» »

Ad Astra (2019)

Ad Astra (2019)

Temo vidijo: vsi
1
2
3

stjan ::

Tudi mene je na Odisejo spominjalo, je pa bolj slaba verzija, pa krepko predolga.
Nekaj manjka.

MrStein ::

Ja, hoče biti podoben Odiseji, ampak po moje je taka primerjava zgolj žalitev Odiseje...

(poglej oceno enega in drugega recimo na IMDB, pa ne le indeks, ampak sestavo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ja, je žaljivo (za Odisejo), ampak eni nimajo nobenega odnosa do Kubricka.

Na koncu bodo še rekli, da je CGI v The Time Machine zanič.

DarwiN ::

Meni je bilo že v 12. minuti vse jasno. Tipa pokličejo na top secret misijo in mu pod nos vržejo visokoločljivostne fotografije njegovega očeta, bojda najbolj slavnega astronavta ever, in Brad Pitt odgovori "Yes, that's him", češ, da je bilo potrebno identificirat človeka.

Kot bi Nasa danes poklicala sina od Neila Armstronga in bi moral tip identificirat svojega očeta, ker bi bili pri Nasi vsi zmedeni, ali gre res za pravo osebo. ;((

Mislim, kako so takšni lapsusi sploh možni pri takšnem AAA filmu? Mindboggling, res.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

globoko grlo ::

Na Odisejo vas spominja?

Mene je na un Gravity z, kaj je že, aja, sandrico bull****. Približno enako dolgočasno sranje.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MrStein ::

globoko grlo je izjavil:

Na Odisejo vas spominja?

Ja, saj so podobnosti očitne. (in verjetno ne slučajne)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Meni je Gravity še večji BS. Tukaj pri Astri sem vsaj zdržal do konca filma, čeprav stežka.

Še najbolj me zmotijo neumni fillerji, ki dodajo nič k zgodbi, ampak so tam samo zato, da režiser spravi skupaj ~90 minut dogajanja. V tem filmu Pittu na poti od Zemlje do Marsa 3 ali celo 4-krat stržejo po življenju in za las preživi. Distopijska prihodnost je ena stvar, ampak kar je too much... Neumno do vseh skrajnosti. In vsi ti filmi se poslužujejo istih glupih prijemov. Nekdo potuje od točke A do točke B, vmes pa ga napadejo krvoločni psi, roparji, doživi astmatični napad in je trba poiskat inhalator, itd, itd. GTFO.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vazelin ::

Gravity je superioren temu dolgčasu iz Ad Astre.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

MrStein ::

Superioren v plehkosti?

Tisto je res film brez vsebine.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

Kakšno vsebino ima Ad Astra? Najprej sledi ena eksplozija v vesolju in potem tip v prostem padu pada na zemljo. Potem je klasično malo drame in že prej omenjena plehkost gori. Nato sledi popotovanje k njegovemu fotru. Vmes jih v stilu kavbojk na dark side of the moon lovijo bad guy-i. Ko se tega rešijo vzletijo z raketo in vmes odkrijejo eno drugo veosljsko plovilo, kjer je notri zloben primat. Sledi še totalno brezvezno snidenje s fotrom, kjer je razplet že vnaprej znan. Ne vem, meni je bilo vse skupaj overrated as fuck in tudi dolgočasno as fuck. Brez Brad Pitta bi to bilo < 6 na imdb

Sočustvujem z jypom, ker je to moral v kinu gledati 2x :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Machete ::

Gravity je res poden od filma. Sledi mu ad astra in interstellar. Čudno, ampak Kluni je imel en ok vesoljski film in to je Solaris, pa še to gre verjetno zahvala genialnosti Stanislawa Lema. Bredpit ga očitno ne bo imel nikoli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pero12 ::

MrStein je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Na Odisejo vas spominja?

Ja, saj so podobnosti očitne. (in verjetno ne slučajne)


Spominja bolj na Solaris kot pa na Odisejo.

Film je drugače čisto ok.

Vazelin ::

Meni osebno je bil Sunshine nekaj najboljšega, kar sem na področju SciFi gledal v zadnjem letu. Resda je star movie ampak noro odlična vesoljska odisejada (razen zadnje tretjine, ko rata skor nek slasher)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

stjan ::

v bistvu je pa nadaljevanje filma
https://www.imdb.com/title/tt0186566/

:)

oo7 ::

Bom pogledal danes :P

K0l1br1 ::

Se splača zaradi razmišljanj, ne pa zaradi poti od točk a b c ali d.

