» »

Adria Airways - odpovedani leti

Adria Airways - odpovedani leti

Temo vidijo: vsi
««
3 / 15
»»

MrStein ::

To pomeni, da sta obe letališči bolj za okras, kot drugo.
Tako, kot če bi se hvalil, da imam letališče na dvorišču. (v resnici je enkrat helikopter tam pristal, to pa je tudi vse)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Sem letel marsikam in sem celo večkrat iz Maribora kot LJ.

Ne delaj se norca. Ne letiš veliko, ker bi letel malo, če bi letel z vsakim letalom iz Maribora :))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Wrop ::

Mavrik je izjavil:

Trije leti na dan z easyJet ekonomiji ne pomagajo, tako da ne vem kakšen smisel ima ta tvoja tolažba.

Kot da bi rekel "saj maš 10 vlakov na dan v Ljubljani, super so!" :P

Recimo moja korporacija je izbrala trenutno lokacijo za pisarno zaradi odlične zračne povezanosti z drugimi pisarnami. Zaradi dveh EasyJet letov na Stansted na dan (sodeč po današnjem urniku) ti ne bo nobena firma odprla razvojnega oddelka.


V/Iz UK gre letno 250.000 potnikov. Skupaj tja in nazaj, če prav razumem 125.000 ljudi. Na dan je to v povprečju 350 ljudi. 1-2 letala torej. Se bo treba sprijazniti, da nimamo neke mase, da se bo letelo večkrat, kot 2x na dan v UK.

Utk ::

Če država oceni, da je neka povezava potrebna, jo komot subvencionira, če hoče. Ni pa treba fotrat cele krave zarad enga steaka.

MrStein ::

Če ni bilo jasno:
Iz LJ in MB (ter nazaj) sem letel 1-2 krat.
Iz ostalih letališč pa veliko večkrat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PH03N1X ::

D3m je izjavil:

Ok. Še 4 ure do leta. Se tapkamo, ko bom na Ohridu ^_^

Si že v Ohridu? Blo kaj zamude?8-)

MrStein ::

Da se mu ni kaj zgodilo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Sem prispel. Malo z zamudo pa vendar.

Za zamudo so se opravičili z brezplačnim napitkom in slanim prigrizkom.

Sam Ohrid in Makedonija me je pa presenetila.....v negativnem smislu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

qwertyy ::

Ali me je dejansko lahko strah leteti konec avgusta, ko naj bi 31.8. prenehali s servisiranjem letal?

Tole z Adrio me kar psihira, piloti slabo plačani in izmučeni, vprašanje kako konkretno letala pregledujejo in servisirajo že zdaj, kaj šele ko se bo ta datum bližal, na bencinu šparajo itd...

D3m ::

Samo enkrat se živi, kar pojdi :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

D3m je izjavil:

Samo enkrat se živi, kar pojdi :P

Zato je pa dobro živet čim dlje, ker samo enkrat...

Cruz ::

Utk je izjavil:

D3m je izjavil:

Samo enkrat se živi, kar pojdi :P

Zato je pa dobro živet čim dlje, ker samo enkrat...

Odvisno. Na letalu zahaklaš eno dekle, si naročiš dobro kosilo, spiješ najdražje vino, odpreš dobro debato s sosedom, še ena runda z dekletom in umreš happy man. :)

LeQuack ::

qwertyy je izjavil:

Ali me je dejansko lahko strah leteti konec avgusta, ko naj bi 31.8. prenehali s servisiranjem letal?

Tole z Adrio me kar psihira, piloti slabo plačani in izmučeni, vprašanje kako konkretno letala pregledujejo in servisirajo že zdaj, kaj šele ko se bo ta datum bližal, na bencinu šparajo itd...


Brez skrbi. Zdravniki se vsak dan pritožujejo da so premali plačani in izmučeni, pa jim še vedno zaupamo z življenji (no ubistvu veliko izbire ni).
Quack !

qwertyy ::

LeQuack je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Ali me je dejansko lahko strah leteti konec avgusta, ko naj bi 31.8. prenehali s servisiranjem letal?

Tole z Adrio me kar psihira, piloti slabo plačani in izmučeni, vprašanje kako konkretno letala pregledujejo in servisirajo že zdaj, kaj šele ko se bo ta datum bližal, na bencinu šparajo itd...


Brez skrbi. Zdravniki se vsak dan pritožujejo da so premali plačani in izmučeni, pa jim še vedno zaupamo z življenji (no ubistvu veliko izbire ni).


Hja moje življenje za enkrat še ni v rokah zdravnikov, enkrat na dve leti pridem po napotnico za okulista.

