» »

Odkup zlata

Odkup zlata

«
1
2

Super 8 ::

V Ljubljani vidim, da na kar nekaj mestih odkupujejo zlato. Doma imamo kar nekaj zlatih verižic in prstanov brez sentimentalne vrednosti. Zanima me ali ima kdo izkušnje z odkupom tovrstnega zlata? Ali se ga splača odnesti v odkup?

popster ::

ce rabis gotovino sigurno

Kristustrol ::

povej kolk gramov maš. pod 200g odkopujem tudi sam

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: KoMar- ()

Super 8 ::

Da bi nekaj nujno potreboval denar ravno ne. Ker tega zlata ne rabimo, smo mislili če bi ga dali v odkup ter prispevali s tem nekaj za nakup poročnih prstanov :)

Mislim pa da je vsega skupaj manj kot 200g. Sprašujem ravno zato ker nimam občutka koliko je recimo vredno 50, 100g takega zlata.

guest #44 ::

Joj zadnjič na petrolu so prodajali majhne ploščice zlata. Sam ne spomnem se količine. Cena je bila 60 €...ne spomnem se kolilčne, bom kar ugibal...50g bi rekel.

ZaphodBB ::

guest #44 je izjavil:

Joj zadnjič na petrolu so prodajali majhne ploščice zlata. Sam ne spomnem se količine. Cena je bila 60 €...ne spomnem se kolilčne, bom kar ugibal...50g bi rekel.


Zamudil si edinstveno poslovno priložnost (http://www.bullionbypost.co.uk/gold-bar... )

To je pa to, če si glup.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

guest #44 je izjavil:

Joj zadnjič na petrolu so prodajali majhne ploščice zlata. Sam ne spomnem se količine. Cena je bila 60 €...ne spomnem se kolilčne, bom kar ugibal...50g bi rekel.

Kilogram zlata je že preko 40.000 € tako, da ta podatek ne bo držal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Primoz78 ::

guest #44 je izjavil:

Joj zadnjič na petrolu so prodajali majhne ploščice zlata. Sam ne spomnem se količine. Cena je bila 60 €...ne spomnem se kolilčne, bom kar ugibal...50g bi rekel.

To so ble ploscice po 1g...

Lo
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

satfinder ::

Oegussa.at
http://www.oegussa.at/neu/metallhandel/...

Filiale imajo povsod po Avstriji.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Brias ::

14 karatno zlato za gotovono v Lj odkupujejo od 20 eur naprej po 1g ...

mojsterleo ::

tej tipi odkupujejo lomljeno zlato. ce jim bos prinesel tja 200g zlata, ne bojo sploh vzeli. ze lep cajt nazaj sem nesel en zlomljen prstan, pol uhana pa nekaj neuporabnega srebra. dobil sem okrog 50 eur za vse skupaj. kul. :)
ps: dragih kamnov ne vstevajo v ceno... zato jim ne takih stvari nosit tja.

DonApolon ::

Pozdravljeni.

Zanima me za koliko bi lahko prodal zlato verizico kraljevi vez 68g. Sicer je za odkup 20eur za gram . a nova gladko cez 3.000 eur Tak da v zlatarni vsejkakor ne prodam ker za taki mali denar se mi ne splaca niti prodat!!

Ve mogoce kdo kje se splaca prodat,da dobis realno vrednost verizice?

hvala

lp

mat xxl ::

www.bolha.com na primer, da ti bo pa kdo odkupil za tak denar pa pozabi........

Furbo ::

Vsi tile odkupovalci zlata bodo ponudili smešno nizke cene (proti nakupnim), to je pač tako, če kupuješ zlato v nelikvidnih oblikah.
:|
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DonApolon ::

Ja saj vec kot smesne cene so to ja!!! 1700 je po mojem cisto realna cena glede na to ,da so nove od 3.700 eur dalje...

trololo2 ::

Malo za šalo malo zares:

Cash for gold.

Zgodovina sprememb…

DonApolon ::

Ja ne kolko pa je? 500 eur ne!?!?

mihec87 ::

Odkupovalec zlata odkupi zadevo po ceni zlata neglede na to kakšne oblike je..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Furbo ::

mihec87 je izjavil:

Odkupovalec zlata odkupi zadevo po ceni zlata neglede na to kakšne oblike je..


