» »

Nakup razvlažilca

Nakup razvlažilca

«
1
2

Old Spice ::

Ker imamo trenutno spalnico blizu ceste nismo navajeni imeti odprtih oken. Čez poletje to še nekako gre, imamo zjutraj slabši zrak in je potrebno najprej prezračiti, ampak se da. Pozimi pa je problem, ker se nam na oknih nabira voda in v roku kakega meseca še v vogalih pojavlja vlaga. Razmišljal sem, da bi za pozimi vzel nek električen razvlažilnik, da pobere to vodo. Tisti, ki imate podobne težave, kako rešujete? Je razvlažilnik OK opcija? Sanacija ali gradbeni posegi ne pridejo v poštev.

Apple ::

Elektricni razvlazilnik ni tih, ko deluje.

Kaj pa solne tablete?
LP, Apple

Blumper ::

Razvlažilnik je ok opcija, ko te ni v sobi...

Old Spice ::

Hm. A je kaj kar je tiho in rešuje problem vlage na oknih? Predvsem je problem zima, ko se zjutrej zbudiš je nekak tropsko - vlažno in zaradi gretja toplo. Ni nemogoče, bi bilo pa kul, če obstaja kakšna učinkovita (tiha) rešitev.

janezvalva ::

Old Spice je izjavil:

Je razvlažilnik OK opcija?

ja. je v redu. kot pravijo drugi, je glasen.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

lonewolf_ ::

saj pa dvakrat na dan preluftaš za 10min, cesta/zima gor dol... najboljša opcija ti je montaža rekuperacije, če si len.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

FireSnake ::

Old Spice je izjavil:

Ker imamo trenutno spalnico blizu ceste nismo navajeni imeti odprtih oken. Čez poletje to še nekako gre, imamo zjutraj slabši zrak in je potrebno najprej prezračiti, ampak se da. Pozimi pa je problem, ker se nam na oknih nabira voda in v roku kakega meseca še v vogalih pojavlja vlaga. Razmišljal sem, da bi za pozimi vzel nek električen razvlažilnik, da pobere to vodo. Tisti, ki imate podobne težave, kako rešujete? Je razvlažilnik OK opcija? Sanacija ali gradbeni posegi ne pridejo v poštev.


Imamo zelo dobro obstoječo temo.
Tam boš našel vse informacije.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Old Spice je izjavil:

Ker imamo trenutno spalnico blizu ceste nismo navajeni imeti odprtih oken. Čez poletje to še nekako gre, imamo zjutraj slabši zrak in je potrebno najprej prezračiti, ampak se da. Pozimi pa je problem, ker se nam na oknih nabira voda in v roku kakega meseca še v vogalih pojavlja vlaga. Razmišljal sem, da bi za pozimi vzel nek električen razvlažilnik, da pobere to vodo. Tisti, ki imate podobne težave, kako rešujete? Je razvlažilnik OK opcija? Sanacija ali gradbeni posegi ne pridejo v poštev.

Koliko % vlage ti pa kazejo recimo termostati?

Jaz ti lahko svojo izkusnjo povem, vlaga na oknih se je nabirala dokler nismo dovolj kurli in zamenjali okna za boljsa. V drugem stanovanju se prakticno pojavlja vlaga samo na enem zidu v vogalih in tocno ta zid ni izoliran. Spalnica je na vogalu, najemnik je dal izolirati juzno steno, vzhodno pa ne in glej ga talenta, zdaj pa se vsako leto naredi plesen na vzhodnem zidu, ker pac ima zid prenizko temperaturo v spalnici bas nimamo radi ce je vroce in imas kaj imas, magnet za vlago.

Z razvlazilcem spati jaz nebi mogel, sem si pa zdaj, ko so zunaj vlazni dnevi sposodil enga od Midea in je bil relativno tih. Na SMD funkciji in nizkem ventilatorju sploh ni bil nekaj glasen.
V ca. dveh urah se je znizala fajn vlaga v spalnici, potem izklop, spat, in sele zjutraj spet vklopil.

