» »

Google v Androidu dodal okno za izbiro brskalnika in iskalnika

1
2
»

MrNighthawk ::

Ales je izjavil:

ker so ti Google in podobni sprali možgane do amena in misliš da lahko imaš podatke kao na varnem in deljene in v oblaku vse to le tako, da jih podariš neki koorporaciji?


Mislim, da moraš ločit med varnostjo in zasebnostjo. Fotke oz. vsi podatki, ki jih imaš na Googlu so zagotovo bolj varno spravljeni pred radovednimi očmi in javnostjo kot pa, če jih prenašaš v žepu na USB ključu.
Kako priročno je pa spravljanje npr fotk v cloud, ti pa lahko pove vsak, ki je kdaj izgubil telefon pa ni dnevno delal varnostne kopije na komp npr.

_0\WA6m7Uzc ::

RegulusDraco je izjavil:

javnost hoče uporabljat edini uporaben iskalnik...Google.

Ostalo nikogar ne briga, razen hudih posebnežev.

Izirno okno za izbiro iskalnika in brskalnika? Who cares? Samo dajte mi Google in Chrome in mi dajte mir.

Zaradi social justice warriorjev moram zdaj še izbirat da bom uporabil edino logično izbiro.
groza.


Ljudje bojo gledali in uporabljali kar jim bos dal. Zaradi googlovega monopola ne vidijo nic drugega.

Zaradi socila justice warriorjev imas dopust, svojo drzavo, regres, ne gledas na gric, kdaj ti bo grascak prisel hcerko posilit,...in se vedno bi uporabljal internet explorer. Ker je najboljsi in ga dobis predinstaliranega. Samo omenim, ker imajo nekateri strasno omejeni ljudje, z nizko stopnjo razgledanosti obcutek, da je to nekaj slabega.

MrNighthawk je izjavil:

Ales je izjavil:

ker so ti Google in podobni sprali možgane do amena in misliš da lahko imaš podatke kao na varnem in deljene in v oblaku vse to le tako, da jih podariš neki koorporaciji?


Mislim, da moraš ločit med varnostjo in zasebnostjo. Fotke oz. vsi podatki, ki jih imaš na Googlu so zagotovo bolj varno spravljeni pred radovednimi očmi in javnostjo kot pa, če jih prenašaš v žepu na USB ključu.
Kako priročno je pa spravljanje npr fotk v cloud, ti pa lahko pove vsak, ki je kdaj izgubil telefon pa ni dnevno delal varnostne kopije na komp npr.


Se tebi. A si si prebral pogoje uporabe?

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ni res, jaz sem si sam inštaliral najprej firefox in potem še Chrom in potem to naredil še na vse ostalih družniskih računalnikih, ker je enostavno bil boljši izdelek. IE(edge) še vedno pride inštaliran z računalnikom vred... Boljši izdelek je zmagal ne pa horde podivjanih pravičnežev.

Naj lepo nekdo naredi boljši ekosistem od Googla pa ga bomo uporabljal. Facebook bo tudi počasi klonil, tako da tudi za google obstaja bojazen...

_0\WA6m7Uzc ::

Tody je izjavil:

Ni res, jaz sem si sam inštaliral najprej firefox in potem še Chrom in potem to naredil še na vse ostalih družniskih računalnikih, ker je enostavno bil boljši izdelek. IE(edge) še vedno pride inštaliran z računalnikom vred... Boljši izdelek je zmagal ne pa horde podivjanih pravičnežev.

Naj lepo nekdo naredi boljši ekosistem od Googla pa ga bomo uporabljal. Facebook bo tudi počasi klonil, tako da tudi za google obstaja bojazen...


Naredi si ga sam. Jaz sem si ga. Aja, tocno, za to moras pa nekaj znati.

Firefox je po rewrittu renderinga boljsi od chroma in ne zahteva od tebe, da prodas duso. Bos preklopil? Ne ne bos, ker se ne gre za boljsi produkt ampak... naklonjenost znamki, brez kakrsnihkoli tehtnih razlogov - oz. saj po tem, ko sva prebrala clanek o raziskavi oba veva, mar ne? Flikanje nizke samozavesti s samoidentifikacijo s produktom.

