» »

Elden Ring [Great Rune] (FromSoftware)

Elden Ring [Great Rune] (FromSoftware)

««
5 / 31
»»

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Gogyto je izjavil:


Jaz zaenkrat kot astrolog uporabljam Demi-Human Queens staff v navezi z Glintstone Arc sorcery. Staff dobiš na Weeping peninsuli, urok pa sem jaz že mel v startu, dobiš pa ga lahko tudi v začetni mapi.


Ja ti si astrolog jaz tega zaenkrat sigurno ne bi mogel uporabljati, ker vlagam v DEX in STR. Po palico bom pa šel in kakšen manj zahteven urok za začetek, ki ne zahteva veliko atributov.


Ta urok je res osnoven in v startu rabiš 13 Inteligencea. Je pa fin, ker lahko z enim zamahom škodiš več likom, odvisno kako narazen stojijo.

oo7 je izjavil:

Gogyto je izjavil:


Smith stones dobiš kar nekaj komadov v tistem rudniku za zmajem v začetni mapi, za tistim otočkom, kjer je prvi zmaj.


Na tisti otok sem prišel po podzemni poti iz votline v katero greš iz plaže blizu tistega trgovca. V tisti votlini je polno opic in dva mini šefa potem pa prideš na otok kjer leži zmaj. Na tistem otoku je še rudnik ali si mislil ta pot kot rudnik ?


Ne. Super pa, da vem, kje se pride na oni otok južno. Tega jaz nisem vedel.
Jaz govorim o rudniku, ki se nahaja blizu začetne lokacije. ko prideš ven na planjavo iz tiste začetne bajte... Desno dol greš mimo onih treh harpij in prideš do močvirja. Čez tisto ruševino se nahaja zmaj in za zmajem je taka soteska, kjer je na koncu vhod v rudnik. Tam so razmeroma lahki nasprotniki in hitro nabereš kar nekaj materiala za upgrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

oo7 ::

Gogyto je izjavil:


Ne. Super pa, da vem, kje se pride na oni otok južno. Tega jaz nisem vedel.
Jaz govorim o rudniku, ki se nahaja blizu začetne lokacije. ko prideš ven na planjavo iz tiste začetne bajte... Desno dol greš mimo onih treh harpij in prideš do močvirja. Čez tisto ruševino se nahaja zmaj in za zmajem je taka soteska, kjer je na koncu vhod v rudnik. Tam so razmeroma lahki nasprotniki in hitro nabereš kar nekaj materiala za upgrade.


Tistega zmaja pa še nisem srečal. Tam potem še nisem bil. Moram raziskat.

Jaz sem iz firbca pogledal celotno mapo na internetu in je ogromna. Mislim, da je vse skupaj 6 regij.

Se držiš poti tistih plamenov na mapi, ki so nek smerokaz ?

Gogyto ::

Načeloma se. Sam me vmes pol zanese na milijon strani. :)

Skušam it po lučkah, da čim prej najdem 'konec' mape oz tisti kip, ki ti mapo regije da. Pol pa bluzim okoli, ker probam ojačat lik. Pa delam te manjše opravke po mapi. Zaenkrat od bossov naredil samo prvega, da sem lahko na grad prišel. Pol je pa odlom. Drugi boss, tisti Godrick, bo padel danes, jutri... odvisno od časa. Probal parkrat, pridem do druge faze. K sreči se da delat polno stvari brez da bi moral sesut bossa, hehe.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

Načeloma se. Sam me vmes pol zanese na milijon strani. :)

Skušam it po lučkah, da čim prej najdem 'konec' mape oz tisti kip, ki ti mapo regije da. Pol pa bluzim okoli, ker probam ojačat lik. Pa delam te manjše opravke po mapi. Zaenkrat od bossov naredil samo prvega, da sem lahko na grad prišel. Pol je pa odlom. Drugi boss, tisti Godrick, bo padel danes, jutri... odvisno od časa. Probal parkrat, pridem do druge faze. K sreči se da delat polno stvari brez da bi moral sesut bossa, hehe.


