» »

Googlova raziskava: oddaljene ekipe enako učinkovite in nagrajene

Googlova raziskava: oddaljene ekipe enako učinkovite in nagrajene

Slo-Tech - Več kot 100.000 zaposlenih v Googlu je razpršenih po 150 mestih v več kot 50 državah po svetu, kar prinaša svojevrstne izzive pri usklajevanju. Da bi odgovorili na večno vprašanje, ali so oddaljene ekipe prav tako učinkovite in tudi primerno nagrajene, so dve leti analizirali 5600 zaposlenih v ZDA, Aziji, Evropi, Afriki in na Bližnjem vzhodu. Rezultati dvoletne študije so ovrgli hipotezo, da so te ekipe manj učinkovite od centralnih ekip, so pa pokazali, da jih je treba znati pravilno voditi. Oddaljene ekipe se namreč lahko počutijo odrinjene.

V Googlu so namreč ugotovili, da na 39 odstotkih sestankov sodelujejo ljudje iz več mest, na 30 odstotkih sestankov pa zaposleni iz različnih časovnih pasov. To pomeni, da bo elektronski sestanek za nekoga nujno manj ugoden. Prvo pravilo je, da sestanke organizirajo ob različnih urah. Na ta način zagotovijo, da ni zapostavljena vedno ista ekipa, temveč se morajo prilagajati vsi. Glavni problem ostaja vzpostavljanje odnosov, kar je bistveno teže z ljudmi, na katere na hodniku ne moremo naleteti, ker so v drugem časovnem pasu. Zaradi tega si Google prizadeva, da je nekaj sestankov tudi v živo. Kadar to ne gre, imajo na primer enkrat tedensko 30-minutne video sestanke brez dnevnega reda, torej v bistvu skupaj jedo kosilo. Že video sestanek je boljši od telefonskega klica, saj tako ljudje vidijo obraze. Tretja ključna sestavina so jasna pravila. Vnaprej je treba določiti, od kod je mogoče delati oddaljeno, da se nekateri člani ne bi počutili zapostavljene, drugi pa privilegirane.

Če vse ta priporočila upoštevamo, Googlovi rezultati kažejo, da so oddaljene ekipe povsem enako učinkovite kakor ekipe na centralni lokaciji.

35 komentarjev

FireSnake ::

Ne mi rečt: ljudje smo socilna bitja? :D

Ampak vseeno nekateri pravijo, da je igranje iger 10ur na dan povsem OK. Da so kljub temu sposobni ohranjati socialne stike.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

_0\WA6m7Uzc ::

Bil v vseh teh scenarijih. Niso enako ucinkovite. In za vse tiste, ki so ravnokar zaceli sanjati o delu od doma. Govora je o ekipah, in ena oseba doma, ni ekipa.

jype ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Bil v vseh teh scenarijih. Niso enako ucinkovite. In za vse tiste, ki so ravnokar zaceli sanjati o delu od doma. Govora je o ekipah, in ena oseba doma, ni ekipa.
Vse kaže, da ste imeli zanič procese.

Invictus ::

Če remote delo ni učinkovito, je to predvsem posledica pomanjkanje pravilnih procesov in orodij v podjetju ter zanič šefa, ki misli, da je fizična prisotnost vse in ne zna teh orodij uporabljati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Bi se strinjal.

Tudi sam sem delal od doma: dejansko sem naredil več. Vožnja me ni utrudila in delat sem začel bolj zgodaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fikus_ ::

Predvsem je pomembna motivacija, dobro vodenje delovnega procesa in prava ekipa sodelavcev, da je dobro vzdušje. Sam si ne predstavljam dela od doma zaradi narave dela in nimam primernega delovnega okolja.

_0\WA6m7Uzc ::

jype je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Bil v vseh teh scenarijih. Niso enako ucinkovite. In za vse tiste, ki so ravnokar zaceli sanjati o delu od doma. Govora je o ekipah, in ena oseba doma, ni ekipa.
Vse kaže, da ste imeli zanič procese.


