» »

Kraje

Kraje

1 2
3
»

Riff ::

kaj pa pravite na tajkune in podobne lopove ki so si nakradli gore denarja ;(

Mipe ::

Nedolžni stebri države, ki si ne zaslužijo krivičnega pregona.

...:TOMI:... ::

Riff je izjavil:

kaj pa pravite na tajkune in podobne lopove ki so si nakradli gore denarja ;(


Niso sami pri tem. Imeli so pomoč ljudi, ki so jih izvolili ljudje. Narodu se vrača s tem, kar je izvolil.

Bila je priložnost, ki se jim ni izšla. Kdor visoko leta, nizko pade.

Ne vem, zakaj se nekateri še vedno prosto šetajo po tem svetu. Policajem in sodnikom je treba vzeti plače, ker nič ne delajo. Pa naj se še naprej finnacirajo iz podkupnin, samo vzeti jim je treba tudi pristojnosti.
Tomi

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Kenpachi je izjavil:

St235 je izjavil:

Kenpachi je izjavil:



---snip citatov---
Mas instaliran WinRAR? :)


a ti sploh veš kaj je kraja, da take neumnosti pišeš?


Če je letelo name, zelo dobro vem, kaj je kraja. Niti ni neumnost, kar sem zapisal. Ni pa poanta v winraru. Niti v semantiki, kaj je kraja.

Nauk zgodbe je, da ignorance is not a bliss.


če enačiš kršitve avtorskega prava s krajo, je več kot očitno da nimaš pojma o čem govoriš.

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

če enačiš kršitve avtorskega prava s krajo, je več kot očitno da nimaš pojma o čem govoriš.

Stvar semantike in dveh različnih zakonov izvirajočih iz splošne prepovedi kraje.

St235 ::

Pribložno tako kot je stvar semantike ali gre za umor ali prodajo mamil. Pač hruške in jabolka, ki jih temu ustrezno različno obravnava in sankcionira obstoječa zakonodaja. Mešanje tega dvojega kaže na resno omanjkaje logičnega razmišljanja in zdrave kmečke pameti.

Me pa res zanima kaj je to splošna prepoved kraje. A to misliš tiste zapovedi, ki jih je mojzes priensel z gore in pol razbil po poti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

Pribložno tako kot je stvar semantike ali gre za umor ali prodajo mamil.
Oboje je kraja.

St235 je izjavil:

Pač hruške in jabolka, ki jih temu ustrezno različno obravnava in sankcionira obstoječa zakonodaja. Mešanje tega dvojega kaže na resno omanjkaje logičnega razmišljanja in zdrave kmečke pameti.
Stvar perspektive. Z enega zornega kota je oboje sadje.

St235 je izjavil:

Me pa res zanima kaj je to splošna prepoved kraje.
Bom uprašal ustavno sodišče, pri tako teških terminoloških vprašanjih imajo ponavadi zadnjo besedo. Morda pa ni splošna prepoved, morda je zgolj posebna, v razliki do splošne pa je dovoljena.

St235 je izjavil:

A to tisto zapovedi, ki jih je mojzes priensel z gore in pol razbil po poti?
Alah akhbar!!Tudi mojzesova bo dobra.

St235 ::

Stvar perspektive. Z enega zornega kota je oboje sadje.

jap, nekako tako kot so umor, kraja, prodaja mamil in kršitve avtorskega prava kršitve zakona. Vsi enaki, vsi ovce al kako je že to.



Oboje je kraja.


Samo v mokrih sanjah Digitalčka.

Bom uprašal ustavno sodišče, pri tako teških terminoloških vprašanjih imajo ponavadi zadnjo besedo. Morda pa ni splošna prepoved, morda je zgolj posebna, v razliki do splošne pa je dovoljena.


please do, vsaj nasmejal jih boš s svojim laičnim in popolnoma zgrešenim izrazoslovjem. Me zanima, če KZ praktično ne uporablja izraza kraja zato, ker je to tako splošna prepoved, da jo niti zapisano ne rabimo imet nikjer drugje kot v božjih zapovedih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

Pribložno tako kot je stvar semantike ali gre za umor ali prodajo mamil. Pač hruške in jabolka, ki jih temu ustrezno različno obravnava in sankcionira obstoječa zakonodaja. Mešanje tega dvojega kaže na resno omanjkaje logičnega razmišljanja in zdrave kmečke pameti.

