» »

Elden Ring [Great Rune] (FromSoftware)

Elden Ring [Great Rune] (FromSoftware)

««
4 / 31
»»

Buggy ::

Spet en od spilov, ki so ga reviewerji nahypal do onemoglosti, praksa je pa nekaj drugega...vsaj za PC, kar je sicer po svoje razumljivo, saj zadnje case dobrega porta s konzole niti ni bilo. Zalostno.

oo7 ::

Sem igral zdaj dobre pol ure brez vsake težave na PC-ju.

V nastavitvah sem 4 stvari ugasnil tiste katere gredo na off tiste ,ki ne pa na low.

Depth of field
Motion blur
Volunetric Quality
Global Illumination Quality


Nisem imel niti ene težave.

Buggy ::

bojda do stekanje pride sele kasneje v igri, vsaj tako je prebrati na Steam discussion in zadni patch tega naj nebi v celoti odpravil. Je pa seveda veliko odvisno tudi od HW in stanja driverjev na PC-ju.

...kakorkoli vesel bi bil, da bi stvar cimprej sanirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

oo7 ::

Ko si že omenil driverje sploh še nisem posodobil Nvidia driverjev na zadnjo verzijo.

Buggy ::

Jaz sem na 511.65, se pravi predzadnjimi in preset maximum (brez dotikanja advance nastavitev) na 1080ti na 1440p dela na lockanih 60fps, ko prides ven do onega jezdeca pa obcasno pade na 50fps, ce se res vrtim in gledam v daljavo. Dost kul. GPU na 85% (2025Mhz steady), CPU (5600X) na 25%. Zaenkrat.
Drugace pa si lahko pod audio settingi spremenis nastavitve iz gamepad na keyboard.

fiti ::

Takole pravijo na Steam glede zatikanja:

Exit the game. Go to your windows bar and search "graphics". Click on "Graphics Settings". Choose desktop app and click "browse". Search through your drive for the EldenRing.exe and set the options to "High performance". Start the game.

edit: I also disabled steam overlay for the game, and chose to run Steam itself on high performance, too.

edit2: For increased frame rate: just set the global "Shader Cache Size" setting in NVIDIA Control Panel to "Unlimited"
edit3: more stuttering fixes: Windows key + X --> device manager --> software devices --> right click disable Microsoft Device Association Root Enumerator

Gogyto ::

Mater, dan minil kot nič. NAvdušen sem. Mal še izgubljen, mapa je ogromna, z načeloma do what you like on it, tako da se še iščem po njej, skušam odkrit čim več mape najprej.

Zelda style.

Tehničnih problemov zaenkrat na PS5 nisem imel, edino pri gibanju, moram danes sprobat še drugi joystick, ker ne vem, a je špil al je meni ravno zdaj začel kontroler driftat..:|
Ko hodim naravnost, je nekaj časa mir, potem pa začne cukat v levo.. Včas tudi če spustim kontrole, lik začne hodit v levo, v krog. Malo večji krog, recimo, če ni ovir vmes...

oo7 ::

Kam si šel prvo dol v globino ali z dvigalom navzgor ?

oo7 ::

Men igra dela dobro zato sploh ne vem ali bi igro posodobil na najnovejše Nvidia driverje.

oo7 ::

Elden Ring Armament Reinforcement and Ashes of War System Explained

https://wccftech.com/elden-ring-armamen...

Kurzweil ::

Če zanemarite buge in podobno... kar se seveda rado zgodi pri večini FRPjev/RPGjev...

Kakšen je do sedaj gameplay? zgodba? karakterji? in pa kar je meni precej pomembno level design, atmosfera in soundtrack? Bi probal, pa počakam še kakšen patch ali dva, me pa sama igra zanima, kakšne so vaše izkušnje...

oo7 ::

Gameplay mi je zelo dober saj je podoben Dark Souls + nekaj novih stvari.

Kar se tiče zgodbe in karakterjev še ne morem govoriti, ker nisem še tako daleč.

O mapi tudi še ne morem kaj veliko povedati, ker sem še čisto na začetku.

Atmosfera je Dark Souls se pravi odlična.

Glasba za to pa je tudi še prezgodaj.


