» »

Čepki za ušesa

Čepki za ušesa

«
1
2

Kleemen ::

Zanima me, kje bi lahko kupil kvalitetne in ugodne čepke za ušesa? Potreboval bi jih predvsem za spanje, tako da je pogoj, da so dokaj udobni in ne preveč tiščijo, če spiš na njih. Edini problem bi bil zjutraj, ker ne bi slišal budilke. :D

Groot ::

Sam uporabljam te čepke. Najbolj udobni kar sem jih poizkusil. Če se ti mudi, jih kupi v lekarni. Sicer pa ima hofer vsake toliko v ponudbi popolnoma enake čepke ("druga znamka" seveda) in pridejo precej ceneje. Kupiš takrat 2 paketa in si dober za celo leto.

Lahko poizkusiš tudi razne voščene čepke, ampak meni preprosto niso všeč.

Glede budilke je pa odvisno koliko se navadiš. Če si sedaj spal brez čepkov, boš morda od začetka imel težave z zaznavanjem budilke. Sam jo sicer slišim takoj.

Kleemen ::

Aja tok poceni je to. Koliko pa ublažijo zvoke iz okolice? Ker sem gledal profesionalne čepke, ki jih uporabljajo razni glasbeniki na odrih in podobno so 80eur+, ampak nevem če so primerni za spanje.

Mohimm ::

Za glasbenike (80€+) so dražji ker zmanjšajo jakost zvoka, ne spremenijo pa frekvenčne slike (oziroma lahko prepuščajo spekter ki ga glasbenik želi ipd..).

Za spanje, delo okoli doma ipd. se dobri tudi najcenejši (iz kitajske sem jih naročil 100+komadov za par €, vseeno bodi eko in jih ne meči po vsaki uporabi stran, dokler so še higienični :) ). Če imaš posebno velik ali majhen sluhovod poskusi najti različne premere.

Če so ti res neudobni ali ti lahko vzamejo odlitek ušesa in so potem res prilagojeni zgolj zate, so pa nekoliko dražji.

fishsticks ::

Uporabljal podobne kot jih je navedel Leo232...zelo zadovoljen.

thetech ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me, kje bi lahko kupil kvalitetne in ugodne čepke za ušesa? Potreboval bi jih predvsem za spanje, tako da je pogoj, da so dokaj udobni in ne preveč tiščijo, če spiš na njih. Edini problem bi bil zjutraj, ker ne bi slišal budilke. :D


Groza, kam smo prišli.. Namesto, da bi pogledal v lekarno rajši vpraša na slo-tech.

Kleemen ::

Zato ker bi rad izbral dobre. Imam doma ene ki sem jih dobil free promocijske, ki izgledajo isti kot predlagani, pa se skoraj vse sliši pa še iz ušes mi padajo, zato raje vprašam še za kakšen predlog. Sicer pa za 2-3eur bom verjetno sprobal kar te in potem vidim.

billy ::

Jaz sem za spanje uporabljal tele: https://www.macksearplugs.com/product/s...

Pa pristrigel sem jih cca 1mm, ker so bili predolgi.

GrX ::

Kleemen je izjavil:

Zato ker bi rad izbral dobre. Imam doma ene ki sem jih dobil free promocijske, ki izgledajo isti kot predlagani, pa se skoraj vse sliši pa še iz ušes mi padajo, zato raje vprašam še za kakšen predlog. Sicer pa za 2-3eur bom verjetno sprobal kar te in potem vidim.

Kaj ni bolj smotrno, da sam potestiraš, kakšni ti sedejo? Lastna izkušnja je vredna največ..

Groot ::

Kleemen je izjavil:

Zato ker bi rad izbral dobre. Imam doma ene ki sem jih dobil free promocijske, ki izgledajo isti kot predlagani, pa se skoraj vse sliši pa še iz ušes mi padajo, zato raje vprašam še za kakšen predlog. Sicer pa za 2-3eur bom verjetno sprobal kar te in potem vidim.


Si jih vstavil dovolj globoko? Veliko ljudi se pri uporabi čepkov iz negeka razloga boji, da jih bodo porinili pregloboko. Dejansko jih moraš poriniti precej globoko oziroma toliko da čepek ne gleda prav izven ušesa.

misek ::

Kleemen ::

Bom sprobal te za 3eur od Ohropaxa in potem vidimo, če bodo ok.

flipflop ::

Jaz uporabljam te od Ohropax ki jih je prilepil Leo. Sem zelo zadovoljen, skoraj ne vem da jih imam v ušesih.

cesnja ::

Ko je potreba, uporabljam Alpine SleepSoft, ampak novejso varianto, kot jo je prilepil @misek: klik. Razlika je ta, da je stvar precej lazje potegniti iz usesa.

