» »

Kakšno glasbo poslušamo?

Kakšno glasbo poslušamo?

«
1
2

Business ::

Ali je nekatera glasba oz ali so nekateri glasbeniki resnično odkriti z nami in kakšno glasbo v resnici poslušamo, se bomo malo pogovorili v tej temi. Pripravil sem nekaj izhodiščnih točk pa predlagam da bi kar začeli.

Večkrat se je slišalo, da je ta in ta glasbenik prodal za slavo svojo dušo Satano in kako se to potem čuti na glasbi. Vzel sem npr v obdelavo Johna Lennona in Beatels. Pravijo, da je Lennon prodal sebe Satanu. Znani komad Number nine ali Revolution 9, nam to dokaže, da je Lennon klical mrtvece. Pa poslušajte ta komad v originalu nekaj taktov.
No sedaj bomo pa poslušali ta komad revers oz. nazaj. klikni. Če ste dobro prisluhnili, pravi turn on me dead man.

Drugi primer so skupina Eagels in navidez zelo nedolžni komad in prijetni za uho. Ko pa ga obrnemo nazaj pa slišimo komu je namenjen. Klikni najprej tu da slišimo naprej. Lepa skladba kajne? Kaj pa nazaj klikni.
Pravi: Yes Satan has organize his own religion. Da Satan je organiziral svojo religijo ali vero.

Res je da se danes odkrito poje in predvaja o Satanizmu in okultnih rečeh, včasih pa so to morali skrivati in skrivali so ravno s tem tako imenovanim backword masking.

Kaj pravite na to?

G3GANT1C ::

IMHO je to bedarija. Satana ni. In tadva komada sem že slišal v celoti in sta mi prav carska...

P.S: Hotel California sem poslušal v celoti samo v smeri naprej, Revolution Number Nine pa v obeh smereh...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Thrivial ::

Pripravna stvar za zaposlitev in obcudovanje naivnih obcudovalcev... :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Business ::

Ni poanta v tej temi, če Satan je ali ga ni, no seveda imaš možnost predstaviti svoje mnenje. Poanta je v tem, zakaj si nekateri glasbeniki pomagajo z okultizmom. Zakaj kličejo mrtvece? Zakaj se obračajo Satanu? Zakaj v svoje skladbe vstavljajo obredne ritme divjih plemen, kjer se obračajo zlem silam? Zakaj pozivajo ljudi da začnejo kaditi marihuano ipd. In seveda zakaj uprabljajo takoimenovan backword masking?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

Iztok Smolic ::

Kdo pa je rekel da ga nalašč... pač lahko je naključje...
Sem pa že slišal za to, toda v obliki pesmi ki naj bi ljudi hipnotizirale (ubistvu o tem najbrž tudi ti govoriš :D )
Se pravi da v podzavesti komad zavrtimo nazaj in nam je zaradi tega bolj všeč - kdo gre bepop nazaj poslušat?:D

Business ::

Tu ne more iti za slučajnost. Če poslušaš druge dele pesmi nazaj opaziš, da ne moreš nič prazumeti nazaj. pa tudi to number nine ne moreš nazaj dobiti turn me on dead man. To je namerno posneto nazaj. Uporabljali so to tehniko, preden so lahko o Satanizmu govoili javno. Vse to je bilo posneto tako namerno. Bom poiskal še kaj. Za primer.:D

Thrivial ::

Ti bom malo olajsal delo... vtipkaj 'Led Zeppelin hell conspiracy' v Google. 8-)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Business ::

ŠE nekaj od Queen! Znana pesem another man bite the dust. Najprej naprej klikni tu. Fajn beat ne?!:)

Zdaj nazaj klikni tu.

Start to smoke marihuana. A zdaj se pa še naj drogirat začnemo? :D

Iztok Smolic ::

Imaš somo tri primere?? Tri komade - za katere praviš da prevrtene nazaj, nekaj povedo - ne vem za druge, ampak mislim da je to res čisto nakjučje. (in da imajo ljudje preveč časa z iskanjem takih bedarij)

Toda če bi bilo to res: zakaj?

