» »

Kako vidite, ce kdo napreduje mimo vas

Kako vidite, ce kdo napreduje mimo vas

TheBlueOne ::

Da razcistim na zacetku, ne opisujem svojega problema, me pa zanima kako to vidite ostali in kako na to reagirate.

Recimo, da ste dlje v podjetju, podjetje pa vam za sefa nastavi nekoga novega, ki je v sami stroki manj izkusenj ampak sta ga vodstvo in HR videla kot optimalnega kandidata. O njemu ne veste skoraj nic.

Ali vas bi to motilo, kako bi reagirali?

bambam20 ::

Če se izkaže za sposobnega ni problema. Dlje v podjetju ne pomeni, da si bolj sposoben.

Saj ti ne rabiš vedet o njem nič. Menda pa je vodstvo ocenilo, da je dovolj sposoben, ambicijozen, ima doobro vizijo in je prava oseba za to pozicijo.

Na koncu bodo vodilni tisti, ki bodo nosili posledice, če se bo izkazala ta oseba za nepravo izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

ziga1990 ::

TheBlueOne je izjavil:

Da razcistim na zacetku, ne opisujem svojega problema, me pa zanima kako to vidite ostali in kako na to reagirate.

Recimo, da ste dlje v podjetju, podjetje pa vam za sefa nastavi nekoga novega, ki je v sami stroki manj izkusenj ampak sta ga vodstvo in HR videla kot optimalnega kandidata. O njemu ne veste skoraj nic.

Ali vas bi to motilo, kako bi reagirali?


Če bi sam hotel to delovno mesto šefa bi me motilo drugače pa ne
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

showsover ::

TheBlueOne je izjavil:

optimalnega

že napisano je optimalen (podzavestno ali zavestno?), kar ne pomeni maksimalen v določeni iskani dimenziji, ampak 'radarski grafikon' pokriva največjo površino. glede na vprašanje in navedbe, ni razvidno, katere vse dimenzije so bile vključene.

Raptor F16 ::

Znanec:

Delal kot viličerist, imel 4 leta izkušenj in zapovrh oprajal še 2 ekstra funkciji. Po zamenjavi vodstva je prišel novinec po vezah, ki je že v štartu imel večjo plačo od njega a dela sploh ni dohajal. Ko je izvedel je šel zaprosit za povišico. Ker so ga zavrnili je dal odpoved in šel konkurenci.

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

optimalnega

že napisano je optimalen (podzavestno ali zavestno?), kar ne pomeni maksimalen v določeni iskani dimenziji, ampak 'radarski grafikon' pokriva največjo površino. glede na vprašanje in navedbe, ni razvidno, katere vse dimenzije so bile vključene.


Okoli te besede se nisem prav spotikal. Sem samo zelel povedati, da zaposleni z izbiro niso imeli nic in da je bila presoja s strani vodstva.

bambam20 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem samo zelel povedati, da zaposleni z izbiro niso imeli nic in da je bila presoja s strani vodstva.



Zakaj bi pa zaposleni morali odločat, kdo bo njihov nadrejeni? To je naloga vodstva in ne zaposlenih.

TheBlueOne ::

bambam20 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Sem samo zelel povedati, da zaposleni z izbiro niso imeli nic in da je bila presoja s strani vodstva.



Zakaj bi pa zaposleni morali odločat, kdo bo njihov nadrejeni? To je naloga vodstva in ne zaposlenih.


Ja se razume.

Zanima me samo, kako kdo reagira, ko se to dogaja. Ne pravim, da kaj ni OK.

showsover ::

čustven odziv ni nepričakovan (zavist, žalost, jeza, depresija), še posebej če je neizbrani kandidat (zaradi poenostavitve pišem v moškem spolu, ker v tej temi najbrž ni namen, da sta spola enakovredno zastopana, čeprav bi se dalo odgovor raztegniti na več strani, če bi želeli vključiti vse, ki v jedrnatem odgovoru vidijo kakšne težave) imel kakšno agendo, ki sedaj ne bo uresničena po predvideni časovnici. možnih izhodov je več, od pritožbe, sprijaznitve, odpovedi...

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Seveda bi me motilo, ampak ne bi pa zaradi tega delal stale, ker se me to niti ne tice. Seveda pa mesto sefa nekako pripada takemu, ki pozna nacin dela in ve na koga se mora obrniti. Delo sefa ni za novinca, ker niti nima avtoritete in kompetenc za kaj takega.