Bolj natančno bi bilo, po svoji odkupni ceni, katera je seveda precej pod dejansko vrednostjo zlata. Ampak kaj hočemo, ponudba/povpraševanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mihec87 ::

Um še slabš..sem mislil da odkupi vsaj po ceni zlata-pol pa zaslužu nebi.

Furbo ::

Ni šans, da prodaš po borzni ceni zlata. To dobiš samo za naložbene zlatnike in palice.

Vse ostalo je nelikvidno, se težje proda in po bistveno slabših cenah.

Prav tako je vrhunska neumnost nesti zlatnike in palice k raznim cash4gold tipčkom, ker ga bodo odkupili kot lomljeno in ga takoj prodali naprej za lep dobiček.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

para! ::

Zdej je sicer čas za kupovanje, ne za prodajanje, kar dokazuje tud porast "odkup zlata!!!!" firm. Prodajanje nakita, kjer nezanemarljiv del vrednosti predstavlja način izdelave, je pa sploh izguba, ker nihče ne bo plačeval za to, če je cilj itak pretopit v palce.

lp
Death before dishonor!

ZaphodBB ::

para! je izjavil:

Zdej je sicer čas za kupovanje, ne za prodajanje, kar dokazuje tud porast "odkup zlata!!!!" firm. Prodajanje nakita, kjer nezanemarljiv del vrednosti predstavlja način izdelave, je pa sploh izguba, ker nihče ne bo plačeval za to, če je cilj itak pretopit v palce.

lp

Ko folk na slo-techu začne razpravljat o preprodaji zlata je čas za prodajo. Isto kot je bilo z delnicami.

Dajarra ::

Se splača it domačo zlatnino prodat v Avstrijo?
Oziroma kak dodaten hint..Poizkušal bom iti do čim več odkupovalcev. Kako pa naj vem, če je kakšna vredna več, kot če bi se jo pretopilo v zlato? Verjetno mi tam ne bodo povedali.

Furbo ::

Malce si zračunaj ceno za gorivo in tisto razliko pri odkupni ceni, ki morda obstaja, ali pa tudi ne.
Pa dvomim da imaš tega par 100g gramov, da bi se to splačalo (če morda dejansko bolje odkupijo, pa ne vem zakaj bi, cena zlata je ista po celem svetu).

Če misliš, da je zlato več vredeno v obliki nakita, poiskusi zadevo prodati na bolhi ali ne vem kje.
Odkupovalce zanima samo kovina, ne pa kako jo je nekdo oblikoval.

Ampak pomojem, če nimaš zlatnine od kake priznane dizajnerske znamke (npr Chanel..) je to bolj iluzija, večina ima pač tiste naštancane verižice in podobno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dajarra ::

Kako je pa s kakšnimi kamni, ki so morebiti v prstanih? Odkupovalci upoštevajo?

Furbo ::

Ne. S kamenjem nimajo kaj početi, za tist prah od diamantov, ki je v večini nakita, je testiranje kamna dražje od njega samega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mat xxl ::

Pa po večini tudi ni prahu od diamantov, temveč kar navaden kristalin :).

anony ::

mene pa neki zanima. Npr. trenutno ce bi odkupu 31 gramov zlata bi me prslo 1137€. Ta zlato je vredn 1085€ prodam ga lahko za 1060€. torej sem prec na zgubi 77€. Torej mi mogu zlato narast skor do najvisje cene kar je blo v zgodovini to je 39,161 da si povrnm denar. Kaksna je pol to nalozba haha..? trenutno pa ima zlato vrednost 35 € na g, kar niti ni tok velik.

Furbo ::

31,1035 g, Zlati Dunajski filharmoniki 2016; 999,9/1000 31,1035 g 1.097,65 € 1.141,12 €

V Moro je zdajle razlika 44€ pri unči.