Zgodovina sprememb…

Business ::

Ne eno ne drugo ne tretje je moje mišlenje. Ker pač verjamem, da Satan je in da so ti ljudje resnično prodali za slavo svojo dušo Satanu, na koncu so seveda plačali ceno (smrt), so nekaj morali za njega napraviti! Mogoče se sliši hecno, vendar vse to nato nakazuje. Le zakaj bi nekdo ki ima dnarja ko solate, slavo in moč ( glasbena industrija) pozival ljudi k temu da začnejo kaditi marihuano, naj " kličejo mrtvece" s tem ko poslušajo tako glasbo, so tudi sami tega deležni. Vse to je Satanizem in v primeru je, Sataj je že organiziraj svojo religijo.

G3GANT1C ::

Kje si ti slišal "...start to smoke marihuana..."?

Pa un posnetek od Eaglesov tut ni nevemkaj...

Ne razumem pa zakaj bi moral biti vsak, ki se malo zafrkava s fonetiko satanist...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Business ::

Kar nekaj je tega in kar nekaj je najti na netu. Sam sem se tega spomno in nam v cooleditu obrnil te komade za katere sem slišal. Moral bi še dalje iskati in koliko sem seznanjen je tega najti v skupinah kot so: Led Zeppelin, ACDC, Queen, Beatles, Eagles.... No seveda je to sedaj prepovedano in na ploščah teh skupin najdeš napisano , da poslušaš na lastno odgovornost. (sprašujem: Le zakaj?) Dandanes pa tako in tako o tem že javno pojejo in pedvajajo na radiu.

Business ::

Zelo razločno se sliši. Nič ni da bi bilo možno da se bi igrali s fonetiko. Posnami se ko izgovoriš another man bite the dust, če boš lahko razumel in se slišal v revers strat to smoke marihuana! NE gre. Gre samo perica reže raci rep:D Za drugo pa nevem! :D
To je znano že kar nekaj let. Enako so uporabljali v filmih ko so odrezali eno sličico od 25-tih in vstavili kaj drugega npr. coca-cola in dokazali so da se je prodaja v kinu skokovito povečala v času ko so to predvajali! Tu žal ni hec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

G3GANT1C ::

To je tut mene enkrat obsedl tale backward masking in sem slepo verjel, da je to delo Satana... Potem sem pa rajš še enkrat dobr premislu in sem si rekel: "Bullshit..." Zdej lahko poslušam še več dobrih skupin, ki delajo dobro glasbo... :D
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Roadkill ::

Pa kaj si ti na glavo padu al kaj... joj kak kretenizem... brez zamere (če ti uspe).

Kot prvo.. to je naključje, saj je skoraj nemogoče posneti komad, ki bi se slišal povsem noralno in bi imel še enko sporočilo v "obratni smeri"... poglej Eboran od siddharte... v obeh smereh je nesmiselen.
Kot drugo mi pa objasni tole... tudi ČE BI bili tako neumni, da bi metali stran čas in denar s takim početjem... kaj bi glasbeniki imeli od tega?
Misliš, da tvoji visoko razviti možgani v glavi obrnejo komad in tako ti podzavestno spoznaš, da imaš neustavljivo željo po kajenju marihuane?

Preprosto nič ne bi dosegli, če bi snemali komade, ki bi imeli v obratni smeri kak pomen.
Stvar je čisto naključje... pač pogledaš kako zaporedje besed bi v izgovoru naneslo "NATAS", komad obrneš in zadeva se določenim zmedenim in zdolgočasenim osebkom zdi zanimiva.

In na vseh tistalih posnetkih se tako zanikrno slabo sliši tisto, kar nej bi se slišalo, da je kar žalostno, da sem zapravil 5 minut za ta reply...

