» »

Ionizatorji?

Ionizatorji?

Laplace ::

Zanima me kaj vi mislite o njih? Ali so v resnici tako učinkoviti kot se govori?
Zanima me tudi katerega se splaca po vasm kupit za v spalnico veliko 16 m^2?
Lahko pa mi napišete tudi kaj več o nji, ker se bolj malo spoznam na take reči.

Hvala za odgovore!

LP: Laplace

cryptozaver ::

Zadeva je ucinkovita. O tem se veliko pise, malo poglej po netu. Sicer pa, ce v spalnici nimas prevec el-naprav: TV PC ki zracne delce pozitivno nabijajo, se ti nakup ne splaca.
Obstaja ena cist preprosta in zastonj resitev. Redno prezracuj prostor, posebno pred spanjem ali ucenjem (al pa ce kako mladenko pripeles da nebo prevec razdrazljiva :) ) ali pa celo malo pripri okno.
Svez zrak je nacelno tudi prijazen zdravju in pocutju.

gappee ::

Neki o tem je bilo tud tle.

;)

cryptozaver ::

Pa se en LINK.

Caligula ::

Jaz sem pa ze parkrat zasledil, da so celo skodljivi. V vec resnih publikacijah pa health news. Skratka mogoce to niti ni tako fina rec.

Laplace ::

Prosim če lahko navedes katere stvari so navedli,da naj bi bile skodljive pri ionizatorjih.
Ali je slo mogoce za kovinske igle, ki proizvajajo nam skodljiv ozon. Ker ta stvar je ze znana in sedaj uorabljajo ogljikova vlakna, kjer pa tega pojava ni.

Caligula ::

Po pravici povedano se ne spomnim. O tem nisem bral na netu ampak v nekih revijah (cenjene, ker berem samo take 0:) ) samo se mi ne zdi, da bi blo govora o starih izdelkih ampak kar o sedanji generaciji, lahko pa se motim.

Omenil sem samo tako, ker sem bil takrat tudi sam kar presenecen, ker sem v dokaj kratkem intervalu to parkrat zasledil, pisanje pa je bilo presenetljivo negativno.

cryptozaver ::

Nekje, nekoc, sem slisal, v resnih publikacijah...

Kje so pa pravi argumenti? Viri?

Caligula ::

Brez zamere sam men to ni neka ful pomembna tema v zivljenju. Pac sem malo gledal in sem se spomnil.
Lahko ti olajsam samo s tem da ti malo nastejem par stvari, ki jih berem:

Newsweek
Fortune
Businessweek
Scientific American
Nature
Zivljenje in tehnika
National Geographics

pa se par takih.

Jz sm to informativno omenu, da ce kdo razmilslja o nakupu tega, da se malo pobrska, ce se sam naleti na kaj negativnega. Tudi sam mam ionizator a ga ravno zaradi tega ne uporabljam.

Skratka ni ti treba nekaj za besedo drzat. Samo namignem, da je dobro se malo pobrskat za drugo mnenje.

Sej ves kako je. En dan pravjo ,da sol ne skoduje, drug dan da ja. En dan so jajca slaba za holesterol drug dan da sploh ne vplivajo na tega v krvi,..

Men se je zdelo dost prepricljivo, da ga sam ne uporabljam.

Skodi ti pa ne, ce malo pobrskas. Jaz si ne delam zaznamkov za vssako stvar, ki jo kje preberem. Preberem prevec stvari 0:)

LP

PARTyZAN ::

Nm je v šol foxa govorila da se lahko not zaredijo bakterije8-O

Azrael ::

IMO problemi in zopnije ionizatorjev so:

1.) Ozon, škodljiv plin, baje nekatrim pomaga, sedaj to rešujejo z ogljikovimi vlakni.

2.) Visoka napetost in dotikanje igle. Pod pogojem, da so visokoohmski zaščitni upori pravilno dimenzionirani, potem to ni nevarno, seveda pod pogojem, da nimaš srčnega spudbujevalnika, inzulinske črpalke ali kaj podobnega.

3.) Naprava je priklopljena na el. omrežje in zanjo veljajo vsi varnostni predpisi in navodila kot za ostale el. naprave. Mnoge home made variante (in tudi tovarniške) tem zahtevam ne ustrezajo.

4.) Ostra igla, nevaren del, ki je slabo ali sploh nezakrit, žal v nasprotnem ni ionov.

5.) Nabiranje prahu v njegovi okolici (baktreije in pršice).

6.) Možnost poškodb in okvar elektronike, če na nek način povežeš iglo in elektroniko, npr z rokami (omenjeno na S-T, ko je nekdol z ionizatorjem skuril računalnik).

7.) Hrup in še več prahu, pri tistih, ki imajo ventilator za usmerjen pretok ionov.

8.) Neznaten učinek, če zgoraj omenjenega ventilatorja ni in je vse skupaj bolj placebo...

9.) Redna mejava igle, ker se sčasoma zaradi korone obrabi.

...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

trillian ::

ali pa imas doma naravni ionizator, ali 6 le-teh, ki jih je moj preljubi roditelj kupil v navalu navdusenja nad naravnimi pomagali do srece in zdravja in vseobseznega ugodja.

sicer je to kepa soli in ena lucka spodaj.
daje pa lepo svetlobo, moram reci. moj sveti oranzno.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnično vprašanje za koncentrator kisika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
746777 (5261) jype
»

Sobni Ionizator / Filter zraka

Oddelek: Loža
115221 (4792) Mare2
»

Čistilec, ionizator, osveževalec zraka...

Oddelek: Loža
125486 (4853) Malajlo
»

Ionizator zraka?

Oddelek: Znanost in tehnologija
169924 (9501) antonija
»

Ionizator..al neki podobnega (da prah popada po tel)

Oddelek: Loža
204586 (3880) matias

Več podobnih tem