» »

T-2 Mikrotik

T-2 Mikrotik

mzakelj ::

Pozdravljeni
Zanima me če bi kdo znal na kratko opisat kako bi se speljalo vlan2000 z wan porta na port 2-4 na mikrotiku. Vem da se je potrebno narediti bridge, vendar mi ni jasno ali moram vlan vezati na eth0 ( wan ) in potem dati ta vlan v bridge za tv ? Mi lahko nekdo malo razloži ker sem dokaj gluh v teh vlanih.

mzakelj ::

Ker sem malo blesavo napisal bom poenostavil :
T-2 ( bro ) ima vlan2000 za tv in tega bi rad spravil na določene porte na mikrotiku. ( 2-4 porti )
Na ETH1 pripeljem WAN z zaključka optike, preko katerega dobim DHCP naslov za internet in hkrati je poleg njega še vlan2000 za tv. In tega bi rad spravil na porte 2-4. 5-8 porte pa bi porabil za lokalno mrežo. Bi znal kdo razložiti kako pa kaj.

b3D_950 ::

Zakaj bi pa rinil IPTV skozi router? Da kabli lepše zgledajo?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mzakelj ::

Ne da se znebim modema od t-2 in imam na steni samo eno napravo, no pa da ni tolko štren vmes. Preko EOip-ja pošiljam dva tv-ja naprej preko 5.8 anten do uporabnika. In sedaj imam za vsak EOIP še svoj mikrotik, HASP verzija ka je švoh. Bi rad se znebil vseh tistih napravic po stanovanju. V ta namen sem kupil CR109 mikrotika.

Torx ::

Pod Interfaces dodaš VLAN2000 na WAN (ETH1?) interface, dodaš nov bridge za VLAN2000, in temu bridge-u dodaš interface-e, ki jih želiš povezat (VLAN2000(ETH1), ETH2-5).

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Torx ()

mzakelj ::

Torx super. Bom testiral danes. Upam da mi uspe. Rad bi se znebil tiste t-2 krame od modema. Nažalost dajo tako sranje da je ping v špilih 1x do 2x višji od Siola. Na optiki manj kot z 25 ne pridem.

Poldi112 ::

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:B...

Zgornja rešitev bo tudi delala, a bo kurila cpu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mzakelj ::

Eoip vem da kuri cpu, je boljše če vlane naprej speljem. Hm, bo treba en switch ruknit še vmes, ampak ni panike.

Poldi112 ::

Tudi če delaš vlan čez interface namesto čez switch chip ti bo kurilo cpu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

starfotr ::

Switch te ne moti, modem pa?

mzakelj ::

Switch bo na drugi lokaciji, zamenjal bo klasičen switch kateri nima pojma o vlanih.

mzakelj ::

Poldi112 pomoje bo ta router zmogel 100 mega linijo in 4 tv-je sfogat. No bomo testiral de vidmo. Drugače pa bo en Pfsense šel vmes pa bo. Mam tudi za tistega enega atoma z intel karticami že doma. Samo zložit moram skupaj.

Poldi112 ::

Zmogel bo že, samo po nepotrebnem ga boš matral. Za feeling - na mojem crs-125 je 1gb promet čez vlan pokuril 50% cpu, če so bili skonfigurirani čez interface, in 1% čez swtich chip.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mzakelj ::

Ne razumem ravno kako čez switch čip ? Kako je potem to skonfigurirano ?

Poldi112 ::

Namesto čez interface čez bridge, kar uporabi integrirani switch. Sem ti dal link.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mzakelj ::

e super najdu. Sem update naredu za firmware in je sedaj hardware ofload kar na interface kar mi je izredno všeč.

miko22 ::

Uf, so stare teme t-2 tukaj :)
Danes so me preklopli iz A1 na T2.
vse deluje ok, mam svoj mikrotik, kjer sem imel tudi wireguard. Na A1 delovalo brez problema, na T2 pa mi tole ne deluje. Tip na helpu mi je reko, da oni ne blokirajo nobenih portov..
Ne vem kje naj iščem napako, če je včeraj vse delalo, danes pa več ne.
Help.

Vanadium ::

Pomoje bolj kot ne strel v prazno, ampak ali si zamenjal public IP od wireguard serverja na klientih, ki dostopajo od drugje do wireguarda?

miko22 ::

Vanadium je izjavil:

Pomoje bolj kot ne strel v prazno, ampak ali si zamenjal public IP od wireguard serverja na klientih, ki dostopajo od drugje do wireguarda?

uporabljam "mikrotikov address" za povezavo klienta. To se pa ni nič spremenilo.
Edino, kaj mi ostane, je port, to pa T2 pravi, da ni nič blokirano. V horizontu obstaja port forwarding, ampak ne deluje.

