» »

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane

1
2
3

jernejl ::

Ko stopiš na letališče je (mislim da na levi strani) šalter, kjer lahko opraviš check-in in oddaš kovček (ročne prtljage ne oddajaš).
Check-in lahko narediš preko interneta (in si sprintaš boarding pass), vendar moraš vseeno oddati kovček, kar pomeni, da se vseeno moraš postaviti v isto vrsto. Zato je v tem primeru treba računati na nekaj dodatnih minut (odvisno od gneče).

Jaz bi bil tam kakšno uro in pol pred letom (če gre za ljubljansko letališče). Na kakšnih večjih letališčih dve uri prej, če gre za let izven EU pa 2,5 do 3 ure prej.
Na ta način imam še nekaj rezerve, če bi npr. na poti do letališča šlo kaj narobe.
Letalske karte in potovanja niso poceni in škoda bi bilo, da bi vse skupaj zamudil, ker je bil npr. na cesti 30-minutni zastoj zaradi prometne nesreče.

xsum1 ::

Okapi in jernejl hvala obema. torej oprabim ta check in in sem tam vsaj uro in pol prej, tako bi moralo biti ok? Gre za Turčijo, tako da je v redu takšen čas? Je pa letališče Pučnik, ja.

Hmm jernej, ko vidim da si že ravno vešč v tem, kako pa potem za povratek, če si zrihtam prevoz tale shuttle, pa če so potem kakšne zamude ko grem nazaj, kako bi bilo najboljše shuttle naročit, eno uro po predvidenem pristanku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Okapi ::

Sicer pa, če letiš prvič, si lahko tudi dve uri prej na letališču (ali, kot je nekoč rekla ena znanka - treba je priti dve uri prej, za vsak primer, če bo imelo letalo zamudo;) ). Si ga boš vsaj v miru ogledal. Ko boš oddajal prtljago, pazi, da se postaviš v pravo vrsto (glede na letalsko družbo, s katero letiš - piše nad šalterjem).

O.

jernejl ::

Jaz bi ga zase naročil eno uro po predvidenem času pristanka.
Manjše zamude (do pol ure) po mojih izkušnjah pri teh krajših letih znotraj EU niso tako redke.
Na kakšnem večjem letališču porabiš potem še pol ure časa od pristanka do trenutka, ko letališče zapustiš. Na brniku gre hitreje.

Po pristanku ne pozabi prevzeti svojega kovčka s tekočega traku na letališču.
Tekočih trakov je ponavadi več, pri vsakem pa na ekranu piše, s katerega letala kovčki so na tistem traku. Včasih lahko traja kakšnih 15 minut, da se pripelje tvoj kovček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

xsum1 ::

Okapi, če je zamuda pol je itak več kot 2 uri čakanja :D

Hvala za nasvet. Sicer pa za te zamude to lahko samo na dan poleta vidim na tenmle linku http://www.lju-airport.si/sl/potniki-in... če je vse ok ali se še lahko zadnjih par ur kaj spremeni v 'delayed'?

in pa web check in se mi bo tista ikonca odprla 23 ur pred letom, ne? Pa potem se ne mora slučajno kaj zalomiti pri tem check inu?
V glavnem naročam si shuttle pa plačujem že zdaj, tako da potem pravilno napišem ure odhodov, ker potem popravljati več ne gre.

Malo paranoje :8)

jernejl je izjavil:



Po pristanku ne pozabi prevzeti svojega kovčka s tekočega traku na letališču.
Tekočih trakov je ponavadi več, pri vsakem pa na ekranu piše, s katerega letala kovčki so na tistem traku. Včasih lahko traja kakšnih 15 minut, da se pripelje tvoj kovček.


hvala ti za tole, ker smo razmišljali kako iskati potem ta kovček, ker imajo v Istanbulu 5 trakov. Pomeni ni potrebno spraševati varsnostnika, samo ta ekran preveriš, super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

jernejl ::

Vedno se lahko kaj zalomi, tudi v zadnjem trenutku. In ponavadi za zamudo zveš šele ko si na letališču, ne nekaj ur prej.
Enkrat se mi je recimo zgodilo, da smo že sedeli na letalu (na letališču), pa je pilot sporočil, da je letalo pokvarjeno in smo morali iz letala nazaj na letališče in čakati tri ure, da so ga popravili. Pri čemer osebje sploh ni vnaprej vedelo, koliko časa bo popravilo trajalo in ali ga bodo isti dan sploh uspeli popraviti, ali pa bomo odleteli komaj naslednji dan.

xsum1 ::

okej jernej, ampak to so tehnične težave. Mene je bolj zanimalo za tisti online check in, tam se ne more nič zalomiti ne?

