» »

Ideje za investicije - brainstorming

Ideje za investicije - brainstorming

«
1
2

kidynada ::

Trenutno imam okoli 50.000 EUR viška pa bi vprašal če imate kakšne dobre predloge v kaj investirat.

Finančni trgi, nepremičnine, restavracije, klubi, fitness centri, kmetijstvo me ne zanimajo.
Bil bi pa navdušen nad vsem drugim ali nad dobrimi idejami glede vlaganj v proizvodnjo kakršnihkoli izdelkov. Vsekakor prej low-tech kot high-tech ampak nekaj čimbolj avtomatiziranega. Stroji se nabavijo, delavci se tudi najdejo. Kakšni predlogi? :)
  • spremenilo: kidynada ()

terryww ::

Če imaš lastno idejo lahko s tem denarjem plačuješ 5 mesecev dva razvijalca, da naredite MVP/ICO
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Machete ::

Postavi kako polnilnico za EV, da bo imel Warpi kje za polnit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kidynada ::

terryww je izjavil:

Če imaš lastno idejo lahko s tem denarjem plačuješ 5 mesecev dva razvijalca, da naredite MVP/ICO
mogoče leta 2017, ampak bi se finančnih trgov (tudi crypto) rad izognil

Uporabnik ::

Kupi si izobraževanje za investiranje v "Finančni trgi, nepremičnine, restavracije, klubi, fitness centri". Če boš investiral kar nekam v kar se ne spoznaš je stran vržen denar. Torej najprej se vprašaj na kaj se spoznaš in potem tam išči naprej.

terryww ::

kidynada je izjavil:

terryww je izjavil:

Če imaš lastno idejo lahko s tem denarjem plačuješ 5 mesecev dva razvijalca, da naredite MVP/ICO
mogoče leta 2017, ampak bi se finančnih trgov (tudi crypto) rad izognil

MVP lahko naredite tudi za idejo/produkt, ki nima veze s kriptom...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

shadeX ::

Uporabnik je izjavil:

Če boš investiral kar nekam v kar se ne spoznaš je stran vržen denar. Torej najprej se vprašaj na kaj se spoznaš in potem tam išči naprej.


+1.

Če vlagaš v nekaj kar ne poznaš, pomeni da igraš igro na srečo. Razen če imaš kolega, ki se na to spozna, vlaga, služi in ti kopiraš njegove korake.

kidynada ::

Ker imam projektov (MVP idej), investicij dovolj v službi to ni prioriteta. Bolj me zanima me proizvodnja nečesa, vsekakor prej low-tech kot high-tech ampak nekaj čimbolj avtomatiziranega. Stroji se nabavijo, kakšen delavec se tudi zaposli. Kakšni predlogi? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kidynada ()

jype ::

S tem denarjem lahko 50 študentom plačaš, da celo leto vsak dan registrirajo enega novega uporabnika na slo-techu.

Machete ::

A more bit nov? Ker jaz mam občutek, da svmo v resnici samo 4je različni uporabniki za vsemi stotinami nickov tu :] (as seen on some post today)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

HotBurek ::

Kupi server (HW), gor postaviš celotno podjetje (web, mail, db, files, proxy, vpn, cache, vps itn.), ga postaviš v nek DC hosting, ter potem oddajaj. Zraven pa imaš še development storitve.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kidynada ::

HotBurek je izjavil:

Kupi server (HW), gor postaviš celotno podjetje (web, mail, db, files, proxy, vpn, cache, vps itn.), ga postaviš v nek DC hosting, ter potem oddajaj. Zraven pa imaš še development storitve.


Že mam server a le za domačo uporabo. Sem pa tudi uporabljal AWS, Azure in tako naprej in vem da tukaj nisem konkurenčen.

louser ::

kmetijstvo

Najprofitnejšemu trgu se boš odpovedal?

XLapse ::

louser je izjavil:

kmetijstvo

Najprofitnejšemu trgu se boš odpovedal?