Vanadium ::

No ne poznam glih delovanje wireguarda na mikrotiku. Vem pa da na svojem OpenWRT kjer laufam wireguard server za dostop do moje mreže, ko se mi je zamenjal public statični ip sem to moral popravit v klientu na laptopu in telefonu pa sem tudi nekaj časa ugotavljal kaj se je zgodilo ker sploh nisem porajtal tako banalno zadevo. Predvidevam da je mikrotik povezan na bridge port na innboxu oziroma kaki modem/switch imaš? Dejansko če ni problem v IP nsalovu ali bridge portu sem.jaz izčrpal možnosti kje bi bila napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

DamijanD ::

Vanadium: na mikrotiku lahko za WG isto uporabljaš svoj statični IP, če ga imaš. Če ga pa nimaš imaš pa opcijo "mikrotik address", kar gre v bistvu čez Mikrotikov cloud
moko22 a pa lahko na clientu ali routerju ali na "mikrotikovem cloudu" vidiš do kje pride povezava oz. kje se zatakne?

miko22 ::

DamijanD je izjavil:

Vanadium: na mikrotiku lahko za WG isto uporabljaš svoj statični IP, če ga imaš. Če ga pa nimaš imaš pa opcijo "mikrotik address", kar gre v bistvu čez Mikrotikov cloud
moko22 a pa lahko na clientu ali routerju ali na "mikrotikovem cloudu" vidiš do kje pride povezava oz. kje se zatakne?


Ne, dejnsko vklopim wireguard pa nic ne javi napake. Tudi na mikrotiku ni za videt ničesar, da bi bil povezan. zato ne vem kaj je sploh narobe. Edino da T2 blokira port.

Apple ::

A mas staticni IP pr T2?
LP, Apple

miko22 ::

Ne.
Pa nima veze kateri IP mam. Preko mikrotik adresse se povezujem. Sem pri A1 tudi imel dinamičnega.

miko22 ::

Sem še enkrat klical na T2 in sem dobil tipa, ki je preveril port in reko, da NI blokiran. Vseeno ga je dal v horizont port fowarding(jaz ga nisem mogel), in zadeva DELA.
Torej, port na T2 strani je bil problem. Se mi je zdelo, da druga ne more biti, če mi je leta to delalo brez težav.
Ali blokirajo ali ne ne vem, sedaj ko mam dodanega na horizontu pa dela ko šus.
Upam, da se IP ne spremeni na fizičnem portu, ker pol spet zadeva mrkne.
Še vedno ne razumem kako ima T2 to urejeno. Ko sem reko, da hočem njihov router v bridge, so rekli, da bomo izklopli wifi :)
Se mi zdi da to ni ravno "bridge".

Apple ::

Ko sem bil na T2, sem moral zaprositi za staticni IP, drugace so mi vse blokirali...
LP, Apple

Tribal ::

miko22 je izjavil:

Sem še enkrat klical na T2 in sem dobil tipa, ki je preveril port in reko, da NI blokiran. Vseeno ga je dal v horizont port fowarding(jaz ga nisem mogel), in zadeva DELA.
Torej, port na T2 strani je bil problem. Se mi je zdelo, da druga ne more biti, če mi je leta to delalo brez težav.
Ali blokirajo ali ne ne vem, sedaj ko mam dodanega na horizontu pa dela ko šus.
Upam, da se IP ne spremeni na fizičnem portu, ker pol spet zadeva mrkne.
Še vedno ne razumem kako ima T2 to urejeno. Ko sem reko, da hočem njihov router v bridge, so rekli, da bomo izklopli wifi :)
Se mi zdi da to ni ravno "bridge".

Potem ti modem od T2 deluje v router mode. Bolje bi bilo, da se prestavi v bridge, da sam urejaš na svojem routerju vse port forwarde in firewall.

miko22 ::

Saj sem jim povedal, če pa trdijo da je, ko izklopi wifi :)

starfotr ::

Wifi na modemu se izklopi, če je modem samo še za bridge. Logično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik T-2 IPTV IGMP Proxy

Oddelek: Omrežja in internet
3611327 (834) raceboy
»

Usmerjevalnik Mikrotik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10411908 (3467) miko22
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620163 (8519) Ghost007
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722442 (8290) Daniel
»

Mikrotik hAP ac + T2 optika

Oddelek: Omrežja in internet
173148 (1937) c3p0

Več podobnih tem