Procesi nimajo nobene veze. Z dislociranim teamom unicis motivacijo (razen, ce je popolnoma samostojna entiteta).

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

jype je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Bil v vseh teh scenarijih. Niso enako ucinkovite. In za vse tiste, ki so ravnokar zaceli sanjati o delu od doma. Govora je o ekipah, in ena oseba doma, ni ekipa.
Vse kaže, da ste imeli zanič procese.


Procesi nimajo nobene veze. Z dislociranim teamom unicis motivacijo (razen, ce je popolnoma samostojna entiteta).

Vse kaže, da ste imeli zanič procese.

Tudi pri nas imam dele ekipe razpršene po svetu. Sam recimo že 5 let delam remote (full time) z 9h časovno razliko do večjega dela firme in zaenkrat še ni bilo pripomb, da bi bil neučinkovit. Kvečjemu nasprotno, saj praktično vsako leto prileti kakšna nagrada za uspešnost, povišnica ipd.

antonija ::

Bil v obeh situacijah. Oddaljeno delo je lahko enako ucinkovito, ce so izpolnjeni vsi pogoji iz novice, ce so ljudje zadostno motivirani, itd.

Pri meni v dolocenih primerih vsaj kaksen od pogojev ni bil izpolnjen, in takrat zadeva spektakularno propade. Dokler pa vse stima, potem je pa dejasno ucinkovitost oddaljenega dela vsaj enaka delu na lokaciji, ce ne se visja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Procesi nimajo nobene veze.
To rečejo vsi, ki še niso delali v distribuirani ekipi, ki se drži procesov, ki delujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_0\WA6m7Uzc ::

jype je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Procesi nimajo nobene veze.
To rečejo vsi, ki še niso delali v distribuirani ekipi, ki se drži procesov, ki delujejo.


Naaah, sem imel ze prevec korporacijskega developmenta za sabo, sem pa opazil, da se na procese radi zgovarjajo tisti, ki ne znajo razmisljat s svojo glavo.

Mavrik ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:



Procesi nimajo nobene veze. Z dislociranim teamom unicis motivacijo (razen, ce je popolnoma samostojna entiteta).


Koliko remote ekip pa si vodil in kako si zmeril to razliko? Glede na to da so tvoje izkušnje v nasprotju s študijo (!) precej velikega podjetja, mojih prejšnjih podjetij in očitno tudi izkušnjami precej drugih Slo-Techovcev.
The truth is rarely pure and never simple.

7982884e ::

Odvisno je od mnogo stvari. Rect "rabite procese" je precej plitko. Ce izpostavim dve:

- kolicina potrebne komunikacije: komunikacija 4+ ljudi hkrati je bolj ucinkovita, ce je fizicna, tu sploh ni debate. Videokonference imajo (ja, tudi v letu 2019, z optiko in najnovejsim hardverom) se vedno dostikrat razne manjse in vecje tehnicne probleme, ni tako "naravno" nakazat da hoces prit do besede, pa ljudje ponavadi ne vklapljajo kamer, ce so to redni sestanki. Je pa seveda plus to, da med sestankom mirno delas kaj drugega (in kje drugje), ce se te stvar ne tice oz. je dolgocasna.

- kolicina samostojnega dela, ki ga lahko developer opravlja in kolicina sodelovanja med developerji, designom, project managementom. Ce se gre za par developerjev, ki lahko vse brez problema storijo sami, brez da bi rabili nekajkrat na dan sprasevati druge za razne estimacije, zahteve, koordinacijo z neko drugo ekipo na drugem koncu firme, ki delajo vsak na svojem kosu produkta, potem gre stvar zelo gladko in asinhrono. Ko je v ekipi 5 developerjev na istih stvareh, ko je treba resevat merge conflicte, delat vec PRjev na dan, nonstop razlagat in sprasevat glede funkcionalnosti drugih developerjev, in predvsem cakat asinhrone odgovore na Slacku, potem je pa jasno da bi bilo bolj ugodno ce bi vseh 10, 15 ljudi bilo v isti pisarni in prosto govorilo, primaknilo stol k drugemu in v 5 minutah resilo stvar ki sicer zaradi asinhronosti in slabse komunikacije vzame eno uro.

