» »

jutri zdravniški pregled, včeraj pil alkohol...

jutri zdravniški pregled, včeraj pil alkohol...

«
1
2

djforever ::

Lp


Nekaj me zanima, jutri imam zdravniški preglede, (jetrni test tudi verjetno)


Včasih ga kaj popijemo in včeraj se je to tudi zgodila, danes pa imam vodni dan, kakšni recept da se jetra opomorejo..

razen raztopine soli in odvajala, je še kak način

danes mislim popit 5l vode:))):)

AC_DC ::

Ako bi v Slo uvedli davek na budale, potem bi bil ti zelo obdavčen.
Če delajo prave teste se vidi vsaj 1 mesec nazaj, kakšen kronik si.

Lahko danes spiješ 20 litrov vode, ne bo nič drugače, razen zastrupil se boš z njo.

radmannsdorf ::

baje da ti točno vidjo kere dneve si pil, na dolgi rok, za nevem kolk časa nazaj, tako da... boljše da rečeš da včasih kaj spiješ, kot da se delaš pridnega, oni pa vse vidijo in boš izpadel lažnivec :)

AC_DC ::

Pri zdravniških še vedno velja binarna logika, kjer moraš reči da nič ne piješ, drugače si takoj kronik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Utk ::

Da. Ker ne moreš rečt, da piješ tako malo, da po njihovo ne bi bil kronik. Kronik ne bi bil, če bi spil deci za novo leto in deci za svoj rojstni dan. Pa še to vprašanje, če ni preveč.

nikjozo ::

djforever je izjavil:

Lp


Nekaj me zanima, jutri imam zdravniški preglede, (jetrni test tudi verjetno)


Včasih ga kaj popijemo in včeraj se je to tudi zgodila, danes pa imam vodni dan, kakšni recept da se jetra opomorejo..

razen raztopine soli in odvajala, je še kak način

danes mislim popit 5l vode:))):)


Ce obcasno kaj spijes potem ne bo tezav. Ce pa bi bil kronicni pivec ti tudi cel mesec abstinence ne pomaga. Na testih se vi di slaba jetrna slika.Torej ne skrbi :)

čuhalev ::

Reci, da pač piješ priložnostno. To je to. Pač ste imeli sedaj okoli prvega maja več priložnosti. :D

djforever ::

heheh ne pijem vsaki dan, čez vikend ponavadi kaj spijemo kot vsaki drugi slovenec:)


bom povedal da smo imeli v torek roj dan in je to to::)

Smurf ::

Naceloma zdravniki pri takih testih dajo vecino teze na to kar jim izvidi/ostali parametri povedo. Kroniki nikoli ne povejo, da so kroniki ;).

fujtajksel ::

AC_DC je izjavil:

Pri zdravniških še vedno velja binarna logika, kjer moraš reči da nič ne piješ, drugače si takoj kronik ?


Če rečeš da ne piješ, napiše: "Ne prizna!" :) :) :)

harvey ::

djforever je izjavil:

Lp


Nekaj me zanima, jutri imam zdravniški preglede, (jetrni test tudi verjetno)


Včasih ga kaj popijemo in včeraj se je to tudi zgodila, danes pa imam vodni dan, kakšni recept da se jetra opomorejo..

razen raztopine soli in odvajala, je še kak način

danes mislim popit 5l vode:))):)

Če ga veliko rolaš in bi rad nekaj naredil za jetra, naredi eno kuro s pegastim badljem. Lokalna želiščarica ti bo dala ustrezna navodila.

Če občasno - rekreativno piješ, ne bo z jetrnimi testi prav nič narobe.
Drugače pa jetrni testi niso specifični - za odstopanje od vrednosti je lahko veliko vzrokov in se šele v primeru odstopanja se ciljano loti. Ni za vse alkohol kriv... :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ToniT ::

radmannsdorf je izjavil:

baje da ti točno vidjo kere dneve si pil, na dolgi rok, za nevem kolk časa nazaj, tako da... boljše da rečeš da včasih kaj spiješ, kot da se delaš pridnega, oni pa vse vidijo in boš izpadel lažnivec :)

Tega se ne vidi. Obstaja pa t.i. CDT jetrni test, ki ga uporabljajo pri pilotih in drugih rizičnih poklicih in tam se vidi, če si v zadnjem času prekomerno pil, četudi so vsi ostali jetrni testi v mejah normale. Teh testov običajno ne delajo na preventivnih zdravniških pregledih.

