» »

Ukradeno kolo

Ukradeno kolo

«
1
2

MI_KO ::

Ne vem kje naj še dam "oglas". Glede, da ta forum bere ogromno ljudi (vključno jaz), bom tud tu naznanil:

Danes 2. septembra so mi ukradli kolo:

Znamka: ROCK MACHINE
Model: FLASH
Barva: ČRNA, RUMENA

Št. okvirja: CA 20336672

Ukraden je bil v Borovi vasi v Mariboru.

Kolo je tako kot na tej sliki:


z razliko, da ima cestne gume (cheng shin 1.5), kar je še bolj redko, in nosilec za torbico pod sedežem.


Če bo kdo koga opazil, da ima enako kolo, da se kolo prodaja,.... naj me prosim obvesti ali pošlje mail na:
mihael.korosec@siol.net

Za informaacije dam tudi primerno nagrado!!!
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

fRiK0 ::

Hm a si mel kolo priklenjeno al kako so ti ga sunl, od tega je tud odvisno ce ga bos dobu nazaj :) Ce je blo odklenjeno je cist mozno da si ga je kdo "izposodil" za par ulic...
Hvala

LP Tadej

CaqKa ::

bomo gledali.

MI_KO ::

Ne v Mariboru koles ne kradejo za "par ulic". (To mi je znano iz ljubljane)

Vkradli so ga iz kletnega boxa v bloku. Bil je nezaklenjen za železnimi (katerih ključ imajo vsi stanovalci in jih neradi zaklepajo) + lesenimi kletnimi vrati z klučavnico. (v katera so vlomli tako, da so obešalo ven izpulili)

Vlomilec je točno vedel kam mora vlomit in kaj išče, ker je box obdelan z kartonom,tak da se biciklov ne vidi.
Vkradej je še 4 buteljke vina, pustil pa na miru še 4 starejše bicikle + smuči,...

CaqKa ::

za take stvari bi jaz hišnika krivil.. malo več reda pa ja more bit..
v kolikor se je to zgodilo ponoči, pa kolikor vem se bloki zapirajo ob tej in tej uri.. torej je možno da je tudi bil kdo iz bloka.

MI_KO ::

Saj veš kak je.

Vhodna vrata so se zaklepala, pol pa je kr na lepem mehanizem "crknu" (beri: popustil je pleh + šipa, ker mularija ni mogla domov po 21.00)

Na vratih do kleti pa piše "Obvezno zaklepaj vrata", samo je to enim full težko.(Celo sam sem parkrat pustil vrata odklenjena - long time ago)

Hišnik pa nima veze, ker 10 vhodov ne more nonstop kontrolirat. (nikol ni!)

fRiK0 ::

Drugic bicikl na balkon pospravt...
Hvala

LP Tadej

MI_KO ::

V 2. nadstropje - na balkon 2×2?

Maš verjetno prav. Bi blo boljše.:'(

Sydk ::

Sanja svinja kukuruz a njega nema:D

Prjatu ::

Drugače pa, vlom v klet je isto kot vlom v stanovanje, tako da ti škodo povrne zavarovalnica, vsaj pri meni je bilo tako
Something else is controlling me!

miranpozar ::

Ej, MI_KO! Ne bos verjel... meni se je zgodilo tocno isto! So mi iz kletnega boxa spizdli samo kolo (so ga imeli na muhi) in dve pivi! Nic drugega. Odlomili kljucavnico. Cannondale SuperV za pet jurjev mark takrat! Lokalni narkomani... kazen jim ze diha za ovratnik, hihi... >:D
... pa ne tista uradna, ker so mozje v modrem prevec nezainteresirani za iskanje ukradenih stvari.

Naslednji Cannondale Jekyll pa je, kakor ti je ze fRiK0 svetoval, sel vsakic z mano v cetrto nadstropje bloka! Ne sicer na balkon, a vseeno.

Ima pa tudi Prjatu prav, saj je bila klet v sklopu zavarovanja stanovanja in mi je zavarovalnica izplacala.