Pa dokler si ne preberes kaj je monopol in zakaj je slab, se sploh ne oglasaj vec z "najboljsim produktom".

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Bravo! trikrat si pritisnil next in potem install res nobelava nagrada ti ne uide

https://policies.google.com/privacy?hl=... Privacy & Terms od googla če koga res zanima ...

_0\WA6m7Uzc ::

Tody je izjavil:

Bravo! trikrat si pritisnil next in potem install res nobelava nagrada ti ne uide

https://policies.google.com/privacy?hl=... Privacy & Terms od googla če koga res zanima ...


Dojencek... sosednji tab :)) Ti si si pa prav sramoto prisel delat? :)):)):))

When you upload, submit, store, send or receive content to or through our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works, communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Sej pravim jaz vem kaj sem kliknil... Če koga to moti Google nima monopola in lahko gre kam drugam. Neglede na to kaj butasta EU pravi.

CoolBits ::

Se pravi ti je ok, da slike in dokumenti niso več tvoji ampak ji lahko samo uporabljaš?

_0\WA6m7Uzc ::

Tody je izjavil:

Sej pravim jaz vem kaj sem kliknil... Če koga to moti Google nima monopola in lahko gre kam drugam. Neglede na to kaj butasta EU pravi.


Eeeee... jype, a spet trolas? :))

Tody ::

Ja in kaj naj z njimi si obrišem rit? Še zato bi jih moral sprintat?

_0\WA6m7Uzc ::

CoolBits je izjavil:

Se pravi ti je ok, da slike in dokumenti niso več tvoji ampak ji lahko samo uporabljaš?


In, da jih lahko google da na jumbo plakat?

MrNighthawk ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Se tebi. A si si prebral pogoje uporabe?


Ok. Da napišem za budale, ker očitno nekateri ne razumete.
nekje pozabiš/izgubiš USB disk...razen, če ga z ne vem čim kriptiraš (povprečen človek tega ne naredi). in takšni podatki se lahko znajdejo pri tvojem sosedu Janez Novaku.
Drug primer pa je...naj tvoj sosed Novak, dobi fotko, ki je posneta na Google Drive.

Zdej mi pa povej... kje v pogojih uporabe piše, da bo Google tvoje osebne fotke, dal tvojemu sosedu?

Sicer si pa še enkrat preberi moj prejšnji post.

Zgodovina sprememb…

_0\WA6m7Uzc ::

MrNighthawk je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Se tebi. A si si prebral pogoje uporabe?


Ok. Da napišem za budale, ker očitno nekateri ne razumete.
nekje pozabiš/izgubiš USB disk...razen, če ga z ne vem čim kriptiraš (povprečen človek tega ne naredi). in takšni podatki se lahko znajdejo pri tvojem sosedu Janez Novaku.
Drug primer pa je...naj tvoj sosed Novak, dobi fotko, ki je posneta na Google Drive.

Zdej mi pa povej... kje v pogojih uporabe piše, da bo Google tvoje osebne fotke, dal tvojemu sosedu?

Sicer si pa še enkrat preberi moj prejšnji post.


Sicer lepo, da si si memo naredil (ker si napisal za budale). Daj ti dam ftp dostop, nalozi mi prosim vse svoje fotke, bos lahko nekaj casa dostopal do njih (seveda mi dajes a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works, communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content). Nikjer nisem napisal, da jih bom dal sosedu ali objavil kar tule v tem threadu, se pravi so varne. No daj, da vidiva.

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Firefox je po rewrittu renderinga boljsi od chroma in ne zahteva od tebe, da prodas duso. Bos preklopil? Ne ne bos, ker se ne gre za boljsi produkt ampak... naklonjenost znamki, brez kakrsnihkoli tehtnih razlogov - ...
Bil sem 100% naklonjen znamki - Firefox - sedaj pa sem preklopil na Chrome (oz. Brave). Zakaj? Ker Firefox dela čisto v redu in vse, samo občasno, ampak redno, se obesi. Je potrebno zapreti brskalnik, ubiti vse njegove procese in začeti oz. poskušati nadaljevati od tam. Ni samo moteče, ampak včasih precej zoprno.
Tako da vsaj meni FF ni (več) boljši od ničesar.

