» »

Kaj pravite o BeOS 5

Kaj pravite o BeOS 5

StMatX ::

Kaj pravite o beos 5?Kak se vam zdi, ma kdo kake izkušnje z tem?

napsy ::

Če bi njegove čase(leta 99) bil bolj popularen, bi vsekakor uspel. Itaq da je še vedno najhitrejši OS na svetu.

Sam nima večuporabniške podpore, omrežna podpora je totalno zanič, filesystem se mi zdi da ne podpira pravic in ostalih kul stvari(šifriranje, stiskanje). Pa varnost je tut totalno zanč. Nekaj casa sem ga mel gor sam mi tipkovnica ni delela pravilno. Drugc je pa instalacija drajverjev ful izi pa instalacija programov tut. Pa DAMN hitr je.

Če nebi Palm vse pokvaru bi zihr te lete BeOS prevladoval nad desktop računalnike.

Sicer so pa nekateri projekti, ki hočejo narediti klon BeoS-a. Recimo OpenBeOS(aka OBOS) al pa Syllable
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

andrej ::

sam sem tudi uporabljal BeOS, se original mam, vendar sem vseeno mnjenja, de tudi ce bi se dalje bil na trgu, da vseeno nebi ratal bistveno vecja konkurenca MS-ju. Njegova posebnost je bla usmeritev v multimedijo. Zal pa je mel tudi pomankljuvosti, kot jih je napsy nastel.
BeOS pa ziher zdaj nebi prevladoval na trziscu! To ziher ne. Ce ze pogledamo kaj se je dogajajo okrog Linuxa pa zdaj se tudi ne pravladuje ;) To ne gre tako hitro.
BeOs je bil hiter sistem, ki pa ni bil namenjen splosnemu obcinstvu...

CaqKa ::

tudi jaz sem ga imel.. sem mnenja da je bil premalo uporaben in da je imel premalo podpore.. takšne in drugačne.

krneki0001 ::

Sam imam še vedno kopijo sistema in imam tudi zagonsko disketo, na kateri je vse za priklop na internet, tako da lahko s kateregakoli računalnika, ki je priklučen na internet preko modema pridem do neta, samo resetiram ga in vstavim disketo. Cel sistem je 1,44Mb. Drugače ga pa je 500Mb, zapakirano pa pride 40Mb, če ga kdo potrebuje mu ga lahko zapečem - z njim se sedaj na veliko ukvarjajo eni Srbi in imajo svojo stran, ki pa večinoma ne dela. Kadar pa dela majo pa vsakič kej novga.

LP
Nebivedu

P.S. najlepš je to če imaš že več sistemov samo posnameš beos v en direktorij in sistem zaženeš iz diskete, pa vseeno laufa, brez da bi moral kako particijo delat, al pa karkoli v sistemu spreminjat.

undefined ::

Dej image te diskete nekam na net rukn. :)

krneki0001 ::

Imaš na tej strani.
Tukaj je tut kompleten BEOS -> 45Mb ko se razpakira ga je 500Mb.


LP
Nebivedu

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

iceman: morš vedet da ga boš na winxp, win2k ali pa winnt bolj težko inštaliral :) rabil boš fat32 in boot disketo si boš moral kreirat.
je pa fajn ko ga inštaliraš na njegovo be particijo :)

cekr ::

Kot so predhodniki napisali, zadeva je izredno hitra, ko pa pride do uporabe več zadev hkrati pa poklekne. Včasih sem ga sicer imel na disku, samo s časom je izgubil smisel in sem ga izbrisal.

