» »

Zatemnitev vetrobranskega stekla

Zatemnitev vetrobranskega stekla

Digibyte ::

Enkrat sem videl da neka firma (mogoče audi) ponuja avtomatično zatemnitev vetrobranskega stekla ko nekdo pride nasproti z dolgimi lučmi podobno kot se zatemni vzvratno ogledalo. Zdaj tega ne najdem nikjer več. Pozna kdo?

forplan ::

zatemnitev vetrobranskega stekla?

Ne morem si zamislit da bi bilo kaj takega. A potem pa bi se vsakič ko pride avto zatemnilo, potem ko pa gre pa odtemnilo?
da se strinjam

St235 ::

Najprej poglej kako deluje "zatemlnitev" vzvratnega ogledala. Ti bo hitro jasno, da kaj takega za vetrobransko steklo ni možno.

Dodatno vetrobranskega stekla ne smeš praktično nič temnit in za podvige v to smer ne boš dobil homologacije.

JocJOC ::

Lahko pa pač enostavno mižiš, ko te kaj moti med vožnjo.
Resno, ne.

Furbo ::

Morda si videl, da naprednejši žarometi ne svetijo v vozila, ki ti vozijo nasproti.

Sprednje steklo se zagotovo nikjer ne temni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Digibyte ::

Svetloba vsekakor je problem sploh ledice. Veliko ljudi se pritožuje ker jim ledice povzročajo zmedo in proizvajalci delajo na tem da bi vsakič ko se srečaš s kom ledice malo manj svetile. To naj bi delali posebni senzorji. Meni se zdi bedasto saj če boš srečal kolono vozil bo vse žmigalo.

Kako boš potem vedel, da ti nekdo za ritjo blenda, ker voziš kot šupak?



blendanje ne pomeni nič...če meni kdo blenda ga ignoriram. Sicer pa moj avto ima zatemnitev vzvratnega ogledala če tvoj nima se najbrž voziš s karjolo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Scorpy84 ::

Digibyte je izjavil:

Svetloba vsekakor je problem sploh ledice. Veliko ljudi se pritožuje ker jim ledice povzročajo zmedo in proizvajalci delajo na tem da bi vsakič ko se srečaš s kom ledice malo manj svetile. To naj bi delali posebni senzorji. Meni se zdi bedasto saj če boš srečal kolono vozil bo vse žmigalo.

Kako boš potem vedel, da ti nekdo za ritjo blenda, ker voziš kot šupak?



blendanje ne pomeni nič...če meni kdo blenda ga ignoriram. Sicer pa moj avto ima zatemnitev vzvratnega ogledala če tvoj nima se najbrž voziš s karjolo.


Zakaj bi žmigalo? Že zdaj luči na senzor imajo zamik nekaj sekund, recimo ko prides v tunel, se ne uklopijo takoj. Opel, ki je na začetku to ponujal, je bilo v realnem času. Zvečer v gozdu, ko je sonce nizko, je to precej smešno zgledalo. No z nadgradnjo so to uredili. Mislim da bojo proizvajalci tudi na to mislili.

Digibyte ::

Scorpy84 je izjavil:

Digibyte je izjavil:

Svetloba vsekakor je problem sploh ledice. Veliko ljudi se pritožuje ker jim ledice povzročajo zmedo in proizvajalci delajo na tem da bi vsakič ko se srečaš s kom ledice malo manj svetile. To naj bi delali posebni senzorji. Meni se zdi bedasto saj če boš srečal kolono vozil bo vse žmigalo.

Kako boš potem vedel, da ti nekdo za ritjo blenda, ker voziš kot šupak?



blendanje ne pomeni nič...če meni kdo blenda ga ignoriram. Sicer pa moj avto ima zatemnitev vzvratnega ogledala če tvoj nima se najbrž voziš s karjolo.


Zakaj bi žmigalo? Že zdaj luči na senzor imajo zamik nekaj sekund, recimo ko prides v tunel, se ne uklopijo takoj. Opel, ki je na začetku to ponujal, je bilo v realnem času. Zvečer v gozdu, ko je sonce nizko, je to precej smešno zgledalo. No z nadgradnjo so to uredili. Mislim da bojo proizvajalci tudi na to mislili.



