» »

Zaščita sluha - kako?

Zaščita sluha - kako?

Relanium ::

Torej, rad hodim na partiye

....ampak...

Nebi bil rad na stara leta gluh.
Še zdaj mi piska v ušesu od sobote in res ni fajn občutek.

Torej, obstaja kaka varianta čepkov za ušesa, da so bolj prozorni ali pa kaka druga ideja zaščite?
Ker dostkrat majo tud za mene preveč našpanano glasnost, pa nebi ravno hodil okrog s tistimi rumenimi penastimi čepki iz fabrike, ko da sm en delavc.

Kurzweil ::

Pred časom sem na nekem festivalu videl prozorne (silikonce čepke). Sicer pa je zaščita sluha še najlažja stvar, bolj skrbi žretje rcneja in sevanje speeda in koke. Tudi 2 dnevno bedenje in alkohol, energijski napitki, kave in podobo so problem, dejansko precej večji. Upam, da bo prišel tudi dan ko bo tej večini ljudi, ki se ga prbija na partiji doujela, da posledično trpijo možgani, ledvice, jetre, želodec, zobje in še kaj.

Ne rečem, da nisem v mladosti počel mavrice bedarij, ampak mislim da partiji, kot si jih predvsevalja, povdrajam večina (ne vsi) so daleč najbolj škodljiva oblika zabave. Dejansko če gremo stvari do dna, pribitem in pijanem človeku je v tistem momentu povsem vseeno kaj tisti DJ tam počne, samo da nabijajo basi, da je v enem komadu vsaj en učiten sample in je to to...

Relanium ::

Me zanima kje bi te ti čepki lahk dobili, morm mal pogooglat zvečer, trenutno nimam časa
če pa kdo ve, pol pa z informacijo na dan.

Sicer pa kar se tiče rcnej ipd. to mamo pod kontrolo na nuli oz. minimumu :)

mihec87 ::

http://www.amazon.co.uk/Alpine-Music-Sa...

Z kolegom imama tele pa so zakon.. imaš 3 različne filtre čeprav za partye je tako uporaben srednji ter najhujši..Sicer ne spomnim se več od kje sva nabavla razen da je bilo iz uk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Kurzweil ::

Tole bo menda še najbolj neutralno

Jaz ne zastopim zakaj si ljudje ne prinesejo na partyje mandarine, pomaranče, banane, jabolka in hruška in tako odidejo domov še bolj zdravi, kot so prišli. >:D

...:TOMI:... ::

Pa saj dobiš čepke različnih oblik in barv, niso samo rumeni.

http://www.zavas.com/izdelki/1294/zasci...

Lahko si pa daš na glavo glušnike, pa bodo mislili, da imaš slušalke :D

Sicer pa, kdo na partyju sploh opazi rumene čepke? Mislim, s čim se obremenjuješ...
Tomi

boha ::

Pojdi v Widex na Resljevo (LJ), kjer ti bodo naredili custom ušesna ulitka iz silikona (postopek traja cca 10 min). Ko imaš enkrat custom čepa v ušesih, se jih sploh ne opazi (razen če maš kakšno hudo barvo). Par let nazaj sem plačal cca 40€ za par. Zadeva glede uporabnosti gladko poseka vse možne čepe za nekajkratno uporabo. Če se ti pa tega ne da delat, pa predlagam plastične čepe Ohropax Multi (permanentne narave), ki omogočajo stopnjevanje glasnosti (odvisno kako močno jih zamašiš v ušesa) in visoko uporabnost - čepa sta povezana s štrikom in ju lahko zelo hitro snameš in obesiš čez vrat, ko jih ne potrebuješ več (da jih ne premetavaš in iščeš po žepih). Dobiš jih v vsaki večji lekarni:

http://www.ohropax.de/en/produkte/multi...

Golden eye ::

Kurzweil je izjavil:

Tole bo menda še najbolj neutralno

Jaz ne zastopim zakaj si ljudje ne prinesejo na partyje mandarine, pomaranče, banane, jabolka in hruška in tako odidejo domov še bolj zdravi, kot so prišli. >:D

Zgleda cool, je že kdo probal? Je udobno?

hurikhan ::

Kolikor sem bral od profesionalnih dj-jev so vsi najbolj hvalili custom made silikonske.
Tako da bo verjetno najboljši nasvet to kar ti je boha svetoval.

mk818764 ::

Samo uha ti raste celo življenje...pol pa so premajni :D

pulstar ::

Dobro leto nazaj sem staršem (oba delata v proizvodnji) kupil te:

http://www.surefire.com/ep3-sonic-defen...

Zadeva dejansko deluje kot piše v opisu. Zvoke nižje jakosti prepušča, medtem ko močan hrup (sikanje zračnih cevi itd) zelo učinkovito zmanjša. Zadeva je za večkratno uporabo in zelo udobna. Po moje pa je pametno redno razkuževanje čepkov, sploh če se jih res pogosto uporablja. Vnetje ušes zna biti precej zoprna zadeva.

Relanium ::

Kurzweil je izjavil:


Jaz ne zastopim zakaj si ljudje ne prinesejo na partyje mandarine, pomaranče, banane, jabolka in hruška in tako odidejo domov še bolj zdravi, kot so prišli. >:D

A veš zakaj? Zato ker mi na kurac gre piskanje po glavi še 3 dni za tem, ko je že vsega konec.
Povečini ni panike, ampak včasih majo pa našponano res PRE-VEČ! (visokih tonov)

Drugač pa tnx za predlog :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

vostok_1 ::

Custom made silikonski FTW. Si jih bom omislil v kratkem. Trenutno uporabljam ene generične penaste. Ne grem več na koncert brez njih.

