» »

Kdaj bojler požre več štroma?

Kdaj bojler požre več štroma?

1 2 3
4
5

Miha 333 ::

Največ boš prihranil, če znižaš temperaturo vode toliko, da je že skoraj mlačna. Potem se ljudje dosti manj časa tuširajo, porabi se manj vode in s tem manj energije za ogrevanje.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

starfotr je izjavil:

O moj bog, same bedarije v te temi.

Za tiste, ki ste fiziko prešpricali. Če segrevamo neko zadevo, gre enaka količina energije, če segrejemo iz 20 na 30 stopinj Celzija ali pa iz 70 na 80, važna je razlika, ne pa absolutna vrednost.

Z enačko Q=m*c*delta T se da izračunat vse, kar se tiče bojlerja.

Treba je vedet, da je 1 kWh enaka 3600000 J in da je c=4,2 kJ/K. To je vse.


kako vezo ima to s konjskimi dirkami? Pri ugašanju bojlerja je vprašanje izgub zaradi razlike v temperaturi vode in okolice. In kot že rečeno je pri ugašanju za manj kot en dan za cel cent razlike, če imaš normalen bojler.


Baba cula, baba rekla. Na plano z izračunom, sam dvomim, da si ga sposoben narediti. Sem pa prepričan, da imaš mnogo primerov na netu.

starfotr je izjavil:

Seveda ima vezo. Tole kar sem napisal je vsa umetnost od fizike, da si izračunaš morebitne prihranke.

Vendar verjamem, da ti je to španska vas. Vsaj nisi edini tu gor in se najbrž dobro počutiš v družbi somišljenikov.


Mnja, specifična toplota tud ni konstantna. Če se že prepucavano o fizikalnih dejstvih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

dreta ::

Za IP-tv, net, telefonija ~80 eur/mesec. Elektrika 33 eur/mesec. Elektrika je draga. Treba sparat.

St235 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

starfotr je izjavil:

O moj bog, same bedarije v te temi.

Za tiste, ki ste fiziko prešpricali. Če segrevamo neko zadevo, gre enaka količina energije, če segrejemo iz 20 na 30 stopinj Celzija ali pa iz 70 na 80, važna je razlika, ne pa absolutna vrednost.

Z enačko Q=m*c*delta T se da izračunat vse, kar se tiče bojlerja.

Treba je vedet, da je 1 kWh enaka 3600000 J in da je c=4,2 kJ/K. To je vse.


kako vezo ima to s konjskimi dirkami? Pri ugašanju bojlerja je vprašanje izgub zaradi razlike v temperaturi vode in okolice. In kot že rečeno je pri ugašanju za manj kot en dan za cel cent razlike, če imaš normalen bojler.


Baba cula, baba rekla. Na plano z izračunom, sam dvomim, da si ga sposoben narediti. Sem pa prepričan, da imaš mnogo primerov na netu.



Zakaj bi bil tako glup kot ti in ponavljal delo, ki so ga pred mano že naredili?

Link na izračune pa dobiš, ko boš sposoben sproducirat koherenten stavek, ki bo imel karkoli skupnega s temo in ne bo namenjen poudarjanju tvojega manjka intelekta.

Malajlo ::

Izklapljati se splača, če bi se voda vmes nehala ohlajati (bojler nima več izgub). To se pa v pol dneva ne zgodi.
Je pa računica, da segreje vodo, vso porabiš, ne greješ do naslednjič.

showsover ::

namesto, da se prepucavamo, postrezite z izračuni, ki lahko nekomu koristijo...
kot, recimo, 16A časovno stikalo...
dokler pa flancate o teoriji in se delate en bolj pameten kot drugi...
rešitev pa izostane...
ampak ne, vsak si naj sam računa izgube toplote
:-)

pač otroci

St235 ::

da ne bo kdo res izumil tople vode:
http://www.naredisam.com/clanek.php?kat...

Kot že 100x povedano. Na dnevnem nivoju je izklapljanje bojlerja bolj kot ne brezpredmetno, ker so izgube relativo majhne. Po teh izračunih je razlika pri bojlerju ugasnjenem en cel dan 0,12kwh.

dela ::

Malajlo je izjavil:

Izklapljati se splača, če bi se voda vmes nehala ohlajati (bojler nima več izgub). To se pa v pol dneva ne zgodi.
Je pa računica, da segreje vodo, vso porabiš, ne greješ do naslednjič.