Lahko priporocam. Lahko ti pa tudi prilimam Graf vlaznosti, ce te bolj podrobno zanima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kixs ::

m0LN4r je izjavil:


Koliko % vlage ti pa kazejo recimo termostati?


Termostat je naprava za regulirat temperaturo.

Za merit vlago pa imas: higrometer (hygrometer) ali vlagomer ali merilnik vlage.

Kar se tice OP vprasanja... vlaga se vedno nabira tam kjer je toplotni most in se lahko kondenzira.

Imej odprto sobo, da se lahko zraci cez stanovanje. Preden gres spat, prezraci za 5min. Lahko tudi uporabis razvlazilec ene pol ure pred spanjem. Ce je res dosti vlage, lahko uporabis tudi tiste tablete, vendar zaradi pasivnega delovanja, je temu primerena tudi ucinkovitost.

m0LN4r ::

Ne seri, vsak pametni termostat meri dandanes tudi vlago.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

c3p0 ::

Solne tablete naberejo kak liter vode v par tednih dni, so povsem useless.

Pri nas laufa razvlažilnik, ko nas ni doma, pa trudimo se redno luftat.

Lonsarg ::

Tole se resuje z prezracevalnimi sistemi.

Zal lokalne verzije niso cisto tihe, ampak je vsaj poceni in hitro. Centralne zahtevajo vecji poseg.

Old Spice ::

Pomoje bomo kar tako kot je predlagal kixs. Čez zimo odprta vrata spalnice. Zračimo že sedaj dovolj in redno tudi pozimi. Kar se temperature tiče, kurimo na 22-23 stopinj. Pomoje bo res najboljša kombinacija odprta vrata in če bo potreba naknadno dokupim razvlažilec, da deluje v drugem prostoru. Razne prezračevalne sisteme se ne bi šel sedaj...

fujtajksel ::

"Pomoje bo res najboljša kombinacija odprta vrata in če bo potreba naknadno dokupim razvlažilec, da deluje v drugem prostoru." ---

Potem glej da bo dovolj močan (ampak ne preglasen). Majhen razvlažilec lahko v par urah razvlaži majhno sobo, celega stanovanja pa ne kaj prida (ne da ne bi delal, se v njem nabere voda, ampak vlažnost pade za komaj opazen procent).

Kadar je zunaj mraz, lahko precej narediš z večkratnim kratkim zračenjem na prepih, na roke.

TehDucky ::

Koliko pa sploh imate % vlažnosti?

Jaz imam cca 60%, imam talno gretje in pa centralno prezračevanje, nova okna, pa se ne spreminja kaj prav preveč.

njyngs ::

Midva imava v skoraj čisto vseh prostorih senzorje in je blo večino leta tam 40-55%. V zadnjih dveh tednih so šle številke na 60-70% in se tudi čuti v zraku.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Invictus ::

lonewolf_ je izjavil:

saj pa dvakrat na dan preluftaš za 10min, cesta/zima gor dol... najboljša opcija ti je montaža rekuperacije, če si len.

Ne, ni ravno najboljši sistem.

Če se mu vlaga dela znotraj na oknih, ima zanič okna... Ali pa je brez zunanjih ćžaluzij, rolet.

c3p0 je izjavil:

Solne tablete naberejo kak liter vode v par tednih dni, so povsem useless.

Pri nas laufa razvlažilnik, ko nas ni doma, pa trudimo se redno luftat.

Pomaga ravno v tistih kotih, kjer ga namestiš. Drugače ti pa zna to rešit kako plesen lokalno, sprobano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Old Spice je izjavil:

Pomoje bomo kar tako kot je predlagal kixs. Čez zimo odprta vrata spalnice. Zračimo že sedaj dovolj in redno tudi pozimi. Kar se temperature tiče, kurimo na 22-23 stopinj. Pomoje bo res najboljša kombinacija odprta vrata in če bo potreba naknadno dokupim razvlažilec, da deluje v drugem prostoru. Razne prezračevalne sisteme se ne bi šel sedaj...

