajo za vsaj cm. Držite se tega, kar ste kupili, pa ne bo težav
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

qwertyy ::

Kje pa sploh kupim t.i kabinski kovček, ki je dejansko velik 40x30x20 cm? Prelistal številne spletne strani pa nikjer ne najdem takšnega...

jernejl ::

Ponavadi so na letališčih kovinske škatle predpisanih dimenzij (no, v resnici so škatle kakšna dva centimetra večje, vsaj tiste, ki sem jih jaz videl).
Tja notri mora pasati kovček, potovalka, nahrbtnik oziroma v kakršnikoli obliki pač že imaš osebno prtljago. Če je stvar večja in se da zviti ali zložiti tako, da paše v škatlo predpisanih dimenzij, bo tudi v redu.

Longinus ::

Težo kovčka preverjajo (mi smo imeli max 8kg), mere kovčka ne preverjajo, pod sedež komot spraviš nahrbtnik oz šolsko torbo
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Invictus ::

Seveda preverjajo mere kovčka, zakaj misliš, da so tisti okvirji tam?

Večina ne-poceni družb ne preverja teže...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

jao, oba bluzita da glava peče.

Preverja se tako težo kot velikost. Koliko so pri tem dosledni je odvisno od več faktorjev. Med drugim je odvisno od letalske družbe (nizkocenovniki znajo bit izjemno zateženi, ker je to vir dohodka in ti na gate-u z veseljem zaračunajo 50€ za prevelik/pretežak kovcek). Dodatno vpliva na to tip letalske karte (v business lahko praktično kamelo odvlečeš preden kdo kaj reče). Pa tudi od tipa letala (pri manjših bolj težijo oziroma dostikrat brezplačno potem tudi carry on kovčke naložijo v trup), pa se seveda od tega kako polno je letalo itd...

Vprašanje en kos prtljaga vs laptop plus kos prtljage je odvisno od letalske družbe. Treba pač preverit pogoje. Nizkocenovni znajo težit tudi za žensko torbico.

GupeM ::

Večinoma nisem imel problemov, četudi sem imel malenkost večji kufer. Malenkost večji pomeni kakšen cm ali dva po eni stranici. Tudi tehtali ga mi nikoli niso, so pa tehtali luggage. Če je letalo polno, včasih znajo težit, ali pa ti brezplačno dajo carry-on kufer spodaj k luggageu. V tem primeru glej, da imaš najnujnejše stvari pri sebi. Sam sem že dal carry-on hufer spodaj, sem pa prej ven vzel kindla, slušalke ipd. Predvsem stvari za kratkočasenje med letom.

Invictus ::

Seveda Lakotnik spet ve vse najbolje, ker leti na dnevni bazi... Ampak seveda bluzi...

Na Adrii so poizkusno 1x preverjali težo osebne prtljage. 1x in nikoli več. Očitno so stopili nekomu na žulj, pa je znorel. Glede na to, da cena kart ni ravno nizkocenovna, je nekomu dvignilo pokrov, glede na to, da gre v ponedeljek zjutraj cel kup folka v službo.

Poleg tega, če narediš online check-in, greš večinoma mimo kakršnegakoli šalterja in ti teže tako ali tako ne morejo preveriti. Lahko bi ti jo ob samem vstopu v letalu, ampak takrat je vse skupaj malo preveč kaotočno in časovno omejeno, da bi to delali.

Ryan Air, Wizz Air so res striktni... Easy Jet ne komplicira, sploh če doplačaš Priority boarding. Vlekel 30 kil težak kovček osebne prtljage z materiali za tečaje (5 debelih fasciklov). Laptop je moral biti pa v kovčku >:D.

Ne-nizkocenovne letalske družbe zelo redko kaj stehtajo. Gre bolj za naključna preverjanja, da ne bi folk vlačil cel kup krame. Tam do nekih 12 kil čisto lepo požrejo. Tako ali tako je laptop del osebne prtljage in ne komplicirajo tako kot nizkocenovci, kjer imaš lahko SAMO EN KOS osebne prtljage - kar ponavadi pomeni da laptop stlačiš v kovček.

Itak pa tehtajo prtljago, ki jo oddaš, saj gre ta cifra potem v letalski računalnik zaradi težišča letala in parametrov leta.