G3GANT1C ::

Ja, sem se posnel in obrnil in sem slišal nekaj kot: "Scat d dob ne umr dana" in ne "Start to smoke marihuana", kot trdiš ti...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Roadkill ::

In tudi tistle s sublimanimi (pizda, ne znam napisat) sporočili v filmih je čista pravljica.
So delali poskuse in jih tudi opustili, saj ni nobenega konkretnega dokaza, da zadeva deluje, tako da je enako resnično kot telekineza, telepatija, remote viewing in podobno sranje.
Če pa v to vrjameš pa povej in nikoli več ne odprem tega topica, ker takih ljudi pa ne prebavljam. :)

G3GANT1C ::

Zelo razločno se sliši. Nič ni da bi bilo možno da se bi igrali s fonetiko.

Hmmm... Nekako se NE sliši razločno... Če bi hoteli, da se sliši razločno, bi se igrali s fonetiko... Tko maš pa mogoče clo prav ko pravš da se niso.
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Business ::

Bom vam še pripravil cel kup skupin in zanimivih sporočil! Bo treba počakati do jutri. Bom dodal Skupine kot so: The Rolling Stones, Electric Light Orcestra, Pink Floid, Sty, The Plasmatic, Queen... Kar nekaj komadov. Samo bo treba počakati da poberem z neta komade pa pripravim... Skupin kot so Iron Maiden in Black Sabbath pa ne rabim omenjat, ker so zelo odkrtiti in ne potrebujejo backward.

Business ::

Roadkill:
Brez razburajanja prosim! :D To si ne zmišljujem sam. Vse to je dokazano in moja glava kot tvoja v podzavesti to zelo dobro razumeta, Če bi te npr. hipnotizirali bi ti kar zelo razločno povedal kaj pesem pravi nazaj.:) Vse to je tudi dokazano in preverjeno. počakaj do jutri.:D

Juda ::

Dej Business se malu skuliri...kot pravi roadkill je to larifari...prišpari se za kej druzga
Bulš taku ku drgače

G3GANT1C ::

Sej poznam te zadeve... Sem bral eno stvar dolgo več kot 20 strani. Ampak, ker pač ne verjamem v Satana tut ne verjamem, da je on karkol tazga naredu... Ampak če hočeš dodat nove primere jih kar dej, ker me neznansko zabavajo.
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

]Fusion[ ::

Jaz nevem kje vi slisite kaka sporocila. Vse sn najmanj 10x poslusal pa se mi slisi kot neko mumlanje.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Roadkill ::

Vse to je dokazano in moja glava kot tvoja v podzavesti to zelo dobro razumeta, Če bi te npr. hipnotizirali bi ti kar zelo razločno povedal kaj pesem pravi nazaj. Vse to je tudi dokazano in preverjeno.


Kaj je le dokazano... prosim te, daj še enkrt preberi neumnosti ki jih pišeš... pokaži mi en znanstven dokaz, da te poslušanje komadov nekih skupin, ki so po tvojem mnenju seveda del neke velike zarote... pripravi do kajenja marihuane.

Seveda, to je čisto enako, kot so igrice krive za nasilje v družinah in vse ostale podobne pravljice, ki so ""dokazane"" s strani medijev (Lady™). Nič od tega ni dokazanega, ker je ene stvari težko dokazat, tudi če bi dejansko obstajale.
Na primer malo razmisli... kako bi ti dokazal, da poslušanje Queenov spodbuja kajenje marihuane?
Ti bi seveda vzel 50 fanov skupine queen in ker jih 10 od teh 50ih kadi travo je to neizpodbiten dokaz, da so za to krivi Queeni... seveda od 50ih privržencev BePOP pa kadi travo le eden... kako očitno. :)

Ker vidim, da se niti za trenutek nisi pripravljen spustiti na trdna tla se od tega topica poslavljam, ker v družbi ljudi kot si ti (taki, ki zavestno zavračajo vsako logično razlago) postanem živčen.

Business ::

Ne se razburjat. Nisem to hotel. :)

Dobro ker si omenil queen pa še en primer iz njihove zbirke primerov.:D
Komad z naslovom Play The Game:

Naprej klikni tu.

Pa nazaj klikni tu.