Lahko imas razvlazilec v drugem prostoru, kupis cev kot za mobilno klimo par metersko in iz kartona predelas razvlazilec s selotejpom zalimas, da piha zrak v spalnico ali ga vlece ven, kar je pac lazje naredit.
Pa ga vklopis na timer. 2 ure pred in 2 ure po spanju naredi ze kr fajno razliko. Tam na mojem grafeku lahko lepo vidis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

celje ::

kupi razvlazilec. niso vsi full glasni. plus, naj delajo podnevi. ni potrebe po delovanju ponoci.
bos presenecen koliko vode bo; vsaj prvih par delovanj.

pri nakupu glej:
da se sam ustavi, ko napolne posodo za vodo
da ima timer
wifi povezava je dobrodosla

predvsem pa, da je dovolj mocan (glej koliko veliko povrsino lahko obdela)

starfotr ::

Hrupa ceste, železnice, letališča se navadiš. Prihrani so ta strošek za razvlažilec in ne kompliciraj.

Luftaj najmanj 3x na dan in to je to.

https://www.porabimanj.info/pravilno-pr...

kixs ::

m0LN4r je izjavil:

Ne seri, vsak pametni termostat meri dandanes tudi vlago.



Kaj naj s to sliko? Beseda termostat ima tocno dolocen pomen in nima prav nobene veze z vlago.

starfotr ::

Vlaga je povezana s temperaturo.

https://www.vedantu.com/geography/relat...

z3ro ::

kixs je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ne seri, vsak pametni termostat meri dandanes tudi vlago.



Kaj naj s to sliko? Beseda termostat ima tocno dolocen pomen in nima prav nobene veze z vlago.

Če zna termostat merit tudi vlago potem ima, se ti ne zdi?

sdafsda ::

Sam sm v bajti pa pozim skos furam razvlažilnik od Gorenja. Bil je ene 300e takrat. Nastavlen na avtomatiko in se po tuširanju v kopalnici pač lepo vklopi. Seveda so druge opcije, recimo ventilator ki ga imam, ampak nima avtomatskiga izklopa, ropota, odvod ni urejen, etc.... in pa odpiranje oken, k mi pa pozim pr -10 lih ne sede.

Ga pa pozim tut uporablam za cune sušit. Cune lepo na obešalnik in poj razvlaževalnik spodej. Suho v kakih 2..3. urcah. Pa niti ne kuri tok štroma, kake 200-300W na uro.

dela ::

Razvlažilnik je OK opcija, zelo dobra, pravzaprav. Sicer noben ni tih, ampak to ni ravno problem, ker je dovolj (razen če imaš res ekstremne količine vlage), če je prižgan uro ali dve na dan, in je lahko prižgan takrat, ko nikogar ni v prostoru. Splača se ga pa uporabljat v hladni polovici leta, sicer nekaj elektrike porabi, ampak po drugi strani prišparaš veliko energije, ker lahko manj odpiraš okna in manj toplote izgubiš skozi, poleg tega ti še njegova porabljena elektrika ne gre v nič, ker se pretvori v toploto. Veliko plusov ima. Poleti ga pa ne rabiš, ker je razlika v temperaturi zunaj-znotraj večino časa 10 stopinj ali manj in takrat vlaga pač ne kondenzira (čeprav je relativna vlažnost morda višja) na stenah, oknih, po kotih itd. in tudi plesni ni. Takrat pa ni nobene potrebe, da bi deloval in ti segreval prostore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

DePalmo ::

Ga imam, Hoferjevega, kupljen cca. dve leti nazaj. Uporabljal sem ga natanko en teden, od takrat dalje je v škatli in čaka na boljše čase.

