» »

Inox prodajalec

Inox prodajalec

phnj90 ::

Dober dan, kateri je zelo ugoden in zanesljiv prodajalec inox materiala celotne zunanje ograjo ene 25m v Sloveniji (in izven, mogoče tudi Avstrija ali Hrvaška)? Nekaj raziskave smo že opravili in imamo že načeloma izbranega dobavitelja (monterja seveda tudi), rabimo račun, če ne bo bolj ugodno kot veleprodajne cene (za podrobnosti preko ZS). Za tanjše linije ne bi želeli 6 cevi ampak polne palice, kar vidno dvigne ceno, ampak ima se in se lahko. Ali je takšno ograjo dobro zavarovati proti kraji, ker je praktično na dosegu, ali še ni tako hudo?
.
  • spremenilo: phnj90 ()

starfotr ::

Sprašuješ za ugodno opcijo in potem čez 4 stavke "može se". :))

Očitno nimaš.

phnj90 ::

Starfotr, hvala za tvoje velecenjeno mnenje, tudi, če bi ga zadržal samo zase, ne bi bilo res nobene škode. Načeloma smo sicer že dogovorjeni, vendar še ugotavljamo, če je mogoče ugodneje, ker mi, za razliko od vas, pač vsak EUR moramo zaslužiti in ne dobimo ničesar podarjenega, imamo pa še velike cilje. Moraliziranja in zavist prihranite za drugo temo, prosim, tule samo preverljive stvari. Če je mogoče.

krop ::

Danes je moderna ograja iz jekla antracit prašno barvanega. Iz polnega je pa itak brezveze. stem neboš nč naredu

phnj90 ::

Mi imamo že poln mat inox po balkonih, od tega ne moremo odstopiti, čeprav so tudi veleprodajalci bili nasmejano presenečeni nad našimi izhodišči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Kripto mesi ::

Priporočam, da daš še eno leseno ograjo z bodečo žico okoli te inox, da ti je slučajno ne ukradejo. #imaSe #mozeSe

phnj90 ::

Dejansko imamo že izdelano ponudbo od zavarovalnice za ta namen, mislim, da bo manj vpadljivo :-)

TheBlueOne ::

Za ograjo toliko kompliciras, da je posebej zavarovana? :D Jaz sem drugace ves inox do sedaj vzel pri MDM Ljubljana.

Ce so tiste cevi oziroma drogovi precni pazi, ker je to plezalisce za froce. Da ni kaksen balkon. Recimo v Avstriji so horizontalne zadeve prepovedane ravno zaradi plezanja mularije.

phnj90 ::

Zavarovanje sicer ni drago (2% nabavne vrednosti), kar pomeni, da je načeloma precej majhna verjetnost za krajo, na tej lokaciji smo mogoče nekje polovico leta in ograja je planirana ob cesti, je pa možno, da bi kakšni zbiratelji surovin odpeljali, ker gre za polne palice in se zbiratelje večkrat opazi. Naši otroci so sicer že zelo veliki, kmalu bo izmena tudi na tem forumu, najbrž še ni. So pa prečne palice na zunanji strani, ne more noben otrok splezati do vrha, vsaj ne, da pade nazaj prej. Hvala za firmo, že kličem, bodo poklicali nazaj v roku ene ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

TheBlueOne ::

Morda tudi ni najbolj ucinkovita kot ograja, ce je v poleg tega, da je ograja, se zelo draga lestev. :)

MDM ima drugace tudi razrez, ce se ne motim tudi detajle za ograje itn. Malo vprasaj, je ze lep cas od kar sem bil nazadnje tam. Morda dobis samo za sestavit.

phnj90 ::

Ja, ograja ima bolj estetsko vlogo, ne, da bi preprečavalo dostop nekoga, ki je odločen vstopiti. Imamo zavarovano, kar je možno, ker... Aja, prej najbrž nisem bil jasen, odsotnost na lokaciji je kumulativno, ne v intervalu.

Tudi naš (zaenkrat izbran) dobavitelj je že ponudil razrez na mero in prevoz, kar imamo vse dogovorjeno tu z eno firmo iz MB, tudi neke popuste so že dali, nekih božično/novoletnih (iz usmiljenja, ki bi ga bili povsem upravičeni) pa nočejo dati niti ob plačilu z gotovino.

