» »

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ?

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ?

1
2
3

IL_DIAVOLO ::

Shintaro saj bi te prijavil, ampak so modi se večji bedaki od tebe haha.

Keep it up.

A110 ::

Danes popoldan pred mercatorjem na gregorcicevi vl jubljani stoji pred trgovino moški star okoli 30 ali malo manj let, pije uniona, v roki ima pameten telefon in vsakemu ki gre v ali ven iz trgovine rece ce ima kaj drobiza. vmes se 5x v roku 15min javi na telefon in potem gre. oblecen je bil popolnoma normalno. ko sem sel v mercator je tudi mene vprasal ce imam kaj drobiza sem rekel naj se raje spravi delat kot pa da fehtari

jype ::

Mene veseli dan, ko bodo gasilci na 112 Horasu rekli, da so požigalci samo društvo, in prekinili zvezo.

A110 je izjavil:

Danes popoldan pred mercatorjem na gregorcicevi vl jubljani stoji pred trgovino moški star okoli 30 ali malo manj let, pije uniona, v roki ima pameten telefon in vsakemu ki gre v ali ven iz trgovine rece ce ima kaj drobiza. vmes se 5x v roku 15min javi na telefon in potem gre. oblecen je bil popolnoma normalno. ko sem sel v mercator je tudi mene vprasal ce imam kaj drobiza sem rekel naj se raje spravi delat kot pa da fehtari
Bravo, dobro si ga! Pokazal si mu, kdo je šef, kdo pa retardiran nadutež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jocoj ::

jype je izjavil:

Mene veseli dan, ko bodo gasilci na 112 Horasu rekli, da so požigalci samo društvo, in prekinili zvezo.

Tega seveda ne bodo storili. Poleg tega obstajajo profesionalni gasilci tako da vaška društva nimajo v Ljubljani kaj dosti početi, razen zbiranja prispevkov za zabave in iskanja pobeglih papagajčkov. Kljub temu so mi veseljaki prisrčni in primaknem nekaj soldov za žurko.

jype ::

jocoj je izjavil:

Tega seveda ne bodo storili. Poleg tega obstajajo profesionalni gasilci tako da vaška društva nimajo v Ljubljani kaj dosti početi, razen zbiranja prispevkov za zabave in iskanja pobeglih papagajčkov. Kljub temu so mi veseljaki prisrčni in primaknem nekaj soldov za žurko.
Kaj pa vem, na Rudniku so prišli vsaj 15 minut pred profesionalci, ko je zagorelo na naši bajti.

LeQuack ::

A je možno donacije uveljavljati kot davčne olajšave, tako kot to lahko firme delajo?
Quack !

Horas ::

hehe, seveda bom za ene tak kot je un na prejši strani prilepil slikco. ker sem v manjšini. se počutite močne tule gor enede dupe pa ostali dripci.

in pa ne nisem shintaro kolkrat vam morm povedat. pa ja menda opazite razliko?

jype ::

Horas je izjavil:

in pa ne nisem shintaro kolkrat vam morm povedat. pa ja menda opazite razliko?
Seveda. Šintaro je duševni bolnik, ti si se pa sam odločil, da se boš obnašal kot kreten.

Horas ::

ne, samo moti vas zelo ker sem nnapisal direkt in "brezsrčno" kenede? dans je treba ovinkarit pa se opravičvat če hočeš povedat kaj proti drugače mislečim

Reycis ::

Alien123 je izjavil:

Tale folk je poln denarja. Dobijo socialno, parkrat na leto gredo po izredno pomoč, če jim kaj crkne gredo na socialno, nič ne plačajo vrtca, prosijo okoli in še tu zaslužijo. Mrš govno

Kriv je sistem ne pa ljudje, ki igrajo po njegovih pravilih. Če imaš dva mala otroka si ekonomsko na istem, če sta oba starša doma ali pa če služita vsak po 1300€. Kdo je tu kriv?

IL_DIAVOLO ::

Horas je izjavil:

ne, samo moti vas zelo ker sem nnapisal direkt in "brezsrčno" kenede? dans je treba ovinkarit pa se opravičvat če hočeš povedat kaj proti drugače mislečim


To spostujem.

jype ::

Reycis je izjavil:

Kriv je sistem ne pa ljudje, ki igrajo po njegovih pravilih. Če imaš dva mala otroka si ekonomsko na istem, če sta oba starša doma ali pa če služita vsak po 1300€. Kdo je tu kriv?
Matomatiko očitno trenirate na nazi shodih.

Horas je izjavil:

ne, samo moti vas zelo ker sem nnapisal direkt in "brezsrčno" kenede? dans je treba ovinkarit pa se opravičvat če hočeš povedat kaj proti drugače mislečim
Kot so rekli Angleži, dokler so bili še del civilizacije: It costs nothing to be polite.