Igral sem včeraj dobro uro. Danes zvečer nadaljujem.

Gogyto ::

Men je zaenkrat top. Rahlo izgubljen, ker ti špil pusti prosto pot in je mapa res huge in resnično nimaš pojma, kam je 'prav' it. Ok, imaš neke smernice, ampak nič konkretnega.

meho7 ::

oo7 ::

Elden Ring PC Update 1.02.1 Release Notes
Start-up issues related to Easy Anti Cheat (EAC) have been improved.
Mouse operation improved.
Reduced number of files needed to load when entering a new area.

oo7 ::

Prišel, do Meline in sedaj lahko nadgrajujem svoj lik.
Dobil tudi konja Torrent.
Stealth pride zelo prav. Bom poiskusil počistiti tisti kamp vitezov blizu gradu.
Sem pa zašel v jamo kjer so volki in bil brez bakle. Baklo se splača kupiti takoj pri prvem trgovcu in je čisto poceni.

Moram samo še pogruntati kam bom vlagal točke. Bom bolj gradil na mečevanju kot na čarovništvu.

oo7 ::

Res ogromna mapa sploh ne vem kam bi šel :))

Kateri class ste izbrali ? Jaz sem vagabond.

Gogyto ::

Astrologer.
Najprej sicer startal s tistim paladin like classom, pa po mi je po cca dveh urah vrglo ven štrom in ker nisem imel saveay, startal z astrologom pa na 'rezervi' imam samuraja.

Tisto jamo z volkovi narediš brez nekega hudega napora, je pa na koncu jame minibos, ne pretežek, padel iz prve.

Mapa je ooooooogromna. Na primer, ko sem prvič šel na jugdesno spodaj, sem mislil, da je tam konec mape, pa se je potem kar odprl nov predel, Weeping peninsula, dokaj velik del..
Danes, če bo vse po sreči, pade prvi boss, včeraj zmanjkalo malo koncentracije.

scipascapa ::

Najprej Vagabond, potem spremenil na Samurai....

oo7 ::

Kasneje je mogoče spreminjati class ?

scipascapa ::

Z nule :)

Buggy ::

Vagabond zenski lik :P

Jaz sem sel direkt skakat levo dol v globino in potem hodil ob obali dokler nisem prisel do vojscaka na koncu obale, potem pa nazaj hobotnice in zeleve pedenat. Spodaj je tudi trgovec in jama, kjer sem se stepel s prvim malo hujsim sefom, seveda ob pomoci iluzije, ki sem jo spawnal. V jami je bil na sreco tudi spawn point, ker sem parkrat krepko podlegel pod napadi monsterjev >:D

Je pa zadeva res ogromna, pa splaca se res obrnit vsako lukno.

oo7 ::

Buggy je izjavil:

Vagabond zenski lik :P

Jaz sem sel direkt skakat levo dol v globino in potem hodil ob obali dokler nisem prisel do vojscaka na koncu obale, potem pa nazaj hobotnice in zeleve pedenat. Spodaj je tudi trgovec in jama, kjer sem se stepel s prvim malo hujsim sefom, seveda ob pomoci iluzije, ki sem jo spawnal. V jami je bil na sreco tudi spawn point, ker sem parkrat krepko podlegel pod napadi monsterjev >:D

Je pa zadeva res ogromna, pa splaca se res obrnit vsako lukno.



Kaj so ti naredile miroljubne želve ? ;(

Buggy ::

surovine pa pointse so dale (tako kot ptici, veverice, ovce,...), sicer ne vem se cemu bojo sluzile a vseeno. Ja sej je blo meni tudi takoj zal, sploh ker se ni nic upirala...ne bom vec obljubim :))

oo7 ::

Ali kdo od vas vlaga točke v Arkane ? Menda sovražniki, ko jih ubiješ spustijo bolj redke predmete. Ampak ne vem če se splača.