Jaz sem tudi premagal komaj prvega šefa in kar nekaj mini šefov. V tej igri je res veliko mini šefov tista megla je skoraj v vsaki luknji :)
Jaz sem pa prišel do gradu, ker sem si tako želel potem pa ga postavil na stranski tir :)) in šel nazaj raziskovat Limgrave.
Sem pogledal celo mapo in videl, da je še veliko za raziskat :)

Že zdaj lahko rečem zase, da je tole najboljša igra od From software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Gogyto ::

Meni je trenutno kar pri vrhu game ever. Tako dobro so skombinirali open world, queste, raziskovanje, minisvet v svetu... tolk velik svet, da brez problema naredijo warpanje do teh lučk iz mape, brez nekih posebnih 'predpriprav', v smislu, rabiš najprej odklent ability, kupit čirulečarule... Amazing. Igram day one, preko 30 ur že v igri, pa imam občutek, da še startne mape nisem predelal preko 60 %... Tako da, tudi jaz bom pomoje zdaj najprej Limgrave predelal podolgem in počez. Recimo, na tistem južnem otoku sploh še bil nisem, mater. :|

scipascapa ::

Tole bom jaz igral pol leta hehe...11 ur pa komaj prvi pravi boss in ostali mini itd...

glede smithing stones: https://www.ign.com/wikis/elden-ring/Wh...

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Serija je napredovala čisto na vseh področjih.
Odprti svet prvo sem bil malo skeptičen ampak to jih je uspelo mojstrsko.
Za vsakim vogalom en mini šef.
Mobilnost lika je večja kot kdaj koli prej sedaj lahko skačes višje sploh pa z konjem ni omejitve tisti tok zraka te vrže nekaj kilometrov v zrak :))
Boj na konju je odličen, ko se enkrat privadiš.
Svet je lep in zanimiv za raziskovanje kjer te v vsaki luknji nekaj čaka.
Edino glasba mi je na trenutke malo zamorjena.

fiti ::

Sem našel votlino v sredini soteske levo, takoj ko sem premagal Bloody finger Nerijus. Notri je kar nekaj Smithhin stones. Pa tudi mini boss Patches. Potem pa je na koncu soteske vhod v katakombe. Notri je kar pestro, nisem še reaziskal.

Limgraves Tunnels so na skrajnem severu močvirja, kjer me tudi veliko kamnov za kovača. Pa tudi opcijski boss Stonedigger Troll. V ruševinah močvirja je tudi klet, v kateri je skrinja, ki te transportira v Sellia Crystal Tunnel, ki se nahaja v Caleid daleč stran od Limgrave. Precej težki nasprotniki in dolga pot nazaj.

Igra je super ko se privadiš, je pa kar dolg "learning curve".

oo7 ::

Margit sovražnik predno vstopiš v grad . Tisto je verjetno tudi mini šef, ker ne pusti nič za sabo ? Tisti taveliki šefi naj bi puščali kot v Dark Souls duše katere lahko pretopiš v več run ali v orožje.

oo7 ::

Elden Ring is the biggest non-FIFA or Call of Duty launch since Red Dead Redemption 2 | UK Digital Charts
Bigger than Assassin's Creed Valhalla, bigger than Cyberpunk 2077

https://www.gamesindustry.biz/articles/...

oo7 ::

Elden Ring na Steamu prodal že več kot 10 000 000 kopij :O

Gogyto ::

včeraj slučajno uletel v Siofra river.8-O

Uauuuu. Ti niso normalni. Kaj vse so dal v špil. Porabil cel dan na lokaciji, pa še nisem vsega obdelal.

oo7 ::

Jaz sem pa trenutno prišel, do novega gradu čisto južno v Limgrave.

Gogyto je izjavil:

včeraj slučajno uletel v Siofra river.8-O

Uauuuu. Ti niso normalni. Kaj vse so dal v špil. Porabil cel dan na lokaciji, pa še nisem vsega obdelal.



To je že ven iz Limgrave mape ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Mi je uspelo ubiti šefa na jugu Limgrave. Za nagrado sem dobil greatsword ampak zahteva 40 str jaz pa imam samo 23 :P

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem pa trenutno prišel, do novega gradu čisto južno v Limgrave.

Gogyto je izjavil:

včeraj slučajno uletel v Siofra river.8-O

Uauuuu. Ti niso normalni. Kaj vse so dal v špil. Porabil cel dan na lokaciji, pa še nisem vsega obdelal.