Tody ::

Če bi si jest kupu kolo za +500.000 sit bi gor GPS montiral mislim da ti tak kolo sunejo je pa katastrofa :|

undefined ::

Dvomim, da ta zadeva v trgovini stane več kot 40-50k. Ne izgleda prav nič posebnega. :)

Tody ::

eh sej ne govorim o točno tem bikeu sam če bi imel tistega elanovega ali pa kej podobnega glede na to da je tudi ta kolo ki je nižjega ranga (no vsaj tako zgleda) bil ukraden iz zaklenjene kleti.

Cosmo ::

Glede na to da ima Deore opremo pride nov imho cca 150k +-20k. Za 40-50k dobiš le kitajski plastik fantastik.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

undefined ::

Sploh ne, dobiš tudi nova Rogova kolesa. Za 60k dobiš že kolo s full suspension. :)

CaqKa ::

ja ja.. samo s plastic fantastic je on mislil prestave in opremo.
poleg tega je tisti full suspesnion od roga tud bolj jalov.

undefined ::

Za 60k se mi zdi dost zadovoljivo, kar ti ne paše pa itak lahko po potrebi menjaš. Se mi pa res zdi butasto dat 500k za kolo, ko za ta denar dobiš že dobro rabljen avto. :)

CaqKa ::

mislim da tole ni več debata te teme :)

MI_KO ::

Hehe, dober argument Iceman.

Nima veze, če ne igra vloge s temo. Meni je važno, da je tema čim bolj pri vrhu, tak da kr nadaljujte.

In o kolesu:
Res je, da je nekje v srednjem rangu rekreativnih koles. Pa četudi za firmo še noben ni slišal, delajo kolesa tud za miljon in več sit. Giant in podobni že dolgo niso več v modi. (razen pri otrocih).
Več informacij tukaj
Poglej predvsem 2004 modele! Tsunami je moj favorit za naslednjega!

Stane res okol 150000 + 7000 (gume) + 4000 (torbica)

IceMan, če kupiš kolo za 60k, menjaš vse kar se menjat da za xtr, marzokijeve carbon rac amortizere spredi in zadi, gume,... maš še vedno za en drek okvir.
Dobre prestave stanejo tam okol 50000, odlične 70000 (xtr pa mnogoooo več), kar je le del becikla. Največ je geštel in ta je pri obi pa interšpar varjantah zanič. Tak da ne gledat na prestave!!!

500k pa daš za kolo če si tekmovalec in ti vsaka sekunda pomeni razliko med zmago in porazom. Ali pa če voziš kak ojšter DH in nebi rad geštela pa feln pa bremz zlomu po prvem klancu. - verjemi se dogaja, tipi še najbolše gonilke lomijo, zakaj teh nebi.

Zdaj pa nazaj seminarsko pisat (2.04am)
MI_KO

Predator ::

držite se teme, če se mislite it, kaj se splača kupit... odprite novo temo

MI_KO ::

Au madona, a so še policaji auf tak pozno?

kuglvinkl ::

Brez skrbi. On topic!
Your focus determines your reallity

FastWIND ::

IceMan:Za 60k se mi zdi dost zadovoljivo, kar ti ne paše pa itak lahko po potrebi menjaš. Se mi pa res zdi butasto dat 500k za kolo, ko za ta denar dobiš že dobro rabljen avto.


Raje piši o tem na kar se spoznaš, ne pa da flancariš neumnosti....

Drugače pa vsem lastnikom, ki posedujete vrednejša kolesa, polagam na dušo da jih nikar ne spuščajte izpred oči. Ža le je tako , da ne gre drugače. V Mb , predvsem pa Lj , je trg ukradenih koles precej dobro razvit. Policija temu problemu ne posveča dovolj velike pozornosti, verjetno ima z drugimi rečmi preveč posla. Grdo.

Malo se pozanimajte če imaste zavarovana stanovanja, hiše , kaj vse spada zraven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

ali3n ::

"Full Suspension" za 60k - posledice nedolžnega skakanja (zlomila se je zadnja nihajka):

štorija:
to je opisal sosed ker tale nas frend ni bil prsoten
pele se model po travniku navzdol pa kr iznenada dvigne bajk prleti na tla zlomi zadno nihalko nato ga odbije nazaj u luft in prleti na spredn del z glavo u stor sred travnika emm pol pa 15min nezavesten nato pa u bolnco pa nogo mu je zacotalo u zadne zobnike ;(.

