» »

Mikrotik T-2 IPTV IGMP Proxy

Mikrotik T-2 IPTV IGMP Proxy

]Trix[ ::

Na Mikrotiku 751G probavam usposobit IPTV od T-2 pa mi nekako ne uspe po navodilih od http://virtua-it.si/2012/01/igmp-proxy-...... A ma kdo tukaj kake izkusnje s temle in Mikrotikom?
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

NoName ::

morda vrstni red pravil požarnega zidu ni okej. preveri... prav tako priporočam, da za alternativne subnete pri igmp proxyju vpišeš 0.0.0.0/0, ter firewall rule malce popraviš, da bo dst-address 224.0.0.0/4 namesto src-address 172.0.0.0/12

recimo, da je ether1-gateway tvoj WAN, bridge-local pa LAN...

preveriš, če je nameščen multicast paket:
/system package print from=[find name=multicast]

pa bi moralo izpisat, da imaš multicast, ga vključiš, če je onemogočen, ali namestiš...

ko je paket nameščen in aktiviran pa nadaljuješ takole...
najprej igmp proxy
/routing igmp-proxy interface
 add alternative-subnets=0.0.0.0/0 disabled=no interface=ether1-gateway threshold=1 upstream=yes
 add disabled=no interface=bridge-local threshold=1 upstream=no


nato pa še politika požarnega zidu
/ip firewall filter
 add action=accept chain=input comment="Allow Broadcast Traffic" disabled=no dst-address-type=broadcast place-before=0
 add action=accept chain=input comment="Allow IGMP" disabled=no protocol=igmp place-before=0
 add action=accept chain=input comment="Allow T-2 IPtv" disabled=no protocol=udp dst-address=224.0.0.0/4 place-before=0


upam da nisem kje zamuckal vmes...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

]Trix[ ::

Super. Thanks a lot. Stvar deluje na racunalniku ... A na STBju še ne :( Kake ideje kako bi to usposobu?
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

NoName ::

STB se trenutno ne more nahajati za usmerjevalnikom, temveč mora biti priključen neposredno na modem/switch. Eventuelno lahko riskiraš en port (ether3-5) na samem mikrotiku pa ga pobridgeaš z ether1-gateway namesto, da je v switch modeu kot slave ether2...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

]Trix[ ::

OK zdej morm sam zastekat logiko kako to narest še :) Trenuntno sm dal vn ether5-slave-local iz slave moda, k je po defaultu master ether2.... Ko nardim bridge-wan in pod njega dam oba mi neha delat internet... Torej dat moram pa pol ether1-gateway in ether5-iptv (ether5-slave-local) v bridge... Niso mi še čist jasne tele stvari...
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

NoName ::

torej. koraki bi bili naslednji - predpostavljam pa, da se povezuješ iz bridge-lan preko winbox/ssh ali kaj podobnega
1. ether5-slave daš ven is slave modea v switchu
2. ustvariš nov bridge, npr bridge-wan
3. dodaš ether5 v bridge-wan
4. dodaš ether1-gateway v bridge-wan
potem pa...
... če imaš statiko
5a. zamenjaš interface iz ether1-gateway v bridge-wan v ip addresses
... če imaš dinamiko
5b. zamenjaš interface iz ether1-gateway v bridge-wan za dhcp client v ip dhcp client
6. korak je pa spet enak, ne glede na statiko ali dinamiko pri operaterju - v ip firewall nat spremeniš interface za maškarado iz ether1-gaetway v bridge-wan

brez zadnjega koraka ti bo deloval internet le na samem usmerjevalniku, ne pa tudi na lokalni mreži
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

]Trix[ ::

Najlepsa ti dala :)
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

Lucio ::

Po the nastavitvah nastavil svojega mikrotika, pa mi TV ne deluje.
Preizkusil sem tako na prenosniku preko WIFI kot na RPi2 - OpenElec (IP TV Simple client).
V port 1 na routerju sem probal z obema kagloma iz T-2 naprave (NET in IP TV port), pa v nobenem primeru ne deluje.
Ima kdo kakšen nasvet kaj lahko še preizkusim?