Miha 333 ::

Odvisno, koliko piješ. Tudi stališče stroke se spreminja, ta sedaj celo trdi, da je konzumiranje do 1 piva na dan (oz. alkoholni ekvivalent) koristno za zdravje.

HighBane ::

Miha 333 je izjavil:

Odvisno, koliko piješ. Tudi stališče stroke se spreminja, ta sedaj celo trdi, da je konzumiranje do 1 piva na dan (oz. alkoholni ekvivalent) koristno za zdravje.

Da ni to na logiko, da cigaret na dan koristi pacientu, drugače je preveč v stresu.

ziga1990 ::

djforever je izjavil:

Lp


Nekaj me zanima, jutri imam zdravniški preglede, (jetrni test tudi verjetno)


Včasih ga kaj popijemo in včeraj se je to tudi zgodila, danes pa imam vodni dan, kakšni recept da se jetra opomorejo..

razen raztopine soli in odvajala, je še kak način

danes mislim popit 5l vode:))):)


Glej vidlo se bo, da si pil alkohol, če bo jetrni test neglede kaj boš naredil. Sedaj pa lahko poveš po resnici da si en dan prej malo popil in upaj, da se te bo usmilil in če se te bo boš imel lahko ponovni jetrni test čez cca 2 tedna.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

r3dkv1c4 ::

djforever je izjavil:

Lp


Nekaj me zanima, jutri imam zdravniški preglede, (jetrni test tudi verjetno)


Včasih ga kaj popijemo in včeraj se je to tudi zgodila, danes pa imam vodni dan, kakšni recept da se jetra opomorejo..

razen raztopine soli in odvajala, je še kak način

danes mislim popit 5l vode:))):)

Obišči zdravnika za napotnico, ker si tipični alkoholik ampak si to ne priznaš.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

marsovcek ::

Zakaj si ga pil, ce si vedel, da imas zdravniski pregled? Potem pa sem prosit za nasvete?

Tvoj izid je odvisen od namena pregleda. Za vozniski izpit, sposobnost za doloceno delovno mesto itd. Enkratno pitje se sicer na laboratorijskih izvidih ne bo poznalo.

r3dkv1c4 ::

Zakaj si ga pil, ce si vedel, da imas zdravniski pregled?


Ni vedel, dokler ni spil 5 pirov.
Pol so se pa počas odločil, da bi bilo fino nardit kakšen zdravniški......in jutri gredo.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Tarzan ::

Jaz sem spil kakih 12 ur pred totalnim testom krvi in urina 2 pira in se je dejansko poznalo, da so jetra še vedno pridno razstrupljala maligane, ki sem jih prostovoljno zaužil prejšnji dan po končanem delu (nisem niti pomislil, da imam drug dan zdravniškega :P). Ti imaš vmes cel dan in si se še malo bolj pregrešil, tako da, pokazalo jim bo lahko povišane jetrne encime ali metabolične produkte, blaznih testov verjetno ne bodo mogli delat, tako da te zna vprašat, če si alkoholik ali si se ga samo nabutal, preden si šel na pregled.

Če si redni uživač, potem imaš verjetno že tako ali tako visok nivo dokaznega gradiva v krvi in bo takoj jasno, koliko je ura. Se bi moral postit kar par mesecev, da bi si opral ime. ;)

Miha 333 ::

Realno so učinki nekako takšni. Pod najhno količino se šteje do 1 pivo ali 1 dcl vina na dan.

LeQuack ::

Zakaj potem doktorji ne zdravijo pacientov kar z alkoholom namesto z zdravili?
Quack !

jtothek ::

Če ga redno tankaš potem se bo vidla ciroza jeter, pa lahko za morje vode spiješ pred pregledom. V enem dnevu se ti jetra ne bodo opomogla v nobenem primeru. Če pa tu pa tam kaj spiješ pa ni problema za jetra, pol je bolj kaka zakisanost jeter nevarna, od mastne hrane. Če pa si zdaj spil pa se čez dva dni ne moreš streznit potem pa ti tudi ne moremo pomagati.

Tim55 ::

Odvisno koliko si spil in v kakšnem časovnem intervalu?