I second that

Vinogradi so npr. big cash
alien technology

kidynada ::

XLapse je izjavil:

louser je izjavil:

kmetijstvo

Najprofitnejšemu trgu se boš odpovedal?

I second that

Vinogradi so npr. big cash


Vinogradi so najbolj drag šport, bolj kot jahte... Kmetijstvo pa je tudi premalo avtomatizirano in preveč delovno-intenzivno, razen če imate kakšne specifične ideje?

louser ::

Imamo

Raptor F16 ::

Kmetijske obdelovalne površine, ki jih daš v najem.

mgermo ::

LOL. To pa je investicija. Kaj ko bi se prvo pozanimal, koliko je najemnina po hektarju obdelovalne zemlje.

Raptor F16 ::

mgermo je izjavil:

LOL. To pa je investicija. Kaj ko bi se prvo pozanimal, koliko je najemnina po hektarju obdelovalne zemlje.


Če kupiš v bližini naselja ki se širi, zna bit dober izkupiček, ko bo parcela zazidljiva. Seveda gre za špekulacijo ampak v najslabšem primeru bo zemlja še vedno nekaj vredna.

LeyaPrive ::

V redne stranke. Vsaj tak nasvet sem jaz dobila mnogo časa nazaj. Tampone in vložke rabimo ženske vsak mesec, poznam celo nekoga, ki je postal praktično milionar z zobnimi ščetkami.

Sicer pa bo počasi odklenkalo slamicam, lončkom za enkratno uporabo, pvc vatiranim palčkam....tako, da bo nastal nov trg za enake izdelki, ki bodo pač razgradljivi ali pa za večkratno uporabo. Zadnjič sem prebrala celo zgodbo o uspehu o punci, ki se ukvarja z razgradljivimi lončki za sadike...

Vprašanje pa je ali bi samo investiral ali bi se s tem tudi aktivno ukvarjal.

Če bi jaz imela višek denarja bi kupila parcelo v pc šenčur in postavila parking z rampo in mesečni najem.

Raptor F16 ::

LeyaPrive je izjavil:

V redne stranke. Vsaj tak nasvet sem jaz dobila mnogo časa nazaj. Tampone in vložke rabimo ženske vsak mesec, poznam celo nekoga, ki je postal praktično milionar z zobnimi ščetkami.

Sicer pa bo počasi odklenkalo slamicam, lončkom za enkratno uporabo, pvc vatiranim palčkam....tako, da bo nastal nov trg za enake izdelki, ki bodo pač razgradljivi ali pa za večkratno uporabo. Zadnjič sem prebrala celo zgodbo o uspehu o punci, ki se ukvarja z razgradljivimi lončki za sadike...

Vprašanje pa je ali bi samo investiral ali bi se s tem tudi aktivno ukvarjal.

Če bi jaz imela višek denarja bi kupila parcelo v pc šenčur in postavila parking z rampo in mesečni najem.


Za posel vodit moraš imet živce. Mnogi jih nimajo.

blackbfm ::

Bolj me zanima me proizvodnja nečesa, vsekakor prej low-tech kot high-tech ampak nekaj čimbolj avtomatiziranega. Stroji se nabavijo, kakšen delavec se tudi zaposli


Za tisti denar bi se lah sel izdelavo tiskovin ali česa sorodnega. Samo jaz vidim tezavo v tem da brez lastnega znanja-poznavanja procesov in z delavcem ki dela po liniji najmanjsega odpora nikoli ne mores bit tok ucinkovit kot nek obrtnik ki pozna stvari 150% po dolgem in počez..

gdjv ::

kidynada je izjavil:

Trenutno imam okoli 50.000 EUR viška pa bi vprašal če imate kakšne dobre predloge v kaj investirat.

Finančni trgi, nepremičnine, restavracije, klubi, fitness centri, kmetijstvo me ne zanimajo.
Bil bi pa navdušen nad vsem drugim ali nad dobrimi idejami glede vlaganj v proizvodnjo kakršnihkoli izdelkov. Vsekakor prej low-tech kot high-tech ampak nekaj čimbolj avtomatiziranega. Stroji se nabavijo, delavci se tudi najdejo. Kakšni predlogi? :)


Predlogi so odvisni od tega, kaksne vrste investitor si. Razmisljaj o razprsitvi kapitala! Kaksno tveganje so pripravljen prevzeti? Glavno oa, kaksen donos pricakujes.

