» »

linux gateway problem

linux gateway problem

Reso ::

Doma imam ADSL modem, ki sem ga preko pppo povezal na RedHat linuxu na internet (nekakšen adsl-setup in potem adsl-start). Problem se mi pojavi ko začne server po nekaj dneh brezhibnega delovanja izgubljati paketke. Ko si to spomne ima packet lost okoli 99% in mi zelo redek ping dobi reply. Ene dvakrat na uro si sicer server spomne da bo delal in takrat utegnem pridit celo na irc.
Ko gledam povezavo z ifconfig ppp0 mi pokaže da paketke pošilja na internet vendar ne dobi niti enega paketka nazaj in tudi lučke za sprejem paketkov na modemu ne utripajo. Lučke za pošiljanje na modemu pa utripajo.
Firewalla ni nobenega in tudi vse tabele so flushane (iptables -F iptables -t nat -F). Za postavitev gatewaya sem pa uporabil tele ukaze:
modprobe ipt_MASQUERADE
iptables -A POSTROUTING -t nat -s $IP_NETW -o $MODEM -j MASQUERADE
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

Modem in SIOL nista kriva ker mi povezava na windowsih lepo deluje.
Pozabil sem dodati da sem zamenjal že vsaj 3 verzije distribucije RH ( 7.x,8.x,..) in 3 računalnike vse omrežne ki jih imam trenutno v računalniku so pa popolnoma nove.
  • spremenil: Reso ()

Brane2 ::

Poglej ce se ti v masini kaj solidno segreva in zalaufaj Memtest86...

Reso ::

Mašina sigurno ni kriva ker se zamenjal vsaj 3 mašine in se mi je na vseh pojavila ta napaka. Od PI 100Mhz do P III .

Brane2 ::

Pichi gor tanajbolj svez kernel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux CC kot router... problem

Oddelek: Operacijski sistemi
141654 (1406) kitarist
»

Ubuntu & Windows XP deljenje pvoezave

Oddelek: Operacijski sistemi
141664 (1551) Poldi112
»

25% izguba paketkov

Oddelek: Omrežja in internet
71241 (1028) SkyPower
»

iptables + forward

Oddelek: Operacijski sistemi
332250 (1825) tx-z
»

DEBIAN problem

Oddelek: Omrežja in internet
161714 (1524) AirBladE

Več podobnih tem