» »

Problemi s fotografiranjem

Problemi s fotografiranjem

FormerUser ::

Neka stran mi konstantno zavrača uploadano sliko in mi priporoča naj uporabim "camera with higher resolution". Ali je kamera od Samsung Galaxy 5 res tako slaba ali je samo jaz ne znam pravilno uporabljati? Ali obstajajo free online programi za naknadno povečanje resolucije slike, kakšne vrednosti se sploh smatrajo za "high resolution colour image files"?

Raptor F16 ::

Lahko izvemo za katero stran gre?

Običajno je zaželeno, da je slika pred objavo na spletu čim bolj stisnjena. Prvič slišim, da bi obstajala spodnja meja za objavo slike.

Tu nekaj ni po PS.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Ali obstajajo free online programi za naknadno povečanje resolucije slike, kakšne vrednosti se sploh smatrajo za "high resolution colour image files"?


V bistvu to zmore vsak malo bolj spodoben urejevalnik fotografij. Glej pod image-image size in lahko nastaviš željeno resolucijo slike.

Matek ::

@Polozwell, lahko da gre za kako spletno identifikacijo, kjer hočejo dovolj veliko in kvalitetno fotko.

@Hipatija Samsung Galaxy S5 bi moral biti povsem dovolj. Kolikor gledam, je sposoben 16 Mpix, tako velike slike skoraj zagotovo ne bi zavrnili. Opciji sta dve:
  1. Morda imaš v camera appu na telefonu nastavljeno, da ti dela slike v manjši resoluciji. Kako velika (v pikslih) je slika, ki si jo poskusila uploadati?
  2. Morda omenjena stran dejansko naredi analizo slike, in ugotovi, da je preveč motna. V tem primeru umetno povečevanje ne bo pomagalo. Še enkrat izvedi fotografiranje pri obilici dnevne svetlobe, idealno zunaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

FormerUser ::

Lastnosti slike, ko jo naložim na računalnik so: velikost 2,31 MB, mere 4608 x 2592, ločljivost 72 . Ker ima stran maximum image size 4096px sem jo nato s picture managerjem pomanjšala na 1024 X 576 ampak kolikor vem, velikost ne vpliva na ločljivost in bi še vedno morala biti ista. Ali se 72 smatra za "high resolution"?

K0l1br1 ::

FormerUser je izjavil:

Lastnosti slike, ko jo naložim na računalnik so: velikost 2,31 MB, mere 4608 x 2592, ločljivost 72 . Ker ima stran maximum image size 4096px sem jo nato s picture managerjem pomanjšala na 1024 X 576 ampak kolikor vem, velikost ne vpliva na ločljivost in bi še vedno morala biti ista. Ali se 72 smatra za "high resolution"?

Kako to misliš? Če jo spremeniš v 1x1, velikost še vedno ne bo vplivala na ločljivost? Saj se ti manjša število pik, torej ločljivost....

TheBlueOne ::

Ce je slika recimo fotografija obraza, potem morda "camera with higher resolution" zelja strani, ker AI morda ne najde kar isce.

ampak kolikor vem, velikost ne vpliva na ločljivost in bi še vedno morala biti ista.


Ce mislis pod 72 PPI ali PPCM, potem je menda nekako takole.

Resolucija pomeni koliko pixlov je v vsako stran. PPI pomeni, koliko pixlov je i incu, PPCM koliko je v cm.

Ce se ne motim, je nakako tako. Imas resolucijo recimo 10px x 10px in display ali print na 100 PPI, potem imas 10x10 pixlov, kar je 100 Pixlov, kar je 1 inc x 1 inc velik print.

Raptor F16 ::

@Hipatija

Kakšen je namen uploadanja slike ?

a.) Prepoznava elementov in potez s strojnim vidom?
b.) Deljenje slike z drugimi ?
c.) ...

