» »

Kateri razvlažilec zraka?

Kateri razvlažilec zraka?

«
1
2 3

Glodko ::

Pozdravljeni. Rad bi kupil kvaliteten razvlažilnik zraka. Potrebujem ga v stanovanju velikem cca. 55 m2. Ogledoval sem si Mitsubishi modele, kateri so sicer dražji imajo pa ljudje na splošno z njimi pozitivne izkušnje.

Zanima pa me sledeče (če kdo od vas ve):

Ponekod piše da mašinca razvlažuje do meje 50% relativne vlage (najnižja priporočena vlaga za bivanje). Kaj to pomeni v praksi? Če imam sedaj vlago na oknih, ploščicah... ali bo odstranil to vlago? Ali bo ob redni uporabi odstranil vlago iz sten? Ali mi lahko stanovanje "zamaka" zračno vlago imam pa 50%?

Mnogi modeli sedaj vsebujejo filtre. Ali ti filtri odstranijo tudi neprijetne vonjave?

Redorange ::

Mi smo imeli v službi poplave in so nam dali dva razvlažilca. Vsak je imel posodo 10 litrov.
Zjutro ko smo prišli delat sta bila oba polna, vmes dela smo jih še enkrat (nista bila polna), ko so končali popoldne delat so jih spet oba izpraznili 18 uri oba sta bila polna. To je trajalo nekje dva meseca.

Potem se je pa količina nabrane voda vidno zmanjševala vsak dan. Tako da ja, povleče tudi vlago iz sten, tal,...
Kera firma je bla se pa ne spomnim več.

fikus_ ::

Da ne odpiram nove teme.

Gledam razvlaževalce zraka in sem zasledil tegale:

http://www.zibro.si/79/zibro-dd-108.htm

Zanima me kako deluje?! Ni kompresorski. In če ima kdo izkušnjo s tem tipom razvlaževalca.
Mogoče ima še kdo kakšen predlog (cena ~250€, ~40m2).

Hvala za odgovore in lep dan.

Bellzmet ::

@glodko: ja če imaš sedaj zarošena okna jih potem ne bi smel imeti več. Istočasno vleče vlago ven iz sten. Je pa seveda potrebno imeti zadevo kar nekaj časa prižgano (recimo celo noč), če mislis samo za kakšno urco vžgat potem po moje ne bo pravega efekta.

Shkorc ::

Mi že štiri leta, skoraj 24/7 uporabljamo Aktobis.

Je glasen, ampak deluje super, tako da vsak dan zlivam vodo iz posode (7l). Na vhodu ima filter, ki pa zadržuje le prah. Neprijetne vonjage pa so izginile, ko je razvlažilnik ukrotil vlago.

Ne poznam točno delovanja klim, ampak a ni možno tudi s klimo razvlaževati? Koliko je to učinkovito, če ima kdo s tem izkušnje?

Tako bi ubil več muh na en mah (razvlaževanje, hlajenje poleti, ogrevanje v mrzlih dneh).

Roadkill ::

Po prenovi stanovanja se mi je mal vlage pojavilo v kletnih prostorih.

Sem kupil tole: http://www.zibro.si/1331/zibro-d516-105...

Teli strojčki niso poceni, ampak kaj češ...

V roku dveh mesecev sem rešil problem z vlago. Zdaj ga prižgem samo, če se mi zdi, da je v spalnici preveč vlage, da bi udobno spal.
Ü

imagodei ::

A ima še kdo kakšen predlog glede razvlaževalca zraka? Pri nas skorajda plavamo. Smo imeli skoraj 1 mesec izposojenega nekega Mitsubishija in se je obnesel super, a konkretnega modela ni več na tržišču. Po petih dneh, kar smo ga vrnili, imaš po 10 minutah sedenja na kavču (oblečen v tkanino) občutek, da si se poscal v hlače. Na ploščicah v kopalnici kondenz sploh ne izgine.

