» »

Kopalniški električni radiator (lojtra)

Kopalniški električni radiator (lojtra)

edi123 ::

Imam talno ogrevanje in imam namen kupit nek električni radiator (lojtra) za sušenje brisač ter za ogrevanje kopalnice v prehodnem obdobju. Kopalnica je 3x4m. Pa me zanima če ima kdo to, če bi ogrel nek tak radiator https://www.bauhaus.si/kopalnica-in-kuh... kopalnico 12m2? Ali je to stran vržen denar?

PrimoZ_ ::

Jaz imam 1600W v podobno veliki kopalnici.
Zagreje dobr je pa treba vsaj pol ure prej vklopit.

900W se mi zdi malo švoh.

Magic1 ::

Če hočeš malo šparat, kupi raje kalorifer. Zrak segreje hito in posledično ni treba vklapljat pol ure prej. Pa še praktično zastonj je.
Magic

edi123 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz imam 1600W v podobno veliki kopalnici.
Zagreje dobr je pa treba vsaj pol ure prej vklopit.

900W se mi zdi malo švoh.

Kje si pa kupil 1600W? Ne najdem več kot 1000W. Kakšno pa imaš velikost?

starfotr ::

Priporočam Bial.

https://bial.si/

PrimoZ_ ::

edi123 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz imam 1600W v podobno veliki kopalnici.
Zagreje dobr je pa treba vsaj pol ure prej vklopit.

900W se mi zdi malo švoh.

Kje si pa kupil 1600W? Ne najdem več kot 1000W. Kakšno pa imaš velikost?


Sem šel preverit, 1200w je.

Zrihtal je vodovodar, ko je delal kopalnico. Imaš jih take moči tudi na mimovrste.
Je pa posebaj lojtra in potem se je kupil grelec, ki se ga spodaj vtakne v lojstro, tam kjer bi sicer prišla voda iz centralne.

l0g1t3ch ::

edi123 je izjavil:

Imam talno ogrevanje in imam namen kupit nek električni radiator (lojtra) za sušenje brisač ter za ogrevanje kopalnice v prehodnem obdobju. Kopalnica je 3x4m. Pa me zanima če ima kdo to, če bi ogrel nek tak radiator https://www.bauhaus.si/kopalnica-in-kuh... kopalnico 12m2? Ali je to stran vržen denar?



Kupi katerokoli lojtro ustrezne dimenzije, potem pa spodaj vanjo vtakneš električni grelec, sam imam od bial-a 800W.
To je dosti za sušenje brisač, za gretje prostora pa traja predolgo.

Za gretje uporabi, kot so že napisali, kalorifer. Z njim hitro ogreješ zrak in ni treba pol ure prej prižigat. S tem da pri moji lojtri je po pol ure komaj cela topla, kaj šele da bi bil nekaj konkretno ogret prostor.
800W je pač premalo za hitro ogret 12m2, kar je skoraj 30 kubikov zraka.

mirkuma ::

Za sušit el.je ok, za ogret pred tusiranjem pa kot je že zgoraj zapisano, kalorifer.
Imam oboje in laufamo kalorifer največkrat, kadar pa radiator, se pa ogreje pozno in največkrat ga potem ugasniti pozabimo ?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

jb_j ::

teli lojtra radiatorji so najbrž res super, nikoli nisem videl v živo
(ampak mora bit super za brisače)

posebno pa pozimi, da odložiš tja spodnjice in perilo, preden se stuširaš,
in da po tuširanju ali kopeli, oblečeš vroče spodnjice in perilo

jb_j ::

kakšne razvlažinike zraka uporabljate v kopalnicah ?
oz. kako imate vi urejeno prezračevanje v kopalnicah ?

Ganon ::

Kako bi pa imel urejeno prezračevanje? S kopalniškim ventilatorjem. Še nikoli nisem imel težav z vlago.

jb_j ::

Ganon je izjavil:

Kako bi pa imel urejeno prezračevanje? S kopalniškim ventilatorjem. Še nikoli nisem imel težav z vlago.


mi imamo hud problem z vlago, betonska hiša, in majhna okna za prezračevanje, če jih odpreš,
nobenega ventilatorja in podobno ......
(v zadnjih 3,4-ih letih sem zamenjal 3 umivalniške pipe, ki so zarjavele na površju)



najraje bi imel električni razvlažilnik zraka, ki deluje tako kot pri klimah,
ki ima senzor vlažnosti, in ko je vlaga nad 70% ali kaj podobnega,
se vklopi, in razvlažuje zrak, dokler ni ustrezna vlaga v prostoru ....

