» »

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat

1
2
»

starfotr ::

To je javno prepričevanje, kako poceni se vozite, v resnici imate pa stroške s temi traktorji, katere nobenemu ne poveste.

Edina realna slika je, da si beležite prevožene km in natankane litre, nato pa izračunate. Vse ostalo je nabijanje.

-valvoline- ::

Astra H 1.3cdti 90km l.2006 zaenkrat povp poraba tm 5.3l na 100km(analogna meritev ne po racunalniku sploh ga ne uporabljam :v) Sem mislu da bo pil manj ker je 1.3 pa ni tako, z vagovci 1.9tdi sem porabo vedno imel okrog 5.5l. Zacasni avto dokler nabavim spet enega plinovcka, v planu je bmw 116 na lpg.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

sosed je mel 1.4Tdi pa je rekel da mu žre 6, mi smo mal višje na 700m.
Plin je pa zakon. povprečje 8l.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kje vi take porabe dobite lol...jaz ce pridem pod 6l, je to ze zelo dobro.

Ko boš naslednjič srečal drekača na avtocesti na prehitevalnem pasu, tam :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goran's Blog ::

Škoda Octavia 1.9 TDI (normalna vožnja po oemjitvah)
- Poraba dolge relacije avtocesta 4.5-5
- Regionalka od 5 do 6 zelo odvisno kakšna regionalna cesta je al je bolj v hrib ali je ravnina itd...

K0l1br1 ::

Ne samo, da eni ne znate, še naglase se čudake delate zaradi tega, ker drugi znajo in zmorejo.

JC Denton ::

marvin42 je izjavil:

Invictus je izjavil:

1.9 TDI pri normalni vožnji porabi 6l/100km.

Vse ostalo je drekanje po avtocesti 100 km/h, in 70 po regionalkah.

Če imaš težko nogo, prideš nekje do 6,5l/100km. Ampak to pomeni vožnjo po avtocesti tam 150 - 160 km/h.


Jaz imam povprečje pod 5l/100km. AC 140 km/h, ostale ceste po CPP.


Verjameš potovalnemu računalniku ali preračunaš na roke. Močno dvomim, da imaš res toliko.

Imam 2.0 tdi, avtocesta 140 km/h, aktivni tempomat, avtomatik, 6 litrov+. Celje - Split 6,5l/100km. Dnevna relacija Dravograd - Celje 5,5 +/-. Pišem ti dejanske vrednsoti ne po potovalnem računalniku, ki laže za cca 0,7 l/100km. Po potovalnem imam 4,7l/100km. Focus 1.6 TDCi pa je imel cca dober liter nižjo porabo.

K0l1br1 ::

45 litrov za enih 940 km ni slabo za poleti za 2.0 TDI

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kje vi take porabe dobite lol...jaz ce pridem pod 6l, je to ze zelo dobro.

Z vnosom na spritmonitor, vnasas litre in kilometre. Pod 6L se pride tudi z kakim manjsim bencinarjem. Ni to nobena redkost. Seveda ne z 200, 300 konji.
V kolikor hoces na avtu z 200+ konji nizko porabo, ga vozis tako, kot ce bi imel teoreticno samo 70 konjev. Namrec najvec se potrosi pri brezveznih pospesevanjih.
Za GTIja vem, da je s tempomatom pri 138 kmh na 1000km razdalje poraba bila 6,7 in to v smer slovenija in smer nazaj nemcija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

starfotr je izjavil:

To je javno prepričevanje, kako poceni se vozite, v resnici imate pa stroške s temi traktorji, katere nobenemu ne poveste.

Edina realna slika je, da si beležite prevožene km in natankane litre, nato pa izračunate. Vse ostalo je nabijanje.

Sej si:
 Do sihta in nazaj, naselje tempomat 60, izven tempomat 110 plus prehitevanje sleperja ali dva.

