» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
3 / 133
»»

LeQuack ::

Aquafriend je izjavil:

Mogoce si gospoda v LJ ne zelijo biti nabasani kot sardine v konzervi. Prostora je se ampak nekateri rajsi vidijo, da je tam zelenica kot pa blok. S povecanjem prebivalstva bi se povecal tudi promet, ki je ze zdaj problem. Kot je nekdo povedal, za to ni interesa. Oziroma se bo to pocasi izboljsevalo sorazmerno z izboljsanjem drugih podrocij. Npr. izboljsas promet za 10%, kakovost zraka za 10%, vec dreves za 10%, kakovost reke za 10%, kriminal zmanjsas in se dost drugih stvari. Potem pa spustis not v Ljubljano 2% novih prebivalcev oziroma planiras izgradno novih stanovanj. Zemlje in prostora je v sloveniji dovolj. Zakaj vse natlact v ljubljano. Sem mislu, da ima elita ravno kontra plane. Btc je lep primer.


Problem je ker je veliko teh travnikov, parkov, itd. v lasti občine in ko Jankovič in podobni zavohajo denar, se vse to proda za nove betonske gradnje.
Quack !

Magic1 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem v starosti, ko bi se želel počasi nekaj lastnega kupiti. S partnerico delava v LJ. Zdaj ne bom pridigal kako absurdne so cene stanovanj, pa vendar me zanima, kako se še vedno uspejo prodajati?
Poskušam dojeti od kod imamo uradne kalkukacije za povprečno plačo v LJ 1200 EUR. Namreč sam imam 90% višji in partnerica ima točno toliko. Ampak midva, brez otrok, si ne moreva privoščiti stanovanja za 300-400.000 EUR, kot so običajne cene za 3+ sobne stanovanja v LJ.
Po tem sva rekla 'fck it', greva zidat hišo. IN seveda, šok.. v okoli LJ komunalno urejene parcele se prodajajo za 100.000 EUR. Da neko normalno veliko hiso gor postavis potrebujes dodatnih 200.000 EUR (minimum) in si spet na 300.000 EUR.

Ne gre mi v glavo, ali nas zavajajo s povprečnimi plačami za to okolico LJ? Ker če imaš skoraj 100% od povprečne plače, bi si menda lahko privoščil novo 3 sobno stanovanje v mestu, kjer je povprečna plača 1x manjša od tvoje? Da ne omenjam, da oba delava in nimava otrok.

Upam, da med pričakovanimi ST odgovori ala 'zato pa je mama hotel', ali 'pojdi delat v tujino / odpri SP / odseli se iz LJ' se najde kakšen konstruktivna debata glede te dejanske problematike. Zanima me kako vi ostali o tem razmišljate. Kdo kupuje ta stanovanja? ALi je res toliko bogatih? In zakaj ti ne vplivajo na povprečno plačo? Ali lahko pričakujemo kakšne spremembe na nepremičninskem trgu? Ali moramo gledati drugace - se začeti dogovarjati za mnogo višje plače v podjetjih?

LP


Bistvo se skriva v tem, da ti gledaš cca. 2x predimenzionirana stanovanja... poglej kakšno 2 sobno pa boš si hitro lahko privoščil, ampak ker hočeš 3 ali 4 sobno pa je to problem...

Realno je tako, da če imaš ti cca 2.300€ neto tvoja pa cca. 1.200€ neto... lahko komot vzameš kredit cca. 1.200€/mesec.. to je cca. 160k kredita na 20 let če se ne motim, verjetno še malo več... in če imaš 30% našparano... torej ene 45k... imaš 205k ojrov za zapravit... za to dobiš SUPER 2 sobno novogradnjo... Potem pa delaj kot črnec 10 let in dodatno odplačuj kredit vsako leto 10k in boš če boš imel srečo brez dopustov itd... v 10 letih odplačal kredit... pol pa naredi otroka, in še vedno lahko zastaviš hipoteko ob enaki ali višji plači in kupiš večji flet =)

sporocimi cez 15 let ko bos mel mulca stara recimo 15 in 13. kolk je dobro zivet v dvosobnem stanovanju.

Sporoči kako bodo živeli, če ne bodo morali plačevati kreditov. Veliko stanovanje ti nič ne pomaga, če nič ne ostane.
Magic

Mr.B ::

Magic1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem v starosti, ko bi se želel počasi nekaj lastnega kupiti. S partnerico delava v LJ. Zdaj ne bom pridigal kako absurdne so cene stanovanj, pa vendar me zanima, kako se še vedno uspejo prodajati?
Poskušam dojeti od kod imamo uradne kalkukacije za povprečno plačo v LJ 1200 EUR. Namreč sam imam 90% višji in partnerica ima točno toliko. Ampak midva, brez otrok, si ne moreva privoščiti stanovanja za 300-400.000 EUR, kot so običajne cene za 3+ sobne stanovanja v LJ.
Po tem sva rekla 'fck it', greva zidat hišo. IN seveda, šok.. v okoli LJ komunalno urejene parcele se prodajajo za 100.000 EUR. Da neko normalno veliko hiso gor postavis potrebujes dodatnih 200.000 EUR (minimum) in si spet na 300.000 EUR.

Ne gre mi v glavo, ali nas zavajajo s povprečnimi plačami za to okolico LJ? Ker če imaš skoraj 100% od povprečne plače, bi si menda lahko privoščil novo 3 sobno stanovanje v mestu, kjer je povprečna plača 1x manjša od tvoje? Da ne omenjam, da oba delava in nimava otrok.

Upam, da med pričakovanimi ST odgovori ala 'zato pa je mama hotel', ali 'pojdi delat v tujino / odpri SP / odseli se iz LJ' se najde kakšen konstruktivna debata glede te dejanske problematike. Zanima me kako vi ostali o tem razmišljate. Kdo kupuje ta stanovanja? ALi je res toliko bogatih? In zakaj ti ne vplivajo na povprečno plačo? Ali lahko pričakujemo kakšne spremembe na nepremičninskem trgu? Ali moramo gledati drugace - se začeti dogovarjati za mnogo višje plače v podjetjih?

LP


Bistvo se skriva v tem, da ti gledaš cca. 2x predimenzionirana stanovanja... poglej kakšno 2 sobno pa boš si hitro lahko privoščil, ampak ker hočeš 3 ali 4 sobno pa je to problem...

Realno je tako, da če imaš ti cca 2.300€ neto tvoja pa cca. 1.200€ neto... lahko komot vzameš kredit cca. 1.200€/mesec.. to je cca. 160k kredita na 20 let če se ne motim, verjetno še malo več... in če imaš 30% našparano... torej ene 45k... imaš 205k ojrov za zapravit... za to dobiš SUPER 2 sobno novogradnjo... Potem pa delaj kot črnec 10 let in dodatno odplačuj kredit vsako leto 10k in boš če boš imel srečo brez dopustov itd... v 10 letih odplačal kredit... pol pa naredi otroka, in še vedno lahko zastaviš hipoteko ob enaki ali višji plači in kupiš večji flet =)

sporocimi cez 15 let ko bos mel mulca stara recimo 15 in 13. kolk je dobro zivet v dvosobnem stanovanju.

Sporoči kako bodo živeli, če ne bodo morali plačevati kreditov. Veliko stanovanje ti nič ne pomaga, če nič ne ostane.