MrNighthawk ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Daj ti dam ftp dostop, nalozi mi prosim vse svoje fotke, bos lahko nekaj casa dostopal do njih (seveda mi dajes a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works, communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content). Nikjer nisem napisal, da jih bom dal sosedu ali objavil kar tule v tem threadu, se pravi so varne. No daj, da vidiva.

:)):)):)) *facepalm* tebi res ni jasno.
še enkrat prosim povej kje to piše in daj primer objave osebnih fotografij na jumbo plakatu. to je tako kot, če bi VW rekel, da bodo izklopili zavore na avtomobilih. kaj je interes googla, da bi to delal?

_0\WA6m7Uzc ::

MrNighthawk je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Daj ti dam ftp dostop, nalozi mi prosim vse svoje fotke, bos lahko nekaj casa dostopal do njih (seveda mi dajes a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works, communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content). Nikjer nisem napisal, da jih bom dal sosedu ali objavil kar tule v tem threadu, se pravi so varne. No daj, da vidiva.

:)):)):)) *facepalm* tebi res ni jasno.
še enkrat prosim povej kje to piše in daj primer objave osebnih fotografij na jumbo plakatu. to je tako kot, če bi VW rekel, da bodo izklopili zavore na avtomobilih. kaj je interes googla, da bi to delal?


_0\WA6m7Uzc je izjavil:

publish, publicly perform, publicly display and distribute such content.

https://policies.google.com/terms?hl=en

Meni je jasno, veliko bolj kot tebi in vecini, ne samo to, korporacije sem videl tudi od znotraj, vi jih gledate (vidite pa ne) od zunaj. Korporacije delujejo samo v interesu lastnega zasluzka, management ima letne bonuse obesene na povecevanje zasluzka ipd. Za povrhu imas na njih obsene se delnicarje, in vrednost delnic, karkoli kar prinese rast in dobicka, je za njih sprejemljivo. Zato pada kvaliteta izdelkov po celem svetu (ceprav bos trdil, da ni v njihovem interesu), ker lahko zaradi kratkotrajnega povecanega dobicka management pobase nagrado. Google se je leta mastno izlezaval v povecevanju in rasti na racun svojih reklam, hkrati pa nabiral podatke. Ampak to, da imas fantasticen dobicek za delnicarje ni dovolj. Dobicek se mora v neskoncnost povecevati, hkrati pa je google pozrl ze vecino ad trga. Ce bo hotel naprej rasti bo moral od nekje dobiti dodaten zasluzek. Kaj je najvec vredna lastnina googla razen advertisinga (in res zabitih ljudi, ki verjamejo vanj)?

Jaz pa nimam nobenega interesa. Nic nimam od tega, samo diskspace mi bos zrl. Bos uploadal?

Zgodovina sprememb…

Ales ::

MrNighthawk je izjavil:

Ales je izjavil:

ker so ti Google in podobni sprali možgane do amena in misliš da lahko imaš podatke kao na varnem in deljene in v oblaku vse to le tako, da jih podariš neki koorporaciji?


Mislim, da moraš ločit med varnostjo in zasebnostjo. Fotke oz. vsi podatki, ki jih imaš na Googlu so zagotovo bolj varno spravljeni pred radovednimi očmi in javnostjo kot pa, če jih prenašaš v žepu na USB ključu.
Kako priročno je pa spravljanje npr fotk v cloud, ti pa lahko pove vsak, ki je kdaj izgubil telefon pa ni dnevno delal varnostne kopije na komp npr.

A še vedno ne veš, kaj je to Nextcloud (in druge podobne rešitve)?

Nič strašnega, tudi Tody ni vedel do par postov nazaj.

MrNighthawk ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:


Meni je jasno, veliko bolj kot tebi in vecini, ne samo to, korporacije sem videl tudi od znotraj, vi jih gledate (vidite pa ne) od zunaj.