Bolj koristni bi bili podatki o strani na katero nalagaš fotografijo.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Zgleda, da ne govorimo o istih stvareh. Jaz sem mislila, da resolucija slike pomeni njeno ostrino oz. "čistost". In vse bolj se mi zdi, da je problem v Samsungovi 16 MP kameri, glede na to, da vidim, da imajo nekateri telefoni tudi 20MP, 32MP ali 40MP kamere. Gre za sliko kjer oseba v roki drži osebni dokument, katerega napisi morajo biti razločno čitljivi in zgleda, da ta kamera ni sposobna tega zabeležiti dovolj natančno, da bi AI ali kdorkoli že na omenjeni strani to lahko prebral. Ali pa samo jaz ne znam fotografirati, ne vem.

TheBlueOne ::

Ce zelis prebrati kakor osebno izkaznico in na sliki imeti celo osebo, potem bos potrebovala fotoaparat s kar dobro optiko. 16MP bi po obcutku bilo OK, ce bi imela ugodno svetlobo in dobro optiko.

freesty ::

FormerUser je izjavil:

Lastnosti slike, ko jo naložim na računalnik so: velikost 2,31 MB, mere 4608 x 2592, ločljivost 72 . Ker ima stran maximum image size 4096px sem jo nato s picture managerjem pomanjšala na 1024 X 576 ampak kolikor vem, velikost ne vpliva na ločljivost in bi še vedno morala biti ista. Ali se 72 smatra za "high resolution"?


Zakaj si sla iz 4608 x 2592 na 1024 X 576? Pac najprej si nalozila preveliko fotko nato premalo.

Odpri fotko v slikarji, izberi pomanjsaj sliko, daj na 50% pa bo vse v redu.

EDIT: oziroma uporabi kar ta picture manager samo ne tak fejst zmanjsat, nastavi tako, da bo daljsa stranica 2048 in si good.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Zgleda, da ne govorimo o istih stvareh. Jaz sem mislila, da resolucija slike pomeni njeno ostrino oz. "čistost". In vse bolj se mi zdi, da je problem v Samsungovi 16 MP kameri, glede na to, da vidim, da imajo nekateri telefoni tudi 20MP, 32MP ali 40MP kamere. Gre za sliko kjer oseba v roki drži osebni dokument, katerega napisi morajo biti razločno čitljivi in zgleda, da ta kamera ni sposobna tega zabeležiti dovolj natančno, da bi AI ali kdorkoli že na omenjeni strani to lahko prebral. Ali pa samo jaz ne znam fotografirati, ne vem.


Kaj pa če združiš dve sliki v eno?

Slikaj osebo
+
Skeniraj osebno izkaznico

Sliki nato združi in to bi moralo zadostovati.

profii ::

Lahko se slikaš bližje. Ne rabiš biti 2m od fotoaparata. Vsaj jaz sem tako rešil ta problem. Slikal sem se pač iz pol metra.

FormerUser ::

freesty je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Lastnosti slike, ko jo naložim na računalnik so: velikost 2,31 MB, mere 4608 x 2592, ločljivost 72 . Ker ima stran maximum image size 4096px sem jo nato s picture managerjem pomanjšala na 1024 X 576 ampak kolikor vem, velikost ne vpliva na ločljivost in bi še vedno morala biti ista. Ali se 72 smatra za "high resolution"?


Zakaj si sla iz 4608 x 2592 na 1024 X 576? Pac najprej si nalozila preveliko fotko nato premalo.

Odpri fotko v slikarji, izberi pomanjsaj sliko, daj na 50% pa bo vse v redu.

EDIT: oziroma uporabi kar ta picture manager samo ne tak fejst zmanjsat, nastavi tako, da bo daljsa stranica 2048 in si good.


Na 1024X576 sem šla ker je to največja samodejno predlagana opcija in ker naj velikost ne bi vplivala na resolucijo, zaradi katere mi "težijo". Bom pa sedaj upoštevala tvoj nasvet in videla kakšen bo rezultat. Hvala.

Veliko ljudi misli, če sliko povečamo/zmanjšamo, s tem povečamo/pomanjšamo resolucijo. V resnici ni tako, saj resolucija ob vsaki spremembi ostane enaka. Vse kar se spremeni je velikost (ločljivost) pike oziroma piksla (to npr. pomeni če neko sliko pomanjšamo, se bo tudi velikost ene pike zmanjšala), slika 2 [5].