Kupil sem jih pa na angleskem Amazonu. Nemski mi je hotel podtakniti starejso verzijo brez minigripov.

Od zacetka sem uporabljal neke Etymotic cepke, ki so bolj namenjene za koncerte, zurke in podobna hrupna okolja. Ker imajo trd grip, z njimi ni mogoce udobno spati na bokih.

JH84 ::

Sem uporabljal Ohropax za spanje, so mi še najboljši...Ampak je bil pa problem, da mi po cca 1 tednu uporabe začne v ušesih 'šumeti', tudi takrat ko nimam več čepkov v ušesih, torej čez dan. Sicer šumenje po nekaj dneh izgine, ampak je vseeno dober pokazatelj, da zame niso primerni za spanje...nekateri s tem nimajo težav, jaz jih ne upam imeti dalj časa v ušesih.

SumTingWong ::

Upam le, da ne boš po dveh tednih prodajal rabljene tukaj na Slo-Tech :))

Alien123 ::

Normalno, če pa nosite najbolj poceni čepke kar je možno. Še vam nihče ni povedal, da uho tudi diha? Bo treba si custom čepke naret pa bo problemov konec.

Groot ::

Alien123 je izjavil:

Normalno, če pa nosite najbolj poceni čepke kar je možno. Še vam nihče ni povedal, da uho tudi diha? Bo treba si custom čepke naret pa bo problemov konec.


WTF? Imaš morda kakšen dokaz o tem da naj bi čepki povzročali težave? Sam uporabljam zgornje čepke že 6+ let vsakodnevno in nimam nikakršnih težav. V času učenja na faksu sem jih dejansko imel tudi po več kot pol dneva v ušesih (skupaj s spanjem).

FormerUser ::

Jaz pa uporabljam tele:



dobijo se v lekarni, so mi valjasti boljši od ošiljenih, manj padajo iz ušesa, dobro ublažijo zvok, niso pa 100%. Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.

Meizu ::

Kleemen je izjavil:

Zanima me, kje bi lahko kupil kvalitetne in ugodne čepke za ušesa? Potreboval bi jih predvsem za spanje, tako da je pogoj, da so dokaj udobni in ne preveč tiščijo, če spiš na njih. Edini problem bi bil zjutraj, ker ne bi slišal budilke. :D


Glasbeniki res uporabljamo cepke vrednosti nad 100+ eur ravno zaradi zgoraj omenjenih razlogov (ne spreminjajo zvocne slike ker enakomerno znizajo celoten frekvencni spekter).

Bi ti pa vseeno priporocal ravno taksen cep. Razlog je namrec ravno v tem. Poceni cep naceloma niza le zgornje frekvence, nizke frekvence pa naceloma prepusca (torej neenakomerno prepusca) - kar zna bit zelo nadlezno sploh ker vsah vdih slisis kot da poslusas skozi kost.

Drugi razlog je ravno udobje. Ti dragi cepki so namrec odlitki, gres do firme kjer ti vzamejo odlitek tvojega usesa in skreirajo cep tocno po tvojem usesu. Vmes se razlozis za kaj bos cepek uporabljal in ti ga lahko ergonomicno oblikujejo tako, da sploh vedel ne bos da jih nosis.

FormerUser je izjavil:

Jaz pa uporabljam tele:



dobijo se v lekarni, so mi valjasti boljši od ošiljenih, manj padajo iz ušesa, dobro ublažijo zvok, niso pa 100%. Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.


Ti cepki so crap.

Kot sem ze omenil, edini dobri cepi so custom cepi pri profesionalni akusticni firmi, pri kateri lahko izbiras med poljubno zamasitvijo.

Groot je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Normalno, če pa nosite najbolj poceni čepke kar je možno. Še vam nihče ni povedal, da uho tudi diha? Bo treba si custom čepke naret pa bo problemov konec.


WTF? Imaš morda kakšen dokaz o tem da naj bi čepki povzročali težave? Sam uporabljam zgornje čepke že 6+ let vsakodnevno in nimam nikakršnih težav. V času učenja na faksu sem jih dejansko imel tudi po več kot pol dneva v ušesih (skupaj s spanjem).


