» »

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato?

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato?

«
1
2

c0dehunter ::

Pozdravljeni,

zanima me, zakaj bi si kdo želel kupiti investicijsko zlato, cena katerega je za 20% višja kot borzna cena? Poleg tega moraš pri prodaji nato najti še brokerja, ki trguje z zlatom iz dotične kovnice, kar lahko pomeni da se moraš za prodajo vsesti na letalo. Ok, pridobiš certifikat in tista ploščica je v lični embalaži. Zakaj ne bi kupil kar topljeno zlato, ki je a) cenejše, b) ga lažje prodaš in c) ga sprejmejo povsod?

Tudi če gledaš na zlato kot na "dobrino" za krizne čase (vojna ali kakšni drugih hudih družbeni problemi, fiat denar postane brez vrednosti) in bi si s tem zlatom lahko kupil hrano, pa bi lahko isto storil s topljenim zlatom. Zakaj bi torej kdorkoli plačal 20% premiuma?

Lahko kdo to razloži?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Smurf ::

Huh? Ce na hitro po googlam http://www.nalozbenozlato.com/si/kovine.... 10g stane 402€, 1g na borzi je trenutno 37.48€. Kar je manj kot 10% razlike. Z vecjo kolicino zlata se ta procent tudi zmansuje. Pri 100g je samo se 3% razlike, pri kili 1%, itd.

Baja ::

tudi nevem zakaj bi moral na letalo. zlato je zalto, nima veze s kere kovnice je (razen če katera šmugla).

c0dehunter ::

No, poskusi prodati zlato iz kovnice Nadir (ima good delivery). Najbližji broker je v Berlinu. V Sloveniji ga lahko prodaš le po borzni ceni, saj ga ne sprejme nihče. Zato mi ni jasno, zakaj bi se kdo sploh ukvarjal s tem, če ga je tako težko prodati.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

@Smurf, če gledaš 1g je na Moro borzna cena ~35€, investicijsko zlato pa se odkupuje po 45€, prodaja pa po 52€.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Baja ::

prodati komu? fizični osebi, zlatarni? kolko pa bi rad dobil še premiuma?

kolko sem jaz gledo je borzna cena med nakupno in prodajno, tako da ce dobiš borzno ceno je super.

edit: če pogledaš sem je zgodba bolj realna: http://www.nalozbenozlato.com/si/kovine

po moje moro stran bluzi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Smurf ::

Pri 1g je pac ogromna provizija za izdelavo. Ocitno gre tudi dovolj v promet, da si lahko zlatarne privosciju odkupovanje po visoki ceni. Ne vem sicer kdo bi pri zdravi pameti kupoval 1g "zlatnike".

edit: lahko pa da majo typo in je namest 45EUR odkupne, 35EUR ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

c0dehunter ::

Če je gold store of value, potem bi pričakoval da zanj ob prodaji dobiš nekaj manj (< 0.1%) kot je nakupna cena (v istem dnevu), vendar ne 10-20% manj. Pričakoval bi tudi, da ga lahko kjerkoli po svetu prodaš po isti ceni, npr. napram dolarju - čemuar pa ni tako. Če dans kupim zlato v Istanbulu iz kovnice Nadir, plačam 45EUR/g, ki je na good delivery listo, priletim v LJ, in želim zvečer prodati to isto zlato, zanj dobim le še 35EUR, saj Moro/Elementum ne "trgujeta" z zlatom iz te kovnice (kljub temu da je potrjeno 999.9 čistost). Če želim prodati po "normalni ceni", moram najti brokerja za to dotično kovnico, ki je npr v Berlinu, pa še tam dobim nato samo 40EUR.

Ok, bom raje nehal in poskusil svoj prihranek kako drugače ohraniti, ker v tem biznisu vidim da so provizije ogromne in da je zadev zelo nelikvidna. Sem si predstavljal drugače.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Baja ::

1g palčke so verjetno bolj za darila namenjana. pa tudi dvomin, da kdo za pol dneva zlato kupuje as store of value. šparaj za hude cajte al pa do +20% skoka :)

evre bi tak zapravjo, drugače pa bi ti jih inflacija pojedla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Smurf ::

c0dehunter je izjavil:

Če je gold store of value, potem bi pričakoval da zanj ob prodaji dobiš nekaj manj (< 0.1%) kot je nakupna cena (v istem dnevu), vendar ne 10-20% manj. Pričakoval bi tudi, da ga lahko kjerkoli po svetu prodaš po isti ceni, npr. napram dolarju - čemuar pa ni tako. Če dans kupim zlato v Istanbulu iz kovnice Nadir, plačam 45EUR/g, ki je na good delivery listo, priletim v LJ, in želim zvečer prodati to isto zlato, zanj dobim le še 35EUR, saj Moro/Elementum ne "trgujeta" z zlatom iz te kovnice (kljub temu da je potrjeno 999.9 čistost). Če želim prodati po "normalni ceni", moram najti brokerja za to dotično kovnico, ki je npr v Berlinu, pa še tam dobim nato samo 40EUR.

Ok, bom raje nehal in poskusil svoj prihranek kako drugače ohraniti, ker v tem biznisu vidim da so provizije ogromne in da je zadev zelo nelikvidna. Sem si predstavljal drugače.

To je priblizno tako, kot da bi kupil delnice v vrednosti 20EUR in se pritozeval zakaj ni provizija borzne hise zgolj 0.1%.

It doesn't work like that. 0.1% provizije za nakup/prodaje majnih vrednosti bos imel samo tam, kjer je tisti, ki zagotavlja delo nima veliko stroskov. Npr. pri kriptovalutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

FrRoSt ::

c0dehunter je izjavil:

Če je gold store of value, potem bi pričakoval da zanj ob prodaji dobiš nekaj manj (< 0.1%) kot je nakupna cena (v istem dnevu), vendar ne 10-20% manj. Pričakoval bi tudi, da ga lahko kjerkoli po svetu prodaš po isti ceni, npr. napram dolarju - čemuar pa ni tako. Če dans kupim zlato v Istanbulu iz kovnice Nadir, plačam 45EUR/g, ki je na good delivery listo, priletim v LJ, in želim zvečer prodati to isto zlato, zanj dobim le še 35EUR, saj Moro/Elementum ne "trgujeta" z zlatom iz te kovnice (kljub temu da je potrjeno 999.9 čistost). Če želim prodati po "normalni ceni", moram najti brokerja za to dotično kovnico, ki je npr v Berlinu, pa še tam dobim nato samo 40EUR.

Ok, bom raje nehal in poskusil svoj prihranek kako drugače ohraniti, ker v tem biznisu vidim da so provizije ogromne in da je zadev zelo nelikvidna. Sem si predstavljal drugače.

Ne razumeš najbolje zadeve. ;)

Če kupuješ investicijsko zlato, potem kupuješ tisto v ploščicah in tisto, ki ga dobiš največ za najnižjo ceno ob enaki čistoči (999,9). In to zlato lahko prodaš tudi pri nas v vsaki odkupovalnici zlata, po cenah, ki se dnevno ali urno spreminjajo....

Primer: http://www.nalozbenozlato.com/si/kovine...

http://www.nalozbenozlato.com/si/kovine...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

c0dehunter ::

Ja, priznam da te vode šele raziskujem :) Frost, torej tukaj gre za zlato, ki ga lahko kjerkoli prodaš, kar je super. Meni je bilo rečeno, da nikakor naj ne kupujem zlata od prodajalcev, ki niso na Good Delivery listi. Vendar ravno če kupiš takšno zlato, ga je potem težje prodati, to kar si pa ti linkal pa izgleda OK. Ta good delivery je verjetno relevanten za kakšne večje količine.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

FrRoSt ::

c0dehunter je izjavil:

Ja, priznam da te vode šele raziskujem :) Frost, torej tukaj gre za zlato, ki ga lahko kjerkoli prodaš, kar je super. Meni je bilo rečeno, da nikakor naj ne kupujem zlata od prodajalcev, ki niso na Good Delivery listi. Vendar ravno če kupiš takšno zlato, ga je potem težje prodati, to kar si pa ti linkal pa izgleda OK. Ta good delivery je verjetno relevanten za kakšne večje količine.