Pač kupiš srebro, to je zdajle precej pod rekordnimi vrednostmi. Je pa dolgoročno, nič ne bo iz danes na jutri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

Najpametneje (optimalno) je nabavljat 100g ploščice glede manupulacije. Razlika med nabavno in prodajno ceno je nekje 5% (manipulativni stroški). Nakup zlata (certificirane ploščice-investicijsko zlato) in prodaja morata bit dolgoročno-npr.če veš da določene vsote ne boš rabil enih 10 let npr.!

Trenutna cena take ploščice je tudi pod omejitvami prejemanja v kešu (5k€), bilo kje ... Pri nas nanje NI DDV in NI davka na kapitalsko investicijo! (na srebro je DDV!)

Manjši apoeni ploščic/kovancev imajo večjo nakup/prodaja razliko, večje je pa težje prodat !

Jest sem zadeve zase rihtal preko Abanke. Smatram, da je vrednost podcenjena trenutno (vrednost NI enako cena!)

Kar pa se tiče cene, ta varira zaradi manipulacij zelo velikih igralcev, vglavnem jo "tiščijo navzdol" (nabavljajo večje količine medtem). V zadnjem času je bila ena taka manipulacija s strani Indije ... če se pa "slučajno" spet sesujejo svetovne borze, bo cena šla v nebesa ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Furbo ::

Unčni zlatniki so bolj sprejeti povsod, razlika v ceni nekje ista kot pri 100g palicah. So bolj likvidni, tudi če se cena recimo podvoji, jih bo lažje prodati.
Palico povprečen človek precej težje preveri kot kovanec.

Pa nikar kupovati kakršnokoli zlato na ebayu, trenutno se tam proda neverjetno veliko ponaredkov, v obliki zlatih palčk (Perth mint..).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Nekaj preverb, možnih doma. Vsaka posebaj se zdi mogoče naivna, a skupaj dajo že dobro sliko.
http://www.wikihow.com/Tell-if-Gold-Is-...



LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

ZaphodBB je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Joj zadnjič na petrolu so prodajali majhne ploščice zlata. Sam ne spomnem se količine. Cena je bila 60 €...ne spomnem se kolilčne, bom kar ugibal...50g bi rekel.


Zamudil si edinstveno poslovno priložnost (http://www.bullionbypost.co.uk/gold-bar... )

To je pa to, če si glup.


ni nic zamudil, ker niso na petrolu karitas.

Furbo je izjavil:

Unčni zlatniki so bolj sprejeti povsod, razlika v ceni nekje ista kot pri 100g palicah. So bolj likvidni, tudi če se cena recimo podvoji, jih bo lažje prodati.
Palico povprečen človek precej težje preveri kot kovanec.

Pa nikar kupovati kakršnokoli zlato na ebayu, trenutno se tam proda neverjetno veliko ponaredkov, v obliki zlatih palčk (Perth mint..).


Ne vem kolko folka kle si lahko privosci zlate palice. Tiste majhne ploscice pa se zacnejo ze pr 1g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Machete ::

tikitoki je izjavil:


Ne vem kolko folka kle si lahko privosci zlate palice.
Mnogo. (saj..*)

Tiste majhne ploscice pa se zacnejo ze pr 1 *in se tudi imenujejo zlate palice
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

anony ::

Furbo Spajky hvala za nasvet :). Mislim, da bom kr v zlato vložil. Saj sem slisal in si prebral, da je dost moznosti da v naslednjih letih kar dost naraste saj rusija in kitajska na velko kupuje zlato. Drgac pa vem da ni nic iz danes na jutri hehe..

DeusB ::

Tukaj imaš forum in spletno stran za plemenite kovine, mogoče ti kaj prav pride www.kovine.si

Spajky ::

anony je izjavil:

Furbo Spajky ..
Ne jest, banksterji! Pravkar se je začel nov ciklus (že zamuja!) kraje premoženja še preostalemu srednjemu sloju preko cent.banke vseh centr.bank! Beri Miklavžni začetek dvigovanje obrestnih mer in njihovo pobiranja iz obtoka keša oz. ustvarjanje nove krize preko sesutja borz z začetkom uradnega "trumpovanja" ... spet globalisti rovarijo...borze že drhtijo ...
... drumpf pa je nastavil med svoje človeka, ki se osebno pozna s Putinom in ki ima velik del svojega biznisa v Rossiji ;) ...