IL_DIAVOLO je izjavil:

To spostujem.
Tko kot vsak cigo.

jype ::

Mogoče bi samo radi, da jim poveš svoj youtube password.

firbec ::

energetik je izjavil:

Bajta, okolica LJ. Ponavadi ni fehtarjev, pridejo samo domači gasilci 1x letno, da kupimo koledar.
Sta pa nazadnje pozvonili 2 teti in spraševali, če sem srečal Jezusa. Tisto te šele zatrokira, ker nekako ne veš, kaj bi sploh rekel...

Se je pa po mojem v bloku lažje znebiti fehtarjev, ker če okoli bajte nimaš ograje, se ti lahko taki osebki smukajo naokoli, pridejo zadaj na teraso in je potem precej bedno.

Zgleda, da sva soseda. Tudi meni so prodajali Jezusa. Kaj me to pogreje in to stare babe tam 60. Me ne zanima, adijo, odj...........
Sta se pa letos za spremembo od prejšnjih let, ko so hodili gaslici starčki s koledarji, ki so bili nadvse veseli zgolj žganja, pojavila mlad gasilec in nadvse luštna vaška gasilka, oba dobre volje z brezveznim koledarjem. Kako dobro energijo sta prinesla s svojo pojavo, ne znam napisat. Še rekel sem mu, drugo leto pripelji dve punci :) Gaslicem pa res vedno dam €, to so pa res ene take pozitivne osebe, vsak jih spozna šele takrat, ko jih potrebuje. In tudi pri dohodnini grejo z moje strani tisti % vedno njim. Ne me narobe razumet OP, si dober človek in naredil si dobro gesto, le feeling imam, da te je babnca okoli prnesla.

Apofis ::

Že večkrat rečeno...tisti, ki so najbolj potrebni pomoči, večinoma ne fehtarijo...

FrRoSt ::

mr_chai je izjavil:

Danes mi je na vrata pozvonila neka ženska med dvajsetim in tridesetim letom starosti. Na glavi je imela ruto in v roki viledo. S tresočim glasom se mi je že vnašprej opravičevala, ker ji je nerodno prositi za denar, ampak ker naj bi ji za rakom umrla mama, se naj bi sedaj težko preživljala. Rekla je, da je študentka filozofije ter da prodaja vilede iz trgovine po 3 eure višji ceni. Za viledo je hotela 10 eur. Na koncu sem ji dal dva evra in zaprl vrata.

Verjetno me je mal okol prnesla, ampak glede na to, da občaso kakšnemu brezdomcu pred Hoferjem vržem 2 evra, mi je vseeno. Moti me samo, če mi lažejo v obraz, raje vidim, če mi pove po resnici, da zbira denar za heroin in dam še kak evro več.

Življenje v večjih blokih je tudi iz tega razloga, ker ti vsak lahko potrka na vrata, precej manj kvalitetno od življenja v hiši ali manjšem stanovanjskem objektu.
Vsak teden se mi vsaj trije pojavijo na vratih, ki nekaj hočejo ode mene. Zato komaj čakam, da se poberem v hišo, ven iz te precenjene Ljubljane.

Je kdo naletel na to žensko ?

Sem hotel podoben problem malce širše zastaviti, in sicer pod naslovom: Kje in Kako živimo?

Pa nisem vedel, ali bi bila zadeva zanimiva za forumaše. :)

In ne vem še sadaj! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

asdf_jklc ::

Pri nas imamo domofon in posledično zvonec izklopljen. Tako imajo vstop samo tisti, ki vedo, da je treba javit da prideš oz. si prišel, sicer ostanejo zunaj. Zagotovljen mir pred vsemi vrstami prodaje, tečnobami za pusta in podobnim sranjem. Pošta se pa dvigne enkrat tedensko na pošti kar je priporočeno.

DrDre95 ::

firbec je izjavil:

Tudi meni so prodajali Jezusa. Kaj me to pogreje in to stare babe tam 60. Me ne zanima, adijo, odj....

Gaslicem pa res vedno dam €, to so pa res ene take pozitivne osebe, vsak jih spozna šele takrat, ko jih potrebuje.


Torej, sovražiš ženske, rad pa pred vrata dobivaš športne moške. OK.

feryz ::

firbec je izjavil:

Gaslicem pa res vedno dam €, to so pa res ene take pozitivne osebe, vsak jih spozna šele takrat, ko jih potrebuje.
Verjetnost, da boš kdaj koli v življenju potreboval gasilce, je zelo blizu 0,0 procenta. Tako da gre za zelo neracionalno trošenje denarja, ki se ga potroši v ta namen presenetljivo veliko. Več kot se ga dejansko porabi, se ga, seveda, pokrade.
Zanimivo da smo sprejeli dejstvo, da je sprejemljivo čakati na rešilca v nujnem primeru, tudi pol ure in več, gasilci naj bi bili na mestu pa v minuti ali dveh. Jasno je da niso.