Letalo pa ko pade, pade. Sem še premlad za to.

D3m ::

Evo me back.

Še zaključek.

Let iz Skopja v LJ so naknadno sporočili, da naredimo še postanek v Sarajevu.

Po pristanku v Sarajevu se je motor pokvaril. Panika mode!

Srečni razplet, bosanci so motor popravili in smo nadaljevali let v LJ s slabo 4 urno zamudo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jernejl ::

Pri taki zamudi lahko zahtevaš 250 evrov odškodnine.

barakus ::

A je kje kak plonk listek kaj lahko zahtevas v kaksnih primerih?

mat xxl ::

Potrebno bi bilo nemudoma spustiti ostale prevoznike na naše letališče, ne pa da se sedaj ljudje po novem masovno vozijo v Zagreb, Benetke, Ronchi, Dunaj, Celovec in še kam, ker če imajo resne namene z potovanji ali službenimi potmi seveda, ne gre lota igrati z Adrijo.

St235 ::

barakus je izjavil:

A je kje kak plonk listek kaj lahko zahtevas v kaksnih primerih?


bo šlo?

https://europa.eu/youreurope/citizens/t...

qwertyy ::

D3m je izjavil:

Evo me back.

Še zaključek.

Let iz Skopja v LJ so naknadno sporočili, da naredimo še postanek v Sarajevu.

Po pristanku v Sarajevu se je motor pokvaril. Panika mode!

Srečni razplet, bosanci so motor popravili in smo nadaljevali let v LJ s slabo 4 urno zamudo.


Motor pokvaril? Wtf, mislim to je pa že totalno off.

Zdaj me že kar psihera, najraje bi odpovedal let ampak kaj, ko so počitnice že plačane..

Koliko me dejansko lahko skrbi, da bi šlo v zraku kaj narobe? Očitno jih na Adrii res boli k zadnje čase...

Pa že tako ne maram letenja:8)

PH03N1X ::

Pač izbiraš med življenjem in potencialno zadnjimi dnevi življenja. jaz bi vzel prvo.;)

buttcrack ::

če boš imel srečo, se bo kaj pokvarilo še pred vzletom :)

jernejl ::

qwertyy je izjavil:

Koliko me dejansko lahko skrbi, da bi šlo v zraku kaj narobe?
Še dobro, da ne greš na počitnice z avtom... v tem primeru bi te moralo precej bolj skrbeti.
Adria gor ali dol, v zraku boš bolj varen kot na cesti :)

delfinus ::

Qwertyy ne boj se, zadnje Adriino letalo je dol padlo leta 1981. Sam se furam 6x na mesec in sem se tu :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Gagatronix ::

delfinus je izjavil:

Qwertyy ne boj se, zadnje Adriino letalo je dol padlo leta 1981. Sam se furam 6x na mesec in sem se tu :).


Fjuu, tolk je ze od Korzike. Mater cajt leti.

qwertyy ::

Če drugega ne vsaj letimo nad jadranom in bo lahko pilot zasilno pristal v morju8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

St235 ::

qwertyy je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo me back.

Še zaključek.

Let iz Skopja v LJ so naknadno sporočili, da naredimo še postanek v Sarajevu.

Po pristanku v Sarajevu se je motor pokvaril. Panika mode!

Srečni razplet, bosanci so motor popravili in smo nadaljevali let v LJ s slabo 4 urno zamudo.


Motor pokvaril? Wtf, mislim to je pa že totalno off.

Zdaj me že kar psihera, najraje bi odpovedal let ampak kaj, ko so počitnice že plačane..

Koliko me dejansko lahko skrbi, da bi šlo v zraku kaj narobe? Očitno jih na Adrii res boli k zadnje čase...

Pa že tako ne maram letenja:8)


Ne pretiravaj, nic od nastetega se ni zgodilo v zraku. Boeing 737 max si pa adrija niti ne more privoscit.

PH03N1X ::

počasi si zgleda popravila ne bo mogla več privoščiti

mikhaair ::

MrStein ::

Kako je mogoče sprejeti tako slabe odločitve in kdo bo zaradi tega odgovarjal?


Kot vedno: nihče

V najboljšem primeru bo spet neka parlamentarna komisija, kateri bo tričetrt folka jamralo, da so politično motivirani in ... to bo to.