Ce se ti zaradi nepredihanosti pri daljsem nosenju v uhlju nabira vlaga imas lahko zaradi tega fantasticne probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Alien123 ::

Kot je povedal meizu.

Meizu ::

thetech je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Zanima me, kje bi lahko kupil kvalitetne in ugodne čepke za ušesa? Potreboval bi jih predvsem za spanje, tako da je pogoj, da so dokaj udobni in ne preveč tiščijo, če spiš na njih. Edini problem bi bil zjutraj, ker ne bi slišal budilke. :D


Groza, kam smo prišli.. Namesto, da bi pogledal v lekarno rajši vpraša na slo-tech.


Lekarna je definitivno napacen naslov kar se cepkov tice.

Gagatronix ::

> Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.

Ne, ker se zvok prenasa tudi preko vibracij v lobanjskih kosteh. Zato recimo ti svoj glas slisis drugace kot ga slisijo drugi.

FormerUser ::

Meizu je izjavil:


Ti cepki so crap.


Ti čepki niso nikakršen crap ampak poceni in udobna rešitev za probleme, ki jih omenja OP. Jaz imam precej rahel spanec pa mi že več let dobro služijo, prej so me pa motili avtomobili, pa pijanci, pa sosedova toplotna... Je pa res, da niso povsem neprodušni ampak OP ni nikjer navajal, da želi profesionalni standard. Zanj je najbolje, da gre v lekarno in si jih kupi za 1 evro, če mu bodo zadostovali ne vidim nobenega smisla v tem, da bi si jih dajal delati po meri.

Meizu ::

FormerUser je izjavil:

Meizu je izjavil:


Ti cepki so crap.


Ti čepki niso nikakršen crap ampak poceni in udobna rešitev za probleme, ki jih omenja OP. Jaz imam precej rahel spanec pa mi že več let dobro služijo, prej so me pa motili avtomobili, pa pijanci, pa sosedova toplotna... Je pa res, da niso povsem neprodušni ampak OP ni nikjer navajal, da želi profesionalni standard. Zanj je najbolje, da gre v lekarno in si jih kupi za 1 evro, če mu bodo zadostovali ne vidim nobenega smisla v tem, da bi si jih dajal delati po meri.


Ti cepki so crap. Ce je treba, bom povedal se nekajkrat.

Slab cepek naredi vec skode kot koristi. Da sploh ne omenjam tega, kako se lahko iz lazne zvocne slike pri dovzetnih ljudi na podlagi psihoakustike lahko zacnejo razvijat oblike tesnobe ter ostalih tegob. Mozne so tudi komplikacije z infekcijami, sploh ce si nemaren s temi cepki iz pene iz tvoje slike.

In navkljub vsemu, ti cepki so se vedno crap - kot sem ze rekel, nizkofrekvencnega hrupa to ne bo kaj dosti zamasilo.

Raje investirajte v zvocno izolacijo v sobi + lahkoten cepek po meri iz lahkih in mehkih materialov. Ce takrat ne mores spat potem je treba k dohtarju.

Webmojster ::

Uporabljam za spanje Moldex Spark Plugs 7800 že kar nekaj let.

Top stvar.

moose_man ::

Ce imas cepke obcasno za koncert ali hrupna dela, kupis penaste, ker dalec najbolj zadusijo zvok. Malo pokvarijo zvocno sliko, ampak ce je na odru tipicna nazigancija na kateri rabis cepke, to ni problem ...

Ce jih uporabljas redno, si najdes taksne za veckratno uporabo, ki jih lahko tudi cistil ... penasti in silikonski so namrec za enkratno uporabo, ce prav vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moose_man ()

moose_man ::

Gagatronix je izjavil:

> Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.

Ne, ker se zvok prenasa tudi preko vibracij v lobanjskih kosteh. Zato recimo ti svoj glas slisis drugace kot ga slisijo drugi.


Noise cancelling headphones! Enkrat sem jih testiral krajsi cas in nisem cul pogovora ljudi v isti sobi. Ne vem pa, kaksen obcutek bi bil, ce bi jih nosil dlje casa. In, seveda, to ni resitev za spanje.

T-Back ::

Tukaj poglejte.
https://www.lastra.si/zascita-za-usesa-...
Velika izbira kvalitetnih čepkov po različnih cenah glede na uporabo.
Sam uporabljam WorkSafe, poceni in udobni.
Ne se hecat z ušesi. Tiste od Hipatije so res crap. Saj težave ne pridejo takoj, opazili jih boste čez čas, predvsem tam po 40 letu.