Imo

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

(zaradi poenostavitve pišem v moškem spolu, ker v tej temi najbrž ni namen, da sta spola enakovredno zastopana, čeprav bi se dalo odgovor raztegniti na več strani, če bi želeli vključiti vse, ki v jedrnatem odgovoru vidijo kakšne težave)


Ne ni namen, lahko tudi sefica, ni vazno. :)

Morda se podvprasanje, ali vidite pozicijo nadrejenega kot nekaj pozitivnega?

showsover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imo

že v op je zapisano, da je šlo za izbiro 'optimalnega' kandidata, ne glede na to, če je bil novinec ali marsovec.
kako je bila ocenjena 'optimalnost', ni razvidno, čeprav sta napisani dve pomembni dimenziji, za odločitev nista dovolj.


TheBlueOne je izjavil:

Morda se podvprasanje, ali vidite pozicijo nadrejenega kot nekaj pozitivnega?

vsekakor, z 'nadrejenostjo' pride sicer tudi 'odgovornost'...
če se že gremo 'pravičništvo'...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imo

že v op je zapisano, da je šlo za izbiro 'optimalnega' kandidata, ne glede na to, če je bil novinec ali marsovec.



jaz sem OP, zato pa dodatno razlagam. :)

Ne zanima me pravicnost. Sitacija je, vodstvo je nastavilo po svoji volji, zaposleni niso s tem imeli nic.

Vprasanje je, kako to vidijo zaposleni, kako to cutijo, kako reagirajo.

Vprasanje ni ce je res optimalen itn., to se iz perspektive zaposlenega ne ve...

Dejstvo pa je, da so vsi bili, ce lahko recem "spregledani", niso prisli v postev itn. Pa tu ne govorim, da so ali niso primerni, je samo okoliscina.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne zanima me pravicnost. Sitacija je, vodstvo je nastavilo po svoji volji, zaposleni niso s tem imeli nic.

Vprasanje je, kako to vidijo zaposleni.

Vprasanje ni ce je res optimalen itn., to se iz perspektive zaposlenega ne ve...

op v mojem primeru je pomenil original post, ne original poster...
kot zapisano, perspektiva zaposlenega (na sekundarnem nivoju, ki je impliciran), nima posebnega pomena...
odgovorni za izbiro smejo sicer obrazložiti odločitev, v nekaterih primerih tudi zagovarjati.
stvari so, v resnici, enostavne.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

To, da sem npr. jaz optimalen za svoje delovno mesto ne pomeni dosti o tem, kako me nadrejeni vidijo na vodstvenem mestu. Jaz si čisto predstavljam, da sem v firmi kljub nepogrešljivosti popolnoma neprimeren za delovno mesto nadrejenega sodelavcem.

Mogoče je drugače, če tvoje delovno mesto že vključuje vodenje skupine ljudi, in gre samo za stopničko višje in imaš nekako referenco, da si v vodenju boljši od sodelavcev... Če do sedaj tvoje delovno mesto tega ni vključevalo, pa anything goes.

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:



op v mojem primeru je pomenil original post, ne original poster...
kot zapisano, perspektiva zaposlenega (na sekundarnem nivoju, ki je impliciran), nima posebnega pomena...
odgovorni za izbiro smejo sicer obrazložiti odločitev, v nekaterih primerih tudi zagovarjati.
stvari so, v resnici, enostavne.


Vem, ne zanima me prakticna ali pa pravna konotacija ali pa korporativna realnsot. Bolj obcutki in reakcija ostalih.

showsover ::

vidim, da je potrebno ponoviti in razčleniti po točkah :-)


(1) čustven odziv ni nepričakovan (zavist, žalost, jeza, depresija)...
(2) možnih izhodov je več, od pritožbe, sprijaznitve, odpovedi...

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

vidim, da je potrebno ponoviti in razčleniti po točkah :-)


(1) čustven odziv ni nepričakovan (zavist, žalost, jeza, depresija)...
(2) možnih izhodov je več, od pritožbe, sprijaznitve, odpovedi...


