» »

Integriteta

Integriteta

chacha ::

Imate stranko, ki super plača. Željen produkt ima mnogo potencialnih upobnikov vendar ni v skladu z vašimi vrednotami ali pa se vam zdi brezvezen . Would you do the job?

jype ::

Odkar si to lahko privoščim, ne. Čar kapitalizma je v tem, da ljudi brez težav prisiliš v karkoli, pa hkrati "kredibilno" trdiš, da so prostovoljno privolili.

Phantomeye ::

Odvisno.

Meni recimo ne bi bilo všeč, recimo, da bi se želel ločiti ali pa npr. imeti splav (če bi bil ženska), pa bi mi sodnik/zdravnik rekel, da tega ne bo dovolil, ker mu vera (vrednota), tega ne dovoli in je greh. Ker on ni tam, da izraža osebna prepričanja, ampak, da izvaja zakon in opravlja svoje delo. Če se s tem ne strinja, gre lahko delat drugam.

Zgodovina sprememb…

jeremenen ::

Če si lahko privoščiš izbirat stranke potem seveda ni problem. Je pa vpr., če bo stranka še hotela sodelovat, če ji zavrneš nek projekt. Stranka te konec koncev plačuje, da rešuješ njene probleme, ne da uveljavljaš svoja prepričanja. Uncle Bob ima marsikaj za povedat glede profesionalnosti IT ljudi drugače.

TheBlueOne ::

Spekter izbire je od, da ne delas nic, ce ti ni treba, do da streljas ljudi v vojni. V praksi je zadeva manj stvar principa, temvec bolj tehtanje.

Kaj pa so vase vrednote in kako jih stranka krsi?

crcfail ::

Phantomeye je izjavil:

Odvisno.

Meni recimo ne bi bilo všeč, recimo, da bi se želel ločiti ali pa npr. imeti splav (če bi bil ženska), pa bi mi sodnik/zdravnik rekel, da tega ne bo dovolil, ker mu vera (vrednota), tega ne dovoli in je greh. Ker on ni tam, da izraža osebna prepričanja, ampak, da izvaja zakon in opravlja svoje delo. Če se s tem ne strinja, gre lahko delat drugam.


Če si preveč neumen da bi vedel kako se zanosi, potem ne moreš biti opravilno sposoben da bi lahko odločal o splavu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

deleted ::

chacha je izjavil:

Imate stranko, ki super plača. Željen produkt ima mnogo potencialnih upobnikov vendar ni v skladu z vašimi vrednotami ali pa se vam zdi brezvezen . Would you do the job?


Ne bi. Money is overrated.

pikachu004 ::

Bi. Če ne bom jaz po pa nekdo drug. Odkar sem ugotovil da ne bom spremenil sveta, je le ta veliko lepši :)

111111111111 ::

chacha je izjavil:

Imate stranko, ki super plača. Željen produkt ima mnogo potencialnih upobnikov vendar ni v skladu z vašimi vrednotami ali pa se vam zdi brezvezen . Would you do the job?

Ne.

matobeli ::

Delavci: Ne, morala, blabla, vera, blabla, integriteta, blabla...
Šef: YE$
Delavci: YE$

jype ::

To deluje le dokler delavci nimajo enako denarja kot šef.

matobeli ::

Predvsem deluje ko ga imajo dovolj za njihove razmere, sej se googlovi zaposleni stalno pritožujejo da ne želijo delat za vojsko, pa nimajo miljonov, zgolj dovolj.

Sej to ni nobena skrivnost, najprej rabimo dovolj zase, potem se gremo pa etiko in moralo.

Grem stavit da če bi protestnikom proti migrantom dali 200eur/mesec ne bi noben več piskal.

Oziroma, več kot imamo, dražja je naša "duša". Izjeme seveda obstajajo.

Leta nazaj je bil prispevek na ST, "kdo bi ubil miško za 5USD", ki deluje v osnovi po enakih načelih.

Evo: https://slo-tech.com/novice/t567198

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

          ::

Saj denar je tudi vrednota in to kar konkretna. Poleg tega je tudi lepe barve in vonja. Zakaj neki bi se omejeval? Ali si jehova priča?

WizzardOfOZ ::

chacha je izjavil:

Imate stranko, ki super plača. Željen produkt ima mnogo potencialnih upobnikov vendar ni v skladu z vašimi vrednotami ali pa se vam zdi brezvezen . Would you do the job?


Seveda. Če ne boš ti, bo pa nekdo drug zaslužil. Produkt je zaželjen, prodajal se bo in še stranka to vse plača.

showsover ::

Kaj takšnega ti je dalo misliti o tem in kako si sploh prišel s takšno stranko v stik? Če moraš premlevati, se ne lotevaj, smeš pa posredovati kontakt drugim, manj skropuloznim, prej ali slej se bo našlo izvajalce, če bo potrebno na način, da nihče od izvajalcev ne dobi zavedanja o celoti. Sem slišal, da možnosti obstajajo.

kuall ::

jype je izjavil:

Odkar si to lahko privoščim, ne. Čar kapitalizma je v tem, da ljudi brez težav prisiliš v karkoli, pa hkrati "kredibilno" trdiš, da so prostovoljno privolili.

kapitalizem ni kriv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

FormerUser ::

chacha je izjavil:

Imate stranko, ki super plača. Željen produkt ima mnogo potencialnih upobnikov vendar ni v skladu z vašimi vrednotami ali pa se vam zdi brezvezen . Would you do the job?

Če bi zaradi zavrnitve stradal, potem ja, če imaš izbiro, ne, ker je miren spanec vreden več od denarja.

otago ::

Bi delali za vojasko, obvescevalno organizacijo lastne ali tuje drzave, za proizvajalca orozja ? Isto vprasanje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

vostok_1 ::

Odvisno kaj za vojsko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Raptor F16 ::

otago je izjavil:

Bi delali za vojasko, obvescevalno organizacijo lastne ali tuje drzave, za proizvajalca orozja ? Isto vprasanje ?


Dnar je dnar. Če ne bom jaz, bo pa nekdo drug pokasiral.

Jaz ne bi imel nobenih zadržkov s proizvodnjo orožja.

Ales ::

chacha je izjavil:

Imate stranko, ki super plača. Željen produkt ima mnogo potencialnih upobnikov vendar ni v skladu z vašimi vrednotami ali pa se vam zdi brezvezen . Would you do the job?

Če ni v skladu z mojimi vrednotami, projekt zavrnem. Do sedaj sem še vsakega takega.

Če je zgolj brezvezen (nezanimiv, potencialno družbeno nepotreben,..?) ga opravim, kot vsakega drugega. Seveda pa veliko raje delam na projektu, ki se mi zdi potreben in še dodatno, če se mi zdi zanimiv, zato te kriterije tudi kar močno upoštevam pri izbiri projektov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenzura ali nesposobnost? Kako je FURS želel "zapreti" Facebook (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9431497 (24904) Furbo

Moralne vrednote v današnjem izobraževalnem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12817748 (15450) Mavrik
»

predpogoj za ožji izbor strank, da ima program

Oddelek: Problemi človeštva
183707 (3158) CaqKa
»

kok gotovine lahko neseš cez mejo

Oddelek: Loža
4011699 (10463) dela

Več podobnih tem