Saj tudi to ni edina delujoča in poslujoča zlatarna v slo... Vprašaj strička googla 8-) Načeloma imajo vse te zadeve žig in certifikat, z malo prakse boš zadevo hitro razumel, če si pa res popolni začetnik, potem pa se izogibaj raznih turških (in podobnih) poslovalnic. :))

Tam nepoznavalce in začetnike hitro zavohajo in jim zadevo drago prodajo.... :)):)):))

8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

xyzz ::

c0dehunter je izjavil:

Ja, priznam da te vode šele raziskujem :) Frost, torej tukaj gre za zlato, ki ga lahko kjerkoli prodaš, kar je super. Meni je bilo rečeno, da nikakor naj ne kupujem zlata od prodajalcev, ki niso na Good Delivery listi. Vendar ravno če kupiš takšno zlato, ga je potem težje prodati, to kar si pa ti linkal pa izgleda OK. Ta good delivery je verjetno relevanten za kakšne večje količine.


Sam že dobra 3 leta varčujem v plemenitih kovinah in spremljam še ostale naložbe. Status good delivery pomeni, da je zajamčen odkup skoraj vsepovsod po svetu, se pravi hitra in garantirana likvidnost.

Pred nekaj meseci mi je kolega priporočal eno podjetje, kjer trenutno preko njih mesečno varčujem v srebru in zlatu. Na srebro ni davka, ker je v brezcarinski hrambi v Lihtenštajnu, je pa najvišje možno kar se da varovana hramba.. stvar mi je zelo zanimiva, saj sem prvič spoznal da lahko kje mesečno vlagam v kovine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyzz ()

Machete ::

Kako je z naročanjem iz Estonije. Je to 'A thing'? Se to počne? Se da res dobiti brez ddvja?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Zlato ni kratkorocen store of value. To kupis, ko ze imas bajto, delnice.. Ko si ze milijonar. Kupis kot zavarovanje, ce bo sla kdaj cela ekonomija evroobmocja v maloro ali kaj podobnega.

FoxKnox ::

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".

kow ::

Sem enakega mnenja.

ginekk ::

FoxKnox je izjavil:


Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Tako ja. Je pa uporabnost papirnega zlata oziroma večkrat prodanega zlatnika, da znižuje ceno tudi fizičnemu zlatu.

xyzz ::

FoxKnox je izjavil:

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Popolnoma te razumem saj smo ljudje različnih mnenj in profilov. Urejen je slo in tuji revizor, prav tako tudi takojšna likvidnost, za vse pa po pogodbi v primeru česarkoli poskrbi stečajni upravitelj. Zanimivo, da ti ni 0 vreden papir, katerega kličemo denar - natega...Poglej si kaj pomenita Švica in Lihtenštajn v svetu financ, pa ti bo jasno zakaj jim zaupam.

Smurf ::

kow je izjavil:

Zlato ni kratkorocen store of value. To kupis, ko ze imas bajto, delnice.. Ko si ze milijonar. Kupis kot zavarovanje, ce bo sla kdaj cela ekonomija evroobmocja v maloro ali kaj podobnega.

Sej to me cudi. Osebno bi dal nekaj v zlato, takrat, ko bi imel ze nekaj nepremicnin in lep del denarja v dolgorocnih skladih. Pac se kot tretja varovalka, ce gre vse narobe.

xyzz ::

Smurf je izjavil:

kow je izjavil:

Zlato ni kratkorocen store of value. To kupis, ko ze imas bajto, delnice.. Ko si ze milijonar. Kupis kot zavarovanje, ce bo sla kdaj cela ekonomija evroobmocja v maloro ali kaj podobnega.

Sej to me cudi. Osebno bi dal nekaj v zlato, takrat, ko bi imel ze nekaj nepremicnin in lep del denarja v dolgorocnih skladih. Pac se kot tretja varovalka, ce gre vse narobe.


A se pri teh "fixnih" skladih ne zavedate kak nateg je šele to? Običajno kar nizki donosi...poleg tega pa vstopna provizija, upravljalska provizija in na koncu še izstopna, za piko na i pa še davek da dobiček

Smurf ::

Vse je odvisno koliksno so posamezne provizije a ne. Pri kaksni indeksnih skladih je upravljalska provizija precej nizka, tistih nekaj procentov vstopne/iztopne provizije, ki jo naredis enkrat v 10-20 letih pa je tudi najmanjsi del vsega skupaj.