Moznosti jasne, sedaj pa morda kako konkretno bi/je kdo reagiral in zakaj. :)

showsover ::

TheBlueOne je izjavil:

Moznosti jasne, sedaj pa morda kako konkretno bi/je kdo reagiral in zakaj. :)

predlagam uporabo kakšne spletne storitve v smislu
https://www.easypolls.net/

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Moznosti jasne, sedaj pa morda kako konkretno bi/je kdo reagiral in zakaj. :)

predlagam uporabo kakšne spletne storitve v smislu
https://www.easypolls.net/


Ni vprasanje ABC ampak kako vidijo to posamezniki. Firbec, ne potrebujem za ne vem diplomsko ali kaj...

showsover ::

ok, če bi zagotovo vedel, da so izbrali tro(t)la namesto mene (ki sem sicer optimalen), bi zagotovo dal odpoved zaradi slabe volje...
nič, moram it, moramo še preleteti vzhodno slovenijo pred nevihto...

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

Da razcistim na zacetku, ne opisujem svojega problema, me pa zanima kako to vidite ostali in kako na to reagirate.

Recimo, da ste dlje v podjetju, podjetje pa vam za sefa nastavi nekoga novega, ki je v sami stroki manj izkusenj ampak sta ga vodstvo in HR videla kot optimalnega kandidata. O njemu ne veste skoraj nic.

Ali vas bi to motilo, kako bi reagirali?


Življenski primer:
Prodajni oddelek v večji firmi je delal dobro, dobili so pohvale od vseh, še celo v časopisu so bili. Nastavili so novega vodjo, ki je sicer bil velik ženskar.
Nato so v kratkem zaposlili kot pripravnico od žene kolegico, punca je imela obline, v glavi pa ne dosti. Je bila tudi spogledljivka, pa ne samo v mailu, taka ta prava. To smo ugotovili tako, da je pisala zaljubljena pisma svojemu ljubčku, pa se je zafrknila v e-mail naslovu, a je mail o nedostavi priletel k mojemu sodelavcu, ki je priletel k meni s tem.
Potem so zaposlili še eno punco z malo manjšimi oblinami, drugače pa pravo kruhoborko, bila je šefova ljubica -ne prvo sekundo, to ne. Drugo sekundo.
Potem so zaposlili še eno tajnico - zopet punco z oblinami. Ta je bila zvesta vsem, samo možu ne.

Potem so zaposlili pravno svetovalko, ki je uvedla novo normo. V službo je hodila v vročih hlačkah, dekolitrana do popka in v supergah. Univerzitetna diplomirana pravnica.

Željko me je osebno prosil, da ji računalnik izklopim s tipko. Namreč imela je en Lenovo laptop, zahtevala je - in to dobila, da se njen računalnik vklopi na senzor za prstni odtis. Takratni Lenovoti so to imeli.

Računlnika si ni znala vklopiti in Worda ni znala zagnati.

Moj šef je sarkastično komentiral, kje jih le najde. Ta šef ženskar.

Najboljši prodajalec Željko je dal odpoved, šel delat za eno firmo iz tujine. Sodelavec Caki, drugi najboljši prodajalec je dal odpoved, šel je za vodjo prodaje v eni firmi, ki sicer ni bila konkurenčna, ampak branža skoraj enaka. Tretji je šel za vodjo rajona. Alenka je šla za vodjo izterjave, najbolj osovraženo službo na firmi.
Ostale so punce. Rezultati? Tehnična nula.
Ni minilo leto, oddelek so razformirali.
Ta prva obla je šla v Maribor delat. Kruhoborka je bila nekaj časa neka svetovalka, potem šla na šalter delat. Tajnica je šla za tajnico direktorju. Potem so ukinili še direktorja in potem ne vem, kaj se je zgodilo.
Pravna svetovalka - njo še danes vidim, zapikava sprehajalne palice popoldne in se rekreira. Mislim, da so jo premestili v pravno službo. Nobenih senzorjev, superdupertipkovnic in nič. PC, izvršbe, stečaji in gasa.

HappyPills ::

In kaj si hotel s temi oblinamo povedat glede na original temo?. Da če ima obline pol ni za v službo al kako? :)

bbbbbb2015 ::

HappyPills je izjavil:

In kaj si hotel s temi oblinamo povedat glede na original temo?. Da če ima obline pol ni za v službo al kako? :)


Da se je en novopečeni šef obdal s štirimi oblinastimi in da je razpadel oddelek, ki je prodal v firmi največ. V roku enega leta.
Stvari se pač spreminjajo naglo. In da vsak ravna po svojem premisleku. In da ni nihče čakal, da se zadeva sesuje, ampak je ravnal proaktivno od prve sekunde naprej. In da nihče čez oblinaste ni rekel nič, ker bi to zvenelo najmanj seksistično, so pa vsi odšli.