Aja, da pustiš, da se voda ohladi samo do delta 10, 5 ali 1, kjer se voda počasneje ohlaja (in se je počasneje ohlajala vsepovsod vmes) kot na delta 50 ali 45, to se ne splača? Če ti pa zadevo uspe spraviti na delta 0 tud za eno minuto, potem se je pa splačalo? Ni dovolj da se v vmesnem času izgube opazno zmanjšajo, moraš jih totalno odpravit, prej se ne splača? Hudo specifične meje.

starfotr ::

Glej, zadeva iz finančnega stališča je taka, da bojler 80 l, porabi cca. 8 kWh/dan, od tega so izgube cca. 2 kWh/dan. 1,3 eur/dan te stane topla voda, skupaj z izgubami.

zavajon ::

starfotr je izjavil:

Glej, zadeva iz finančnega stališča je taka, da bojler 80 l, porabi cca. 8 kWh/dan, od tega so izgube cca. 2 kWh/dan. 1,3 eur/dan te stane topla voda, skupaj z izgubami.

A ni malo dosti 8 kWh/na dan? Glede na to, da so bojlerji 2kW, bi moral vsak dan delati 4 ure. Za to pa moraš kar pogosto točiti toplo vodo.

starfotr ::

To so podatki iz naključnega datasheeta od 80 l bojlerja.

St235 ::

zavajon je izjavil:

starfotr je izjavil:

Glej, zadeva iz finančnega stališča je taka, da bojler 80 l, porabi cca. 8 kWh/dan, od tega so izgube cca. 2 kWh/dan. 1,3 eur/dan te stane topla voda, skupaj z izgubami.

A ni malo dosti 8 kWh/na dan? Glede na to, da so bojlerji 2kW, bi moral vsak dan delati 4 ure. Za to pa moraš kar pogosto točiti toplo vodo.


ja, to pomeni, da kompleten bojler 2x na dan segreješ iz 22 na 65 stopinj. Ampak je ta podatek za to temo tako ali tako irelavanten, ker je odvisen predvsem od tega koliko tople vode se porabi.

Tudi podatek o izgubah je treba jemat z rezervo, ker to, da je cc 2 kwh izgub (pa je to precej slabo izoliran bojler, naš ima naprimer več kot pol manj) ne pove dosti o tem ali je bolje dogrevat ali -izklapljat. Namreč izgubljeno temperaturo je potrebno v vsakem primeri pripeljat nazaj. Dejanska razlika ali pustiš bojler da se ohladi za tistih 6-7 stopinj in potem segreješ ali pa pustiš avtomatiki, da to dela so okol 0,1 - 0,2 kwh na dan.

Edini "resni" (še vedno se pogovarjamo o centih) prihranki, ki jih vidim, je da zvečer ko se ljudje tuširajo ne dogrevaš vode pre 22h, ko se začne cenejši tok. Recimo, da se ob 20h trije stuširajo, potem pa pustiš bojler do 22h preden segreješ vodo. Recimo, da v taki situaciji pade temperatura v bojletju iz 65c na 35c, kar pomeni da rabiš cc 3kwh, da jo segreješ nazaj. V takem primeru prihraniš kakih 5-6 centov na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

St235 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

starfotr je izjavil:

O moj bog, same bedarije v te temi.

Za tiste, ki ste fiziko prešpricali. Če segrevamo neko zadevo, gre enaka količina energije, če segrejemo iz 20 na 30 stopinj Celzija ali pa iz 70 na 80, važna je razlika, ne pa absolutna vrednost.

Z enačko Q=m*c*delta T se da izračunat vse, kar se tiče bojlerja.

Treba je vedet, da je 1 kWh enaka 3600000 J in da je c=4,2 kJ/K. To je vse.


kako vezo ima to s konjskimi dirkami? Pri ugašanju bojlerja je vprašanje izgub zaradi razlike v temperaturi vode in okolice. In kot že rečeno je pri ugašanju za manj kot en dan za cel cent razlike, če imaš normalen bojler.


Baba cula, baba rekla. Na plano z izračunom, sam dvomim, da si ga sposoben narediti. Sem pa prepričan, da imaš mnogo primerov na netu.



Zakaj bi bil tako glup kot ti in ponavljal delo, ki so ga pred mano že naredili?

Link na izračune pa dobiš, ko boš sposoben sproducirat koherenten stavek, ki bo imel karkoli skupnega s temo in ne bo namenjen poudarjanju tvojega manjka intelekta.