What a load of bs.
Kupis minimalno dvosobno s kreditom za 10 let. Po desetih letih oddajas dvosobno in grs a kupiti stirisobno ali pa v najem, kerpo20 lwtih bos ostal sam v trosobnem, ki je itak preveliko od zivljena no ko bos v upokojubosuzival,,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem v starosti, ko bi se želel počasi nekaj lastnega kupiti. S partnerico delava v LJ. Zdaj ne bom pridigal kako absurdne so cene stanovanj, pa vendar me zanima, kako se še vedno uspejo prodajati?
Poskušam dojeti od kod imamo uradne kalkukacije za povprečno plačo v LJ 1200 EUR. Namreč sam imam 90% višji in partnerica ima točno toliko. Ampak midva, brez otrok, si ne moreva privoščiti stanovanja za 300-400.000 EUR, kot so običajne cene za 3+ sobne stanovanja v LJ.
Po tem sva rekla 'fck it', greva zidat hišo. IN seveda, šok.. v okoli LJ komunalno urejene parcele se prodajajo za 100.000 EUR. Da neko normalno veliko hiso gor postavis potrebujes dodatnih 200.000 EUR (minimum) in si spet na 300.000 EUR.

Ne gre mi v glavo, ali nas zavajajo s povprečnimi plačami za to okolico LJ? Ker če imaš skoraj 100% od povprečne plače, bi si menda lahko privoščil novo 3 sobno stanovanje v mestu, kjer je povprečna plača 1x manjša od tvoje? Da ne omenjam, da oba delava in nimava otrok.

Upam, da med pričakovanimi ST odgovori ala 'zato pa je mama hotel', ali 'pojdi delat v tujino / odpri SP / odseli se iz LJ' se najde kakšen konstruktivna debata glede te dejanske problematike. Zanima me kako vi ostali o tem razmišljate. Kdo kupuje ta stanovanja? ALi je res toliko bogatih? In zakaj ti ne vplivajo na povprečno plačo? Ali lahko pričakujemo kakšne spremembe na nepremičninskem trgu? Ali moramo gledati drugace - se začeti dogovarjati za mnogo višje plače v podjetjih?

LP


Bistvo se skriva v tem, da ti gledaš cca. 2x predimenzionirana stanovanja... poglej kakšno 2 sobno pa boš si hitro lahko privoščil, ampak ker hočeš 3 ali 4 sobno pa je to problem...

Realno je tako, da če imaš ti cca 2.300€ neto tvoja pa cca. 1.200€ neto... lahko komot vzameš kredit cca. 1.200€/mesec.. to je cca. 160k kredita na 20 let če se ne motim, verjetno še malo več... in če imaš 30% našparano... torej ene 45k... imaš 205k ojrov za zapravit... za to dobiš SUPER 2 sobno novogradnjo... Potem pa delaj kot črnec 10 let in dodatno odplačuj kredit vsako leto 10k in boš če boš imel srečo brez dopustov itd... v 10 letih odplačal kredit... pol pa naredi otroka, in še vedno lahko zastaviš hipoteko ob enaki ali višji plači in kupiš večji flet =)

sporocimi cez 15 let ko bos mel mulca stara recimo 15 in 13. kolk je dobro zivet v dvosobnem stanovanju.


Z bruderom sva do 18tega prezivela v isti sobi nismo neli 4 sobnega anpak tro... Sicer pa preberi se vse enkrat.. Saj lahko vecjo kupi takrat ko se 10 let odreka in predcasno odplaca manjse...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Poznam druzine, ki so imele 2 otroka in so vsi lepo ziveli v enosobnem stanovanju. Pograd pa to. Se mi zdi, da so nekateri malo prevec razvajeni. 4 sobno pa niti otroka nima. Sej ne recem, ce si lahk privoscis. Ampak da bi se zakreditiral do konc lajfa zarad tega je neumnost. Poleg tega opazam, da so otroci, ki so odrascali v isti sobi z brati in sestrami, bolj povezani. Z izjemami.

Mr.B ::

Aquafriend je izjavil:

Poznam druzine, ki so imele 2 otroka in so vsi lepo ziveli v enosobnem stanovanju. Pograd pa to. Se mi zdi, da so nekateri malo prevec razvajeni. 4 sobno pa niti otroka nima. Sej ne recem, ce si lahk privoscis. Ampak da bi se zakreditiral do konc lajfa zarad tega je neumnost. Poleg tega opazam, da so otroci, ki so odrascali v isti sobi z brati in sestrami, bolj povezani. Z izjemami.

No vsaj vemo kaküen je bil Juga status.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem v starosti, ko bi se želel počasi nekaj lastnega kupiti. S partnerico delava v LJ. Zdaj ne bom pridigal kako absurdne so cene stanovanj, pa vendar me zanima, kako se še vedno uspejo prodajati?
Poskušam dojeti od kod imamo uradne kalkukacije za povprečno plačo v LJ 1200 EUR. Namreč sam imam 90% višji in partnerica ima točno toliko. Ampak midva, brez otrok, si ne moreva privoščiti stanovanja za 300-400.000 EUR, kot so običajne cene za 3+ sobne stanovanja v LJ.
Po tem sva rekla 'fck it', greva zidat hišo. IN seveda, šok.. v okoli LJ komunalno urejene parcele se prodajajo za 100.000 EUR. Da neko normalno veliko hiso gor postavis potrebujes dodatnih 200.000 EUR (minimum) in si spet na 300.000 EUR.

Ne gre mi v glavo, ali nas zavajajo s povprečnimi plačami za to okolico LJ? Ker če imaš skoraj 100% od povprečne plače, bi si menda lahko privoščil novo 3 sobno stanovanje v mestu, kjer je povprečna plača 1x manjša od tvoje? Da ne omenjam, da oba delava in nimava otrok.

Upam, da med pričakovanimi ST odgovori ala 'zato pa je mama hotel', ali 'pojdi delat v tujino / odpri SP / odseli se iz LJ' se najde kakšen konstruktivna debata glede te dejanske problematike. Zanima me kako vi ostali o tem razmišljate. Kdo kupuje ta stanovanja? ALi je res toliko bogatih? In zakaj ti ne vplivajo na povprečno plačo? Ali lahko pričakujemo kakšne spremembe na nepremičninskem trgu? Ali moramo gledati drugace - se začeti dogovarjati za mnogo višje plače v podjetjih?

LP


Večinoma se stanovanja v Ljubljani kupujejo s pomočjo družinskega premoženja, nekaj podeduješ, tisto prodaš in s tem financiraš stanovanje v Ljubljani (ali vsaj del).

Kljub temu zadeva ni tako grozna kot misliš ti. Morda je težava v tem kje vlečeš meje mesta Ljubljana. Ta se ne konča v krogu Karlovška-Aškerčeva-Bleiweisova-Roška cesta (kjer so cene za navadnega smrtnika nedosegljive), temveč sega vsaj še malo čez obvoznico. Izven zgornjega kroga so cene občutno zmernejše. Sicer tudi drži, da si najugodnejši trenutek že zamudil. Pet let nazaj se je dalo čisto fajn stanovanje na spodobni lokaciji, opremljeno in znotraj obvoznice dobiti za 140kEUR. Ne v nekih rovtah, za Bežigradom. Danes boš za kaj takega dal 160-200kEUR.

200kEUR z dvema plačama po 1.5kEUR/mesec tega ne bi smel biti problem kupiti. Na strani potrebujeta ~40kEUR, ostaneta dva kredita za po 500EUR/mesec za nekje 17 let, če ti je 1kEUR/mesec preveč lahko vzameš tudi daljšo dobo odplačevanja ali gledaš bolj v krogu 160kEUR. V oceno je že vračunana oprema za nekje 15kEUR, kar je dovolj za spodobno, a ne luksuzno opremljeno stanovanje.

Primer:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

170kEUR, dodaj mogoče še 5kEUR za opremo (kaj boš zamenjal, popravil, prebelil). Če imaš na strani vsaj minimum, ki je potreben za iskanje stanovanja (20kEUR) in sta pripravljena plačevati vsak 500EUR/mesec za kredite boš tole odplačal v dobrih desetih letih.