In da je direktor hotel rešiti eno sicer simpatično oblinasto tajnico.Tajnica je pol direktorja.
Zafrknil se je nekaj pred šefi v Ljubljani in je letel v penzijo, oziroma na čakanje.

Pred tem je imel eno izkušeno tajnico,ki je znala za vse, kar se dogaja na firmi, ko se je pripravljala revizija ali karkoli, je vedela že v naprej. Ta oblasta ni vedela nič. In direktorju so spodnesli preprogo v sekundi.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Ja zato je bit sp kr top, si tajnica direktor in delavec ob enem lahk maš tut obline če čš :)

Phantomeye ::

Včasih je dejansko boljše, da šef pride od zunaj. Če je sposoben, bo poštekal proces v nulo zelo hitro.

Z internimi šefi so velikokrat težave v smislu ali, da za šefa izberejo nekoga, ki je že dolgo tam, ampak v resnici ni sposoben vodenja ali pa novo ustoličeni izkoristi položaj, da se maščuje sodelavcem, s katerimi se ni razumel.

Raptor F16 ::

Phantomeye je izjavil:

Včasih je dejansko boljše, da šef pride od zunaj. Če je sposoben, bo poštekal proces v nulo zelo hitro.

Z internimi šefi so velikokrat težave v smislu ali, da za šefa izberejo nekoga, ki je že dolgo tam, ampak v resnici ni sposoben vodenja ali pa novo ustoličeni izkoristi položaj, da se maščuje sodelavcem, s katerimi se ni razumel.


Vedno je bolje, da vodstvo ni osebno povezano s sodelavci.

LeQuack ::

Raptor F16 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Včasih je dejansko boljše, da šef pride od zunaj. Če je sposoben, bo poštekal proces v nulo zelo hitro.

Z internimi šefi so velikokrat težave v smislu ali, da za šefa izberejo nekoga, ki je že dolgo tam, ampak v resnici ni sposoben vodenja ali pa novo ustoličeni izkoristi položaj, da se maščuje sodelavcem, s katerimi se ni razumel.


Vedno je bolje, da vodstvo ni osebno povezano s sodelavci.


Treba je vedno ločit sloje med sabo. Razredni boj med sloji se mora nadaljevati.
Quack !

Cveto ::

Treba se je pač borit, vsak zase. Neke "pravice", da "morajo" pri napredovanju priti na vrsto najprej tisti, ki so v firmi že dlje časa, ni. Nadrejeni pač delajo kakor hočejo, če so pametni in če ima firma neko pametno vodstvo, potem se zadeve itak izravnajo oziroma si nekih ekscesov ne morejo privoščit, ker bodo imeli slabše rezultate. Morda je še najhuje v kakšnih (pol)državnih firmah, kjer se ne gleda nujno rezultat, pač pa lahko čisto druge stvari (ali pa sploh, nič, so tam "da mine čas".

Jaz sem že bil na obeh straneh, bil vodja, nastavljen mimo drugih, bil pa sem tudi spregledan oziroma v nekaterih primerih dejansko "nategnjen".

Primer: direktor (in največji lastnik firme) je imel "sinka" (v bistvu je bil iz ženinega prejšnjega zakona). Ta "sinko" je imel "zlato" mladost, dobre šole (tudi tuje, naredil je potem samo nekaj podobnega kot "jurček" Jankovič). Sinku se je odprlo firmo, oziroma omogočilo lasten posel, pa je kmalu propadlo (8 ur na dan na FB pač ne pomaga), tako da je sinko rabil neko službo, nekaj da se uveljavi. In sem po desetih letih v firmi in že dokaj lepi poziciji dobil na mizo odpoved "iz poslovnih razlogov", nadomestil pa naj bi me sinko. Ker sem ga poznal, sem si rekel "ok, pa da vidimo". Jaz sem se namesto odpovedi dogovoril da grem na drug oddelek na nižje mesto (končeval sem še faks in se mi je šlo da ostanem še kakšno leto). Rezultat je bil seveda pričakovan, porazen. V normalni firmi bi "nasrkal" tisti, ki je nesposobneža zaposlil, tukaj pač ne, čeprav je bila firmi narejena velika škoda. No, ta lastnik je potem kmalu težko zbolel, jaz sem šel še višje, "sinko" pa na nek referentski položaj, kjer je direktor zahteval, da se mu računalnik modificira tako, da ne more na facebook, dokler v ERP-ju ne naredi vsaj tistih osnovnih stvari. Danes sem jaz veliko višje, "sinko" pa ima neko firmo, kjer služi z zagovotovljenimi posli (dobava neke opreme institucijam).