Meizu ::

moose_man je izjavil:

Ce imas cepke obcasno za koncert ali hrupna dela, kupis penaste, ker dalec najbolj zadusijo zvok. Malo pokvarijo zvocno sliko, ampak ce je na odru tipicna nazigancija na kateri rabis cepke, to ni problem ...


Bullshit stoletja. In potem so krivi tonci/bendi za krapp sound.

Se pa strinjam z izjavo, da je marsikje vse skupaj prenaglas.

moose_man je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

> Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.

Ne, ker se zvok prenasa tudi preko vibracij v lobanjskih kosteh. Zato recimo ti svoj glas slisis drugace kot ga slisijo drugi.


Noise cancelling headphones! Enkrat sem jih testiral krajsi cas in nisem cul pogovora ljudi v isti sobi. Ne vem pa, kaksen obcutek bi bil, ce bi jih nosil dlje casa. In, seveda, to ni resitev za spanje.


Noise cancelling ne funkcionira ravno uspesno v situacijah kjer imas nepredviden hrup. Chipset za noise cancelling potrebuje dolocen cas, da sprocesira konstantni hrup ter ustvari phaseing ki iznici prihajajoco frekvenco. Sploh pa z noise-cancelling slusalkami ne mores spat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

moose_man ::

Meizu je izjavil:

moose_man je izjavil:

Ce imas cepke obcasno za koncert ali hrupna dela, kupis penaste, ker dalec najbolj zadusijo zvok. Malo pokvarijo zvocno sliko, ampak ce je na odru tipicna nazigancija na kateri rabis cepke, to ni problem ...


Bullshit stoletja. In potem so krivi tonci/bendi za krapp sound.


Ne pa ni bullshit stoletja. Na izdatno glasnih koncertih (pasje procesije, koncerti v nekaterih manjših klubih) si boš hvaležen za vsakih dodatnih 10dB ki jih bodo udušili čepki in na tem področju AFAIK prednjačijo navadni penasti.
Crap sound po krivdi tonca/placa/opreme je neodvisen od tega, ali si si v ušesa zatlačil peteršilj, penaste ali audiofilske čepke ali pa nič. Kadar je zvok dober, pa je ponavadi vedno tudi s čepki zadovoljiv. Kadar je pa zvok vrhunski, pa čepkov ponavadi ne rabiš.

Groot ::

Meizu je izjavil:



Ce se ti zaradi nepredihanosti pri daljsem nosenju v uhlju nabira vlaga imas lahko zaradi tega fantasticne probleme.


Vlaga? Preiskal vse mogoče, pa nisem popolnoma nikjer zasledil problemov z nabiranjem vlage. Je pa dejstvo, da lahko uporaba čepkov vodi v težave z ušesi, ki so posledica nabiranja ušesnega voska. Vendar pa custom made čepki tega problema niti malo ne rešijo. Ključen problem pri težavah z nabiranjem ušesnega voska je namreč v tem, da se vosek čez noče ne more izločiti iz ušesa (povedano preprosto: ne more pasti ven).

Kupovanje nekih custom čepkov za spanje je vsaj pomoje neumnost. Custom čepki se uporabljajo predvsem pri glasbenikih, katetim je pomembno katero frekvenco in v kolikšni meri prepuščajo čepki.

Glugy ::

Jz za spanje kadar je šunder okol ( recimo petarde ; rakete ; glasni sosedje ; glasna muska ) uporabljam hoferjeve čepke za ušesa. So dost pocen bli pa sicer piše da naj jih ne bi večkrat uporabil ampak jz sm še zmer na prvem paru pa še zmer so čist ok. Na vsake tok jih mal nežno sperem in to je to. Bistveno je da jih hraniš v tisti mini plastični škatlci ki jo tud zravn dobiš. Morm pa rečt da recimo če kdo trka pa da spim ne slišim ; al pa če kdo kliče na telefon. Če imam pa vibriranje vklopljeno potem pa "slišim". Se mi je tud že večkrat zgodil da sem se ob normalni uri zbudil pa da je en čepek iz ušesa ušel. Ampak ker je bila itak normalna ura za vstat mi nikol ni to predstavljal problema.