Teorija razvlaževanja je fina, praksa pa:
- vlago potem ko potegne iz prostora, kar hitro narase nazaj. Dejansko narediš več če odpreš okno na strežaj za minuto ali pet, odvisno koliko je zunaj stopinj in vlage
- to da "energija ne gre v nič ker proizvaja toploto" je lari fari. V sobi sem med (ali po, vseeno) delovanjem razvlažilca imel 22 stopinj in me je zeblo bolj kot pri 19. Enostavno ni pravi občutek toplote, kljub temu da je bilo takrat vlage okoli 45
- ni tih in se tudi ustaviti ne zna (vsaj moj ne). Zna ugasnit razvlaževanje ko doseže nastavljeno vlago, ventilator pa še kar laufa in laufa

Tako da kar se mene tiče ali kupi nekaj orng ali pa nič.

starfotr ::

Ljudje zrači se zaradi tega, da se izmenja zrak. Pozimi, če je vse prav, moraš dodajat vlago v prostor, ne pa je odvzemat.

Ne predstavljam si kako sranje od zraka dihate, če nič ne zračite, pač pa uporabljate samo klimo poleti in razvlažilnik pozimi.

Luftajte tako, kot je napisano na linku, katerega sem prej objavil.

SambaShare ::

DePalmo je izjavil:


- vlago potem ko potegne iz prostora, kar hitro narase nazaj. Dejansko narediš več če odpreš okno na strežaj za minuto ali pet, odvisno koliko je zunaj stopinj in vlage


No če hitro naraste nazaj, pomeni da je voda še nekje akumulirana. In bo isti problem pri odpiranju okna.

dela ::

starfotr je izjavil:

Hrupa ceste, železnice, letališča se navadiš. Prihrani so ta strošek za razvlažilec in ne kompliciraj.

Luftaj najmanj 3x na dan in to je to.

https://www.porabimanj.info/pravilno-pr...


Na tej strani so dobre in točne informacije, ampak je dobro naslovit tudi druge dejavnike. Recimo čisto praktične, niso vsi cel dan doma, da bi lepo razporejeno 3x dnevno luftali. Če pogosto luftaš in greš medtem kaj drugega počet, tudi kdaj pozabiš, da maš odprto okno in potem povzročiš še toliko večje toplotne izgube. Ali pa celo pomotoma greš od doma z odprtim oknom. Če si ves čas pozoren, pa pač porabiš 15 ali 20 minut dnevno za to, ko bi lahko vmes počel ali razmišljal kaj drugega. Če si v istem prostoru, ti vmes hladno piha. Poleg tega zelo variira efekt zračenja z zunanjo temperaturo. Ko je zunaj hladno in suho, po tuširanju odpreš okno za 5 min in gre skoraj vsa para ven. Ko je zunaj topleje in vlažno, 5 min ni dost in ti vlaga ostane, je treba pustit 15. Prav tako so nekateri dnevi, ko se z zračenjem proti vlagi ne naredi dosti, ker je že zunaj zelo vlažno.

Z razvlažilnikom vedno in povsod stisneš 3 knofe (on, timer, delovanje 1 ura, recimo) in zadevo pozabiš. Lahko greš takoj od doma, lahko greš takoj spat, lahko greš takoj počet nekaj drugega, nobenega vračanja in občutka, da si nekaj pozabil. Pa vedno bo isti efekt. Delovanje razvlažilnika pa pri 1-2 urah dnevno porabi nekje 50 € štroma letno. Če ga uporabljaš samo v hladnega pol leta, je to približno 25 € na sezono, pa še teh 25 € štroma se pretvori v toploto, delež tega zato prišparaš pri drugih virih ogrevanja.

25 € štroma za delovanje razvlažilnika za eno kurilno sezono ali pa 45 ur tvojega časa in/ali pozornosti v tej kurilni sezoni za redno luftanje z vojaško disciplino.

CO2, vonjave so pa druga stvar, luftanje je še vedno potrebno zaradi tega, tu je spet vprašanje, koliko, če enako kot za odstranjevanje vlage.

starfotr ::

Dejstvo je, da je zračenje nujno. Razvlažilnik je samo dodatna opcija.