Tako to je. Ljudje predvsem ne smejo pozabiti, da najbolj učinkovito glasujejo "z nogami". Če vidiš da kaj ni ok, greš pač drugam. Če to naredi še par ljudi (kar se zgodi, če res kaj ni ok), se zadeve morajo razčistiti. Slabi šefi najlepše živijo z neodločnimi zaposlenimi, ki se oklepajo (slabih) delovnim mest, šefi pa "serjejo" po njih. Kak visok kredit seveda oteži zadevo.

MIHAc27 ::

Bojim se ne,vsaj zaenkrat, ker smo premala firma, da bi dobil kakega novega šefa. Mi pa seveda ne bi bilo všeč, če bi en pokavc komaj iz šole in brez dejanskih izkušenj postal moj nadrejeni.

vostok_1 ::

Enostavno. Če vidite, da je bolj uspešen od vas in dobi povišico, pol je jasno. Če pa mislite, da ste naredili podobno oz. da njegovo delo sploh ni tako kakovostno kot se govori, pa lahko gre za nepravico.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tilen ::

V večjih podjetjih enostavno ni nekega nagajanja zaposlenim, ker za to ni časa in ker so nadrejeni resnično zelo sposobni. Vodstvo je tako vpleteno v enormen sistem konstantnega izobraževanja, da enostavbno nima časa zafrkavati ljudi, niti jim ni v interesu. Nikomur ni to v interesu, ker gre preveč resourcov za to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

showsover ::

Tilen je izjavil:

da enostavbno nima časa zafrkavati ljudi, niti jim ni v interesu. Nikomur ni to v interesu, ker gre preveč resourcov za to.

dajmo najprej enostavBno razčleniti, kaj pomenijo izrazi, preden napišem, da si natresel enostavBno posplošene neumnosti:
- večja podjetja,
- imeti čas in interes,
- zafrkavati ljudi,
- preveč resourcov,
- vodstvo (in nasploh struktura zaposlenih)

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Povem samo, kako je. Smo bili srednje podjetje in smo veliko. Razlike v vodenju so ogromne v prid zdajšnjem bolj profesionalnemu vodstvu na vseh nivojih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

showsover ::

no, najprej, da bo jasno, nisem nikakršen idealist, pravičnik, brezupen naivnež, trol itn...
dajmo v smislu drži, ne drži (T/F)

T/F: ti osebno na osnovi nečesa garantiraš, da v velikem podjetju (ranga A1, torej) ni, ni bilo in ne bo nikdar nikakršnih nepravilnosti pri zaposlovanju, napredovanju, plačevanju?

T/F: pri večjih podjetjih zagotovo ne prihaja do problemov, prikazovanju nerealnih rezultatov poslovanja, ki na koncu z repom udarijo po celi organizaciji...

T/F: že pri srednjih, še posebej pa pri velikih podjetjih je edino pravilo in rešitev, da za _VELIKO večino zaposlenih_ veljajo uvedene matrike za zaposlovanje in napredovanje, kjer pa je spet doseganje določenih kriterijev za napredovanje v celoti neodvisno od ocenjevalca in osebni vpliv je tako zagotovo v celoti izključen?

saj pravim, dajmo najprej razčleniti uporabljene termine...


edit: moral sem popraviti typote, upam, da je zdaj konec ok.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ne morem ničesar garantirati. Pravim samo, da imajo večja podjetja več denarja za bolje usposobljeno vodstvo in to vsekakor drži. Vodstven kader večjih podjetij je zelo dober in nikakor ne gre samo za matematične matrike na podlagi katerih se napreduje.