Aha še eden od tistih "jaz vem vi ne, sem videl"

Korporacije delujejo samo v interesu lastnega zasluzka

In škandal, da je Google objavil in razposlal vse fotke malo naokoli bi povečalo vrednost delnic in zaslužek a ne?:|

Ales je izjavil:


A še vedno ne veš, kaj je to Nextcloud (in druge podobne rešitve)?

Nič strašnega, tudi Tody ni vedel do par postov nazaj.

Pa kdo je rekel, da alternative ne obstajajo??
Ampak dejstvo vseh alternativ je to, da mase ljudi to ne zanima. Vsec jim je prikladnost.

_0\WA6m7Uzc ::

MrNighthawk je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:


Meni je jasno, veliko bolj kot tebi in vecini, ne samo to, korporacije sem videl tudi od znotraj, vi jih gledate (vidite pa ne) od zunaj.

Aha še eden od tistih "jaz vem vi ne, sem videl"

Korporacije delujejo samo v interesu lastnega zasluzka

In škandal, da je Google objavil in razposlal vse fotke malo naokoli bi povečalo vrednost delnic in zaslužek a ne?:|

Ales je izjavil:


A še vedno ne veš, kaj je to Nextcloud (in druge podobne rešitve)?

Nič strašnega, tudi Tody ni vedel do par postov nazaj.

Pa kdo je rekel, da alternative ne obstajajo??
Ampak dejstvo vseh alternativ je to, da mase ljudi to ne zanima. Vsec jim je prikladnost.


Sorry, ampak tako je. Tudi ce posplosim je moznost napake minimalna.

Ljudi alternative ne zanimajo in prikladnost tudi ne. Vsega tega jajca ne rabijo. Zato se lepijo na razne false prophete, ki so sicer salabajzerji, dalec od tehnicno razgledanih ljudi (aka Toby) in ponavljajo za njimi, tudi oni bi radi bili "moderni". Hkrati pa salabajzerji cvetijo v luci pozornosti. Jim pase. Koncno nekaj pomenijo. Zato je nujno, da se take izobrazi, ne zaradi njih ampak zaradi vse skode, ki jo naredijo s svojo reklamo. Google je maksimalno skodljiva entiteta za clovestvo, internet, kot decentraliziran sistem (kljub temu, da je dovolj softwara, da tak tudi ostane), zapira v centraliziranost v imenu svojega profita. In tukaj so glavno PR vodilo ravno taksni salabajzerji. Vem, da nimate zgodovinskega spomina, boste ze zwikipediali, adaptacijo vodijo Quislingi. Ljudje, ki niti nimajo od tega neke koristi ampak samo neko lazno samopomembnost. Na skodo vseh.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ojoj... Koliko budalastin v parih stavkih

_0\WA6m7Uzc ::

Tody je izjavil:

Ojoj... Koliko budalastin v parih stavkih


:)):)):))

No naj se malo povem o posebni setvi cloveskih osebnosti, ki sta jih sproducirala google in amazon. To so racunalniski prodajalci snakeoila, dejansko se ne spoznajo na nic. Ne obvladajo tehnologij, niti se ne spoznajo na ozadje cesarkoli v ITju. So navadni uporabniki. Njihova mentaliteta ne seze dovolj dalec, da bi razumeli, kaj se na x cloudu dogaja. Znajo pa klikarit, poganjat RESTe in se pocutijo strasno pomembni. Kot v starih casih obvladuni Worda, ki so se ga mukotrpno, ker pac nimajo nobenega zaledja, priucili z neskoncnimi poizkusi in iskanjem resitev na internetu. Ko se pojavi kaksem tezak mojega tipa, se pocutijo ogrozene in branijo svoj Word, ker vedo, da jim njihovo ne-znanje ne bo dovolilo prestopa na karkoli drugega.

Vcasih smo jim rekli script kiddie. In so bili zanicevani. Danes v porastu idiokracije, pa se imajo za nekaj vec.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Looooooka je izjavil:

Safari se je izkazal za najslabsi browser med vsemi tako, da tam ni cudno, da je izbira, plus Apple ni v poslu iskalnikov tako, da mu te zadeve ne predstavljajo takega problema. Pa tudi ce bi mu je dalec od tega, da bi zaviral konkurenco, ker mora prvo sploh dobiti trzni del, ki bi to potrjeval...


