» »

Kraje

Kraje

«
1
2 3

einstein :P ::

Pozdrav!

Ne vem, do kakšne meje bodo ljudje še šli ampak to se mi zdi pa res neumno. Včeraj sem šel v Kik štrcuno z namenom, da kupim komplet gumbnih baterij, ker jih imajo zelo poceni. 12 baterij dobiš za 1€. In potem sem skoraj vzel komplet, kjer je ena baterija manjkala - očitno jo je nekdo ukradel. Res pa je zanimivo, kako pri tako nizki ceni ljudje še kar kradejo? Včasih takih baterij (enega kosa) nisi dobil za manj, kot 5-10€, zdaj jih dobiš cel komplet za 1€ ampak ljudje še vedno kradejo. Kitajci se matrajo v tovarnah za tistih nekaj centov na dan, ljudje pa njihove izdelke kljub cenovni ugodnosti kradejo. Mislim, tole mi pa res ne gre v glavo.

Kaj mislite o takem ravnanju?

Poznate koga, ki to dela? Moj sošolec recimo pride v trgovino, vzame dve vreči bombonov, eno skrije, drugo plača... ;(( Je pa sicer res, da so bomboni dražji...
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • predlagalo izbris: BladE_ ()

eric_cartman ::

Ufff.. Tega se vsak dan toliko zgodi.. Ravno zadnjič sem bil v Leclercu in sem si kupoval dišavo za v avto. Pograbim vanilijevo škatlico, pa se mi je zdela nekam lahka.. Nekdo je odprl konzervico in iz nje vzel dišavo. Sicer ne vem kako potem neopazno prideš mimo blagajne.. :D

Drugače pa kraje največkrat IMHO niso povezane s tem koliko kaj stane, pač pa s tem kako te starši vzgojijo. Zanimivo je, koliko punce kradejo v teh drogerijah.. Tega je ogromno..

Nekaj neumnih roparjev za malo smeha :))

Mipe ::

Pa ženske, ki pridejo v trgovino z oblačili suhe, zapustijo pa jo debele...

Furbo ::

Mene je zjezil idiot, ki je šel fugirno maso za ploščice premenjati iz ene škatlice v drugo, nekateri odtenki so pač malce cenejši (niti 1€ ni bilo razlike) potem pa meni keramičar že naredi pol kopalnice z eno barvo (napačno), ko je pa zmešal drugo barvo, je bila pa drugačna spet..(prava). Potem pa to še dopovej trgovcu.

Takemu debilu ki gre to delat za kurčev evro in pri tem še generalno zafuka drugega, res privoščiš, da mu pogori komplet bajta s tistim njegovim prihrankom evra vred.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

...:TOMI:... ::

Stanje duha pri nas. Nekateri kradejo cente, drugi evre, tretji miljone evrov.
Tomi

Engineer_ ::

saj kradejo tud zobne ščetke, izpraznejo pakete flajštrov itd. V glavnem reči za 1 eur.

ali je narod tako obubožan ali pa so moralna načela povsem izginila.


mnogokrat v trgovini za kakšnimi artikli najdem izpraznjene vrečke kruha.

Zgodovina sprememb…

GamerBoy ::

V E.Leclercu sem že pred leti opazil ljudi piti/jesti v trgovinah, embalaže so pa na random odlagali med druge izdelke.

Osebno sam tega nebi zmogel početi, ampak glede na to da nas trgovci vsak dan odirajo in je kapitalizem po mojem mnenju ena velika kraja&izkoriščanje, me ne moti preveč.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Engineer_ ::

GamerBoy je izjavil:

V E.Leclercu sem že pred leti opazil ljudi piti/jesti v trgovinah, embalaže so pa na random odlagali med druge izdelke.