Opomba: gre za Rogovo kolo (čeprav je gor nalepka Scott)






PS: če vam sunejo 200+kSit vredno kolo, ko ste ga pustli pred faksom/trgovino/hišo/blokom za 10 min, zaklenjenga, ste si čist sami krivi; je ni ključavnice, ki bi zadržala lopova....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

undefined ::

Ali3n, pa je šel ta tip tožit Rog? V Amerik bi blo to samoumevno. ;)

FastWIND ::

Ali3n, pa je šel ta tip tožit Rog? V Amerik bi blo to samoumevno. ;)


Ja upam, da vsi prodajalci ki prodajajo kao polnovzmetena kolesa(rang manj kot 100.000 SIT), upozorijo kupca, da niso uporabna za več kot makedam asfalt , ... Uporabna so samo za udobno guncanje pa še to ne dolgo.... Za resno kolesarjenje je potrebno seči globlje v žep in konkrento razmislit kaj mislimo počet s kolesom in koliko resno mislimo kolesarit.

ali3n ::

IceMann - ta pecikl je primeren za pot v trgovino in nazaj, pa še to brez vragolij... kolk ti to razložijo v trgovini pri nas oz. v ameriki, pa ne vem. Ta fante je svoje navdušenje nad skakanjem dost drago plačal (ja, tist na zadnji sliki JE kri...).

Filozofija je pa dost enostavna: na polnovzmetenem kolesu za 100k sit pač ne more bit dovolj kvalitetna oprema, ker potem cena nebi bla 100k, ampak 200k sit. Kvalitetna vilca stane 80k sit, okvir 150k, zadnji feder od 10k naprej, dodaj menjalnike, feltne,... pa si na 300+k sit... in tak bicikl dejansko zdrži večje maltretiranje od kolesa za 60k sit.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

FastWIND ::

Eni to težko razumejo ali pa nočejo razumet.

ali3n ::

Eni to težko razumejo ali pa nočejo razumet.


Ne vem če je problem v razumevanju. Pomojem gre bolj za to, da nekaterim kolo pač ne pomeni dost, oz. je to sredstvo za vožnjo v službo/šolo/trgovino in občasne nedeljske vožnje na bližnje kopališče/jezero/grič. In zato niso pripravljeni dat 300k sit za kolo. Jim dam prav! Njihovim potrebam bo zadostilo prav vsako kolo v rangu 5-100k sit (5k - na bolšjem sejmu).
Druga kategorija pa so ljudje, ki kolesarijo več, uživajo v vožnji po ozkih singelcah, skokih čez skale itd.. taki so se pripravljeni odpovedati drugim stvarem -> vse to z namenom, da si kupijo kolo, ki bo zadostil njihovim potrebam. Ker mora tako kolo zdržat večje obremenitve od prej naštetih, je seveda primerno dražje.
Ponavadi nastane problem takrat, ko ugotovimo, da trenutno kolo ne zadošča "naraščajočemu kolesarskemu apetitu" - ni važno, al gre za cestno ali gorsko kolesarjenje. Takrat je pač potrebno menjat pecikl (ali ustrezno nadgradit starega). Ker smo bolj al manj vsi na tesnem z denarjem, šparamo kjer se da, kar se pa včasih ne obnese najbolje...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

undefined ::

Sam res, kot sem že napisal, kdo bi dal 300-500k za kolo, ko za tak denar lahko dobiš že dobro ohranjen avto? Mislim, to je enostavno preveč, cene takih koles so enostavno preveč zasoljene. 200k bi morala bit zgornja meja, pa pika. :)

ali3n ::

mnja.. eni daj(m)o... če je tvoja meja "spodobne cene" za kolo 200k sit, boš pač iskal v tem rangu... drugi v nižjem, tretji v višjem; na srečo je izbira velika :D Izbereš tisto, kar rabiš in tisto kar si lahko privoščiš... simple as that...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

undefined ::

> Izbereš tisto, kar rabiš in tisto kar si lahko privoščiš... simple as that...