V našem selu par gasilcev, brez amortizacije ali investicij, troši okrog pol milijona letno. To so tekoči stroški poslovanja hudo velikega podjetja, ki kar nekaj ustvari. Ne pa stroški deset ali petnajst ljudi, ki se parkrat letno zapelje naokrog. Čarovniki.

Tako da, pod črto, gasilci niso dosti boljši od vsakega drugega fehtarja.

hipertija ::

feryz je izjavil:

firbec je izjavil:

Gaslicem pa res vedno dam EUR, to so pa res ene take pozitivne osebe, vsak jih spozna šele takrat, ko jih potrebuje.
Verjetnost, da boš kdaj koli v življenju potreboval gasilce, je zelo blizu 0,0 procenta. Tako da gre za zelo neracionalno trošenje denarja, ki se ga potroši v ta namen presenetljivo veliko. Več kot se ga dejansko porabi, se ga, seveda, pokrade.
Zanimivo da smo sprejeli dejstvo, da je sprejemljivo čakati na rešilca v nujnem primeru, tudi pol ure in več, gasilci naj bi bili na mestu pa v minuti ali dveh. Jasno je da niso.

V našem selu par gasilcev, brez amortizacije ali investicij, troši okrog pol milijona letno. To so tekoči stroški poslovanja hudo velikega podjetja, ki kar nekaj ustvari. Ne pa stroški deset ali petnajst ljudi, ki se parkrat letno zapelje naokrog. Čarovniki.

Tako da, pod črto, gasilci niso dosti boljši od vsakega drugega fehtarja.


sicer nisem gasilec, samo tole je po mojem mnenju zelo posplošeno. Od kje ti podatki in za katero društvo gre? Vem, da pri nas so gasilci ves denar, ki so ga zbrali namenili za:
- izgradnjo in celotno opremo gasilskega doma
- nakup nove avto cisterne
- redni nakupi ostale opreme (ki mimogrede ni poceni)
- verjetno za registracije vozil, gume ostala redna popravila
- ne organizirajo veselice, samo redni občni zbor za člane

v dobi dobrih 10 let smo tako dobili novo vozilo in moderno opremljen gasilski dom, s tem da so fantje prostovoljno delali vsak popoldan in vikende, večino naredili sami - od izgradnje do elektroinštalacij itd. Dvomim, da so kar koli pobasali v žep, pa tudi če je izginilo nekaj 100EUR, so konec koncev res prizadevni.
_______________________________________________________________

Jaz mislim, da je prej nerazumno in hecno razporejeno s strani države/občin, da ima npr. Škofja vas pri Celju večji vozni park kot pa npr. kakšna manjša mesta kot so: Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Žalec, Vojnik itd... pa so praktično 5km zračne linije od poklicne enote v Celju, ki je najsodobnejša in najbolj opremljena enota v Sloveniji glede na svoj "rajon".

Ne vem... malo več povej, kje bi se potrošilo toliko.

Zgodovina sprememb…

Arzen28 ::

mr_chai je izjavil:

Danes mi je na vrata pozvonila neka ženska med dvajsetim in tridesetim letom starosti. Na glavi je imela ruto in v roki viledo. S tresočim glasom se mi je že vnašprej opravičevala, ker ji je nerodno prositi za denar, ampak ker naj bi ji za rakom umrla mama, se naj bi sedaj težko preživljala. Rekla je, da je študentka filozofije ter da prodaja vilede iz trgovine po 3 eure višji ceni. Za viledo je hotela 10 eur. Na koncu sem ji dal dva evra in zaprl vrata.

Verjetno me je mal okol prnesla, ampak glede na to, da občaso kakšnemu brezdomcu pred Hoferjem vržem 2 evra, mi je vseeno. Moti me samo, če mi lažejo v obraz, raje vidim, če mi pove po resnici, da zbira denar za heroin in dam še kak evro več.

Življenje v večjih blokih je tudi iz tega razloga, ker ti vsak lahko potrka na vrata, precej manj kvalitetno od življenja v hiši ali manjšem stanovanjskem objektu.
Vsak teden se mi vsaj trije pojavijo na vratih, ki nekaj hočejo ode mene. Zato komaj čakam, da se poberem v hišo, ven iz te precenjene Ljubljane.

Je kdo naletel na to žensko ?