To je že ven iz Limgrave mape ?


To še vse spada pog Limgrave, vendar gre v podzemlje in kot porajtam, nato lahko prideš ven severovzhodno od Limgravea. Tam ko je tisti kristalni rudnik, v katerega prideš, če te tista skrinja zadimi v začetni mlakuži, v tistih ruševinah spodaj...

Ogromen plac, še ena mapa, praktično enako velika kot Limgrave. Sick. Pa dva mini bossa, če sem prav razumel.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz sem pa trenutno prišel, do novega gradu čisto južno v Limgrave.

Gogyto je izjavil:

včeraj slučajno uletel v Siofra river.8-O

Uauuuu. Ti niso normalni. Kaj vse so dal v špil. Porabil cel dan na lokaciji, pa še nisem vsega obdelal.



To je že ven iz Limgrave mape ?


To še vse spada pog Limgrave, vendar gre v podzemlje in kot porajtam, nato lahko prideš ven severovzhodno od Limgravea. Tam ko je tisti kristalni rudnik, v katerega prideš, če te tista skrinja zadimi v začetni mlakuži, v tistih ruševinah spodaj...

Ogromen plac, še ena mapa, praktično enako velika kot Limgrave. Sick. Pa dva mini bossa, če sem prav razumel.



Kristalni rudnik ne spada več pod Limgrave. Misliš na tisti rudnik kamor te teleportira skrinja iz katere se zakadi črn dim ?

Tam kjer si so zelo težki nasprotniki ?

Badwolff ::

Kako se da obranit spellov? Razen rolanja še kaj deluje? Kka 100% magic protection ščit? Ko prideš iz limgrava so nenadoma nasprotniki polni magije.
Ima kdo recept za kak soliden Bolt, ne sam tistega koščenega?

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Gogyto je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz sem pa trenutno prišel, do novega gradu čisto južno v Limgrave.

Gogyto je izjavil:

včeraj slučajno uletel v Siofra river.8-O

Uauuuu. Ti niso normalni. Kaj vse so dal v špil. Porabil cel dan na lokaciji, pa še nisem vsega obdelal.



To je že ven iz Limgrave mape ?


To še vse spada pog Limgrave, vendar gre v podzemlje in kot porajtam, nato lahko prideš ven severovzhodno od Limgravea. Tam ko je tisti kristalni rudnik, v katerega prideš, če te tista skrinja zadimi v začetni mlakuži, v tistih ruševinah spodaj...

Ogromen plac, še ena mapa, praktično enako velika kot Limgrave. Sick. Pa dva mini bossa, če sem prav razumel.



Kristalni rudnik ne spada več pod Limgrave. Misliš na tisti rudnik kamor te teleportira skrinja iz katere se zakadi črn dim ?

Tam kjer si so zelo težki nasprotniki ?


Tako ja. Kot pravim, jaz sem našel vhod v Limgraveu, mapa spodaj pa je tako velika, da prideš ven pri tistem rudniku, ja. Praktično še en svet je 'pod površjem'.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:



Tako ja. Kot pravim, jaz sem našel vhod v Limgraveu, mapa spodaj pa je tako velika, da prideš ven pri tistem rudniku, ja. Praktično še en svet je 'pod površjem'.



Pa so težki nasprotniki tam ?

Jaz sem zaključil grand na jugu Limegrave in šel v grad Stormhill. Vitezi so težki za popizdit ;((

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

Kako se da obranit spellov? Razen rolanja še kaj deluje? Kka 100% magic protection ščit? Ko prideš iz limgrava so nenadoma nasprotniki polni magije.
Ima kdo recept za kak soliden Bolt, ne sam tistega koščenega?



Kako se pa reče kraju kjer si zdaj ?



Drugače pa iz reddit-a - you get a certain whetstone you can use ashes of war to change the shield to a magic shield. Greatly boosting defence.

Also the Shield Drake Talisman is available from beating a dungeon in the Weeping Peninsula.

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Gogyto je izjavil:



Tako ja. Kot pravim, jaz sem našel vhod v Limgraveu, mapa spodaj pa je tako velika, da prideš ven pri tistem rudniku, ja. Praktično še en svet je 'pod površjem'.



