» »

Novosti iz Appla

Novosti iz Appla

Apple - Včeraj je Apple organiziral svoj veliki dogodek, na katerem so predstavili številne novosti. Rdeča nit prireditve je bližajoča transformacija Apple iz podjetja, ki proizvaja izdelke in prodaja storitve, v medijskega velikana. Apple se resno spogleduje z medijsko, finančno in še kakšno industrijo.

Medtem ko ima Netflix svojo storitev, Amazon pa ponuja Prime, bo Apple sedaj začel tržiti Apple TV+. To bo plačljivi portal, kjer bo Apple ponujal lastno produkcijo, denimo televizijske oddaje in filme. Apple TV+ pride jeseni in bo verjetno na voljo kot kanal na siceršnji Apple TV. Na novem kanalu bodo na primer dokumentarna serija o Oprah, serija See o svetu, v katerem so po apokaliptičnem dogodku vsi oslepeli, The Morning Show z Reese Witherspoon, Jennifer Aniston in Stevom Carellom itd. Apple je dejal, da bo letno za vsebino namenil milijardo dolarjev, kar je ogromno - za vse, razen za Apple. Podjetje se pač pridružuje popularnosti pretočnih vsebin, saj za letos svoje storitve pripravljajo tudi Disney, WarnerMedia in drugi (npr. NBCUniversal).

Apple News+ je druga zanimiva novost, ki predstavlja prenovo Applove aplikacije za novice. Za mesečno naročnino 10 dolarjev bo na voljo več kot 300 naročnin na revije (oziroma vsebine iz njih). Od ostalih podobnih storitev jo razlikuje predvsem izbran nabor vsebin, ki jih skrbno izberejo lastni Applovi uredniki, pravi Apple. Prihaja še Apple Card, ki bo kreditna kartica, izdana v sodelovanju z Goldman Sachsom. Na voljo bo v aplikaciji Wallet na vseh napravah z iOS in seveda ne bo fizična plastična kartica. V osnovni bo digitalna, kdor pa bo želel plačati kje, koder Apple Pay ni podprt, bo lahko uporabil fizično titanovo kartico brez imena. Z nakupom bodo potrošniki dobili nekaj denarja (1-3 odstotka, odvisno od izdelka) vrnjenega v Wallet.

Zadnja novost je Apple Arcade, ki bo storitev za igranje iger. S plačljivo naročnino bomo dobili dostop do več kot 100 novih iger, ki jih bomo lahko igrali v več kot 150 državah. Na voljo bo jeseni, delovala pa bo na namiznih računalnikih, prenosnih telefonih in Apple TV. Številne igre bodo ekskluzivne in na voljo le na Applovi platformi.

21 komentarjev

Nikec3 ::

Vse zadeve so takšne narave, da Apple globoko definirajo kot sledilca ne pa kot inovatorja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

sivistol ::

apple pay or apple card bi mogl podpirala vsaj en blockchain projekt, kaki ltc bi biu za nalašč za apple al pa kak shitcoin

Vazelin ::

Nikec3 je izjavil:

Vse zadeve so takšne narave, da Apple globoko definirajo kot sledilca ne pa kot inovatorja.

Čez par let bo gladko pred netflixom. Kot je prehitel Spotify.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

shadeX ::

Apple že dolgo časa ni ravno velik inovator. Poglej recimo Kitajsko kam je prišla samo s kopiranjem izdelkov. Obrneš se pač v tisto smer kamor veter zapiha oz. kjer je denar.


Čez par let bo gladko pred netflixom.


Vprašanje, odvisno od kvalitete vsebin pa še ta bo težka. Kolikor sem razumel, bo zadeva na voljo samo na Apple TV, to pa si lasti točno koliko ljudi?

Android box dobiš za par EUR, gor vržeš Netflix in gledaš. Tukaj Apple bolj cilja že obstoječe uporabnike, ker nove bo težko dobil na tak način.


Zanimiv mi je edin Apple Arcade. IGral boš igre, ki jih na nobeni platformi ne moreš. Dobra poteza tle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrStein ::

Mimogrede, iPad Air 3 je "zunaj". Pa še nekaj hardvera.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Waw. Molža do zadnjega centa. 100 naročnin. Oh, wait... u bistvu gre molža od zadnjega centa še naprej z Apple Card. :))

Ne vem, meni je kinda dovolj, da plačujem komunalo, elektriko, net, zavarovanje zase in hišo itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

zez ::

@shadeX Se mi zdi, da ne boš rabil Apple TV, ampak samo Apple TV App, ki pa bo od letos na voljo celo na Samsung, Sony in Lg televizorjih.

Na splošno bodo počasi te naročnine samo molža denarja. Čisto na začetku so takšne on demand tv vsebine, kot ke Netflix bile res dobra alternativa navadnim tv ponudnikom, predvsem cenovno. Danes pa so ti ponudniki oblikovani večinoma na ekskluzivnih vsebinah in boš rabil 10 različnih ponudnikov, če si boš žele ogledati vse določene vsebine.

roli ::

shadeX je izjavil:


Vprašanje, odvisno od kvalitete vsebin pa še ta bo težka. Kolikor sem razumel, bo zadeva na voljo samo na Apple TV, to pa si lasti točno koliko ljudi?