2loud4u ::

Relanium je izjavil:

Torej, rad hodim na partiye

....ampak...

Nebi bil rad na stara leta gluh.
Še zdaj mi piska v ušesu od sobote in res ni fajn občutek.

Torej, obstaja kaka varianta čepkov za ušesa, da so bolj prozorni ali pa kaka druga ideja zaščite?
Ker dostkrat majo tud za mene preveč našpanano glasnost, pa nebi ravno hodil okrog s tistimi rumenimi penastimi čepki iz fabrike, ko da sm en delavc.



Samo nekaj bi dodal... Kako boš pa potem šele prijatelje slišal? Če boš imel čepke, se bodo morali še toliko bolj dreti, da jih boš slišal ;)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Mipe ::

Najboljša zaščita je odsotnost hrupa. Torej pojdite raje nekam na mirno, recimo na hrib.

Če drugače ne gre, uporabite čepke in se naučite slovenskega znakovnega jezika. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kurzweil ()

Nagi Bator ::

Nisem ravno tehno fen vem pa, da vam basi ravno ne bodo unicli sluha, razen ce stojite cisto zraven boksov. Visoki toni pa ja!

Golden eye ::

2loud4u je izjavil:

Relanium je izjavil:

Torej, rad hodim na partiye

....ampak...

Nebi bil rad na stara leta gluh.
Še zdaj mi piska v ušesu od sobote in res ni fajn občutek.

Torej, obstaja kaka varianta čepkov za ušesa, da so bolj prozorni ali pa kaka druga ideja zaščite?
Ker dostkrat majo tud za mene preveč našpanano glasnost, pa nebi ravno hodil okrog s tistimi rumenimi penastimi čepki iz fabrike, ko da sm en delavc.



Samo nekaj bi dodal... Kako boš pa potem šele prijatelje slišal? Če boš imel čepke, se bodo morali še toliko bolj dreti, da jih boš slišal ;)

Če bi kdaj nosil čepke, bi vedel, da to ni problem. Tko in tko se more prjatu dret, da preglasi musko in se ga da slišat.

mr1two ::

Po mojih izkušnjah s čepki veliko lažje razumem nekoga, ki mi govori med vsem tem hrupom. Zanimivo je, da se da s čepki tudi telefonirat, neglede na to kakšen hrup je v ozadju- potem je večji problem, ker te on na drugi strani ne sliši tako jasno kot ti njega. Če ne verjameš, poizkusi- mene je presenetlo
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

mk818764 ::

Free Bird ::

Katere čepke pa priporočate za predvsem metal (pa tudi rock) koncerte? Tam je jakost res kar precejšnja in ko sem nazadnje bil na metal koncertu sem dobil lekcijo za naslednjič. Mogoče še ebay link?
Hvala in LP.

Pozabil sem še dodati: Pa čim bolj neopazno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

mihec87 ::

Čepki so čepki ne glede na zvrst glasbe..
Meni se linkani alpine super obnesejo saj se z nastavki regulira koliko spustijo čez in tako si prilagodiš-pogovora ne ovirajo ravno....

einstein :P ::

Relanium je izjavil:

Torej, rad hodim na partiye

....ampak...

Nebi bil rad na stara leta gluh.
Še zdaj mi piska v ušesu od sobote in res ni fajn občutek.

Torej, obstaja kaka varianta čepkov za ušesa, da so bolj prozorni ali pa kaka druga ideja zaščite?
Ker dostkrat majo tud za mene preveč našpanano glasnost, pa nebi ravno hodil okrog s tistimi rumenimi penastimi čepki iz fabrike, ko da sm en delavc.


Kako boš pa slišal prijatelje?

mihec87 ::

Verjeli ali ne se da z čepki "normalno" komunicirat..ker well tako ali tako se pri taki glasnosti rabiš dret..

mr1two je izjavil:

Po mojih izkušnjah s čepki veliko lažje razumem nekoga, ki mi govori med vsem tem hrupom. Zanimivo je, da se da s čepki tudi telefonirat, neglede na to kakšen hrup je v ozadju- potem je večji problem, ker te on na drugi strani ne sliši tako jasno kot ti njega. Če ne verjameš, poizkusi- mene je presenetlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

fikus_ ::

mogoče Neuroth, dela čepke po naročilu za določeno jakost zvoka, kljub temu pa se da pogovarjati. Cena pa zna biti neprijazna.

LP

mihec87 ::

http://www.amazon.co.uk/Alpine-Music-Sa... tole gre v vsako uho pa še filtre imaš 3 jakosti+ne bankrotiraš...

Riff ::

mal vate zatlač v ušesu pa bo :)

GrimReaper ::

Sam sem kupil Etymotic:
http://www.ebay.com/itm/Etymotic-Resear...

Seveda ko je bilo že prepozno, en dan na Metal Campu, pa ti za celo življenje piska v ušesih, ko poslušaš glasbo malo bolj na glas.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

LeQuack ::

Jep ne se bat tega, da boš slabše slišal ampak piskanja v ušesih. Imam že skoraj 10 let tudi od glasnih klubov in podobnega, nekaj pa je najbrž genetsko pogojeno in je ena od stvari ki ti zagreni življenje na polno. Doživljensko. 8-O
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čepki za ušesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417603 (5950) AndyS
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12440481 (13840) krepki
»

Čepki za ušesa

Oddelek: Loža
233983 (3065) ginekk
»

Mačke

Oddelek: Loža
333452 (2392) kriko1
»

zamaški za ušesa

Oddelek: Loža
274460 (3866) BigWhale

Več podobnih tem