Da ne norim potem pa shuttlu spreminjam ure, da me bodo k vragu poslali :D

xsum1 ::

pa samo da si tole razjasnim tam na online check inu, jaz imam naslednje info na moji elektronski vozovnici


FLIGHT BOOKING REF: YVXPUX tole pa vpišem pod Št. leta: *
TICKET: JP/ETKT 165 2623615791 pomeni to vpišem pod El. vozovnica: * je tako?

in tu OBkljukam

Odkljukajte, če boste registrirali prtljago na letališču.

Odkljukajte, če želite prejeti kopijo vstopnega kupona po SMS sporočilu.

Odkljukajte, če želite prejeti kopijo vstopnega kupona po elektronski pošti.

ker piše odkljukajte:8) pomeni registriranje prtljage na letališču ker oddajam kovček, check?

jernejl ::

Online check-in tako ali tako ni bistvenega pomena, ker lahko to storitev opraviš tudi na letališču, medtem ko oddajaš prtljago.
Sploh pa online check-in ni povezan s tem, kdaj bo letalo dejansko lahko poletelo in ali bo imelo zamudo.
Zato tudi ne vidim povezave med online check-inom in spreminjanjem ure shuttla.

Elektronska vozovnica je 165 .....
Št. leta pa je oblike JP1234 (tega v zgornjem tekstu nimaš, mora biti nekje drugje na vozovnici)
Kljukico lahko postaviš povsod (razen, če za SMS zahtevajo kakšno plačilo).

xsum1 ::

jernejl mislim za to, ker če pridem uro in pol prej tja in da bi potem online check in kaj zatajil, imam še zmeraj čas da se normalno tam prijavim na let? koliko je zadnji čas za prijavo? zato da potem ne rabim ure shuttla spreminjati, ja.

hmm za št. letam, v drugem emailu, ko so mi poslali opomnik za prihajajoči let imam tole info

Flight Depart Arrive Depart Date
JP651

to je potem to?

za prihajajoči let imam pa potem še eno št. JP652

tako da tista prva je potem odhajajoči let iz lj in to vpišem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

jernejl ::

Ja. Sicer pa če bo kaj narobe izpolnjeno, bo tako ali tako izpisalo napako.

xsum1 ::

aha hvala jernej :)

pa tole mi še nisi odogovoril

jernejl mislim za to, ker če pridem uro in pol prej tja in da bi potem online check in kaj zatajil, imam še zmeraj čas da se normalno tam prijavim na let? koliko je zadnji čas za prijavo? zato da potem ne rabim ure shuttla spreminjati, ja.

jernejl ::

Lahko. Čas za prijavo je odvisen od letališča in leta. Na brniku se je treba prijaviti, kolikor vem, vsaj pol ure prej.

xsum1 ::

Ok, štima. Ko si rekel, da je odvisno od leta, kako to preverim za svoj let da vem? (boljše da sem dvakratno sure:)

xsum1 ::

xsum1 je izjavil:

Ok, štima. Ko si rekel, da je odvisno od leta, kako to preverim za svoj let da vem? (boljše da sem dvakratno sure:)

pa mimogrede kaj so 'čarterski leti'? ker za te piše da ne velja check in online

pa ko že ravno sprašujem glede potovanja nasploh, kako je s temi sladkarijami (razne žitarice, bonboni,čipsi...), koliko tega lahko vzameš na let in v katero prtljago je to dobro dati, ročno ali kovček? Če npr. hočeš nesti v tujino da jim pokažeš malo dobrote, ki jih imamo pri nas :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Okapi ::