Kaki so pa pogoji pri posamezni družbi, pa RTFM...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Seveda Lakotnik spet ve vse najbolje, ker leti na dnevni bazi... Ampak seveda bluzi...

z razliko od tebe, ki dokazano drugače kot s prstom na zemljevidu še nisi zapustil države, dejansko res. No ne na dnevni bazi, ampak tedenski.

Na Adrii so poizkusno 1x preverjali težo osebne prtljage. 1x in nikoli več. Očitno so stopili nekomu na žulj, pa je znorel. Glede na to, da cena kart ni ravno nizkocenovna, je nekomu dvignilo pokrov, glede na to, da gre v ponedeljek zjutraj cel kup folka v službo.

a spet svizca poslušaš?

Poleg tega, če narediš online check-in, greš večinoma mimo kakršnegakoli šalterja in ti teže tako ali tako ne morejo preveriti.

zakaj lažeš? s tem te nizkocenovniki najraje zajebavajo ravno na gatu. In seveda z veseljem zaračunajo 50€ za pol kilograma pretežak kovček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Mislim, da nekdo ne loči med gatom in šalterjem :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Invictus je izjavil:

Mislim, da nekdo ne loči med gatom in šalterjem :)).

Ja, ti imas s tem ocitno velike tezave, kar glede na to da se nisi bil na letalu ni nic nenavadnega. Ker lahko naredis 100 online checkinov pa ti bo ryan air upalil 50e za prevelik ali pretezak kovcek direktno na gatu, ko se bos hotel vkrcati.

Ponavadi so samo na oko ocenjevali in potem tiste s sumljivi kovčki "odvlekli" do zaboja kjer so preveril dimenzijo in težo, nazadnje v Londonu pa sta imeli vago/zaboj kar na kolesih s sabo in so lepo šli po vrsti, ko so ljudje čakali v vrsti na boarding in kasiral vsakemu, če ni šel kovček/nahrbtnik v zaboj ali je bil pretežak.

Še enkrat: pri rednih linijah in letalskih prevoznikih je verjetnost, da bodo težili zaradi malenkost prevelikega/tezkega carry on majhna, se pa lahko zgodi. Pri nizkocenovnikih pa je vedno treba računat na to, da bodo težil in ti bodo probal kovček zaračunat. To, da si mimo check-in nima veze, ker lahko na gatu povsem enako zakomplicirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

johanblond ::

Transferflight v Madridu - čakamo na gatih, ista čaklanica za dva leta, sosedji let Ryanair, ena od Ryanairovih hodi okoli od folka do folka in sprašuje če leti z Ryanairom, tisti ki so imeli prtjago in so leteli z njimi, so jo preverili - velikost in teža, jaz sem imel on board kovček, ki bi bil prevelik po Ryanairovih standardih, takoj prišla do mene, da me preveri :-)

Smo enkrat službeno leteli, je imel eden s sabo fotoaprat (niti ne posbno velik) v svoji torbici, ga je moral dati v nahrbtnik, ker bi drugače kršil pravilo "one bag only". Dobesedno ga je čakala, da ga pospravi v nahrbtnik, potem ga je spustila naprej na gatu, na komenatar, itak ga bo dal ven po 5 sekundah, je bil odgovor one bag only.

Kot je rekel Lakotnik, več je opcij doplačil, bolj bodo težili s tem.

PS: Adrija ponavadi ne teži (itak so dovolj drage karte)

stara mama ::

Lufthansa nikoli ne komplicira z dvema kosoma ročne (ruzak in torba s prenosnikom še posebej)
Turkish Airlines ne komplicirajo
KLM ne komplicirajo
Air France ponavadi ne
Ryanair ZELO komplicira pri vsem (teža, dimenzija, ...)
Wizz air znajo komplicirat, samo ne tako kot Ryanair
Austrian - če odstopa na oko, potem komplicirajo in vagajo
Air China tud ni posebnih težav.

Problem pa (ponavadi) ni v muhavosti letalskih družb, temveč v prostoru nad glavami, včasih ga enostavno zmanjka, pol pa tiščijo stevardese vse križem. Če nimaš 10 minut za pregled pravil na strani letalske družbe, si pač zaslužiš probleme.