Ali imas urejene finance, imas back up zalogo denarja, ki ti je vedno dostopna za "hude case"?

Ali isces cisti pasivni dohodek? Kaj ti je cilj? Financna neodvisnost, financna svododa ali samo splosno povecanje kapitala?

Daj odgovore na to in bo odgovor veliko lazji.

Utk ::

Raptor F16 je izjavil:

Kmetijske obdelovalne površine, ki jih daš v najem.

Če nimaš statusa kmeta ne boš prišel do zemlje, vsaj ne do takšne, ki jo bi kdorkoli hotel najet.

sreda ::

Trg z avtomati za hrano še ni nevem kako razvit v SLO. Imamo le tiste z junk foodom
En primer, kaj se še da narest.
https://www.reddit.com/r/todayilearned/...

nekikr ::

Trenutno imam okoli 50.000 EUR viška pa bi vprašal če imate kakšne dobre predloge v kaj investirat.

Za karkoli izdelovat je to premalo denarja. Za tak denar še pametnega stroja ne dobiš. Low-tech štancanje? Konkuriral bi Kitajcem? Če nimaš primernega prostora, potem te bo že najemnina prišla konkreten del tega prihranka, potem so še ljudje, material in voila! Za stroj ti ostane nekaj sto evrov. Morda lahko štancaš špagete s tistimi strojčki.

Ljudje imajo precej več kot 50.000€, pa ne vedo kam z njim, ker je trenutno trg zasičen z denarjem in posledično vsak išče kako bi ga še oplemenitil, ampak vse niše s takim drobižem so zapolnjene. Precej naivno je, da misliš, da boš na forumu vprašal za nasvet, kako dejansko z zelo izredno malo denarja in brez posebnega znanja nekaj pametnega zaslužiti :) To bo vsak sam naredil. Počakaj na krizo.

saule ::

nekikr je izjavil:

Trenutno imam okoli 50.000 EUR viška pa bi vprašal če imate kakšne dobre predloge v kaj investirat.

Za karkoli izdelovat je to premalo denarja. Za tak denar še pametnega stroja ne dobiš. Low-tech štancanje? Konkuriral bi Kitajcem? Če nimaš primernega prostora, potem te bo že najemnina prišla konkreten del tega prihranka, potem so še ljudje, material in voila! Za stroj ti ostane nekaj sto evrov. Morda lahko štancaš špagete s tistimi strojčki.

Ljudje imajo precej več kot 50.000€, pa ne vedo kam z njim, ker je trenutno trg zasičen z denarjem in posledično vsak išče kako bi ga še oplemenitil, ampak vse niše s takim drobižem so zapolnjene. Precej naivno je, da misliš, da boš na forumu vprašal za nasvet, kako dejansko z zelo izredno malo denarja in brez posebnega znanja nekaj pametnega zaslužiti :) To bo vsak sam naredil. Počakaj na krizo.


Pretty much.

Za 50.000€ si vzem kak dopust pa malo manj delaj nekaj časa.

111111111111 ::

Kupi nepremičnino jo obnovi in prodaj.

POstopek ponovi, da dosežeš neko kapitalsko vrednost 200.000€

saule ::

111111111111 je izjavil:

Kupi nepremičnino jo obnovi in prodaj.

POstopek ponovi, da dosežeš neko kapitalsko vrednost 200.000€


Definitivno manj riskantno dat v kripto.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

Kupi nepremičnino jo obnovi in prodaj.

POstopek ponovi, da dosežeš neko kapitalsko vrednost 200.000EUR


Jaz bi to nadgradil.