(nekakšna mini klima naprava, ki skrbi le za prezračevanje in razvlaževanje zraka,
več kot 500W naprava, najbrž ne bi bila potrebna za to)
ne ogreva ali hladi, ampak le prezračuje, in ohranja nizko vlažnost v kopalnici

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Daniel ()

jb_j ::

in da bi obstajala tudi tipka ali gumb,
ko se nekdo, po domače, "močno userje", (stisnil na gumb)
se kopalnica preko te naprave, (kamor bi lahko nalil tudi eterična olja), za lepši vonj,
za 5 ali 10 min prezračuje ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

SambaShare ::

jb_j je izjavil:


najraje bi imel električni razvlažilnik zraka, ki deluje tako kot pri klimah,
ki ima senzor vlažnosti, in ko je vlaga nad 70% ali kaj podobnega,
se vklopi, in razvlažuje zrak, dokler ni ustrezna vlaga v prostoru ....

(nekakšna mini klima naprava, ki skrbi le za prezračevanje in razvlaževanje zraka,
več kot 500W naprava, najbrž ne bi bila potrebna za to)
ne ogreva ali hladi, ampak le prezračuje, in ohranja nizko vlažnost v kopalnici


Saj tako delajo vsi razvlažilci zraka. Nastaviš zaželjeno vlago in pustiš.

jb_j ::

SambaShare je izjavil:

jb_j je izjavil:


najraje bi imel električni razvlažilnik zraka, ki deluje tako kot pri klimah,
ki ima senzor vlažnosti, in ko je vlaga nad 70% ali kaj podobnega,
se vklopi, in razvlažuje zrak, dokler ni ustrezna vlaga v prostoru ....

(nekakšna mini klima naprava, ki skrbi le za prezračevanje in razvlaževanje zraka,
več kot 500W naprava, najbrž ne bi bila potrebna za to)
ne ogreva ali hladi, ampak le prezračuje, in ohranja nizko vlažnost v kopalnici


Saj tako delajo vsi razvlažilci zraka. Nastaviš zaželjeno vlago in pustiš.


ampak nimajo urejenega prezračevanja zraka,
to bi skoraj nujno potreboval v kopalnici .....

in možnost dodajanja eteričnih olj, ki se skozi prezračevanje,
vpeljujejo v prostor ......

darkolord ::

A imaš odvod zraka za ventilator? Če da, kupi močnejši ventilator in ne boš potreboval razvlaževalca.

jb_j ::

darkolord je izjavil:

A imaš odvod zraka za ventilator? Če da, kupi močnejši ventilator in ne boš potreboval razvlaževalca.


ob relativni visoki vlažnosti zunaj, ti tudi ventilator ne pomaga .....

dela ::

edi123 je izjavil:

Imam talno ogrevanje in imam namen kupit nek električni radiator (lojtra) za sušenje brisač ter za ogrevanje kopalnice v prehodnem obdobju. Kopalnica je 3x4m. Pa me zanima če ima kdo to, če bi ogrel nek tak radiator https://www.bauhaus.si/kopalnica-in-kuh... kopalnico 12m2? Ali je to stran vržen denar?


Namesto tega priporočam kompresorski razvlažilnik, dobiš za okoli 100 €, zrak usmeriš v brisače in bodo takoj suhe, pa ne bodo samo brisače suhe, ampak cela kopalnica. Razvlažilnik tudi segreva prostor, ampak veliko manj, ker tudi elektrike manj porabi (večina jih ima moč okoli 300 W), lahko ga pa pustiš prižganega več ur in mogoče zadošča za tvoje potrebe dogrevanja v prehodnih obdobjih. Če ne, pa kombiniraš z najcenejšim električnim grelcem, ki ti estetsko ustreza in ni napoti.

jb_j ::

medtem ko imajo eni zlate školjke,
in nekdo iz Lavrice ploščice z zlatom notri njih .....
(ampak njim wc smrdi)

se mi pogovarjamo o takšnih neumnostih ....
gre se za ustrezno prezračevanje, razvlaževanje in tudi odišavljenje prostora
(sicer bi raje videl namesto eteričnih olj, dišeče razstopine v alkoholu,
ker olja zapirajo oz. mašijo kožne mešičke in prav tako, tudi pljučne mešičke)

predvsem pa Gumb, ki ga stisneš, po tem ko se po domače "userješ",
naredi vonj in zrak, sveže dišeč

jb_j ::

jb_j je izjavil:

darkolord je izjavil:

A imaš odvod zraka za ventilator? Če da, kupi močnejši ventilator in ne boš potreboval razvlaževalca.


ob relativni visoki vlažnosti zunaj, ti tudi ventilator ne pomaga .....


in to je pozimi, še posebej v kotlini, več kot 80 ali 90% časa,
tudi zaradi tega megle, ker je tako visoka vlažnost .....
(vlažnost nad 50% se šteje za previsoko vlažnost)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

feryz ::

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz imam 1600W v podobno veliki kopalnici.
Zagreje dobr je pa treba vsaj pol ure prej vklopit.

