» »

Čepki za ušesa

Čepki za ušesa

Pebkac ::

Torej, imel sem že slabe izkušnje z raznimi rock/metal koncerti kjer imajo ponavadi ozvočenje čisto premočno navito in ti po tistem še kak dan piska v ušesih. Zato bi si omislil neke čepke za ušesa, ravno toliko da ublažijo zvok na neko znosno raven in ga po možnosti čim manj popačijo. Ima kdo mogoče kakšne izkušnje s temi stvarmi, kaj se splača kupiti oz. kje te stvari sploh prodajajo?

harvey ::

V trgovinah z osebno varovalno opremo. V btc recimo imaš trgovino za vas.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

avian2 ::

Dobi se tudi v lekarnah in drogerijah.

rozman ::

Jaz imam te že 3 leta: https://www.lastra.si/zascita-za-usesa/...
Od malih gigov za cca 50 ljudi, pa do koncertov s 100k ljudi, klubov, kosilnic, cirkularjev, ni da ni.

Pri teh je dobro, da imaš 3 različne filtre za različno glasnost in soundstage, potem pa prilagajaš glede na potrebe.

Po redditu berem, pa da so tudi tile dobri: Etymotic Research ER20

fosil ::

Meni so najmanj moteči silikonski, dobiš jih v drogerijah.
Tako je!

Pebkac ::

Pa se tisti iz drogerije dobro obnesejo za poslušanje glasbe? Ni to bolj mišljeno za to da se na splošno blokira zvok brez ozira na kvaliteto?

@rozman, hvala, bom razmislil o teh. Vidim da prodajajo tudi neke cenejše partyplug in classic variante, je dejansko kaka velika razlika med temi modeli?

blackbfm ::

Ni to bolj mišljeno za to da se na splošno blokira zvok brez ozira na kvaliteto?


Vecina ozvocenj je ze v osnovi slabih zaradi dvorane, postavitve, whatever + nabito prek meje.. Ko sem bil enkrat na koncertu s proper ozvocenjem se je folk pritozeval da je prepotiho vse skupaj

Tko da ne zgubis na kvaliteti, sluh ti pa bo hvalezen.. Meni je zal da ze prej nisem zacel nosit cepke s sabo

TheBlueOne ::

Jaz imam nekaj takega:

https://www.angepasster-gehoerschutz.co...

Ne vem, ce je ravno ta firma, ampak so narejene po meri, imajo super karakteristike, so kamot.... Jaz za delo ne vzamem nic drugega, so pa med 100 in 150€.

Ganon ::

Če res veliko hodiš na koncerte, zavij na primer v Neuroth, oni ti izdelajo vrhunske čepke po meri, prav za te namene.

https://www.earwear.me/en/music-party/

Tomson ::

Sam imam Elacin ER model od Neuroth. Res vrhunski Čepki, ker lepo ohranjajo frekvenčni razpon, le znižajo decibele...

Zaradi linearne zadušitve ostaja spekter zvoka nespremenjen, užitki ob poslušanju pa ostajajo naravni in neokrnjeni - le tišji.

Kot že omenjeno, niso poceni, cca 150€ a izdelani po meri,potem pa z različnimi filtri lahko različno omejiš nivo glasnosti. Enkrat investiraš pa imaš top zadevo za dolgo časa...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Pebkac ::

Uff, te custom zadeve so kar drage. Glede na to da bolj poredko hodim na koncerte, si bom za začetek nekaj cenejšega omislil, tisti za 25€ so že kar nekje na zgornji meji.

starfotr ::

Namesto 25 eur si kupiš 25 centov vredne čepke v vsaki trgovini s tehniko (mercator tehnika, merkur, bau...) . Ali pa v trgovini z zaščitno varovalno opremo.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Namesto 25 eur si kupiš 25 centov vredne čepke v vsaki trgovini s tehniko (mercator tehnika, merkur, bau...) . Ali pa v trgovini z zaščitno varovalno opremo.


Ampak to so čepki, katerih funkcija je, da utišajo hrup pri delu s stroji ipd. Za poslušanje glasbe potrebuješ namenske čepke. Ampak potrebno je odpreti denarnico.

tony1 ::

Če ne gre za neke avdiofilske zahteve, gres v lekarno in kupis cepke, ki so najbolj poceni... Na ZPSju so imeli sposojen test, ki je pokazal, da so najbolj poceni cepki enako mocno dusili hrup kot drazji...

Tomson ::

Če greš na koncert verjetno ne želiš z navadnimi čepki zadušit (omejit) celotnega frekvenčnega razpona zvoka ter poslušat glasbo v živo v bistveno nižji kvaliteti kot preko mp3 playerja. Tu ne gre za audiofilske zadeve, gre za to, da če si v uho potisneš navaden čepek slišiš le izjemno omejen frekvenčni razpon. Sam osebno pač potem raje ne grem na koncert npr ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kuall ::

to res idiotsko delajo, da tako nabijejo glasbo, izničijo kvaliteto zvoka da postane muka namesto užitek. namesto da bi razporedili več zvočnikov. al še bolje nič zvočnikov in poslušaš v živo zvok, tak je še najboljši. seveda mora bit koncret manjši. pač greš na manjše koncerte.