Tu ni problem bloka in LJ ampak stanovalcev. Nekdo ne zapira za seboj vrata tako kot je treba. Razen če nimate tako narejeno, da se vrata od zunaj ne dajo odpreti če nimaš ključa ali kartice. Misliš, da je v hiši kaj drugače? Če nimaš ograje, lih tak uletijo do vrat pa težijo.

feryz ::

Podatki so iz bilanc.
Praksa pa iz opazovanja pri gašenju, razdeljevanju sredstev, poslušanju gasilcev ali ex gasilcev.
Ni nobena skrivnost, da tistim zgoraj ni treba nikoli na pumpo. Da imajo razno raznih pomagal, strojev in naprav doma toliko, da jih morajo še na bolhi prodajati.

Kot vsaka druga stvar. Mogoče je namen dober, ampak ljudje zjebejo vse. Lakomnost in požrešnost nima meja.

BTW, pri nas je bil žled 8 dni, brez štroma.
Avstrijski gasilci, ki so prišli na pomoč, so nazadnje lokalce poslali u k..., ker so delali samo oni, naše so pa po oštarijah iskali za navodila. Cele dneve, ne zgolj enkrat, slučajno.
Da ne govorim, da je prispela kompletna cisterna bencina za agregate za rajo, vendar jaz ne poznam niti enega, ki bi ga dejansko dobil. Tudi meni ni uspelo. So ga prej "razdelili". Pa sem 100 metrov od gasilskega doma.
Tudi šlepar vode, preko 20 palet, ki je prispel za razdeljevanje, je čudežno izpuhtel. Niti tega nismo videli. Niti ene flaše. Čeprav smo bili tudi brez vode 4 dni.
Baje je tudi hrana prispela. Pa sol za posipanje. Pa ...

Itd, itd... Ima toga puno. Ko odmisliš humanitarno noto in se malo poglobiš, se ti odpre obzorje. Ni ravno čisto.

Arzen28 ::

Razumemo, apriori si proti gasilcem.

feryz ::

Niti ne. Apriori tudi proti politikom nisem.
Proti lopovom pa vedno. It ti so v večini. Povsod.

estons ::

Arzen28 je izjavil:

Razumemo, apriori si proti gasilcem.


I don't think it means what you think it means.

(Ravnokar ti je navedel specifično izkušnjo, zakaj nima generalno dobrega mnenja o gasilcih, ampak si dopušča zdravo mero skepse. Kar je seveda popolnoma realno. Ali pa misliš, da so vsi ljudje iz kategorije X popolni čistuni in nezmožni napak? Oh boy, are you in for a surprise...)

stara mama ::

Kot da bi rekel, da so vsi župniki pedofili, izven tega pa pedofilija ne obstaja.

Razlika je v izpostavljenosti (posledično tvoji spranosti), procent je pa v vseh sferah precej enakomerno porazdeljen.

Zgodovina sprememb…

hipertija ::

feryz je izjavil:

Podatki so iz bilanc.
Praksa pa iz opazovanja pri gašenju, razdeljevanju sredstev, poslušanju gasilcev ali ex gasilcev.
Ni nobena skrivnost, da tistim zgoraj ni treba nikoli na pumpo. Da imajo razno raznih pomagal, strojev in naprav doma toliko, da jih morajo še na bolhi prodajati.

Kot vsaka druga stvar. Mogoče je namen dober, ampak ljudje zjebejo vse. Lakomnost in požrešnost nima meja.

BTW, pri nas je bil žled 8 dni, brez štroma.
Avstrijski gasilci, ki so prišli na pomoč, so nazadnje lokalce poslali u k..., ker so delali samo oni, naše so pa po oštarijah iskali za navodila. Cele dneve, ne zgolj enkrat, slučajno.
Da ne govorim, da je prispela kompletna cisterna bencina za agregate za rajo, vendar jaz ne poznam niti enega, ki bi ga dejansko dobil. Tudi meni ni uspelo. So ga prej "razdelili". Pa sem 100 metrov od gasilskega doma.
Tudi šlepar vode, preko 20 palet, ki je prispel za razdeljevanje, je čudežno izpuhtel. Niti tega nismo videli. Niti ene flaše. Čeprav smo bili tudi brez vode 4 dni.
Baje je tudi hrana prispela. Pa sol za posipanje. Pa ...

Itd, itd... Ima toga puno. Ko odmisliš humanitarno noto in se malo poglobiš, se ti odpre obzorje. Ni ravno čisto.
+

Če je to res in verjamem da je, je to zelo zelo in še enkrat zelo žalostno. En poizkusi, drugi pa ponovijo, ker vidijo da se da. Vsekakor bi jih pa, ko bi prišli pobirati finance, drugič uprašu kje je tista roba, kam je šla tale roba, da jim vsaj malo narediš slabega občutka, če so še kaj človeka v sebi.

Cruz ::

Ja, s tistimi 10 EUR, ki jih dobijo za koledar, furajo velik biznis. Res ste smešni. Če vam je žal dati, pač ne date. Ni pa potrebno iskati izgovorov, da ste škrti.