Če ti ni všeč starinski stil imaš recimo tole:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

180kEUR, plus 5kEUR za opremo imaš vrh glave, računica je podobna kot zgoraj. Pred petimi leti so šla taka stanovanja za okoli 140kEUR, lahko še malo manj. Glede na opisane dohodke bi moralo čisto iti. Najprej postavita koliko denarja imata, koliko sta še pripravljena plačati in potem iščita stanovanja v tem cenovnem rangu. Ponudbe je dovolj, če v treh mesecih ne najdeš ničesar je v tem trenutku težava v tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smurf ::

@OP pred kratkim so se prodajali relativno novi bloki blizu tacna (cca 10 leti stari, z moderno postavitvijo prostorov) 80m^2 po 230k z 2 parkirnima prostoroma. Mogoce kaj takega?

Ce je budget okoli 200k€, bi jaz verjetno pogledal tudi za stanovanja v fuzinah.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem v starosti, ko bi se želel počasi nekaj lastnega kupiti. S partnerico delava v LJ. Zdaj ne bom pridigal kako absurdne so cene stanovanj, pa vendar me zanima, kako se še vedno uspejo prodajati?
Poskušam dojeti od kod imamo uradne kalkukacije za povprečno plačo v LJ 1200 EUR. Namreč sam imam 90% višji in partnerica ima točno toliko. Ampak midva, brez otrok, si ne moreva privoščiti stanovanja za 300-400.000 EUR, kot so običajne cene za 3+ sobne stanovanja v LJ.
Po tem sva rekla 'fck it', greva zidat hišo. IN seveda, šok.. v okoli LJ komunalno urejene parcele se prodajajo za 100.000 EUR. Da neko normalno veliko hiso gor postavis potrebujes dodatnih 200.000 EUR (minimum) in si spet na 300.000 EUR.

Ne gre mi v glavo, ali nas zavajajo s povprečnimi plačami za to okolico LJ? Ker če imaš skoraj 100% od povprečne plače, bi si menda lahko privoščil novo 3 sobno stanovanje v mestu, kjer je povprečna plača 1x manjša od tvoje? Da ne omenjam, da oba delava in nimava otrok.

Upam, da med pričakovanimi ST odgovori ala 'zato pa je mama hotel', ali 'pojdi delat v tujino / odpri SP / odseli se iz LJ' se najde kakšen konstruktivna debata glede te dejanske problematike. Zanima me kako vi ostali o tem razmišljate. Kdo kupuje ta stanovanja? ALi je res toliko bogatih? In zakaj ti ne vplivajo na povprečno plačo? Ali lahko pričakujemo kakšne spremembe na nepremičninskem trgu? Ali moramo gledati drugace - se začeti dogovarjati za mnogo višje plače v podjetjih?

LP


Bistvo se skriva v tem, da ti gledaš cca. 2x predimenzionirana stanovanja... poglej kakšno 2 sobno pa boš si hitro lahko privoščil, ampak ker hočeš 3 ali 4 sobno pa je to problem...

Realno je tako, da če imaš ti cca 2.300€ neto tvoja pa cca. 1.200€ neto... lahko komot vzameš kredit cca. 1.200€/mesec.. to je cca. 160k kredita na 20 let če se ne motim, verjetno še malo več... in če imaš 30% našparano... torej ene 45k... imaš 205k ojrov za zapravit... za to dobiš SUPER 2 sobno novogradnjo... Potem pa delaj kot črnec 10 let in dodatno odplačuj kredit vsako leto 10k in boš če boš imel srečo brez dopustov itd... v 10 letih odplačal kredit... pol pa naredi otroka, in še vedno lahko zastaviš hipoteko ob enaki ali višji plači in kupiš večji flet =)


Midva delava po drugačnem planu. Da sva šla na svoje, sem se zakreditiral (20 let) za 1.5 sobno stanovanje v LJ (38m2 - neto površine). Za to odločitev so prevladali naslednji argumenti:
1) Stanovanje je tržno zanimivo, zato ga ni problema prodat ali pridobit najemnikov.
2) Glede na 40% mojega denarnega vložka in trenutno ceno najemov bi najemnina pokrila anuiteto kredita.
3) Stanovanje je financirano le z ene (moje) strani zato tudi v primeru, če greva narazen meni ostane stanovanje ona pa lahko gre s svojim kupčkom denarja drugam. In v tem primeru tudi jaz nebi ostal v predimenzioniranem stanovanju.
4) Anuiteta kredita mi predstavlja manj kot 20% vrednosti trenutnih prihodkov (če bi ves denar zmetal za preplačevanje kredita bi ga izplačal v 7 letih - če moje finančno stanje ostane enako). V primeru, da začne investicijo financirati še partnerka ga odplačava prej kot v 3 letih.
5) V takšnem stanovanju bi lahko živeli tudi z enim otrokom do njegovega cca 4. leta starosti. Kar pomeni da bi se morali seliti čez 5 let (če bi bila trenutno noseča). Glede na to da nihče od naju še nima otrok, tudi ne veva ali bodo pri načrtovanju kakšne težave, ki bi teh 5 let do selitve premaknile še kakšno leto v prihodnost.
6) Stanovanje je investicija in pri investicijah ni nikoli dobro, da imaš vsa jajca v eni košari. Težko je reči kaj se bo dogajalo z nepremičninami v prihodnjih letih. Midva sva se s tem postavila v neko sredino. Če bodo šla stanovanja dol, potem si bova lahko s prihranki, prihodki in krediti privoščila večje stanovanje, če bodo šle cene gor, pa bo s tem rasla vrednost trenutnega stanovanja.

Na ta način sva z minimalno tveganja na svojem. Kaj bova ko bodo otroci, bova razmišljala takrat ko/če bodo otroci, takrat se bova odločila za naslednje korake, glede na nepremičninski trg in najino finančno stanje.

Smrekar1 ::

johnnyyy je izjavil:


Midva delava po drugačnem planu. Da sva šla na svoje, sem se zakreditiral (20 let) za 1.5 sobno stanovanje v LJ (38m2 - neto površine). Za to odločitev so prevladali naslednji argumenti:
1) Stanovanje je tržno zanimivo, zato ga ni problema prodat ali pridobit najemnikov.
2) Glede na 40% mojega denarnega vložka in trenutno ceno najemov bi najemnina pokrila anuiteto kredita.
3) Stanovanje je financirano le z ene (moje) strani zato tudi v primeru, če greva narazen meni ostane stanovanje ona pa lahko gre s svojim kupčkom denarja drugam. In v tem primeru tudi jaz nebi ostal v predimenzioniranem stanovanju.
4) Anuiteta kredita mi predstavlja manj kot 20% vrednosti trenutnih prihodkov (če bi ves denar zmetal za preplačevanje kredita bi ga izplačal v 7 letih - če moje finančno stanje ostane enako). V primeru, da začne investicijo financirati še partnerka ga odplačava prej kot v 3 letih.
5) V takšnem stanovanju bi lahko živeli tudi z enim otrokom do njegovega cca 4. leta starosti. Kar pomeni da bi se morali seliti čez 5 let (če bi bila trenutno noseča). Glede na to da nihče od naju še nima otrok, tudi ne veva ali bodo pri načrtovanju kakšne težave, ki bi teh 5 let do selitve premaknile še kakšno leto v prihodnost.
6) Stanovanje je investicija in pri investicijah ni nikoli dobro, da imaš vsa jajca v eni košari. Težko je reči kaj se bo dogajalo z nepremičninami v prihodnjih letih. Midva sva se s tem postavila v neko sredino. Če bodo šla stanovanja dol, potem si bova lahko s prihranki, prihodki in krediti privoščila večje stanovanje, če bodo šle cene gor, pa bo s tem rasla vrednost trenutnega stanovanja.

Na ta način sva z minimalno tveganja na svojem. Kaj bova ko bodo otroci, bova razmišljala takrat ko/če bodo otroci, takrat se bova odločila za naslednje korake, glede na nepremičninski trg in najino finančno stanje.