Do sihta in nazaj, naselje tempomat 60, izven tempomat 110 plus prehitevanje sleperja ali dva.

1.6 TDI (Z letnimi ECO Contact bo mogoc se malo manj)
Recimo 2.0 TDI iz leta 2007 porabi na istih relacijah 0,7L vec.
 Od spodaj navzgor: Trackday, TD + Vukojebine do Celja ostalo pa vsakodnevno fijakanje

Od spodaj navzgor: Trackday, TD + Vukojebine do Celja ostalo pa vsakodnevno fijakanje

1.8 GTI
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

starfotr je izjavil:

To je javno prepričevanje, kako poceni se vozite, v resnici imate pa stroške s temi traktorji,

S tem se tolažijo tisti s starimi jajci, mi s traktorji zagotovo ne, ker nekih blaznih stroškov v resnici nimamo. Moj pri 180 kkm je hotel samo nov senzor za dpf filter (80 EUR), drugo (diski, ploščice, olje, filtri) pa so precej običajna menjava ne glede na vrsto gorivo. Pri 180 kkm pa sem manjal tudi jermene.
Ne vem, kaj vam sicer ta tolažba pomaga in se toliko sekirate zaradi traktorjev.

m0LN4r ::

Pr novih razen servisov, cist nobenga dodatnega stroska se nismo imeli, pri niti enem izmed 5ih traktorjev, niti ne poznam nobenega v druzinskem krogu, ki bi imel probleme.
Pr tistih, k kupujejo prevrtene chipane rabljene je seveda druga zgodba.

Avto na plin, pa ni avto na plin, ampak je avto na bencin in dodatno plin. Torej vse kaj se lahko pokvari na bencinarju plus se zraven vse kaj se lahko zaradi plina.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

na plin preklopi po 1km vožnje, če je zunaj 25°C lahko pa kr direkt štartaš na plin tud če maš plinasto fazo...oni s tekočo skoraj ne rab bencina.....dela pol skoz, nič na bencin.
Plinska je vzdržljiva, 200.000km ob normalni uporabi in rednem vzdrževanju gre. Pokvari se lahko zaradi plina, na bencinarju, NIČ... Tuljave se kvarijo pri vsakem takem bencinarju, kot šobe pri dizlu. S tem da je tam ena šoba orginal 300 tle pa daš za plisnke 100 evrov iz tujine za vse 4 da se razumemo.

m0LN4r ::

Plinska je vzdržljiva, 200.000km ob normalni uporabi in rednem vzdrževanju gre.

No sej traktor pa je pr istih pogojih dobesedno neunicljiv.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Govorim o plinski ne motorju, tist pa gre čez 400.000km.

Blazz ::

Gambino je izjavil:

Kolegica je imela Passata letnik 2008, 1.9, 130KM in ji je na AC pil pod 5l, s tem da je bil avto vedno poln, kar pomeni 4. osebki v avtu. Sedaj ima novega Passata 2.0 150KM in ji nikakor ne rata pod 5l. V obeh primerih ročni menjalnik.


a to po računalniku al zračunan na cel tank? ker računalnik pri starih passatih je lagal vsaj 15% , novi passati pa cca 6-8% . Seveda vemo vsi v kero smer so lagali. :)

koyotee ::

JC Denton je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Invictus je izjavil:

1.9 TDI pri normalni vožnji porabi 6l/100km.

Vse ostalo je drekanje po avtocesti 100 km/h, in 70 po regionalkah.

Če imaš težko nogo, prideš nekje do 6,5l/100km. Ampak to pomeni vožnjo po avtocesti tam 150 - 160 km/h.


Jaz imam povprečje pod 5l/100km. AC 140 km/h, ostale ceste po CPP.


Verjameš potovalnemu računalniku ali preračunaš na roke. Močno dvomim, da imaš res toliko.