Narkotik ::

Živjo, tudi meni ne uspe po zgornjih navodilih.
Je tu kak uporabnik ki mu na Mikrotiku še vedno deluje T-2 preko IGMP Proxy? (Je T-2 vmes zamenjal kake subnete za multicast promet?)

OmegaBlue ::

Odvisno kak tip priključka imaš, sistemsko se ni nič bistveno spreminjalo.

Če si pa slučajno na BRO potem to ne dela.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

svejk ::

ali je kdo našel pravo rešitev za tole....obujam temo ;)

Po teh navodilih T2 TV deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()

svejk ::

svejk je izjavil:

ali je kdo našel pravo rešitev za tole....obujam temo ;)

Po teh navodilih T2 TV deluje

http://matjaz.repnik.eu/2016/11/14/t2-t...

steev ::

Obujam staro temo. STB bi rad imel priključen na drugi lokaciji. Na obeh je mikrotik. S čim naj naredim link med mikrotikoma? PPTP, openVPN ali kaj drugega?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

čuhalev ::

L2TP jasno

khartahk ::

NoName je izjavil:


/ip firewall filter
add action=accept chain=input comment="Allow T-2 IPtv" disabled=no protocol=udp dst-address=224.0.0.0/4 place-before=0



Ne vem zakaj a poleg zgornjega rule-a na input chain-u moram jaz dodati še na forward:
/ip firewall filter
 add action=accept chain=forward comment="Allow T-2 IPtv" disabled=no protocol=udp dst-address=224.0.0.0/4 place-before=0


Mi morda lahko kdo to obrazloži?

Hvala.

tombs ::

še enkrat obujam temo :/

stvar "nekako" deluje, ampak mi "defconf: drop all from WAN not DSTNATed" pravilo v firewall-u blokira promet. kje sem zafrknu?

mzakelj ::

Finta t-2 tv-ja je v tem da moraš VLAN 2000 pripeljati iz WAN-a na port.

Sam sem tako naredil da sem ustvaril vlan2000 na ETH1 ( wan ) in dal grupo v kateri imam porte na katerih so tv-ji in še ta vlan2000 not. Tako bo delal iptv preko vmesnika b.p.

tombs ::

hvala za super hiter odgovor!

mzakelj ::

steev je izjavil:

Obujam staro temo. STB bi rad imel priključen na drugi lokaciji. Na obeh je mikrotik. S čim naj naredim link med mikrotikoma? PPTP, openVPN ali kaj drugega?


Eoip uporabi. Brez problemov bo šlo na obe lokaciji, pa ni tako zahteven za nastavit.

Daniel ::

Imaš kakšen enostaven vodič za EoIP? Znanec se že kar dolgo muči z postavljanjem enega Mikrotika kot L2TP Client drugemu Mikrotiku, pa zadeva kar ne gre in ne gre. Če se povežeš z Androidom internet normalno dela, če se poveže z Mikrotikom pa internet ne dela.

Urajmal ::

Daniel ::

EOIP je super zadeva, pride marsikje prav. Je pa dobro, da Mikrotik na katerem ga postavljaš podpira hardwerski IPSEC, drugače je zadeva razmeroma počasna.

Edit: sedaj vidim, da si to meni odgovarjal :) Smo vmes že uredili, dela super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

espacious ::

Pozdravljeni,
obujam temo ker boljše ne najdem.

Skratka, po novem si lastim T-2 optiko, BRO.
STB oz Amino Kamai 7, deluje OK, če je priklopljen direkt v T-2-jev router/modem, ter tudi če je priklopljen v moj lasten switch (managable), ki je za mikrotikom. HLS je vklopljen očitno.

Do tu vse ok.

Sedaj bi pa rad še na dveh napravah usposobil TV (raspberry pi ter nek SFF pc).
Obe napravi sta na LAN-u za mikrotikom.

Ampak če sledim navodilom za konfiguracijo "multicast" (prebral tudi zgornje poste in probal različne FW rule) nikakor ne dobim slike oz niti nič prometa.

Lepo prosim če je kdo tako prijazen da me malo poduči.
Namreč ne razumem kje ga biksam oz česa ne razumem.

Bom postavil dve vprašanji, upam da ne streljam kozlarij:D

Kaj je mogoče problem vključen HLS? ...da ko je HLS vključen ni več možnosti "navadnega" multicasta?
Kaj tale HLS je "per port" možno aktivirati ali je globalno za vse porte?