Alien123 ::

človek napiše da kdaj pa kdaj s kolegi malo spije, vi pa že da je kronik in da ima cirozo jeter itd..
Upam da ne kadite, jeste mastne hrane itd..
sami zdravi, brez greha ljudje :)

jizzer ::

Alien123 je izjavil:

človek napiše da kdaj pa kdaj s kolegi malo spije, vi pa že da je kronik in da ima cirozo jeter itd..
Upam da ne kadite, jeste mastne hrane itd..
sami zdravi, brez greha ljudje :)


Predvsem zadnje čase klasičen ST.:| Človek "pride" z jasnim vprašanjem, ker ima tegobe in ga nekaj skrbi, če mu lahko kako pomagamo/damo kaki nasvet v zadnjem trenutku, večina razen par izjem pa ga graja kako je njegovo početje neprimerno/neodraslo/neodgovorno. 8-O
Its either, da mi res sarkazem detektor ne dela, al pa smo res v taki dobi da bi vsak kurac rad nekam svoj nos vtakno kjer mu ni mesta.

@OP, če upoštevam da je to navaden zdravniški pregled brez nekih podrobnejših meritev, bo rezultat jetrnih testov verjetno nekoliko povišan - koliko? Odvisno koliko si ga rukal. Vprašali te bodo (mogoče sploh ne) če si v zadnjem času, kaj več popil, kaj takega jedel (vse kar bi znalo dvignit raven). Jaz bi odgovoril čim bolj odkrito - ali pa tudi ne - odvisno od zadeve. To pa bo tudi to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Miha 333 ::

Predvsem manjka podatek o namenu zdravniškega pregleda. Od tega je odvisno, ali je to sploh relevantno ali ne.

          ::

Miha 333 je izjavil:

Odvisno, koliko piješ. Tudi stališče stroke se spreminja, ta sedaj celo trdi, da je konzumiranje do 1 piva na dan (oz. alkoholni ekvivalent) koristno za zdravje.


To me je precej pomirilo.

Smurf ::

Miha 333 je izjavil:

Odvisno, koliko piješ. Tudi stališče stroke se spreminja, ta sedaj celo trdi, da je konzumiranje do 1 piva na dan (oz. alkoholni ekvivalent) koristno za zdravje.

Ce verjames pop-tv clankom, ja.

          ::

Miha 333 je izjavil:

Realno so učinki nekako takšni. Pod najhno količino se šteje do 1 pivo ali 1 dcl vina na dan.


Torej en tak na dan je v mejah normale. Sem se že bal da sem kronik.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: luksorzi ()

Kenpachi ::

Ni ravno neke razlike na jetrih, ce ga tankas 1 na dan ali pa vseh 5 v petek, according to http://www.bbc.co.uk/programmes/b05wdfhk

Nazalost ne najdem vec videa celega dela oddaje... :S
Zaraki Kenpachi.

Miha 333 ::

Obstajajo študije in strokovni članki (nista pop-tv članka):

http://www.bmj.com/content/319/7224/152...

http://www.hsph.harvard.edu/nutritionso...

Poanta je, da kar vsaka kapljica alkohola pač ni smrtno nevarna in družbeno uničujoča, kot se včasih skuša prikazati. Ima pa alkohol seveda potencial za dosti slabih reči.

r3dkv1c4 ::

Alien123 je izjavil:

človek napiše da kdaj pa kdaj s kolegi malo spije, vi pa že da je kronik in da ima cirozo jeter itd..
Upam da ne kadite, jeste mastne hrane itd..
sami zdravi, brez greha ljudje :)

Človek, ki spije kdaj pa kdaj s prjatli kakšno birco, se ne obremenjuje z rezultati zdr. pregleda, ker se nima za kaj.

Saj se nismo včeraj rodili, da ne bi prepoznali OP-jevih težav.

Nič se ti ne sekiraj, kaj kdo napiše, ker sam res nisi prav nič pametnega napisal.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

marsovcek ::

Miha 333 je izjavil:

Obstajajo študije in strokovni članki (nista pop-tv članka):

http://www.bmj.com/content/319/7224/152...

http://www.hsph.harvard.edu/nutritionso......


Prvi clanek je star 17 let in metodoloski flaw :|

djforever ::

ewo prihajam z biokemijskimi testi

S AST do 0,58 0,70
S ALT 0,27-1,05 (1,35)
GAMA GT do 0,92 (1,76)
S HOLESTTEROL 4,0-5,0 ( 6,2)

http://shrani.najdi.si/?3x/Hk/3k2fBhE5/...