Kakor pravijo: Če daš, ti ne sme biti žal, niti ne smeš pričakovati, da dobiš kaj v zameno. Ne bodite taki ciniki, pa bo svet lepši.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

hipertija ::

Cruz je izjavil:

Ja, s tistimi 10 EUR, ki jih dobijo za koledar, furajo velik biznis. Res ste smešni. Če vam je žal dati, pač ne date. Ni pa potrebno iskati izgovorov, da ste škrti.

Kakor pravijo: Če daš, ti ne sme biti žal, niti ne smeš pričakovati, da dobiš kaj v zameno. Ne bodite taki ciniki, pa bo svet lepši.


Za operativna društva to po mojem mnenju ne drži toliko kot po moje velja za kakšna vodstva gasilskih zvez ipd.

DrDre95 ::

Cruz je izjavil:

Res ste smešni. Če vam je žal dati, pač ne date.


Komu to? Gasilcem ali Cerkvi?

c3p0 ::

Gasilcem vedno dam 10-20€.

Na vrata mi je nazadnje pred kakima dvema letoma prišel en mlajši poba, OK oblečen, brez sprenevedanja: "rabim denar". Sem mu dal 2€. Ni ga bilo več.

FrRoSt ::

c3p0 je izjavil:


Na vrata mi je nazadnje pred kakima dvema letoma prišel en mlajši poba, OK oblečen, brez sprenevedanja: "rabim denar". Sem mu dal 2€. Ni ga bilo več.

:)):)):))
Verjetno ga ne rabi več! ;)

Evo, pa si fanta rešil! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

korenje3 ::

mr_chai je izjavil:

Danes mi je na vrata pozvonila neka ženska med dvajsetim in tridesetim letom starosti. Na glavi je imela ruto in v roki viledo. S tresočim glasom se mi je že vnašprej opravičevala, ker ji je nerodno prositi za denar, ampak ker naj bi ji za rakom umrla mama, se naj bi sedaj težko preživljala. Rekla je, da je študentka filozofije ter da prodaja vilede iz trgovine po 3 eure višji ceni. Za viledo je hotela 10 eur. Na koncu sem ji dal dva evra in zaprl vrata.

Verjetno me je mal okol prnesla, ampak glede na to, da občaso kakšnemu brezdomcu pred Hoferjem vržem 2 evra, mi je vseeno. Moti me samo, če mi lažejo v obraz, raje vidim, če mi pove po resnici, da zbira denar za heroin in dam še kak evro več.

Življenje v večjih blokih je tudi iz tega razloga, ker ti vsak lahko potrka na vrata, precej manj kvalitetno od življenja v hiši ali manjšem stanovanjskem objektu.
Vsak teden se mi vsaj trije pojavijo na vratih, ki nekaj hočejo ode mene. Zato komaj čakam, da se poberem v hišo, ven iz te precenjene Ljubljane.

Je kdo naletel na to žensko ?


Brezdomci so tisti, ki so se odpovedali življenju - se jim ne da delat. Torej po lastni volji.
Fehtarji so tisti, ki imajo "popoldanski" ali "dopoldanski" dodatni šiht - fehtarenje in beračenje. Nekateri imajo malo, nekateri dovolj in hočejo več.

Država poskrbi tako za brezdomce kot za reveže. Imajo dovolj.

Tako da ne nasedat. Jaz jim rečem da nisem rdeči križ in čao.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jype ::

korenje3 je izjavil:

Brezdomci so tisti, ki so se odpovedali življenju - se jim ne da delat. Torej po lastni volji.
Pogosta zabloda.

korenje3 je izjavil:

Država poskrbi tako za brezdomce kot za reveže. Imajo dovolj.
Oh, ko bi vsaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

gruntfürmich ::

FTad je izjavil:

estons je izjavil:

Nam so letos prišli eni prodajat gasilske koledarje... Pa ja, valda, evo 2 eur za gasilce. Pol pa gledam tist koledar in sploh ni nobene omemebe gasilcev gor, tud nič nista imela kakšnih "logotipov" na oblačilih (včasih znajo imet kakšen napis z imenom PGD), in študiram, mogoče sta pa pač dva podjetnika samo natisnila X kosov poceni koledarjev in sprobala srečo? Mogoče pa sta bila pa čist legit, kdo bi vedel.

Btw, se mi zdi, da so kakšni taki obiski še bolj problematični, če si v hiši, ker imaš v hiši več možnih vhodov. Ponavadi imaš vhodna vrata, okna v pritličju, pa kakšno teraso... In če je npr. poletje in vse odprto rata hitro neprijetno. Sem pri starših že laufal okol in urgentno zapiral. V bloku imaš pa ena vrata in konec (če nisi glih v pritličju).


te ni nic sram? Ce se ze komu kaj da, so gasilci. Namrec oni ti bodo prisli gasit, ce se kaj zgodi. En spodoben prostovoljen prispevek je najmanj, kar se lahko naredi zanje.