Buggy je izjavil:

ne bom vec obljubim :))


Hvala :))

Gogyto ::

Zaenkrat nekaj malega. Bolj v dex, int in faith, glede na to, da sem astrolog.

oo7 ::

Moje številke trenutno

Vagabond

Level 23

Vigor 18
Mind 10
Endurance 16
Strenght 18
Dexterity 15
Inteligence 9
Faith 9
Arcane 7

oo7 ::

Erdtree Burial Watchdog mi živce pije :| napada naprej, napada nazaj, napada iz zraka največji problem pa je, da nikoli ne neha non stop napad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

[4K] Elden Ring Ultra Realism RTX 3090 (Ray Tracing Ultrawide Screen 60FPS)

oo7 ::

Edino kar me malo moti je glasba je kar depresivna. Bi lahko dali notri malo srednjeveške glasbe :)

LunKi ::

Mel sm že vse napisan pa je bil en error. Where's the catch? Igral sem vse DS-e po nekaj ur. Samo hollow experience z nekim bizarnim roll&blockom dokler ne ugotoviš, da maš bedn build in moraš grindat k troll do onemoglosti še naprej. Zgodba je fantastična, skoraj je ni. Važno, da se boriš z japanese bizarnimi pojavami (sicer to jemljem to highpoint, ker je v veliki večini res zanimivo). Videl sem ene meduze... for fucks sake. 10/10 Best game since the creation of time.

oo7 ::

To ni igra to je iziv >:D

oo7 ::

Komaj sedaj pogruntal kaj pomeni tisti znak na levi strani zaslona :|

Da lahko pokličeš spirits in vse postane malo lažje :)

Gogyto ::

O ja. Na določenih mestih lahko prikličeš različne oblike, ja. Po določenem questu se jih bojda da tut upgradeat, kar verjetno še olajša boje.

Zaenkrat se podim po gradu, prvi boss padel včeraj. Grad je ogromen, carsko. Tole bo epohalno.

oo7 ::

Jaz pa še nisem v gradu mi še ni uspelo ubiti tistega šefa ampak ne manjka več veliko.


Je že komu uspelo ubiti tistega zlatega konjenika čisto na začetku igre, ko prideš ven in med cerkvijo ?

oo7 ::

According to SteamSpy, the game has already sold 5 million copies on Steam. Not only that, but the game had an all-time peak of 891,638 concurrent players.





Se vidi zdaj, da je bila ena najbolj pričakovanih iger tega leta.

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Jaz pa še nisem v gradu mi še ni uspelo ubiti tistega šefa ampak ne manjka več veliko.


Je že komu uspelo ubiti tistega zlatega konjenika čisto na začetku igre, ko prideš ven in med cerkvijo ?


Ne še. Vsake toliko grem poskusit srečo, ampak ni šans. Ratal mi je pol lajfa mu zbit. Rahlo me j mehanika, ker v žaru borbe vse prevečkrat stisnem L3 in grem dol s konja pomotoma. Pol je pa štala. Probam v kratkem, ker sem ravno upgradeal volkove v +1, mogoč bo zdaj lažje.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz pa še nisem v gradu mi še ni uspelo ubiti tistega šefa ampak ne manjka več veliko.


Je že komu uspelo ubiti tistega zlatega konjenika čisto na začetku igre, ko prideš ven in med cerkvijo ?


Ne še. Vsake toliko grem poskusit srečo, ampak ni šans. Ratal mi je pol lajfa mu zbit. Rahlo me j mehanika, ker v žaru borbe vse prevečkrat stisnem L3 in grem dol s konja pomotoma. Pol je pa štala. Probam v kratkem, ker sem ravno upgradeal volkove v +1, mogoč bo zdaj lažje.



Men takoj uniči konja.
Volkov pa sploh še nisem probal ali meduze. Zaenkrat sem uporabljal samo tistih 6 duhov. Sicer so počasni ampak za zamotiti sovaržnika so dobri pa tudi vzdržljivi so.

oo7 ::

Kakšen predlog, da bi namesto loka in samostrela uporabljal magijo. Se pravi kakšen urok, ki ne zahteva veliko atributov ampak dela nekaj škode ? Se pravi bi imel meč in za rezervo palico za na daleč :P

fiti ::

Trenutno sem level 30- Vagabond in 14 ur igranja.

Zaenkrat počasi raziskujem, sem nekajkrat probal prvega obveznega šefa Margit the Fell Omen, pa ni šans. Pridem z volkovi malo čez polovico.