Če želiš prihranit pri času, si moraš namestiti rekuperator. Mnogo bolj smotrno, kot razvlažilnik.

dela ::

DePalmo je izjavil:

Ga imam, Hoferjevega, kupljen cca. dve leti nazaj. Uporabljal sem ga natanko en teden, od takrat dalje je v škatli in čaka na boljše čase.

Teorija razvlaževanja je fina, praksa pa:
- vlago potem ko potegne iz prostora, kar hitro narase nazaj. Dejansko narediš več če odpreš okno na strežaj za minuto ali pet, odvisno koliko je zunaj stopinj in vlage
- to da "energija ne gre v nič ker proizvaja toploto" je lari fari. V sobi sem med (ali po, vseeno) delovanjem razvlažilca imel 22 stopinj in me je zeblo bolj kot pri 19. Enostavno ni pravi občutek toplote, kljub temu da je bilo takrat vlage okoli 45
- ni tih in se tudi ustaviti ne zna (vsaj moj ne). Zna ugasnit razvlaževanje ko doseže nastavljeno vlago, ventilator pa še kar laufa in laufa

Tako da kar se mene tiče ali kupi nekaj orng ali pa nič.


Če si ga uporabljal 1 teden, itak nisi mogel videti dolgoročnih efektov delovanja. Če naslovim tvoje točke:

1. kje pa gledaš to "vlago"? Indikator razvlažilca res kmalu kaže spet tako vlago kot prej, v notranjosti razvlažilca vlaga je višja, ker pač vsebuje rezervoar z vodo in ta voda hlapi. Važen je pa efekt na okolico. Jaz uporabljam 3 poceni razvlažilce, različne modele (tudi hoferjev je vmes) v dveh različnih stanovanjih. 1-2 uri delovanja na dan. Prej zarošena okna in plesen, zdaj nič več. Relativna vlažnost (merjeno na vlagomeru, ki je meter stran od razvlažilac kaže 10-15 % manj kot prej v povprečju)

2. Da elektrika ne gre v nič in da razvlažilnik proizvaja toploto, ni larifari ampak fizikalno dejstvo. So pa to male količine toplote, ker tudi malo elektrike porabi. 200-300W dodatne toplote človeku ni vedno zaznavno (kaloriferji so 1500 ali 2000 W), na dolgi rok se pa malo pozna. Pa tudi zrak mešajo, ker imajo ventilator in to spremeni občutek. Da je tebe zeblo tistih enkrat, ko si preizkušal, je bolj posledica tega. Če si iz prebranega razumel, da se boš opazno grel samo s 300 W, ali pa s 25 EUR na sezono, te moram razočarat.

3. Da ni tih, nas tudi večina uporabnikov trdi. Drugače imam tega hoferjega tudi sam in res ne ustavi ventilatorja. Jaz ga vedno uporabljam v kuhinji, ponavadi vklopim zvečer, dam na timer na eno uro in grem stran, ventilator me zato ne moti. Ko pridem čez nekaj ur nazaj, je razvlažlnik vedno ugasnjen, okno, ki je bilo prej celo zarošeno, je komplet suho. Prostor je tudi malenkost toplješi kot prej (komaj zaznavno), pa drugega ogrevanja v njem ni. In po eni sezoni take uporabe, je to bila prva, ko ni bilo treba belit na novo, ker ni nobene plesni. Nekje na 2 tedna odlijem iz njega 6 litrov vode. Me bo kdo šel prepričevat, da efekta ni?

V spalnici pa uporabljam drug poceni razvlažilnik, en lidlov, ta pa ugasne ventilator, ko doseže želeno vlažnost. Ampak mi je za to dokaj vseeno, ker ga uporabljam čist isto kot hoferjevega. Na full in na timer za uro ali dve, vklopim, ko grem stran. Z enakimi dolgoročnimi efekti na oknih in na stenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

starfotr je izjavil:

Dejstvo je, da je zračenje nujno. Razvlažilnik je samo dodatna opcija.

Če želiš prihranit pri času, si moraš namestiti rekuperator. Mnogo bolj smotrno, kot razvlažilnik.