Je pa še neki res... ko prvič parkrat probaš zaspat z čepki je res čudn občutk in je mogoče mal težje; sam se navadiš. Vedt morš tud da če nikol še nisi čepkov uporabljal da mogoče to ni čisto tako kot si si zamislil..namreč ko se recimo premikaš pa imaš čepek še vedno neke dražljanje dobiš ki sicer niso direktno zvok. Sam tud tega se navadš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Meizu ::

Groot je izjavil:

Meizu je izjavil:



Ce se ti zaradi nepredihanosti pri daljsem nosenju v uhlju nabira vlaga imas lahko zaradi tega fantasticne probleme.


Vlaga? Preiskal vse mogoče, pa nisem popolnoma nikjer zasledil problemov z nabiranjem vlage. Je pa dejstvo, da lahko uporaba čepkov vodi v težave z ušesi, ki so posledica nabiranja ušesnega voska. Vendar pa custom made čepki tega problema niti malo ne rešijo. Ključen problem pri težavah z nabiranjem ušesnega voska je namreč v tem, da se vosek čez noče ne more izločiti iz ušesa (povedano preprosto: ne more pasti ven).

Kupovanje nekih custom čepkov za spanje je vsaj pomoje neumnost. Custom čepki se uporabljajo predvsem pri glasbenikih, katetim je pomembno katero frekvenco in v kolikšni meri prepuščajo čepki.


Spotis se, vlaga se nabere in se ne posusi, bakterije se lahko lazje razmnozujejo - infekcija.

Gr8t ::

FormerUser je izjavil:

dobijo se v lekarni, so mi valjasti boljši od ošiljenih, manj padajo iz ušesa, dobro ublažijo zvok, niso pa 100%. Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.

Zaprte slušalke in glasba (ne neka mirna, metal in podobno) vsaj na nekje 8/10, če je 10 največ kar lahko poslušaš vsaj eno uro.
Drugače pa ne vem kako veliko zadušeno čelado bi moral nosit, da bi to zadušil.
To je rešitev za tam do 20-te ure, če je kdo glasen po tej uri, imaš večje probleme. Recimo dva bloka naprej so eni taspodnji, ki na čase navijajo avto na mestu do blokade, eden je kupil tudi eno kroslo, pa tudi zelo glasno musko od 20-te do 21-te sem že enkrat slišal. Tam je tudi eden, ki je bolj pogumne in glasnejše sorte, pa ga še nisem videl, da bi njim kaj upal reči, tako da s takimi ne moreš nič.
Jaz imam na srečo samo nad sabo otroke, ki skačejo. Čeprav moram rečt, da zadnje tedne jih sploh nisem porajtal. Pa tudi gredo že počasi proti 10, najstniki upam, da ne skačejo od veselja.

l0wc4 ::

Jaz imam že kar nekaj let Flare Audio Sleep, res da so dražji ampak so odlični:
https://www.flareaudio.com/products/sle...
ampak kot je že nekdo omenil Ohropax so prav tako odlični čepki.

bmwwww ::

Eto, da še ti jaz napišem mnenje / izkušnje.
Ko pridem iz nočne in hočem neko tišino uporabljam te od Ohropax, se obnesejo vredu. Prej sem jih tudi uporabljal pod čelado, ko sem vozil motor. Zdaj imam pa za motor drugačne in sicer firme Apline:
https://www.lastra.si/zascita-za-usesa/... (s kitajske jih dobiš za manj denarja). Če te je strah da neboš slišal budilke, pa nabavi aktivne čepke (kot jih uporabljajo nekateri za streljanje), samo so pa kr dražji.

Lp.

MIHAc27 ::

Jaz sem na dopustu v prikolici uporabljal tudi te Ohropax. Za tisti teden, dva so bili super. Še vedno pa slišiš zvoke, tako da budilko zelo na glas in zagotovo jo slišiš.

Za vsakodnevno uporabo pa mogoče le daš kak evro več.

Alien123 ::

A lahko vprašam kje vi živite, da rabite čepke za spanje?

Machete ::

Ob prometni cesti? Ob dojenčkih? Kakšno vprašanje je to? A misliš da vsi živimo na Zaplani?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Vprašam, why so serious?

T-Back ::

Alien123 je izjavil:

A lahko vprašam kje vi živite, da rabite čepke za spanje?

Trapasto vprašanje. Bolj vprašanje v kateri luknji ti živiš, da take ven mečeš. Nekateri tudi delamo ponoči in podnevi spimo in ravno takrat v sosednjem stanovanju štemajo kopalnico.