I love Lucifer Ni potrebno prevoda!

Pa še malo bolj počasi nazaj da boste prepričani da je razločno klikni tu

Še več jutri!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

icek ::

Se moje mnenje:
Tudi jaz mislim, da je to cisto naklucje. Itak, da moras imet super domisljijo, ce zelis slisat res kaj taksnega. Meni v dobenem komadu ni uspelo slisat, to kaj bi naj. Se najbolj ocitno je res v Stairway to heaven, v kateri rece "Here's to my sweet satan". Folk pac nima kaj pametnejsega za delat, pa gre komade nazaj poslusat pa z nekaj domisljije se lahko se kaj najde. To, da pa je nek glasbenik prodal svojo duso satanu pa je za mene re sneumna izjava. Vecini folka se tak ne sanja kaj satanizem sploh je. Z muziko pa tud nima kaj veze.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

Business ::

Naklučje ja to bo!:D

PA še en primer: Vsem nam dobro znana skupina The Rolling Stones. :D

Pesem z naslovom Tops:

Najprej spet naprej: klikni tukaj

Pa nazaj klikni tukaj

I love you say the Devil.

Bolj počasi ta say the devil klikni tukaj

Thrivial ::

Roadkill: tole s sublimilnimi sporocili je pa kar res in ni izmisljotina. Je tudi precej bolj mozno...

Tole z backward playing skritimi sporocili so pa igrackanja glasbenikov s freaki, ki imajo prevec casa in domisljije. IMHO. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Binji ::

krneki...slisal sm sam zato ker sm vedu kaj NAJ bi slisal in sm dopolnil se tistih 50% ki jih ni blo in si prevedel neko sikanje v tisto kar NAJ bi bil govor.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Gandalfar ::

Business: sem poslusal tale q2,q3 in q4 in se nikakor ne morem prisilit, da bi slisal notri to kar ti trdis da slisis.

Malo prevec domislije pomojem.

Vice ::

S podobnimi skritimi sporočili so se svoje cajte igrale razne korporacije, ko so mastno plačevali TV postajam da so med predvajanjem filma vsake toliko časa vrinile en frame s sliko npr. Coca-Cole (nanjo sem se spomnil ker je bila najbolj dejavna na tem področju). Med gledanjem filma seveda ljudje niso opazili nič čudnega, kaj zaznavajo naši možgani pri gledanju filma na TV pa vemo in ko ti je coca-cola se vrinila v mozag si po filmu prijetno postal željan coca-cole. :D
Dokler niso tega zakonsko prepovedali.

Narcos Satanicos ::

"Ker pač verjamem, da Satan je in da so ti ljudje resnično prodali za slavo svojo dušo Satanu, na koncu so seveda plačali ceno (smrt)"

pol pa lahko rečem samo: boh ti pomagej...

Binji ::

pol pa lahko rečem samo: boh ti pomagej...

Al pa psihjater..pa brez zamere sam jst bi se sou mal pregledat glede paranoje.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Caboose ::

tekno powa ! :D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Roadkill ::

@Thrivial: Vem, da so to zares delali, a ni nobenega konkretnega dokaza da stvar deluje.
Tudi če so delali poskuse so jih delali ljudje, ki so vrjeli v to stvar (ostalim se pač ne da stran metat časa za neko fikcijo), zato so bile tudi meritve pristranske... itak je 27% statistike izmišljene ;)

Kar hočem povedat je samo to, da bi rad kak .edu link, al pa karkol konkretno napisanega o teh zadevah, pa bom pol presodil kaj verjet. Ne more človk vrjet kr usakmu paranoiku na enem forumu... :)

Se mi zdi, da je en folk prevečkrat fight club gledal ;)
Tam v tistem filmu je precej teh skritih frejmov, a vam slowmotion ogled odsvetujem, ker so nagravžni. :)

Roadkill ::