In ponavadi za zamudo zveš šele ko si na letališču, ne nekaj ur prej.
Včasih pa izveš prej in se potem še vedno kaj zalomi.;) Pred nekaj leti smo se vračali iz Sri Lanke. Letalo naj bi šlo ob sedmih zjutraj in da ne bi plačevali za zadnji dan hotela, ker bi itak morali ob štirih zjutraj vstati, smo prišli na letališče kar zvečer in nameravali prespati v čakalnici (običajna praksa). No, na letališču pa izvemo, da bo imelo letalo zamudo in je odhod predviden za 11.00. Smo rekli, super, gremo pa lahko še za eno noč v hotel. Pridemo naslednji dan ob devetih na letališče, se hočemo čekirati in izvemo, da je letalo prebukirano. Bili smo jasno zadnji, ker vsi drugi, ki niso vedeli za zamudo, so prišli na letališče navsezgodaj zjutraj. Eni so bili sicer malo jezni, ker se jim je mudilo domov, večinoma smo bili pa kar zadovoljni - letalska firma je častila dodatna dva dni v enem boljših hotelov, + kot odškodnino smo dobili povratne karte EU-Sri Lanka, tako smo šli naslednje leto še enkrat.;)

Če npr. hočeš nesti v tujino da jim pokažeš malo dobrote, ki jih imamo pri nas
Vse daj v ta velik kovček, tisti, ki ga boš oddal.

Čarterski leti so tisti, ki niso redne linije.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

xsum1 ::

Okapi, ampak ponavadi je zapisana zamuda na strani vsaj par ur prej, a?

Pa ko že ravno sprašujem vse t za prtljago itd. kako vi zaščitite te parfume v stekleničkah? ker od 150ml naprej je treba dati vse v kovček in ne vem, če bi blo to pametno datz v eno folnato vrečo, plastično pa potem pustiti parfume v original škatlicah pa jih dati na sredino teh oblek v kufru, da so pol mal zavarovani pred tem ko mečejo kufre po luftu?

in glede rezervnih baterij za telefon, če si vzameš zraven napolnjeno rezervno, pridejo kaj v poštev, če se ti baterija sprazni, ali se to na posti samo sprazne, če ni v telefonu? pa kam to dati, v ročno ali kufer?

xsum1 ::

Pa še tole se je opazlo:

Na adrijini strani piše da ima ta canadian regional jet omejitve tudi za ročno prtljago in da včasih moraš še to oddat...a kdo ve koliko? še manj kot običajno 50x33x16? ali kje se da to pogledat?

to je 50 dolžina, 33 širina, 16 še potem tsto ob strani, ampak celoten obseg 50 dolžina, se ne računa po obeh straneh torbe/nahrbtnika?

Ker upam, da mi ne poberejo še to, da potem nimam nič pri sebi...ker osnovne stvari iz ročne prtljage (zdravila, telefon) potrebujem.

Če kdorkoli ve...lepo prosim

Invictus ::

ZA canadair moraš oddat vsak, tudi mali kufer. Nad glavo ni skoraj nič placa.

Zato si vsemi se eno malo dodatno torbo ... Ne prevelike ... Recimo v velikosti torbe za laptop.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xsum1 ::

hmm invictus tista za laptop je 45x34x16...to bi moralo biti ok?

Invictus ::

ja
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

xsum1 je izjavil:

Pa še tole se je opazlo:

Na adrijini strani piše da ima ta canadian regional jet omejitve tudi za ročno prtljago in da včasih moraš še to oddat...a kdo ve koliko? še manj kot običajno 50x33x16? ali kje se da to pogledat?

Če je ročna prtljaga v siceršnjih omejitvah za "navadna" letala, letiš pa z manjšim letalom, kjer je ne moreš vzeti v kabino, je to vsaj pri Adrii rešeno tako, da kovček oddaš pri boardingu, nato pa prevzameš takoj pri izstopu. V Ljubljani je za ta namen dobesedno pri vratih letala voziček kamor to odlozis, pri pristanku pa na podoben nacin zelo blizu vrat na letalu znova pobereš (v Ljubljani jih zložijo na voziček od koder kovček znova pobereš).

Torej vsaj za Adrio in Air France ni potrebe za check-in takšne prtljage, logistično pa se to reši tako, kot se. Za ostale letalske družbe in letališča še vedno velja, da se je najbolje predhodno pozanimati. Cene za reševanje stiske, če nekaj narediš narobe, so v letalskem prometu praviloma zelo visoke.

fosil ::

Pejt že na avion in nehi komplicirat :P
Resno, dva meseca debatiranja za en polet :\
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

drola ::