Koliko si dal za omenjeno stanovanje in v kateri soseski je?

johnnyyy ::

Smrekar1 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:


Midva delava po drugačnem planu. Da sva šla na svoje, sem se zakreditiral (20 let) za 1.5 sobno stanovanje v LJ (38m2 - neto površine). Za to odločitev so prevladali naslednji argumenti:
1) Stanovanje je tržno zanimivo, zato ga ni problema prodat ali pridobit najemnikov.
2) Glede na 40% mojega denarnega vložka in trenutno ceno najemov bi najemnina pokrila anuiteto kredita.
3) Stanovanje je financirano le z ene (moje) strani zato tudi v primeru, če greva narazen meni ostane stanovanje ona pa lahko gre s svojim kupčkom denarja drugam. In v tem primeru tudi jaz nebi ostal v predimenzioniranem stanovanju.
4) Anuiteta kredita mi predstavlja manj kot 20% vrednosti trenutnih prihodkov (če bi ves denar zmetal za preplačevanje kredita bi ga izplačal v 7 letih - če moje finančno stanje ostane enako). V primeru, da začne investicijo financirati še partnerka ga odplačava prej kot v 3 letih.
5) V takšnem stanovanju bi lahko živeli tudi z enim otrokom do njegovega cca 4. leta starosti. Kar pomeni da bi se morali seliti čez 5 let (če bi bila trenutno noseča). Glede na to da nihče od naju še nima otrok, tudi ne veva ali bodo pri načrtovanju kakšne težave, ki bi teh 5 let do selitve premaknile še kakšno leto v prihodnost.
6) Stanovanje je investicija in pri investicijah ni nikoli dobro, da imaš vsa jajca v eni košari. Težko je reči kaj se bo dogajalo z nepremičninami v prihodnjih letih. Midva sva se s tem postavila v neko sredino. Če bodo šla stanovanja dol, potem si bova lahko s prihranki, prihodki in krediti privoščila večje stanovanje, če bodo šle cene gor, pa bo s tem rasla vrednost trenutnega stanovanja.

Na ta način sva z minimalno tveganja na svojem. Kaj bova ko bodo otroci, bova razmišljala takrat ko/če bodo otroci, takrat se bova odločila za naslednje korake, glede na nepremičninski trg in najino finančno stanje.


Koliko si dal za omenjeno stanovanje in v kateri soseski je?

Komplet slabih 130k€ (stanovanje, renovacija, vsa oprema, menjava dokumentov, nepremičninska agencija, odobritev kredita, interkalarne obresti, vpis v ZK in notar). LJ Dravlje.

Magic1 ::

Johny, zakaj pa misliš da tvoja nima pravice do delaža stanovanja? To da ti polno kredo plačuješ, nič kaj dosti ne pomeni. Ona lahko preprosto gotovino prej dvigne (ali pa nič ne prišpara) in se deli samo stanovanje...
Magic

Smrekar1 ::

johnnyyy je izjavil:


Komplet slabih 130k€ (stanovanje, renovacija, vsa oprema, menjava dokumentov, nepremičninska agencija, odobritev kredita, interkalarne obresti, vpis v ZK in notar). LJ Dravlje.


Soliden nakup. Tudi oddajo so Dravlje čisto v redu, edina težave tam zna biti parkiranje.

Magic1 je izjavil:

Johny, zakaj pa misliš da tvoja nima pravice do delaža stanovanja? To da ti polno kredo plačuješ, nič kaj dosti ne pomeni. Ona lahko preprosto gotovino prej dvigne (ali pa nič ne prišpara) in se deli samo stanovanje...


Mogoče jo dovolj dobro pozna in ve, da ni gnida?

Ljudje sicer znajo presenetiti, zgoraj napisano v celoti drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

poweroff ::

Zakon je v tem primeru jasen. Ob ločitvi gre skupno premoženje na pol.
sudo poweroff

borisk ::

tudi njen kupček €€

Baja ::

kupček e lazje skrijes kot stanovanje

jype ::

Če ves čas živiš tako, kot da bi te vsi radi prinesli okrog, potem sploh ne živiš.

Smrekar1 ::

Baja je izjavil:

kupček e lazje skrijes kot stanovanje


Čisto tako, da ga samo dvigneš že ne. Pogledalo bi se njene prihodke in odhodke v tem času, če bi denar tik pred odhodom dvignila bi tudi ta kupček denarja šel na pol.

Če imaš opravka z gnido, ki denar stalno dviguje in skriva (npr. v gotovini, pri starših) je zadeva drugačna - ampak to traja in take stvari se da jasno videti že precej prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

HappyPills ::

poweroff je izjavil:

Zakon je v tem primeru jasen. Ob ločitvi gre skupno premoženje na pol.


To seveda ni res. Gleda se premoženje pridobljeno pred nastankom odnosa ter doprinos. To ni Amerika :)

Magic1 ::

Sej je jasno napisal, da odplačuje kredo. Torej tukaj ni nekega denarja izpred veze. Ženski pripada polovico tisega, kar je za kredit že plačal(če ona nič nima).
Magic

Steinkauz ::

"Ob razpadu se to premoženje deli na pol, razen če kateri izmed partnerjev dokaže, da je bil njegov prispevek neproporcionalno večji."

Dpool ::

Tnx fantje, spremljam debato, ceprav vsakemu tudi ne odpisem. Se pa pomeniva doma glede vsake ideje.
Kar lahko povem je, da sva se odlocila, da zagotovo ni potrebno 4-sobno stanovanje kar takoj. Tukaj sva slabo razmisljala predhodno, zal po kopito glede starsev, ki imajo hise po 200+ kvadratov bivalne povrsine in nama se je sprva zdelo cudno, da bi se zakreditirala visoko za 2-3 sobno stanovanje.
Torej zdaj razmisljava v rangu 80 kvadratov bivalne povrsine in morda se kaj najde tu nekje pri 200k, morda se nekaj vec. Zagotovo tudi bi rad vkljucila v racunico, da v tem primeru mora biti stanovanje na relativno zanimivi lokaciji za morebitno prodajo ali najem v krizi.
Drugo opcijo tudi upostevava, kar ste omenili. Preden sem pricel z delom v LJ, sem delal v AUT in se iz MB vozil vsakdan 80km v sluzbo v eno smer. Danes pa tukaj jamrava, ce je 20km - tudi napacno razmisljanje in bova med drugim gledala opcije ki so 20-30km iz Ljubljane, tukaj bi verjetno znale ze malo kaj past cene. A vendar bi se vedno rada, da je kaksna trgovina v blizni, da se ni treba dalec voziti.

Kaksne imate izkusnje z kupovanjem stanovanja, ki ima zanimivo razporejene prostore, vendar bi skoraj vso opremo hoteli zamenjati? Vkljucno s podi in ploscicami? To je verjetno se ene 10k investicije zraven za 80 kvadratov? Ali se vec?

Vase mnenje glede Stanovanje (3 sobno) vs nakup hise (cca 120-150 kvadratov)? S tem da bi hiso preferiral izven LJ, ker mi ni point zivet v hisi, pa nimas miru. Malo sem gledal parcele v okolici, ampak moram se bolj podrobno, ker ne poznam vecino krajev tu okoli in ne vem ali ja kaksna primerna infrastruktura v blizini. Poskusam gledat komunalno urejene parcele, namrec sme slisal da so astronomske cene za ureditev komunale.


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

HappyPills ::

Magic1 je izjavil:

Sej je jasno napisal, da odplačuje kredo. Torej tukaj ni nekega denarja izpred veze. Ženski pripada polovico tisega, kar je za kredit že plačal(če ona nič nima).


