» »

218 FSB je to največ kar zmore NF7 Rev. 1.2

218 FSB je to največ kar zmore NF7 Rev. 1.2

GUFY ::

Imam plato ABIT NF7 Rev 1.2 pa ni važno ker RAM utaknem notr, več kot 218 FSB ( seveda stabilno ) mi zadeva ne dela.
Imam VDD mod in lahko napetost reguliram do 2.1V, imam tudi Vdimm mod in to napetost lahko reguliram do 3.25V.
Poizkusil sem že Corsair PC 3700 , Kingston HyperX 3500 C2 in seveda moje rame Corsair PC 2700 C2.
Pri vseh se ustavi na 218 FSB pri 2.0V SPP-ja in neglede na voltažo RAM-a in neglede na timinge RAM-a. Ali je kriva plata, ali kaj drugega?
  • spremenil: GUFY ()

Tic ::

Poskusi dat množilnik na 8. Će si slučajno pozabil na to...
persona civitas ;>

GUFY ::

Tic: Kaj si misli s tem, saj moj proc brez problema dela na 2500 MHz, res ne vem kaj bi profitiral s tem da dam množilnik na 8.

Tic ::

Hotel sem rečt, da poskusi z manjšimi množilniki.

A laufaš SC ali DC. Poskusi SC na različnih slotih ;)
persona civitas ;>

TESKAn ::

Da izključiš rame iz enačbe, jih dej na asinhrono delovanje na ene 80%. Sicer boš ob hitrost, ma za ugotavljanje, kolk visoko gre FSB in da izključiš možnost, da ga bremza RAM, je dobro...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gamer ::

gufy bod zadovoln z 218... men ne gre čez dvesto brez da bi zgubu zvok... pa če dam rebra na SB al pa ne... razlike ni spljoh...

GUFY ::

Tic in TASKAn: To, kar sta vidva napisala sem jez počel včeraj od 5 popoldne pa do 12 ponoči, pa ni bilo nobenega rezultata -> napredka.:D :D
Zgleda, da bo treba plato zamenjat, če bom hotu FSB višji od 218.;( ;( ;(

Tic ::

Tudi to se zgodi. Moj prejšna plata (imel sem 3 različne NF2) je bila Abit nf7 in z 1.7V je delala le 193 sinhrono. Si predstavljaš polomije ;)

Btw, naslednji dan je šla, za 50% cene.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Meni dela moja na 225 100% stabilno s Kingston pc3500 moduli. Bios sem dal nazaj na 16 (velika razlika glede na mojo prejšno verzijo, ki je bila najnovejša) . VDD je na 1.9V (nad 2V je brezveze). En od možnih problemov je lahko tudi v prenizka +3.3V napetost, da ne pridete višje, jaz grem jutri iskat lot kolm, pa trimerje in bom modal oba napajalnika na +3.3V sense liniji. Tako pri P4-kah, kot pri AMD-jih folk piše o dosti boljših rezultatih pri povišani +3.3 liniji
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Mene tudi to mika morphling. Ali boš to naredil na Antecu?
persona civitas ;>

GUFY ::

Kakšne imaš timinge pri 225 FSB Morf?!

morphling1 ::

Ja na Antecu mislim najprej naredit, ker me totalno matra če se mi bo odprlo z višjimi FSBji na P4ki.
Timingi c2,3,2,7
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Se bom še mal jutri poigral za nastavitvami, da vidim do kje se da priti s temi Kingstoni.:D

GUFY ::

S Kingston pc3500 moduli sem prilezal, komaj na 220 FSB in sem jih danes veselo vrnil, saj za 2 MHz FSB-ja pa ne mislim kupovati novega RAM-a.:D :D :D

Zgleda da je pri meni problem v plati oziroma SPP-ju. Bo treba novo plato kupt, ampak bom najverjetneje počakal na ABIT AN7.>:D >:D >:D

gamer ::

če bi jo lohka, bi jo že včeri kupu...(AN-7, sam pomojem da nau kej preveč bolša od nf7rev2, no ja bomo vidl)

škoda,ampak če tko pogledaš sej 220 sploh ni tolk slabo... verjetn ti vsi špili delajo normalno če nimaš kšne bedne grafične...

GUFY ::

220 FSB je za naketere čist v redu saj jaz bi še več.
Glede plate ABIT AN7 pa bo treba zgleda še mal počakat na kakšen test.

VASkO ::

jaz sem ta mod delal na 430W antecu in sem po nesreci na 12V uporabil presvohen trimer pa ga je prekurlo pa je skoraj vse slo v kurac (kurcslus na 12V liniji)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308751 (6479) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077082 (5214) mare87
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381541 (1039) WhiteWolf
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995488 (3735) Clemento

Več podobnih tem