Jaz sem letel s CJ-200, imel sem malo potovalkico (tok da grejo not čevlji, 2 brisače in kaka majica) in ni bilo problema zadeve porinit pod sedež pred mano.
https://drola.si

xsum1 ::

haha fosil, je se pa zmeri prvi polet :D Sej grem ta vikend, pol ne bo vec tezenja. Andrej, no ampak za one mere naj ne bi tezili? Mislim itak bo se manjsa torbica zraven v rezervi, ce moram slucajno oddat pa prepakirat, samo vseeno. Sicer pa ce je dovoljen samo en kovcek in je ta rocna torba prevelika, da jo moras oddat, a potem je treba to doplacat? :o pa zanima me kako si to vi zavarujete te parfume v steklenickah steklenih? Ker imam vse nad 100ml in ker gre v kovcek ne vem kako stlacit, da se ne razbije, ko mi bojo to po luftu metal :D Dam vmes med cote v eno vrecko? Pa nimam une vrecke ko se lah nazaj zapre tak da a navadna prozorna velja? Pa glede omejitve tekocin je do 1000ml v obeh rocni in kovcku dovoljeno, se pravi skupaj lahko pol mas vseh tekocin do 2000ml, do 1000 v enem? Evo, to je to samo se kar me zanima :D drola, ce bi vedu mere tiste potovalke bi mi bolj pomagalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

xsum1 ::

dober legenda, hvala. Kaj pa ono z ml, mam tisto prav napisano? Pa za prtljago, ce je treba doplacevat ce jo moras oddati, ker pol mas 2 kosa na avijonu..ali se to pac steje ne glede na to ali je rocna ali ne pac da sta lahko 2kosa?

xsum1 ::

ljudje kaj pa sprej za lase, taft? Ti so po 250ml in pol ce je treba met v kufru vse tekocine v uni plasticni vrecki 20x20,1l(ali mora bit vrecka takih dimenzij samo za rocno prtljago?) tega spreja tja not ne gre spravit, kr tak med oblekami pa ne sme bit vrzen, ker se steje kot tekocina, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

drola ::

Za oddan kovček ne velja omejitev 100ml.
https://drola.si

Invictus ::

Vse tekočine morajo biti v prozorni vrečki (čisto prozorni) in njihov volumen ne sme presegati 100ml. Če boš to dal med osebno prtljago. Če gre v prtljažnik, to ni pomembno.

In ne zafrkavaj se s temi varnostniki, ker zadnji dve leti nimajo nobenega smisla za humor in so večinoma zelo neprijazni. Na vseh letališčih. Tudi po tujini. Zgleda imajo dovolj kretenskega folka, ki ne prebere navodil.

Dveh kosov osebne prtljage na večini ne-poceni družb ni treba plačevat. Vsaj jaz še nisem naletel nanjo. Kovček pravih dimenzij + torba/nahrbtnik za laptop gre lepo skozi.

Na poceni prevoznikih se pa drži njihovih navodil, drugače boš neupoštevanje le teh drago plačal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Pa dajmo še malo prilit olja na ogenj >:D
Izgube prtljage se dogajajo, zato namesto, da v ročni prtljagi tovoriš parfume, raje imej noter komplet nujnih oblačil za preoblečt. Kakšno majico, gate in podobno.
Na spreje v ročni prtljagi pa sploh pozabi, ker so pod pritiskom.
Sicer pa težavo tekočin v kufru rešiš tako, da daš vsako stvar v polivinilno vrečko. In tako tudi, če se razbije, nimaš katastrofe v kovčku.
Pa kaj boš sploh z vso to kozmetiko na morju?
Tako je!

Invictus ::

@fosil ...

Ročna prtljaga je dovolj velika da imaš notri cunje za 1 teden.

Spreje imaš lahko noter dokler so količine prave.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xsum1 ::

@invictus potem pomeni, da v kufru ni omejeno koliko ml imaš notri?samo za ročno je do 1000ml?
Pa lahko potem to stlacim v prozorno vrecko ene 40x40?
@Fosil sej ni nevem kaj nekaj kozmetike, 2 sampona (telo, lasi) , parfum (1 ali 2, se se moram odlocit, pa ta taft za lase, se pravi 4 stvari. Pa osnovne tiste obleke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

drola ::

100ml, ne 1000ml. Že sam šampon je verjetno več od tega.
https://drola.si

xsum1 ::

ne, drola. mislim celotna količina mlkoliko lahko sploh maš v celem kovčku, vse skupaj? (če je sploh omejitev - ker tam za reverzbilno vrečko piše, da ne sme biti velč kot en liter - pomeni toliko kolikor lahko spraviš v to vrečko, toliko lahko imaš tekočin = ni omejitve ml?)