Pa so težki nasprotniki tam ?

Jaz sem zaključil grand na jugu Limegrave in šel v grad Stormhill. Vitezi so težki za popizdit ;((


Eni ja, eni ne. So neki 'aquamani', ki so sicer trpežni, ampak počasni ko stu mater, tako da ena na ena ni pene. Pol maš pa ene 'vikinge', ki so pa agilni in veliki in kot neki duhovi, ki se pojavijo šele ko si dovolj blizu, kar te zna presenetit.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

oo7 je izjavil:

Gogyto je izjavil:



Tako ja. Kot pravim, jaz sem našel vhod v Limgraveu, mapa spodaj pa je tako velika, da prideš ven pri tistem rudniku, ja. Praktično še en svet je 'pod površjem'.



Pa so težki nasprotniki tam ?

Jaz sem zaključil grand na jugu Limegrave in šel v grad Stormhill. Vitezi so težki za popizdit ;((


Eni ja, eni ne. So neki 'aquamani', ki so sicer trpežni, ampak počasni ko stu mater, tako da ena na ena ni pene. Pol maš pa ene 'vikinge', ki so pa agilni in veliki in kot neki duhovi, ki se pojavijo šele ko si dovolj blizu, kar te zna presenetit.



Saj enega ali dva ubijem potem tretji me pa ubije, ker mi zmanjka prve pomoči. Sploh tisti helikopterski napadi so brutalni.

oo7 ::

Ashes of war ali jih je možno prenašati iz enega orožja na drugo ali, ko ga daš na eno orožje je tam fiksno ?

Badwolff ::

oo7 je izjavil:

Ashes of war ali jih je možno prenašati iz enega orožja na drugo ali, ko ga daš na eno orožje je tam fiksno ?


Možno, sam unequipaš.

oo7 je izjavil:




Kako se pa reče kraju kjer si zdaj ?
.


Liburnia.
V bistvu poskušam dobit unlimited smithing Stones

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ashes of war ali jih je možno prenašati iz enega orožja na drugo ali, ko ga daš na eno orožje je tam fiksno ?


Možno, sam unequipaš.

oo7 je izjavil:




Kako se pa reče kraju kjer si zdaj ?
.


Liburnia.
V bistvu poskušam dobit unlimited smithing Stones



Kateri level pa si ? A je kakšen rudnik tam za unlimited smitih stones ?

oo7 ::

Sem šel danes prvič probati Evergol pa me je vitez razsul. Verjetno tisti z magic na daleč ne bo imel prevelikih težav z njim.

sentiš ::

je treba preigrati Dark Souls pred to igro, ali poznati zgodbo?

Lonsarg ::

Zgolj stil je enak, zgodbeno ni nobene povezave med Dark Souls in Elden Ring.

Pa tudi pri Dark Souls 1,2,3 so zgodbe take "misteriozno nedorecene" da je cisto vseeno ce naprimer igras samo trojko.

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Sem šel danes prvič probati Evergol pa me je vitez razsul. Verjetno tisti z magic na daleč ne bo imel prevelikih težav z njim.


Evergol viteza, če je to tisti na lokaciji, predno greš na Weeping peninsula, si pusti za kasneje. Z njim je povezan quest, pa ne vem, kako deluje, če ga fentaš preden dobiš quest. Najti moraš Volkodlaka, ki ti da misijo, da najdeš tega viteza (ima ime). Ko ga nato fentaš, ti še volkodlak da nagrado.

Badwolff ::

oo7 je izjavil:




Kateri level pa si ? A je kakšen rudnik tam za unlimited smitih stones ?


L45
Dobiš smithing stone bell bearing, Ga daš dvojčicama na roundtable, pol pa lahko kupuješ smithing stone 1 in 2 pri njima, 300 in 800 run sta.

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

oo7 je izjavil:




Kateri level pa si ? A je kakšen rudnik tam za unlimited smitih stones ?


L45
Dobiš smithing stone bell bearing, Ga daš dvojčicama na roundtable, pol pa lahko kupuješ smithing stone 1 in 2 pri njima, 300 in 800 run sta.



Hitro napreduješ.