... po tem sedaj bi bilo za razmislit mogoče celo nakupovanje - rubljev :)) (dokler so še poceni) ... nekako tako, počakat malce, da zlato zrase v dolarjih in z njimi kupit rublje, prej ko se dolar in zahodna ekonomija (spet) vsuje za kakšno desetletje ... pol bodo tisti s kešem spet za male pare kupovali "stečajnirane" biznise ... Alleluja, vrtiljak je spet v pogonu :)) ...

Razen če Drumpf čez čas kaj ušpiči, če preživi, da tudi lahko reČe še enkrat ono znano : "I killed The Bank" ... IMHO, not gon´na happen yet ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

horsemask ::

Zlato ma prosti padec, po trump izvolitvi.

Do kolko mislite da bo padlo? 1k na unco? 900 ?

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

maco-maco ::

889$ oz. 903€ čez eno leto :D
Kaj?

Horejšio ::

Da zlato izgublja ponavadi pomeni, da se zaupanje v dolar krepi :)

Spajky ::

Kaj pa če to ni to, ampak samo "greed" al pa nemčija z zlatom na trgu spašava DojčeBank. Rusi in Kitajci so ga do zdaj samo hordali, pa kitajci so največji proizvajalci zlata ... Pa čredni nagon sili folk, da zlato prodaja za keš pa na borza Kazino, čez par let bo pa spet jok in stok. Kaj nismo že nekajkrat videli, kaj delajo "tiskarne" Fiat valut (QE) oz. The Mother Of All("rdečeščitih"TM Centralnih bank?

... in slejkoprej se val pizdarij prelije tudi k nam posredno ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tikitoki ::

Machete je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ne vem kolko folka kle si lahko privosci zlate palice.
Mnogo. (saj..*)

Tiste majhne ploscice pa se zacnejo ze pr 1 *in se tudi imenujejo zlate palice


Ti lahko tudi lističe imenujes palica, ce zelis.

Da ne ves o cem govoris pa potrjuje spodnja povezava zlatarne celje.

http://www.nalozbenozlato.com/?page=det...

Da si mnogo ljudi tukaj lahko privosci zlate palice, tiste ta prave, pa je sam v tvoji glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Furbo ::

V Moro jih pa imenujejo palice, pa tudi povsod po svetu jim rečejo gold bars.
https://www.moro.si/nalozbe-v-zlato/zla...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tikitoki ::

Bom bolj zaupal terminologiji celjskih zalatarn, brez zamere.

Furbo ::

Seveda, kar zaupaj firmi, ki z naložbenim zlatom nima kaj dosti veze in ga niti ne izdeluje sama.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Tiki mora 'zmagati' vsak post, tako da ga pusti da odgoogla za svoj prav..
Drugače pa ja veliko si jih lahko privošči, tudi tise, katere misli Tiki, torej one, ki jim ima Skopušnik v stripu. Vprašanje je edino, če si jih kdo. Verjetno res malo.

Drugače pa kakšno je vaše mnenje o srebru? Eni pravijo, da ga je težje ponarediti, da se industrijsko rabi veliko bolj glede na količino izkopanega in da zna zato bolje držati ceno. Je kdo kaj več o tem raziskoval? Jaz sem samo tako površno ujel, da je boljša investicija, še boljša pa seveda ostale redke kovine, ampak niso tako popularne za nas rajo, ker jih ne poznamo in so manj dostopne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

meho7 ::

Ce koga zanima kako zgleda to
http://imgur.com/a/HoZVe

Machete ::

Ja tega pa res še nihče ni videl.. :)
Če je tole tvoje, en dober nasvet: odpri in preveri pristnost. Dobra šansa je da imaš na mizi 'pleh'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi kdo želel kupiti investicijsko zlato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417542 (4182) redtech
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346471 (16156) DeusB

kje kupiti zlato

Oddelek: Loža
247077 (6078) Mavrik
»

Nalozba v srebro

Oddelek: Loža
4410330 (8596) nurmaln
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522610 (16601) Furbo

Več podobnih tem