No, če vi ne boste bom pa jest:
Over the years, some extraordinary claims have been made concerning the power of subliminal perception. Perhaps the most widely known claim was made in 1957 by James Vicary, a market researcher. He claimed that over a six-week period, 45,699 patrons at a movie theater in Fort Lee, New Jersey were shown two advertising messages, Eat Popcorn and Drink Coca-Cola, while they watched the film Picnic. According to Vicary, a message was flashed for 3/1000 of a second once every five seconds. The duration of the messages was so short that they were never consciously perceived. Despite the fact that the customers were not aware of perceiving the messages, Vicary claimed that over the six-week period the sales of popcorn rose 57.7% and the sales of Coca-Cola rose 18.1%. Vicary's claims are often accepted as established facts. However, Vicary never released a detailed description of his study and there has never been any independent evidence to support his claims. Also, in an interview with Advertising Age in 1962, Vicary stated that the original study was a fabrication. The weight of the evidence suggests that it was indeed a fabrication.

O tem sem govoril.

http://www.arts.uwaterloo.ca/~pmerikle/...
Nimam nekega dokaza o kredibilnosti linka, a mi je veliko ljubši kot pa neke "od mame kolegiga je od sodelavke slišala, da v Lady piše....". :)

edit: damn, šele zdele sm opazu, da je tole stran ene kanadske univerze, tko da nekej popolnoma neresnega že ne more bit. :)

Torej poziv našemu lokalnemu paranoiku: prilepi kak link, ker tele zadeve nisi ti sam pogruntal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

fRiK0 ::

No ja dej en komad pa ne napisat kaj rece pa bomo vidl kok folka bo pogruntal ker jaz sm se mogu potrudt da sm to slisal...
Jaz bi to pojasnu kakor domislijo: Kod otrok sm slisal zvoke ki jih spusca praln stroj kod Ti TO TI TO TI TO ...
Ce nisi se opazu clovek si lahko v vsakem sundru predstavlja raznorazne tone to je vse v glavi. Ko tapkas z roko po mizi ostali slisjo samo ropotanje kod da bi v razmakih mahal po mizi, ti (vsaj jaz) pa slisis en hud bit... To je moc domislije, kakor sem reku ne napisat kaj rece pa pust, da vidmo ce bo folk pogruntal...
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

Daedalus ::

Ma kaj ne veste, da so zlobni rokerji(tm) sklenili pogodbo s Satanom in mu v zameno za uspeh "izročajo" naivne oboževalce? Sej, tako kot vsi uspešni poslovneži, igralci, politiki... Tak da hitro poslušat Bepop, da ne končate v globinah pekla>:D :D Pa da se ne bi trudili izstopat - take Satan hitro uroči, da mu služijo:D |O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

G3GANT1C ::

Hehe, Business, ti maš domišljija. >:D
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Business ::

:D Hehe! Domišlija je lepa reč! Nevem sicer kakšne zvočnike uporabljate da se pri vas ne razume.:D >:D

Zanimivo je to, vsi moji frendi dobro slišijo in razumejo!:))

Mogoče pa smo vsi polni domišlije.:D

Business ::

Dobro vam dam še en primer, kjer pa sem 100% prepričan da je nekdo imel prste vmes. Tako razločno, se ne sliši niti naprej predvajanega pevca.

Najprej naprej ( jaz ga ne razumem dosti naprej) klikni tukaj

Pa nazaj klikni tukaj.

Še to:

Skupina Electric lite orcestra in pa pesem eldorado, če bo kdo sam poiskušal obrniti.













Tekst se razločno sliši: "Nasty one Christ you are infernal." Ali če še prevedem tistim ki ne razumejo dobro angleško pravi: "Gnusni Kristus ti si peklenski".

Če pa vas to ni prepričalo, potem pa raje kupite nove zvočnike ali boljšo zvočno.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

G3GANT1C ::

Naprej - Posnetek naprej :)

Nazaj - Posnetek nazaj 8-)

Razberte pa sami...