Android box dobiš za par EUR, gor vržeš Netflix in gledaš. Tukaj Apple bolj cilja že obstoječe uporabnike, ker nove bo težko dobil na tak način.

Apple TV prihaja na Samsungove/LGjeve (in ostale) smart TVje. Prav tako bo njihov app na voljo po novem za Amazon Fire TV in Roku playerje. Fire TV 4k je 60€, Roku pa 60 funtov. Če nočeš 4k so še cenejši. S tem bodo nekako pokrili dovolj velik trg.
Jaz imam sicer Nvidia Shield tako, da mi je malo smotano, da ne bodo pokrili še Android TV. Ampak mogoče v prihodnosti. Če bodo pa imeli dobre vsebine bom pa mogoče nabavil še Fire TV pa bo.

zez je izjavil:


Na splošno bodo počasi te naročnine samo molža denarja. Čisto na začetku so takšne on demand tv vsebine, kot ke Netflix bile res dobra alternativa navadnim tv ponudnikom, predvsem cenovno. Danes pa so ti ponudniki oblikovani večinoma na ekskluzivnih vsebinah in boš rabil 10 različnih ponudnikov, če si boš žele ogledati vse določene vsebine.

Tile TV streaming servisi so res postali zbirka ekskluziv. Jaz sem ravno v začetku tega meseca skenslal naročnino za Amazon Prime Video, ker ga nekako nisem dovolj uporabljal - Netflix ima veliko več zanimivih vsebin. Ampak konec koncev je več velikih playerjev na trgu dobra stvar - več izbire in konkurence. Na koncu boš plačeval za dva ali tri najboljše servise in to je nekje to. Saj pri TV channelih je načeloma isto. Pač uporabnik si sam kupi tisto kar ga bolj zanima. Včasih v sklopu kakih paketov, včasih kot samostojen dodatek. Sam namesto, da boš plačeval iptv/kabel ponudniku boš plačeval kar direkt proizvajalcu vsebin.

Jaz sicer upam, da bo načeloma par let še trajala vojna kjer se bodo borili "kdo ima boljše". Po tistem se bo pa vse skupaj nekako stabiliziralo in bomo verjetno dobili podobno situacijo kot pri music streamingu - manj ekskluziv in bo več vsebin na voljo na več kanalih.

Drugače na splošno se mi zdi od teh novih servisov še kar zanimiv News+. Sam vprašanje je kdaj bodo to spravili do Slovenije. Glede na to, da govorimo o Applu verjetno še dokaj kmalu. Ker sem naprimer gledal (online) subscription za eno od revij, ki jih bodo v US vključevali, ampak se mi je 5€ na mesec zdelo malo preveč. Če pa za 10€ dobim en kup revij, ki bi me mogoče zanimale je pa to dokaj dober deal bi rekel. Če pa to pride v Slovenijo tudi z vsebinami od naših založnikov bo pa kaj takega zanimivega tudi za mojo mamo in bolj splošno populacijo.
http://www.r00li.com

Sp3m ::

Sicer je večina teh zadeva US only.

Sam upam, da bo nekdo enkrat v prihodnosti ponudil za neko normalno ceno, recimo 9.99 EUR paket, ki bo imel določeno število oddaj katere boš lahko izbral iz vseh možnih streaming storitev.

Recimo, da izbereš Grand Tour in Expanse iz Amazon Prime, Titans is DC Universe, Billions iz Showtime, Narcos in Stranger Things iz Netflix-a, GoT in WestWorld iz HBO, The morning show iz Apple TV+, Scarlett Witch iz Disney streaming service, NBA Dallas tekme iz Nba Live itd. in potem ti to vse prikaže v recimo Apple TV app-u.

Enako storitev pa tudi za časopisno, revijsko dejavnost.

Recimo izbereš novice iz Dela, finančne novice iz Financ, zdravje iz Mens Health, osrednjo nago babo iz Playboya in teste iz Monitorja.

To bi bila zame celo uporabna storitev, kjer bi res imel naročene samo tiste zadeve, ki bi me zanimale.

Ne pa tako kot je danes, ker se naročiš na Amazon Prime, ker te zanima samo ena oz. dve serije, zraven pa dobiš še 100 serij in filmov, ki me sploh ne zanimajo in jih skoraj 100% ne bom nikoli gledal, poleg tega pa bi moral biti naročen še na 5 drugih streaming storitev za unih 8 serij, ki me še zanimajo in bi jih rad gledal.

Seveda pa vse skupaj potem ni več 9.99 EUR ampak kr naenkrat, če sešteješ vse naslednje, HBO, Amazon Prime, DC Universe, Showtime, Netflix in Apple TV plus še nekoč v prihodnosti YouTube RED, MicroSoft Stream ali kakorkoli se bo nekoč imenoval, Disney Streaming itd., okrog 100 EUR na mesec.

antonija ::

Sp3m je izjavil:

Sam upam, da bo nekdo enkrat v prihodnosti ponudil za neko normalno ceno, recimo 9.99 EUR paket, ki bo imel določeno število oddaj katere boš lahko izbral iz vseh možnih streaming storitev.
Trenutno no-go. Vsak sili v svoj privat kurnik, pa vsak ima vecinoma samo sekret od vsebin z nekaj biseri sem-ter-tja.

