» »

Cincanje pri nakupu nepremičnine

Cincanje pri nakupu nepremičnine

PreviousUser ::

Imam ogledano eno nepremičnino, s prodajalcem sem v stiku. Sem pa precej neodločen in neprestano tehtam pluse in minuse. Enkrat je več plusov in enkrat več minusov. Se še komu to dogaja, ne vem, kaj storiti, prodajalec me bo imel počasi zadosti...

OracleDev ::

Pol nekaj ni ok. Next...

gdjv ::

Ko bo nepremičnina prava, ne boš odlašal... Govorim iz izkušenj ;)

Ganon ::

Odvisno. Naštej nam pluse in minuse, da vidimo, kaj te navdušuje in glede česa imaš pomisleke.

OracleDev ::

zakaj bi našteval pluse in minuse in spraševal folk na forumu, tebi more bit všeč ne nam. Tko kot je gdjv napisu, boš vedu, men se je isto zgodil. Išči dokler ne najdeš.

111111111111 ::

PreviousUser je izjavil:

Imam ogledano eno nepremičnino, s prodajalcem sem v stiku. Sem pa precej neodločen in neprestano tehtam pluse in minuse. Enkrat je več plusov in enkrat več minusov. Se še komu to dogaja, ne vem, kaj storiti, prodajalec me bo imel počasi zadosti...

Tako kot ostali. Ko boš videl boš vedel. Jaz sem vedel tako, da je bila lokacija ženi strašno všeč, zato sva kupila in pošteno preplačala cca. 20k. Sem bil tudi sam precej navdušen nad lokacijo, tako da je bilo win-win. Žena zadovoljna se takoj ogneš 50% prepirov, saj si je sama želela lokacijo. :D

EDIT: Drugače pa pri nepremičnini je važna: lokacija, lokacija, lokacija... Če ti lokacija sede boš vse ostalo že rešil.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Tako je, v prvi vrsti lokacij, dostop, oddaljenost od vsakodnevnih opravkov. Poleg tega si morate nepremičnino ogledat tudi v slabem vremenu! Tako kot je npr. te dni. Ker sonce ne sije vedno.
In še ena zelo pomembna stvar, skoraj dobitek na loteriji, so sosedi. Če tudi to štima, je prijetno živet v nekem okolju. In ne nazadnje (oz. najbolj pomembno), kot je napisal Chuapoiz, žena mora biti zadovoljna!

Invictus ::

Happy wife, happy life :)).

Drugače je pri nepremičnini velja tole: lokacija, lokacija, lokacija, razporeditev...

Vse ostalo se lahko popravi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Še ena trol tema, če nimaš denarja, ne moreš kupit.
Delo krepa človeka

Magic1 ::

Danes se da marsikaj kupit, samo vsak normalen ima nek realen limit. Nekateri lahko preplačajo 20k, drugim je to preveč na knap. Niso to enostavne zadeve, sploh če nimaš 3k€+ plače.
Magic

floyd1 ::

Glede na količino denarja v igri, je jasno, da cincaš.

Invictus je izjavil:

Drugače je pri nepremičnini velja tole: lokacija, lokacija, lokacija, razporeditev...

Točno. Ko sva se z mojo boljšo polovico spustila v nakup bajte iz 37. leta, me je kar nekaj kolegov vprašalo po zdravju. In bilo je obilo pametovanja, kako bi kakih 20km dalje dobil za isti denar ca 50 let mlajšo bajto...

Torej zakaj?
- lokacija
- pri pametno zastavljeni obnovi imaš možnost tam živeti (ni najemnine) in hkrati rihtat, kolikor dopuščajo finance. Ni lahko, je pa izvedljivo.
- veliko lahko narediš sam - gre ogromno časa, a občutno poceni celotno zadevo

111111111111 ::

floyd1 je izjavil:

Glede na količino denarja v igri, je jasno, da cincaš.

Invictus je izjavil:

Drugače je pri nepremičnini velja tole: lokacija, lokacija, lokacija, razporeditev...

Točno. Ko sva se z mojo boljšo polovico spustila v nakup bajte iz 37. leta, me je kar nekaj kolegov vprašalo po zdravju. In bilo je obilo pametovanja, kako bi kakih 20km dalje dobil za isti denar ca 50 let mlajšo bajto...