Imam 2.0 tdi, avtocesta 140 km/h, aktivni tempomat, avtomatik, 6 litrov+. Celje - Split 6,5l/100km. Dnevna relacija Dravograd - Celje 5,5 +/-. Pišem ti dejanske vrednsoti ne po potovalnem računalniku, ki laže za cca 0,7 l/100km. Po potovalnem imam 4,7l/100km. Focus 1.6 TDCi pa je imel cca dober liter nižjo porabo.


Lol, Celje-Split je lih da ne skos padec.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

Blazz je izjavil:

Gambino je izjavil:

Kolegica je imela Passata letnik 2008, 1.9, 130KM in ji je na AC pil pod 5l, s tem da je bil avto vedno poln, kar pomeni 4. osebki v avtu. Sedaj ima novega Passata 2.0 150KM in ji nikakor ne rata pod 5l. V obeh primerih ročni menjalnik.


a to po računalniku al zračunan na cel tank? ker računalnik pri starih passatih je lagal vsaj 15% , novi passati pa cca 6-8% . Seveda vemo vsi v kero smer so lagali. :)

Ce na racunalniku gledas all time porabo niti ne, razlika je bistveno manjsa. Problem je da imajo ljudje nastelano, da jim prikazuje povprecno na trenutnem tripu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jest10 ::

Moj škodilak po BC odstopa max 0,1l/100km na tank.

hojnikb ::

same here na f30... ponavadi okol 1-3dcl...
#brezpodpisa

starfotr ::

Ja, pa kaj še. Večjo toleranco imajo na pumpi, kjer tankaš.

ranko123 ::

touran 1.9 tdi, 74kw
povprecna poraba po bcju 5,7 l/100km (vecino casa na ac 120-140km/h), z malo bolj "umirjeno" voznjo je mozna poraba pod 5l

Gr8t ::

starfotr je izjavil:

Ja, pa kaj še. Večjo toleranco imajo na pumpi, kjer tankaš.

Potrjujem da je imela moja Astra H tudi +/- 0,1dl, so pa avti s tako ozko toleranco verjetno zelo redki.
Dočim pri Astri K je nekje -1,3l napram realni, kaj dosti več ne vem če ima kateri. No vseeno je bolje kot če ne bi meril porabe, jaz pač vem, da moram prištet tolk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Gambino ::

Blazz je izjavil:

Gambino je izjavil:

Kolegica je imela Passata letnik 2008, 1.9, 130KM in ji je na AC pil pod 5l, s tem da je bil avto vedno poln, kar pomeni 4. osebki v avtu. Sedaj ima novega Passata 2.0 150KM in ji nikakor ne rata pod 5l. V obeh primerih ročni menjalnik.


a to po računalniku al zračunan na cel tank? ker računalnik pri starih passatih je lagal vsaj 15% , novi passati pa cca 6-8% . Seveda vemo vsi v kero smer so lagali. :)



Po BC-ju. Ne verjamem, pa da toliko lažeta.

m0LN4r ::

Kolegica je imela Passata letnik 2008, 1.9, 130KM in ji je na AC pil pod 5l, s tem da je bil avto vedno poln, kar pomeni 4. osebki v avtu. Sedaj ima novega Passata 2.0 150KM in ji nikakor ne rata pod 5l.

Cisto enostavno, novejsi modeli dosegajo boljse norme kar se izpustov tice, zato je tudi poraba drugacna. Lahko potrdim, da 4-5 leta starejsi 1.4 90KM TDI z lahkoto porabi skoraj 1L manj od povsem novega 1.6 TDI 90KM z WLTP in Euro 6(d)
Racunalnik mene sploh ne zanima, vedno govorim za spritmonitor, na motortalk.de je ze marsikdo opazil podobno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354688 (5365) hojnikb
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512600 (9712) nekoman
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519354 (15822) nekoman
»

Katerega Passata letnik 2007 priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910795 (8867) D3m
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526162 (21964) krneki0001

Več podobnih tem