Osebno sam tega nebi zmogel početi, ampak glede na to da nas trgovci vsak dan odirajo in je kapitalizem po mojem mnenju ena velika kraja&izkoriščanje, me ne moti preveč.


razumel bi krajo elektronskih aparatov, kjer izdelava stane tam do 50 dolarev, potem pa prodajajo za 700 dolarjev v trgovinah. to je odiranje trgovcev. ne razumem pa kraje baterij za 10 centov ali kruha za 1 eur.

einstein :P ::

kjer izdelava stane tam do 50 dolarev, potem pa prodajajo za 700 dolarjev v trgovinah


ja, v primeru applovih izdelkov, drugi še vseeno prodajajo dokaj ugodno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Invictus ::

Sam se dobil v Nemčiji samo pol škatle čipsa. Je nekdo odprl in vzel pol ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GamerBoy ::

@Engineer_: Saj ne pravim, da to oni kradejo zaradi tega.. Itak v končni fazi ponavadi ni oškodovan proizvajalec teh 1eur paketa baterij iz Kitajske ampak trgovec. Ne pravim da je to pošteno, ampak itak v tem sistemu marsikaj ni pošteno, pa se zato ne sekiram, jaz s temu nimam nič, njihov problem.

Je bil pa pred leti popularen Muller, kraja parfumov in preprodaja. Od nekega znanca sestra jim naj bi mesečno pokradla za 10k eur in potem preprodajala po polovični ceni, ker naj bi bilo uvoženo (blabla)

Sicer pa verjetno te poceni stvari kradejo, ker so manjše, lažje za ukrast, manj varovane in verjento mislijo, da tudi, če jih dobijo manj obremenjujoče (zaradi nizke vrednosti kraje)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

einstein :P ::

Invictus je izjavil:

Sam se dobil v Nemčiji samo pol škatle čipsa. Je nekdo odprl in vzel pol ...



pa nisi čutil take razlike v teži?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Vikking ::

Parkrat naletel na škatlo z jajci, kjer je manjku jajc. Sem se navadu, da vedno odprem pa pogledam če so vse.

Mipe ::

No, ljudje smo se navadili krasti igre in filme. Zakaj ne bi tudi baterij in damskih vložkov?

einstein :P ::

@mipe


"smo se navadli"

Se pravi, da si se navadil krasti? Ne vem, no... Meni kraja ne diši.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

Engineer_> ne razumem pa kraje baterij za 10 centov ali kruha za 1 eur.

Dokler ne boš brez evra, ne boš razumel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

eric_cartman ::

Za kruh pa nimam nič proti če ga kdo ukrade.. Oz. bi znal razumet, kako hudo je če nimaš denarja za hrano..Na koncu dneva vržejo stran trgovine ohoho kruha oz. ga dajo za živali in podobno.. Lahko bi ga raje podarili brezdomcem oz. če se bolje izrazim socialno ogroženim, ker jih je v Sloveniji ogromno.

Kraje kar pa se tiče luksuznih stvari ala parfumerija in obleke in tko naprej pa ne razumem.

jype ::

eric_cartman> Kraje kar pa se tiče luksuznih stvari ala parfumerija in obleke in tko naprej pa ne razumem.

Običajno gre za psihično motnjo: Kleptomania @ Wikipedia

Janac ::

Ko pa jst neki kupm se pa jst počutm oropanega, ker dejansko sem!

...:TOMI:... ::

Saj se da živeti tudi brez denarja, samo treba je imeti košček zemlje, voljo ter čas. Zemljo lahko dobiš zastonj, saj se veliko parcel zarašča in so veseli, da nekdo obdeluje, samo povprašati je treba.

Jaz bi kradel, samo če bi mi šlo res za nohte, v primeru vojne ali kake druge katastrofe. Vendar treba je vedeti, da takrat vsi kradejo, tako bi tudi meni ukradli nakradeno.

Sicer pa kruha ni treba krasti, saj imamo pekarne, ki nudijo zastonj kruh za prijatelja.


Toje sramota, da sploh kradejo... Tat bi moral delati družbeno koristna dela, če bi pa potem še kradel, pa naj mu posekajo prste. Primitiven ampak učinkovit način.
Tomi

Zheegec ::

meni je bolj zanimivo, da ni več tako, kot včasih. 5 let nazaj so naši varnostniki z malo profiliranja (ja, res grdo od njih :) ) odkrili praktično vse kraje. dandanes pa kradejo vsi...

jype ::

...:TOMI:...> če bi pa potem še kradel, pa naj mu posekajo prste.

Huh?