Bedak, se vedno nisi svojih bedarij z nicemer potrdil. Bi rekel, da to dokazuje tvojo nesposobnost potrditve lastne trditve.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

starfotr ::

Ko potegneš črto prihraniš, čeprav če ugašaš prihraniš, je pa prihranek boren. To je tisto, šparali bomo, pa naj stane kolikor hoče.

St235 ::

tikitoki je izjavil:



Bedak, se vedno nisi svojih bedarij z nicemer potrdil. Bi rekel, da to dokazuje tvojo nesposobnost potrditve lastne trditve.


A revček, nisi sposoben prebrat kaj piše na linku, ki sem ga dal? ccccc.... pa še namenoma sem dal link v slovenščini, da boste tudi intelektualno omejeni lažje razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

St235 je izjavil:

da ne bo kdo res izumil tople vode:
http://www.naredisam.com/clanek.php?kat...

Kot že 100x povedano. Na dnevnem nivoju je izklapljanje bojlerja bolj kot ne brezpredmetno, ker so izgube relativo majhne. Po teh izračunih je razlika pri bojlerju ugasnjenem en cel dan 0,12kwh.


Tvoj pomankljiv intelekt se je sedaj jasno izkazal. Hvala!

Ostalim je jasno, da imas lahko dve tarifi za elektricni tok, kar v tem izracunu ni bilo upostevano. Je pa nakazalo mozne prihranke, ce imas dovolj velik bojler, da ogrevas zgolj ponoci.

St235 je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Bedak, se vedno nisi svojih bedarij z nicemer potrdil. Bi rekel, da to dokazuje tvojo nesposobnost potrditve lastne trditve.


A revček, nisi sposoben prebrat kaj piše na linku, ki sem ga dal? ccccc.... pa še namenoma sem dal link v slovenščini, da boste tudi intelektualno omejeni lažje razumeli.


O lej ga, mislis, da bom prebral se vse tvoje ostale nebuloze, predne bom odgovoril na tisto, ki je bila naslovljenja name? Kaksen napuh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

St235 ::

tikitoki je izjavil:

St235 je izjavil:

da ne bo kdo res izumil tople vode:
http://www.naredisam.com/clanek.php?kat...

Kot že 100x povedano. Na dnevnem nivoju je izklapljanje bojlerja bolj kot ne brezpredmetno, ker so izgube relativo majhne. Po teh izračunih je razlika pri bojlerju ugasnjenem en cel dan 0,12kwh.


Tvoj pomankljiv intelekt se je sedaj jasno izkazal. Hvala!

Ostalim je jasno, da imas lahko dve tarifi za elektricni tok, kar v tem izracunu ni bilo upostevano. Je pa nakazalo mozne prihranke, ce imas dovolj velik bojler, da ogrevas zgolj ponoci.


Kaj ko bi podal alternative izračune, ki to upoštevajo?

Če se hočeš it ogrevanje samo v nižjem toku to pomeni, da moraš bojler segrevat na višjo temperaturo ali večji bojler (da zdrži cel naslednji dan), kar pomeni večje izgube (večja delta vode ali večja površina bojlerja), več vodnega kamna in krajšo življensko dobo bojlerja. Ampak v tvoji omejeni inteligenci ti pač tako daleč ne znese. Če se tega ne greš, pa nam recimo na praktičnem primeru lahko pojasniš prihranke med višjo in nižjo tarifo, če je potrebno nadomestiti 0,12kwh.

Sem ti pa zgoraj napisal (pa seveda si preveč zagledan vase, da bi prebral) kako lahko prihraniš 5c, če zvečer zamakneš dogorevanje bojlerja, ko se vsi stuširajo.

O lej ga, mislis, da bom prebral se vse tvoje ostale nebuloze, predne bom odgovoril na tisto, ki je bila naslovljenja name? Kaksen napuh.

bistveno manjši od bedaka, ki v to temo ni prinesel še ene relavantne informacije. Sicer nam je pa vsem jasno, da ti omejeni intelekt tega ne dopušča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

Ce ne razumes napisanega, je problem v tvojem omejenem intelektu. Lahko pa poves kaj tocno te moti. Jaz sem bil zelo jasen, zakaj tvoje trditve ne drzijo. Ti tega ocitno nisi sposoben.