Spet na pamet. Ni tako. Deli se izključno premoženje, ki je bilo pridobljeno z delom. Potem pa se tukaj odbijajo stroški in krediti itd. Na koncu se lahko celo zgodi, da eden ne dobi ničesar, saj je lahko njegov/njen doprinos nižji od tega, kar je v zakonu že pridobil/a (npr avto, plačevanje stroškov za dom za njeno/njegovo staro mamo itd.)
Kot sem rekel to ni Amerika ni enostavno samo na pol ampak so postopki precej bolj zapleteni. Pa naj to ne odvrne v odločitve o skupnem življenju. Tak ki to prepračunava že pred vselitvijo s partnerjem za tak korak tako ali tako ni pripravljen.

johnnyyy ::

Smrekar1 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:


Komplet slabih 130k€ (stanovanje, renovacija, vsa oprema, menjava dokumentov, nepremičninska agencija, odobritev kredita, interkalarne obresti, vpis v ZK in notar). LJ Dravlje.


Soliden nakup. Tudi oddajo so Dravlje čisto v redu, edina težave tam zna biti parkiranje.

Hvala :). Parkiranje trenutno ni problem. Poleg tega ima blok tudi skupno garažo.


Magic1 je izjavil:

Johny, zakaj pa misliš da tvoja nima pravice do delaža stanovanja? To da ti polno kredo plačuješ, nič kaj dosti ne pomeni. Ona lahko preprosto gotovino prej dvigne (ali pa nič ne prišpara) in se deli samo stanovanje...

Deli se skupno premoženje ustvarjeno v času zveze. Kolikor je bilo moje investicije v stanovanje so moji prihranki, preden sva se spoznala in kredit (ki ni odplačan). Kdaj sva začela in koliko denarja sem takrat imel je dokumentirano s slikami in bančnimi izpiski. Po prihodkih sva v istem rangu, kar pomeni da je najin finančni doprinos enak. Ker oba za finance uporabljava banko, so stvari dokumentirane. Če bi spraznila račun bi se to videlo. Po karakterju sva oba takšna, da tujega nočeva svojega ne dava. In glede na trenutno finančno situacijo, ki jo imava partnerka tuhta o nakupu manjše nepremičnine ob morju kot investicije. V glavnem v vsakem primeru se drek lahko meša, ampak tukaj ne vidim nekih velikih problemov.

HappyPills ::

Dpool je izjavil:

Tnx fantje, spremljam debato, ceprav vsakemu tudi ne odpisem. Se pa pomeniva doma glede vsake ideje.
Kar lahko povem je, da sva se odlocila, da zagotovo ni potrebno 4-sobno stanovanje kar takoj. Tukaj sva slabo razmisljala predhodno, zal po kopito glede starsev, ki imajo hise po 200+ kvadratov bivalne povrsine in nama se je sprva zdelo cudno, da bi se zakreditirala visoko za 2-3 sobno stanovanje.
Torej zdaj razmisljava v rangu 80 kvadratov bivalne povrsine in morda se kaj najde tu nekje pri 200k, morda se nekaj vec. Zagotovo tudi bi rad vkljucila v racunico, da v tem primeru mora biti stanovanje na relativno zanimivi lokaciji za morebitno prodajo ali najem v krizi.
Drugo opcijo tudi upostevava, kar ste omenili. Preden sem pricel z delom v LJ, sem delal v AUT in se iz MB vozil vsakdan 80km v sluzbo v eno smer. Danes pa tukaj jamrava, ce je 20km - tudi napacno razmisljanje in bova med drugim gledala opcije ki so 20-30km iz Ljubljane, tukaj bi verjetno znale ze malo kaj past cene. A vendar bi se vedno rada, da je kaksna trgovina v blizni, da se ni treba dalec voziti.

Kaksne imate izkusnje z kupovanjem stanovanja, ki ima zanimivo razporejene prostore, vendar bi skoraj vso opremo hoteli zamenjati? Vkljucno s podi in ploscicami? To je verjetno se ene 10k investicije zraven za 80 kvadratov? Ali se vec?

Vase mnenje glede Stanovanje (3 sobno) vs nakup hise (cca 120-150 kvadratov)? S tem da bi hiso preferiral izven LJ, ker mi ni point zivet v hisi, pa nimas miru. Malo sem gledal parcele v okolici, ampak moram se bolj podrobno, ker ne poznam vecino krajev tu okoli in ne vem ali ja kaksna primerna infrastruktura v blizini. Poskusam gledat komunalno urejene parcele, namrec sme slisal da so astronomske cene za ureditev komunale.


LP


Super, da ti je debata pomagala pri odločitvah. Osebno jaz nebi gradil, kot prvo ti bo šlo veliko časa, živcev in zelo hitro se gradnja hiše lahko precej podraži (plus ko si enkrat investiran je težko ven kar je lahko zajeb.). Fixer uper je super ideja. Nekaj kar je v osnovi dobro narejeno in kar potem prirediš svojem potrebam. Prebiješ kak zid, daš novo kuhinjo kopalnico itd. V novejšem stanovanju boš težko našel, da ti bo res čist vse všeč, a po drugi strani ti bo škoda to menjat. Stroški so tukaj različni glede na stanje same hiše/stanovanja a za menjavo podnov, kuhinje, kopalnice in novo opremo računaj mirno ene 15 - 25k. Glede stanovanja vs hiše je to čist osebna preferenca. Eni ne marajo se ukvarjat z nepremičnino in jim je pač lažje dat € da to nek upravnik rihta itd. Spet drugi ne marajo poslušat sosedov k se podijo jim nad glavo cele dneve in hočjo met več miru.
Izven LJ boš za 200k lahko dobil tudi že hišo.

Dpool ::

Takole trenutno razmisljava: Ce v blizini bezigrada - novih jars ne najdeva stanovanje za cca 200k (vsaj 80 kvadratov), se bova usmerila izven LJ in v tem primeru se odlocila za hiso. Zakaj samo na omenjenem obmocju - ker tukaj imava sluzbo oba in ce bi recimo sel na Vic ali Rudnik, bi potrebovala do sluzbe mogoce 5 minut vec kot ce bi zivela izven LJ v hisi, seveda v tem primeru severno od LJ, da je bezigrad oz. nove jarse cim blizje. Zagustilo bi itak na severni obvoznici, ampak enako bi veljali priti iz Rudnika oz Vica preko centra / obvoznice.

Osebno bi raje zivel v hisi, ampak se zavedam rizika, da v primeru kaksne krize, bo hiso mnogo tezje prodat naprej, se posebej ker bo izven LJ. Tako da to zdaj tehtava med stanovanjem in hiso.

LP

fosil ::

Še drugačna ideja.
Imata precej visoke zahteve. A res rabiš že v startu stanovanje 80m2?
Recimo, da bo prvi otrok čez 2 leti, potem traja še 6 let da gre v šolo in rabi svojo sobo.
Torej danes lahko vzameš recimo 2.5 sobno za kakšnih 150k, to bo dovolj tudi za 2 predšolska otroka.
Po 8 letih imaš lahko že odplačan kredit in dobro osnovo za nakup kaj večjega. Poleg tega se ti lahko v teh letih okoliščine precej spremenijo.
Potem se pač preseliš. In pusti pri miru vzorce staršev, ki celo življenje živijo v isti nepremičnini.
Tako je!