Vazelin ::

K0l1br1 je izjavil:

Se splača zaradi razmišljanj, ne pa zaradi poti od točk a b c ali d.

Lol kaksna razmišljanja
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

BigWhale ::

jype je izjavil:

Ja, je žaljivo (za Odisejo), ampak eni nimajo nobenega odnosa do Kubricka.

Na koncu bodo še rekli, da je CGI v The Time Machine zanič.


IMO je Odiseja eden izmed precej overrated filmov, pa imam Kubricka v bistvu rad. :)

K0l1br1 ::

Vazelin je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Se splača zaradi razmišljanj, ne pa zaradi poti od točk a b c ali d.

Lol kaksna razmišljanja

Moraš počasi počasi kot zajčkek besedo za besedo in nato slišiš in vidiš zgodbo za zgodbo.... .;)

V odiseji se vrtijo tam gor, pa 20 minut začetka, za katerega nihče ne ve točno, kaj tam dela. Pa pobeglega robota imajo, to je tudi res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

jype je izjavil:

Ja, je žaljivo (za Odisejo), ampak eni nimajo nobenega odnosa do Kubricka.

Na koncu bodo še rekli, da je CGI v The Time Machine zanič.


IMO je Odiseja eden izmed precej overrated filmov, pa imam Kubricka v bistvu rad. :)


Tudi meni Odiseja ni nič posebnega. Gledal dvakrat enkrat zapsal vmes drugič le pogledal.

Od Stenlija imam raje Clockwork Orange, Izžarevanje in Dr Strangelove.

zuzelka ::

jype je izjavil:

Ja, je žaljivo (za Odisejo), ampak eni nimajo nobenega odnosa do Kubricka.

Na koncu bodo še rekli, da je CGI v The Time Machine zanič.


Filmski kritiki so rekli de je Odiseja dobra, zato bom zagreto pisal po internetu kako je Odiseja dobra.
Smešno kako nihče nima več lastne pameti, samo še "kvalificirana" mnenje ponavljajo.

Vazelin ::

Meni se zdi Odiseja kot tista banana prilepljena na steno z ducktape (ne tako ekstremno seveda), ki so jo prodali za 130k usd v neki galeriji. Vsem se zdi neumno a noben si ne upa ničesar reči, da ne izpade nepoznavalec umetnosti (v primeru Odiseje si pač ne upajo priznati, da je film pač overrated).


I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kow ::

Povejte mi en film o vesolju, ki je bil posnet pred Odisejo, ki ga lahko gledas danes. Film se danes izgleda dobro posnet. Mal se blamirate.

zuzelka ::

kow je izjavil:

Povejte mi en film o vesolju, ki je bil posnet pred Odisejo, ki ga lahko gledas danes. Film se danes izgleda dobro posnet. Mal se blamirate.


Je na jutubu velik črnobelih filmov, ki so veliko boljši od Odiseje, samo Odiseja je Holiwoodska produkcija z bling bling, pa "CGI" in vsemi drugimi fenomeni ki ciljajo na moderne karakteristike kvalitete.

Npr. Forbidden Planet je dosti boljši film, samo ga medijska elita ne poveličuje, ker sodelujoči niso bili iz njihove grupe v dovolj velikem številu. Posledično tudi brezumska raja ne gre na kolena in malikuje zlatega teleta.

BigWhale ::

kow je izjavil:

Povejte mi en film o vesolju, ki je bil posnet pred Odisejo, ki ga lahko gledas danes. Film se danes izgleda dobro posnet. Mal se blamirate.


Dobro posnet, kaj tocno mislis s tem, da niso efekti shitty?

Sicer pa star sci-fi film, Forbidden Planet. Posnet je bil dvanajst let pred Odisejo 2001. Originalen Solaris je tud cist gledljiv, ajd bil je posnet tri leta kasneje ampak v rusiji, se pravi deset let prej. :> Serija? Star Trek, velik epizod je cist gledljivih danes. Al pa Lost in Space.

jype ::

Da je Odiseja odličen film, se da utemeljiti. Za pofl, ki ga ponujate namesto njega, pa ne.