Če koga zanima res pravi in hitri OS, naj pogleda na stran QNX. Lahko ga tudi snamete. Zadeva je vredna, da jo preizkusite.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

undefined ::

Rekel sem samo, da bi mel boot disketo, če bi se jo komu dalo dat na net, ne pa celoten OS na disku. Điz. ;)

CaqKa ::

zaj je tak.. boot disketa za bootanej osa je za vsak sistem drugačna.. to si moreš sam naredit...
če pa misliš da beos obstaja kot nekatere minilinux distroji... potem si se zmoto... vem da je obstajal iso za boot cd beos r4

Dr_M ::

morš vedet da ga boš na winxp, win2k ali pa winnt bolj težko inštaliral

zakaj ga je pa men bp ratal instalirat u win2k?? sej samo nardi en dir BeOS. kaj je kle tezkega?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

em ja zmotil sem se... problem je v tem da je bila ena ikonco s katero si kar direkt iz winsev šel v beos... ni delovala v nt sistemih...
pa če ima ntfs pol bo tudi bolj težko inštaliral.

Dr_M ::

no ja to je drugo...nevem zakaj bi uporablju ntfs ce je fat32 zelo uredu:) .
ce si hotu u beos iz nt si mogu wn in winsev pa bootat z diskete.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

zato ker sem se ravno začel ukvarjat z obdelavo DV materiala in mi pač ni ustrezala omejitev fajla na največ 4gb.. poleg tega pa bi tudi beos naj bil kao bolj multimedijsko usmerjen.. nažalost si z njim pri videu potem nisem mogel kaj dosti pomagat.

km- ::

jst sm instaliral beos max edition oz. pro v2.1 pa je crno belo ;/ nikakor ne stekam kako nastavit na barvno tut resolucija je cist u pizdi.. ce nastavim vecjo morm misko premikat da premikam ekran..
pa na net se tut ne uspem povezat, ma kdo ksno idejo na hitro? pogledaw sm help k ga dobis zravn sam nic posebnega.. vse kar pise naredu pa ne dela, nic..

CaqKa ::

za na net povezat rabiš hardverski modem... v kolikor misliš na dialup.. z kablom jaz nisem imel problemov.
za barve si moreš na bebits dol cufnit drivere in inštalirat.
resolucijo pa se da ful simpl naštelat. očitno imaš resolucijo nastavljeno na manj kot pa desktop...
zaj sem se spomnil da si lahko na beosu štelav več desktopov z različnimi resolucijami :) tega takrat še nisem videl nikjer drugje.

si mel en desktop za kako urejanje (resolucija nabita do konca), drugega pa za kaki text pisat (neka zmerna resolucija.)

km- ::

zdej sm v beos mi je uspelo z vesaaccepted nastelat resolucijo in seveda barve, z PPPoE pa adsl povezavo :D smeh ta os bom se kej porocaw sam da mal testiram :)

ToniT ::

Pred leti sem se igral s tem sistemom. Dolgo časa sem iskal driverje za ATI wonder pro, ko pa sem jih našel in uspel namestiti, je TV in snemanje videa na disk delalo zelo dobro. Tudi z internetom ni bilo problema. Sem pa zadevo uporabljal predvsem zaradi zajema videa.

km- ::

ma kdo kasn link za downloadat program ki kaze flash strani? kr ta ki je ze v beosu kao mors registrirat pa skozi neka opozorila pa je dosadno.. zna kdo menjat ikone na desktopu? jst sm prsiu sam do editiranja da bi pa daw downloadane pa mi ne uspe.. pa kako se kurzorje menja?

tha_man ::

BeOS 5 mi je bil precej všeč, zelo enostaven za uporabo in hiter (v par stvareh se je zgledoval tud po Amiga Workbenchu, tako da sem se počutil skoraj kot doma :) Na žalost je bila podpora zelo v k****. Tud men je bolj všeč QNX, sem ga pred časom probal in bil resno navdušen - zadeva se mi je zdela točno to kar bi Linux moral biti. Hiter ko svina, zmogljiv in enostaven za uporabo. Stvar definitivno vredna preizkusa!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CaqKa ::

a mi lahko da kdo kakšen bolj direkten link do tega kjunixa? ker tale zadeva se mi zdi nekak komercialna in nekak nisem našel linka do free verzije.

BigWhale ::

Kaj pa je narobe s komercialno verzijo OSa?

Pa saj imate radi komercialne zadeve... :P

Ja, QNX ni glih free... :) Not in a beer or speech :)
Vsaj nazadnje je bilo tako :)

cekr ::

QNX je free za nekomercialno uporabo. Takšen je bil tudi BE OS.