...:TOMI:... ::

Malo si poglej prakse v arabskem svetu. Recimo v Katarju ti odrežejo tisti organ, s katerim so naredili zločin. Pa naj bodo to prsti ali pa penis.
Tomi

eric_cartman ::

Dandanes imajo tudi varnostniki koristi od kraj.. Roka roko umije pravijo. :) Sicer pa vsi vemo, da je s tem močno povezana višina naših plač (če se temu lahko sploh reče plača). Danes praktično nisi več finančno neodvisen čeprav imaš službo in delaš cele dneve.

A se vam je že kdaj zgodilo, da ste pri odhodu iz trgovine opazili, da imate še kakšno stvar v rokah, ki je niste plačali? :)

Men se je to že zgodil..Razmišljal o stotih stvareh hkrati pa šibal ven iz štacune.. Pol pa nazaj prišel z totalno pordelim obrazom od sramu, se opravičil in odšel. :D

Edit: Aja..Pa seveda vrnil izdelek.. :D

Zgodovina sprememb…

Brias ::

eric_cartman je izjavil:

Za kruh pa nimam nič proti če ga kdo ukrade.. Oz. bi znal razumet, kako hudo je če nimaš denarja za hrano..Na koncu dneva vržejo stran trgovine ohoho kruha oz. ga dajo za živali in podobno.. Lahko bi ga raje podarili brezdomcem oz. če se bolje izrazim socialno ogroženim, ker jih je v Sloveniji ogromno.

Kraje kar pa se tiče luksuznih stvari ala parfumerija in obleke in tko naprej pa ne razumem.


zato da gre potem z denarjem od enega parfuma po vozicek v leclerca :)

fantasycamp ::

sem videl že kako sta dva mladeniča na blagajni vzela par sladkarij ulovila jih je blagajničarka in policaja za njima se sploh ozrla nista, ni se jim dal ubadat s tem..

Že videl človeka v merc ki je ukradel pred mano nekaj za jest, nisem rekel nič, mislim da je etika in lakota za preživetje nekaj drugega...

Ljudje danes nimajo za jest če ukradejo baterijo niso kriminalco bolj obupanci...

...:TOMI:... ::

Ljudje so nesposobni doma speči kruh in si predelati hrano. Nobena kraja ni etična! Če je nekdo lačen, naj pa mirno krade? Se pravi, želi si hrane. Jaz si želim novega avta, imam tudi pravico etično ukrasti avto?

Dajte no!

Aja, kdo mislite, da plača ukradeno robo? Trgovkam na minimalcu trgajo, ker manjka preveč robe! Etika pa taka.
Tomi

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Ljudje so nesposobni doma speči kruh in si predelati hrano. Nobena kraja ni etična! Če je nekdo lačen, naj pa mirno krade? Se pravi, želi si hrane. Jaz si želim novega avta, imam tudi pravico etično ukrasti avto?

Neumna primerjava.

Nekaj je temeljna življenjska potrebščina nekaj je pa preseravanje.

Gladi ::

A dej no Tomi, ne prodajaj bullshita. Trgovske verige so zavarovane za te zadeve in dobijo škodo povrnjeno.

gruntfürmich ::

...:TOMI:... je izjavil:

Stanje duha pri nas. Nekateri kradejo cente, drugi evre, tretji miljone evrov.

točno tko. potem se pa taki revni psihopati tolažijo in opravičujejo svoja dejanja s tem da to ni nič proti tajkunom... skratka podn od ljudi v tej preljubi sloveniji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

M-XXXX ::

Gladi je izjavil:

A dej no Tomi, ne prodajaj bullshita. Trgovske verige so zavarovane za te zadeve in dobijo škodo povrnjeno.

To je tudi neumno razmišljanje:

kdo pa misliš da to zavarovanje plača? Mi kupci, kdo pa drug!

RejZoR ::

Tega vidim vsak dan cel kup. Recimo grejo ukrast zaščitno nalepko za ekran telefona. In to tisto za iPhone. Kar pomeni, da je dotični osebek imel iPhone 4/4S. Torej, za pregrešno drago in 10x preplačano napravo je imel denar, za tisto kurčevo nalepko za 3 evre pa ni mogu dat.

In enako je z baterijami oz nasplošno vsemi drobnarijami. Najbolj žalostno pa je, da zakonodaja dopušča, da se kraje izvajajo. Vsi so stari znanci policije, vsi se prosto šetajo povsod in non stop kradejo. Ene in iste face. Pa tle sploh ni kriva policija ampak zakonodaja in sodstvo. Policija jih strpa, ko jih dobijo, pol pa jih morajo spustit praktično brez vsake sankcije.