Me pa res zanima kaj je to splošna prepoved kraje. A to misliš tiste zapovedi, ki jih je mojzes priensel z gore in pol razbil po poti?


Če je bila pa deseta zapoved neuresničljiva za tiste kraje ("Ne želi žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola, osla, koze ali ovce!") :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

jap, nekako tako kot so umor, kraja, prodaja mamil in kršitve avtorskega prava kršitve zakona. Vsi enaki, vsi ovce al kako je že to.
Hierarhija pravnih aktov. Ti pa o ovcah, shame on you!

St235 je izjavil:

Samo v mokrih sanjah Digitalčka.
Služba je za dnar, izven službe ne rabiš biti v službi.

St235 je izjavil:

please do, vsaj nasmejal jih boš s svojim laičnim in popolnoma zgrešenim izrazoslovjem. Me zanima, če KZ praktično ne uporablja izraza kraja zato, ker je to tako splošna prepoved, da jo niti zapisano ne rabimo imet nikjer drugje kot v božjih zapovedih.
Domnevam, da znajo razmišljati in bi torej razumeli. Izrazoslovje te bega? Nisem v okvirih, pa kaj. KZ je dober primer sankcij kraje. Samo eni ne vidijo dlje od svojega nosa, ker so prebrali kd tatvine in mislijo, da kraja je zgolj kd (premičine stvari).

St235 ::

Domnevam, da znajo razmišljati in bi torej razumeli. Izrazoslovje te bega? Nisem v okvirih, pa kaj. KZ je dober primer sankcij kraje. Samo eni ne vidijo dlje od svojega nosa, ker so prebrali kd tatvine in mislijo, da kraja je zgolj kd (premičine stvari).


enako kot so eni preneumni, da bi ločili med krajo in neepooblaščeno uporabo/kopiranjem/distribucijo. In če si vzameš 3 minute in pogledaš KZ boš videl, da pokriva zelo širok spekter kršitev. Kraje (tatvina, rop...), umori, prodaja drog in kršitve avtorskega prava so z razlogom v različnih poglavjih ker predstavljajo različne kršitve.

In ja na srečo so sodniki in pisci KZ dovolj inteligentni, da niso v isti koš tlačili vseh neumnosti, ki so jih forumski debaterji sposobni naklanfat.

Hierarhija pravnih aktov. Ti pa o ovcah, shame on you!

Maš prav, pismena funkcionalnost ovc je definitivno na višjem nivoju. Daj mi razloži o kakšni hierrahiji pravnih aktov sanjaš, če govorimo o različnih kršitvah istega zakona?

...:TOMI:... ::

Ko smo že pri zapovedih... http://twitter.com/metinalista/status/4... :))
Tomi

St235 ::

je drus to predvidel, zato pa ne pošilja več priporočeno :)

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

enako kot so eni preneumni, da bi ločili med krajo in neepooblaščeno uporabo/kopiranjem/distribucijo. In če si vzameš 3 minute in pogledaš KZ boš videl, da pokriva zelo širok spekter kršitev. Kraje (tatvina, rop...), umori, prodaja drog in kršitve avtorskega prava so z razlogom v različnih poglavjih ker predstavljajo različne kršitve.


Eni so res preneumni, da bi sploh ugotovili, o čem se piše. Jaz ti ne pišem o zakonih, ti meni pišeš o zakonih. Jaz ti govorim o kraji, pa ne tisti iz KZ. A bo? Razumem, da na besedo kraja zastrižeš z ušesi in se spomniš vseh definicij iz KZ-ja (pa še tam ti piše tatvina, tako da je sploh f in da ti gre na živce ker ZASP ne uporablja te besede. Umire se. Nisi na sodišču. Sprosti se. Vdahni. Spij kafe. Beri vse. Saj ni tako napeto. Nič ti nočem. Umiri se. Pomiri vse. V glavnem, cel KZ sankcionira krajo, ZASP pa tudi. (na pa spet).

St235 je izjavil:

MDaj mi razloži o kakšni hierrahiji pravnih aktov sanjaš, če govorimo o različnih kršitvah istega zakona?
Ne govoriva o tem.

Ste pa eni zagrenjeni, da ne zmorete brez žalitev v vsakem drugem stavku.... mater vola.