Invictus ::

Če se mora non-stop nekaj komunicirati, je tukaj velik problem pri razdelitvi dela.

Očitno nekdo ne zna (ali noče) razbiti naloge na male, neodvisne taske.

Vedno ne gre, v večini primerov pa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

_0\WA6m7Uzc ::

_0\WA6m7Uzc ::

Mavrik je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:



Procesi nimajo nobene veze. Z dislociranim teamom unicis motivacijo (razen, ce je popolnoma samostojna entiteta).


Koliko remote ekip pa si vodil in kako si zmeril to razliko? Glede na to da so tvoje izkušnje v nasprotju s študijo (!) precej velikega podjetja, mojih prejšnjih podjetij in očitno tudi izkušnjami precej drugih Slo-Techovcev.


Moje reference, naj te ne zanimajo, ce pa sam ne vidis, da je nekaj drugega ali si s clovekom v pisarni ali na remote lokaciji, ti pa nobena referenca ne bo pomagala. Da je enako lahko rece samo nekdo, ki se nikoli ni delal nic lokalno, ali je pa tako introvertiran, da ti bo iz sosednje mize poslal vprasanje po emailu.

Glede izkusenj drugih... pac nakladajo(s). In posiljajo maile z vprasanji iz sosednje mize.

Sicer gre pa pri tej raziskavi za Googlovo reklamno potezo, kjer hocejo firme prepricati, da cimvec delajo remote in uporabljajo njihovo infrastrukturo.

Zgodovina sprememb…

Vlayke ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Moje reference, naj te ne zanimajo, ce pa sam ne vidis, da je nekaj drugega ali si s clovekom v pisarni ali na remote lokaciji, ti pa nobena referenca ne bo pomagala. Da je enako lahko rece samo nekdo, ki se nikoli ni delal nic lokalno, ali je pa tako introvertiran, da ti bo iz sosednje mize poslal vprasanje po emailu.


Reference so seveda važne. Drugače se ne da ocenit resnosti tistega, ki želi podati kontra-argument.

Vendar pa tule verjetno prihaja do nepotrebnih nesporazumov.

V tem članku/raziskavi ni govora o oddaljenih individualcih in delu od doma, temveč o oddaljenih ekipah, ki verjetno vse delajo v pisarnah. Se pravi 5 ljudi na eni strani in 7 ljudi na drugi strani.
Ravno tako članek pravi, da se za boljšo komunikacijo redno organizira tudi srečanja v živo (če to gre). Preostanek časa pa ekipe med seboj lahko brez težav komunicirajo na daljavo.

S tem se popolnoma strinjam, ker imam tudi sam podobne izkušnje. Redno izvajamo projekte za podjetja iz drugih držav. Naša skupina se občasno sreča s skupino iz drugega podjetja (enkrat na pol leta ali leto), preostanek časa pa komuniciramo na daljavo. Tista osebna srečanja pomagajo vzpostavit osnovni nivo "človeškega" odnosa. Za delo na projektu kjer so cilji jasni, pa potem zadostujejo tudi drugi načini komuniciranja.

_0\WA6m7Uzc ::

Vlayke je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Moje reference, naj te ne zanimajo, ce pa sam ne vidis, da je nekaj drugega ali si s clovekom v pisarni ali na remote lokaciji, ti pa nobena referenca ne bo pomagala. Da je enako lahko rece samo nekdo, ki se nikoli ni delal nic lokalno, ali je pa tako introvertiran, da ti bo iz sosednje mize poslal vprasanje po emailu.


Reference so seveda važne. Drugače se ne da ocenit resnosti tistega, ki želi podati kontra-argument.

Vendar pa tule verjetno prihaja do nepotrebnih nesporazumov.