Cruz ::

Jaz sem Odisejo prvič gledal, ko sem bil proti koncu osnovne šole(se mi zdi). Skoraj cel film sem imel odprta usta - recimo s pomočjo tega filma mi je v glavi kliknila ideja evolucije človeka, konec pa je povzročil veliko neprespanih noči. Še vedno mi je eden izmed najljubših filmov in še vedno si ga rad ogledam. Tudi drugi del je gledljiv.

Recimo meni pa Blade Runner ni nekaj izredno posebnega, sem si ga ogledal precej pozno in ne vem, če bi ga uvrstil med mojih top 10.

Zelo je odvisno kdaj gledaš določen film, v kakšnem obdobju si ipd., ker je vtis odvisen od tega.

Ogromno ljudi govori, da je Odiseja prepočasen film, meni pa je ravno to všeč.

Tudi Waterworld mi je bil kar epic, ko sem ga prvič gledal. Letos sem ga za foro še enkrat šel gledat. Čisto kul je, sicer ogromno neizkoriščenega potenciala, ampak naj bo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

jype ::

Odiseja je pomemben izdelek zaradi številnih razlogov, med katerimi ne moremo zanemariti kinematografskega pionirstva.

Verjamem, da se film komu zdi dolgočasen, tudi Blue Velvet ni za vsakogar, pa je objektivno gledano to, čemur se reče masterpiece.

Invictus ::

Svašta, ljudje pri ZF filmih pričakujejo realnost.

Potem ne bi rabili ZF filmov ;).

Film čisto lepo odpre nekaj možnih scenarijev, ki se lahko zgodijo. Nekoč v prihodnosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Če si ad astro gledal 2x v kinu. Kolkrat si gledal Odisejo? 100x?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Invictus je izjavil:

Film čisto lepo odpre nekaj možnih scenarijev, ki se lahko zgodijo. Nekoč v prihodnosti...
A pirate na Luni?

opeter ::

jype je izjavil:

Na koncu bodo še rekli, da je CGI v The Time Machine zanič.


A veš, da so v novejšem filmu (2002) pretežno uporabljali maske?


Starejši film pa je razred zase:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter je izjavil:

A veš, da so v novejšem filmu (2002) pretežno uporabljali maske?
Vem, ja. Saj zato sem ga dal kot primer.

CGI je overrated. Primer: The Irishman.

opeter ::

Aha, okej, prehitro sem prebral.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zuzelka ::

Saj Irišman ni tudi nič drugega kot Holiwood celebrity = nominacije za Oskarje.

jype ::

zuzelka je izjavil:

Saj Irišman ni tudi nič drugega kot Holiwood celebrity = nominacije za Oskarje.
Drži, vsaj enkrat imaš prav. Tudi slepa kura zrno najde.

Vazelin ::

Pri Irishmanu so za penzijo vsi glavni igralci + režiser;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Izi ::

Ne vem kaj se v tej temi omenja Gravity, ker je močno različen film, ampak vseeno je Gravity mojstrovina proti Ad Astra.
Kdo bi si mislil, da bo Brad Pitt kdaj pristal v taki B produkciji. Film sicer ni čisto zanič, je pa na silo razvlečen in zaradi tega precej dolgočasen. Ocena 5/10, pa še to samo zaradi dobrih igralcev.
Priporočljiv ogled za vse, ki jih muči nespečnost :P

zuzelka ::

Izi je izjavil:

ampak vseeno je Gravity mojstrovina proti Ad Astra


Se strinjam, Gravity je čisto OK film, sploh v 3D (drugače ga sploh ne bi šel gledat).

BigWhale ::

jype je izjavil:

Odiseja je pomemben izdelek zaradi številnih razlogov, med katerimi ne moremo zanemariti kinematografskega pionirstva.


To, da je pomemben kot izdelek, se ne naredi filma ne-dolgocasnega. :>

Tudi Forbidden Planet je bil pomemben zaradi nekaterih stvari in hkrati niti dolgocasen ni bil.

jype ::

Meni med ogledom Odiseje ni dolgčas. The problem must be on your end.

Sheteentz ::

Če vam je Ad Astra dolgočasen, vam enostavno manjka tiste občečloveške senzibilnosti, ki bi vam omogočala sočustvovanje s protagonistovim notranjim bojem. Bolje rečeno, preneumni ste, oziroma še bolje, vaša duša je mrtva in črna kot premog, ajde, lignit, niste ravno plemenitega tipa premoga, se razume.