Ko smo imeli izposojenega, je npr. po celi noči delovanja vlaga padla na 55-60%, v roku dveh ur je bila spet na 80+ (model ni kazal več kot 80% vlage). Rabili bi nekaj relativno močnega. Zanimiv je model, za katerega je dal link Shkorc.

Aja, gre pa za "novogradnjo", deloma prizidek, deloma adaptacija.
- Hoc est qui sumus -

wanderer ::

imagodei je izjavil:

Zanimiv je model, za katerega je dal link Shkorc.


40 litrov na dan je že precej v redu.
Lahko si tudi izposodiš industijskega, ki je sposoben načrpati 120 litov na dan.

imagodei ::

Hja, sam Shkorc "jamra", da je precej glasen. Nimam občutka, kaj to pomeni, ampak če moraš tulit, da se pri kosilu ali večerji slišiš z ostalimi člani družine, ni kul. Ali pa, če zvečer (ko je štrom cenejši) moti spanje.

Morda pa ni tako zelo glasen, Shkorc se ni točno izjasnil. :)
- Hoc est qui sumus -

fujtajksel ::

Imam enega manjšega, Trotec TTK 25 E. Dimenzioniran bolj za sobo kot za stanovanje - relativno majhna moč in posoda za vodo, velikega nimam kam dat. Hrup je tu relevantna zadeva - sej ni glasnejši kot kakšen kalorifer, ampak je pogosto moteče in ga prižgem ponavadi le ko nas ni doma, gre pač na živce. Timerja nima, na zunanjega pa ne bi deloval, ker je treba za štart nujno pritisnit na knof (butasto).
Za nekompresorske ne bi vedel.

Invictus ::

fujtajksel je izjavil:

Timerja nima, na zunanjega pa ne bi deloval, ker je treba za štart nujno pritisnit na knof (butasto).

Timer si lahko kupiš tistega za vtičnico. Imaš analogne in digitalne, kjer jim nastaviš čas kdaj naj spustijo tok skozi. Kako se jim točno reče, nimam pojma. Ampak se obnese.

Seveda pri njih pomaga, da nimaš kakih senzorskih tipk za vklop ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Timerja nima, na zunanjega pa ne bi deloval, ker je treba za štart nujno pritisnit na knof (butasto).

Timer si lahko kupiš tistega za vtičnico. Imaš analogne in digitalne, kjer jim nastaviš čas kdaj naj spustijo tok skozi. Kako se jim točno reče, nimam pojma. Ampak se obnese.

Seveda pri njih pomaga, da nimaš kakih senzorskih tipk za vklop ...


Točno to sem hotel opozorit, da ima tako senzorsko tipko za vklop. Če ga izklopi in nato vklopi zunanji timer, ne bo sam začel delat, če ne pritisneš potem še na tisto tipko. Preveč elektronike...

RejZoR ::

Za timer rabiš na vrtljiv knof...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

imagodei ::

Shkorc je pa še vedno tiho...?

A ima mogoče še kdo kakšne konkretne izkušnje, s kakim specifičnim razvlaževalcem?
- Hoc est qui sumus -

krneki ::

Jaz sem za klet na vikendici kupil zibro-dd-108 iz dveh razlogov. Ko zamnjka elektrike in pride spet nazaj, on lepo nadaljuje tam kjer je ostal. Druga stvar pa je, da deluje učinkovito tudi pri nizkih temperaturah, kjer običajnim kompresorskih zamnjka sape. Deluje zdaj že kakšno leto 24/7 na economy mode, kuri pa v povprečju nekje 50W...vlago pa drži na 60%.

fujtajksel ::

krneki je izjavil:

Jaz sem za klet na vikendici kupil zibro-dd-108 iz dveh razlogov. Ko zamnjka elektrike in pride spet nazaj, on lepo nadaljuje tam kjer je ostal. Druga stvar pa je, da deluje učinkovito tudi pri nizkih temperaturah, kjer običajnim kompresorskih zamnjka sape. Deluje zdaj že kakšno leto 24/7 na economy mode, kuri pa v povprečju nekje 50W...vlago pa drži na 60%.