1. Ustanovi podjetje, kjer ne nosis odgovornosti (bos tudi lazje obnavljal, ker imas dosti vec vzvodov za nizje davke kot fizicna oseba)

2. Kupi nepremicnino s 50.000EUR (kapital podjetja) lastnega kapitala, s tem izpogajaj boljse pogoje za kredit. Potem daj v najem in ce hoces vzemi se en kredit na osnovi novega dohodka in lastnistva. Nov dohodek je razlika med obrokom in najemnino, torej kredit na cim daljsi rok.

3. Nov dohodek das za osnovo za naslednji projekt, ce ti ne zadostuje kar imas.

Tako ti investicija dejansko lahko konstantno nosi denar in se plemeniti sama. Je pa res, da je kljuc v tem, da najdes neko nepremicnino za zelo dobro ceno in jo pametno obrnes.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Je pa res, da je kljuc v tem, da najdes neko nepremicnino za zelo dobro ceno in jo pametno obrnes.


Kar je beden nasvet ker nekdo ki se s tem (verjerno) nikoli ni ukvarjal neve kaj je dobra cena in ne zna pametno obrnit. Lahko se pa gre loterijo.

TheBlueOne ::

blackbfm je izjavil:

Je pa res, da je kljuc v tem, da najdes neko nepremicnino za zelo dobro ceno in jo pametno obrnes.


Kar je beden nasvet ker nekdo ki se s tem (verjerno) nikoli ni ukvarjal neve kaj je dobra cena in ne zna pametno obrnit. Lahko se pa gre loterijo.


Ja, seveda se mores malo izobrazit, ampak pri teh zadevah se najmanj od vse ostalih oz. imas se najmanjsi riziko.

Pri zadevah, ki ti jih prodajo drugi imas cez palec 95% ljudi, ki vecino izgubijo in 5%, ki jih prodajalci teh financnih produktov dajejo kot primer in so dejasko kaj profitirali.

nekikr ::

Je pa res, da je kljuc v tem, da najdes neko nepremicnino za zelo dobro ceno in jo pametno obrnes.

:D

Ja, to je res dober nasvet. Ali naj ap prodaja avtomobile. Sicer jih že vsak drugi, ampak če pa najde res dober avto za res dobro ceno.... :D

Sploh ne vem kje jih pobirate.

TheBlueOne ::

Kakor pravim, kolikor sem gledal je se najlazje in z najmanj rizika. Lahko pa tisti, ki kritizirate vsako pot, kjer moras vloziti nekaj dela pozabite, da to obstaja v smislu, da ima skoraj garantiran super donos in nizek riziko. Tega ni in gledas, kaj je najbolj enostavno in nosi najmanj rizika, kjer praviloma prides do nepremicnin. Nepremicnine so pac nekaj, kar vecina korsiti in zna kar dobro sodit, ko malo sledi, kaj se izplaca. Kjer imas jasno prednost pred velikimi, da ker praviloma delas lokalno nimas neke hude konkurence in da delas z razmeroma malimi zadevami, ki velikih ne zanimajo.

Drugace pa se seveda najbolj splaca vlagati tam, kjer imas znanje.

In se, ce bi obstajal nacin, kjer lahko enostavno vlozis 50kEUR in skoraj gotovo profitiras bi bilo bogatih veliko vec, kot jih je.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Če ne veš, kam bi z denarjem, ga pretopi v bitcoin ali zlato. In potem, ko boš imel idejo/priložnost, ga nazaj pretopi.

111111111111 ::

Pa dajte si dopovedat, da je bitcoin visoko riskantna naložba.

Dane0 ::

111111111111 je izjavil:

Pa dajte si dopovedat, da je bitcoin visoko riskantna naložba.


Mhm saj to nam dopovedujete že zadnjih 10 let. V tem času je šel Bitcoin iz 0.001€ na 5000€ po komadu:)

111111111111 ::

Pa tudi padel iz 20000€ po komadu na 3000€ po komadu.

Naj investira v bitcoin, ampak naj se tudi zaveda da 40-50% ali 99% izgube je čisto realna možnost, kar pri zlatu in nepremičninah ni možno v kratkem času.