Ko gre naš megaastronavt v vesolje iskat svojo davno izgubljeno človešnost, ki jo je zakopal pod tone robotske efektivnosti in nadčloveškega nadzora ritma človeškega srca - ki je bajdivej prav tako mrtvo, kot protagonistova duša, saj je nezmožno odzivanja na zunajtelesne strese, se dejansko ponovno rodi. Po zavrnitvi lastnega stvarnika ta travma uniči njegov oklep in njegova duša znova odkrije svet okoli sebe, vse tiste malenkost, do katerih je bil poprej neobčutljiv oziroma ignorantski.

Ta film je zares lep, izžareva režiserjevo avtorsko noto, stopa ven iz holivudske generičnosti, naslavlja vprašanje, kaj je človek. Sunce vam žarko, če tega ne razberete oziroma ne začutite ste možganske in emocionalne amebe.

jype ::

No ja, no. Vmes ma pa car chase po luni.

Sheteentz ::

jype je izjavil:

No ja, no. Vmes ma pa car chase po luni.

Pač, film ima momente ko bi jokal, in momente ko bi si najraje vrtal v koleno. Raje imam v filmih oboje, kot pa nič od tega.

jype ::

OK, s tem se strinjam, ampak deset let prej je bil film, ki je imel bistveno manj momentov za vrtanje v koleno:

MrStein ::

Sheteentz je izjavil:

preneumni ste

Prvi in zadnji argument ničvredneža, da se umetniško izrazim.

Ad Astra je film, ki je hotel biti velik, pa mu ni uspelo. Še nekaj ogledov in ocena na IMDB bo padla pod tistim za Rambota.

PS: Za Moon je tudi žalitev, da se omenja v isti temi kot Ad Astra.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Sheteentz ::

Jp, Moon je mojstrovina. Eden redkih filmov brez felerjev, The one and only scena zmaga.

DarwiN ::

Moon je zakon indeed.. Tudi Contact in Odiseja, pogojno še Apolo 13. Ostalo pa bolj meh po mojem mnenju. Seveda če odmislim razne Aliene in Star Treke.

edit: Sem si za nocoj umislil blu ray Odiseje. Se mi zdi, da je ta film treba pogledat vsakih 5-10 let enkrat. Eden redkih takšnih filmov. Ostale pogledaš 1x ali max 2x in imaš poln kufer filma. Odiseja je pa nekaj posebnega. Must be the atmosphere, vzdušje v samem filmu. Ne vem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

BigWhale ::

Sheteentz je izjavil:

Če vam je Ad Astra dolgočasen, vam enostavno manjka tiste občečloveške senzibilnosti, ki bi vam omogočala sočustvovanje s protagonistovim notranjim bojem. Bolje rečeno, preneumni ste, oziroma še bolje, vaša duša je mrtva in črna kot premog, ajde, lignit, niste ravno plemenitega tipa premoga, se razume.


Eno je bit preneumen, drugo je pa bit nazrt vseh teh 'dejmo se poistovetiti z glavnim junakom, ki trpi huje kot Werther' Hollywood poflov, ki so ze stokrat prezveceni.

Ad Astra je zdolgocaseno jamranje in slaba kopija fuzije prvih dveh Odisej, ki ga obcasno prekinejo z neumnostmi iz fizike, orbitalne mehanike, zraven dodajo se vesoljske pirate in ponorele opice. Prav vsi 'akcijski' vlozki so bli popolnoma nepotrebni in hkrati zelo neumno narejeni, sodelujoci se ponavadi v vseh teh vlozkih obnasajo totalno neumno, z razliko glavnega protagonista, ki se pa sploh ne obnasa. :D

Osamljenega popotnika, ki gre iskat svojega sorodnika/socloveka, smo videli ze milijonkrat.

jype ::

Ja, ampak tacga, ki bi ga srce tako močno gnalo skozi kamenje, da ga čisto nič ne zabremza, pa nismo še vidl!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tenet [Nov film Cristopher Nolan - 2020] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13019718 (6542) c3p0
»

Oscars 2020 [Nominations Out Now]

Oddelek: Sedem umetnosti
314056 (2760) oo7
»

Once Upon a Time In Hollywood (Tarantino ) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
19331346 (12476) oo7
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705125732 (48474) Horas
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107605 (71952) nurse013

Več podobnih tem