Imas moznost, da podas boljse izracune. Jaz se sploh ne bom trudil, ker OP ni podal vseh relevantnih podatkov in so fizikalno relevatne vedno tocne trditve ze bile navedene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

St235 ::

Jaz sem bil zelo jasen, zakaj tvoje trditve ne drzijo.


samo napisat pozabil.

Imas moznost, da podas boljse izracune.


si jih dobil, pa jih ne razumeš. Sedaj je žogica pri tebi da podaš boljše izračune, če misliš, da moji niso relavantni.

Jaz se sploh ne bom trudil, ker OP ni podal vseh relevantnih podatkov in so fizikalno relevatne vedno tocne trditve ze bile navedene.


hočeš reči, ker ne znaš se boš raje delal neumnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

energetik ::

Torej, idealno je, če bi si pred vsako porabo tople vode ogrel točno potrebno količino tople vode in jo nato izrabil komplet do še uporabne temperature (npr. 35°C). S tem bi minimiziral izgube v okolico. Sam en mejhn problem je - imeti bi moral natančen urnik umivanja in pomivanja. :D
Prišparal bi pa nekje max do 10c/dan pri 80L bojlerju. :))
Sama poraba toplote, ki dejansko odteče v odtok pri uporabi pa je mnogo večja. Torej glede na original vprašanja - ja z ugašanjem se prišpara cente, in ne, se ne splača sploh če se zraven šteje udobje. Se pa morda splača okoli bojlerja oviti dodatnih 5-10cm pene. In znižati nastavljeno temperaturo toliko, da ravno še ustreza udobju.

Magic1 ::

Tukaj nekateri probavajo prišparat na centih, potem pa gre ženska pod tuš za pol ure, prej ti pa še zabiča, da bo voda res vroča:)) Ker vidim, da res uživa v tem in ima še ona čez račun za elektriko, ji pač z veseljem ustrežem(tudi če bi jaz plačeval).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

showsover ::

energetik, če si to res, kaj je potem REALNA PRAKTIČNA rešitev, ki se povrne, v, recimo, 1-3 letih?
dodatna izolacija?
časovno stikalo?

energetik ::

Da se kopaš samo med 22h in 6h in samo takrat tudi ogrevaš. Ne stane nič (če ročno izklapljaš), povrne se takoj. Sicer stane digitalna stikalna ura 5€. :D

St235 ::

showsover je izjavil:

energetik, če si to res, kaj je potem REALNA PRAKTIČNA rešitev, ki se povrne, v, recimo, 1-3 letih?
dodatna izolacija?
časovno stikalo?


manjša poraba tople vode in nižja temperatura.

showsover ::

energetik je izjavil:

Da se kopaš samo med 22h in 6h in samo takrat tudi ogrevaš. Ne stane nič (če ročno izklapljaš), povrne se takoj. Sicer stane digitalna stikalna ura 5€. :D

tole kopanje od 22h in 6h je možno za odrasle, za mlajše ne...
če pa še odmislimo napor in nezanesljivost ročnega vklapljanja in izklapljanja, pa...
hvala, no, da smo spet prišli do tega, smo potrebovali 3 ali 4 strani, nekaj kreganja in prepucavanja.
bilo v grobem predlagano že na prvi strani, sicer.

Magic1 ::

Logika je preprosta, šparanje na račun zamanknjenih vklopov je v rangu pod 1€ na mesec. Če hočeš res šparat je treba zmanjšat porabo. Tukaj je hitro govora o par 10€ na mesec. Koliko je komu kaj pomembno, naj pa sam odloči.
Magic

showsover ::

zmanjšati porabo ni prioriteten odgovor, če imaš hčerkico in partnerko.
za nas, moške, je načeloma lažje.

fikus_ ::

Za tiste, ki želite prihranit kakšen cent ali nekaj več, je "pametni bojler".
Prvi link:
https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Če pa skupaj potegnete cena bojlerja proti prihranku, je pa bolj kilavo.