Ne vem no, ne vidim nobenega plusa v varcevanju v zlatu, razen tega, da imas varovalko (kar posledicno pomeni, da imas mogoce v zlatu takrat, ko imas v drugih oblikah ze za kaksen miljon investicij). Zgodba z ljudmi za katere varcujejo v zlato pa je ponavadi ravno kontra. Po njih posegajo tisti z najnizjimi prihranki (dajo notri po max nekaj tisoc €, po moznosti kupujejo po 100€ naenkrat in placujejo ogromne provizije), v tem pa res ne vidim smisla.

krucymucy ::

FoxKnox je izjavil:

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Meni se recimo dunajski filharmoniki dopadejo.
Po unco seveda in v fizicni obliki.

FoxKnox ::

xyzz je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Popolnoma te razumem saj smo ljudje različnih mnenj in profilov. Urejen je slo in tuji revizor, prav tako tudi takojšna likvidnost, za vse pa po pogodbi v primeru česarkoli poskrbi stečajni upravitelj. Zanimivo, da ti ni 0 vreden papir, katerega kličemo denar - natega...Poglej si kaj pomenita Švica in Lihtenštajn v svetu financ, pa ti bo jasno zakaj jim zaupam.

Dokler je bila vrednost denarja vezana na zlato, je imel vrednost v razmerju 1:1, zdaj ko je vezan na dolar in dolar na nafto, je vreden toliko, kot nam bankirji določijo. V bistvu pa je 0 vreden

FoxKnox ::

krucymucy je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Meni se recimo dunajski filharmoniki dopadejo.
Po unco seveda in v fizicni obliki.

31 unčni so še bolj fajn ;)

krucymucy ::

FoxKnox je izjavil:


31 unčni so še bolj fajn ;)


Zaradi likvidnosti mislim. Lahko ga je kupiti in prodati.

Furbo ::

c0dehunter je izjavil:

No, poskusi prodati zlato iz kovnice Nadir (ima good delivery). Najbližji broker je v Berlinu. V Sloveniji ga lahko prodaš le po borzni ceni, saj ga ne sprejme nihče. Zato mi ni jasno, zakaj bi se kdo sploh ukvarjal s tem, če ga je tako težko prodati.

Nadir so prodajali nategni naivcem. Odtod tudi taka razlika v ceni, ker so forsirali tiste glupe precenjene 1g ploščice.

Če hočeš likvidno zlato pejd v Moro ponj, tam ga lahko tudi prodaš.

xyzz je izjavil:

Sam že dobra 3 leta varčujem v plemenitih kovinah in spremljam še ostale naložbe. Status good delivery pomeni, da je zajamčen odkup skoraj vsepovsod po svetu, se pravi hitra in garantirana likvidnost.

Pred nekaj meseci mi je kolega priporočal eno podjetje, kjer trenutno preko njih mesečno varčujem v srebru in zlatu. Na srebro ni davka, ker je v brezcarinski hrambi v Lihtenštajnu, je pa najvišje možno kar se da varovana hramba.. stvar mi je zelo zanimiva, saj sem prvič spoznal da lahko kje mesečno vlagam v kovine

Še za stroške hranjenja naj ti pove. Pa dobil boš papirnato srebro po ceni fizičnega. Ga je pa že bolje imeti v rokah, če en dan zagusti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

mat xxl ::

Machete je izjavil:

Kako je z naročanjem iz Estonije. Je to 'A thing'? Se to počne? Se da res dobiti brez ddvja?


Saj je pri nas v prodaji tudi brez DDV-ja , vsaj za zlato v palicah, na nakit je pa seveda drugače.

chrush ::

Sam zlato kupujem in prodajam pri philoro.at. Do sedaj najcenejši, ko kupuješ in največ dobiš, ko prodajaš. Pa do Graza imam dobre pol ure. Kupujem pa samo Argor Heraeus
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Ales ::

xyzz je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Popolnoma te razumem saj smo ljudje različnih mnenj in profilov. Urejen je slo in tuji revizor, prav tako tudi takojšna likvidnost, za vse pa po pogodbi v primeru česarkoli poskrbi stečajni upravitelj. Zanimivo, da ti ni 0 vreden papir, katerega kličemo denar - natega...Poglej si kaj pomenita Švica in Lihtenštajn v svetu financ, pa ti bo jasno zakaj jim zaupam.