900W se mi zdi malo švoh.
Imam 600w grelec v lojtri 1460 x 600 mm. Z lahkoto jo drži na 60 stopinj, kar je seveda preveč, zato jo imamo zdaj na 50 stopinj.
Ne vem, kaj rabite 1600 vatov. Razen za hitrejše kurjenje stikal, varovalk in podobno.

edi123 ::

Potem se ni za zanašati da bi se segrela kopalnica na električni radiator? Niti v 2h?

edi123 ::

Kaj pa kaksni IR paneli z vecimi rocaji za susenje brisač obstajajo?

https://www.electronic-star.si/Gospodin...

Ta ima samo en rocaj.

sdafsda ::

Sam mam tole in mi pozim brez tega živeti ni.

https://www.ceneje.si/Izdelek/5237009/h...

Zadeva se avtomatsko prklop pr določeni vlagi. Seprav po tuširanju al pa ko prneseš mokre cune v kopalnco. Kanister za vodo je kaka 10litrov, ma tut cevko za odtok,....

Ventilator mam seveda tut, samo to je bl tko. Ne moreš ti pozim pustit v bajt ventilator laufat cel dan. Kako boš pa ogreval. Pa nikol ti ne bo cunj posušu.

Z električnimi radiatorji je pa tko: pejte prosim prej zračunat tudi kakšen bo dodatek vaši položnici za elektriko. Pr današnjih cenah štroma to zna bit bliz 100 evrov na mesec.

</head> ::

>Z električnimi radiatorji je pa tko: pejte prosim prej zračunat tudi kakšen bo dodatek vaši položnici za elektriko. Pr današnjih cenah štroma to zna bit bliz 100 evrov na mesec.

Za tole bi moral 1400 W radiator laufat na max 24/7 cel mesec.

Jure14 ::

Ali je smiselno povezati lojtrco na talno gretje in zraven dati še električni grelec?

Po moji logiki je temperatura v tlanem gretju prenizka, da bi lahko sušila brisače.
Če bi pa zraven še električno dogreval, bi pa moral zapirati dotok vode, da nebi z elektriko grel še vodo za talno gretje.

Torej zapiranje/odpiranje pretoka vode, poleti itak ni talnega gretja, pozimi pa itak na elektriko (do)gretje radiatorja.

Po moji logiki torej samo električna lojtrca. Arhitekt bi pa še na talno povezoval.

Magic1 ::

Karkoli nad sobno temperaturo bo sušilo čist zadosti dobro. Tudi 28-30°C. Seveda v kolikor ne zahtevaš, da je brisača suha v eni uri.
Magic

dela ::

Sušenje bo najbolj efektivno in najmanj potratno z razvlažilnikom. Bodo obdobja, ko bo zunaj 10 ali 15 stopinj, notri bo dovolj toplo in takrat je brezveze, da sušiš brisače z 900 W ali še več, če jih lahko s 300 W. Pa še: če brisače sušiš samo z gretjem, bo večina te vlage ostala v prostoru, na stenah (nevarnost plesni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Vuli ::

daš une tablete (ceresit - aero 360) in nimaš nobene vlage..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Daniel ::

jb_j je izjavil:

in da bi obstajala tudi tipka ali gumb,
ko se nekdo, po domače, "močno userje", (stisnil na gumb)
se kopalnica preko te naprave, (kamor bi lahko nalil tudi eterična olja), za lepši vonj,
za 5 ali 10 min prezračuje ......


LOL, to imam jaz, v domači izvedbi. Geberitov podometni kotliček z dodatnim 45 stopinjskim izvodom na podstrešje, zgoraj na podstrešju pa 8 cm računalniški ventilator. Dela že 10 let popolnoma brez problema. V WCju je posebej tipka za odsesovanje iz školjke in to je to, vklopiš ko rabiš.

dela ::

Vuli je izjavil:

daš une tablete (ceresit - aero 360) in nimaš nobene vlage..


Ne verjamem, nisem sicer sprobal. Mam najcenejši kompresorski razvlažilnik in na 10 dni odlijem iz njega 5 litrov vode. Kje bodo neke tablete toliko posrkale?