Na kakšnem principu pa potem dela?
A v "sobnih" razmerah je tudi konkurenčen ali malo manj?
A je ta economy mode res zelo tih, pa kakšen procent polne učinkovitosti ima?

RejZoR ::

imagodei je izjavil:

Shkorc je pa še vedno tiho...?

A ima mogoče še kdo kakšne konkretne izkušnje, s kakim specifičnim razvlaževalcem?


DeLonghi ima dobre in Zibro tud. S tema dvema nimaš kaj falit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki ::

fujtajksel je izjavil:

krneki je izjavil:

Jaz sem za klet na vikendici kupil zibro-dd-108 iz dveh razlogov. Ko zamnjka elektrike in pride spet nazaj, on lepo nadaljuje tam kjer je ostal. Druga stvar pa je, da deluje učinkovito tudi pri nizkih temperaturah, kjer običajnim kompresorskih zamnjka sape. Deluje zdaj že kakšno leto 24/7 na economy mode, kuri pa v povprečju nekje 50W...vlago pa drži na 60%.


Na kakšnem principu pa potem dela?
A v "sobnih" razmerah je tudi konkurenčen ali malo manj?
A je ta economy mode res zelo tih, pa kakšen procent polne učinkovitosti ima?


Nimam pojma. Tudi ne vem če se kaj bolje odreže pri sobnih temperaturah...bi prej rekel da je slabši pri sobnih temperaturah. Economy mode je pa še kar tih, baje 35db. Saj pravim da meni sta bile bistveni tisti dve prej opisani lastnosti.

ingeniero ::

imagodei: Jaz sem kupil DeLonghijevega 16W v Merkurju. Načrpal naj bi 16l v 24ih urah. Danes sem ga pognal in mi je v prostoru z 86% vlaznosti znizal na 58% v parih urah in iz zraka potegnil priblizno 2litra vode. Super stvar. Ima pa tudi cev za drenazo, da ne rabis prepogosto prazniti posode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ingeniero ()

;-) ::

hecno jaz pa mrzlično iščem vlažilec zraka

imagodei ::

ingeniero> "Jaz sem kupil DeLonghijevega 16W v Merkurju."

16W je oznaka modela, ali poraba? Če slednje, je verjetno lapsus?
- Hoc est qui sumus -

ingeniero ::

imagodei: Celoten naziv razvlažilnika je: DeLonghi DES 16W. Gre za model, ki ima porabo 250W.

P.S. Pravzaprav je celoten naziv: DeLonghi Tasciugo Ariadry Slim DES 16W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ingeniero ()

cleanac ::

Jaz sem pred kratkim nabavil Zibro D516, ampak ga še nisem veliko uporabljal. Lahko pa povem, da je napram ostalim, ki sem jih do zdaj imel, zelo tih. Malo me moti edino majhna posoda za vodo (4l), zato sem tudi vzel tega namesto D520, ki je malo močnejši, saj me čez dan ni doma in se posoda napolni (sem spregledal, da ima možnost stalne drenaže). V mojem primeru ta model zadostuje za 120m2, sicer pa je namenjen do cca. 100m3, kar je približno 40m2. Vlago pa zbije nekje na nivo 50-55%.

