» »

Na plati NF7-s V2.0 Tbred samo 2200 MHz

Na plati NF7-s V2.0 Tbred samo 2200 MHz

GUFY ::

Prejšnji torek mi je poslušnost odpovedala moja stara plata NF7 Rev 1.2 na kateri sem mojega tbred 1700+ z lahkoto fural na 2500 MHz, za kakšne teste in 3D Marke pa tudi na 2600 MHz.

Sedaj pa na novi plati NF7-S V2.0 ne morem stabilno laufat istega proc-a na 2200 MHz pa še napetosti mi pri tem ful nihajo cca 0.05 V. Stabilno mi pa laufa na 9 x 210 = 1890 MHz in to na 1.5 V. Poizkusil sem že razne kombinacije pa čez 2200 MHz ne gre več, ZAKAJ? Meni je mal sumliv napajaniki saj se mi zdi da napetosti preveč nihajo.

Moram povadati, da so ostale komponente vse iste, kot prej se pravi:

Chiftec 420 W napajalc
Corsair 2 x 256 MB Ram
Tbred 1700+
FX 5900 od Leadteka

Vodno haljen proc, NB in grafa.

Cveto ::

Se mi zdi, da je že par ljudi poročalo, da se v2.0 slabše navija. Jest jo imam tudi, samo še nim kulerja, da bi jo probal, ampak čez 2200 je pa že šla!! Kaj bi šele morala z vodnim hlajenjem dosežt.

Alexius Heristalski ::

Hja, zdaj je nekako splošno znano, kar pravi Cveto, na žalost seveda.

Gufy, kateri Corsairov ram imaš in na koliko si ga fural na NF7 rev. 1.2? Sam imam enako plato in razmišljam o nakupu PC3200 C2 (2x256), pa bi rad videl, kako se obnesejo. Je bila plata kaj modana?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

GUFY ::

Na plati sem imel volt mod na SPP-ju, ki mi je omogočal napetost do 2V.
Ram pa je CMX 256A-2700C2 256MB DDR (s hladilnikom).

Čudno pa se mi zdi da z istim procom dosežem kar za 300 - 400 MHz manj kot na stari NF7 plati. Ali je možno da je tukaj še kaj za nastaviti?

m.i.h.a. ::

No evo pa sem spet v dilemi, katero plato kupiti.

mato22 ::

Jest mam Corsair XMS 3200 C2 rame pa se mi na tej plati nočejo kaj preveč dobro navijati.
Kar je čez 200 FSB že ni več stabilno. Probal sem že vse možne nastavitve, ampak čez 200 noče.
Bi rabil par Twinmosov z BH5 čipi za probo da bi videl koliko me ram bremza.

sharp ::

Gufy dej probi s biosom 11 na temu mi je delalo 2500mhz,na 17 mi je pa delal stabilno samo še na okrog 2300
Mato mel sem Twinmosa s Winbondi ch-5 2x256mb pa mi tud ni delal stabilno čez 200..

GUFY ::

sharp: Hvala bom takoj jutri probal, ko dobim moj proc nazaj, saj sem ga dal testirat da ni z njim kaj narobe.

morphling1 ::

Trenutno dela brez težav na 2425 MHz, je pa prav neverjetno kako mi plata undervolta, nastavljeno imam na 2V pri obremenitvi mi pade Vcore na 1.9V, nujno se moram losat teh stari 300 W gar.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

morph pa kaj maš ti še zmeri AMD sistem, a nisi reku da si prodal?? Sej to da Plata undervolta ni problem napajalnika, ampak same plate, ker je padec napetosti med obremenitvijo na plati večji kot pa med delovanjem. Tudi meni plata undervolta približno 0.06V-0.08V, pa sem meril in dobim od napetostnega regulatorja na plati pa do CPU socketa približno 60mV padca napetosti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

En sistem je še vedno AMD, saj si videl dve kišti na Lanu :) Napajalnik je tud problem, ker mi pri 550W napajalniku undervoltanje ni bilo tako očitno, aja pa na NF7S undervoltanje niti slučajno ni bilo tako očitno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

m.i.h.a. ::

Jao, jao, jao,...

Dejte mi sedaj tukaj povedat, kar me zanima o plati nf7-s, ker njene probleme odkrivam le po delčkih v forumu.
Torej:
-kateri bios je priporočljivo imeti, glede na navijanje in performanse
-kakšen je kaj problem padanja voltaže ob navijanju
-ali res potrebujem soundstorm, če bom itak uporabljal slušalke in včasih dva zvočnika
-kako je kaj glasen vent na nb
-kakšne so težave z nadgraditvijo biosa
-se težave z nadgraditvijo biosa pojavijo samo na tej plati ali na vseh z nforce2 čipovjem
-kako komentirate plato epox ep-8rda3+, kakšne probleme pa ima ta, se jo bolj splača kupiti

To je za enkrat to več vprašanje se trenutno ne spomnim, rad bi jih pa vedel preden kupim plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Alexius Heristalski ::

Gufy, zakaj ti je odpovedala plata?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

GUFY ::

Nebi vedu, sam montiru sm grafo pa se mi ni več hotel računalnik prižgat. Pol smo pa ugotovil da je šla plata rakom žvižgat.:( :( :(

hatch ::

si ugasnil napajalnik ko si jo montiral? ne bi bil prvi ki bi tako skuril plato..

GUFY ::

Ne samo da sem ga ugasnil, celo vtikač sem iztaknil iz vtičnice.
Sicer pa mi je danes tudi ta plata odpovedala poslušnost in vidim da imam smolo z platami.
Še sreča da so v trgovini, kjer kupujem plate tako cool in že danes sem dobil novo ABIT NF7 Rev 1.2 plato. Upam, da bom imel z njo več sreče.

GUFY ::

Danes se montiral plato NF7 Rev.1.2 v računalnik in ful dobr dela. Proc imam navit na 217 x 11 = 2387 MHz in je čist stabiln ( vsaj za enkrat ).
Zgleda da so plate NF7 Rev. 1.2 boljše za navijanje kot verzija 2.0, še sreča da sem jo dobil.:) :) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308750 (6478) WhiteWolf
»

218 FSB je to največ kar zmore NF7 Rev. 1.2

Oddelek: Navijanje
16919 (623) VASkO
»

Vprašanja glede NF7-S in EP-8rda3+

Oddelek: Kaj kupiti
281557 (1143) GUFY
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335687 (3551) Tradewind

Več podobnih tem