Za sedaj imam priklopljeno takole:
t2 router/modem (eth4) --> mikrotik --> switch --> uporabniki (nič vlanov še za enkrat)
(eth3) |--> STB
...statični ip, vsi ostali porti razen 3(tv) so v bridge načinu

Podobno imam narejeno na drugi lokaciji. Sicer je pipica od Telekoma, in router zadaj je pfsense. Video port pa imam vtaknjen v ločeno mrežno.

Najraje bi rešitev z enim kablom med t2 routerjem in mikrotikom (sepravi da bi prek eth4 tekel tako TV kot NET) oz če ni opcije lahko en port spremenim v VIDEO ter ga vtaknem v mikrotika.

Ampak enostavno ne razumem katera bi bila najboljša rešitev.
Vlani morda?

Hvala že vnaprej. Dam za pivo z veseljem če je kdo pripravljen malo asistirat.

LP.
LP, espacious

Vanadium ::

Nekoč se je govorilo kjer je HLS ni multicasta. Če to še oziroma je veljalo pa ti ne znam povedat... Mogoče če še na T-2 forumu povprašaš.

espacious ::

Po klicu na t2 sicer nisem dognal ali je HLS "per port" ali ne, toda kot sem razumel tehnika oni to na STB-ju nastavijo HLS. Sedaj sem prosil da mi HLS izključijo. Ampak še vedno mi multicast ne deluje v lan-u.

Ali nekaj narobe nastavljam IGMP Proxy, ali pa bodo potrebni vlani.
Sicer sem v mikrotiku opazil da mogoče ni vse ok ker se mi pojavlja zunanji IP pri multicast prometu. Bom probal screen zalepit.

Vsakršen info dobrodošel.
LP, espacious

Daniel ::

Če si priklopljen na TS centralo (BRO) mislim, da sploh nimaš Multicasta v omrežju amapak samo HLS opcijo.

espacious ::

Mislim da nisem na TS. Sem pa na BRO (baje sploh ne delajo več drugega kot BRO), kot mi je tehnik zagotovil bi moral multicast delovati oz pri njih naj bi bilo vse nastavljeno ok za multicast. HLS sem izključil.
LP, espacious

raceboy ::

ne mores multicasta dat na igmp proxy po modemu. moras dat namesto t2 modema direktno mikrotik router ter na wanu potegnt vlan id=2000. s tem vlanom potem lahko gres naprej

to imam na OŠO omrezju... za BRO pa res nevem...lahko provas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raceboy ()

espacious ::

raceboy je izjavil:

ne mores multicasta dat na igmp proxy po modemu. moras dat namesto t2 modema direktno mikrotik router ter na wanu potegnt vlan id=2000. s tem vlanom potem lahko gres naprej


Hmm sem potiho upal da ni tako. Ok sepravi mi ne ostane drugega (ker moj mikrotik nima SPF porta), kot da zamenjam router. A res ni varjante? Kaj pa da bi en port na modemu(t2) nastavil na "VIDEO" ter z dodatnim kablom povezal tale port v mikrotika?

Podobno imam izpeljano na TS, ampak se zavedam da ni enaka zadeva. Sicer imam tam kot že omenjeno pfsense, kar je irelevantno sicer.

Sicer pa hvala za info.
LP, espacious

raceboy ::

modem ze sam pobere iptv vlan in ga da na port. smo ze vse provali (v nasem primeru z oso) in deluje edino kot sem napisal. sicer bi prav tako imel brez modema, ker mi je bolj enostavno za nastavit vse skupaj. s tem da na oso omrezju je po obticnem kablu ki pride v hiso se zhone pretvornik in dobim iz njega rj45.
.
ne morem ti nic rect za bro. brezveze da kupujes nov mikrotik zarad tega. ce mas moznost si sposodi pa provaj

aja..pri ts je res malo drugace ja. ce se prav spomenm sem ze nastavljal in je slo brez vlanov ja. vem, da sem naredil en brezzicni bridge z mikrotiki in je televizija sla skozi. je pa res, da so bli sam iptv sprejemniki. bi rabil eno linijo od bro, da bi se malo poigral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raceboy ()