Gambino ::

HappyPills je izjavil:

Ljudje pozablate, da je Slovenija ena mala vas. Mesto Melbourne je npr veliko 10.000km2 (LJ nekje 160 km2), Kar pomeni da tam še vedno živiš v "mestu" pa se vsak dan peleš ene 100km.
Pri nas pa se je pelat 20km že cela drama. :). In vsi bi se radi nabasal v teh 150km2.
Pogledaš pa malo stran npr Ivančno, ki je od strogega centra LJ oddaljena 30km pa so cene še 1x nižje. Živeti v centru se pač plača ampak to povprečen slovenec ne dojame.
Bo raje imel kredit za 30 let pa čeprav se bo vsako nedeljo peljal 30km iz LJ na svež luft :)



Daj ne bluzi. Prometna ureditev v sloveniji je v kurcu. In vozit se 100km v eno smer je NO GO. Sicer nekateri to izvajajo samo zato ker dobijo k plači lepo potne stroške. V osnovi je pa to potrata časa. Jaz se peljem do službe 8km in porabim cca 15 minut max in si ne predstavljam da bi svoj dragoceni čas, ki ga lahko preživim s hčerko namenil prevažanju. NO GO

Gambino ::

Dpool je izjavil:

Takole trenutno razmisljava: Ce v blizini bezigrada - novih jars ne najdeva stanovanje za cca 200k (vsaj 80 kvadratov), se bova usmerila izven LJ in v tem primeru se odlocila za hiso. Zakaj samo na omenjenem obmocju - ker tukaj imava sluzbo oba in ce bi recimo sel na Vic ali Rudnik, bi potrebovala do sluzbe mogoce 5 minut vec kot ce bi zivela izven LJ v hisi, seveda v tem primeru severno od LJ, da je bezigrad oz. nove jarse cim blizje. Zagustilo bi itak na severni obvoznici, ampak enako bi veljali priti iz Rudnika oz Vica preko centra / obvoznice.

Osebno bi raje zivel v hisi, ampak se zavedam rizika, da v primeru kaksne krize, bo hiso mnogo tezje prodat naprej, se posebej ker bo izven LJ. Tako da to zdaj tehtava med stanovanjem in hiso.

LP


Glede na to da še nimaš otroka in da še ne potrebuješ takšnega stanovanja/hiše, da nabaviš nekaj malega in probaš čim več prišparati, da ne boš potem jemal kredita za 25 let. To je moje mnenje. Ko boš imel enkrat otroka ti ne uide kar nekaj stroškov. Samo vrtec te bo koštal vsaj 300E+/mesec glede na plačo, ki jo imaš oz jo imata. Kje so še ostali stroški.

Dpool ::

Samo je potem boljse kupiti prav nekaj manjsega, ali rajsi ostati v najemu za 500 EUR na mesec, dokler ne bo narascaj ali podobno?

Gambino ::

Dpool je izjavil:

Samo je potem boljse kupiti prav nekaj manjsega, ali rajsi ostati v najemu za 500 EUR na mesec, dokler ne bo narascaj ali podobno?


Če imaš dokaj ugodno najemnino ostani v najemu, drugače kupi neko manjše stanovanje, ki ga lahko itak pol prodaš. Izračunaj si koliko daš za najemnino in koliko bi preplačal kredit če bi ga vzel za manjše stanovanje. Potem pa premisli, kaj se ti bolj izplača. Če imaš kaj prišparano potem je odločitev lažja. Midva z mojo sva prišparala v dobrih 3 letih 70kE, s tem da se nisva odpovedala potovanju oz dopustu (ponavadi sva dvakrat na let kam šla).

Smrekar1 ::

Dpool je izjavil:

Tnx fantje, spremljam debato, ceprav vsakemu tudi ne odpisem. Se pa pomeniva doma glede vsake ideje.
Kar lahko povem je, da sva se odlocila, da zagotovo ni potrebno 4-sobno stanovanje kar takoj. Tukaj sva slabo razmisljala predhodno, zal po kopito glede starsev, ki imajo hise po 200+ kvadratov bivalne povrsine in nama se je sprva zdelo cudno, da bi se zakreditirala visoko za 2-3 sobno stanovanje.
Torej zdaj razmisljava v rangu 80 kvadratov bivalne povrsine in morda se kaj najde tu nekje pri 200k, morda se nekaj vec. Zagotovo tudi bi rad vkljucila v racunico, da v tem primeru mora biti stanovanje na relativno zanimivi lokaciji za morebitno prodajo ali najem v krizi.
Drugo opcijo tudi upostevava, kar ste omenili. Preden sem pricel z delom v LJ, sem delal v AUT in se iz MB vozil vsakdan 80km v sluzbo v eno smer. Danes pa tukaj jamrava, ce je 20km - tudi napacno razmisljanje in bova med drugim gledala opcije ki so 20-30km iz Ljubljane, tukaj bi verjetno znale ze malo kaj past cene. A vendar bi se vedno rada, da je kaksna trgovina v blizni, da se ni treba dalec voziti.

Kaksne imate izkusnje z kupovanjem stanovanja, ki ima zanimivo razporejene prostore, vendar bi skoraj vso opremo hoteli zamenjati? Vkljucno s podi in ploscicami? To je verjetno se ene 10k investicije zraven za 80 kvadratov? Ali se vec?


Glej, da bo postaja LPP na dosegu roke. Linija ni važna, važno je, da lahko morebitnemu najemniku, kupcu ponujaš dostop do avtobusa.
20-30 km iz Ljubljane imaš (stereotipno) Kamnik, ki je bil nekoč 30-40% cenejši iz Ljubljane, zdaj ni več. Vožnja iz Kamnika v Ljubljano je postala nočna mora, ne priporočam. Domžal, Trzina in Mengša ne priporočam, razen če si fen pristajajočih letal vsak dan od zgodnjega jutra do poznih večernih ur. Poceni varianta je Ig, ki je lep, a poplavno ogrožen. Šmarja, Sap in podobnega ne priporočam, zaradi poplav in avtoceste in železnice. Medvode so menda OK, tudi mestni avtobus vozi.

Za omenjeno prenovo računaj 20kEUR. Da se narediti ceneje, ampak računaj 20kEUR - če kaj ostane lahko vedno kupiš boljše pohištvo.

Vase mnenje glede Stanovanje (3 sobno) vs nakup hise (cca 120-150 kvadratov)? S tem da bi hiso preferiral izven LJ, ker mi ni point zivet v hisi, pa nimas miru. Malo sem gledal parcele v okolici, ampak moram se bolj podrobno, ker ne poznam vecino krajev tu okoli in ne vem ali ja kaksna primerna infrastruktura v blizini. Poskusam gledat komunalno urejene parcele, namrec sme slisal da so astronomske cene za ureditev komunale.


Razlika med življenjem v hiši in življenjem v bloku je ogromna, kaj je boljše je odvisno predvsem od tebe.
V bloku je veliko pregovarjanja, dogovarjanja in prilagajanja drugim, v hiši je tega bistveno manj. V bloku so nižji stroški in za praktično vsako stvar imaš nekoga na dosegu roke, da to uredi. Težave, ki so v bloku stvar telefonskega klica moraš pri hiši bodisi narediti sam bodisi nekoga drago plačati urejanje okolice bo v bloku recimo 10EUR/mesec, v hiši 100EUR/mesec ali nekaj ur dela, kar ti je ljubše. Je pa zato tisto tvoje in si ne deliš z nikomur. Tu ni vprašanje kaj je objektivno boljše, vprašanje je kaj je tebi bolj pomembno.

Pri blokih boš tudi prej prišel do urejene komunale, internetnega omrežja in še česa, če je hiša bolj na samem zna biti vprašljiva tudi kakšna dostava, pri pohištvu to pomeni majhno doplačilo, pri hrani izrazito omejeno izbiro. Bloki so običajno v strnjenih naseljih (duh!), zato je teh težav manj, seveda na račun miru, zasebnosti in dogovarjanja. Ti moraš presoditi kaj ti je bolj pomembno, če si bil vse življenje v hiši zna biti blok šok in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

saule ::

Prospekt je izjavil:

Dpool a bi se vozil iz Mengša v Ljubljano, če prišparaš 100.000 - 150.000€?

https://www.prvahisa.si/sl/glavni-trg-m...


250.000 za 80m2 v mengšu se meni zdi kr na hard:)

Invictus ::

Od tega jew 20m2 lože, kar pomewni neuporabno za bivanje.

