» »

Nakup razvlažilca

Nakup razvlažilca

1
2
»

tony1 ::

Problem je v preveč zatesnjenih bajtah danes, to se pa najprej vidi v spalnici, zaradi izdihanega zraka med spanjem. Sam sem dal v spalnico (zalavfam zjutraj, ko grem od doma, ker je glasen) podoben razvlaževalnik kot tvoj iz MM linka za 200 EUR in deluje kot je treba, nastavim ga na timer, da dela 3 ure, in težav s plesnijo ni več.

Obvezno nabavi tudi en digitalni merilnik vlage za kakšnih 20 EUR, da boš lahko spremljal % vlage v prostoru tudi, ko razvlažćevalnik ne dela. Če prostora nisi dovolj presušil ti bo po kakšni uri meritev vlage skočila gor za kakšnih 10%, in tako boš vedel, da mora razvlaževalnik delovati dlje.

Invictus ::

Sam sem kupil od xiaomija merilnike temperature in vlage

Da sem dobil malo pregleda nad vlago po bajti.

Sem jih kar dal v vsako sobo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dela ::

Ni tudi treba bit preveč obseden s tem, pa ne vem koliko merilnikov in non stop to gledat. Saj imaš naravne "merilnike". Če imaš pozimi okna zarošena ali pa se ti kje malo plesni dela, pač nabaviš ta razvlažilnik in uporabljaš ene 2 uri na dan, pa spremljaš situacijo na oknu. Poleti sploh ne rabiš, ker ni takih temperaturnih sprememb in ti vlaga nikjer ne kondenzira, brezveze, da ti takrat razvlažilnik segreva prostore, pa še celo noč lahko maš okna odprta. Pa tud kurit ne rabiš nič bolj, če ti temperatura paše, ker to je itak energetsko bolj potratno kot razvlaževanje. Lepo spremljaš zdaj lidl in hofer, če bosta kaj dobila teh kompresorskih, nabaviš enga za 100-150 € in basta, jeseni pa začneš uporabljat.

vir vlage sta seveda vidva z ženo, pa mogoče je bolj zadihtan prostor kot prej. Pač rešiš s tem razvlažilnikom in je to to. Lahko pa se tudi žene znebiš ali pa spita izmenično v kuhinji in spalnici, če je tak problem posebna mašina

Invictus ::

Saj smo računalniški forum, mal je treba zakomplicirati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T743 ::

Jaz v spalnico ne bi dal razvlažilca, ga imam pa v kleti. Je glasen poleg tega pa tudi nezanemarljivo segreva prostor. Za v spalnico je rekuperator, ki naj dela ves čas z najmanjšimi obrati. Vlage ne bo več pa še zrak bo ves čas svež brez luftanja.
Glede senzorjev pa imam tudi jaz Xiaomi Aqara v kombinaciji z hubom in aqara vtičnicami si lahko preprosto urediš marsikaj, v rastlinjaku npr. mi po potrebi vklaplja ventilator ko temp. ali vlaga doseže določeno vrednost.

energetik ::

dela je izjavil:

Ni tudi treba bit preveč obseden s tem, pa ne vem koliko merilnikov in non stop to gledat. Saj imaš naravne "merilnike". Če imaš pozimi okna zarošena ali pa se ti kje malo plesni dela, pač nabaviš ta razvlažilnik in uporabljaš ene 2 uri na dan, pa spremljaš situacijo na oknu. Poleti sploh ne rabiš, ker ni takih temperaturnih sprememb in ti vlaga nikjer ne kondenzira, brezveze, da ti takrat razvlažilnik segreva prostore, pa še celo noč lahko maš okna odprta. Pa tud kurit ne rabiš nič bolj, če ti temperatura paše, ker to je itak energetsko bolj potratno kot razvlaževanje. Lepo spremljaš zdaj lidl in hofer, če bosta kaj dobila teh kompresorskih, nabaviš enga za 100-150 € in basta, jeseni pa začneš uporabljat.