Daniel ::

jb_j je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako bi pa imel urejeno prezračevanje? S kopalniškim ventilatorjem. Še nikoli nisem imel težav z vlago.


mi imamo hud problem z vlago, betonska hiša, in majhna okna za prezračevanje, če jih odpreš,
nobenega ventilatorja in podobno ......
(v zadnjih 3,4-ih letih sem zamenjal 3 umivalniške pipe, ki so zarjavele na površju)



najraje bi imel električni razvlažilnik zraka, ki deluje tako kot pri klimah,
ki ima senzor vlažnosti, in ko je vlaga nad 70% ali kaj podobnega,
se vklopi, in razvlažuje zrak, dokler ni ustrezna vlaga v prostoru ....

(nekakšna mini klima naprava, ki skrbi le za prezračevanje in razvlaževanje zraka,
več kot 500W naprava, najbrž ne bi bila potrebna za to)
ne ogreva ali hladi, ampak le prezračuje, in ohranja nizko vlažnost v kopalnici


Narobe kliknil predlagaj izbris...

Tole s pipami bi jaz prej rekel, da je problem v sami kvaliteti izdelave pipe, kot pa vlagi, ker na trgu dandanes dobiš ogromno teh zadev, ki so dobesedno za odpad že, ko kupiš. Drugače se pa v Hofru še zmeraj dobijo razvlaževalniki za nekaj čez 100 EUR.

kriptobog ::

Lojtrca je kul za kaj posusit, za na hitro ogret kopalnico pa ne. Ima kdo kak dober ir panel z nosilcem za brisace ali kaj podobnega?

Magic1 ::

Vuli je izjavil:

daš une tablete (ceresit - aero 360) in nimaš nobene vlage..

:))
Tiste super tablete, ki naberejo manj kot 1L vode v enem mesecu. A ti jih imaš ene 20 po kopalnici? Brisačo zmočiš po vsakem tuširanju, da ima toliko vode, kot ta tableta pridela v dveh tednih.
Magic

V-i-p ::

</head> je izjavil:

>Z električnimi radiatorji je pa tko: pejte prosim prej zračunat tudi kakšen bo dodatek vaši položnici za elektriko. Pr današnjih cenah štroma to zna bit bliz 100 evrov na mesec.

Za tole bi moral 1400 W radiator laufat na max 24/7 cel mesec.

Hmm, na uč bi tale trditev stala 166€/mesec.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

feryz ::

Ker 1400 vatni grelec bi delal noč in dan?
Že po kake pol ure bi uparil vodo. In kaboooom.

sdafsda ::

feryz je izjavil:

Ker 1400 vatni grelec bi delal noč in dan?
Že po kake pol ure bi uparil vodo. In kaboooom.


V srednje velki sobi ti bo pozim 1,4kW grelc bolj kot ne res delal 24/7. 1400w na uro ni tolk blazno velik energije.

feryz ::

Pri odprtih oknih res ne. Ali stenah 10 cm.
Saj ne boš cele bajte grel z eno lojtro. To je zgolj za popestritev.

bauci ::

Imam Bialovo lojtrico priključeno na običajno centralno in dodatno še električni grelec. Ko laufa centralna se kopalnica lepo segreje z lojtrico. Ko je centralna izključena pa vklopim električni grelec 800 vatov in je ravno prav, da ne zmrzneš ko si pod tušom pa tut brisače posuši.
Za vlago in ventilacijo pa imam ventilator s senzorjem. Ventilator je vključen 24/7. Ko zazna določeno stopnjo vlažnosti (lahko nastaviš) se avtomatsko vključi. Enako ko zazna osebo v kopalnici. Sem hotel dat v kopalnico rekuperator, pa me je majster prepričal v nakup tega ventilatorja. Je bil samo 1/3 cene rekuperatorja in dela bp.

Magic1 ::

sdafsda je izjavil:

feryz je izjavil:

Ker 1400 vatni grelec bi delal noč in dan?
Že po kake pol ure bi uparil vodo. In kaboooom.


V srednje velki sobi ti bo pozim 1,4kW grelc bolj kot ne res delal 24/7. 1400w na uro ni tolk blazno velik energije.

To je nekje 1000kWh, ali 1MWh na mesec, če bi konstantno delal. Trenutna tržna vrednost na prostem trgu je cca. 400EUR! Ne vem kdaj se bo folk streznu.
https://euenergy.live/
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sušenje perila-obnova stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505847 (3134) fujtajksel
»

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Oddelek: Loža
263776 (2639) Matevz96
»

Vigo električni radiator z ip 24 standardom

Oddelek: Loža
182090 (1476) nokia6310
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17346116 (24591) Matejjjjj
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210993 (9713) fosil

Več podobnih tem