Ne koliko je lahko na embalažo.

pa ljudje, še nekaj, ko ste rekli, da se da za en tedn stvari spravt kar v ročno, a je dovoljen taka torba velikosti laptopa (dimenzij omejitve ročne prtljage) + nahrbtnik, ki je tudi dimenzij omejitve ročne, pač da ni treba potem nič dajati na check inu za prtljažnik letala...da maš potem kot 2 ročni prtljagi narbtnik + torbo manjšo. Dovolijo to? Ali je dovoljen samo en kos ročne, druga pa se potem že plača, čeprav so dimenzije okej v rangu omejenih?

ker potem če lahko to, se mi zdi brezveze kufer vlačit (čeprav pač ne morem vzeti potzem vseh teh tekočin, ampak kakorkoli) pa še potem iskat po pristanku, če lahko mam kar to, ker gre samo za en teden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Invictus ::

Mislim da smo ti to že ene 10x odgovorili ...

Se boš že naučil kaj rabiš za en teden. Prej ali slej ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delfinus ::

Posebne omejitve glede pakiranja in 100ml flask, skarje, nozki veljajo samo za rocno prtljago. V prtljagi, ki gre v tovorni prostor lahko nabases tudi skarje za trto, motorno zago, 5l parfume, manjsi sod vina do 45kg. Tukaj tega ni potrebno pakirat v prozorne vrecke. V tovornem prostoru je omejitev glede na skupno tezo. 23kg pri Adrii, naprej do 45 kg doplacas. Posebne varnostne omejitve veljajo za nevarne snovi npr. plinske bombe, radioaktivne snovi, eksplozivna telesa in druge nevarne reci. Te pa ponavadi ne jemljes na letalo, ker bos imel bolj delikatne probleme.

Evo prakticni primer iz letosnjega vracanja iz Azije, ravno pred odhodom na letalisce.



Vecji rugzak, notri so bile tudi reci, ki jih ne bi mogel nesti v rocni (samponi, kozmetika ki presega 100ml) in pa rocna prtljaga - sivi rugzak. Skupna teza rocne je bila preko 8kg. Torej cez mejo. Not je bila tudi zobna pasto 100ml (zapakirano v prozorni plasticni vrecki), ker sem si na avionu opral zobe. Ta rocna prtljaga je bila nabasana do konca z vsemi elektricnimi napravami (telefon, Nexus, brivski aparat, fotoaparat, polnilci) raznimi delikatnimi spominki, ki bi se drugace spestali v rugzaku in oblacili, da se lahko spreoblecem 1x. Seveda pa moras biti spet pazljiv pri spominkih, da ne jemljes kaksnih ostrih zadev, ker ti jih lahko zaplenijo. Prav tako prepovedani egzoticni spominki kot so npr. rogovi nosoroga ali slonovina, pasovi iz kacje koze ali krokodila, posuseni insekti, minerali, kristali, korale ipd. S tem zadnjim nastetim imas lahko probleme pri morebitnem pregledu na carini.

Ce letis s kaksnim Ryan Airom in pa Easy Jet so omejitve za rocno hujse in mora ustrezati predpisanim dimenzijam. ce presegas dovoljeno tezo ali dimenzije moras vse doplacat. Ce letis s komercialnimi leti so malenkost bolj tolerantni glede rocne prtljage in ti ne bodo hodili po glavi, ce bos imel rocno prtljago malenkost izzven dimenzij. Ce je v dokaj normalnih dimenzijah ti je pri check-in se povohali ne bodo.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

xsum1 ::

delfinus super, zdaj si se razpisal, hvala ti. Pomeni nobene omejitve ml v kufru, ta odgovor se je rabilo. Hvala se enkrat =)

SasoS ::

Sorry, ampak to je jernejl napisal že v drugem postu...

xsum1 ::

sasos v redu je. Ljudje kaj pa AA Baterije pakunga za fotoaparat, to v rocno ne smes dati, v kovcku so pa lahko? Pa morajo biti se zapakirane?

delfinus ::

Baterije v rocni so no problem. Sem jih mel po napravah celo rajdo, se prestet ne morem koliko.

lp, d.