Tudi z razvlažilnikom prihraniš ogromno časa proti temu, kot če odpiraš okna 3x na dan. Težko rečem, kaj je bolj smotrno, še nisem videl nobene dobre primerjave, ki bi res v obzir vsela vse vidike obojega. Prezračevanje z rekuperacijo še vedno ima tistih cca 25 % izgub. Pri razvlaževanju ne povzročaš dodatnih izgub stavbe, ampak namesto tega porabljaš nekaj električne energije, ki se pa pretovri v toploto, kar v hladnih mesecih niti ni slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

dela ::

DePalmo je izjavil:

Dejansko narediš več če odpreš okno na strežaj za minuto ali pet, odvisno koliko je zunaj stopinj in vlage


To v nekaterih situacijah drži. Ko je zunaj res suho in mrzlo, z odprtjem okna za 5 minut odstraniš verjetno toliko vlage kot z delovanjem razvlažilnika v 1 uri. Ampak to odprtje ima tudi nezaželeno posledico, da s tem toploto spustiš ven. Pa tudi nazaj ga moraš prit zapret (ali pa uživat teh 5 min na ledenem prepihu). Z razvlažilnikom tega dvojega ni, maš vgrajen timer.

m0LN4r ::

SambaShare je izjavil:

DePalmo je izjavil:


- vlago potem ko potegne iz prostora, kar hitro narase nazaj. Dejansko narediš več če odpreš okno na strežaj za minuto ali pet, odvisno koliko je zunaj stopinj in vlage


No če hitro naraste nazaj, pomeni da je voda še nekje akumulirana. In bo isti problem pri odpiranju okna.

Ja saj, jaz lahko za 10 minut odprem okna, pa ko jih zaprem cez 15 minut vse po starem.
V prehodnem obdobju setp-okt-nov, ko je zunaj megla in visoka vlaga nasploh pa se dezevno in oblacno tudi luftanje ne pomaga pol kurca.

Susilc je dobra za na dolgi rok, kot je zgoraj nekdo razlozil. Vlaga ne pride od nikoder, bo treba konkretno posusit prostor. Lahko je ze v jogiju, dekah, ostalih tkaninah, tepih, zid.

Ko bo stvar laufala nekaj casa, bo vlage cez cas vedno manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

starfotr je izjavil:

Ljudje zrači se zaradi tega, da se izmenja zrak. Pozimi, če je vse prav, moraš dodajat vlago v prostor, ne pa je odvzemat.

Ne predstavljam si kako sranje od zraka dihate, če nič ne zračite, pač pa uporabljate samo klimo poleti in razvlažilnik pozimi.

Luftajte tako, kot je napisano na linku, katerega sem prej objavil.

To drzi pozimi, ko je zunaj mraz, ne pa v prehodnih obdobjih. Ce pa je znotraj presuho pa imas sreco ali pa fejst kuris.

Ne rabis si predstavljat kak je slab zrak, zrak ni slab, od samega sebe. Ce ne kuhas na veliko, ne pomivas posode na roke nimas obesenih po cele dneve mokrih brisac in si boljkone samo zvecer v bajti, je dovolj minimalno luftanje.

Kolega je imel v mestu cistilec zraka, ki je kazal onesnazenost na displayu, je bil zrak dejansko cistejsi, ce oken ni odpiral. Takoj ko je okno odprl so stevilke sle gor.

Ta razvlazilec si ponavadi sposodim v prehodnem obdobju:
https://www.mediamarkt.de/de/product/_m...