Jaz uporabljam to zgolj kadar me ni doma, najbolj učinkovito je še vedno zračenje, še posebaj pozimi, ko je zrak bolj suh. 2x dnevno odprem vsa okna za 10 min in vlaga pade na 50% v momentu.

imagodei ::

> "Jaz uporabljam to zgolj kadar me ni doma, najbolj učinkovito je še vedno zračenje, še posebaj pozimi, ko je zrak bolj suh. 2x dnevno odprem vsa okna za 10 min in vlaga pade na 50% v momentu. "

Midva delava prizidek pri bajti od njenih staršev. Moje, sicer zgolj na to leto omejene izkušnje so, da je očitno precej odvisno tudi od lege hiše/stanovanja. Na naši lokaciji je precej razmočen teren, praktično pod bajto teče potoček. Hiša je v dolinici med dvema vzpetinama, na eni strani je gozd in sonca ni ravno obilo. To poletje, ki je bilo precej deževno, tudi zračenje cel dan ni pomagalo. Oziroma, smo prišli iz 80+% vlage na cca 75% vlago po nekaj urah odprtih oken. Zvečer, ko se je shladilo, so bila odprta okna še celo kontraproduktivna.

Mojstri mi sicer svetujejo, naj si nabavim eno majhno peč na drva/sekance/pelete za par 100 EUR (dimniški jašek je dostopen) in naj orenk pregrejem stanovanje (cca 70 m2), ampak sam sem mnenja, da mora vlaga ven. Med gradnjo smo v stanovanje znosili najbrž vsaj kak kubik vode, to mora valjda izhlapeti? A se motim? OK, deloma se voda trajno veže na cement v betonu, malti, presežek pa mora ven? Z dvigovanjem toplote bi sicer na kratek rok relativna vlažnost padla, ampak, kaj pa potem? A naj luftam, ko bom imel v stanovanju 25 stopinj, da bo skupaj s toplim zrakom vlago odneslo ven?

Anyway, del stanovanja je itak še treba izdelati, omet, estrihi, tako da bo prilike za razvlaževanje še dovolj.
- Hoc est qui sumus -

Shkorc ::

@imagodei: Razvlažilnik ne moti pogovora, je pa toliko glasen, da če zaprem vrata, se ga sliši na drugi strani (rahlo brnenje). Ne spoznam se na decibele in to... kot da bi poslušal radio na sobni jakosti.

Nekateri razvlažilniki opisani v tej temi so po besedah lastnikov neslišni. Tega se v primerjavi z ostalimi definitivno sliši, zato sem napisal, da je glasen, da ne bo kdo pričakoval kaj podobnega.

Imeli smo ga tudi v spalnici med spanjem (po prenovi stanovanja, ko je bilo ogromno vlage), pa se je dalo spati; navadiš se na zvok in te ne moti (spet primerjava z radiom - ko se navadiš lahko zaspiš ob prižgani glasbi).

Sedaj ga prestavljamo (čez dan v spalnici, ko spimo pa v dnevni sobi). Imamo pol-kletno stanovanje s slabo hidro izolacijo, zato ga gonim non-stop že štiri leta.

Je pa zato res dobr pri razvlaževanju (nek trejdof med glasnostjo in učinkovitostjo mora bit). Nam je bila bolj pomembno to, da bo odstranil max vlage in stanovanje ne "smdri" po plesni.

Če si iz LJ, se lahko oglasiš in sam preveriš kako deluje.

cleanac ::

@imagodei: Poleti je zrak tudi od zunaj vlažen, zato takrat neboš pretirano zbil vlage. Poleg tega se zrak slabše izmenjuje, saj je temperaturna razlika manjša.

Predlagam, da si prebereš http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Publik... kjer je zelo dobro opisano kako prezračevati bolj učinkovito.