Vsi do takoj rekli da sem alkoholik, res je da sem se v torek nabutal, v četrtek pa sem imel zdravniški pregled!!


Moje stanje je tako, čez teden nič alkohola, v soboto pa ponavadi (6-7piw) in 10 špricarjev.....

Samo to ni vsaki vikend..... zdaj je pač prišlo na torek ker smo imeli neko fešto....

Najboljše bo zdaj imeti en čas ali pa do konca abstinenco..........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

jtothek ::

djforever je izjavil:

ewo prihajam z biokemijskimi testi

S AST do 0,58 0,70
S ALT 0,27-1,05 (1,35)
GAMA GT do 0,92 (1,76)
S HOLESTTEROL 4,0-5,0 ( 6,2)

http://shrani.najdi.si/?3x/Hk/3k2fBhE5/...


Vsi do takoj rekli da sem alkoholik, res je da sem se v torek nabutal, v četrtek pa sem imel zdravniški pregled!!


Moje stanje je tako, čez teden nič alkohola, v soboto pa ponavadi (6-7piw) in 10 špricarjev.....

Samo to ni vsaki vikend..... zdaj je pač prišlo na torek ker smo imeli neko fešto....

Najboljše bo zdaj imeti en čas ali pa do konca abstinenco..........


Mi te ne poznamo in ne vemo kakšen življenski slog živiš. Ljudje so reagirali čisto normalno. Ti si objavil, da si se ga naruksal in si vprašal kako se v dveh dneh spucati. Tu je velik red flag. In se postavlja več vprašanj. Recimo: Ali človek res rabi dva dni, da se strezni? Kako to? Ali potem nikoli ne pije ali pa vedno pije, da ne ve koliko časa rabiš da se strezni. Potem pa ta fora, da rabiš, da se ti organi spucajo. Ta del je izredno sumljiv. Eden povprečen pivec se s tem ne obremenjuje, ker pije zmerno. Eden, ki pa ga vedno tanka pa se lahko zašvica, ko mora na pregled. Pač ljudje so prebrali vprašanje in dane informacije in dali v najbolj možen kontekst.

Kakor koli že. Nočem biti neki gnjavator. Sem samo opisal, kar se je meni zdelo. Upam, da je šlo vse dobro skozi. In kot minister za zdravje opozarja Pijmo zmerno.

Tilen ::

A ima ta zdravniški pregled sploh kak vpliv? Je to samo za osebne informacije? Ga je zahteval deodajalec? Čemu te sploh skrbi, če veš, da pretiravaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Smurf ::

djforever je izjavil:


Moje stanje je tako, čez teden nič alkohola, v soboto pa ponavadi (6-7piw) in 10 špricarjev.....

Samo to ni vsaki vikend..... zdaj je pač prišlo na torek ker smo imeli neko fešto....

V tem izvidu imas povisana jetrna encima, kar je eden od znakov alkoholizma (so pa seveda lahko se drugi vzroki).
Zdravniska merica je 1 pivo/dan (2 enoti). Ti jih v enem veceru spijes ~24, kar je vec od priporocljive vrednosti (pa ce toliko spijes naenkrat je slabse kot ce bi porazdelil).

Bellzmet ::

Jetra se obnavljajo cca 1 mesec. Se pravi, če nimaš poškodovanih od prej (brazgotine) bodo "kot nova" čez cca. 1 mesec...

marsovcek ::

Smurf je izjavil:

...V tem izvidu imas povisana jetrna encima, kar je eden od znakov alkoholizma (so pa seveda lahko se drugi vzroki)...