Sicer pa, res želiš nest v kabino dve težki torbi, še kako jakno in imet z vsem skup težave pri vseh pregledih in prehodih?
Sam zadnje čase pakiram zelo lahko torbo, ker vem kaj točno rabim in je to to.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

St235 je izjavil:


Še enkrat: pri rednih linijah in letalskih prevoznikih je verjetnost, da bodo težili zaradi malenkost prevelikega/tezkega carry on majhna, se pa lahko zgodi. Pri nizkocenovnikih pa je vedno treba računat na to, da bodo težil in ti bodo probal kovček zaračunat. To, da si mimo check-in nima veze, ker lahko na gatu povsem enako zakomplicirajo.

Če bi prebral moj post, bi videl, da sem ravno to napisal... :P.

Zato pa ne letim z Ryan Air. Sem pač komot in hočem leteti iz Brnika :D.

Meni se je zgodilo na Heatrowu (ko še nisem delal online check-in), da so mi zatežili na šalterju. 2 kili preveč. Ni šlo skozi, računalnik tako pokaže.

Sem šel stran, fliknil par knjig ven, teža pod 8 kg, dobim karto. Grem do klopce, dam knjige (pred šalteristko) nazaj noter in basta. Brez problemov.

Potem sem začel koristiti online check-in. Od takrat naprej brez problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GregiB ::

qwertyy je izjavil:

Kje pa sploh kupim t.i kabinski kovček, ki je dejansko velik 40x30x20 cm?


Ne moreš, v tem je point. Mere, ki jih navajaš so kvečjemu kakšen city-ruzak. Ko sva z ženo letela z Ryanairom na vikend-break, je ona imela navadno karto , nosila je damsko torbico, jest pa sem vzel priority boarding, imel ruzak po "tvojih" merah in en manjši carry on kufer. Doplačilo je bilo 20€ v vsako smer, toliko, kot najine karte...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

Seveda so.

Greš v prvo trgovino s kovčki in rečeš, da rabiš Ryan Air kovček. Punce tam že vedo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:


Še enkrat: pri rednih linijah in letalskih prevoznikih je verjetnost, da bodo težili zaradi malenkost prevelikega/tezkega carry on majhna, se pa lahko zgodi. Pri nizkocenovnikih pa je vedno treba računat na to, da bodo težil in ti bodo probal kovček zaračunat. To, da si mimo check-in nima veze, ker lahko na gatu povsem enako zakomplicirajo.

Če bi prebral moj post, bi videl, da sem ravno to napisal... :P.



Zakaj spet lažeš? par postov višje si bluzil, da se z online check-in izogneš tehtanju osebne prtljage, kar je navaden bull shit.

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Zato pa ne letim z Ryan Air. Sem pač komot in hočem leteti iz Brnika :D.

Jaz moram reci, da imam v zadnjih letih od vseh prevoznikov najslabse izkusnje z Adrio (zamujanje, odpovedi letov, zdruzevanje letov,...).

stara mama ::

Če pri Ryanairu ne narediš online check-ina ter si sprintaš boarding passa, te lahk stane zelo drago ;)
Sprobal že sam.
Še večja svinjarija je, da Ryanair vsem drugim firmam na letališču prepove printanje boarding passov.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Verjamem, srečal precej frendov na Brniku ker so jim odpovedali let.

Če pa letiš Muenchen, Frankfurt, pa načeloma ni panike...

Jutranji let v službo pač prevaga marsikaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:


Zato pa ne letim z Ryan Air. Sem pač komot in hočem leteti iz Brnika :D.

Jaz moram reci, da imam v zadnjih letih od vseh prevoznikov najslabse izkusnje z Adrio (zamujanje, odpovedi letov, zdruzevanje letov,...).


jap, samo lani:

10x zamude daljše od 2h ob povratku. 2x odpovedan let v ljubljano, 6x odpovedan let iz ljubljane od tega nikoli niso sporočili pred prihodom na letališče, čprav so vsaj v 3 primerih vedeli en dan prej. 4x overbooking, pri čemer se je 1x zgodilo, da sva bila že fizično na letalu 2 z istim sedežem.

Sva se ravno s sodelavcem zajebavala, da nama adrija plačuje 14 plačo.