V tem članku/raziskavi ni govora o oddaljenih individualcih in delu od doma, temveč o oddaljenih ekipah, ki verjetno vse delajo v pisarnah. Se pravi 5 ljudi na eni strani in 7 ljudi na drugi strani.
Ravno tako članek pravi, da se za boljšo komunikacijo redno organizira tudi srečanja v živo (če to gre). Preostanek časa pa ekipe med seboj lahko brez težav komunicirajo na daljavo.

S tem se popolnoma strinjam, ker imam tudi sam podobne izkušnje. Redno izvajamo projekte za podjetja iz drugih držav. Naša skupina se občasno sreča s skupino iz drugega podjetja (enkrat na pol leta ali leto), preostanek časa pa komuniciramo na daljavo. Tista osebna srečanja pomagajo vzpostavit osnovni nivo "človeškega" odnosa. Za delo na projektu kjer so cilji jasni, pa potem zadostujejo tudi drugi načini komuniciranja.


... kar sem tudi ze povedal. Ce so teami samostojne entitete, znotraj podjetja ali drugo podjetje, lokacija ni pomembna, ampak tukaj pa spet pride, do kretenizma googla, zakaj sploh dela tako raziskavo. Je jasno. Razbiti teami na skupnih stvareh... good luck.

Vlayke ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ampak tukaj pa spet pride, do kretenizma googla, zakaj sploh dela tako raziskavo. Je jasno. Razbiti teami na skupnih stvareh... good luck.

Zakaj bi bil to kretenizem? Če si velik, so lahko izboljšave za odstotek ali dva vredne milijone. Intuicija ne pove vedno isto, kot izvedena meritev.

In kaj točno je problem z razbitimi skupinami na skupnih stvareh? Ena skupina razvije eno komponento, druga razvije drugo. Tretja skupina zadeve pregleda in jih zloži skupaj, četrta pa izvaja vodenje projekta.
Ne da se vedno dobiti kritične mase kadrov, ki bi nekaj obvladali, na isto lokacijo. Super je, da se lahko povežeš z ljudmi iz drugih mest ali (še posebno pri nas) iz drugih držav in skupno oddelaš nekaj, česar drugače ne bi mogel.

_0\WA6m7Uzc ::

Vlayke je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ampak tukaj pa spet pride, do kretenizma googla, zakaj sploh dela tako raziskavo. Je jasno. Razbiti teami na skupnih stvareh... good luck.

Zakaj bi bil to kretenizem? Če si velik, so lahko izboljšave za odstotek ali dva vredne milijone. Intuicija ne pove vedno isto, kot izvedena meritev.

In kaj točno je problem z razbitimi skupinami na skupnih stvareh? Ena skupina razvije eno komponento, druga razvije drugo. Tretja skupina zadeve pregleda in jih zloži skupaj, četrta pa izvaja vodenje projekta.
Ne da se vedno dobiti kritične mase kadrov, ki bi nekaj obvladali, na isto lokacijo. Super je, da se lahko povežeš z ljudmi iz drugih mest ali (še posebno pri nas) iz drugih držav in skupno oddelaš nekaj, česar drugače ne bi mogel.


In bos rekel, da je enako?

Vlayke je izjavil:

Reference so seveda važne. Drugače se ne da ocenit resnosti tistega, ki želi podati kontra-argument.

Mi je cisto vseeno. Takih podatkov ne bom pisal na nek x forum.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

Če se mora non-stop nekaj komunicirati, je tukaj velik problem pri razdelitvi dela.

Očitno nekdo ne zna (ali noče) razbiti naloge na male, neodvisne taske.

Vedno ne gre, v večini primerov pa.


Se podpišem!
Ali pa opis taska ni dovolj dober/ task ni dorečen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

_0\WA6m7Uzc ::

FireSnake je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če se mora non-stop nekaj komunicirati, je tukaj velik problem pri razdelitvi dela.

Očitno nekdo ne zna (ali noče) razbiti naloge na male, neodvisne taske.