Na Low je tisji od gaming racunalnika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

miko22 ::

Da malo obudim temo.
V spalnici(hiša, z 20cm izolacijo) imam vlago 60-70%(21 stopinj C). Malo nižja temperatura kot v ostalih prostorih kjer je vlaga 50-60%(22,5 C).
Rad bi znižal vlago. Odpiramo okna 2x na dan, pade za vsaj 10% vlage, ampak pol spet naraste. Ob slabem vremenu pride tudi do 75%
Kupim sem na Amazonu tole:
https://www.amazon.de/dp/B0CPLTRXNW
Po dveh dneh poslal nazaj, saj je načrpal v 8 urah 1deci vode, še to ne.
Gledam sedaj tole: https://www.mimovrste.com/razvlazilci-z...
Dost dražji, pa kupim, samo da bi zmanjšal vlago. Industrijski so pa dragi, pa verjetno preglasni.
Vaše mnenje? Ima kdo kakega dobro delujočega -preverjenega, pa ne predragega?
Kateri so boljši: kompresorski ali navadni?

Lonsarg ::

Rekurperacija je boljša rešitev kot razvlažilec, ker ti hkrati zniža vlago za 10% in hkrati še prezrači. Je pa poseg malo večji kot zgolj razvlažilec.

Po glasnosti je pa razvlažilec tudi gotovo glasnejši od lokalnega rekurperatorja. Še bolje pa je seveda centralni rekurperator ali pa kombinacija vzhodnih prezračevalnih rež v spalnicah ter izhodnih ventilatorjev kuhinja/kopalnica (manj energetsko varčno, ampak tišje ter ceneje kot lokalni rekurperatorji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kixs ::

Jasno mora biti kompresorski. Imam enega iz Hoferja, deluje odlicno in cenovno ugoden. Uporabljam ga v kopalnici, kjer ob tusiranju, 99% vlago hitro spravi na 50%.

Vprasaj v Hoferju, morda ga se imajo kje. Cena okoli 110-120€

https://s7g10.scene7.com/is/content/ald...

dela ::

miko22 je izjavil:

Da malo obudim temo.
V spalnici(hiša, z 20cm izolacijo) imam vlago 60-70%(21 stopinj C). Malo nižja temperatura kot v ostalih prostorih kjer je vlaga 50-60%(22,5 C).
Rad bi znižal vlago. Odpiramo okna 2x na dan, pade za vsaj 10% vlage, ampak pol spet naraste. Ob slabem vremenu pride tudi do 75%
Kupim sem na Amazonu tole:
https://www.amazon.de/dp/B0CPLTRXNW
Po dveh dneh poslal nazaj, saj je načrpal v 8 urah 1deci vode, še to ne.
Gledam sedaj tole: https://www.mimovrste.com/razvlazilci-z...
Dost dražji, pa kupim, samo da bi zmanjšal vlago. Industrijski so pa dragi, pa verjetno preglasni.
Vaše mnenje? Ima kdo kakega dobro delujočega -preverjenega, pa ne predragega?
Kateri so boljši: kompresorski ali navadni?


Kompresorski obvezno, "navadni" oz. peltierski je bil zelo verjetno ta tvoj, ki nič ni dal od sebe in si ga poslal nazaj, če sklepam po ceni in tvojem opisu. Ne rabiš pa za kompresorskega 250 € dat, dobiš jih nekje od 100 € naprej. Ločiš jih po tem, da so večji, glasnejši, ponavadi požrejo nekje okol 200-400W štroma in ponavadi majo naveden podatek zmogljivosti nekje okoli 10l/24h in navzgor (preveč dobesedno ga niti pri kompresorskih ne smeš jemat, ker to navajajo za nekje 30 stopinj celzija). Nekih strašnih razlik med kompresorskimi pa ni, pač podobno kot kuhinjski hladilniki, vsak ohladi hrano, razlike so v malenkostih.

miko22 ::

Kak predlog?

c3p0 ::

Peltierski je švoh, še vedno pa boljši od tiste soli.

Kompresorski iz hoferja je OK, pa 3 leta garancije, so že napisali.