St235 ::

V glavnem, cel KZ sankcionira krajo, ZASP pa tudi.


Pa takoj povej, da se oglašaš v temi o kateri nimaš pojma, pa bo precej lažje vsem debatirat s tabo. Kako naj drugače vemo, da ti enačiš besedi kršitev in kraja? Ker sodeč po napisanem so umori, golufije, zatajitve, tatvine, žaljenje... vse pač kraja, ker več kot očitno se KZ ukvarja samo s krajo.

Ne gre se sploh za pravniško terminologijo (zato tudi nima smisla zgubljat časa z razpralvjanjem o semantiki v smislu kraja tatvina rop), ampak za to da kraja in kršitev avtorskega dela predstavlja bistveno drugačen koncept. Enako kot ni isto umor in prodaja mamil.

že osnovna definicija kraje:
krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika

govori o prisvojitvi.

ČE pogledamo še definicijo besede priosvojiti si:

prisvojiti si prisvojíti si -ím si dov., prisvójil si (i? í) 1. narediti kaj za svoje, zlasti neupravičeno: protizakonito si prisvojiti posestvo; s poneverjanjem si je prisvojil večjo vsoto / prisvojiti si oblast / človek si je prisvojil veliko naravnih bogastev

In iz tega izhaja bistvena razika med konceptom kraje in kršitvami avtoskega dela. Pri slednjem namreč ni prisoten element prisvojitve. Neepooblaščeno kopiranje ali uporaba (kar ti zmotno enačih z krajo) nima namena odvzeti tega lastniku ampak zgolj predvideva uporabo v nasprotju s pravili avtorja. Največkrat v nasprotju z njegovo pravico, da delo prosto prodaja.

Torej dva popolnoma različna koncepta, ki razen laičnega posploševanja, ki smo ga deležni predvsem od tebe in ponavadi še digitalčka nimata nič skupnega.

Zdaj pa globoko zadihaj in vsaj preberi prvi post te teme, pa bo tudi tebi jasno o kašni kraji je želel govorit avtor (in da ti pomagam ni želel govoriti o kraji, ki se ji reče umor (nenavsezadnje tudi tam nekomu urademo nekaj), niti o kraji kot prodaji mamil (mogoče bi tukaj lahko govorili o kraji zdravja po tvoje?) in niti o kršitvah avtorskega prava.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Aston_11 ::

Preveč dobesedno jemlješ vse, tako krajo, kot prisvojitev. Si pa na pravi poti. Vse je kraja. Nima veze, če je laično, saj nihče ne zahteva, da picajzlimo in zjebamo teme s semantiko, bodisi v smeri kraje bodisi v nasprotni smeri točnih definicij področnih zakonov.
5 točk dobiš, ker ti je uspelo povezati umor s krajo. 5 točk. In mislim resno ne glede na digitalčka.

St235 ::

imaš prav kradem preveč dobesedno jemljem stvari. Zdaj grem pa na eno krajo s smetano in zraven bom kradel. Po moje en sendivč z krajo in krajo, pa kumaricami. Sam moram pohitet ker krajo kradejo, krade in krade. Krade in potem krade krajo kraja kradeš ko kradejo.

Res ne vem zakaj ima slovenščina tolk besed, če je vse isto.

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

Res ne vem zakaj ima slovenščina tolk besed, če je vse isto.
Že drugič danes sem opazil napačno uporabo besede isto (kar je jasno tudi kraja). Poznamo tudi vejico. Nič hudega, če ne veš. Slovenščina pozna mnogo besed, pa nam jih ni treba vseh uporabljati, niti ne uporaba nekaterih izključuje uporabe drugih. Prav tako uporaba splošnih pojmov ne izključuje uporabe posebnih pojmov (ali obratno), niti ne obstoj posebnih pojmov izključuje obstoja splošnih. Drugo pa je, koliko se boš na ta račun delal norca iz sebe in drugih.

Lep dan!

garamond ::

Res bi lahko uporabljali kakšno drugo besedo za krajo filmov. Tudi meni se ne sliši dobro; lahko bi rekli speljal je film ali povlekel je pesem, pohopsal je Call of Duty. Prosim za predloge!