@Gladi
Pa ni. Tud zavarovalnice imajo svoje pogoje in kriterije glede zneskov. Vse kar se ne pokrije iz strani zavarovalnice je breme trgovca in nepotrebno zajebavanje z usklajevanjem zalog v sistemu in na policah. Kar se eventuelno začne pretvarjat v obliki avtomatičnega pribitka znotraj marže, kar nakoncu plačaš ti, ki si pošten človek in plačaš izdelek. Boš še "zagovarjal" tako početje?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

sj učasih se ti fino zdi da si neki profitiral ker si morda etiketo zamenjal (ne ravno klasično kradel), ampak vse to skupaj so tako mali prihranki da je bedarija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

eric_cartman ::

Tomi, ko morš enkrat otroku rečt, ko je sestradan, da ne more jest, ker nimaš denarja za hrano bi prekleto dobro razmislil če ne bi sunil kakšnega kosa hlebca! Ne verjamem, da se potem ukvarjaš z etiko v smislu kaj si bodo mislili o meni in pa komu bodo hrano trgali.

In še to, ko praviš, da zaposlenim trgajo od plače je IMHO bullshit. Vsa roba v trgovini je zavarovana proti kraji! Zato tudi na bencinskih črpalkah, tiste ki pobegnejo sploh ne lovijo in se derejo za njimi, temveč samo pokličejo policijo, da je prišlo do kraje. Prodajalec nima veze potem več s tem, ker se od tam dalje policija ukvarja s takimi. In totalno isto je v trgovinah!

Avto je luksuz, ne pozabi tega..Kruh pa je življenjska potrebščina brez katere ne moreš!

bluefish ::

eric_cartman je izjavil:

Tomi, ko morš enkrat otroku rečt, ko je sestradan, da ne more jest, ker nimaš denarja za hrano bi prekleto dobro razmislil če ne bi sunil kakšnega kosa hlebca! Ne verjamem, da se potem ukvarjaš z etiko v smislu kaj si bodo mislili o meni in pa komu bodo hrano trgali.
Je pri nas nekaj organizacij, ki ljudem v stiski nudijo pomoč v obliki osnovnih živil.

dottor ::

Mi smo na srednji imeli enega ki je za malco vprašal če rabi kdo iz merkatorja, ker gre po sendvič, nazaj je prišu s sendvičem in kokto ki jo je plačal in škatlo snikersov ki je šla mimo blagajne (in so bli "naročeni"). Eni so že ratali mojsti v tem. Vsekakor tega ne odobravam.

Se mi je že zgodilo v šparu, da je otrok dal liziko v žep, pa mama ni imela pol za plačat te lizike, pa sem reku trgovki naj da meni na račun (za tistih 20-30 centov ni bilo problema, tudi če bi bla 1€). Pač otroci, ker vejo da starši nimajo denarja, provajo dat v žep, če pali pali. Drugače deklica ni bi la starejša od treh let.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gladi ::

RejZoR je izjavil:


@Gladi
Pa ni. Tud zavarovalnice imajo svoje pogoje in kriterije glede zneskov. Vse kar se ne pokrije iz strani zavarovalnice je breme trgovca in nepotrebno zajebavanje z usklajevanjem zalog v sistemu in na policah. Kar se eventuelno začne pretvarjat v obliki avtomatičnega pribitka znotraj marže, kar nakoncu plačaš ti, ki si pošten človek in plačaš izdelek. Boš še "zagovarjal" tako početje?

Kje sem pa trdil da podpiram tako početje? Nikjer, ker ga pač ne. Samo povem dejstvo. Res pa ne poznam točno teh zadev, ker ne delam na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

eric_cartman ::

Sej noben ne zagovarja kraj, samo pravim, da takega človeka, ki ukrade kruh zaradi lakote ne bi šel prijavit, medtem ko takega, ki ukrade ovitek za Iphone ali parfum itd., grem direkt do varnostnika če ga vidim...

A bi vi kaj drugače nardil? Mislim..Bi prijavili tut takega, če bi videli, da je ukradel žemljo ali pa kruh?