Torej zakaj?
- lokacija
- pri pametno zastavljeni obnovi imaš možnost tam živeti (ni najemnine) in hkrati rihtat, kolikor dopuščajo finance. Ni lahko, je pa izvedljivo.
- veliko lahko narediš sam - gre ogromno časa, a občutno poceni celotno zadevo

Tudi pri nama je cel kup modrovanja, kako bi lahko dobila več za manj. Ampak v bajti bom do konca življenja. In če mi ne paše lokacija že od začetka ga ni denarja da bi to rešil. Tiste 20k bom pa že odpalačal do 60 leta. :D

soncee1 ::

Tako situacijo sem imel jaz. Hiša stara iz leta 58 zanemarjena. Bila je ugodna cena , odlična lokacija, velik vrt velika hiša, žena je rekla če se mi je sfuzlalo. No in sedaj po 22 letih bivanja, se iz te hiše ne bi nihče izselil, to je najlepši kotiček na svetu za moje otroke in seveda ženo. Prenova je sicer potekala ob našem bivanju, in povem ti da se da. Je pa res ko začneš staro bajto obnavljat se ti vedno pokažejo še dodatna dela. Včasih popizdim in si rečem , ne bom več vlagal v to staro bajto, ampak ker funcionira, ima dušo se imamo krasno

thetech ::

Potem še malo počakaj in poišči alternativo, potem pa primerjaj.

energetik ::

gdjv je izjavil:

Ko bo nepremičnina prava, ne boš odlašal... Govorim iz izkušenj ;)
No, nama se to ni zgodilo, čeprav sva cincala in si ogledovala različne bajte cca. 4 leta. Prišla sva samo do bajte/parcele, ki je imela najmanj minusov, pa še to sva prišla nazaj gledat po 1 letu. In nekaj sva morala nabavit.
Tako pač je, če imaš omejena sredstva.
Sicer ne dvomim, da pač najdeš zadevo popolnoma brez minusov in jo takoj nabaviš, ne glede na ceno.

111111111111 ::

energetik je izjavil:

gdjv je izjavil:

Ko bo nepremičnina prava, ne boš odlašal... Govorim iz izkušenj ;)
No, nama se to ni zgodilo, čeprav sva cincala in si ogledovala različne bajte cca. 4 leta. Prišla sva samo do bajte/parcele, ki je imela najmanj minusov, pa še to sva prišla nazaj gledat po 1 letu. In nekaj sva morala nabavit.
Tako pač je, če imaš omejena sredstva.
Sicer ne dvomim, da pač najdeš zadevo popolnoma brez minusov in jo takoj nabaviš, ne glede na ceno.

Vsi imamo omejena sredstva in kopico kreditov. Se pa strinjam, da če ne bi imela možnosti nakupa, bi pač gradila/obnavljala pri mojih/njenih starših.

Moram rečt, da sem drugače racionalen človek, ampak bajto sem kupil pa popolnoma neracionalno. :D In ni mi žal.

Magic1 ::

Seveda lahko izvedeš nakup popolnoma neracionalno, vendar se potem lahko vse izdide dobro, lahko pa zelo slabo. Pri tem lahko hitro 10 let dela zafuraš. Vsak mora sam ocenit, kje je meja. Izpeljat zadevo popolnoma neracionalno pa je igranje na srečo z visokim vplačilom.
Magic

floyd1 ::

Sicer ne dvomim, da pač najdeš zadevo popolnoma brez minusov in jo takoj nabaviš, ne glede na ceno.

Nekaj ti gotovo ne odgovarja. Še pri novogradnji, ko si lahko sam izbereš načrt in potem narediš vrsto svojih prilagoditev, ne gre vedno čisto vse po (vseh) željah. Kaj šele pri že postavljeni starejši hiši.

Se pa strinjam, da če ne bi imela možnosti nakupa, bi pač gradila/obnavljala pri mojih/njenih starših.

Večina mojih kolegov je naredila tako - zgornje nadstropje hiše staršev. Je pa tu potem navadno veliko problemov.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Še ena trol tema, če nimaš denarja, ne moreš kupit.

Tudi če imaš denar in željo kaj kupit, se zgodi, da ni nič kar bi ti potegnilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Toliko tem o nepremičninah, OP odpre in se ne oglasi več - trol tema.
Delo krepa človeka

PreviousUser ::

Evo me. Se opravičujem na pasivnosti, spremljam pa vedno debate in je vedno zanimivo. :)

Je pa res, da dostikrat vse zavije potem v čisto druge smeri.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nepremičnine v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912620 (6955) MrNighthawk
»

Ste pripravljeni dosti doplačati, če vam je lokacija nepremičnine zares všeč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756713 (4588) trancer01
»

Kaj pogledati pri nakupu hise,,,

Oddelek: Loža
364353 (2699) SmotaniJanez
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445842 (2899) techuser
»

Za koliko lahko prodam 1 ar zemlje/ 100m2

Oddelek: Loža
195392 (4623) Tatmrmm

Več podobnih tem