Lahko bi sicer zaostrili pravila in prepovedali nepovezljivo prudikcijo z distribucijo (ene sorte FRAND model licenciranja vsebin vsem potencialnim kupcem), ampak je na drugi strani toliko kapitala da ni sans da kaj takega postane realnost. Bi prej dobili iArmy, Prime army in gArmy ki bi izvazale demokracije v drzave, ki bi si drznile storiti kaj takega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Spajky ::

Egidij88 je izjavil:

Waw. Molža do zadnjega centa..

antonija je izjavil:

... pa vsak ima vecinoma samo sekret od vsebin z nekaj biseri sem-ter-tja.
in nekritični vse konzumirajo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Cash ::

A je možno, da bi Apple s svojim mega buđetom ustanovil svoj AppleWood (HollyWood) in bi snemal svoje filme?

nejcek74 ::

Cash je izjavil:

A je možno, da bi Apple s svojim mega buđetom ustanovil svoj AppleWood (HollyWood) in bi snemal svoje filme?

otročje precenjuješ vrednost Appla, trenutno je samo korporaciaj Disney vredna cca 20% Appla.

Geho ::

V bistvu sem precej zadržan do vsega. Apple card se sliši na papirju dobro, ampak kreditne res ne rabim, z debetno pridem povsod lepo skozi. V bistvu močno preferiram da zapravim toliko kot lahko, brez da si izposojam za manjše zneske in potem plačujem obresti. Nakup dražjih stvari je druga stvar, tam bi mi bila mogoče kartica zanimiva, če bi zadeva na koncu prišla precej ceneje kot kredit/leasing.
Pa tudi obrestne mere se mi zdijo mal visoke: malo nad 13% pa tja do malo pod 25%. Standard toliko za take kartice? Bi bilo pa fajn videt tole kot klofuto vsem bankam, ki zaračunavajo drage storitve in obresti in upam da se na bančnem sektorju zadeve spremenijo!

Kar se tiče pa ostalega Apple-a: ne vem zakaj toliko novih stvari, obstoječih pa ne nadgrajujejo in fixajo? Še vedno čakam nov Mac Pro, moj je že 5 let star. Sicer dela brezhibno, ampak grafične so že precej stare in v illustratorju in podobnih programih že gledam diapozitive, če delam karkoli bolj kompleksnega. Come on... lahko dobimo nov mac pro?
Tipkovnice na prenosnikih naj bi bile defektne že od 2015/2016 naprej. Zakaj tega ne popravijo? Naj nadgrajujejo stvari, tako kot nadgrajujejo macOS in iOS. Vsako leto veliko novih stvari, edino hardware je pa precej zadaj sedaj. :( Če bo šlo tako naprej, bodo začeli izgubljati stranke, ker zdaj pa tudi že meni počasi dviguje pokrov, da dajejo ven nove iMac-e notr pa 5400rpm disk! WTF Apple? Kaj pa top of the line mašine? Tist kar folk dejansko rabi??? Come on...!

Egidij88 ::

Geho je izjavil:

V bistvu močno preferiram da zapravim toliko kot lahko


Jaz pa preferiram, da zapravim toliko kot je treba. Tako da Apple ni moj prijatelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

          ::

Egidij88 je izjavil:

Geho je izjavil:

V bistvu močno preferiram da zapravim toliko kot lahko


Jaz pa preferiram, da zapravim toliko kot je treba. Tako da Apple ni moj prijatelj.


In kako lahko v teh časih preživiš brez telefona?

dvojka ::

Mogoce kdo ve koliko bi me placali, da bi veselo ploskal v obcinstvu?

https://www.apple.com/apple-events/live...

Sp3m ::

dvojka je izjavil:

Mogoce kdo ve koliko bi me placali, da bi veselo ploskal v obcinstvu?

https://www.apple.com/apple-events/live...


Toliko kot si bil plačan za ta genialni komentar!

flameir ::

Ob tem ploskanju sem se tudi jaz samo smehljal. Apple počasi ni več to, kar je bil. Škoda, pa ravno zato sem kupoval njegove izdelke.

          ::

dvojka je izjavil:

Mogoce kdo ve koliko bi me placali, da bi veselo ploskal v obcinstvu?

https://www.apple.com/apple-events/live...


To je vendar velika čast, da si med izbranci, ki so prvi seznanjeni z novostmi.

aborko ::

Kamero so zgleda kar izboljšali, kar bi znalo biti dovolj, da premaga pocota za 200€ v blind testu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336407 (27003) c3p0
»

Apple bučno najavil sveženj svojih storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7315469 (12190) bajsibajsi
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119375 (97068) opeter
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796161 (85259) amacar

Več podobnih tem