Tebe naj bo sram. Gasilci praviloma prihajajo takšni ki ji vsakdo pozna, ter se tudi podpišeš na papir da si dal prispevek.
Če pridejo kr eni in s čudnim koledarjem to pomeni da je prevara.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Podatki so iz bilanc.
Praksa pa iz opazovanja pri gašenju, razdeljevanju sredstev, poslušanju gasilcev ali ex gasilcev.
Ni nobena skrivnost, da tistim zgoraj ni treba nikoli na pumpo. Da imajo razno raznih pomagal, strojev in naprav doma toliko, da jih morajo še na bolhi prodajati.

Kot vsaka druga stvar. Mogoče je namen dober, ampak ljudje zjebejo vse. Lakomnost in požrešnost nima meja.

BTW, pri nas je bil žled 8 dni, brez štroma.
Avstrijski gasilci, ki so prišli na pomoč, so nazadnje lokalce poslali u k..., ker so delali samo oni, naše so pa po oštarijah iskali za navodila. Cele dneve, ne zgolj enkrat, slučajno.
Da ne govorim, da je prispela kompletna cisterna bencina za agregate za rajo, vendar jaz ne poznam niti enega, ki bi ga dejansko dobil. Tudi meni ni uspelo. So ga prej "razdelili". Pa sem 100 metrov od gasilskega doma.
Tudi šlepar vode, preko 20 palet, ki je prispel za razdeljevanje, je čudežno izpuhtel. Niti tega nismo videli. Niti ene flaše. Čeprav smo bili tudi brez vode 4 dni.
Baje je tudi hrana prispela. Pa sol za posipanje. Pa ...

Itd, itd... Ima toga puno. Ko odmisliš humanitarno noto in se malo poglobiš, se ti odpre obzorje. Ni ravno čisto.

Nesrečen slučaj s pokvarjenimi ljudmi.

So pa drugi kraji, recimo sem dal par let nazaj gasilcem za koledar 50€ pa so me imeli skoraj za boga, ker nihče ne prispeva toliko.
Ali pa nekje drugje kjer celoten kraj živi za gasilstvo in imajo zbiranje denarja za nov avto: zlati boter naziv in dajo po 1000€ posamezniki, in ni jih malo! Pa srebrni in bronasti botri...
Nekje je to nepredstavljivo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alien123 ::

Reycis je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Tale folk je poln denarja. Dobijo socialno, parkrat na leto gredo po izredno pomoč, če jim kaj crkne gredo na socialno, nič ne plačajo vrtca, prosijo okoli in še tu zaslužijo. Mrš govno

Kriv je sistem ne pa ljudje, ki igrajo po njegovih pravilih. Če imaš dva mala otroka si ekonomsko na istem, če sta oba starša doma ali pa če služita vsak po 1300€. Kdo je tu kriv?


torej praviš da je isto, če starša skupaj zaslužita 2600€ ali če sta oba na socialnem?

Mato989 ::

Fehtarji in brezdomci so večinoma pijančki, zadrogiranci, je pa par redkih primerov ko so pač splet okoliščin katerih niso zakrivili sami, ampak to je morda 1 na 500... Nikomur več nič ne dajem, niti gasilcem, ker plačujemo davke zato da potem država meče denar za nekoristne tabornike namesto da bi ukinila vojsko obdržala 500 specialcev in namenila proračun gasilcem... zdaj mormo pa mi iz lastnih žepov obdavčen keš donirat prostovoljcem!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jocoj ::

Alien123 je izjavil:



torej praviš da je isto, če starša skupaj zaslužita 2600€ ali če sta oba na socialnem?
Če imata nekaj otrok, potem je približno podobno, da se ne splača delat.

Mato989 ::

jocoj je izjavil:

Alien123 je izjavil:



torej praviš da je isto, če starša skupaj zaslužita 2600EUR ali če sta oba na socialnem?
Če imata nekaj otrok, potem je približno podobno, da se ne splača delat.


Ni res... podobno je če sta 2 na minimalcu ali par evrov čez in imata DVA otroka ali pa če sta oba na socialni in imata DVA otroka... samo to je podobno... če starša zaslužita 1.300EUR NETO potem ni šans da je katerakoli računica v prid socialni ob pogoju da imata 2 otroka... ne 10 seveda.