Bomo videli, kaj porečejo na MDM, če jim lahko pomaham s konkurenco, ne delam pa si prevelikih utvar, sredstva so alocirana.

TheBlueOne ::

phnj90 je izjavil:



Bomo videli, kaj porečejo na MDM, če jim lahko pomaham s konkurenco, ne delam pa si prevelikih utvar, sredstva so alocirana.


Verjetno pri materialu ne bo neke razlike. Prej razrez in montaza. Plis na koncu povej kdo je cenejsi in morda se kdo je tisti iz MB.

Zgodovina sprememb…

phnj90 ::

TheBlueOne je izjavil:

Verjetno pri materialu ne bo neke razlike. Prej razrez in montaza.

Bomo videli, saj pravim, meni osebno ne škodi, če se malo pogovorimo z resničnimi ljudmi in primerjamo, da ne bluzim samo po forumu. Monter je en dober znanec, skupaj jeva pizze z baziliko in pivom v jedilnici, ko montira, obljubil je še izdelavo neke inox ploščadi za kanal. Dobre odnose je potrebno negovati in se ne omejevati samo na račun :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

starfotr ::

MDM je sicer najbrž najdražji v državi. Ampak za revne milijonarje to ni problem. Bo za božični popust malo fehtal. In kaj je razlika gotovina/nakazilo? Zakaj bi moral biti kak popust na gotovino?

Saj če rabiš popust in želeno višino popusta, to prej povej prodajalcu. Vse se da zrihtat. 100 % uplift cene in 50 % popusta pa je stranka nadvse srečna.

phnj90 ::

starfotr je izjavil:

Saj če rabiš popust in želeno višino popusta, to prej povej prodajalcu. Vse se da zrihtat. 100 % uplift cene in 50 % popusta pa je stranka nadvse srečna.

Tako je, zato pa preveriš pri večih strankah (ta iz Maribor/Hoče, je najbolj ugoden videti glede primerjave), da izločiš ta vpliv uplifta.

matjaz000 ::

Pa glej da boš primerjal cene za isto oznako materiala, ker inox-ov je precej različnih kvalitet (304, 316, avtomatski,...)
Pa tudi površinska obdelava ima vpliv (mat, polsijaj, visoki sijaj).

lp, matjaž

FrRoSt ::

phnj90 je izjavil:

Dejansko imamo že izdelano ponudbo od zavarovalnice za ta namen, mislim, da bo manj vpadljivo :-)


Dražja kot bo, boljša bo, tako da tukaj je povsem odveč kakšno neprimerno šparanje in škrtarjenje!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

phnj90 ::

Ja, ograja mora biti full full match z balkoni, kar pa je mat, tisto "304, 316, avtomatski" se mi tudi sanja ne, grem gledat predračune. Nič ne piše te "304, 316, avtomatski", samo brušeno, od stebra, palic, čepov. Tole "304, 316, avtomatski" je zdaj res neugodno, ker ničesar ne najdem s tem v zvezi :-) Najbrž bo 304, nič neki molibden enriched inox ni zaslediti nikjer :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

starfotr ::

AISI 304 ali 316 so ameriške oznake.

Naše Evropske oznake so 1.4301 za 304 (A2) in 1.4404 za 316 (A4).

99,9 % sem, da so ti dali 1.4301 oz. 304 oz. A2.

phnj90 ::

Hmm, sem res našel, velika večina stvari je res 304, pa nekaj 316, neki čepi pa 303.

matjaz000 ::

Mojemu kolegu , ki je tudi vzel polne palice so dali avtomatski inox, zato zahtevaj željeno kvaliteto.

lp, matjaž

starfotr ::

Kakšen je to avtomatski?

krop ::

Za lažjo obdelavo. 1.4305

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

starfotr je izjavil:

Kakšen je to avtomatski?


Gre za strojniški žargon..."Avtomatska" jekla so namenjena obdelavi na stružnih avtomatih. Njihova specifika so zelo kraki odrezki (špene), ki se posledično ne ovijajo okoli orodij (stružni noži) ter tako omogočajo avtomatski obdelovalni ciklus brez neplaniranih prekinitav in/ali zastojev.