Ti kar nekaj tolčeš v prazno in počez. Revizor je ekvivalent svečke na torti, če gre kaj zares narobe. Revizor pregleda poslovanje v določenem obdobju, na podlagi dokumentov, itd., kaj se fizično zgodi naslednjo minuto in vse tiste mesece do naslednjega revizorskega pregleda, pa z njim nima blage veze. Pogodbe... ha, dobra. Pogodbe so super, če imaš komu kaj vzeti in koga sploh tožiti za kaj, če ne je pa WC papir boljši, ker lepše obriše. Stečajni upravitelji so pa zato, da ugasnejo luč in zaprejo vrata za sabo, ne zato, da bodo nekomu neobstoječe zlato vračali.

In na Švico in Linhenštajn se sklicuješ... Uau, a kar na cele države? Lahko mirno naštevaš katerekoli regije, planete in osončja želiš, ampak ko do česa pride, se greš lahko samo na njihov ekvivalent Sončne uprave zjokat, pa boš takoj ugotovil, da nihče tam nima niti najmanjšega pojma, da obstajaš, kaj šele, da je kdaj bilo kako tvoje zlato kje v bližini.

Kake bučke ti prodajaš.

Smešno, da folk vlaga v eno od najbolj "trdnih" valut, kar jih poznamo, potem pa fizično da zlato nekomu XY, v zameno za na roko napisan pildek in malo praznega nakladanja.

Pa kaj vam ne kapne, da je ta pildek neprimerno manj zavarovan celo od naše uradne valute, ki ji niste zaupali in ste šli varčevat v zlatu?? Ojoj ojoj.

@Xyzz, zate pa dejansko nisem siguren ali si nategun ali samo potencialno nategnjen, ker nakladaš neumnosti 100 na uro. Stil nakladanja imaš pa čisto isti, kot ga je imel še vsak piramidni "podjetnik", kar sem ga kdaj srečal. In na forum si se prijavil 10.04.2019.

Folk, pamet v roke. Prisotnost tegale XY tukaj bi vam morala povedati čisto vse, kar rabite vedeti o zadevi.

Mato989 ::

Ja valda ce vlagas v kovine naj bo fizocno lastnistvo drugace raje ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Jap, if you don't hold it, you don't own it.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

A. Smith ::

chrush je izjavil:

Sam zlato kupujem in prodajam pri philoro.at. Do sedaj najcenejši, ko kupuješ in največ dobiš, ko prodajaš. Pa do Graza imam dobre pol ure. Kupujem pa samo Argor Heraeus


Argor Heraeus je vsekakor dobra izbira za fizično zlato, ker ga povsod sprejemajo. Kdor namerava kupovati zlato, naj razmisli, kako bi prišel do zlata iz te kovnice.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Furbo ::

Greš v Moro pa je. Seveda so prav tako dobri tudi zlatniki (filharmoniki, ameriški orli..)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xyzz ::

Ales je izjavil:

xyzz je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Zame je edino sprejemljiva oblika varčevanja v zlatu fizično zlato. Torej dejansko zlata palica, ki ga imaš spravljenega nekje na dosegu roke. Pa ne po 1 gram ker je to najdražje, vsaj 50 g palica ali več.
Zame je vse ostalo natega, kajti vsak gram, ki ga nimaš v roki in je kao shranjen v sefu nekje v Lihtenštajnu, 8-O je lahko 10x prodan desetim različnim kupcem. Ko pa kaj zagusti, si pa zvisel in ostal brez denarja. Nihče ti ne bo plačal za list papirja, kjer piše, sa si lastnik xx gramov zlata. Samo še ena oblika nategovanja "malih investitorjev".


Popolnoma te razumem saj smo ljudje različnih mnenj in profilov. Urejen je slo in tuji revizor, prav tako tudi takojšna likvidnost, za vse pa po pogodbi v primeru česarkoli poskrbi stečajni upravitelj. Zanimivo, da ti ni 0 vreden papir, katerega kličemo denar - natega...Poglej si kaj pomenita Švica in Lihtenštajn v svetu financ, pa ti bo jasno zakaj jim zaupam.


Ti kar nekaj tolčeš v prazno in počez. Revizor je ekvivalent svečke na torti, če gre kaj zares narobe. Revizor pregleda poslovanje v določenem obdobju, na podlagi dokumentov, itd., kaj se fizično zgodi naslednjo minuto in vse tiste mesece do naslednjega revizorskega pregleda, pa z njim nima blage veze. Pogodbe... ha, dobra. Pogodbe so super, če imaš komu kaj vzeti in koga sploh tožiti za kaj, če ne je pa WC papir boljši, ker lepše obriše. Stečajni upravitelji so pa zato, da ugasnejo luč in zaprejo vrata za sabo, ne zato, da bodo nekomu neobstoječe zlato vračali.