Vedno ne gre, v večini primerov pa.


Se podpišem!
Ali pa opis taska ni dovolj dober/ task ni dorečen.


Ali pa se nista delala na nekaj miljonov vrstic kode velikem produktu.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Vse se da če se hoče! Torej če se šef pobriga tako kot je treba tud delavci od doma delajo tako kot morajo. Delo od doma je prihodnost. Če Googlu uspeva potem ve da se da. Ni izgovorov. Edini izgovor je nesposobnost vodenja.

_0\WA6m7Uzc ::

Glugy je izjavil:

Vse se da če se hoče! Torej če se šef pobriga tako kot je treba tud delavci od doma delajo tako kot morajo. Delo od doma je prihodnost. Če Googlu uspeva potem ve da se da. Ni izgovorov. Edini izgovor je nesposobnost vodenja.


He he, sem vedel, da bo nekdo "zapel" :D A ves kaj mora sef vse narediti, da lahko delas doma? Da je zasciten pred tem, da ga ne bos tozil, ko bos menjal sluzbo? :)

FireSnake ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:


Ali pa se nista delala na nekaj miljonov vrstic kode velikem produktu.


Za druge ne vem, jaz sem.
In ravno v tem primeru mora biti zadeva dodobra specificirana.

Malo kode, veliko kode, v čem je razlika? Edino v obsežnosti vsebinskega znanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

_0\WA6m7Uzc ::

FireSnake je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:


Ali pa se nista delala na nekaj miljonov vrstic kode velikem produktu.


Za druge ne vem, jaz sem.
In ravno v tem primeru mora biti zadeva dodobra specificirana.

Malo kode, veliko kode, v čem je razlika? Edino v obsežnosti vsebinskega znanja.


Mhm, sploh, ko z vsako vrstico spremembe trem teamom stopis na zulj. Nima veze. V glavnem, dislociranost ni enaka kot lociranost :D

spegli ::

Ta prav zaposleni, parkira kombi na njihovem parkirišču in v njem spi.

https://www.businessinsider.fr/us/googl...

_0\WA6m7Uzc ::

Pa verjetno je cela raziskava bs, bi radi prodajali certifikacije za goglwaterxpleanscrum metodologijo in delajo reklamo. Z veseljem cakam prihodnost, ko se bom spet valjal po tleh od smeha: "I told you so" ;)

Malo povezano, ali pa tudi ne, ko bojo za razliko od hipsterskih developerjev, hipsterski managerji navalili: https://blog.bradfieldcs.com/you-are-no...

Zgodovina sprememb…

jype ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ali pa se nista delala na nekaj miljonov vrstic kode velikem produktu.
Kot na primer https://www.kernel.org/ misliš?

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Jaz sem bil pa redno na klicih z več kot 10 ljudmi in nisem imel nobene težave. Videti je, kot da si eden tistih, ki jih ni pametno zaposliti v podjetju z resno kulturo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_0\WA6m7Uzc ::

jype je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ali pa se nista delala na nekaj miljonov vrstic kode velikem produktu.
Kot na primer https://www.kernel.org/ misliš?


Ki je zivi primer, kako se kode ne pise. Oz. je bil, je linusu koncno uspelo disciplinirati kernel developerje, da ne sesuvajo abi-ja. Po, koliko, 20 letih? Pa ga bojo se, ti javim...

jype je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ali pa se nista delala na nekaj miljonov vrstic kode velikem produktu.
Kot na primer https://www.kernel.org/ misliš?

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Jaz sem bil pa redno na klicih z več kot 10 ljudmi in nisem imel nobene težave. Videti je, kot da si eden tistih, ki jih ni pametno zaposliti v podjetju z resno kulturo dela.


Res ne. Mene zaposlis, ko rabis gasit pozar. Si pa prav srckan s tem natolcevanjem :*

Zgodovina sprememb…

spegli ::

Mene skrbi, da je Linus obupal na izjavami "Ki je zivi primer, kako se kode ne pise. Oz. je bil, je linusu koncno uspelo disciplinirati kernel developerje, da ne sesuvajo abi-ja. Po, koliko, 20 letih? Pa ga bojo se, ti javim..."