GregiB ::

Invictus je izjavil:

Seveda so.

Greš v prvo trgovino s kovčki in rečeš, da rabiš Ryan Air kovček. Punce tam že vedo...


Punce vedo, da jih nimajo, preverjeno. Ryanair je novembra lani namreč zmanjšal litražo carry-om prtljage na 40x30x20, kar ni več kovček ampak kvečjemu torbica / majhen ruzak.

Jih je pa zaradi tega tožil italijanski urad za zaščito potrošnikov in tožbo dobil z logiko, da je osnovna prtljaga del potovanja in mora biti všteta v ceno osnovne vozovnice. Kako pa bo na to reagiral Ryanair, pa čakamo...

čtivo
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

St235 ::

škoda poslušat invictusa, ki potuje samo s prstom po zemljevidu in potem trosi take in drugačne neumnosti.

Smurf ::

St235 je izjavil:


jap, samo lani:

10x zamude daljše od 2h ob povratku. 2x odpovedan let v ljubljano, 6x odpovedan let iz ljubljane od tega nikoli niso sporočili pred prihodom na letališče, čprav so vsaj v 3 primerih vedeli en dan prej. 4x overbooking, pri čemer se je 1x zgodilo, da sva bila že fizično na letalu 2 z istim sedežem.

Sva se ravno s sodelavcem zajebavala, da nama adrija plačuje 14 plačo.

Vidim, da je lahko se hujse.

Jaz sem imel "zgolj": 2x zamuda daljsa od 2h, 1x odpovedan let v Ljubljano, 1x odpovedan let iz Lj (ko, smo bili ze vkrcani, pa je bila neka napaka na letalu), 1x so mi spremenil let v Prago tako, da sem letel najprej v Warsavo (kar je podaljsal zadevo za ene 4 ure). Pa 2 tedna nazaj so mi ob baggage check-inu dali napacno informacijo do kam leti moja prtljaga :).

Pri vseh ostalih ponudnikov razen zamud, v zadnjem letu nisem imel problemov....

iso2000 ::

Uporabljam nahrbtnik Ospray Farpoint 40, na ta način imam predal za notebook in še ločen predal za oblačila, dokumente itd. Za 4 dni bi zlahka vse spakiral vanj. Nazadnje sem letos letel z Ryan-om pa ni bilo težav. Sem za foro probal okvir na letališču in je šel notri. Res pa je, da ni bil na polno nabasan. Pa fajn je, da imam potem še nahrbtnik za okrog pohajat...

Se mi je pa zgodilo tudi že, da sem imel pretežak kufer in sem se na licu mesta še malo oblekel iz kufra, da sem šel čez gate.

St235 ::

Predvsem pa je adrija nočna mora ko treba uveljavljat zahtevke za odškodnino. Za kovček vreden 50€, ki so ga poškodovali so zahtevali potrdilo uradnega serviserja o ceni popravila in žigosano izjavo, da popravilo ni ekonomsko upravičeno. Sem obupal in ga naslednjič pač brez kolesa vzel sabo in so mi ga na JFK brez vprašanja zamenjal.

iso2000 je izjavil:

Uporabljam nahrbtnik Ospray Farpoint 40, na ta način imam predal za notebook in še ločen predal za oblačila, dokumente itd. Za 4 dni bi zlahka vse spakiral vanj. Nazadnje sem letos letel z Ryan-om pa ni bilo težav. Sem za foro probal okvir na letališču in je šel notri. Res pa je, da ni bil na polno nabasan. Pa fajn je, da imam potem še nahrbtnik za okrog pohajat...

Se mi je pa zgodilo tudi že, da sem imel pretežak kufer in sem se na licu mesta še malo oblekel iz kufra, da sem šel čez gate.


jap, to je smeha ko vidiš folk v zimski bundi, šalu in treh puloverjih pri 25 stopinjah.

drugače pa https://www.kickstarter.com/projects/24...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319145 (7356) iceman3
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114442 (8945) stara mama
»

Ryanair kovček 10kg Check-In

Oddelek: Loža
163798 (3355) kow
»

KLM, Air France ročna prtljaga

Oddelek: Loža
174438 (3999) Iskraman
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524047 (20980) xsum1

Več podobnih tem