Meizu ::

Gr8t je izjavil:

FormerUser je izjavil:

dobijo se v lekarni, so mi valjasti boljši od ošiljenih, manj padajo iz ušesa, dobro ublažijo zvok, niso pa 100%. Me pa zanima če dejansko obstaja kakšna zadeva, ki popolnoma zaduši zvok, denimo, da v sosednji sobi navijajo glasbo ali se derejo, ti pa tega ne slišiš.

Zaprte slušalke in glasba (ne neka mirna, metal in podobno) vsaj na nekje 8/10, če je 10 največ kar lahko poslušaš vsaj eno uro.
Drugače pa ne vem kako veliko zadušeno čelado bi moral nosit, da bi to zadušil.
To je rešitev za tam do 20-te ure, če je kdo glasen po tej uri, imaš večje probleme. Recimo dva bloka naprej so eni taspodnji, ki na čase navijajo avto na mestu do blokade, eden je kupil tudi eno kroslo, pa tudi zelo glasno musko od 20-te do 21-te sem že enkrat slišal. Tam je tudi eden, ki je bolj pogumne in glasnejše sorte, pa ga še nisem videl, da bi njim kaj upal reči, tako da s takimi ne moreš nič.
Jaz imam na srečo samo nad sabo otroke, ki skačejo. Čeprav moram rečt, da zadnje tedne jih sploh nisem porajtal. Pa tudi gredo že počasi proti 10, najstniki upam, da ne skačejo od veselja.


Kot sem ze rekel. Za dusenje nizkih frekvenc potrebujes maso. Tega s slusalkami ne mores resit kar tako. Je treba investirat v zvocno izolacijo sobe/stanovanja.


Kadar je zvok dober, pa je ponavadi vedno tudi s čepki zadovoljiv.



I'd question you on that, you know.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Old Spice ::

FormerUser ::

Še eno vprašanje za tapametne. Ali se v višjih štukih bloka hrup iz ulice kaj bistveno manj sliši kot v pritličju in je večji mir?

Alien123 ::

T-Back je izjavil:

Alien123 je izjavil:

A lahko vprašam kje vi živite, da rabite čepke za spanje?

Trapasto vprašanje. Bolj vprašanje v kateri luknji ti živiš, da take ven mečeš. Nekateri tudi delamo ponoči in podnevi spimo in ravno takrat v sosednjem stanovanju štemajo kopalnico.


Al pa vprašanje, v kaki luknji od službe ti delaš, da podnevi spiš. Pa kopalnico štemajo vsaki dan v letu?

T-Back ::

Alien123 je izjavil:

T-Back je izjavil:

Alien123 je izjavil:

A lahko vprašam kje vi živite, da rabite čepke za spanje?

Trapasto vprašanje. Bolj vprašanje v kateri luknji ti živiš, da take ven mečeš. Nekateri tudi delamo ponoči in podnevi spimo in ravno takrat v sosednjem stanovanju štemajo kopalnico.


Al pa vprašanje, v kaki luknji od službe ti delaš, da podnevi spiš. Pa kopalnico štemajo vsaki dan v letu?

Pejt spat ker nimaš pojma kaj govoriš.

Meizu ::

FormerUser je izjavil:

Še eno vprašanje za tapametne. Ali se v višjih štukih bloka hrup iz ulice kaj bistveno manj sliši kot v pritličju in je večji mir?


Nizje frekvence imajo vecjo prebojnost kot visoke. Nizja kot je frekvenca tudi bolj omnidirekcijska postane. Naceloma pa gotovo drzi da imas v 10 stuku vecji mir kot pa v pritlicju, ker je razdalja do vira hrupa logicno daljsa. Z razdaljo pada predvsem resolucija zgornjih frekvenc nakar v daljavi slisis samo se nizke frekvence.

Mercier ::

Kako ubiješ Val 202 na sobni glasnosti, ali tišje? Nisem stiskač.

Gagatronix ::

Tako da izklopis radio.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12440308 (13667) krepki
»

Čepki za ušesa

Oddelek: Loža
233944 (3026) ginekk
»

[Vprašanje]Javni red in mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13120010 (14499) Invictus
»

Zaščita sluha

Oddelek: Loža
133112 (2805) fikus_
»

Zaščita sluha - kako?

Oddelek: Loža
274774 (3830) LeQuack

Več podobnih tem