Sicer v članku nekako bode v oči večkratno ponavljanje izraza "davkoplačevalskega denarja" ter kot da je to edina preostala možnost, namreč trošenje le tega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gavran ::

Drzava je v obrambi "nacionalnega interesa" v Adrio zmetala precej milijonov, potem pa jo skoraj podarila nesposobnim Nemcem. Nacionalni interes v vsej svoji lepoti...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

BuDi79 ::

Gavran je izjavil:

Drzava je v obrambi "nacionalnega interesa" v Adrio zmetala precej milijonov, potem pa jo skoraj podarila nesposobnim Nemcem. Nacionalni interes v vsej svoji lepoti...
Drzava je v obrambi "nacionalnega interesa" v Adrio zmetala precej milijonov, potem pa se podrtije ni mogla znebiti drugače kot da jo podari enim bedakom saj je resen nihče ni želel niti zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

PH03N1X ::

Mah trebalo bi te "državne firme" prodat oziroma ohraniti vsaj kontrolni delež v njih, tak pa vse razpada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PH03N1X ()

scipascapa ::

PH03N1X ::

Za gledanje Air Crash Investigation:Adria Airways?:))

Pika na i ::

A kdo kaj ve, a je Adria ukinila direktne lete v Kobenhavn?

ahac ::

scipascapa je izjavil:

Kokice ste kupili?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/a...

Kokic ne... sem pa kupil karte za let z Adrio enkrat oktobra... 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pika na i ::

Kakšne so pravice potnika, če iz direkt leta, dobi združen let in ga niti slučajno ne želi?
Lakotnik?

Smurf ::

Pika na i je izjavil:

Kakšne so pravice potnika, če iz direkt leta, dobi združen let in ga niti slučajno ne želi?
Lakotnik?

Odvisno koliko ur zaradi tega izgubis.

D3m ::

Jaz moram še oddati pritožbo. Dobro, da ste me spomnili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pika na i ::

Smurf je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Kakšne so pravice potnika, če iz direkt leta, dobi združen let in ga niti slučajno ne želi?
Lakotnik?

Odvisno koliko ur zaradi tega izgubis.

Pod kaj sploh spada združen let? A če se spremeni številka leta, (združen let ima drugo) se lahko reče, da gre za odpoved leta?

Rada bi povsem skenslala. Ker imam občutek, da bo povratni let še hujša zgodba.

marska83 ::

D3m je izjavil:

Jaz moram še oddati pritožbo. Dobro, da ste me spomnili.


Ja odgovorili ti bodo pa v 9 mesecih kot so meni (odpovedan let zaradi tehničnih težav in prestavitev na kasnejšega). Nakazilo naj bi bilo v 35 delovnih dneh. Trenutno je 50 dni pa še ni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marska83 ()

jernejl ::

Pika na i je izjavil:

A če se spremeni številka leta, (združen let ima drugo) se lahko reče, da gre za odpoved leta?

Rada bi povsem skenslala. Ker imam občutek, da bo povratni let še hujša zgodba.
Za kakšne uporabne odgovore je potrebnih več informacij. V splošnem lahko odgovorim tako, da poglej pogoje (conditions of carriage) za tvojo letalsko družbo. Recimo Ryanair pravi tako:
If a flight time is changed significantly (more than 3 hours before or after the original departure time) and no suitable alternative flight is available, we will, upon application, offer a refund for all monies paid in respect of the affected flight(s)

Poleg tega morda obstaja zakonska podlaga za povračilo ali odškodnino, a je to odvisno od države, kjer se let izvaja. Zakonodaja v EU se recimo razlikuje od tiste v ZDA.
V EU te ščiti uredba ES 261/2004. Če je bila sprememba napovedana manj kot 14 dni pred letom, lahko pod določenimi pogoji zahtevaš še dodatno odškodnino (člen 5 (c) in člen 6).

Ali sprememba številke leta pomeni "odpoved leta"? Odvisno od situacije. V smernicah za razlago zgornje uredbe ES 261/2004 piše tako:
3.2.1 Opredelitev pojma „odpoved“

V členu 2(l) Uredbe je „odpoved“ opredeljena kot dejstvo, da let, ki je bil prvotno predviden, in na katerem je bilo rezervirano najmanj eno mesto, ni bil opravljen.

Odpoved se načeloma zgodi, kadar se opusti načrtovanje prvotno predvidenega leta in se potniki navedenega leta pridružijo potnikom na letu, ki je bil prav tako načrtovan, vendar neodvisno od prvotno predvidenega leta.

Preveri torej, ali so te prebukirali na nek drugi let, ki se tudi sicer izvaja (lahko pogledaš zgodovino na flightstats), ali so samo spremenili potek tvojega prvotnega leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Miha 333 ::

Tako daleč smo prišli, da tuja veleposlaništva svojim državljanom odsvetujejo letenje z Adrio Airways in opozarjajo na težave.