Ne dva, tri :). In od teh eden nakazuje dlje časa trajajočo okvaro.

harvey ::

Tele vrednosti JT niso samo rekreacijske narave, malo zmanjšat količino in pogostost rolanja, pa bo šlo. Cuker imaš tudi čisto do zgornje meje normale, holesterol pa čez, tako da za začetek kakšna hoja, več fizične aktivnosti in malo premisliti kaj je dnevno na krožniku in bo....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

3man ::

djforever je izjavil:

heheh ne pijem vsaki dan, čez vikend ponavadi kaj spijemo kot vsaki drugi slovenec


Ammkhmmm ... si mislo napisat Štajerec?
Pa tista spodaj, da je vikend ravno na torek trofno je tudi ena boljših.
Seveda ne gre pričakovati resnejšega pristopa soforumašev, če ga biksaš. Čuješ ;)

r3dkv1c4 ::

harvey je izjavil:

Tele vrednosti JT niso samo rekreacijske narave, malo zmanjšat količino in pogostost rolanja, pa bo šlo. Cuker imaš tudi čisto do zgornje meje normale, holesterol pa čez, tako da za začetek kakšna hoja, več fizične aktivnosti in malo premisliti kaj je dnevno na krožniku in bo....

v soboto pa ponavadi (6-7piw) in 10 špricarjev.....


Predvidevam, da si spregledal ta podatek.
Človek po taki količini tekočine pogosto teče na wc in verjemi , da OP naredi kar nekaj metrov od šanka do wc-ja, se pravi, da se rekreira.

Namesto fitnesa pač uporablja uteži do 0,5 kg, kar ni slabo.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

          ::

Tudi za ledvica je priporočljivo, da se veliko pije.

Kristijan00 ::

Seos, skor cel mesnc april in maj smo ga malo žingal zej sm mel pa zdravniskiga za siht pa mam gama pa to povecan, zanima me ce je to zarad tega al so jetre hin?

imagodei ::

Lahko, da so tudi možgani okvarjeni, glede na to, da ti je vsaj osnovna slovnica španska vas... Lahko bi se malo potrudil, kaj praviš, če vidiš, da na tem forumu ljudje pišejo vsaj približno razumljivo? Pa nekako nisi ravnokar registriran...

GGT je encim, ki je povišan, če ga npr. dlje časa in bolj pogosto piješ. Lahko je pa povišan tudi zaradi določenih zdravil, ali pa zaradi prekomerne teže. Zasledil sem že tudi, da lahko pogosto uživanje gob v krajšem obdobju poviša GGT vrednosti.

Pri mladih ljudeh je najpogostejši krivec za povišane vrednosti ponavadi daljša "turneja" uživanja alkohola in vrednosti GGT lahko spraviš v red z zmanjšanjem vnosa alkohola. Jetra zato niso (še) okvarjena, je pa to prvi pokazatelj, da jih preveč obremenjuješ.
- Hoc est qui sumus -

tikitoki ::

djforever je izjavil:

ewo prihajam z biokemijskimi testi

S AST do 0,58 0,70
S ALT 0,27-1,05 (1,35)
GAMA GT do 0,92 (1,76)
S HOLESTTEROL 4,0-5,0 ( 6,2)

http://shrani.najdi.si/?3x/Hk/3k2fBhE5/...


Vsi do takoj rekli da sem alkoholik, res je da sem se v torek nabutal, v četrtek pa sem imel zdravniški pregled!!


Moje stanje je tako, čez teden nič alkohola, v soboto pa ponavadi (6-7piw) in 10 špricarjev.....

Samo to ni vsaki vikend..... zdaj je pač prišlo na torek ker smo imeli neko fešto....

Najboljše bo zdaj imeti en čas ali pa do konca abstinenco..........


Wtf? Ti dejansko imas probleme. Meni je dovolj pivo ali dve. Zelo redko pa kaj vec, sam tudi tam je bilo max 4 piva ali ekvivalent vina.

mambli ::

Če ti testi pokažejo večjo količino, ti bodo rekli, da pridi spet čez 2-3 tedne na ponoven test. Če boš tam spet "pozitiven", te bodo pa naprej poslal.

c3p0 ::

          je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Realno so učinki nekako takšni. Pod najhno količino se šteje do 1 pivo ali 1 dcl vina na dan.


Torej en tak na dan je v mejah normale. Sem se že bal da sem kronik.


Okvirno en 0,5l pir na dan še gre skozi. Je pa različno, 50kg ženska ali 100kg moški, velika razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Tilen ::

Tudi brezalkoholno pivo ima alkohol. Samo v vednost. Približno 0,5 %.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

c3p0 ::

Kot tudi marsikateri sok.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17285340 (15683) destroyer2k
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644661 (35059) Mare2
»

Zdravstveni pregled

Oddelek: Loža
146034 (5203) mitoess
»

Alkohol - stranski učinki

Oddelek: Loža
376014 (4617) Unknown_001

Več podobnih tem