vir vlage sta seveda vidva z ženo, pa mogoče je bolj zadihtan prostor kot prej. Pač rešiš s tem razvlažilnikom in je to to. Lahko pa se tudi žene znebiš ali pa spita izmenično v kuhinji in spalnici, če je tak problem posebna mašina
Glede na to, da Temp/RH metre dobiš za 5€, ni razloga da to ne bi dal v vsak prostor.
Kompresorski razvlažilnik je vsak preglasen za v spalnico, ko tam spiš. Midva imava kar delno odprta vrata celo noč, pa pride zjutraj do nekje 68% vlage, nato na stežaj odprem okno za 5min zbije vlago pod 50%. Čez dan ko nas ni doma, imamo pozimi povsod okoli 55%.
vires in numeris

m0LN4r ::

Ene par stvari:
1. Ko imas druzino se pere in kuha dosti vec, kot, ce zivis sam. To se pozna na sprosceni vlagi v prostor zelo. Tudi dlje traja, da ta vlaga izgine.
4 osebe, ki se vsak dan tusirajo 1x al 2x je dosti vlage.


2. Vlaga se lahko nabira v tkanine, jogije, kavce, jakne/bunde (jesen, zima, pomöad) tudi v omet se rado vpije itn.
To rabi cas, da se posusi.

3. Pri "predobri" izolaciji je treba mal pogosteje zracit.

4. Dvignit temperaturo, dokler niso vec vsi zidi mrzli.

Pri nama se tocno opazi, ko se cez dan veliko kuha, pere, 2x tusira, pa prides od zunaj not in kr zacutis vlago.
Ko smo zunaj ali nas ni za dva dni, vlaga prakticno izgine.


https://www.youtube.com/user/m0LN4r

miko22 ::

Hvala za nasvete. Bom počakal na kakega hoferjevega. Zdaj ko se zunaj greje tak res ne rabim. V jeseni pa bo spet aktualno. Če kdo kje vidi, da majo, naj pove, da letim po mašino.

Edit: ženo pa bom obdržal. Je uporabna :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Invictus ::

V OBIju imajo tudi ene take tablete, ki nase vlečejo vlago.

Nič ropotanja, sam tablete moraš kupovat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

modelno1 ::

Pol litra na teden vs 10+ litrov na dan?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dela ::

energetik je izjavil:


Kompresorski razvlažilnik je vsak preglasen za v spalnico, ko tam spiš.


Ne rabi delat niti ko spiš niti ko si v prostoru, ampak ko te ni, uro, dve (razen če maš esktremne primere), timer majo vsi. Saj če ti vlaga za par ur gre na 70, ni v resnici noben problem, če potem kmalu izsušiš. Problem je, ko je to dalj časa in se samo nabira vsepovsod. Jaz vsepovsod uorabljam razvažilce v takem režimu in nardi občutno razliko. Ampak procentov sploh ne gledam, samo efekt na oknih in stenah.

m0LN4r ::

Tako furam jaz pozim polek luftanja. Zjutraj gre v kopalnico za tri ure, popoldan pa za tri ure v spalnico, da konca preden grem spat.

Drugace pa od Midea se mi ne zdi niti tako glasen, ce so vrata priprta je ze dovolj.

dela je izjavil:

energetik je izjavil:


Kompresorski razvlažilnik je vsak preglasen za v spalnico, ko tam spiš.


Ne rabi delat niti ko spiš niti ko si v prostoru, ampak ko te ni, uro, dve (razen če maš esktremne primere), timer majo vsi. Saj če ti vlaga za par ur gre na 70, ni v resnici noben problem, če potem kmalu izsušiš. Problem je, ko je to dalj časa in se samo nabira vsepovsod. Jaz vsepovsod uorabljam razvažilce v takem režimu in nardi občutno razliko. Ampak procentov sploh ne gledam, samo efekt na oknih in stenah.

Ja se ful opazi, meni predvsem ko grem spat. Tam nad 70 me ze mal matra
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MIHAc27 ::

Invictus je izjavil:

V OBIju imajo tudi ene take tablete, ki nase vlečejo vlago.

Nič ropotanja, sam tablete moraš kupovat.


Ni efektivno. Sem sprobal pred razvlažilci tudi to. V 1 tednu tole nabere mogoče za 1l vode. Stane pa 10€. Meni razvlažilec čez noč včasih potegne tudi 2l vode. Običajno je pa tam 1l na dan.