Tako kot ta tvoj kolega, ko si je lahko privoščil le za 60k in se skoraj ubil, kajne? It's not that simple. :)

_Mortal_ ::

Good point!>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ali3n ::

icemann - tist fant spada v kategorijo:
Ponavadi nastane problem takrat, ko ugotovimo, da trenutno kolo ne zadošča "naraščajočemu kolesarskemu apetitu" - ni važno, al gre za cestno ali gorsko kolesarjenje. Takrat je pač potrebno menjat pecikl (ali ustrezno nadgradit starega). Ker smo bolj al manj vsi na tesnem z denarjem, šparamo kjer se da, kar se pa včasih ne obnese najbolje...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

_Mortal_ ::

Ja travnik je zelo nevaren teren, ni čudno da rabiš boljšo kolo če hočeš da se še po travi mal voziš....:\
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

MI_KO ::

Vsi ki vozijo relly z navadnimi avti in se zlamajo, to so vse proizvajalci krivi, ker dirkalniki niso dovolj poceni. Pomoje pa bi avti morajo stat maximalno 10 miljonov in pika!:D

Pa zakaj ne moreš na računalniku za 100 jurjev delat zahtevnejših numeričnih kalkulacij. Pomoje bi moral najboljši računalnij stat največ 150 jurjev in pika!:D



Cena izdelka ni samo material.

Kolesu prišteješ še kvaliteto obdelave, število prodanih kosov in predvsem dolgotrajni in zelo drag razvoj. Je razlika, če je geštel iz "vodovodnih cevi" ali iz cevi z različnim debelinami in najboljšega aluminija ali celo ročno polaganimi plastmi karbonskih vlaken!
Pa nekaj malega firme je poleg! (Pri rogu 50000 sit:D )

undefined ::

> Pa zakaj ne moreš na računalniku za 100 jurjev delat zahtevnejših numeričnih kalkulacij.

Kdo pravi, da jih ne moreš? :)

_Mortal_ ::

A veš kva lahk že zdej dobiš za 100k...
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

undefined ::

> A veš kva lahk že zdej dobiš za 100k...

Sploh nima veze. PC (IBM) računalniki ranga 50k SIT pa vse tja do milijona SIT vsi temeljijo na isti arhitekturi (vsaj glavni procesor, kar je itak bistvo), kar omogoča računanje istih kalkulacij na vseh teh sistemih, ne glede na ceno. Tko da je bil tisto prej, kar je napisal MI_KO, več ali manj brc v temo. :)

MI_KO ::

Iceman, kolk se spoznaš na te zadeve?

Sem bil zraven, ko se je končala večtedenska numerična kalkulacija pretoka zraka. In to na računalniku, ki ga midva skupaj nebi nesla.

Zakaj pa pol delajo tiste servere (earth simulator) za napoved vremena,... ,če lahko to vse doma sam zračunaš? Samo rezultati zelo obsežne in dobre simulacije bi ti disk zapolnili. (Spomnim se primera, ki nam ga je povedal profesor. Kalkulacija, kako prt pade po mizi oz. kako se obleka giblje v vetru je zasedla okol 10GB.)

MA ša prav. Vse lahko delaš s vsem. Lahk tud peš dol po bregu prideš. Samo traja.

ali3n ::

Sploh nima veze. PC (IBM) računalniki ranga 50k SIT pa vse tja do milijona SIT vsi temeljijo na isti arhitekturi (vsaj glavni procesor, kar je itak bistvo), kar omogoča računanje istih kalkulacij na vseh teh sistemih, ne glede na ceno. Tko da je bil tisto prej, kar je napisal MI_KO, več ali manj brc v temo.