Prodajajo v bistvu veliko 2 sobno stanovanje...

Mogoče zanimivo, ko bo investitor v stečaju ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

saule ::

Smrekar1 je izjavil:

Dpool je izjavil:

Tnx fantje, spremljam debato, ceprav vsakemu tudi ne odpisem. Se pa pomeniva doma glede vsake ideje.
Kar lahko povem je, da sva se odlocila, da zagotovo ni potrebno 4-sobno stanovanje kar takoj. Tukaj sva slabo razmisljala predhodno, zal po kopito glede starsev, ki imajo hise po 200+ kvadratov bivalne povrsine in nama se je sprva zdelo cudno, da bi se zakreditirala visoko za 2-3 sobno stanovanje.
Torej zdaj razmisljava v rangu 80 kvadratov bivalne povrsine in morda se kaj najde tu nekje pri 200k, morda se nekaj vec. Zagotovo tudi bi rad vkljucila v racunico, da v tem primeru mora biti stanovanje na relativno zanimivi lokaciji za morebitno prodajo ali najem v krizi.
Drugo opcijo tudi upostevava, kar ste omenili. Preden sem pricel z delom v LJ, sem delal v AUT in se iz MB vozil vsakdan 80km v sluzbo v eno smer. Danes pa tukaj jamrava, ce je 20km - tudi napacno razmisljanje in bova med drugim gledala opcije ki so 20-30km iz Ljubljane, tukaj bi verjetno znale ze malo kaj past cene. A vendar bi se vedno rada, da je kaksna trgovina v blizni, da se ni treba dalec voziti.

Kaksne imate izkusnje z kupovanjem stanovanja, ki ima zanimivo razporejene prostore, vendar bi skoraj vso opremo hoteli zamenjati? Vkljucno s podi in ploscicami? To je verjetno se ene 10k investicije zraven za 80 kvadratov? Ali se vec?


Glej, da bo postaja LPP na dosegu roke. Linija ni važna, važno je, da lahko morebitnemu najemniku, kupcu ponujaš dostop do avtobusa.
20-30 km iz Ljubljane imaš (stereotipno) Kamnik, ki je bil nekoč 30-40% cenejši iz Ljubljane, zdaj ni več. Vožnja iz Kamnika v Ljubljano je postala nočna mora, ne priporočam. Domžal, Trzina in Mengša ne priporočam, razen če si fen pristajajočih letal vsak dan od zgodnjega jutra do poznih večernih ur. Poceni varianta je Ig, ki je lep, a poplavno ogrožen. Šmarja, Sap in podobnega ne priporočam, zaradi poplav in avtoceste in železnice. Medvode so menda OK, tudi mestni avtobus vozi.

Za omenjeno prenovo računaj 20kEUR. Da se narediti ceneje, ampak računaj 20kEUR - če kaj ostane lahko vedno kupiš boljše pohištvo.

Vase mnenje glede Stanovanje (3 sobno) vs nakup hise (cca 120-150 kvadratov)? S tem da bi hiso preferiral izven LJ, ker mi ni point zivet v hisi, pa nimas miru. Malo sem gledal parcele v okolici, ampak moram se bolj podrobno, ker ne poznam vecino krajev tu okoli in ne vem ali ja kaksna primerna infrastruktura v blizini. Poskusam gledat komunalno urejene parcele, namrec sme slisal da so astronomske cene za ureditev komunale.


Razlika med življenjem v hiši in življenjem v bloku je ogromna, kaj je boljše je odvisno predvsem od tebe.
V bloku je veliko pregovarjanja, dogovarjanja in prilagajanja drugim, v hiši je tega bistveno manj. V bloku so nižji stroški in za praktično vsako stvar imaš nekoga na dosegu roke, da to uredi. Težave, ki so v bloku stvar telefonskega klica moraš pri hiši bodisi narediti sam bodisi nekoga drago plačati urejanje okolice bo v bloku recimo 10EUR/mesec, v hiši 100EUR/mesec ali nekaj ur dela, kar ti je ljubše. Je pa zato tisto tvoje in si ne deliš z nikomur. Tu ni vprašanje kaj je objektivno boljše, vprašanje je kaj je tebi bolj pomembno.

Pri blokih boš tudi prej prišel do urejene komunale, internetnega omrežja in še česa, če je hiša bolj na samem zna biti vprašljiva tudi kakšna dostava, pri pohištvu to pomeni majhno doplačilo, pri hrani izrazito omejeno izbiro. Bloki so običajno v strnjenih naseljih (duh!), zato je teh težav manj, seveda na račun miru, zasebnosti in dogovarjanja. Ti moraš presoditi kaj ti je bolj pomembno, če si bil vse življenje v hiši zna biti blok šok in obratno.


Bajta = konstantno delo

Smrekar1 ::

saule je izjavil:


Bajta = konstantno delo


Jup - in mir.

Blok = konstantno prilagajanje.

Boljše je tisto, ki te manj moti. Meni je blok čisto fajn.

Invictus ::

saule je izjavil:


Bajta = konstantno delo

nepremičnina = konstantno delo...

Samo folk, ki živi v stanovanjih, sploh stari, nimajo pojma ko se eno nepremičnino upravlja. Mladi pa še manj...

Sicer ne delaš sam (pa bi precej stvari lahko naredili sami), ampak ne bodo, ker njihova soseda pa noče delat. Zato služijo pač izvajalci...

Po naših mestih je cel kup starih ne-vzdrževanih blokov, ki jim bodo v roku 10-15 let crknile praktično vse napeljave. Voda, elektrika, kanalizacija, plin,... Ker tega nihče ne vzdržuje ali obnavlja.

Moj blok ima še vse original iz leta 1965... Marsikateri stanovalec ima tudi še plinski boljler iz tistega leta.

Bog ne daj, da si v kakem nadzornem odboru. Potem vsi stanovalci mislijo, da si njihov hišnik in dolžan popravljati zadeve zastonj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

HappyPills ::

Gambino je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Ljudje pozablate, da je Slovenija ena mala vas. Mesto Melbourne je npr veliko 10.000km2 (LJ nekje 160 km2), Kar pomeni da tam še vedno živiš v "mestu" pa se vsak dan peleš ene 100km.
Pri nas pa se je pelat 20km že cela drama. :). In vsi bi se radi nabasal v teh 150km2.
Pogledaš pa malo stran npr Ivančno, ki je od strogega centra LJ oddaljena 30km pa so cene še 1x nižje. Živeti v centru se pač plača ampak to povprečen slovenec ne dojame.
Bo raje imel kredit za 30 let pa čeprav se bo vsako nedeljo peljal 30km iz LJ na svež luft :)



Daj ne bluzi. Prometna ureditev v sloveniji je v kurcu. In vozit se 100km v eno smer je NO GO. Sicer nekateri to izvajajo samo zato ker dobijo k plači lepo potne stroške. V osnovi je pa to potrata časa. Jaz se peljem do službe 8km in porabim cca 15 minut max in si ne predstavljam da bi svoj dragoceni čas, ki ga lahko preživim s hčerko namenil prevažanju. NO GO


Sej noben ni rekel 100km :). Ampak za 30km stran se ti pa vožnja podalša na 25minut cena ti pa pade za skor 2x. Prometna ureditev je pa itak u kurcu, ker se mormo in mi v mestu in uni izven vsi vozt z avtom, da kam pridemo.

saule ::

Invictus je izjavil:

saule je izjavil:


Bajta = konstantno delo

nepremičnina = konstantno delo...

Samo folk, ki živi v stanovanjih, sploh stari, nimajo pojma ko se eno nepremičnino upravlja. Mladi pa še manj...

Sicer ne delaš sam (pa bi precej stvari lahko naredili sami), ampak ne bodo, ker njihova soseda pa noče delat. Zato služijo pač izvajalci...