Jaz imam predvsem težavo zaradi oken, ki tesnijo oz. ne prepuščajo zraka ter 2 kopalnici, ki nimata oken, v nasprotnem primeru bi bila situacija neprimerno boljša tudi pri meni.

ingeniero ::

imagodei: Praviš, da imaš izkušnje šele sedaj to leto. To leto je tudi pri nas bilo vlažno v hiši, zaradi vsega tega deževja, tako da bo morda drugo leto bolje tudi pri tebi, seveda če ne bo toliko deževja. DeLonghijev ima po specifikaciji 42 dB in bi težje spal ob njemu. Glede na to, da delate prizidek pa dobro poskrbite za hidroizolacijo in jo poštukajte z že obstoječo (od osnovne hiše) in naredite drenažo stran od prizidka.

m0LN4r ::

Dečki vidim, da ima vas večina zibrote.
Moji stari imajo zdaj po poplavah, ko nam je do vrha zalilo klet konkreten problem z vlago. V enem mescu se je plesen razširla po vseh zidovih po tistem krajšem toplem tednu.
Zidi so potegnili vglago iz kleti očitno.

Nekdo je prej omenjal klimo? Ali se lahko uporabi klima za enak način sušenja, kot tile zibroti?
Zanima me, ker oče gre po nakupih pa v primeru, da se da sušiti z klimo, bo rajši kupil le to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Tega mislijo kupit: http://www.mideagermany.de/mdf2-20den3....
Bauhaus 195EUR
To je dobro ali slabo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bellzmet ::

Ja klima tudi razvlažuje prostor. Moja ima prav funkcijo (narisana je kapljica) za razvlaževanje. Je pa potebno pogledati specifikacije kolikšna je možnost razvlaževanja l/h.

Po specifikaciji in ceni je tale iz Bauhausa fajn zadeva. Je pa potrebno vedet, da zadeve niso tihe in jaz imam razvlaževalec vedno prižgan v drugem prostoru kot sem sam. Pa še to se ga seveda sliši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

m0LN4r ::

Eh to za glasnost ni panike, ker je več prostorov, več ko pol dneva niso doma pa še "gluhi" so malo.
Bolj me zanima, da to ni nek mumbojumbo za ta dnar. Torej zadeve zdržijo vsakdanjo par urno obremenitev brez problema?

Prej (lansko leto) smo imeli enega industrijskega na izposoji, ampak tisto je kot avion. Koliko pa stanejo industrijski oz. malo "jači" ? Oz. še boljše vprašanje. Kje se jih dobi?
Samo dela pa konkretno. 2-3 ajmerje na dan je nabralo.

Res je da piše da ima 3 leta garancije...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

francek1 ::

Kupil sem ga pri Hoferju in v 24 urah ven potegne 8 litrov vode pri 45 % vlažnosti. Zaustavi se pri vlažnosti, ki jo nastaviš, ima tudi funkcijo sušenja perila. Mislim, da je bila cena okoli 145 EUR.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Invictus ::

francek1 je izjavil:

Kupil sem ga pri Hoferju in v 24 urah ven potegne 8 litrov vode pri 45 % vlažnosti. Zaustavi se pri vlažnosti, ki jo nastaviš, ima tudi funkcijo sušenja perila. Mislim, da je bila cena okoli 145 EUR.

Sam to je bilo pa že nekaj časa nazaj ...

A jih imajo zdaj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Septembra je bilo, se mi zdi.

francek1 ::

Če je še kje ostala zaloga...je pa bila cena res dobra.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

c3p0 ::

Ta četrtek v Lidlu, za 149€:

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

m0LN4r ::

Ok torej kaj predlagate? Tega iz bauhausa ali tisti iz lidla?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bellzmet ::

Lidl.

m0LN4r ::

A to ma kaj veze, da pri tistem piše, da je za 100m2 ta pa do 20m2 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fujtajksel ::

m0LN4r je izjavil:

A to ma kaj veze, da pri tistem piše, da je za 100m2 ta pa do 20m2 ?


Seveda ima. Kolk vode potegne ven v nekih razmerah v tolk in tolk časa je grobo sorazmerno z močjo. Od 300W v 8 urah ne moreš pričakovat nevemkolk litrov vode v ajmarju, to je bolj za sobo kot za stanovanje.

fujtajksel ::

Za akuten problem po poplavah je sicer boljše najet zidarskega. Je res hrupen kot avion, ampak potegne nekajkrat več vode.
Pri uporabi klime za razvlaževanje ne vem kako je z energetsko učinkovitostjo (kilovatov na liter izčrpane vode).

francek1 ::

m0LN4r je izjavil:

Ok torej kaj predlagate? Tega iz bauhausa ali tisti iz lidla?