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Trgovine imajo zavarovano robo, vendar, recimo neka manjša trgovina ima po odstotkih tam okoli 1000€/leto povrnjeno od zavarovalnice. To ni nič, saj jim ta znesek ukradejo v enem mesecu, 2 tednih ali še prej, če so te trgovine na kaki posebni lokaciji.

Jaz bi prijavil vsakega, ki krade, tudi, če samo liziko. Kako že pravijo... Iz majhnega zraste veliko. Majhen tatič bo nekoč velik mojster tatvin.
Tomi

korenje3 ::

einstein :P je izjavil:

Pozdrav!

Ne vem, do kakšne meje bodo ljudje še šli ampak to se mi zdi pa res neumno. Včeraj sem šel v Kik štrcuno z namenom, da kupim komplet gumbnih baterij, ker jih imajo zelo poceni. 12 baterij dobiš za 1€. In potem sem skoraj vzel komplet, kjer je ena baterija manjkala - očitno jo je nekdo ukradel. Res pa je zanimivo, kako pri tako nizki ceni ljudje še kar kradejo? Včasih takih baterij (enega kosa) nisi dobil za manj, kot 5-10€, zdaj jih dobiš cel komplet za 1€ ampak ljudje še vedno kradejo. Kitajci se matrajo v tovarnah za tistih nekaj centov na dan, ljudje pa njihove izdelke kljub cenovni ugodnosti kradejo. Mislim, tole mi pa res ne gre v glavo.

Kaj mislite o takem ravnanju?

Poznate koga, ki to dela? Moj sošolec recimo pride v trgovino, vzame dve vreči bombonov, eno skrije, drugo plača... ;(( Je pa sicer res, da so bomboni dražji...


včasih je embalaža taka, da lahko samo od sebe ven pade.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

eric_cartman ::

Jaz bi prijavil vsakega, ki krade, tudi, če samo liziko. Kako že pravijo... Iz majhnega zraste veliko. Majhen tatič bo nekoč velik mojster tatvin.


Potemtakem so vsi politiki že kot otroci kradli ko srake... :) Kaj pa vem..Mogoče narobe od mene..Ampak jaz takega, ki vidim, da nima denarja in ukrade hrano najverjetneje ne bi prijavil..

Nas država ropa na vseh straneh, pa se nihče ne pritožuje oz. prijavlja kogarkoli.. Po lestvici obdavčenosti smo med prvimi državami, po povprečni plači pa med zadnjimi tam nekje na repu lestvice.. Pa ne vidim nikogar, da bi kaj konkretnega storil v tej smeri in se temu uprl.. Legalna kraja, vendar še vedno velika kraja..

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Si slep? Ljudje se upirajo tako, da se množično selijo v tujino.
Tomi

Rias Gremory ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ljudje so nesposobni doma speči kruh in si predelati hrano. Nobena kraja ni etična! Če je nekdo lačen, naj pa mirno krade? Se pravi, želi si hrane. Jaz si želim novega avta, imam tudi pravico etično ukrasti avto?


Ti pa nis čist zdrov a?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

eric_cartman ::

Si slep? Ljudje se upirajo tako, da se množično selijo v tujino.


Nisem slep!! Selijo se taki, ki imajo denar oz. imajo kaj za prodat, da se lahko potem odselijo.. Ali pa imajo dobro izobrazbo in s tem lažjo zaposljivost v tujini!

Te, ki nimajo čisto nič denarja, se nimajo možnosti preseliti! Hildica je une tako zafrknila, da se tut nazaj v Bosno niso mogli vrnit.. Si jim ti dal denar mogoče, da so se lahko preselili nazaj??

Sicer pa si ne meči peska v oči, ker tudi v tujini ni služb za vsakogar.

...:TOMI:... ::

Služb res ni, delo pa je.

Ne govori mi, da se v tujini ne najde nič. Vsaj pošteno je plačano. Čistilke in pridne delavce potrebujejo povsod, pa nimajo nobene izobrazbe. Za tujino rabiš samo voljo in jajca. Jezika se pa tudi da naučiti, samo voljo in čas potrebuješ.


Kaj boš pa prodal v Sloveniji? Hišo? Nepremičninski trg je mrtev, nič se ne dogaja.
Tomi

eric_cartman ::

Poglej si malo na avto.net in nepremičnine.net in tako naprej. Pri ogromno avtih piše, prodam zaradi odhoda v tujino.. Samo kaj pa spet tisti, ki nič nimajo?