Svetloba naj bi se zmanjšala vsakič ko srečaš avto in ojačala ko greš mimo. Torej če voziš nasproti kolone boš zgledal kot lightshow.

St235 ::

Digibyte je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Digibyte je izjavil:

Svetloba vsekakor je problem sploh ledice. Veliko ljudi se pritožuje ker jim ledice povzročajo zmedo in proizvajalci delajo na tem da bi vsakič ko se srečaš s kom ledice malo manj svetile. To naj bi delali posebni senzorji. Meni se zdi bedasto saj če boš srečal kolono vozil bo vse žmigalo.

Kako boš potem vedel, da ti nekdo za ritjo blenda, ker voziš kot šupak?



blendanje ne pomeni nič...če meni kdo blenda ga ignoriram. Sicer pa moj avto ima zatemnitev vzvratnega ogledala če tvoj nima se najbrž voziš s karjolo.


Zakaj bi žmigalo? Že zdaj luči na senzor imajo zamik nekaj sekund, recimo ko prides v tunel, se ne uklopijo takoj. Opel, ki je na začetku to ponujal, je bilo v realnem času. Zvečer v gozdu, ko je sonce nizko, je to precej smešno zgledalo. No z nadgradnjo so to uredili. Mislim da bojo proizvajalci tudi na to mislili.



Svetloba naj bi se zmanjšala vsakič ko srečaš avto in ojačala ko greš mimo. Torej če voziš nasproti kolone boš zgledal kot lightshow.


ne bluzi, adaptive lighting (avotmatično prilagajanje luči) najdeš danes praktično že v daciji, pa ni nikakršnega lightshowa.

Scorpy84 ::

Zato pa naredijo z zamikom ane, samo v tem primeru ko gre avto mimo, ne posvetli isto sekundo ampak z zamikom.

Digibyte ::

Scorpy84 je izjavil:

Zato pa naredijo z zamikom ane, samo v tem primeru ko gre avto mimo, ne posvetli isto sekundo ampak z zamikom.


Ja s zamikom ampak če se pelješ 50km/h in avti v koloni nasproti 50km/h z varnostno razdaljo recimo 40 metrov eden za drugim kako bo zamik delal da bo lahko med vsakim avtom ojačal in oslabel? Senzor naj bi zmanjšal svetlobo vsakič ko se srečaš.

St235 ::

google adaptive lighting cars FFS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Furbo ::

Digibyte je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Zato pa naredijo z zamikom ane, samo v tem primeru ko gre avto mimo, ne posvetli isto sekundo ampak z zamikom.


Ja s zamikom ampak če se pelješ 50km/h in avti v koloni nasproti 50km/h z varnostno razdaljo recimo 40 metrov eden za drugim kako bo zamik delal da bo lahko med vsakim avtom ojačal in oslabel? Senzor naj bi zmanjšal svetlobo vsakič ko se srečaš.

Daj si najprej to poguglaj, preden pametuješ no. Noben avto ne žmiga, ugasnejo se npr. samo tiste diode, ki bi motile nasproti vozečega. Tega sploh ne zaznaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Digibyte ::

Kolk ste vsi zagrenjeni kle gor. En mi pravi ne bluzi, drug da pametujem tret da vozim kot šupak...pa sem samo lepo kulturno vprašal kako je s temi stvarmi v določenih primerih ker pač nevem.

Tukaj sem nekaj našel sam to ni to kar sem videl na YT https://appleinsider.com/articles/18/10...

St235 ::

Še enkrat:

Sistem, ki bi avtomatično zatemnil vetrobransko steklo na osebnem avtomobilu ne obstaja.

Obstajajo pa sistemi za samodejno prilagajanje snopa luči (adaptive lighting), ki niti pod razno ne delujejo tako kot ti sanjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8310728 (7721) blackbfm
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221708 (18098) facepalm
»

Vožnja ponoči - motijo luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714190 (11650) dj_uro
»

Pa kaj je s temi meglenkami?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29268655 (53093) Matako

Ali lahko pri nas na javnih cestah voziš takšen avto?

Oddelek: Na cesti
298913 (8047) poweroff

Več podobnih tem