Kolesarska verzija:
Sploh nima veze. Kolesa ranga 50k SIT pa vse tja do miljona SIT vsa temeljijo na isti arhitekturi (vsa imajo par koles, kar je itak bistveno), kar omogoča vožnjo po vseh terenih ne glede na ceno.

seveda! KAKO se boš vozu, je pa druga stvar (oz. kako boš računal - pri PCjih). V trgovino se boš enako udobno pripeljal z vsemi bicikli. Skoke ranga 2m bodo zdržali samo nekateri bicikli.
In spet smo pri: Izbereš tisto, kar rabiš in tisto kar si lahko privoščiš... simple as that...

Ne vem, a je tko težko razumet... eni pač majo kolesa za pol miljona - kok jih izkoristijo je njihov problem; večina jih... drugi majo računalnike za pol miljona - kok jih izkoristijo je njihov problem; večina jih...; tretji majo avto za 15 miljonov, kok jih izkoristijo je njihov problem... in tko naprej...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

undefined ::

Bistvo je, da z računalnikom, ne glede na ceno, lahko računaš vsakršne kalkulacije, o samem času pa ni nihče govoril. S kolesom za nižjo ceno pa ne moreš početi karkoli, ne glede na čas, ker se tako kot v zgornjem primeru lahko kaj zlomi. Procesor pa se ne bo "zlomil", pa mu daj kakršnokoli kalkulacijo hočeš. :)

perci ::

Iceman ima vedno prav. Razen takrat, ko sam pravi, da nima prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

OrkAA ::

Če mu ne zagotoviš zadostnega hlajenja se v prenesenem pomenu bo!

undefined ::

Ne ne, perci. Jaz imam vedno prav, razen takrat, ko nimam prav. :)

perci ::

Ledeni: Ne, tokrat nimas prav :D

undefined ::

Perci, imaš prav. >:D

R0K ::

Ice ne bodi pameten.

Ven mečeš takšne bučke, da je že kr hudo. O peciklih nimaš pojma, zato ne govori da je za pecikl 200k sit dovolj, če se redno ne voziš z njimi, tekmuješ, ti je to hobi. Ti se z bajkom pelješ v trgovino in na kavo in za tebe bi bil odličen tudi poni.

Kolo ki stane nad 200k sit je za tistega, ki bi rad vsaj malo bojl resno kolesaril MALO. V tem rangu dobiš prestave malo višjega ranga (deore, xt), navadn alu okvir (9k) in nič kaj posebnega pri platiščih in drugi opremi. O kakem dobre suspenšnu lohk samo sanjaš. Govorim valda o navadnih gorcih. Dobre specialke in downhil (ful suspenš bajki) pa itak nimaš kaj spod 500k sit iskat.

Poj mi pa sosed prijavi kak nor bajk ima, ful pocen, ful na izi se voziš, pa najbojl na glas govori da ima spredi diske (ima enga gainta. neki okol 70k (popust)) je dal zanj. zadne šajbe še kr Acera!! ne vem kje so dobli še tote...jih še sploh delajo? spredaj pa sploh pisalo ni kire so. Fora je pa v tem, da k je zadnje cajte kr dost dežval malo vozu po mokrem so mu diski začel RUSTAT. tolk o kvaliteti. Super duper, kič roba.

Btw, za 500k ne dobiš dobrega avtomobila. Dobiš pa dobro kolo. :-)

San ::

Da ne omenjamo količino adrenalina, ki ti tako kolo špricne v žile, če si pravi voznik - moja bivša CBR1000 me ni pol tok razburila, kot en hiter DH! Za tako stvar sem pripravljen dati toliko denarja.

Avti pa so itak za očke, mamice in male kretenčke. Ponavadi so ljudje, ki imajo ''radi'' avto nesamozavestni egotriparji in pasivni agresivci. V glavnem premalo dojeni zakompleksanci, ki se večino življenja počutijo ogrožene.IMHO, seveda.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje kupiti kolesa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5013601 (11916) K0K0
»

Katero gorsko kolo za 70k sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778440 (7086) mile
»

Elan kolesa, ima kdo izkušnje

Oddelek: Šport
269049 (8324) zile
»

KAKO vam je bilo ukradeno kolo?

Oddelek: Loža
254895 (4107) SmoKey
»

Bicikl (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
695228 (4682) TribesMan

Več podobnih tem