Apple ni dovolil v svoji tržnici alternativnih aplikacij, ki so že naložena na telefon/tablico. Nekaj let nazaj so odpravili to, ne vem ali prostovoljno ali ne.

AštiriL ::

Evropski Uniji nihce ne preprecuje, da bi naredili svojo Android distribucijo in vanjo vgradili Fair Browser Choice zadevo. Pa naj naredijo EU-Droid, ziher bo veliko uporabe. /s

se pa itak strinjam z privacy issues googla
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

_0\WA6m7Uzc ::

AštiriL je izjavil:

Evropski Uniji nihce ne preprecuje, da bi naredili svojo Android distribucijo in vanjo vgradili Fair Browser Choice zadevo. Pa naj naredijo EU-Droid, ziher bo veliko uporabe. /s

se pa itak strinjam z privacy issues googla


Ne. Nobenega razloga ni, da bi morala EU investirati v nekaj, zato, da bi konkurirala googlu, ki se ne drzi zakonodaje. Google je prekoracil mejo, on naj se koregira. Sicer sem absolutno za EU spinoff androida (ali pa se raje, normalnega linuxa, ki ni bastardiziran z javo) ampak ne kot odgovor na googlovo krsitev zakonodaje. Ali ce drugace recem, ce zacnejo komercialne mlekarne zastrupljati mleko, je skrajno faljen predlog, naj EU naredi konkurenco in zacne prodajat nezastrupljeno mleko. EU je regulator, ki skrbi, da vsi igrajo po enakih pravilih.

Ales ::

AštiriL je izjavil:

Evropski Uniji nihce ne preprecuje, da bi naredili svojo Android distribucijo in vanjo vgradili Fair Browser Choice zadevo. Pa naj naredijo EU-Droid, ziher bo veliko uporabe. /s

se pa itak strinjam z privacy issues googla

Ni niti potrebe po sarkazmu, kvalitetne alternativne distribucije Androida že obstajajo. Lahko si namestiš posamezne Googlove servise vanje, če želiš, lahko si čisto brez.

O tem, da ne bi mogel odstraniti sranja, če ga hočeš, se seveda ni govora. Nobenega bloata, naložiš in uporabljaš samo kar želiš, pa posodobljen, praktično najnovejši Android imaš.

Ampak ne dovolijo širšim masam, da bi si jih nameščali. Namerno blokiranje nameščanja je splošen pojav pri proizvajalcih naprav, med ostalim oz. predvsem zaradi strogo restriktivnih pogodb proizvajalcev z Googlom, v katere so de facto primorani, če želijo preživeti na trgu.

Google drži celo vertikalo pod kontrolo, od proizvodnje do uporabe.

_0\WA6m7Uzc ::

Ales je izjavil:

Google drži celo vertikalo pod kontrolo, od proizvodnje do uporabe.


Tocno tako in vse tole je sele zacetek, ceprav jaz bi zaprl googlu dostop na EU trg, dokler ne preseli data centre za EU uporabnike v EU, pod strogo inspekcijo, vkljucno z vpogledom v izvorno kodo njihovega backenda in proxiranju vsega prometa (neencryptanega) med njihovimi data centri preko institucije, ki bi zagotavljala, da EU podatki ne odtekajo izven meje. Razen tega bi od proizvajalcev zahteval, da so vsi android paketi odstranljivi in nepovezani med sabo. Slovenske android developerje bi pa pavsalno zacolal 100k, prasci vsi od prvega do zadnjega kradejo podatke iz telefona.

videc ::

Tako kot je moral narediti Microsoft. Naj velja za vse enako.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Juncker Googlu zaradi Androida naložil za 4,34 milijarde evrov kazni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10037716 (22145) bpolonca
»

Google v Androidu dodal okno za izbiro brskalnika in iskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7614815 (12235) videc
»

Koliko bodo stale Google mobilne aplikacije v EU

Oddelek: Novice / Android
2210667 (6781) bbf
»

Brez izhoda: Google sledi vsem uporabnikom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
16046136 (33536) r3dkv1c4
»

Microsoftu pol milijarde evrov globe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14329088 (26171) MrStein

Več podobnih tem