Za nadzor sem pa kupil za cca 20€ v lidlu postajo z še 3 senzorji. Pa imam povsod enega, ponavadi zjutraj in zvečer preverim stanje.

kixs ::

Odvisno od sezone je pri nas bolj problem vlaga poleti. Gre tudi cez 70-80%. Zato vcasih razvlazilnik vklopim na stopniscu cisto spodaj. Se pozna. Pozna pa se tudi, da rahlo greje. Ocitno bom moral nabaviti klimo. Ampak vec ali manj je odvisno od sezone. Zadnji dve leti sta bili na splosno bolj vlazni.

miko22 ::

Te senzorje vlage sem jaz tudi nabavil. Različne proizvajalce!
In ko jih dam skup, vsak kaže drugače. Ne vem kateri kaže prav.

MIHAc27 ::

Če je odstopanja za par %.. se ne bi sekiral. Sem kupil enega tudi pri kitajcu za 2€, pa kaže isto kot lidlov +- 2%

starfotr ::

Merjenje vlage je precej problematično. In velika verjetnost je, da vsi te senzorji kažejo več 10 % odklona. Skratka dokaj neuporabno vse skupaj.

Invictus ::

Niti ne, ker gre za oceno.

Saj ne rabiš vlage na tretjo decimalko natančno.

Dovolj je na 5% natančno, saj te zanima vzrok plesni.

Nad 70% sranje, od 40-60% Ok, pod tem presuho.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Merjenje vlage je precej problematično. In velika verjetnost je, da vsi te senzorji kažejo več 10 % odklona. Skratka dokaj neuporabno vse skupaj.


ne nabijaj.. sicer če te zanima natačnost naprave obstaja postopek s soljo in vodo da točno vidiš "kje" si

tale je okej, na mimovrste sicer razprodan, verjetno se da dobit na amazon
https://www.mimovrste.com/termometri/th...

starfotr ::

Akreditirani merilni laboratoriji imajo merilno zmogljivost cca. 1 - 3 % za RH.

In potem valda kupiš na naključni spletni trgovini kitajski senzor, ki je vsaj tako dober, če ne boljši, kot mednarodno primerljiv nacionalni etalon.

Malo se ohladite pri svojem napihovanju.

In pač zavedati se je treba, da gre za nek indikator, ki ti pove to, da stojiš v vodi ali pa da je suho kot poper. Koliko globoko si in kako suh je poper pa ti ravno ne zna povedat.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Akreditirani merilni laboratoriji imajo merilno zmogljivost cca. 1 - 3 % za RH.

In potem valda kupiš na naključni spletni trgovini kitajski senzor, ki je vsaj tako dober, če ne boljši, kot mednarodno primerljiv nacionalni etalon.

Malo se ohladite pri svojem napihovanju.

In pač zavedati se je treba, da gre za nek indikator, ki ti pove to, da stojiš v vodi ali pa da je suho kot poper. Koliko globoko si in kako suh je poper pa ti ravno ne zna povedat.

A daj ne pretiravaj. Imam vsaj 10 RH senzorjev po bajti in okolici, od najcenejših čipšit, analognega do polprofesionalne vremenske postaje. Če vse postavim skupaj, se ne razlikujejo med sabo za več kot +-7%. To pa je povsem zadosti za domačo uporabo in oceno kdaj se lahko tvori kondenz itd.
vires in numeris

starfotr ::

+/- 7 % pomeni lahko 14 % napake.

Optimalna relativna zračna vlažnost je med 40 in 60 %. Da to okno zadaneš s tem merilnikom, moraš imeti kar srečo.

blackbfm ::

+/- 7 % pomeni lahko 14 % napake.

Akreditirani merilni laboratoriji imajo merilno zmogljivost cca. 1 - 3 % za RH.


ja v najboljšem primeru pa bo kitajski čipšit izmeril bolje kot "akreditiran" merilni laboratorij.. :)) doma merimo zato da vidmo če je potrebno preluftat, nimamo proizvodnje zdravil al kemikalij

miko22 ::

Avstrijski hofer ma tole:
https://www.hofer.at/de/p.ambiano-lufte...

Bo tole ok?

tony1 ::

Na hitro izgleda v redu... Nekaj podobnega je v SLO, na MM hitro 200 eur...

energetik ::

miko22 je izjavil:

Avstrijski hofer ma tole:
https://www.hofer.at/de/p.ambiano-lufte...

Bo tole ok?
Ja, to je to.
vires in numeris

miko22 ::

OK, gremo pol kupit

Lonsarg ::

Ima kdo morda profi centralni razvlažilec "ZEHNDER COMFODEW" integriran v prezračevalni sistem in lahko poda kako mnenje?
https://sies.si/izdelek/zehnder-comfode...