Bauhausov je močnejši, pa še 5 let garancije ima...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

c3p0 ::

A le 3l posodo za vodo. Če lahko spelješ direktno v odtok, potem tega problema sicer nimaš.

Bellzmet ::

Pazi za Bauhaus piše, da je za 100 m3 se pravi kubičnih metrov, ne m2.

m0LN4r ::

Bolj ko primerjam se mi zdi, da je itak vseeno. Če gledamo povprečen zid ima 2,5mx20m2=50m3 je bauhausov kao 2x več.
Izgleda, da bo padel tisti iz bauhausa, ker ima 5 let garancije pa so tastari že v MB.

Najprej je bilo tako, da izgledalo da ni vlage nikjer. Kleti so bile izpumpane že naslednji dan. Vlaga je prilezla iz kleti počasi gor skozi zide očtino, kot po kaki spužvi.
To se je pokazalo zdaj šele par tednov po poplavah. Plesen rine iz vseh kotov in vogalov od spodaj pa cote v omarah so začele imeti vonj.

Hvala za nasvete,
LP
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fikus_ ::

Pri teh zadevah je potrebno brati drobni tisk! m2 ali m3 nima kaj dosti veze z zmogljivostjo. Dosti proizvajalcev navaja koliko litrov vode / 24 ur je zadeva sposobna izločit. Ampak pri tem pazite, ker navajajo pogoje 32 st. C in 80% vlago, kar pa v realnosti ponavadi ni! Vsaj temperatura.
Na internetu vtipkajte tip razvlaževalca in iščite karakteristike še pri drugih ponudnikih (tujina) in potem primerjate.

francek1 ::

m0LN4r je izjavil:

Bolj ko primerjam se mi zdi, da je itak vseeno. Če gledamo povprečen zid ima 2,5mx20m2=50m3 je bauhausov kao 2x več.
Izgleda, da bo padel tisti iz bauhausa, ker ima 5 let garancije pa so tastari že v MB.

Najprej je bilo tako, da izgledalo da ni vlage nikjer. Kleti so bile izpumpane že naslednji dan. Vlaga je prilezla iz kleti počasi gor skozi zide očtino, kot po kaki spužvi.
To se je pokazalo zdaj šele par tednov po poplavah. Plesen rine iz vseh kotov in vogalov od spodaj pa cote v omarah so začele imeti vonj.

Hvala za nasvete,
LP

Gre za dvig kapilarne vlage. Najprej prostore osuši, nato pa ti priporočam, da v stene vliješ tekočino, ki ta dvig prepreči.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

m0LN4r ::

da v stene vliješ tekočino, ki ta dvig prepreči.

Kako to zgleda? Kakšna tekočina je to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Pred leti so v ta namen vrtali v stene luknje in jih nato filali s silikonom. Drag in umazan podvig.

ZaphodBB ::

Mojstri mi sicer svetujejo, naj si nabavim eno majhno peč na drva/sekance/pelete za par 100 EUR (dimniški jašek je dostopen) in naj orenk pregrejem stanovanje (cca 70 m2), ampak sam sem mnenja, da mora vlaga ven.

Mojstri imajo prav: Relative humidity @ Wikipedia

Če boš fajn grel in zračil (sploh pozimi, ko je zunaj zrak suh) se lahko hitro znebiš vlage.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlažilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013620 (1722) MIHAc27
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17345675 (24150) Matejjjjj
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210899 (9619) fosil
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911351 (7242) Jakka
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818276 (16796) Pyr0Beast

Več podobnih tem