P.S.: Ne goljufajte. 8-)
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Business ::

hehe!:D To pa je razumljivo?! >:D

G3GANT1C ::

Hehe, ne razumeš a?
Če ne razumeš, povej, ti bom jaz povedal, kaj je "absolutno res in znanstveno dokazano" >:D
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

fRiK0 ::

Business pa zakaj napises kaj rece? A se bojis da kdo nebi tega slisal?

Aja sm dal bratu poslusat in ni slisal nc niti pr enem komadu, razn pr I love you say the devil je razumel I love you.

Think about it.

Aja pa seveda nism mu povedal kaj rece, ker cim poved pol zarad domislije to slisis...
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

@ljash ::

mah, nehite s temi Satani pa začnite YO-ZOta poslušat! :))

_Mortal_ ::

Sori ampak yozo je takšen šupak da boli glava....
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Business ::

hmm! Zakaj napišem tekst. Verjetno zato, ker mislim, da imajo nekateri težave s poslušanjem angleščine. Verjetno zaradi tega. Ne! Ne bojim se da kdo nebi slišal. To vse je bilo zelo očitno. In pravi angleži bi vsekakor to skapirali. V želji da pokažem in razložim zakaj se gre napišem tekst. Marsikdo ne pozna besede npr. infernal in ko to sliši se mu zdi kot momljanje. Vse je bilo dobronamerno.:)

Za tiste ki niso slišali oz., ki niso hoteli slišati bolje rečeno, zakaj se razume tekst, ki ima okultno vsebino, in zakaj je vse ostalo momljanje? Zakaj ni za slišati neke preproste stavke ali besede? Ni potrebno odgovoriti. Še vedno pa vprašujem, zakaj so se v tistih časih posluževali t.i. backward masking tehnike.

Danes je ta backward masking prepovedan in ga sigurno ne boste našli v skupini kot je npr. Bepop ali ... Če ste dobro razbrali sem podal samo stare pesmi starih skupin iz časov, ko še za backward masking niso vedli ostali smrtniki. Zanimivo je kako so to našli oz. kako so ljudje pogruntali ta Backward masking. Nek D.J. oz. sestra tega D.J.-ja je poslušala neko ploščo ene skupine in medtem se ji je pokvaril gramofon. Nekaj je prčkala in začel se vreti nazaj. Pa ker so ji bili ti zvoki zmešni je pač nekaj časa poslušala in nakar se je zgrozila ob takšnem okultnem sporočilu. Seveda je takoj javila bratu in ta nekemu tipu na radiu in nastal je bum v Ameriki. In ko so ugotovili da je tega dosti so to prepovedali. Od takrat več ne smejo tega uporabljati. Zanimivo zakaj le je to prepovedano, če pa vi to ne slišite.:D >:D :D
Pa vendar zakaj so uporabljali? ;)

Roadkill ::

Še zmer: Napiš kakeršen kol kredibilen vir tvojih pravljic.
Če je bil v ameriki bum pol prilepi kak članek, če je prepovedano z Zaknonom mi citiraj Zakon.
Tebi res ni jasno kako gre podpiranje trditve z dokazi...

In gramofoin IMHO ZELO težko prisilil, da bi špilal v obratni smeri, če ne drugega bi zlomil iglo/uničil ploščo.

Thrivial ::

Roadkill: nimam nobenih linkov, niti ambicij preganjati se po Googlu. Ideja ni zrasla na mojem zelniku, ampak sem jo izvedel v gimnaziji pri psihologiji in/ali(kdo bi se spomnil...) sociologiji. Ce bi doticno ustanovo se obiskoval, bi pa z veseljem zagrenil kaksno minutko nosilcu predmeta... :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Funny and cool links (strani: 1 2 3 4177 178 179 180 )

Oddelek: Loža
89631404394 (510) Gregor P
»

Spc Music Format (Moj kodek) razlike v zvoku.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
607393 (4699) dukenukem
»

Supreme Commander (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
887411 (4819) IVo
»

RAM vprašanje glede frekvence delovanja

Oddelek: Strojna oprema
91183 (1020) Business
»

Različen prikaz strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
191623 (1474) pivmik

Več podobnih tem