Največ prihranite z delovanjem bojlerja na Eco načinu 24/7 in odstranjevanje vodnega kamna.
Ali kot je nekdo že napisal, temp. na 25-30°C, posledično manjše izgube, krajši čas tuširanja in manjša poraba vode. :D

energetik ::

Ali pa ogrevat vodo s TČ.
Pride nas cca. 100€/leto, vključno s 24/7 cirkulacijo tople vode. Histereza ogrevanja 40-45°C, vedno je na voljo 300L 40° vode.

showsover ::

energetik je izjavil:

Ali pa ogrevat vodo s TČ.
Pride nas cca. 100€/leto, vključno s 24/7 cirkulacijo tople vode. Histereza ogrevanja 40-45°C, vedno je na voljo 300L 40° vode.

se strinjam, ampak ker je originalno vprašanje bilo zastavljeno v smislu varčevanja, ne pa toliko investiranja...
ni pa nemogoče, avtor pa ni ravno aktiven v temi, verjetno šele zvečer.

Mato989 ::

Vsi govorite o tuširanju, ampak če se lahko tuširam z mlačno vodo, je pa bistveno večja težava oz. bolj nadležno in manj praktično umivat posodo z mlačno vodo... tam je topla ali vroča zelo pomembna oz. kar potrebna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zavajon ::

showsover je izjavil:

zmanjšati porabo ni prioriteten odgovor, če imaš hčerkico in partnerko.
za nas, moške, je načeloma lažje.

Če imaš partnerko, poraba bojlerja res ni bistven strošek ... :|

showsover ::

zavajon je izjavil:

showsover je izjavil:

zmanjšati porabo ni prioriteten odgovor, če imaš hčerkico in partnerko.
za nas, moške, je načeloma lažje.

Če imaš partnerko, poraba bojlerja res ni bistven strošek ... :|

no, seveda je bistven strošek, samo ni povsem obvladljiv :-)

St235 ::

s tem samo poveš, da nimaš partnerke :)

showsover ::

jaz ne vem, če se zdaj razumemo, pri nas je tak, da partnerka hoče imet vročo vodo ves dan pa skoraj ene 25C vročine...
pa okna je potrebno poziimi odpirat...
tako, da, hmm, ne vem...
ymmv..

je pa res, da imamo sicer tč, pa tistih 200EUR mesečno že plačamo, gre za malo večjo kvadraturo in ne ravno ledenico.
za njene osebne zadeve ima svoj budget...
za večje nakupe (karkoli že to je) imam preko jaz....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

St235 ::

za večje nakupe (karkoli že to je) imam preko jaz....

tako, kot jih mora imet vsak pravi moški?

showsover ::

ne, samo bolj praktično je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

St235 ::

maš srečo, večinoma je topla voda manjši del stroška. (na to je ciljal zavajon).

showsover ::

St235 je izjavil:

maš srečo, večinoma je topla voda manjši del stroška. (na to je ciljal zavajon).

e, tule se ne strinjam povsem, topla voda (ranga 200€, pač v našem primeru) je eden bistvenih sprotnih stroškov pri samem bivanju...
spet, po drugi strani, ne ločujemo stroška ogrevanja in sanitarne vode od ostale elektrike...
stroškov je seveda več, ampak jih ne vštevam v te osnovne 'bivanjske' stroške...
sem se zdaj vsaj približno izmazal z odgovorom? :-)

Ganon ::

showsover je izjavil:

ves dan pa skoraj ene 25C vročine...
pa okna je potrebno poziimi odpirat...


Če prav razumem, se kuhate pri 25°C in ko je prevroče, odpirate okna? In ti to mirno prenašaš? Tega pri meni niti pod razno ne bi dosegla.

WhiteAngel ::

starfotr je izjavil:

Glej, zadeva iz finančnega stališča je taka, da bojler 80 l, porabi cca. 8 kWh/dan, od tega so izgube cca. 2 kWh/dan. 1,3 eur/dan te stane topla voda, skupaj z izgubami.


Za začetek zamenjaj ponudnika elektrike. 1,3 EUR za 8kWh je ene 30% preveč.

starfotr ::

U, res? Torej, kje dobim cenejšo kWh? Ker omrežnina in prispevki po členih je pa zastonj ali kaj?

Stari maček ::

pegasus je izjavil:

Odlična tema, ki kaže, kdo je v šoli poslušal pri fiziki in kdo ne.

Mislim, da ima tudi IQ tu svojo vlogo. Ne morem verjet, koliko jih ne razume, da stalno topel bojler zaradi izgub predstavlja bolj potratno varianto.

Malajlo ::

Stari maček je izjavil:

pegasus je izjavil:

Odlična tema, ki kaže, kdo je v šoli poslušal pri fiziki in kdo ne.

Mislim, da ima tudi IQ tu svojo vlogo. Ne morem verjet, koliko jih ne razume, da stalno topel bojler zaradi izgub predstavlja bolj potratno varianto.