Zadeva je 2000EUR+ in predno dalje raziskujem to drago varjanto me res zanima, če zadeva deluje kot mora (za to ceno bi sicer morala). Sicer raje sam kupim razvlažilec za 200EUR in ga sam zvežem v rekurperacijski cevovod. Mi ne zgleda tok komplicirano, sam vhod/izhod poljubnega razvlažilca moram v pravo cev vstavit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

energetik ::

Komot to narediš, samo ne bo pa tako enostavno kot "samo cev vtaknit". Nek DIY adapter iz cevi na razvlažilnik bi moral naredit. Olupit dol original plastično ohišje pa iz nečesa naredit adapter. Ampak, ali bo navaden razvlažilec prenesel pretok centralnega prezračevalnega sistema? Jaz bi to priklopil vzporedno k cevovodu, torej da ves čas razvlažuje samo del pretoka dovodnega zraka.
vires in numeris

Lonsarg ::

No čisto enostavno res ni, ampak tudi nisem čisti laik, ker sem sam že en centralni prezračevalni sistem zmontiral, vključno z home made adapterjem da sem do ozke reže ob oknu stanovanja zvezal dotok svežega zraka, da je čim manj opazno za sosede :)

Ja problem vezave običnega cheap razvlažilca v rekurperacijski razvod je razlika v pretokih, to bi potem rešil kot si sam omenil z obvodom okoli razvlažilca in zapiralnimi-loputami. Da bi, v kolikor ne bi bilo dovolj prekota skozi razvlažilec (kar bi se definitivno zgodilo kadar bi bil izklopljen), potegnilo skozi ta obvod brez da pade pritisk. Enosmerno-zapiralne lopute pa zato da ne potegne v napačno smer, če bi bil razvlažilec premočan.

Skratka ja, morda se raje skeširam 2k in se ne rabim matrat :) Sam tut Zehnder ComfoDew ni čisto enostaven za montažo kolikor sem raziskoval, poleg kondenza rabi še priključek za toplo in mrzlo vodo, kar obični razvlažilec ne rabi (ma nek poseben učinkoviti način razvlaževanja preko dotoka mrzle vode).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

energetik ::

Lonsarg je izjavil:


Ja problem vezave običnega cheap razvlažilca v rekurperacijski razvod je razlika v pretokih, to bi potem rešil kot si sam omenil z obvodom okoli razvlažilca in zapiralnimi-loputami. Da bi, v kolikor ne bi bilo dovolj prekota skozi razvlažilec (kar bi se definitivno zgodilo kadar bi bil izklopljen), potegnilo skozi ta obvod brez da pade pritisk. Enosmerno-zapiralne lopute pa zato da ne potegne v napačno smer, če bi bil razvlažilec premočan.
Bolj sem razmišljal, da bi odstranil ventilator z razvlažilca in bi sam rekuperator tiščal zrak skozi. V paralelno glavno cev daš pa nek dušilni element (loputa na nastavljivo vzmet), da ustrezen del pretoka porine skozi razvlažilec. Mislim, da kakih 100m3/h bi še moral stisniti skozi to vejo.
vires in numeris

Lonsarg ::

Aha, ja saj najbrž bi ta tvoja bla bolj safe varjanta ja, ker tisti ventilator od razvlažilca bi znal bit problem že na najnižjih obratih. Potem tudi z loputami ne rabim komplicirat če ventilator stran dam.

Vseeno me mal mika tisti Zehnder da dobim še profi kontrolno enoto zraven, ker če grem DIY varjanto bom rabil nek aliexpress vlagomer vezat na zagon razvlažilca :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

miko22 ::

energetik je izjavil:

miko22 je izjavil:

Avstrijski hofer ma tole:
https://www.hofer.at/de/p.ambiano-lufte...

Bo tole ok?
Ja, to je to.


Danes že dela. Super stvar. V 1 uri pride iz 60 na 50&.Sam se izklopi. Bomba za ta dnar.
Zelo dobro ste svetovali.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlažilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013870 (1972) MIHAc27
»

Razvlazilec vlage v stanovanju?

Oddelek: Kaj kupiti
215120 (4341) max00slo
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210994 (9714) fosil
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975513 (58773) matijadmin
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818319 (16839) Pyr0Beast

Več podobnih tem