Še vedno pa je to žalostno... zato pa pravim da bi morali za razplod pridobit dovoljenje in it če ENAK postopek kot je za stanovanjski kredit za 30 let... če ne zmoreš dobit kredita za 30 let za flet, tudi razplojevat ne bi smel, ker nisi finančno SPOSOBEN!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

borut_p ::

Mato989 je izjavil:

Fehtarji in brezdomci so večinoma pijančki, zadrogiranci, je pa par redkih primerov ko so pač splet okoliščin katerih niso zakrivili sami, ampak to je morda 1 na 500... Nikomur več nič ne dajem, niti gasilcem, ker plačujemo davke zato da potem država meče denar za nekoristne tabornike namesto da bi ukinila vojsko obdržala 500 specialcev in namenila proračun gasilcem... zdaj mormo pa mi iz lastnih žepov obdavčen keš donirat prostovoljcem!


Kaj bi pa s 500 specialci počel? Na piknike hodil? Uporabnost 500 pripadnikov je enaka kot 0. Za 500 vojakov rabiš še 1000 oficirjev (vsaj očitno v SLO je tako - za 2.300 vojakov imamo 4.000 priveskov)

Ukinit popolnoma 500mio budžeta pa malo pametneje razporedit.

Mato989 ::

borut_p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fehtarji in brezdomci so večinoma pijančki, zadrogiranci, je pa par redkih primerov ko so pač splet okoliščin katerih niso zakrivili sami, ampak to je morda 1 na 500... Nikomur več nič ne dajem, niti gasilcem, ker plačujemo davke zato da potem država meče denar za nekoristne tabornike namesto da bi ukinila vojsko obdržala 500 specialcev in namenila proračun gasilcem... zdaj mormo pa mi iz lastnih žepov obdavčen keš donirat prostovoljcem!


Kaj bi pa s 500 specialci počel? Na piknike hodil? Uporabnost 500 pripadnikov je enaka kot 0. Za 500 vojakov rabiš še 1000 oficirjev (vsaj očitno v SLO je tako - za 2.300 vojakov imamo 4.000 priveskov)

Ukinit popolnoma 500mio budžeta pa malo pametneje razporedit.


500 specialcev bi ohranil z par oficirji samo zato da smo vsaj teoretično operativno sposobni, hkrati nas pa to stane 10x manj kot zdaj... lepo daš 500 res vrhunskim terenskim specialcem ki imajo šolanje in orožje kot treba, proper plače tam 2-3k bruto in je to to...pa 25 oficirjev in General... pa max 20 civilnih uslužbencev ki skrbijo za nabavo, malico, opremo itd... to je cca. 550 ljudi ki bi bili tam samo če bi jih res rabili...

Ostali denar pa v policijo in gasilce..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jocoj ::

Mato989 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Alien123 je izjavil:



torej praviš da je isto, če starša skupaj zaslužita 2600EUR ali če sta oba na socialnem?
Če imata nekaj otrok, potem je približno podobno, da se ne splača delat.


Ni res... podobno je če sta 2 na minimalcu ali par evrov čez in imata DVA otroka ali pa če sta oba na socialni in imata DVA otroka... samo to je podobno... če starša zaslužita 1.300EUR NETO potem ni šans da je katerakoli računica v prid socialni ob pogoju da imata 2 otroka... ne 10 seveda.
Kaj ne znaš brat. Napisal sem nekaj otrok in ne par. Kateri cigoti pa imajo samo po dva otroka?

Mato989 ::

jocoj je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Alien123 je izjavil:



torej praviš da je isto, če starša skupaj zaslužita 2600EUR ali če sta oba na socialnem?
Če imata nekaj otrok, potem je približno podobno, da se ne splača delat.


Ni res... podobno je če sta 2 na minimalcu ali par evrov čez in imata DVA otroka ali pa če sta oba na socialni in imata DVA otroka... samo to je podobno... če starša zaslužita 1.300EUR NETO potem ni šans da je katerakoli računica v prid socialni ob pogoju da imata 2 otroka... ne 10 seveda.
Kaj ne znaš brat. Napisal sem nekaj otrok in ne par. Kateri cigoti pa imajo samo po dva otroka?


Nekaj je vse od 2 naprej lahko tudi 40 ja... ti si pač podal poljubno interpretacijo besede nekaj in jaz sem jo uporabil potem pa jaz ne znam brat... prej se ti ne znaš izražat dovolj definirano napiši 4-10 če misliš tako ne pa "nekaj"

Se pa strinjam da če imaš 40 otrok da 1.300 neto ni ekvivalentno ja... ker si itak 40 let na porodniški =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zobnik ::

V stiski se lahko znajde vsak, danes imaš družino, lepo hišo, plačuješ redno stroške, hodiš delat, zaslužiš, skratka vse gre kot po maslu.

Potem pa zboliš, ker ne moreš več plačevat rednih stroškov zapadeš v krizo, ženska te zapusti, otrok vzame, bajta gre na dražbo...itd

Tako da pazte na svoje besede.