Količina opravljenega dela nikakor ni edini, niti bistven parameter za napredovanje. Kvaliteten HR oddelek lahko marsikaj drugega še pozitivno oceni, kar ni povezano s količino opravljenega dela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

showsover ::

no, še enkrat, dajmo razčleniti pojme, saj sem prepričan, da se razumemo...

za moje pojme je 'zafrkavanje zaposlenih, čas in interes', recimo, primer, da firma (ne govorim za nobeno posebno, čeprav bi lahko poiskal resnične case), da najožje vodstvo izkazuje, recimo, 5M dobička, revizija ugotovi, recimo, 15M izgube, firma pa ne zagotovi poslovnih rezultatov do zakonsko predvidenega časa in so zato njene delnice suspendirane iz trgovanja... in se je tržna vrednost zmanjšala 70% YTD?

je to, po tvojem mnenju, možen scenarij ali ne?
če je možen scenarij, gre, po tvojem mnenju, za veliko ali malo firmo?
je to zafrkavanje iz zaposlenih, delničarjev in trga ali ni?

torej, kot pravim, vse je odvisno, kako interpretiraš prej uporabljene termine...
mogoče smo res naredili oster ovinek, ampak samo hočem reči, da ni nobenih garancij.

Tilen ::

Seveda je možno, vendar generalno gledano malo verjetno. Izjeme bodo vedno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

showsover ::

Tilen je izjavil:

Seveda je možno, vendar generalno gledano malo verjetno. Izjeme bodo vedno in ne potrjujejo pravila.

zagotovo je mogoče; pravila in velikost podjetja torej očitno ne garantirajo rezultatov...
podrobnosti sledijo.

Isotropic ::

Raptor F16 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Včasih je dejansko boljše, da šef pride od zunaj. Če je sposoben, bo poštekal proces v nulo zelo hitro.

Z internimi šefi so velikokrat težave v smislu ali, da za šefa izberejo nekoga, ki je že dolgo tam, ampak v resnici ni sposoben vodenja ali pa novo ustoličeni izkoristi položaj, da se maščuje sodelavcem, s katerimi se ni razumel.


Vedno je bolje, da vodstvo ni osebno povezano s sodelavci.

OP govori o majhnem, specializiranem oddelku, ki ga najbolje vodi najbrž nekdo iz področja. predstavljajte si, da bi imeli programerji za šefeta enega ekonomista, enega frišnega iz šole, frišnega na firmi ali kaj podobnega.

za vodit imaš itak tečaje, "naravnih" vodij je malo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Isotropic je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Včasih je dejansko boljše, da šef pride od zunaj. Če je sposoben, bo poštekal proces v nulo zelo hitro.

Z internimi šefi so velikokrat težave v smislu ali, da za šefa izberejo nekoga, ki je že dolgo tam, ampak v resnici ni sposoben vodenja ali pa novo ustoličeni izkoristi položaj, da se maščuje sodelavcem, s katerimi se ni razumel.


Vedno je bolje, da vodstvo ni osebno povezano s sodelavci.

OP govori o majhnem, specializiranem oddelku, ki ga najbolje vodi najbrž nekdo iz področja. predstavljajte si, da bi imeli programerji za šefeta enega ekonomista, enega frišnega iz šole, frišnega na firmi ali kaj podobnega.

za vodit imaš itak tečaje, "naravnih" vodij je malo.


Kaj pa izkušenega programerja iz drugje? Zakaj, ko je govora o zunanjem človeku - vedno predpostavka, da gre za nekoga iz čisto random področja in povrhu še brez izkušenj?

Ker vem, kjer delam, ko je nekdo postal šef je začel izvajati vendeto nad svojim sodelavcem, s katerim sta bila prej na istem nivoju.

Zgodovina sprememb…

KraitPay ::

Zgleda da nimate ali pa še niste imeli šefa, ki je iz druge stroke. Pa ne govorim o ekonomistih.

Sem imel včasih takšen primer. Sam iz elektro stroke, šef pa strojnik (ko se že po defaultu ne razumemo najbolje).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624720 (13012) Steinkauz
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417281 (13633) joze67
»

šefinja

Oddelek: Loža
495514 (3689) hruske
»

Kako izbrati koga odpustiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16837720 (30525) Invictus
»

Yahoojeva ukinitev dela od doma nujna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5517697 (13948) driver_x

Več podobnih tem