Assass1n ::

Hoferjev Easyhome je ok, ampak je omejitev po kvadraturi. Za sobe je ok, če imaš velik hodnik ali skupaj dnevno/kuhinjo in še kaj kot je danes moderno ti bo rabil stalno delat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

dela ::

V praksi ni tak problem, pri večjih prostorih pač postaviš razvlažilnik na najhladnejše mesto, ker tja vlago vleče že samo od sebe, saj skoraj nikoli ni po celem prostoru problematična. Se vidi tudi po tem, da se ti tam okna rosijo. Ni treba, da maš skoz vlago 50 % na vsakem centimetru. Dovolj je, da se največje viške pobere recimo 2x na dan na problematičnih mestih, za neke normalne običajne bajte in situacije vsaj. Če maš vse 4 vogale nekega prostora plesnive, potem pa bi res moralo laufat cel čas, ker je vlaga nenormalno visoka oz. bi bilo bolje odpravit izvor vlage (zatekanje pri strehi, slaba HI temeljev, puščanje cevi, sušenje perila znotraj itd.)

peky ::

Sam imam stalne težave z visoko vlago pozimi v spalnicah (Hiša, 15cm izolacije, PVC dvoslojna okna redno zarošena), sploh če je zunaj megla ali dež. Smo vgradili lokalne rekuperatorje in se je izkazalo kot popolnoma neuporabna rešitev.

Edina zadeva, ki pomaga je razvlazilec: https://www.amazon.de/-/en/PB-20-Dehumi...

Ko je vlaga visoka lahko načrpa tudi po 4l na 12 ur pri temperaturi 21-22 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: peky ()

MIHAc27 ::

Jaz imam v stanovanju dva razvlažilca. Prvi je Hoferjev Easyhome. Stal je 120€ (4leta nazaj) ampak to ga imajo občasno v ponudbi. Kdo ve kdaj bo spet. Deluje super.
Ker še enega Hoferjevega nisem uspel dobiti, sem kupil še tega: https://www.obi.si/p/comfee-razvlazeval...

Deluje tudi v redu. Fino je, ker je manjši je bolj prenosen kot škatla od Easyhoma. Ima samo 2l posodo. Pogrešam še to, da nima timerja, koliko časa naj deluje. Lahko ga pa nastaviš na npr 60% vlage, in ko to doseže neha delati.
Čez noč mi je že parkrat nabral za polno posodo. Pa za zlivat ima nerodno narejeno... že parkrat potem polil.

V spalnici ga imam čez dan, ponoči pa dežura v kuhinji.

Če ni druge varjante, je pač razvlažilec vseeno bolje, kot da pride plesen v hišo.

miko22 ::

Jaz bi rad našel vzrok za preveč vlage. Hiša stara 7 let, dobra izolacija, dobra okna, nikjer nič ne pušča, poleti odprta okna, pozimi vsaj 2x na dan luftamo, pa vseeno več vlage, kot ostalih prostorih. Ne razumem zakaj. Da bi odpravil vzrok ne bi rabl dodatne mašine. Zakaj toliko vlage? Ko sem živel v bloku sem pa imel težavo premalo vlage.

Invictus ::

old

miko22 je izjavil:

Jaz bi rad našel vzrok za preveč vlage. Hiša stara 7 let, dobra izolacija, dobra okna, nikjer nič ne pušča, poleti odprta okna, pozimi vsaj 2x na dan luftamo, pa vseeno več vlage, kot ostalih prostorih. Ne razumem zakaj. Da bi odpravil vzrok ne bi rabl dodatne mašine. Zakaj toliko vlage? Ko sem živel v bloku sem pa imel težavo premalo vlage.

Premalo kuriš :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

miko22 ::

22.5 v ostalih prostorih, 21 v spalnici je premalo?

Invictus ::

Ne vem, mogoče se ti mora prostor presušiti...

Spalnica je problem, ker noter preživiš veliko časa in veliko švicaš :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miko22 ::

jaz ne švicam, žena je ponavadi bolj mokra, hehe :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvlažilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013865 (1967) MIHAc27
»

Razvlazilec vlage v stanovanju?

Oddelek: Kaj kupiti
215118 (4339) max00slo
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210992 (9712) fosil
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975505 (58765) matijadmin
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818319 (16839) Pyr0Beast

Več podobnih tem