In jaz nikol nobenmu ne dam, če bi me pa kdo zaprosil, da je lačen in da če lahko grem kupt v trgovino pa bi to naredil, 2kg kruha nareznaga je 1-2 evra in kozarec gorčice manj kot 1 evro.....

jocoj ::

Mato989 je izjavil:



Nekaj je vse od 2 naprej lahko tudi 40 ja... ti si pač podal poljubno interpretacijo besede nekaj in jaz sem jo uporabil potem pa jaz ne znam brat... prej se ti ne znaš izražat dovolj definirano napiši 4-10 če misliš tako ne pa "nekaj"

Se pa strinjam da če imaš 40 otrok da 1.300 neto ni ekvivalentno ja... ker si itak 40 let na porodniški =)

Glej vsaka proper romska ali kosovarska familija ima 5+ otrok, sedaj si pa sam preračunaj, ali se splača uradno delat za 2600 EUR ali ne.

Drevesce ::

KAVINSKY je izjavil:

mr_chai je izjavil:

S tresočim glasom se mi je že vnašprej opravičevala, ker ji je nerodno prositi za denar, ampak ker naj bi ji za rakom umrla mama, se naj bi sedaj težko preživljala.


Meni je ena taka v BTCju prosila za kaj drobiža za parkirnino, ker dovolj gotovine nima, kartica ji ne dela...
... dal evro, potem pa tuhtal kje sploh je za plačati parkirnino. Mine par mesecev, isto parkirišče, vidim da nekomu drugemu isto teži. :))


Hehe je tudi mene prosila. Pa sploh ni bila švoh oblečena - dobra varka. Denarja ji seveda nisem dal.

Dam gasilcem enkrat na leto 10-20€, pa morda enkrat na leto kupim novice. Sovražim pa berače, ki od mene pričakujejo denar, samo zato ker reče prosim, da o tistih, ki me motijo med kavo v centru sploh ne omenjam.

Se pa spomnim dva tedna nazaj, kako mi je nek "Ribnčan" pomagal najti parking na tržnici. Dejansko me je usmeril v neko rupo, kjer mi na pamet ne bi padlo ga dat tja not. Takemu, ki vsaj nekaj naredi mi ni problem dat tistega evra ali dva.

Glede na to, da nosim vse manj gotovine s sabo - vcasih je sploh ne, pa tako ali tako nimam niti kaj dati.

kuall ::

mr_chai je izjavil:

Moti me samo, če mi lažejo v obraz, raje vidim, če mi pove po resnici, da zbira denar za heroin in dam še kak evro več.

Saj narkomane se da takoj spoznat, če nisi neumen. Znaki med drugim: narkomanski nizek glas, zamorjen izraz na obrazu, govorjenje ni razločno.

KAVINSKY je izjavil:

Meni je ena taka v BTCju prosila za kaj drobiža za parkirnino, ker dovolj gotovine nima, kartica ji ne dela...
... dal evro, potem pa tuhtal kje sploh je za plačati parkirnino. Mine par mesecev, isto parkirišče, vidim da nekomu drugemu isto teži. :))

V btcju je včasih ena mlada ženska, še pred 10 leti, prosila za kak evro, ker rabi za avtobus al kaj že. Takrat je zgledala še normalno, ne bi mogel rečt, ali govori resnico. Prevrti 10 let naprej je ta ista ženska čista narkomanka po izgledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

narkomanski nizek glas, zamorjen izraz na obrazu, govorjenje ni razločno.
Kot bi opisoval kualla.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: c3p0 ()

bozicje ::

Men je eden fehtal na avtobusni postaji. Bil je s posodo za benz. Ces, da mu je zmanjkal bencina in ce mu lahko dam denar, ker nujno rabi. Ponavad pogruntam laznivce. No, ta mladi gospod, okrog 25 let je bil zelo prepricljiv. Ni zgledal kot klosar, narkoman ali pijanc. Zgledal je normaln, prijazen. Tudi ni zgledal reven. Njegova zgodba in govorica, custva in nacin pa zelo prepricajo. Sem mu verjel in izjemoma dal. Cez priblizno 2 tedna sem ga ponovno videl iz busa. Tudi v ljubljani ampak na drugi lokaciji. Iz busa sem ga zagledal ko je stal ob cesti z isto posodo za benz in z nasmeskom fehtal drugo zrtvo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smiselnosti gasilskih društev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516832 (2018) titovili
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44246596 (33818) jype
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
464987 (3801) disposable2
»

Placebo se uporablja vsepovsod (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7721371 (17541) HeMan
»

Obiranje ljudi na vsakem koraku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12416171 (12384) Furbo

Več podobnih tem