In na Švico in Linhenštajn se sklicuješ... Uau, a kar na cele države? Lahko mirno naštevaš katerekoli regije, planete in osončja želiš, ampak ko do česa pride, se greš lahko samo na njihov ekvivalent Sončne uprave zjokat, pa boš takoj ugotovil, da nihče tam nima niti najmanjšega pojma, da obstajaš, kaj šele, da je kdaj bilo kako tvoje zlato kje v bližini.

Kake bučke ti prodajaš.

Smešno, da folk vlaga v eno od najbolj "trdnih" valut, kar jih poznamo, potem pa fizično da zlato nekomu XY, v zameno za na roko napisan pildek in malo praznega nakladanja.

Pa kaj vam ne kapne, da je ta pildek neprimerno manj zavarovan celo od naše uradne valute, ki ji niste zaupali in ste šli varčevat v zlatu?? Ojoj ojoj.

@Xyzz, zate pa dejansko nisem siguren ali si nategun ali samo potencialno nategnjen, ker nakladaš neumnosti 100 na uro. Stil nakladanja imaš pa čisto isti, kot ga je imel še vsak piramidni "podjetnik", kar sem ga kdaj srečal. In na forum si se prijavil 10.04.2019.

Folk, pamet v roke. Prisotnost tegale XY tukaj bi vam morala povedati čisto vse, kar rabite vedeti o zadevi.



Aleš... malo si me presenetil s svojim komentarjem. Prej foruma nisem uporabljal in sem se zadnjič prvič prijavil, da sem lahko komentiral to temo. Nikomur nisem ničesar ponujal in niti ne bom, sem samo opisal kje sedaj želim oplemeniti sredstva poleg tega da nekaj krat na leto kupim fiziko ki jo imam pri sebi doma. Spoštujem tvoje mnenje in ne podpiram kakšnih piramidnih sistemov niti sam.... ampak tvoje izražanje in kdo si ti, da obsojaš.. poden od podna glede tega.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyzz ()

polozweii ::

Kaj v primeru če bi prišlo do zloma in nastanka kaosa? Ali takrat obstajajo trgovci ki 50g palico zamenjajo za kovance? Ali bi palico dal prodajalcu kruha in bi ta vrnil v kovancih? Ali pa je danes zlato tako precenjeno da bi v tistih primerih tudi gram zlata ki kot vidim stane 50 €, bil premalo?

PrihajaNodi ::

Zadeva je sila preprosta, dokler obstaja BTC in alternative aka revolut, boš dobil kovančke lepo na telefon, tudi če tvoja valuta devalvira. Prav tako boš plačal s telefonom, kar lahko počneš že sedaj Revolut ali pa BTC preko raznik denarnic.
Zlato ni več to kar je bilo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Internet deluje le v urejenem okolju.

PrihajaNodi ::

A to gremo tako daleč da nam bodo že štrom isklopil? Sam ko do tega pride ti bo to palco vzel sosed ali pa država.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

strawman ::

Tudi če bi pride do izpada globalne komunikacije ter elektrike, močno dvomim, da bi naložbeno zlato postalo uporabljana in praktična valuta. Zdi se mi, da je to le neka outdated ideja, ki izhaja iz zlatega standarda in iztočnica za prodajanje za razne MLM podjetja, ki se ukvarjajo s plemenitimi kovinami.

iTrader ::

polozweii je izjavil:

Kaj v primeru če bi prišlo do zloma in nastanka kaosa?

Mislim, da bo zlata palica bolj uporabna kot orožje. V smislu, da jo lahko vržeš komu v glavo ali pa se branis z njo. Takrat bo največjo ceno imela hrana pa obleke. Zlato boš težko komu prodal.

PrihajaNodi ::

Drzava ga bo ze prej zaplenila.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

c3p0 ::

polozweii je izjavil:

Kaj v primeru če bi prišlo do zloma in nastanka kaosa? Ali takrat obstajajo trgovci ki 50g palico zamenjajo za kovance? Ali bi palico dal prodajalcu kruha in bi ta vrnil v kovancih? Ali pa je danes zlato tako precenjeno da bi v tistih primerih tudi gram zlata ki kot vidim stane 50 €, bil premalo?


