» »

T-2 Mikrotik

T-2 Mikrotik

mzakelj ::

Pozdravljeni
Zanima me če bi kdo znal na kratko opisat kako bi se speljalo vlan2000 z wan porta na port 2-4 na mikrotiku. Vem da se je potrebno narediti bridge, vendar mi ni jasno ali moram vlan vezati na eth0 ( wan ) in potem dati ta vlan v bridge za tv ? Mi lahko nekdo malo razloži ker sem dokaj gluh v teh vlanih.

Ker sem malo blesavo napisal bom poenostavil :
T-2 ( bro ) ima vlan2000 za tv in tega bi rad spravil na določene porte na mikrotiku. ( 2-4 porti )
Na ETH1 pripeljem WAN z zaključka optike, preko katerega dobim DHCP naslov za internet in hkrati je poleg njega še vlan2000 za tv. In tega bi rad spravil na porte 2-4. 5-8 porte pa bi porabil za lokalno mrežo. Bi znal kdo razložiti kako pa kaj.

b3D_950 ::

Zakaj bi pa rinil IPTV skozi router? Da kabli lepše zgledajo?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ne da se znebim modema od t-2 in imam na steni samo eno napravo, no pa da ni tolko štren vmes. Preko EOip-ja pošiljam dva tv-ja naprej preko 5.8 anten do uporabnika. In sedaj imam za vsak EOIP še svoj mikrotik, HASP verzija ka je švoh. Bi rad se znebil vseh tistih napravic po stanovanju. V ta namen sem kupil CR109 mikrotika.

Torx ::

Pod Interfaces dodaš VLAN2000 na WAN (ETH1?) interface, dodaš nov bridge za VLAN2000, in temu bridge-u dodaš interface-e, ki jih želiš povezat (VLAN2000(ETH1), ETH2-5).

edit: typo

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Torx ()

Torx super. Bom testiral danes. Upam da mi uspe. Rad bi se znebil tiste t-2 krame od modema. Nažalost dajo tako sranje da je ping v špilih 1x do 2x višji od Siola. Na optiki manj kot z 25 ne pridem.

Poldi112 ::

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:B...

Zgornja rešitev bo tudi delala, a bo kurila cpu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Poldi112 ()

Eoip vem da kuri cpu, je boljše če vlane naprej speljem. Hm, bo treba en switch ruknit še vmes, ampak ni panike.

Tudi če delaš vlan čez interface namesto čez switch chip ti bo kurilo cpu.

starfotr ::

Switch te ne moti, modem pa?

Switch bo na drugi lokaciji, zamenjal bo klasičen switch kateri nima pojma o vlanih.

Poldi112 pomoje bo ta router zmogel 100 mega linijo in 4 tv-je sfogat. No bomo testiral de vidmo. Drugače pa bo en Pfsense šel vmes pa bo. Mam tudi za tistega enega atoma z intel karticami že doma. Samo zložit moram skupaj.

Zmogel bo že, samo po nepotrebnem ga boš matral. Za feeling - na mojem crs-125 je 1gb promet čez vlan pokuril 50% cpu, če so bili skonfigurirani čez interface, in 1% čez swtich chip.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Poldi112 ()

Ne razumem ravno kako čez switch čip ? Kako je potem to skonfigurirano ?

Namesto čez interface čez bridge, kar uporabi integrirani switch. Sem ti dal link.

e super najdu. Sem update naredu za firmware in je sedaj hardware ofload kar na interface kar mi je izredno všeč.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7613333 (1689) Ghost007
»

T-2 ip tv vprašanje

313156 (2465) sandmat
»

Klic s strani T-2ja - flooding mreze

111831 (1073) mzakelj
»

Mikrotik hAP ac + T2 optika

172682 (1471) c3p0
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

6110833 (6501) Master_Yoda

Več podobnih tem