TheBlueOne ::

Dane0 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pa dajte si dopovedat, da je bitcoin visoko riskantna naložba.


Mhm saj to nam dopovedujete že zadnjih 10 let. V tem času je šel Bitcoin iz 0.001EUR na 5000EUR po komadu:)


Potem pa si razlozi, zakaj je vecina ljudi, ki je v njega sla na koncu v minusu. In potem bos rekel, da ker so to storili napacni cas, kar pa je argument, da je izjemno riskanten.

Za razliko nepremicnine je nepremicnina substanca, ki jo imas in ne izgine. Zato jih imajo zelo rade banke. Bitcoin pa lahko jutri propade in imas "0", zato pa ga banke kot osnovo za financiranje gladko ignorirajo.

Seveda pa je v interesu tistih, ki jih imajo, da jih drugi kupujejo, ker to je edina osnova na kateri raste. Tako da ce noces bolj financirati tistih, ki bitcoine imajo in ti jih predlagajo kot dobro nalozbo raje kam drugam.

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Bitcoin in kriptovalute so visoko riskantna naložba. Ne slepite se. Tudi večina bullrunov je bilo umetno sprovociranih.

Če nimaš gamblerske žilice, potem zagotovo ne vlagaj v kriptovalute.

Dane0 ::

Vi to obračajte kakor hočte: Bitcoin je bil cente danes je pa 5000€:) In čez 5 let bo bistveno več:)

Za 50.000€ lahko kupiš razpadlo stanovanje v Spodnjem Žumbreku, ki ga lahko oddajaš tistim ki nimajo za preživetje. Za flet v Ljubljani (kjer ga boš potem dejansko lahko oddal ali prodal) pa rabiš vsaj 3x tolko dnarja tko da ne vem kaj sanjate s temi stanovanji.

shadeX ::

Ali sem edini, ki misli da so digitalni produkti kot npr appi, websajti, itd ki so proper optimizirani, izjemno dobičkonosna naložba, ki nese tudi nepremičnine? Vržeš zadevo gor, pregledaš statse, narediš izračun (s pomočjo podatkov, ki jih dobiš) in imaš avtomat, ki ti generira denar na dolgi rok.

Koliko dobiš nazaj je odvisno koliko "povlečeš" ven od enga uporabnika, koliko je ta vreden v določenem časovnem obdobju itd. Tako imaš vse podatke, ki ti povejo koliko lahko plačaš za uporabnika, da ti še nosi plus.

Je pa res da se moraš spet spoznat na zadevo in vložit nekaj časa v študiranje potrebnih elementov. Seveda uspeh/denar/dobiček ne pride iz danes na jutri.

TheBlueOne ::

Dane0 je izjavil:

Vi to obračajte kakor hočte: Bitcoin je bil cente danes je pa 5000€:) In čez 5 let bo bistveno več:)


Dovoli, da te popravim...

Vi to obračajte kakor hočte: Bitcoin je bil cente danes je pa 5000€:) In čez 5 let bo bistveno več, kot na zacetku, ce ne v celoti propade :)

:D

@ShadeX, nepremicnine imajo bistveno prednost, da jih imajo rade banke in lahko realno racunas na stabilnost, rast in nadajlno financiranje.

Ni brezveze, da tisti, ki praviloma uspesno investirajo del vedno drzijo v nepremicninah. Imas tudi dolocene davcne trike, kjer za Slovenijo ne vem, ker ni moje podrocje interesa... Morda pove kdo drug.

Zgodovina sprememb…

saule ::

shadeX je izjavil:

Ali sem edini, ki misli da so digitalni produkti kot npr appi, websajti, itd ki so proper optimizirani, izjemno dobičkonosna naložba, ki nese tudi nepremičnine? Vržeš zadevo gor, pregledaš statse, narediš izračun (s pomočjo podatkov, ki jih dobiš) in imaš avtomat, ki ti generira denar na dolgi rok.

Koliko dobiš nazaj je odvisno koliko "povlečeš" ven od enga uporabnika, koliko je ta vreden v določenem časovnem obdobju itd. Tako imaš vse podatke, ki ti povejo koliko lahko plačaš za uporabnika, da ti še nosi plus.