Kaj ga ti mrzlega segreješ, ugasneš, porabiš vso toplo vodo, naslednjič eno uro prej spet prižgeš in segreješ in spet vso toplo vodo stočiš?
Ne.
Ali pa v loncu grej vodo za umivanje. Na šporhetu na drva. Ker če se ti ne da prižgati in ugašati bojlerja, tudi premoga ne boš metal v kevder in potem v peč.

St235 ::

Stari maček je izjavil:

pegasus je izjavil:

Odlična tema, ki kaže, kdo je v šoli poslušal pri fiziki in kdo ne.

Mislim, da ima tudi IQ tu svojo vlogo. Ne morem verjet, koliko jih ne razume, da stalno topel bojler zaradi izgub predstavlja bolj potratno varianto.


Ali pa tega, da se na koncu dneva pogovarjamo o potratnosti, ki niti 1 cent na dan ne doseže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Raw ::

Še ena iz prakse, ker je tolk teorije v tej temi.
3 članska družina (dva odrasla, 10l otrok), 80l bojler. Pred leti zračunano in s praktičnimi testi malenkost optimizirano:
Pozimi na timerju dobra ura gretja vode pri nižji tarifi pred 6:00 zjutraj. Poleti okrog 40 minut. Se zgodi da dogrejemo zvečer (20min), a redko.
Celotna mesečna poraba vode je 6m3.
I am what I am and I do what I can

Mato989 ::

Raw je izjavil:

Še ena iz prakse, ker je tolk teorije v tej temi.
3 članska družina (dva odrasla, 10l otrok), 80l bojler. Pred leti zračunano in s praktičnimi testi malenkost optimizirano:
Pozimi na timerju dobra ura gretja vode pri nižji tarifi pred 6:00 zjutraj. Poleti okrog 40 minut. Se zgodi da dogrejemo zvečer (20min), a redko.
Celotna mesečna poraba vode je 6m3.


Pri teh testih mene najbolj zanima kako se pomiva posoda... oz. če sploh se. Ker največji problem je ko hočeš 3-4x dnevno pomit posodo z toplo vodo... recimo midva s punco sva 2 in imava 50l bojler... in če nastavim gretje zjutraj 1 uro se zvečer tuširam v mrzli vodi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Raw ::

Pomivalc. Ne pomivamo ročno.
Med tednom rabimo toplo vodo za jutranje umivanje, kuhanje večerje, večerno umivanje/tuširanje. Torej kuhamo le večerjo. Ob vikendih se kuha 2x dnevno.
I am what I am and I do what I can

energetik ::

Brez veze so taki nasveti iz prakse, ker imamo preveč različne navade. Mi porabimo 14m3/mesec, pa tudi večino pomijemo v pomivalcu. Da bi z 2kW greli le 1h zjutraj, imamo mrzlo vodo že po zajtrku, to je samo 2kWh porabe tople vode/dan, 1kWh izgub ima že 80L bojler!

Lase imate vsi kratke? Pri nas imata 2 lase do riti, da gresta ena za drugo umivat, spraznita 300L bojler s 43°C. TČ z 8kW toplotne moči ogreva cca. 2h/dan oziroma porabimo povprečno 14kWh toplote, s tem da 2kWh porabi samo cirkulacija tople vode, 2kWh pa ima izgub 300L bojler. Torej porabimo 10kWh tople vode, kar je 10x več kot vi.

Zgodovina sprememb…

primar ::

Fantje, ko berem vaše podatke, mi je samo še dokaz več, da se dogrevanje bolj splača kot neka časovna ali celo bolj pametna regulacija... jaz imam 80l bojler, pri hiši smo štirje. Čez poletje vodo greje štrom, pozimi centralna. Razlika v elektriki je 4 - 5 EUR na mesec. Grelec imam priklopljen direktno v vtičnico in deliuje samo z lastno histerezo.... za teh par EUR se ne splača stikalne ure gor dat, ki sem jo ukinil, ko mi je skoraj povzročila požar.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9029103 (15813) energetik
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712414 (10732) feryz
»

Izračun ohlajanja bojlerja vode

Oddelek: Šola
252599 (1987) ...:TOMI:...
»

TOPLOTNA ČRPALKA 300L ali električni bojler?

Oddelek: Loža
3210807 (10099) krisspace
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933592 (30471) Maestral

Več podobnih tem