Obvestilo o pogostih odpovedih in drugih težavah

Edina neposredna zračna povezava med Prago in Ljubljano, ki jo upravlja Adria Airways, kaže na veliko nezanesljivosti.

Veleposlaništvo v Ljubljani je odpovedalo število že kupljenih letov v zadnjih mesecih. V primeru preklicanega leta bo morda težko najti primerno alternativo zaradi manjše pogostosti povezav.

Poleti med Prago in Ljubljano so zamujali, zamujali in prtljaga se je zavlekla.

Komunikacija z letalskimi prevozniki je med drugim zapletena, ugotovili smo, da korespondenca, v kateri Adria obvesti o odpovedi leta, vsebuje napačno navedeno obliko mednarodne telefonske številke, kjer je mogoče vozovnico spremeniti, če jo kupite neposredno prek Adrie - pravilno telefonsko številko je: +386 1 369 1010.

Ta težava ni povezana le z letali v Prago, Adria odpoveduje lete in redne lete na druge destinacije, kar še otežuje iskanje alternativnih povezav, vključno z možnimi povezovalnimi leti do drugih destinacij.

Veleposlaništvo priporoča popotnikom, da razmislijo o drugih oblikah prevoza za potovanje na relaciji Praga - Ljubljana, kot so direktna avtobusna pot, železniške povezave ali bližnje letališke storitve - Trst (94 km iz Ljubljane - neposrednega leta iz Prage) ali Zagreb (140 km od Ljubljane). - vendar je treba prehoditi schengensko mejo med Slovenijo in Hrvaško).


(Google prevod z zgornjega linka)

Takšno sramoto delajo vsej državi, da bolje, da zaprejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

jype ::

Miha 333 je izjavil:

Takšno sramoto delajo vsej državi, da bolje, da zaprejo.
Invisible hand of free market looks so competent these days.

Pika na i ::

Jernej, najlepša hvala.
Uredbo sem že prebrala in po moji logiki (tisto kar si tudi ti izpostavil), je govora o odpovedi leta. Motilo me je, ker ni nikjer napisano točno termin - združen let.

Rezervirala in kupila karto sem 27.julija, direktni let. Ne maram prestopanj, če niso res zelozelo nujna. In ne maram se vozit na okoliška letališča, če imam letališče skoraj pred vrati in na njem nekdo oglašuje direktni let. (saj, še danes jih, za termine čez kakih 14 dni, mesec)
In karto sem kupila tako pozno ravno zaradi tega, da ja ne bo kakega hudiča.
Danes, 1.8. sem dobila mail, z naslovom Združen let. Prepozno za klic na let. družbo, ki ga moram opraviti v vsakem primeru, karta je kupljena prek interneta, imam elektronsko vozovnico za let(zdaj si izmišljujem) JP777, nov let je pa JP888. In tudi čas odhoda je drug.
Za jutrišnji pogovor bi bila rada dobro pripravljena.
Nočem tega let. prevoza, jaz sem kupila in plačala nekaj drugega.

Kar me je razkurilo še najbolj pa je to, da mi niso ponudili tudi drugo možnost, ki jo menda morajo - možnost vračila kupnine. Ki jo morajo vrniti v sedmih dneh.


In glede na videno tukaj kako so združevali lete.....ne, hvala.

Invictus ::

Pozabi na kako povračilo od Adrie...

Firma je dovolj v riti, da boš lahko take zahtevke prijavila v stečajno maso ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GizmoX ::

Pika na i je izjavil:

Kakšne so pravice potnika, če iz direkt leta, dobi združen let in ga niti slučajno ne želi?
Lakotnik?
Pravice letalskih potnikov - EU
Kaj se je zgodilo? Izberi Let je odpovedan (do odpovedi leta pride, kadar - je opuščen prvotni razpored letov in so vas premestili na drug načrtovan let)...
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Pika na i ::

@ invictus....Ne bom nič pozabila. :)
Na telefonski številki pa "vse linije so trenutno zasedene. predviden čakalni čas je manj kot dve minuti. prosimo počakajte" Približno pol ure.

Pisala sem na Agencijo za civilno letalstvo. Znam pa tudi do Brnika stopit.

@jernej, a bo tale obrazec ok ali obstaja še kakšen drug?

Hvala GizmoX tudi tebi.
Očitno bi pri AA radi, da se strinjam z njihoviim združenim letom. Pa se ne.
««
3 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31843885 (35282) perci
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114313 (8816) stara mama
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304108 (3432) St235
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923361 (20606) alexa-lol
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523914 (20847) xsum1

Več podobnih tem