V tem primeru se splača prebrodit krizo z zlatom skritim na varnem in ga nato unovčit. Kar pa lahko traja 10 let. Če boš med vojno ali ekonomskim kolapsom okoli hodil z zlatimi palicami, boš imel večji problem kot le prazen želodec.

Smrekar1 ::

c0dehunter je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me, zakaj bi si kdo želel kupiti investicijsko zlato, cena katerega je za 20% višja kot borzna cena? Poleg tega moraš pri prodaji nato najti še brokerja, ki trguje z zlatom iz dotične kovnice, kar lahko pomeni da se moraš za prodajo vsesti na letalo. Ok, pridobiš certifikat in tista ploščica je v lični embalaži. Zakaj ne bi kupil kar topljeno zlato, ki je a) cenejše, b) ga lažje prodaš in c) ga sprejmejo povsod?

Tudi če gledaš na zlato kot na "dobrino" za krizne čase (vojna ali kakšni drugih hudih družbeni problemi, fiat denar postane brez vrednosti) in bi si s tem zlatom lahko kupil hrano, pa bi lahko isto storil s topljenim zlatom. Zakaj bi torej kdorkoli plačal 20% premiuma?

Lahko kdo to razloži?


Lahko greš tudi samo do najbližje Zlatarne Celje in ga kupiš tam.

https://www.nalozbenozlato.com/si/kovine

Trenutno imajo samo majhne aponene, za večje količine moraš počakati na konec epidemije in jih verjetno predhodno naročiti. Naložbeno zlato kupiš zato, ker je to način kako si likviden denar spraviš v nelikvidnega in ga ne boš porabil. Za hude čase bo zlato čisto OK, investicijsko zlato s certifikatom boš prodal brez problema. Kakšnih hudih količin ne priporočam, ampak nekje 10-20 gramov sploh ni slaba ideja. Več je brezveze.

mat xxl ::

c3p0 je izjavil:

polozweii je izjavil:

Kaj v primeru če bi prišlo do zloma in nastanka kaosa? Ali takrat obstajajo trgovci ki 50g palico zamenjajo za kovance? Ali bi palico dal prodajalcu kruha in bi ta vrnil v kovancih? Ali pa je danes zlato tako precenjeno da bi v tistih primerih tudi gram zlata ki kot vidim stane 50 €, bil premalo?


V tem primeru se splača prebrodit krizo z zlatom skritim na varnem in ga nato unovčit. Kar pa lahko traja 10 let. Če boš med vojno ali ekonomskim kolapsom okoli hodil z zlatimi palicami, boš imel večji problem kot le prazen želodec.


Boš imel z sabo 10 g ploščice za vrednost cca 500 eur ali 5 g za 250 eur, s katerimi , lahko kar dobro nakupiš .....

Furbo ::

polozweii je izjavil:

Kaj v primeru če bi prišlo do zloma in nastanka kaosa? Ali takrat obstajajo trgovci ki 50g palico zamenjajo za kovance? Ali bi palico dal prodajalcu kruha in bi ta vrnil v kovancih? Ali pa je danes zlato tako precenjeno da bi v tistih primerih tudi gram zlata ki kot vidim stane 50 €, bil premalo?

Za tak primer si kupiš naložbene srebrnike. Oziroma še ti bodo preveč vredni za kilo kruha. Boš moral vzeti še kako pašteto in steklenico vode za povrhu. :)

PrihajaNodi je izjavil:

Zadeva je sila preprosta, dokler obstaja BTC in alternative aka revolut, boš dobil kovančke lepo na telefon, tudi če tvoja valuta devalvira. Prav tako boš plačal s telefonom, kar lahko počneš že sedaj Revolut ali pa BTC preko raznik denarnic.
Zlato ni več to kar je bilo.

A ni BTC padel ob tej krizi, zlato pa zraslo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

A. Smith ::

Furbo je izjavil:

A ni BTC padel ob tej krizi, zlato pa zraslo?

Oba hkrati sta padla, potem pa zrasla nazaj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

miki2019 ::

c0dehunter je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me, zakaj bi si kdo želel kupiti investicijsko zlato, cena katerega je za 20% višja kot borzna cena? Poleg tega moraš pri prodaji nato najti še brokerja, ki trguje z zlatom iz dotične kovnice, kar lahko pomeni da se moraš za prodajo vsesti na letalo. Ok, pridobiš certifikat in tista ploščica je v lični embalaži. Zakaj ne bi kupil kar topljeno zlato, ki je a) cenejše, b) ga lažje prodaš in c) ga sprejmejo povsod?