To se vsekakor splača dobiti smithing stone bell bearing.

oo7 ::

Trgovec, ki te opozori na glavna vrata Stormveil gradu me ne mara :)) po nesreči sem padel v luknjo in direktno na njega sedaj pa kadar me vidi me napada.

Badwolff ::

Tistega se itak splača ubit, dobiš en bell

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

Tistega se itak splača ubit, dobiš en bell


Aja ? :)
Nisem upal, ker prodaja nekaj dobrih stvari.

fiti ::

Ta trgovec ti krade rune! Vsakič ko umreš in pobiraš rune vidiš, da manjkaj kar nekaj run. V kolikor ga ubiješ dobiš nazaj vse ukradene rune, vendar moraš to storiti preden premagaš Godricka.

Bell, ki ga spusti daš dvojčicama pri Round Table in potem so tam na voljo vse stvari, ki jih je prodajal.

oo7 ::

fiti je izjavil:

Ta trgovec ti krade rune! Vsakič ko umreš in pobiraš rune vidiš, da manjkaj kar nekaj run. V kolikor ga ubiješ dobiš nazaj vse ukradene rune, vendar moraš to storiti preden premagaš Godricka.

Bell, ki ga spusti daš dvojčicama pri Round Table in potem so tam na voljo vse stvari, ki jih je prodajal.



Kaj se pa zgodi če prej ubiješ Godricka kot trgovca ?

fiti ::

Dobiš samo 200 run :(

oo7 ::

fiti je izjavil:

Dobiš samo 200 run :(


Ja sem prej fental Gordicka potem pa še trgovca :| Ampak važno, da je pustil bell.

oo7 ::

Katero orožje največ uporabljate ? Jaz največ zaenkrat uporabljam Uchigatana. Za malo večjo škodo delat pa greatsword. Sicer imam enega boljšega ampak ga ne bom še kmalu uporabljal, ker potrebuje veliko str.

Gogyto ::

Badwolff je izjavil:

Tistega se itak splača ubit, dobiš en bell


Huh, tega pa nisem vedel. :)
No ja, bell sem k sreči nekje že dobil in ga dal naprej tam v Roundtable lokaciji.

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Katero orožje največ uporabljate ? Jaz največ zaenkrat uporabljam Uchigatana. Za malo večjo škodo delat pa greatsword. Sicer imam enega boljšega ampak ga ne bom še kmalu uporabljal, ker potrebuje veliko str.


Zelo dolgo sem imel za second weapon Uchigatano, zdaj pa že nekaj časa nek Crystal sword, za primarno pa Demi-Human staff, seveda ustrezno nadgrajen.
Zanimivo pa, da od armourja pa še vedno furam startni komplet, razen za čelado imam Guardian mask

scipascapa ::

Patchesa moram najt in ubit, ker je prasec :)

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

Rabiš lokacijo al boš sam iskal? Ravno včeraj sem ga fental, slučajno. Je kak quest zanj?

oo7 ::

Jaz ga pa nisem ubil ampak samo premagal :|

scipascapa ::

ja quest je, poglej wiki :)

oo7 ::

Mene je napadel zato, ker sem mu iz skrinje pobral ene cunje. Sem ga premagal in se je predal potem ga pa nisem ubil.

oo7 ::

Kaj če pobiješ vse trgovce ali vsi pustijo bell ? Potem imaš celo trgovino na enem mestu ?

scipascapa ::

Nisem 100% za to.

Gogyto ::

Ma, nočem preveč gledat Wiki, igram na slepo, pa kar odkrijem sam..

Zanimivo, 007, jaz sem ga pa fental. :) Enako, napadel me je, ker sem mu izropal skrinjo, haha. In pol je pač napadel in dobil, kar mu pritiče. :))

oo7 ::

Še vedno raziskujem Limgrave čeprav sem že končal Stormveil castle. Sem odkril podzemno mesto Sofia river. Gogyto ti si že bil tam si končal ali je pretežko območje za nižji level ?
««
5 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Horizon Forbidden West [Horizon Zero Dawn 2] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9911646 (448) yayo
»

God of War Ragnarök [God of War 5] (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
24830349 (1128) oo7
»

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
677762 (527) ahac
»

Lords of the Fallen 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
768690 (1443) oo7
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019924 (5571) FlyingBee

Več podobnih tem