Po naših mestih je cel kup starih ne-vzdrževanih blokov, ki jim bodo v roku 10-15 let crknile praktično vse napeljave. Voda, elektrika, kanalizacija, plin,... Ker tega nihče ne vzdržuje ali obnavlja.

Moj blok ima še vse original iz leta 1965... Marsikateri stanovalec ima tudi še plinski boljler iz tistega leta.

Bog ne daj, da si v kakem nadzornem odboru. Potem vsi stanovalci mislijo, da si njihov hišnik in dolžan popravljati zadeve zastonj...


Delo je tolko kolikor ti pomeni imet stvari updejtane.

Jest sem kupil flet pa sem hotel samo eno steno podret. Na konc je prišla ven popolna prenova stanovanja. Če bi vedel v kaj se spuščam mi na pamet ne pade tiste ene stene podirat:) Je res, da je zdej flet full bolj uporaben za moje pomoje in da je nova kopalnica samo me je pa olajšalo vse skupaj za 10k in pol leta enega jajcanja.

Invictus ::

Govorim o skupnih zadevah, ne o stanovanju samem...

Sam sem svoje stanovanje porušil do osnovne plate. Tudi estrihe sem ven vrgel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dane0 ::

Invictus je izjavil:

Govorim o skupnih zadevah, ne o stanovanju samem...

Sam sem svoje stanovanje porušil do osnovne plate. Tudi estrihe sem ven vrgel...


Za skupne zadeve plačujem tistih nekaj eur upravnika in sklad.

To kaj keremu sosedu ne paše, če mi lepo pove se zmeniva, če se misli kaj repenčit ga ignoriram. Če mi zgornji sosed pretirano skače po glavi imam metlo za kontro ob 6.00 in 21:55, če mi kaj ni všeč pred blokam skomignem z rameni. Nisem prepričan kaj od skupnih zadev je omembe vredno:)

Invictus ::

Dane0 je izjavil:


To kaj keremu sosedu ne paše, če mi lepo pove se zmeniva, če se misli kaj repenčit ga ignoriram. Če mi zgornji sosed pretirano skače po glavi imam metlo za kontro ob 6.00 in 21:55, če mi kaj ni všeč pred blokam skomignem z rameni. Nisem prepričan kaj od skupnih zadev je omembe vredno:)

Ravno tako mišljenje super vpliva na vzdrževanje blokov ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

saule ::

Invictus je izjavil:

Dane0 je izjavil:


To kaj keremu sosedu ne paše, če mi lepo pove se zmeniva, če se misli kaj repenčit ga ignoriram. Če mi zgornji sosed pretirano skače po glavi imam metlo za kontro ob 6.00 in 21:55, če mi kaj ni všeč pred blokam skomignem z rameni. Nisem prepričan kaj od skupnih zadev je omembe vredno:)

Ravno tako mišljenje super vpliva na vzdrževanje blokov ;).


Vzdrževanje blokov ni v domeni stanovalcev ampak upravljalca bloka.

jukoz ::

Ja, ampak upravljalec dela po navodilih lastnikov in tu zna biti problem, če so lastniki škrti/dejansko brez denarja.
Ko pride do nove fasade in izolacije se prepogosto sliši - zakaj bi pa plačeval za obnovo, saj bom čez 15 let, ko se povrne že mrtev. In ima seveda prav.

njyngs ::

Tudi v našem bloku stari prdci uspešno preprečujejo obnovo fasade že xy let. In tudi povsem razritega asfaltiranega parkinga. Dovolj dober razlog, da se izničijo vsi plusi, ki jih ima stanovanje pred bajto.

Dane0 ::

njyngs je izjavil:

Tudi v našem bloku stari prdci uspešno preprečujejo obnovo fasade že xy let. In tudi povsem razritega asfaltiranega parkinga. Dovolj dober razlog, da se izničijo vsi plusi, ki jih ima stanovanje pred bajto.


Do elaborate :)

Kakšna je fasada bloka vpliva par € mesečno pozimi na mojo položnico and that's about it. To da moram konstantno kosit, pometat, čistit 3x več oken, barvat ograjo, menjat to in ono - no to pa ti lepo pobere kar precej prostega časa.

jukoz ::

Dane0 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Tudi v našem bloku stari prdci uspešno preprečujejo obnovo fasade že xy let. In tudi povsem razritega asfaltiranega parkinga. Dovolj dober razlog, da se izničijo vsi plusi, ki jih ima stanovanje pred bajto.


Do elaborate :)

Kakšna je fasada bloka vpliva par EUR mesečno pozimi na mojo položnico and that's about it. To da moram konstantno kosit, pometat, čistit 3x več oken, barvat ograjo, menjat to in ono - no to pa ti lepo pobere kar precej prostega časa.


Ha, pri meni vpliva na par 100 EUR mesečno pozimi. Konkretno januar, + 100EUR napram novembru. Na srečo so zime mile, lani sem plačal cca 300EUR (za februar in marec) več zaradi mrzle zime. Če bi se tisti mraz začel prej, tako kot se je 2014, bi pa plačal več kot plača frend za ogrevanje obnovljene hiše za celo leto. Pa je hiša kokretno večja od mojih 60 kvadratov =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

njyngs ::

Dane0 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Tudi v našem bloku stari prdci uspešno preprečujejo obnovo fasade že xy let. In tudi povsem razritega asfaltiranega parkinga. Dovolj dober razlog, da se izničijo vsi plusi, ki jih ima stanovanje pred bajto.


Do elaborate :)

Kakšna je fasada bloka vpliva par EUR mesečno pozimi na mojo položnico and that's about it. To da moram konstantno kosit, pometat, čistit 3x več oken, barvat ograjo, menjat to in ono - no to pa ti lepo pobere kar precej prostega časa.


Po vrsti:
- Konstantno kosit - odvisno kako urediš okolico koliko je okolice (to za tebe v bloku dela hišnik, ki ga tudi plačaš)
- Pometat - odvisno kako urediš okolico koliko je okolice (to za tebe v bloku dela hišnik, ki ga tudi plačaš)
- Čistit 3x več oken - tudi pri večjem stanovanju je več oken, kaj točno je tvoja poanta?
- Barvat ograjo - narediš kovano/inox/alu
- Menjat to in ono - očitno se v stanovanju "to in ono" menjuje samo. Karkoli "to in ono" pač je

Prostega časa ti hiša pobere točno toliko kot imaš naokoli zemlje in za kakšno ureditev se odločiš. Pri hiši si lahko z okolico narediš za full-time job dela ali pa greš v smer, kjer je vzdrževanja bore malo. Ampak lažje je nabijat mite, ki ne držijo in rajši živiš v škatli za čevlje, ker ti je pač mama do zdaj "rit pedinala"... pa zdaj nisi vajen nič delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

saule je izjavil:


Bajta = konstantno delo


Jup - in mir.

Blok = konstantno prilagajanje.

Boljše je tisto, ki te manj moti. Meni je blok čisto fajn.



Mir in delo meni ne gresta v isto zadevo skup... delo =/= mir... če moram kosit to ni mir :P

Razen če si mislil mir kot to da ti noben nad tabo ne ropota...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

HappyPills je izjavil:


Ko bo v planu otrok se lahko preselita v večje stanovanje. Takrat se vama lahko tudi plani spremenijo, morda bosta začela bolj cenit naravo in bosta nujno hotela vrt npr.


+1

Z mojo sva šla ven iz LJ v hišo blizu narave proti Gorenjski. Seveda za ceno dlje časa vožnje do šihta. Ampak zdaj pretežno delam od doma, ona pa ima ~20 minut vožnje. Otroci po lokalnih šolah/vrtcih. Prostora imamo dovolj. Popoldne se lajhajo po ulicah in gmajni, v glasbeno in popoldanske dejavnosti se furajo s trolo v KR. Ne vem ... vsakemu svoje.
««
3 / 133
»»