Jaz bi.

jype ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ki je zivi primer, kako se kode ne pise. Oz. je bil, je linusu koncno uspelo disciplinirati kernel developerje, da ne sesuvajo abi-ja. Po, koliko, 20 letih? Pa ga bojo se, ti javim...
Očitno se kodo tako piše, če je to najbolj uspešen softverski projetk na planetu.

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Res ne. Mene zaposlis, ko rabis gasit pozar. Si pa prav srckan s tem natolcevanjem :*
Ni mi treba gasiti požarov, ker se držim procesov, ki zagotavljajo kvaliteto. Preden sem spoznal Tao, sem tudi jaz nonstop gasil požare in so me za to tudi klicali naokoli.

_0\WA6m7Uzc ::

jype je izjavil:

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Ki je zivi primer, kako se kode ne pise. Oz. je bil, je linusu koncno uspelo disciplinirati kernel developerje, da ne sesuvajo abi-ja. Po, koliko, 20 letih? Pa ga bojo se, ti javim...
Očitno se kodo tako piše, če je to najbolj uspešen softverski projetk na planetu.


Absolutno ne. Me ne zanima.

jype je izjavil:


_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Res ne. Mene zaposlis, ko rabis gasit pozar. Si pa prav srckan s tem natolcevanjem :*
Ni mi treba gasiti požarov, ker se držim procesov, ki zagotavljajo kvaliteto. Preden sem spoznal Tao, sem tudi jaz nonstop gasil požare in so me za to tudi klicali naokoli.


Ne jype. Temu se rece, da se staras.

spegli je izjavil:

Mene skrbi, da je Linus obupal na izjavami "Ki je zivi primer, kako se kode ne pise. Oz. je bil, je linusu koncno uspelo disciplinirati kernel developerje, da ne sesuvajo abi-ja. Po, koliko, 20 letih? Pa ga bojo se, ti javim..."

Jaz bi.


Kar bi bila napaka, Linus ni nic kriv. Dosegel je ogromno, ravno ker je divjal naprej. Ampak tega ni dosegel "s procesi, ki zagotavljajo kvaliteto".

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

Invictus je izjavil:

Če se mora non-stop nekaj komunicirati, je tukaj velik problem pri razdelitvi dela.

Očitno nekdo ne zna (ali noče) razbiti naloge na male, neodvisne taske.

Vedno ne gre, v večini primerov pa.

ce so taski manjsi, je vecji procent dela na komunikaciji/koordinaciji. ce lahko developerju das nalogo za nekaj dni dela, pa itak da nima veze, od kje jo dela.
pri dolocenih projektih pac tako je, pa ni vse odvisno od vodenja, od developerjev, od procesov.

Tear_DR0P ::

A obstajajo kje kaki detajli te študije? Kaj so dejansko preverjali? Kakšne so razlike med ekipami, ki sodelujejo preko zemljepise dolžine, in tistimi ki preko zempljepisne širine? Zakaj je variabilni termin sestankov boljši, kot fiksni? Kaj so spremenljivke v situacijah, ko nekaj članov ekipe sedi v isti pisarni, nekaj jih je pa remote in kaj se zgodi, ko jih je veliko remote? Ali pa kakšna je situacija s scrum mantro kolociranih ekip .. a se da to kako ovrečt? Kako se razlikujejo odnosi v ekipah, ki se soočajo s stresom daily commutea, proti ekipam, ki se soočajo s stresom distribuirane ekipe? I has so many questions.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28056890 (26487) LeQuack
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484623 (3478) Tear_DR0P
»

Googlova raziskava: oddaljene ekipe enako učinkovite in nagrajene

Oddelek: Novice / Ostalo
356201 (4424) Tear_DR0P
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711669 (9129) antonija
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410686 (7556) Spura

Več podobnih tem