Lp

Jože

krop ::

Drugače je pa Mibra ugodna iz štajerskega konca

phnj90 ::

TheBlueOne, zaenkrat obetavno, moram poslati čimveč podrobnosti na info@, da je čim manj ugibanj, najlaže kar kosovnico (brez zneskov) od drugega dobavitelja :-)

Ja, dejansko je Mibra naš trenutno izbran dobavitelj, nisem upal napisati, da me ne bi kdo spet napadel :-)

Zdaj vidim, res polno je oznak 14301, A2 in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

starfotr ::

Vprašaj še tu:

https://www.sico.si/

phnj90 ::

Poslano obema, pretipkal sem kosovnice (s kodami materialov) in izpostavil poziciji 12mm cev in čepov ter palic (brez čepov) v enaki izmeri, bodite malo prizanesljivi v teh časih, no.

starfotr ::

Senzor ::

Lahko vprašaš še pri:
- Benkotehna v Puconcih
- Gombač v Izoli

fikus_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Za ograjo toliko kompliciras, da je posebej zavarovana? :D Jaz sem drugace ves inox do sedaj vzel pri MDM Ljubljana.

Ce so tiste cevi oziroma drogovi precni pazi, ker je to plezalisce za froce. Da ni kaksen balkon. Recimo v Avstriji so horizontalne zadeve prepovedane ravno zaradi plezanja mularije.



Tidi v SLO v javnih zgradbah so horizontalne palice, zajle, .... prepovedane, privat hiše pa ...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

phnj90 ::

Je dejansko dejansko bil kdajkoli kak primer, da je kak otrok uspel splezati po palicah na zunanji strani in pasti preko?

zrno ::

phnj90 je izjavil:

Je dejansko dejansko bil kdajkoli kak primer, da je kak otrok uspel splezati po palicah na zunanji strani in pasti preko?

Je. Moj otrok. Še 2 leti ni bil star.4 nadstropje, bile so "dile", ne palice.

phnj90 ::

Dile? Deske? Lamele? Vodoravne? Kako široke? V celoti na zunanji strani glede na ročaj - recimo v tem smislu? Mi sicer nimamo tako mladih otrok, razmišljam pa za morebiten primer vnukov čez X let.

matobeli ::

Tole na sliki je super za plezat iz katerekoli strani. Za mejhne otroke je sicer bolj nevaren odmik na dnu, vsaj zgleda tako da lahko še dvo letni otrok komot mimo pade ali pa se vsaj fajn zagozdi.

starfotr ::

Višina mora biti tudi mislim da 1,2 m minimalno.

phnj90 ::

Balkonske nimamo pritrjene ob strani in tisti gap na vzorčni sliki je res lahko nevaren (pri nas ga ni, ker je pritrjeno navpično v tla in je ~105 cm visoko), hotel sem samo pokazati, kako so palice - na zunanji stran glede na ročaj... Enako bo za teraso, da je v stilu, je pa razlike kakšne 10 let, stvar je pač živa. Kako bomo to reševali v primeru kakšnih majhnih otrok, bo še potrebno premisliti, da se jim razloži in tudi se jih res ne pusti na balkonih/terasi brez nadzora... Je pa dobro to ozavestiti, se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

phnj90 ::

Dobil predračun, sprijaznjeni, z monterjem se uskladimo čimprej, brezplačno pač ni, je pa znesek sprejemljiv za takšno ograjo in dvomim, da se dobi kje ugodneje od 105€/m s prevozom vred... MDM se pa ni ljubilo niti pripraviti ponudbe.

Invictus ::

phnj90 je izjavil:

Je dejansko dejansko bil kdajkoli kak primer, da je kak otrok uspel splezati po palicah na zunanji strani in pasti preko?

Moj 18 mesečni mulc tudi že pleza...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kajenje v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838513 (1435) Baja
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9329259 (1318) _marc_
»

Kateri varilni aparat - začetnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13941642 (4112) Motion
»

Postavitev štange za street workout

Oddelek: Loža
172501 (1857) Unknown_001
»

Kje dobiti jeklo (inox)?

Oddelek: Loža
51548 (1339) Boeing

Več podobnih tem