» »

Mikrotik hAP ac + T2 optika

Mikrotik hAP ac + T2 optika

jamiroq ::

Doma bi rad zreduciral elektroniko in poenostavil mrežno infrastrukturo. Ideja je, da se T-2jev Milan, Cisco ASA, gigabitni switch in nek WiFi accesspoint zamenja z Mikrotikovo hAP ac škatlico.

Muči me T-2jev Milan, ostalo ni problem. Se je kdo že ukvarjal s tem kako preklopiti vlakno iz Milana v neko drugo napravo?

Invictus ::

Poglej na neuradni T-2 forum.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

veso266 ::

Najbolje da reces t2 da bi imel innboxa potem pa sam SFP modul prestavis iz innboxa v mikrotika
Why do you need an e signature if everyone can delete it

jamiroq ::

Hvala obema. Relevanten post na neuradnem T-2 forumu: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=10...

jamiroq ::

Če koga zanima kako to speljat:
T-2 brez pametnega razloga ne menjuje switchev, vsaj meni niso hoteli. Nabavil sem ta SC-SC konektor, Mikrotik S-31DLC20D SFP modul in en random SC-LC kabel. Dela čisto brez problema, le na Mikrotiku je treba nastaviti zunanji interface na SFP1.
V glavnem hAP ac je fenomenalna igračka praktično zastonj.

tinodj ::

Torej, to komu ze dela? Jaz trenutno na telekom imam tako, Mikrotik direktno na sfp modul ki sem ga potegnil iz mikrotika ven. Zdaj sem klical na T-2 spraseval ce je to mozno, pravijo da ne, da innbox mora ostati. A imajo tudi oni pppoe konekcijo ali je bolj preprosta static ip / dhcp? Ne vem zakaj so mi 5krat rekli da pri njih taka konfiguracija ne bo delala. Zato lepo prosim za izkusnje. Link od zgoraj je star leto pa pol, pa ne vem ce se je kaj spremenilo vmes, zato sem raje tuki vprasal. Drugac bi imel paket oranzni diamant, potrebujem da dela en stbox in internet.

kihc ::

*bump*

Je kdo to usposobil na kombinaciji T2 + Telekomova GPON optika? Ne uspe mi usposobit Amino STB-ja, nikakor. Tudi če dam port v bridge mode z eth1 (torej efektivno switch), se ne pobere. Imajo na GPON omrežju kakšno drugačno konfiguracijo?
x

Mikrohard ::

Na BRO imajo VLAN 2000 za IPTV.

Zgodovina sprememb…

kihc ::

Ja, samo po logiki če imam bridge gre tudi vlan 2000 čez (preverjeno da vlan je viden, samo ne dela). A rabi Amino slučajno lokalni IP od ruterja po untagged dobit?
x

Mikrohard ::

STB potrebuje netagiran promet. Tako da moraš VLAN 2000 iz WAN-a spraviti na nek LAN port netagiran.

veso266 ::

A kdo mogoče ve a v okolici Log pri brezovici greš lahko iz Telekomove GPON optike na T2 P2P
Why do you need an e signature if everyone can delete it

kihc ::

Mikrohard hvala, točno to sem rabil!

Zdaj moram samo še potuhtat kaj naredit, da ne bo slika kockala, ko do konca zabijem linijo. :) Sumim, da je čisto HW problem, ker imam samo 100MB napravo na 100/10 liniji.

@veso266, dvomim da je to sploh kje mogoče, nevem če ti bo T2 še ločeno napeljavo delal če že imaš GPON na lokaciji.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

Sade ::

veso266 je izjavil:

A kdo mogoče ve a v okolici Log pri brezovici greš lahko iz Telekomove GPON optike na T2 P2P


No Fu*** way!!

Edin če že maš napeljano seveda t-2 optiko poleg telekomove , sicer pa po novem tut t-2 ma zdej svoje GPON, kljub nenehno opevani EDINI PRAVI OPTIKI na neuradnem forumu....

starfotr ::

Edina prava optika se še vedno dela pri t-2. Naredijo P2P, nato pa v centrali zaključijo na GPON (P2MP). Zagotovo je tu ena zadeva, še operaterji niso sigurni, kaj bo s tem gponom. Celo omrežje je na ethernetu, nato pa pride tu nek gpon, ki ni več ethernet. In če si delajo tako omrežje, potem lahko kadarkoli preidejo na P2P oziroma edino pravo optiko. In tako lahko morebiten zajeb enostavno rešijo.

Če pa delajo, kot telekom, potem pa to ni mogoče, ker imajo na terenu delilnike.

P2P lahko dobiš tudi na območju P2MP GPON na telekomu. Stroški za priklop so cca. 4000 eur, mesečno cca. 200 eur.

veso266 ::

starfotr je izjavil:

Edina prava optika se še vedno dela pri t-2. Naredijo P2P, nato pa v centrali zaključijo na GPON (P2MP). Zagotovo je tu ena zadeva, še operaterji niso sigurni, kaj bo s tem gponom. Celo omrežje je na ethernetu, nato pa pride tu nek gpon, ki ni več ethernet. In če si delajo tako omrežje, potem lahko kadarkoli preidejo na P2P oziroma edino pravo optiko. In tako lahko morebiten zajeb enostavno rešijo.

Če pa delajo, kot telekom, potem pa to ni mogoče, ker imajo na terenu delilnike.

P2P lahko dobiš tudi na območju P2MP GPON na telekomu. Stroški za priklop so cca. 4000 eur, mesečno cca. 200 eur.


a to o ceni govoriš iz izkušenj ali je to malo na oko, ker telekom je že zdej 120 EUR na mesec tkoda
Why do you need an e signature if everyone can delete it

starfotr ::

Ne. To je poslovna optika. Ti dodelijo 1 ali 2 para vlaken, cca. 200 eur na mesec je naročnina in cca. 4000 eur stane, da te priklopijo. Tudi, če imajo vsi gpon okoli, si lahko car in furaš svoje na p2p.

Ni to, da se ne da. Da se, samo nihče ni pripravljen plačat tega, razen podjetij, pa še to ne vseh. Za rajo je pa tu gpon.

Daniel ::

Lepo jim dela, vlakna tako imajo v rezervi in za to, da ti to zavarijo in te vključijo v switch v centrali moraš plačati 4 jurje pa še mesečno 200. Strošek za operaterja pa par EUR...

c3p0 ::

Prelepo jim gre. Telemach hoče 350EUR za preklop, če se ob prehodu ne vežeš za 2 leti, drugače 0. OK, pa ostanem kjer sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620324 (10711) ToniT
»

Telekom P2P FTTH SFP na Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
334992 (479) sirotka
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659743 (25802) Lonsarg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621683 (16108) korenje3
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120006 (18342) MacGyver141

Več podobnih tem