Je pa res da se moraš spet spoznat na zadevo in vložit nekaj časa v študiranje potrebnih elementov. Seveda uspeh/denar/dobiček ne pride iz danes na jutri.


Temu se reče startup. In problem, ki ga moraš rešit se imenuje product market fit. Statistično imaš 1-2% možnosti, da ti sploh karkoli rata in v promilih možnosti da boš od tega živel.

No a lahko nekdo prilepi neko konkretno nepremičnino ki naj jo OP z bajnimi 50 tisočaki kupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

kidynada ::

Bitcoin in Ethereum že mam, dodatne izpostavljenosti kripto trgu ne želim. Nepremičnine se na vrhuncu cikla ne splača kupovat. Teh 50k mora bit namenjenu nečemu drugemu. Kot je nekdo rekel štancanje nekih izdelkov se mi zdi zanimivo kljub kitajski konkurenci, ki pa je itak v vsakem poslu. Problem je dobit idejo kaj. Prej je bilo omenjeno da je dobro imet redne uporabnike (tamponi, vložki) kar mi je tudi všeč (kot moški sicer ne verjamem da sem primeren za ta trg). Mogoče kakšni podobni predlogi?

TheBlueOne ::

Ni glavni problem dobiti ideje, problem je, da se je nikomur ne da realizirat. Je pa problem idejo dobiti takoj, ampak ce jo isces in samo opazujes kaksno leto dobis gotovo nekaj idej.

kidynada ::

kidynada je izjavil:

Bitcoin in Ethereum že mam, dodatne izpostavljenosti kripto trgu ne želim. Nepremičnine se na vrhuncu cikla ne splača kupovat. Teh 50k mora bit namenjenu nečemu drugemu. Kot je nekdo rekel štancanje nekih izdelkov se mi zdi zanimivo kljub kitajski konkurenci, ki pa je itak v vsakem poslu. Problem je dobit idejo kaj. Prej je bilo omenjeno da je dobro imet redne uporabnike (tamponi, vložki) kar mi je tudi všeč (kot moški sicer ne verjamem da sem primeren za ta trg). Mogoče kakšni podobni predlogi?


Če koga res zanima ta tema

Alien123 ::

Vloži v amdjeve delnice, lepo se bodo še dvignile.

saule ::

Za 50kEUR se ne boš šel nobene proizvodnje razen če boš ti s svojim rokam kaj delal. 50k ti bo izpuhtelo še preden boš uspel prvi izdelk nardit kaj šele prodat.

In problem ni dobit ideje. Problem je idejo realizirat. Glede na to da sprašuješ take osnovne stvari predvidevam, da nimaš nobenih izkušenj s podjetništvom - začni z nečim lažjim kjer prodajaš neko storitev ne pa da se greš proizvodnjo. To je kompleksnost level 100.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

Daliborg ::

Izdelava volnenih spodnjic?8-)

Sicer pa ima vsak kakšno idejo pa nima sredstev.
Mogoče bi ti samo predlagal da bi šel v nek kraj kjer so proizvodnje še vedno zelo aktivne, greš malce po javnih trgih in mogoče najdeš kakšen proizvod kateri bi se lahko prodajal tudi V EU. Se dogovoriš za vzorce, poreklamiraš po socialnih omrežjih, če zanimanja so, naročiš cel kontejner v neko EU skladišče iz kamor potem direktno prodajaš strankam.

Trenutno si sam ogledujem ene izdelke za katere imajo na youtubu po 100M ogledov v EU pa ne najdem retailer-ja. - Tako da zna biti to donosno.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233831 (4306) redtech
»

Trgovanje kriptovalut in dohodnina?

Oddelek: Loža
357434 (5270) mojster_joni
»

Microsoftov Surface Studio se prodaja presenetljivo dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5619677 (16109) LuiIII
»

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43679790 (73381) Go-ahead
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33764454 (57768) Invictus

Več podobnih tem