TheBlueOne je izjavil:

Ce zelis prebrati kakor osebno izkaznico in na sliki imeti celo osebo, potem bos potrebovala fotoaparat s kar dobro optiko. 16MP bi po obcutku bilo OK, ce bi imela ugodno svetlobo in dobro optiko.

Fora je v tem, da jaz lahko čisto lepo preberem podatke iz dokumenta, sploh če jih malce povečam, ampak zanje to očitno ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Raptor F16 je izjavil:


Kaj pa če združiš dve sliki v eno?

Slikaj osebo
+
Skeniraj osebno izkaznico

Sliki nato združi in to bi moralo zadostovati.

Ne moreš, ker mora oseba na sliki v roki držati dokument.

profii je izjavil:

Lahko se slikaš bližje. Ne rabiš biti 2m od fotoaparata. Vsaj jaz sem tako rešil ta problem. Slikal sem se pač iz pol metra.

Jaz ne slikam sebe ampak drugo osebo in pridem kolikor je mogoče blizu, da zajamem cel obraz in dokument, ki mi ga moli pred telefon, ampak pač, zaenkrat ni bilo zadovoljivega uspeha.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Kaj pa če združiš dve sliki v eno?

Slikaj osebo
+
Skeniraj osebno izkaznico

Sliki nato združi in to bi moralo zadostovati.

Ne moreš, ker mora oseba na sliki v roki držati dokument.


Kaj pa če narediš dve sliki. Ena s fokusom na obrazu, druga s fokusom na osebni? Nato osebno izrežeš in nalimaš na prvo, ali uporabiš program, ki omogoča združevanje slik z različnimi fokusi :D

FormerUser ::

Too complicated. Potem je bolje, da osebo pošljem k profi fotografu pa naj se tam slika.

ST-777 ::

FormerUser je izjavil:

Jaz ne slikam sebe ampak drugo osebo in pridem kolikor je mogoče blizu, da zajamem cel obraz in dokument, ki mi ga moli pred telefon, ampak pač, zaenkrat ni bilo zadovoljivega uspeha.
Slikaj od blizu tako, da bo dokument pod obrazom osebe. Sliko nato obrezeš. Dobro bo viden obraz in razločno bo besedilo v dokumentu. Dokument ne sme biti bližje kot obraz, ker bo v tem primeru besedilo nejasno.

Raptor F16 ::

ST-777 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Jaz ne slikam sebe ampak drugo osebo in pridem kolikor je mogoče blizu, da zajamem cel obraz in dokument, ki mi ga moli pred telefon, ampak pač, zaenkrat ni bilo zadovoljivega uspeha.
Slikaj od blizu tako, da bo dokument pod obrazom osebe. Sliko nato obrezeš. Dobro bo viden obraz in razločno bo besedilo v dokumentu. Dokument ne sme biti bližje kot obraz, ker bo v tem primeru besedilo nejasno.


Tako bo bolje, da. Osebna izkaznica naj bo nekje na nivoju in razdalji oči (tam običajno fotoaparat išče fokus obraza).

Doing it Wrong:



Doing it right:


DOF je problem, pri slikanju na blizu

ST-777 ::

@Hipatija, slikaj v najvišji resoluciji, ki jo kamera omogoča. Za nadaljno obdelavo pa je primeren free program Paint.NET . Najprej sliko v tem programu obrežeš, nato shraniš kot jpg, vendar ne uporabi 100% nastavitev ampak nižjo, na primer 70%. Kakovost slike ne bo bistveno slabša, bo pa manjša v MB. Če bo slika še vedno prevelika, uporabi nižji %.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija slikala osebno izkaznico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514855 (11123) solatko
»

Nadzor na meji z Avstrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019578 (15965) SimplyMiha
»

Slike na spletni strani

Oddelek: Zvok in slika
192343 (1985) jype
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438806 (34162) dejanslo
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922322 (20227) Yoni

Več podobnih tem