Tudi sam sem že razmišljal za selitev v tujino..Ja res..Jajca so potrebna, vendar tudi denar in pripravljenost oz. dober načrt. Če misliš, da so samo jajca potrebna potem se močno motiš!

Birokracija in urejanje papirjev vzame ogromno časa, denarja in letanja gor pa dol..Vize so potem tudi problem, delodajalec pa se mora potem še zagovarjati, zakaj v lastni državi ni našel primernega državljana za to delovno pozicijo. Da ne govorim potem še, če imaš otroke, koliko birokracije je potrebne, da jim zrihtaš vrtec in podobne stvari.. Kaj pa tisti, ki nimajo denarja za vrtce in jim tu mogoče pomagajo prijatelji, starši, da čuvajo otroke. Kako pa to poteka v tujini? Si kar varuško najameš? Ali ga voziš s sabo v službo? Toliko je stvari, na katere ti v tem momentu tudi pomislil nisi.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Gospodje, tema govori o kleptomanih.

GamerBoy ::

bluefish je izjavil:

Gospodje, tema govori o kleptomanih.



ne pa ne

kleptomanija je ponavljajoča nesposobost upreti se impulzom da bi kradli predvsem predmete, ki nimajo posebne vrednosti in jih pravzaprav ne morejo uporabiti( na primer copate premajhne številke ipd).Razprostranjenost v populaciji ni poznana, sodijo pa, da je med občasnmi tatovi v trgovinah 3,8-24% kleptomanov.Je pogosta apremljevalka bulimije (1/4 vseh obolelih) in motenj obsesivno-kompulzivnega področja.Po nekaterih psihoanalitikih so kleptomanične praktike simbolična uresničitev spolnega zadovoljstva.Med biološkimi dejavniki naštevajo možganske bolezni s posledično atrofijo ( stajnšanjem) možganske skorje,in motnje v presnovi monoaminov.Pogostost tatvin je tudi do 120 krat v mesecu.Kleptomanija se zdravi z vedenjsko psihoterapijo, aktivno desenzitizacijo, zaviralci privzema serotonina predvsem fluoksetinom,dosti pa pripomore ta tudi občutek sramu in krivde ob odkritju in morebitnoi sodni obravnavi.Zdravljenje soposkušali tudi z zdravili zoper epilepsijo in litijevimi solmi.Prognoza je dvomljiva, čeprav beležijo tudi dobre rezultate, kot poročata Kaplan in Sadock
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

fantasycamp ::

...:TOMI:... je izjavil:

Trgovine imajo zavarovano robo, vendar, recimo neka manjša trgovina ima po odstotkih tam okoli 1000€/leto povrnjeno od zavarovalnice. To ni nič, saj jim ta znesek ukradejo v enem mesecu, 2 tednih ali še prej, če so te trgovine na kaki posebni lokaciji.

Jaz bi prijavil vsakega, ki krade, tudi, če samo liziko. Kako že pravijo... Iz majhnega zraste veliko. Majhen tatič bo nekoč velik mojster tatvin.


Glavne kraje so v politiki, denar se pretaka po računih brez naše vednosti, in to da so mali ljudje vedno nasrkal in ne velike ribe ne pomeni da bo nekdo ki vzame za kruh nekoč politik ki bo v orožarskih aferah zaslužil milijone!

da ne govorimo o borzah in delničarjih ki kljub neverjetnih izgubah na koncu dobijo vse povrnjeno, narod pa nasrka...
Ogromno visokih ljudi nikoli ne ukrade male stvari ker so preveč pametni, nočejo se izpostavljat, oni kradejo po velikih časovnih terminih in veliko denarja potem pa vlagajo..

Bodi malo resen, koliko starejših občanov krade ker nima so oni na poti mafije?

tebe bi vzel za tega varnostnika hehe
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kraja v trgovini

Oddelek: Loža
486865 (5120) Glugy
»

Študija za EU: piratstvo ni tako škodljivo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9424011 (20251) gus5
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7525025 (22280) mihec87
»

Konec zadeve RIAA proti Thomas-Rassetovi ($222k za 24 pesmi bo kar prav) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
16038246 (33805) St235

Več podobnih tem