Sicer pa SSKJ podpira napore Astona_11 neposredno v besedi plagiat. Torej, plagiat je nepooblaščena uporaba avtorskega dela (odličnejšega primera sploh ni). Pri plagiatu najdemo tale primer:
vsak dvom o plagiatu je tu odveč duhovni tatvini

"Tatvini" sem dal v krepko, da se bolje opazi (za tiste, ki jim je čas ukradel sposobnost videnja). Duhovna tatvina je omenjena pa tudi pri tatvini.

St235 ::

definitivno, ravno tako kot lahko rečemo, da ko nekoga ubijemo, da smo mu ukradli življenje ali da smo mu ukradli zdravje, ko smo mu prodali drogo. Jezik dopušča nebroj mahinacij. In kaj je lepšega za paciente tipa Digitalček in SAZAS, kot da se pojem kršitve avtorskih pravic enači s krajo? Naslednji korak je pač to, da se začne enačit sankcije in potem pridemo do blodenj, da je duhovna kraja ene pesmi enako kraji čokolade, kar je enako kraji življenja. Nenavsezadnje je vse kraja.

Za kakršnokoli resno debato, pa se je teh mahinacij potrebno izogibat kot hudič križa. In če imamo temo o kraji fizičnih predmetov je naravnost debilno v to vleč kršitve avtorskega prava in zraven hinavsko podpihovat zgoraj napisano mantro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

St235 je izjavil:

Naslednji korak je pač to, da se začne enačit sankcije in potem pridemo do blodenj, da je duhovna kraja ene pesmi enako kraji čokolade, kar je enako kraji življenja. Nenavsezadnje je vse kraja.

Koristno za tiste ki bi ubili ženo in dobili kazen kot bi ukradli čokolado ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Niti ne, če bi bila kazen za krajo čokolade enaka (sedanji) kazni za umor.

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

Naslednji korak je pač to, da se začne enačit sankcije in potem pridemo do blodenj, da je duhovna kraja ene pesmi enako kraji čokolade, kar je enako kraji življenja. Nenavsezadnje je vse kraja.

Koristno za tiste ki bi ubili ženo in dobili kazen kot bi ukradli čokolado ...


ali obratno. Koristno za tiste, ki bi kršitelje avtorskih pravic radi kaznovali kot morilce.

Zato je popolnoma nedopustno v kakršnikoli resni debati enačit pojme kot so kraja življenja, duhovna kraja in kraja čokolade.

Invictus ::

Moj namen je bil sarkastičen.

Pravo je na srečo bolj definiran proces od forumov. Zato imajo pa ljudje tak problem razumeti zakone, in posledično sodbe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Je bil tudi razumljen skrajno sarkastično, vprašanje je samo koliko ljudi, ga je dojelo kot takšnega. Ugotavljam, da je na tem forumu treba stvari ekplicitno napisat drugače se nikamor ne pride (pa še takrat bolj kot ne hitro folk zatava).

Ključen problem je v tem, da potem take zablode postanejo del splošnega razmišljanja, čemur sledi situacija, kot jo vidimo v 3/4 temah na slo techu.

Najbolj idiotski izgovor, ki ga potem dobiš je pa, da to ni pravna tema in da ja vsi vejo kaj je to kraja.

Pravo je ravno iz tega vidika eksplicitno in enoznačno. Umor je točno to in nič drugega. Ne bo pa v enem členu umor, v drugem kraja življenja v tretjem pa sirov burek. Debata na tem nivoju je popolnoma nesmiselna.

Se seveda strinjam, da nima smisla zapenjat na semantiki tipa kraja - tatvina - rop, če je debata zastavljena kot pogovor o temu kazaj ljudje iz trgovine odnašajo stvari brez, da jih plačajo. Ni pa dopustno potem zgolj zaradi osebnih blodenj v isti koš metat kraje življenja, kraje zdravja in duhovne kraje.

Še posebej ne kadar služi to zgolj temu, da delimo kristusove nauke (naj vrže kamen tisti, ki je brez greha), ki z temo nimajo nič skupnega.