FireSnake ::

V Mariboru (tam nekje pri bolnici) izdelajo silikonske po meri.
Ali kdo ve, kje točno?
Cena je 50€.
Info mi je dala sodelavka, ki pa se je preselila v Švico.

Če ima kdo info, če to izdelajo tudi kje drugje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Sem malo iskal, kar iščem bi znalo biti tole:
https://www.itis.si/slusni-center-marib...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

moose_man ::

Pebkac je izjavil:

rock/metal koncerti kjer imajo ponavadi ozvočenje čisto premočno navito

Pebkac je izjavil:

Glede na to da bolj poredko hodim na koncerte


Jaz sem tudi občasen obiskovalec takšnih koncertov. Čepke kupujem v lekarnah in ponavadi si kupim penaste za enkratno uporabo. Skozi leta sem kupoval penaste čepke raznih znamk in med njimi nisem opazil razlik, trenutno pa imam načeto škatlico teh, ki stanejo okoli 3 evre za 4 pare (strošek okoli 10 evrov letno), kupil pa sem jih v eni manjši ljubljanski lekarni: https://www.lekarnar.com/izdelki/ohropa...

Moje izkušnje s takšnim tipov čepkov so izključno pozitivne. Po eni strani si obvaruješ sluh. Po drugi strani lažje zdržiš koncerte, kjer je ozvočenje preglasno. Zvok, ki ga čujem skozi čepke, je "pridušen" na nek specifičen način, ampak to me ne moti in mi je čisto prijetno. Tako da čepki zame nimajo samo funkcije varovanja, ampak zaradi njih tudi bolj uživam na koncertih.

PS: včasih sem kupil silikonske, ki stanejo približno enako (okoli 1 EUR za par čepkov, v eni škatlici pa je več parov) in so bili tudi enako kul kot penasti.

Zgodovina sprememb…

Pebkac ::

Ne vidim ravno smisla v tistih penastih za enkratno uporabo, raje kupim silikonske in jih imam za dalj časa. Edino vprašanje je, koliko denarja se splača zapravit zanje. Tisti generični za par eur niso za poslušanje glasbe, profesionalni po meri so predragi, tisti vmes pa vprašanje če so vredni svoje cene.

Trenutno se nagibam, da bi tele kupil: https://www.lastra.si/zascita-za-usesa/...

Sicer ne najdem veliko konkretnih mnenj o tem modelu, ampak vsaj cena ni pretirana.

Darko! ::

A ni na rock in metal koncertih pomembno predvsem, da imaš v eni roki pir in v drugi babo ?

Za to samo takile čist super:





Če jih malo skrajšaš, se jih praktično ne vidi.
Ker glih ni, da ti štrlijo iz ušes kot zajcu korenje iz gobca :))

blackbfm ::

če si jih pravilno daš not nič ne štrli

__Devil__ ::

Me veseli, da vidim to temo.
Jaz imam te čepe, če koga zanima vam lahko pošljem, ugodno. 10 parov dam za 3€.

ginekk ::

Pebkac je izjavil:

Pa se tisti iz drogerije dobro obnesejo za poslušanje glasbe? Ni to bolj mišljeno za to da se na splošno blokira zvok brez ozira na kvaliteto?

@rozman, hvala, bom razmislil o teh. Vidim da prodajajo tudi neke cenejše partyplug in classic variante, je dejansko kaka velika razlika med temi modeli?


Ne, iz lastnih izkušenj - oni iz lekarne se sploh ne obnesejo, ker popolnoma zamašijo kanal in tako spuščajo samo zelo nizke frekvence.
Jaz te uporabljam ko hočem mir pri spanju, ko hočem tišino za učenje recimo. Meni so bile glasbene vaje s skupino s tem kar nekaj, bodisi preglasno, bodisi prepotiho, vsekakor manjko pravih frekvenc.

Za brezskrbno poslušanje koncertov ali uživanje na vajah skupine je precej bolje imeti kaj takega (vidim da imajo enake v Lastri)
http://shop.audiopro.si/index.php?id_pr...

Pri teh ostane zvočna slika približno enaka, samo zadušena (nekatere verzije imajo še menjavo nastavkov za uravnavanje dušenja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čepki za ušesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417689 (6036) AndyS
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194208 (2944) c3p0
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12440524 (13883) krepki
»

Ultra EUROPE music festival

Oddelek: Pomoč in nasveti
7894 (600) Guzzy
»

Zaščita sluha - kako?

Oddelek: Loža
274797 (3853) LeQuack

Več podobnih tem