Tudi če gledaš na zlato kot na "dobrino" za krizne čase (vojna ali kakšni drugih hudih družbeni problemi, fiat denar postane brez vrednosti) in bi si s tem zlatom lahko kupil hrano, pa bi lahko isto storil s topljenim zlatom. Zakaj bi torej kdorkoli plačal 20% premiuma?

Lahko kdo to razloži?


Jaz kupujem zlatnike od 1/10 unče pa do 1 unče zavedam se da so premiumi različni in večji kot pri ploščicah ali pri kot praviš topljenem zlatu.
Ploščice imajo marsikatero oznako ponavadi tudi čistino in to 999,9 kovanci uveljavljenih kovnic tudi. Kako bi ti ob prodaji topljenega zlata uveljavljal vretnost tega na gram, unčo, kajti z nečistočami vrednost močno pade, kupec je pa tisti ki se odloča ali je tak produkt za vzet ali ne. Sam kupujem zlato kot store of value vse od grške krize, ker me je nekako zagrabila panika da pa evro najbrž ne bo večen, oziroma ker je to že moja 4 valuta lahko sledi tudi še peta. S tem zavedanjem od časa do časa kupim nekaj zlatnikov odvisno koliko je denarja takšna je pač teža nikakor pa nimam namena zlata prodati, ker bo recimo unča narasla na 2k dolarjev, zato me premiumi zanimajo toliko kot lanski sneg, hkrati pa nasprotno kot mnogi gold bugi upam, da zlato ne bo poletelo v nebo, ker takrat bo treba imeti tudi kaj svinca in visoki premiumi takrat ne bodo izpadli tako visoki saj bodo manjše enote zlata bolj priročne.

c0dehunter je izjavil:

Če je gold store of value, potem bi pričakoval da zanj ob prodaji dobiš nekaj manj (< 0.1%) kot je nakupna cena (v istem dnevu), vendar ne 10-20% manj. Pričakoval bi tudi, da ga lahko kjerkoli po svetu prodaš po isti ceni, npr. napram dolarju - čemuar pa ni tako. Če dans kupim zlato v Istanbulu iz kovnice Nadir, plačam 45EUR/g, ki je na good delivery listo, priletim v LJ, in želim zvečer prodati to isto zlato, zanj dobim le še 35EUR, saj Moro/Elementum ne "trgujeta" z zlatom iz te kovnice (kljub temu da je potrjeno 999.9 čistost). Če želim prodati po "normalni ceni", moram najti brokerja za to dotično kovnico, ki je npr v Berlinu, pa še tam dobim nato samo 40EUR.

Ok, bom raje nehal in poskusil svoj prihranek kako drugače ohraniti, ker v tem biznisu vidim da so provizije ogromne in da je zadev zelo nelikvidna. Sem si predstavljal drugače.


Če hočeš dnevno trgovati z zlatom fizika ni zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miki2019 ()

miki2019 ::

Smurf je izjavil:

kow je izjavil:

Zlato ni kratkorocen store of value. To kupis, ko ze imas bajto, delnice.. Ko si ze milijonar. Kupis kot zavarovanje, ce bo sla kdaj cela ekonomija evroobmocja v maloro ali kaj podobnega.

Sej to me cudi. Osebno bi dal nekaj v zlato, takrat, ko bi imel ze nekaj nepremicnin in lep del denarja v dolgorocnih skladih. Pac se kot tretja varovalka, ce gre vse narobe.


Ni nujno sam osebno si ne lastim bajte ali stanovanja, nimam pa tudi kreditov vendar nekaj malega zlata pa imam kot zavarovanje in kot nekakšna penzija, bogsigavedi kaj bo z državno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup zlata prvič - na kaj biti pozoren (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7122725 (10293) Furbo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346225 (15910) DeusB
»

Naložba v zlato 2017

Oddelek: Loža
399243 (7583) Furbo
»

Odkup zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7019461 (12572) Spajky
»

Nalozba v srebro

Oddelek: Loža
4410251 (8517) nurmaln

Več podobnih tem