Izpolni podatke in veselo prenesi dol iso file.

link : qnx
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

CaqKa ::

hvala za direkt link :)

undefined ::

> Pa saj imate radi komercialne zadeve... :P


Veš v čem je dobra komerciala? V tem, da se mora potrudit, da je boljša od non-commercial stuff, da lahko sploh kaj zasluži od produkta. :)

EZ2BHard ::

nebivedu: glede tiste zagonske diskete, ki vsebuje vse za priklop na omrezje bi rad samo povedal, da to ni nic posebnega. Obstaja namrec kar nekaj taksnih zadev, npr. PicoBSD. Poleg navedenega omogoca PicoBSD se marsikaj drugega, npr. pripenjanje raznih datotecnih sistemov kot sta npr. FAT32 in EXT2.

undefined ::

A se da web tud browsat s tega? Vsaj v grobi text verziji, Flasha ravno ne pričakujem. >:D

CaqKa ::

tak mimogrede.. to se več nea o beosu pogovarjata? imam prav?

v grobi text verziji bi se verjetno dalo zrihtat browser na eno disketo... v bistvu rabiš samo telnet oziroma progy ki bo iz podatkov znal html brat... pa se povezat na port 80 :)

undefined ::

> v grobi text verziji bi se verjetno dalo zrihtat browser na eno disketo...

Bi se dalo, ja. Sam jest ne sprašujem, če bi se dalo, pač pa če to že kje obstaja. :)

CaqKa ::

EZ2BHard ::

IceMan: ves, da obstaja: PicoBSD with lynx (a text-based HTML 3.2 compliant browser). :D Ima tudi ftp in v dolocenih izvedbah tudi ssh.

CaqKa ::

ej meni onega iso cdja ko je zgoraj link (qnx 621) ne zažene vredi...
na začetku napiše da pritisni esc za .altboot... potem pa se pikice izrisujejo na koncu pa veliki D...
dalje pa nič.
a se kak drugače tale cd zaganja?

aja pa kje dobit tole demo qnx disketo?

em ne ne uspe mi zagnat/instalirat tega qnx621 isota

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

km- ::

meni dela.. pa tut napise .altboot .........
in tut naprej gre pa prasa ce hocem instalirat al bootat iz cdja.. itd, sej je zanimiv, sam ne tko kot beos :P
a obstaja se kasn os k je free pa ni unix ? full bi rad testiraw malo da vidim ka bi uporablu :P

CaqKa ::

en kup malih osov ... iji v googla napisat 'free os' ali pa 'free operating system'

cekr ::

Ta QNX se naloži na FAT particijo - tista prava verzija, ki je plačljiva deluje na svojem datotečnem sistemu.
No, čisto na istem principu deluje tudi BEOS.

Tako pač je, da za nič denarja, ne dobiš full verzije.

Pri tebi se je verjetno pojavil problem NTFS particije od Windowsov. Inštaliraj ga na FAT particijo, pa bo delovalo.

Je pa lahko tudi problem, ki se nahaja v strojni opremi.

QNX disketa? Ta stran na Arnesu je že zelo stara, zato se ne ubadaj s to disketo.
Je bilo pa zanimivo, ko je cel-grafično dodelan sistem deloval iz ene same diskete.
qnxdemo

Iz mojih izkušenj s takimi sistemi, mi je ta QNX še najbolj všeč. Poleg sistema so tudi vsi potrebni programi za povprečnega uporabnika.


Nekaj linkov: SKY OS
FreeDos
v2os

Največja zbirka: FreeOS - download

Te sisteme preizkušajte na računalnikih, kjer vam ne more narediti nobene škode.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382505 (1788) nicjasno
»

BeOS ima 10 let (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1549101 (7212) ZetaNeo
»

Operacijski Sistemi

Oddelek: Operacijski sistemi
141140 (867) para!
»

37/1

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71856 (1856) tec
»

BeOS 5

Oddelek: Operacijski sistemi
91096 (930) tha_man

Več podobnih tem