Daniel ::

Niti meni še ni čisto jasno kakšna je pravzaprav razlika med obema konfiguracijama, da pri Telekomu komot pelješ VLAN kamorkoli, pri T2 pa je to nekako bolj komplicirano. Ampak nekako sam sprejemnik pred leti ni rabil posebno konfiguriranega VLANa, da je lahko dostopal do Multicasta med ostalim internetnim prometom.

raceboy ::

kokr vem ima ts na modemih trunk na porte. in lahko peljes internet in tv po istem portu. medtem ko t2 ima cisto locene porte za internet in tv. da ne bom rekel kaj narobe...to je blo ze nekaj casa nazaj

espacious ::

raceboy je izjavil:

kokr vem ima ts na modemih trunk na porte. in lahko peljes internet in tv po istem portu. medtem ko t2 ima cisto locene porte za internet in tv. da ne bom rekel kaj narobe...to je blo ze nekaj casa nazaj


Mislim da bo to kar držalo. Tudi pri TS lahko sam porte nastavljaš pa je malo lažje. Pri t2 moraš pa čakat da se ti oglasijo. Sicer t2 nima trunk. Oz ali imaš BRIDGED port ali ne. Tako so mi dejali danes njihovi tehniki.
LP, espacious

raceboy ::

ma mislim, da tudi na t2 modemih lahko nastavis porte. samo moras preko horizonta. bridge pa mislim, da ti morejo tehniki. bridge ni trunk. bridge ti samo spusti linijo direktno skozi modem na en port. vendar tudi v tem primeru ne deluje prej omenjen igmp proxy.

espacious ::

Daniel je izjavil:

Niti meni še ni čisto jasno kakšna je pravzaprav razlika med obema konfiguracijama, da pri Telekomu komot pelješ VLAN kamorkoli, pri T2 pa je to nekako bolj komplicirano. Ampak nekako sam sprejemnik pred leti ni rabil posebno konfiguriranega VLANa, da je lahko dostopal do Multicasta med ostalim internetnim prometom.


Enako se jaz spominjam da sem na T2 pipicah enostavno vključil IGMP Proxy ter udpxy in je zadeva špilala.

Kaj pa opcija z dodatnim kablom ki sem jo navedel? Sepravi da na modemu t2 zahtevaš da nastavijo port na "VIDEO" ter le tega povežeš z mikrotikom. ter potem IGMP proxy oz vlani ...

Kot rečeno tako imam urejeno na TS.

Pa dajmo se omejit za enkrat na BRO in T2 da nebomo se zgubili v zmedi.

Čakam sicer še odgovor nekoga iz t2, če kaj ugotovim javim.
p.s. mikrotika s spf bi lahko kje dobil ja.

raceboy je izjavil:

ma mislim, da tudi na t2 modemih lahko nastavis porte. samo moras preko horizonta. bridge pa mislim, da ti morejo tehniki. bridge ni trunk. bridge ti samo spusti linijo direktno skozi modem na en port. vendar tudi v tem primeru ne deluje prej omenjen igmp proxy.


Sem skoraj prepričan da se prek horizonta ne da nastavljat portov. Bridge ti morajo tehniki 100%. In da bridge NI Trunk. In da tudi v tem primeru ne deluje multicast oz igmp proxy.
LP, espacious

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Na bridge portu bi ti moralo delovati karkoli in sicer iptv, internet ali iptel, vsaj tako je pri meni na T-2 optiki, za bro pa nisem siguren. Je pa glede multicasta tudi mogoče odvisno (če si na telekom optiki, naročene pa T-2 storitve) ali ima T-2 svojo opremo v centrali.

raceboy ::

se strinjam. sam na OŠO tudi preko bridge ne dela multicast.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usmerjevalnik Mikrotik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10411423 (2982) miko22
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112770 (8438) Master_Yoda
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416889 (4637) XS!D3
»

SIOL TV in IGMP Proxy

Oddelek: Zvok in slika
54111 (3630) Luka321
»

SIOL TV na računalniku brez VLAN tagiranja

Oddelek: Omrežja in internet
153897 (3256) veso266

Več podobnih tem