Sicer sem od neobveznih premagal Tree Sentinel, Flying Dragon Aghel in pa Beastman of Farum Azula.

Mapa ogromna, trenutno iščem Smith stones, da se ponovno lotim Margit ;)

oo7 ::

Margit the Fell Omen sem jaz premagal ampak sem imel pomoč. Sem probaval s tistim časovnikom, ki ti ga ponudi igra pa ni šlo tako, da sem v pomoč poklical drugega igralca.

oo7 ::

Elden Ring Update 1.02.2 Release Notes

Fixed an issue where the graphics card was not being used, resulting in slow performance.
Fixed a bug that caused the game to quit under certain conditions during a battle with the Fire Giant.
Also fixed other bugs.
Changes to save game progression even when the game is not terminated.

Badwolff ::

Me2, dva sem rabil, kr zajeban je.
Me pa uničuje un vitez v trap sobi v gradu mal naprej.

oo7 ::

Tole je videti OP Katana :)



Badwolff je izjavil:

Me2, dva sem rabil, kr zajeban je.
Me pa uničuje un vitez v trap sobi v gradu mal naprej.



A lahko pokličeš dva igralca ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Badwolff ::

Na tleh se včasih pojavi ful zlatih napisov. Mogoče gre celo več.

oo7 ::

Badwolff je izjavil:

Na tleh se včasih pojavi ful zlatih napisov. Mogoče gre celo več.


Vem ampak men je uspelo poklicati samo enega. Sem hotel še enega pa, ko se je pojavil eden so napisi izginili.

oo7 ::

Že kdo naletel na mini šefa Runebear ? Zelo agresiven šef kot kaže bom tam moral pustiti nekaj več kot 4k run :8)

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Kakšen predlog, da bi namesto loka in samostrela uporabljal magijo. Se pravi kakšen urok, ki ne zahteva veliko atributov ampak dela nekaj škode ? Se pravi bi imel meč in za rezervo palico za na daleč :P

Jaz zaenkrat kot astrolog uporabljam Demi-Human Queens staff v navezi z Glintstone Arc sorcery. Staff dobiš na Weeping peninsuli, urok pa sem jaz že mel v startu, dobiš pa ga lahko tudi v začetni mapi.

fiti je izjavil:

Trenutno sem level 30- Vagabond in 14 ur igranja.

Zaenkrat počasi raziskujem, sem nekajkrat probal prvega obveznega šefa Margit the Fell Omen, pa ni šans. Pridem z volkovi malo čez polovico.

Sicer sem od neobveznih premagal Tree Sentinel, Flying Dragon Aghel in pa Beastman of Farum Azula.

Mapa ogromna, trenutno iščem Smith stones, da se ponovno lotim Margit ;)


Smith stones dobiš kar nekaj komadov v tistem rudniku za zmajem v začetni mapi, za tistim otočkom, kjer je prvi zmaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

oo7 ::

Gogyto je izjavil:


Jaz zaenkrat kot astrolog uporabljam Demi-Human Queens staff v navezi z Glintstone Arc sorcery. Staff dobiš na Weeping peninsuli, urok pa sem jaz že mel v startu, dobiš pa ga lahko tudi v začetni mapi.


Ja ti si astrolog jaz tega zaenkrat sigurno ne bi mogel uporabljati, ker vlagam v DEX in STR. Po palico bom pa šel in kakšen manj zahteven urok za začetek, ki ne zahteva veliko atributov.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:


Smith stones dobiš kar nekaj komadov v tistem rudniku za zmajem v začetni mapi, za tistim otočkom, kjer je prvi zmaj.


Na tisti otok sem prišel po podzemni poti iz votline v katero greš iz plaže blizu tistega trgovca. V tisti votlini je polno opic in dva mini šefa potem pa prideš na otok kjer leži zmaj. Na tistem otoku je še rudnik ali si mislil ta pot kot rudnik ?
««
4 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Horizon Forbidden West [Horizon Zero Dawn 2] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9911577 (379) yayo
»

God of War Ragnarök [God of War 5] (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
24830151 (930) oo7
»

Elex (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
39171821 (3220) oo7
»

Lords of the Fallen 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
768583 (1336) oo7
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019856 (5503) FlyingBee

Več podobnih tem