» »

S-BIKES električna kolesa

S-BIKES električna kolesa

kljhjkhkjh ::

Zdravo, zanimam se za nakup električnega kolesa zaradi dolge poti do službe (okoli 12 km).

Ali ima kdo izkušnje z S-BIKES kolesi?

Primer kolesa, ki ga želim.

Ali se lahko cena še kako zniža ali je to zadnji v španu?

Ali priporočate kaka druga električna kolesa?

Pac-Man ::

Zagotovo jo lahko znižaš, če greš v samogradnjo iz kitajskega kita.

Ampak tu zadeva postane hobi in potencialno lahko prebiješ 250w/25km/h mejo, ki velja za e-kolesa v EU.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

iso2000 ::

Nimam veliko izkušnenj z električnimi kolesi. Je pa moj znanec pred kratkim nabavljal in je primerjal različna kolesa. Na koncu je vzel Cube z zadnjo generacijo baterije in Bosch motorjem (modelno leto 2019). Zadevo sem dobil na posodo za eno turco in sem kar pozitivno presenečen. Do sedaj sem na to gledal bolj kot rešitev za "lenuhe" ampak po drugi strani za starejše in manj trenirane ljudi je pa to super, da so zunaj in nekaj delajo zase. Kakorkoli, pred nakupom je testiral še nekaj drugih zadev, med drugim tudi takšen motor v pestu (kitajski kit), ki je v prvi resen klanec poginil. Ne trdim da je to kolo na zgornji povezavi tudi takšno, ampak če bi kupoval jaz kaj takega, bi probal kupiti čim novejšo generacijo pogona s čimboljšo baterijo. Za takšna kolesa, mislim da so cene nekje okrog 1500 € in navzgor...Sploh ne vem, če je poleg Boscha in Shimana še kakšna resna alternativa na tem področju - govorim o asistenčnem sistemu, ki je vgrajen v pesto pri gonilki.

jype ::

iso2000 je izjavil:

Sploh ne vem, če je poleg Boscha in Shimana še kakšna resna alternativa na tem področju
Pri gonilki je ležaj, ni pesto, drugi najbolj popularen pogon je še vedno Yamaha (a ga Shimano počasi prehiteva).

Načeloma je motor, ki je vgrajen v pesto, precej učinkovitejši, ker omogoča polnjenje baterije pri spustih, česar tisti, vgrajen v gonilko, ne.

Daliborg ::

V Sloveniji so kar dragi kaj bolj pametnega pod 2k EUR sploh ni. Jih imaš pa na aliexpresu kar veliko ponudbo pa še iz EU skladišč po okoli 1000EUR + free shipping
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Pac-Man ::

jype je izjavil:

Načeloma je motor, ki je vgrajen v pesto, precej učinkovitejši, ker omogoča polnjenje baterije pri spustih, česar tisti, vgrajen v gonilko, ne.


Načeloma.

V praksi pa v klancih zmanjka navora.

Tale je šel z mid-mount Bafangom na Kitajsko



Zgleda dela.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

jype ::

Pac-Man je izjavil:

Zgleda dela.
A je precej manj učinkovit.

Pac-Man je izjavil:

V praksi pa v klancih zmanjka navora.
Res? Meni se ne zdi, drži pa, da jaz bicikla z električnim motorjem ne vozim kot mopeda.

iso2000 ::

jype: imaš to kakšen "kit" v pestu, za samo(do)gradnjo? Lahko deliš kakšno povezavo? Imam enega "komjuterja" pa bi ga morda "dodelal".Nekaj sem pred časom že gledal, ampak rajši bi kakšno preizkušeno varjanto.
Hvala in lp

jype ::

Nimam, kitajci imajo. Jaz moram nekje porabit nutelo, tako da nimam nič na elektriko.

Pac-Man ::

Bafang je hvaljen, dobiš kite na aliju. Poglej video. Obstaja še en kitajc s senzorjem navora, ampak se mi ne da iskat imena & nekaj manjšo moč ima. Če se misliš držat zakonskega 250w limita itak ne bo problema.

Nimam pa izkušenj.

Crap be like

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4849721221 (13) J.McLane
»

Predelava kolesa na elektriko

Oddelek: Loža
4012034 (2939) stratosD
»

Nakup E-MTB (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5214604 (9339) itak37
»

E-kolo uporabniške izkušnje

Oddelek: Šport
2814968 (8865) Vesolje
»

Električna transportna sredstva

Oddelek: Na cesti
225047 (4382) TehDucky

Več podobnih tem