Glugy ::

Kaj vam ni jasn..že če sam tehnično gledaš zadevo nepooblaščeno kopiranje izdelka ni in nikoli ne bo isto k kraja izdelka. Kraja izdelka pomeni da ti izdelk nekomu brez dovoljenja odvzameš in ga on pač več nima. Nepooblaščeno kopiranje pa pomen da ti poškilš k sosedu k ma recept za piškote od svoje babice in pol s tem receptom iste piškote narediš. Je pa ja razlika če od nekoga na skrivaj prepisuješ al pa če mu ukradeš njegov zvezek no. Ja lahko v figurativnem oziroma izraznem smislu preimenuješ nepooblaščeno kopiranje v krajo intelektualne lastnine....ampak dejstvo je da je učinek zelo drugačen. V enem primeru ti kot lastniku izdelka nič ne zmanjka si pa nevoščljiv in ne želiš da ima kdo isti izdelek in ko vidiš da ga ma si jezen ker drugemu kot sebi ne privoščiš, v drugem primeru pa dejansko izdelka več nimaš....slabe volje si ker ti je ves ta čas ki si ga porabil za izdelavo izdelka šel v nič.

To da rečeš kraji kraja nepooblaščenem kopiranju pa intelektualna kraja je zavajajoče, skrajno neustrezno in površno.

einstein :P ::

ahac je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Maxl je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Mipe je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.

Vsi smo se. Tudi ti si že kaj ukradel.



res? kaj pa?


Še nikoli nisi na nelegalen način prenesel kakšen komad/film/program?


Ne?


Mas instaliran WinRAR? :)


Ja, trial.


Več kot 40 dni?
V licenci lepo piše, da lahko trial uporabljaš samo 40 dni, potem ga moraš pa kupit. Če je od prve uporabe preteklo dalj kot 40 dni in ga nisi zbrisal, potem si ga ukradel. :P


Če ne znajo narest, da se zablokira, je to njihov problem.

dzinks63 ::

Če že odgovarjate na določen del sporočila, citirajte le ta del, v bodoče se bo brisalo vse takšne dolgovezne citate.

Smurf ::

einstein :P je izjavil:


Če ne znajo narest, da se zablokira, je to njihov problem.

Ce je zaklenjeno ali ne pravno-formalno ne spremeni nicesar. Googlaj shareware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

einstein :P ::

Smurf je izjavil:

einstein :P je izjavil:


Če ne znajo narest, da se zablokira, je to njihov problem.

Ce je zaklenjeno ali ne pravno-formalno ne spremeni nicesar. Googlaj shareware.


Kdo pa še bere licenčno pogodbo??? Boš rekel, da jo ti prebereš?

ahac ::

Če ne znajo narest, da se zablokira, je to njihov problem.
Ne izgovarjaj sej. Nelegalno uporabljaš software. Baraba si. :P

Če že odgovarjate na določen del sporočila, citirajte le ta del, v bodoče se bo brisalo vse takšne dolgovezne citate.
Ne vem, men prov kul zgleda. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Smurf ::

einstein :P je izjavil:

Smurf je izjavil:

einstein :P je izjavil:


Če ne znajo narest, da se zablokira, je to njihov problem.

Ce je zaklenjeno ali ne pravno-formalno ne spremeni nicesar. Googlaj shareware.


Kdo pa še bere licenčno pogodbo??? Boš rekel, da jo ti prebereš?

Ce kdo bere ali ne bere licencne pogodbo nima nobene povezave s tem ali je legalno/nelegalno.

Pa drugace kaj pomeni Shareware spada pod dokaj osnovno (racunalnisko) znanje tako, da se ti splaca prebrati vsaj laicno razlago, da ne bos se kdaj zamesal teh stvari.

einstein :P ::

Ne izgovarjaj sej. Nelegalno uporabljaš software. Baraba si. :P


Sploh ga ne uporabljam...

garamond ::

Nepooblaščeno kopiranje izdelka ni isto kot kraja izdelka, ampak ali to sploh kdo trdi? Kraja je pač širok pojem, ki zaobjema različne vrste kraj, ki pa imajo v najbolj abstraktnem smislu vseeno nekaj skupnega.

Ukrasti nekomu idejo se meni sliši kot povsem normalna slovenščina. Ko bi to slišal, ne bi niti trenil z očesom. Ampak ko nekomu ukradeš idejo, nisi ukradel ničesar fizičnega, idejo pa tisti nekdo še vedno ima. Čisto tako kot pri avtorskih vsebinah, ki se jih nepooblaščeno kopira. Potem so še mejni primeri naše besede, recimo ukrasti dekletu poljub.