xsum1 ::

aha hvala ti delfinus. Potem tudi rezervne izzven naprave še zapakirane ne bi smele biti problem?

xsum1 ::

ljudje, razlozte me kaj pocet 3, 4 ure prej na brniku? Mam taksno glupo uro prevoza in nimam pojma. Kam da se postavim in cakam? In je kje tam opcija vticnica za polnjenje telefona? Lahko grem na check in pa vse ze takoj ko prispem? Tako da grem potem se samo se vkrcat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

xsum1 ::

btw, ce vzamem laptop, in to se steje pod rocno potem kilaža tega + ročne prtljage ne sme preseči 8kg? Samo jaz mam laptop v eni taki torbi, ko je za potovanje, za na ramo njegove velikosti, al more bit prav laptop torba, da ti ga kao ne stejejo kod dodatno prtljago?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Invictus ::

Pa kaj si ti nepismen?

Omejitev je 8 kg na ročno prtljago. Piše na Adriini strani. Ampak ne komplicirajo če je malo več. Na Brniku, kjer tega sploh ne tehtajo. Na kakem drugem letališču imaš pa lahko velike probleme. Odvisno s katerim prevoznikom letiš. In kako zoprni so okoli pravil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delfinus ::

xsum1 je izjavil:

ljudje, razlozte me kaj pocet 3, 4 ure prej na brniku? Mam taksno glupo uro prevoza in nimam pojma. Kam da se postavim in cakam? In je kje tam opcija vticnica za polnjenje telefona? Lahko grem na check in pa vse ze takoj ko prispem? Tako da grem potem se samo se vkrcat


Hoj,
ce letis z Adrio se je mogoce scekirati se dosti prej in potem lahko gres cez security in potem zdis in cakas avion. Prijavis se lahko, ce na displaju za tvoj let pise "prijava". Lahko gres tudi cez duty free in kupis kak izdelek po visoki ceni. Kaj poceti? z laptopom se povezi na brezplacen internet in zasrfaj na slo-tech in nam postavljaj vprasanja :).

lp, d.

SasoS ::

Laptop JE ročna prtljaga. Torbico bodo spregledali, ruzak (ali ročni kovček) + torba od laptopa pa najbrž ne.
Jaz imam za laptop nahrbtnik, notri pa potem še fotič in ostalo elektronsko opremo (+baterije in kramo ki ni šla nikamor več) tako da je vse skupaj 1 kos ročne prtljage. Če rabiš polnit telefon, imej še adapter zraven ;)

xsum1 ::

sasos pol nahrbtik + prenosnik v tej torbi ni sans da mi stejejo pod 1kos do 8kg, bi blo treba doplacat? Torej nic prenosnika. Kje majo potem za polnjenje tel. Vticnico, tam v cakalnici? Pa predvidevam da tudi zastonj wifi?

aha net je zastonj je delfinus reku. Lol postavljam naj vprasanja, se vec a? = D Ne samo po check inu v cakalnici na let, tam so vticnice za polnjenje sigurno? Ker si lahko potem se samo se tam ko si enkrat cez pregled, ne?

invictus pomir se mal. Vprasanje je blo za 2kosa rocne oz. Se prenosnik zraven ce se steje v to isto kilazo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

delfinus ::

Hoj, ne kompliciraj. Pejd na pot. Vzemi prenosnik pa tisto torbo cudnega izgleda pa daj not se vse polnilce, pa miske, pa baterije + se eno rocno normalne velikosti. Rocne ti ne bodo vagali. Edino, ce bo zgledala nenormalno velika. Ko bi vedela kaj vse ljudje tovorijo v tiste male Adrijene skatlice od Canadiarjev.

Za vticnice glej po vogalih.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

xsum1 ::

delfinus ma ne rabim laptopa, samose dodatna krama. Pametni tel. Je ok za net in gledanje filmov, ali glasbo, samo vticnico za polnit rabim. Okej, vogali, cakalnica, cekiram, ce ne najdem se pa javim tu gor = D LOL

drola ::

Kar se vtičnic tiče, ne bo škodilo, če vtakneš v torbo še razdelilec.
https://drola.si
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319171 (7382) iceman3
»

Easyjet/Ryanair prtljaga po "novem"

Oddelek: Loža
3121406 (3971) Gogo
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519433 (15628) nodrim
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305308 (4588) Buldožer
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017682 (16209) 2x'=2

Več podobnih tem