Se pa definitivno bolje sliši "nepooblaščeno kopiranje" kot pa "kraja". Ta besedna zveza ima tako mehek, nedolžen prizvok. Če cel dan nepooblaščeno kopiraš, to gotovo ni nič nemoralnega? Še manj če samo enkrat nepooblaščeno kopirneš en film. Vse skupaj me spominja na besedne zveze politikov in novinarjev, ki lepšajo besede. Protipravno pridobiti premoženjsko korist je v večini primerov kar ukrasti. Ali pa namerno širjenje neresnic (lagati). Ali pa protipravno odtujiti. -- Kljub temu pa ima po drugi strani Lakotnik prav, ko vidi v borbi za pomen besed manipulacijo velikih lastnikov avtorskih pravic s svojimi absurdnimi cilji, ampak tudi če bomo kdaj uporabljali besedo "kraja", je to lahko zelo šibka kraja. Tako kot kraja čokolade v trgovini, kjer ne greš v zapor in verjetno tudi ne plačaš nič (ker so stroški za ukvarjanje s tem previsoki).

Ganon ::

Jaz sem zadnjič prišel na parkirišče in doživel šok. Avto je bil brez koles. Sem dobil morilska nagnjenja.

Double_J ::

To kopiranje je bolj podobno... uporabi izdelka v nasprotju s pravili.
Dve šivanki...

Riff ::

Ganon je izjavil:

Jaz sem zadnjič prišel na parkirišče in doživel šok. Avto je bil brez koles. Sem dobil morilska nagnjenja.


so ble ziher lite feltne pa so nekomu zadišale

fantasycamp ::

Zanima me kaj se bo zgodilo če gre vse na slabše, bo narod ratal še bolj agresiven ali pa so tisti ki kradejo vedno isti, ostali bodo pa hlapčevali tudi če na eni plači ali soc pomoči?

Ganon ::

Riff je izjavil:

Ganon je izjavil:

Jaz sem zadnjič prišel na parkirišče in doživel šok. Avto je bil brez koles. Sem dobil morilska nagnjenja.


so ble ziher lite feltne pa so nekomu zadišale


Nove zimske gume. Nekdo jih je imel ogledane. Zdaj imam nameščene varnostne vijake, prej jih nisem imel. Si nisem niti v sanjah predstavljal, da se bo kaj takega zgodilo.

Jerry000 ::

Dobr...ukradu je za 1€ izdelek...kaj pa politiki pa tajkuni? K po miljone kradejo? Js pravim naj narod krade, ko gledam politike vidim da so kraje dovoljene

fantasycamp ::

Jerry000 je izjavil:

Dobr...ukradu je za 1€ izdelek...kaj pa politiki pa tajkuni? K po miljone kradejo? Js pravim naj narod krade, ko gledam politike vidim da so kraje dovoljene


Mi nebi smeli krasti eden od drugega ampak njih z oblasti sneti, če pa to ne gre jih pa pokrasti!

Eno je ko mama ukrade kruh ker ne more čez mesec drugo je ko ti gume v soseski dol daješ..

Jerry000 ::

fantasycamp je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dobr...ukradu je za 1€ izdelek...kaj pa politiki pa tajkuni? K po miljone kradejo? Js pravim naj narod krade, ko gledam politike vidim da so kraje dovoljene


Mi nebi smeli krasti eden od drugega ampak njih z oblasti sneti, če pa to ne gre jih pa pokrasti!

Eno je ko mama ukrade kruh ker ne more čez mesec drugo je ko ti gume v soseski dol daješ..


To ti dam prav, sam ne pozabt da smo slovenci...plesal bomo tko kokr politiki igrajo. Ne znamo se borit, mi smo pač narod ovčk...pridni in nič ne upamo

St235 ::

Jerry000 je izjavil:

Dobr...ukradu je za 1€ izdelek...kaj pa politiki pa tajkuni? K po miljone kradejo? Js pravim naj narod krade, ko gledam politike vidim da so kraje dovoljene


bullshit stoletja, ko boš našel svoj avto na koncnih ali pa izprazneno stanovanje, me res zanima če boš odmahnil z roko in rekel, prav je, da narod krade.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kraja v trgovini

Oddelek: Loža
486866 (5121) Glugy
»

Študija za EU: piratstvo ni tako škodljivo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9424016 (20256) gus5
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7525025 (22280) mihec87
»

Konec zadeve RIAA proti Thomas-Rassetovi ($222k za 24 pesmi bo kar prav) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
16038253 (33812) St235

Več podobnih tem